aldo_lamas

Dziś w nocy druga z rzędu numerowana gala UFC z dwiema walkami o tytuł. UFC 169 rozpocznie się trzema prelimsami na streamie od godziny 0:30. Od 2:00 transmisja przenosi się na Orange Sport. Widowie najpierw będą mieli okazję zobaczyć dwugodzinną kartą wstępną, a od 4:00 główną kartą gali.

Renan Barao vs. Urijah Faber

Franek
Urijah jest niewątpliwie jednym z poważniejszych kandydatów do przerwania zwycięskiej passy Barao. Jego konsekwentny styl robi wrażenie, ale widzieliśmy już w walkach z Barao i Aldem, że nie sprawdza się tak dobrze z wysokiej klasy, mniej przewidywalnymi zawodnikami. Brazylijczyk wydaje się świetnie czuć jako mistrz i myślę, że będzie jeszcze bardziej nieprzejednany niż zazwyczaj. Spodziewam się bardziej zaciętego i wyrównanego starcia niż ostatnio, w którym Faber ponownie nie zdoła obalać rywala, a w parterze zadziała kreatywność Barao. Nie zdziwiłbym się, gdyby walka rozstrzygnęła się na korzyść dowolnego z nich w parterze, jednak stawiam na Barao przez decyzję.

Tomasz M.
Nie wierzę, że wiele się zmieni w porównaniu do pierwszego starcia obydwu fighterów. Wówczas Faber przegrał dwie pierwsze rundy w stójce, by potem, nieporadnie i nieskutecznie, zacząć próbować sprowadzać cały czas punktującego Brazylijczyka. Faber polega na swojej szybkości i dynamice, aby zdobywać dogodne pozycje grapplingowe, ale nie będzie mógł wdać się w taką kulankę z Barao, który po prostu jest za dobry w te klocki. Widzę pięć, klarownych rund dla obecnego mistrza. Barao przez decyzję.

Tomasz Ch.
Urijah Faber to najlepszy zawodnik do czasu spotkania się z mistrzem dywizji. Przynajmniej od czasu straty pasa w 2008 roku na rzecz Mike’a Browna, nie może odnaleźć się w walce w mistrzami. Z Barao już dwa lata temu miał konfrontację w walce o pas tymczasowy koguciej, lecz wtedy lepszy był Brazylijczyk. skutecznie boksował, okopywał nogę Fabera i bronił jego prób obaleń. Nie sądzę, żeby dziś wygląd pojedynku aż tak bardzo się różnił od tego, co zobaczyliśmy w 2012 roku. Obaj zawodnicy znacząco poszli do przodu, jeśli chodzi o umiejętności, lecz nadal Barao to słuszny faworyt.

Redaktorzy typujący Barao: Mateusz, Dominik, Kuba, Franek, Wojsław, Tomasz M., Tomasz Ch., Karol
Redaktorzy typujący Fabera: Tomasz N., Piotrek

Jose Aldo vs. Ricardo Lamas

Kuba
Nutka geniuszu, jaką można dostrzec w elementach gry młodego Brazylijczyka, sprawia, że jest on stawiany na równi z największymi gwiazdami tego sportu. Nie, to nie znaczy, że wynik dzisiejszego starcia jest już z góry przesądzony. Mimo iż obu zawodników dzieli dość spora różnica umiejętności, to Aldo – przy całym swoim kunszcie – jest fighterem bardzo chimerycznym. Raz potrafi w klatce wyglądać, jak przysłowiowe milion dolarów, innym razem męczy się w wygranej walce. Tu upatrywałbym szansy Lamasa – choć należy zaznaczyć, że jest to szansa bardzo mała. Ricardo jest dobrym zawodnik, jednak Aldo jest wybitny. Jeśli pojawi się w pełni formy, to zakończy zabawę najdalej w drugiej odsłonie; jeśli nie – mocno okopie nogi Amerykanina, pozbawiając go mobilności i ostatecznie wygra na punkty. Stawiam na tę pierwszą możliwość. Aldo, TKO, runda 2.

Mateusz
Jose Aldo jest po prostu lepszym zawodnikiem i nie widzę sposobu na jego pierwszą od dziewięciu lat porażkę w tej walce. Nie chcę odbierać umiejętności Ricardowi Lamasowi, pamiętam także jak bardzo nieprzewidywalne być potrafi MMA. Ricardo w wypowiedziach udzielanych przed walką był dość pewny siebie, podobnie na ważeniu gdzie widać było spore skupienie. Zapewne Amerykanin postawi mocny opór, jednak myślę, że szybko zostanie zmiękczony fenomenalnymi kopnięciami Brazylijczyka. Aldo wydaje się szybszy, a za pomocą niskich kopnięć powinien bardziej kontrolować wydarzenia w oktagonie. W takim natomiast wypadku trafienie gaszące światło powinno być kwestią czasu. Aldo, TKO, runda 3.

Dominik
Do tej pory Ricardo Lamas tylko raz walczył na głównej karcie gali UFC. Otwierał UFC on FOX 6. Starcie o pas będzie zatem dla niego bez wątpienia dużym przeżyciem, lecz nie to działa najbardziej na jego niekorzyść. Amerykanin miałby prawdopodobnie przewagę w parterze. Miałby, ponieważ walka nie trafi do tej płaszczyzny. Jeśli w pierwszych minutach walki pretendent będzie próbował obalać, dotychczasowy mistrz, używając świetnych zapasów defensywnych, nie pozwoli się sprowadzić. Następnie Aldo zacznie spokojnie i równomiernie okopywać nogi rywala, czym zniechęci go do kolejnych prób. Obite kończyny dolne, brak szans na przeniesienie pojedynku do porteru i systematyczne obrywanie w stójce doprowadzi do skończenia. W tym miejscu muszę zrewidować tezę postawioną kilka wersów wyżej. Walka trafi do parteru, ale nie w wyniku obalenia, ale po jednym z ciosów Josego Aldo, który następnie doskoczy do rywala i skończy pojedynek ciosami. Jose Aldo, TKO, runda 4.

Redaktorzy typujący Aldo: Mateusz, Tomasz N., Dominik, Kuba, Piotrek, Franek, Wojsław, Tomasz M., Tomasz Ch., Karol
Redaktorzy typujący Lamasa:

Frank Mir vs. Alistair Overeem

Tomasz Ch.
Wbrew ostatnio utwardzonej opinii Alistair Overeem nie jest złym zawodnikiem. Holender w walce z Silvą punktował rywala przez dwie rundy, a nawet zdobywał obalenia. W walce tej jego kryptonitem okazała się kondycja. Zmęczony Ali w trzej rundzie został zasypany ciosami i przegrał „wygrany” pojedynek. Z Brownem zgubił go brak inteligencji na reakcję ciągle powtarzających się kopnięć. Frank Mir to już nie jest taki sam zawodnik, którego widzieliśmy w oktagonie w okolicach roku 2009. Stanowi zagrożenie, ale nadal w roli faworyta widzę Overeema. Po wygranej Aliego z Brockiem Lesnarem oczekiwania, a wręcz podniecenie na jego walkę z Cainem Velasquezem lub Juniorem dos Santosem było ogromne. Obecnie padł ofiarą tego właśnie hype’u i zawiedzeni fani skreślają go na każdym kroku. Zdecydowanie brak inteligencji zawodniczej, problemy z testosteronem i głupie porażki mocno przyczyniają się do tej opinii, ale Holender nadal jest groźny. Niepewny, ale nadal groźny.

Karol
Holenderski amator koniny zafunduje Amerykaninowi KO. Od pierwszych sekund uruchomi swój Blitzkrieg i będzie posyłał kolejne potężne bomby na głowę oraz korpus Mira. Nie wydaje mi się też, aby Overeem dał się łatwo sprowadzić, czego wielokrotnie dawał przykład w poprzednich pojedynkach. Chociażby w „starym odcinku” z Werdumem, gdzie urywał się z jakiejkolwiek próby obalenia. Inna sprawa, że zawodnik z Las Vegas ma również szczęście do przyciągania kończących ciosów. Jeśli walka wyjdzie poza czas pięciu, siedmiu minut mam nadzieję, że Holender popracował mocno nad swoim cardio. Alistair Overeem przez TKO, runda 1.

Wojsław
Alistair Overeem przez KO, runda 1. Powtarzając komunały o wadze ciężkiej, mocnych ciosach i słabych szczękach, można oczywiście zakładać każdą możliwość w tej walce. Nikt nie powinien być zdziwiony, jeśli Mir zaskoczy Holendra i go skończy, ale prawdopodobieństwo, że Frank zawiedzie jest jednak znacznie większe. Gdy tylko Overeem mocno na niego ruszy i zasypie kolanami w klinczu pod siatką, trudno mi sobie wyobrazić, by Amerykanin przetrwał taki atak. Dlatego scenariusz z walk Mira z Carwinem czy Barnettem jest znacznie bardziej możliwy niż ten z pojedynków Alistaira z Silvą czy Browne’em.

Redaktorzy typujący Mira: Piotrek
Redaktorzy typujący Overeema: Mateusz, Tomasz N., Dominik, Kuba, Franek, Wojsław, Tomasz M., Tomasz Ch., Karol

Ali Bagautinov vs. John Lineker

Piotrek
Tym razem Lineker wygrał z wagą, ale myślę, że sama walka nie potoczy się na jego korzyść. Bagautinov powinien solidnie przetestować cardio Brazylijczyka, co w obliczu problemów z limitem wagowym może być istotnym czynnikiem. Ali jest na tyle sprawnym bokserem, żeby naruszyć lekko wątpliwą szczękę przeciwnika i samemu nie dać się trafić żadnym kończącym uderzeniem. Może moja wiara w Rosjanina jest lekko na wyrost, ale typuje, że na przestrzeni trzech rund to on zostanie zwycięzcą. Bagautinov decyzja.

Mateusz
Mimo iż mniej doświadczony, to właśnie Bagautinov jest bardziej poukładanym zawodnikiem. Myślę, że będzie on wstanie stawić opór agresji Brazylijczyka i wyprowadzi demolującą kontrę. Nie sądzę, aby ta walka potrwała zbyt długo, któraś bomba w końcu dosięgnie szczęki i będzie to szczęka Linekera. Bagautinov przez KO w 2. rundzie.

Tomasz N.
W walce, w której zmierzą się zawodnicy o pseudonimach „Ręce z kamienia” i „Król uderzeń”, emocji i szybkiej akcji na pewno nie zabraknie. Lineker w każdej swojej walce imponował siłą uderzeń i agresją. Niestety, co się z tym wiąże, jego stójka jest przez to trochę chaotyczna i Brazylijczyk często otwiera się na kontry. W walce z poukładanym Rosjaninem może to być zgubne, ponieważ Ali, poza tym że jest bardzo dobry technicznie, potrafi również mocno przyłożyć. Przewagę Rosjanina widziałbym także w parterze, dzięki dużemu doświadczeniu z sambo. Jeśli chodzi o kondycję, zagadką jest, kto wytrzyma dłużej. Lineker w każdym swoim pojedynku ostatnio miał kłopoty z robieniem wagi. Bagautinov też nie jest fenomenem, jeśli chodzi o wytrzymałość. Postawię na zwycięstwo Bagautinov przez poddanie w 3. rundzie.

Redaktorzy typujący Bagautinova: Mateusz, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Franek, Wojsław, Tomasz Ch., Karol
Redaktorzy typujący Linekera: Dominik, Tomasz M.

Abel Trujillo vs. Jamie Varner

Franek
Trudna walka do wytypowania. Trujillo jest eksplozywny, silny i zawzięty, ale Varner potrafi zaskoczyć naprawdę świetnym występem, ma też przewagę doświadczenia. Osobiście skłaniam się ku wygranej Varnera przez KO w zawziętej wymianie, gdzieś pod koniec 1. lub w 2. rundy. WEC style. Varner przez KO/TKO w 2. rundzie.

Kuba
Trujillo co prawda ładnie rozprawił się w swej ostatniej walce z Bowlingiem, jednak mam spore wątpliwości, czy zdoła ten numer powtórzyć z Varnerem. „C-4”, mimo że wraca po porażce i walczy bardzo nierówno, ciągle jest lepszym zawodnikiem niż członek Blackzilians. I co równie ważne, jest dla niego niewygodnym zestawieniem. Rzecz jasna nie wykluczam, że Trujillo trafi Varnera w szczękę i udowodni, iż się co do niego mylę – jednak jak na razie pozostaję przy swoim. Varner, decyzja.

Dominik
Nigdy nie wiadomo, w jakiej dyspozycji w klatce pojawi się Jamie Varner. Z drugiej strony Abel Trujillo nie jest zawodnikiem wysokiej klasy. Ta walka może mieć dwa scenariusze. Albo Varner obali Abla i zdominuje go zapaśniczo lub wyciągnie poddanie, albo Trujillo będzie w stanie bronić prób sprowadzeń i poszuka zwycięstwa w stójce. Skłaniam się bardziej ku tej pierwszej opcji i postawię na bardziej doświadczonego zawodnika. Jamie Varner, poddanie, runda 3.

Redaktorzy typujący Trujillo: Tomasz N., Wojsław, Tomasz Ch., Karol
Redaktorzy typujący Varnera: Mateusz, Dominik, Kuba, Piotrek, Franek, Tomasz M.

John Makdessi vs. Alan Patrick

Tomasz M.
Klasyczny przykład zestawienia striker kontra grappler. Jeśli Makdessi utrzyma walkę w stójce, zapewne jakimś niekonwencjonalnym uderzeniem znokautuje Patricka, a jeżeli starcie trafi do parteru, to pewnie „The Bull” przegra przez poddanie. Na szczęście, Makdessi – choć w samym parterze nie wiele potrafi – ma całkiem dobre defensywne zapasy. Makdessi, TKO, 2. runda.

Mateusz
Jeżeli Patrick wejdzie do walki tak nabuzowany jak na wczorajsze ważeniu, to początkowo Makdessi może mieć problem. Kanadyjski „Byk” jest jednak w stanie przetrwać szaleńcze ataki i skontrować. Dynamit w ręce, jaki posiada John, będzie tutaj sporym atutem. Zapał Brazylijczyka powinien drastycznie zmaleć po otrzymaniu kilku ciosów, a ewentualne zwarcie w klinczu może przynieść ciekawe rozwiązanie walki na korzyść Makdessiego. Makdessi przez TKO, runda 2.

Redaktorzy typujący Makdessiego: Mateusz,Tomasz N., Dominik, Kuba, Piotrek, Franek, Wojsław, Tomasz M., Karol
Redaktorzy typujący Patricka: Tomasz Ch.

Chris Cariaso vs. Danny Martinez

Tomasz N.
Większe doświadczenie i świetne zapasy Cariasa powinny być kluczem do zwycięstwa w walce z debiutującym w UFC Martinezem. W walkach, które miałem okazję obejrzeć, nie zobaczyłem nic, co by mi zaimponowało i sprawiło, że postawię na niego w tej walce. Sam zawodnik zresztą nie walczył od 2012 roku i trudno powiedzieć, w jakiej jest teraz formie. Cariaso przez nokaut.

Dominik
Dzięki zapasom na przyzwoitym poziomie Cariaso powinien kontrolować to, gdzie będzie się toczyć pojedynek. Niezależnie czy wybierze walkę w stójce, czy obalanie rywala i walkę z nim w parterze, będzie miał przewagę. Chris Cariaso, decyzja.  

Redaktorzy typujący Cariasa: Mateusz,Tomasz N., Dominik, Kuba, Piotrek, Franek, Wojsław, Tomasz M., Tomasz Ch., Karol
Redaktorzy typujący Martineza:

Nick Catone vs. Tom Watson

Karol
Moim zdaniem Catone pokaże wyższość swoich zapasów nad stójką Watsona. „Diabeł z New Jersey” będzie wielokrotnie obalał angielskiego kickboksera i szukał okazji do poddania. Sądzę, że jest w stanie wyciągnąć bez większych problemów technikę kończącą, ale bezpiecznie postawię na wygraną na punkty. Nick Catone przez jednogłośną decyzję.

Piotrek
Tom Watson od początku kariery w UFC zupełnie mnie nie przekonuje i nie wierze, że nawet treningi u Grega Jacksona mogą cokolwiek zmienić. To zawsze będzie jednowymiarowy zawodnik z żelaznym głową, na którą może zebrać więcej niż przeciętny śmiertelnik. Catone ma wystarczające umiejętności w stójce i zapasach, żeby narzucić swoje warunki i jednogłośnie wygrać decyzją. Catone decyzja.

Redaktorzy typujący Catone’a: Piotrek, Tomasz M., Karol
Redaktorzy typujący Watsona: Mateusz, Tomasz N., Dominik, Kuba, Franek, Wojsław, Tomasz Ch.

Al Iaquinta vs. Kevin Lee

Tomasz Ch.
Dobry zapaśnik, solidny grappler, dobrze zbudowany, utalentowany solidny młody zawodnik – wbrew pozorom mowa o Kevinie Lee, który w debiucie zmierzy się z Alem Iaquintą. Al jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem, lecz były TUF-owiec nie jest jeszcze wyrobioną pewną firmą, na którą można bez wahania stawiać. Nawet starcie z Piotrem Hallmannem to pokazało. Można więc śmiało upatrywać szans w zwycięstwie Kevina Lee, co też ja czynię.

Wojsław
Al Iaquinta przez decyzję. Nie sądzę, by Lee był mocniejszym zawodnikiem od Piotrka Hallmanna, dlatego typuję wygraną Iaquinty. Podopieczny duetu Serra-Longo poradzi sobie z nim podobnie jak z Polakiem, prezentując urozmaicone bokserskie kombinacje i utrzymując walkę w górze. Lee jest niezłym zapaśnikiem i grapplerem, ale rywal nie da mu okazji, aby to pokazać.

Redaktorzy typujący Iaquintę: Tomasz N., Dominik, Kuba, Piotrek, Franek, Wojsław, Karol
Redaktorzy typujący Lee: Mateusz, Tomasz M., Tomasz Ch.

Andy Enz vs. Clint Hester

Tomasz N.
Ciekawa konfrontacja stylów walki w dolnej części karty. Enz to zdolny parterowiec, który przeszedł jak burza lokalne gale. Hester jest mocnym fizycznie „bokserem” z bardzo dobrą techniczną stójką i ciężkim ciosem, który szybko potrafi wyłączyć światło. Poza tym ma całkiem dobrą obronę przed obaleniem i jeśli Enz nie znajdzie jakiegoś sposobu na to, żeby sprowadzić walkę do parteru, wydaje mi się, że będzie go czekać pierwsza porażka w karierze. Hester przez nokaut.

Franek
Hester będzie bardziej zawziętym i dążącym do realizowania planu zawodnikiem, wykorzystującym przewagę warunków fizycznych. Hester przez decyzję.

Redaktorzy typujący Enza: Tomasz Ch., Karol
Redaktorzy typujący Hestera: Mateusz, Tomasz N., Dominik, Kuba, Piotrek, Franek, Tomasz M.

Rashid Magomedov vs. Tony Martin

Tomasz M.
Upatruję tu zwycięstwa Rosjanina. Jest to lepszy, bardziej wszechstronny zawodnik. Martin może mu napsuć trochę krwi w parterze, ale, żeby to zrobić, najpierw musi obalić Magomedova. To nie powinno mu przyjść łatwo, a w stójce Rosjanin ma po prostu więcej narzędzi i umiejętności. Magomedov przez decyzję.

Wojsław
Rashid Magomedov przez TKO, runda 2. Dużo większe szanse na zajście wysoko w UFC ma Magomedov, który jest uznaną firmą na europejskim rynku ze zwycięstwami nad Yakovlevlem, Enomoto czy Moksem. W odróżnieniu od niego w rekordzie Martina próżno szukać chociaż solidnych rywali. Dagestańczyk powinien skutecznie punktować przeciwnika w stójce i po jednym z mocniejszych ciosów zakończyć walkę uderzeniami w parterze.

Karol
Poza rekordem niesplamionym porażką, trudno mi jest powiedzieć cokolwiek więcej o Tonym Martinie. Dorobek Dagestańczyka prezentuje się bardziej imponująco. Cóż… naprzeciw siebie stanie dwóch debiutantów w oktagonie UFC. Każdy z nich będzie chciał jak najlepiej się pokazać i włożyć jak najwięcej serca w ten pojedynek. Dla mnie kaukaskie serce wygląda na większe. Pogromca Moksa i były mistrz rosyjskiego M-1 ma charakter i umiejętności, by pokonywać bardziej wymagających rywali. Rashid cepeliadą ściągnie Amerykanina i młotkami zakończy dzieło zniszczenia. Rashid Magomedov przez TKO, runda 1.

Redaktorzy typujący Magomedova: Mateusz, Tomasz N., Dominik, Kuba, Piotrek, Franek, Wojsław, Tomasz M., Tomasz Ch., Karol
Redaktorzy typujący Martina:

Neil Magny vs. Gasan Umalatov

Kuba
Rosjanie zaczynają dość solidnie dobijać się do świadomości fanów mieszanych sztuk walki, przypominając o swojej obecności. Podobnie może być z Umalatovem, który w rosyjskim stylu zapuka do szczęki Neila Magny’ego. Rzadko stawiam swój typ na zawodnika, który debiutuje w oktagonie, „Cobra” zresztą nie jest fighterem, w którym pokładam jakieś większe nadzieje odnośnie dalszej kariery – w tym jednak przypadku zaryzykuję i postawię na mocno bijącego debiutanta. Umalatov, KO, runda 2.

Wojsław
Gasan Umalatov przez decyzję. Rosjanin raczej nie jest największym talentem z tego regionu, który trafił ostatnio do UFC, ale akurat z Magnym powinien sobie poradzić. „Cobra” będzie potrafił zdominować rywala w klinczu i w parterze, a może pokusi się nawet o poddanie.

Redaktorzy typujący Magny’ego: Mateusz, Tomasz N., Franek
Redaktorzy typujący Umalatova: Kuba, Piotrek, Dominik, Wojsław, Tomasz M., Tomasz Ch., Karol

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

240 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 44. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 45. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 46. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 47. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 48. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 49. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 50. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 51. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 52. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 53. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 54. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 55. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 56. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 57. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 58. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 59. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 60. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 61. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 62. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 63. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 64. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 65. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 66. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 67. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 68. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 69. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 70. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 71. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 72. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 73. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 74. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 75. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 76. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 77. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 78. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 79. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 80. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 81. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 82. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 83. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 84. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 85. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 86. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 87. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 88. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 89. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 90. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 91. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 92. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 93. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 94. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 95. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 96. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 97. Na całe szczęście zbyt wielu z Redakcji nie stawia na Fabera, Lee i Enza. Idąc za przykładem Gonzagi, my hazarciści powinniśmy się powoli pożegnać z kuponami na Trujillocrazy.

   

  Po prostu nie mogłem się powstrzymać, wybaczcie Laughing.

 98. Overeem wygra to przez decyzję;) nikt nie będzie chciał się otworzyć 😉 za duża stawka jest na zbędne ryzyko 😉 to będzie taka gra myślę jak Overeem vs Werdum

 99. Ja tam wierzę w Mira, poddał już Kongo który miał taki sam styl walki jak koniarz poza tym Grag Jackson powinien wyciągnąć wnioski z walk z Carwinem i Barnettem oraz ułażyć solidny game-plan.

  Także GO! F. M. Santos !!!

 100. Tylko, że Mir tym razem nie przygotowywał u Grega, więc nie wiem jak będzie z tym jego game planem. Na Barnetta też miał game plan i nic z tego nie wyszło. Dla mnie jedyna możliwość wygranej Mira jest tylko w przypadku jeżeli Ali przegra sam ze sobą. Jak się nie podpali jak z Brownem tylko metodycznie będzie rozbijał wciśniętego w siatkę Mira to wygra na spokojnie. 

 101. zacząłem sie w to całe tapology bawić ale coś mi sie typy wszystkie nie pokazują

  Ungrateful

 102. Po wybraniu typów musisz wcisnąć „save” po prawej.

  „I will fight any man, God ever made. Period.” – Chael Sonnen

 103. Czasem, jak np. coś zmienisz w typach, to musisz poczekać jakiś czas, zeby na tym obrazku się to też zmieniło 🙂

 104. Jakoś nie wierze że Ali bedzie chciał przyciskać Mira do siatki tak jak robiłto barnett. Raczej będzie chciał walczyć w dystansie unikając klinczu, coś na wzór walki z lesnarem.

 105. Szkoda że nie można przeczytać typów redaktorów co stawiają na Fabera, bym chetnie przeczytał 😀

 106. Barao DEC

  Aldo TKO 2 r

  The Reem KO 2 r

  Bagautinov KO 2 r

  Trujillo TKO 2 r

  Patrick DEC

  Watson KO 1

  AL DEC

  Enz SUB 2 r

  Mogamedov TKO 2 r

  Umalatov DEC

 107. JAK MOZNA POROWNYWAC CHEICKA KONGO DO ALIEGO?

  banowac za takiego zdania! :C

 108. Renan Barao
  Jose Aldo
  Alistair Overeem
  Ali Bagautinov
  Jamie Varner
  Allan Patrick
  Danny Martinez
  Tom Watson
  Kevin Lee
  Clint Hester
  Rashid Magomedov
  Gasan Umalatov

 109. Zobaczymy jak się Ali spisze. Ja myśle że to nie będzie jego ostatnia walka w UFC.

 110. Czy na chat nadal nie będzie można wejść „zwykłym śmiertelnikom”?

 111. Niestety nie jesteśmy w stanie weryfikować takich rzeczy jak "śledzenie bez zabierania głosu". Cohones to społeczność fanów MMA, a czat to tylko dodatek do Cohones/MMARocks. Jakiś czas był dostępny dla wszystkich, jednak po licznych apelach użytkowników, dostęp ten został ograniczony dla osób aktywnie udzielających się na Cohones.

  Pozdrawiamy,
  MMARocks.

 112. Ok. Trzeba będzie przełamać wstydliwość i zacząć się udzielać 😉 udanej gali.

 113. Dla mnie najważniejsze jest by wygrał Faber i Overeem. Przy reszcie walk liczę jedynie na dobre widowisko.

 114. Renan Barao
  Jose Aldo
  Frank Mir
  John Lineker
  Abel Trujilo
  John Makadessi
  Chris Cariaso
  Nick Cantone
  Al Iaquinta
   

   

  Całym sercem za Mirem !!!!

 115. Mam nadzieje,że Overeem wygra,dlamnie zawsze będzie nr.1.Szkoda tylko,że Mir ma przyzwolenie na stosowanie Testosteronu-troche to nie uczciwe,no ale…

 116. Liczę na Fabera, chociaż będzie baaaardzo trudno. Jak już wcześniej wspomniałem, Barao to bestia, i nie da sobie lekko wyrwać pasa.
  Aldo póki ma prąd jest nie do obalenia, a w stójce Lamas do głosu nie dojdzie.
  No i moja największa obawa: Frank Mir. Po cichu liczę że wejdzie mu jakiś fajny sierp, i Ali się posypie. Oby dali na tyle fajną walkę żeby żadnego nie wywalili.

 117. Żadnego nie wyrzucą, Dana mówił, że ani Ali ani Mir nie są zagrożeni zwolnieniem w przypadku przegranej.

 118. Faber

  Aldo

  Overeem

  Bagautinov

  Varner

  Patrick Alves

  Cariaso

  Watson

  Lee

 119. Ja tam wierze w Fabera 😀 ostatnia szansa na wymarzony pas. Co do Aliego to ciekawe jak sprawdzą się party treningi w Tajlandii 😀

 120. Przeczytałem że Dana nie lubi dawać takich odpowiedzi przed walką. Zresztą z Dana to tak czasem jest że mówi jedno, robi drugie, więc lepiej dla nich dać widowiskową walkę 🙂

 121. leonard — z tego co pamiętam to Dana mówił że to zależy jak bedzie wyglądała walka jeśli to będzie szybki nokaut albo totalna destrukcja w której drugi zawodnik nie pokazał nic ciekawego to myśle ze jednak UFC zdecyduje się na wywalenie któregoś z nich szczególnie że obydwaj zawodnicy nie są tani w utrzymaniu 😀

 122. Kto postawił na Makdessi’ego i Mira niech się żegna z walutą 😛

  1. Faber
  2. Aldo
  3. Reem
  4. Lineker
  5. Trujillo
  6. Makdessi
  7. Cariaso
  8. Watson
  9. Lee
  10. Hester
  11. Magomedov
  12. Magny

  To powinna być dobra noc 🙂 Trzymam kciuki za Fabera 🙂 ! 

 123. Faber

  Aldo

  Overeem

  Lineker

  Trujillo

  Alan Patrick

  Cariaso

  Watson

  Lee

  Hester

  Magomedov

  Umalatov

 124. Mije typy :

  Barao

  Aldo 

  Overeem

  Lineker

  Trujillo

  Makdessi

  Cariaso

  Watson

  Lee

  Enz

  Magomedov

  Umalatov

  P.S. to już za pół godziny, hehe

 125. Pierwszy raz bawiłem się w to tapology a to po to aby widzieć swoje typy z typera ale idzie ładnie 😀

 126. Ktoś powiedział, że "na tej gali będzie mało decyzji". Jaaasne Laughing

  Po gali statystyki wynoszą 8-12, więc nie jest dobrze. Z trzema decyzjami trafiłem. Czekam na update naszego typera i chcę zobaczyc ile spadłem z 45…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.