UFC 159

Typowanie redaktorów MMARocks.pl przed UFC 159: Jones vs Sonnen w Newark. Galę można oglądać od 00:30 na facebooku, a od 2:00 w nocy startuje transmisja w Orange Sport.

Jon Jones vs. Chael Sonnen

Tomasz M.
Nie oszukujmy się, nawet Sonnen nie wierzy w swoją propagandę sukcesu. O ile miał narzędzia, żeby napsuć nieco krwi Andersonowi, o tyle takich narzędzi do Jonesa nie ma absolutnie żadnych. Mistrz powinien na konferencji powiedzieć, jak skończy Sonnena i potem dotrzymać słowa. Jeśli walka wyjdzie poza drugą rundę, będę mocno zdziwiony. Jones, TKO, 2 runda.

Tomasz N.
Przy całej mojej sympatii dla Chaela Sonnena będzie to mecz do jednej bramki. Największy atut „Gangstera z Oregonu” to jak wiemy zapasy, a trudno mi uwierzyć, że będzie je w stanie wykorzystać przeciwko tak dobremu i silnemu zapaśnikowi, jakim jest Jon Jones. Kolejny atut to kondycja i świetne przygotowanie i po raz kolejny nie jest to nic czym można zaskoczyć Jonesa. Jak więc będzie wyglądać to tak długo oczekiwane starcie? Jones będzie kontrolował to, gdzie toczyć się będzie walka, karcąc raz za razem Sonenna swoim bogatym ofensywnym arsenałem. Po tym, kiedy mistrz rozpracuje pretendenta, podejrzewam dość brutalnie w stójce, przeniesie walkę do parteru, aby tam dokończyć dzieła, przez nokaut lub poddanie.

Redaktorzy typujący Jonesa: Tomasz N., Piotrek, Tomasz Ch., Karol, Kuba, Tomasz M., Wojsław
Redaktorzy typujący Sonnena: defthomas (sercem)

Alan Belcher vs. Michael Bisping

Karol
Ubolewam, że akurat mojej osobie przypadało typowanie tego pojedynku. Po prostu nie lubię oglądać walk Anglika. Bisping walczy bardziej technicznie niż Belcher, będzie prowadził swoją kickbokserską taktyczną gierkę i bronił sprowadzeń. W połowie drugiej rundy sam zacznie obalać i punktować uderzeniami z góry. Analogicznie będzie rozgrywał trzecią odsłonę i wyciągnie pewną decyzję. Michael Bisping przez jednogłośną decyzję.

Wojek
Michael Bisping przez decyzję. Dla obu przegrana w tym pojedynku może oznaczać właściwie koniec aspiracji na dochodowe walki w czołówce. Belcher nie jest tej klasy uderzaczem co Belfort, ani nie dysponuje taką siłą ciosu jak Henderson. Dodatkowo zawodnik z Milwaukee jest bardzo nierówny. Co by nie powiedzieć o Angliku, potrafi być skutecznym w tym co robi najlepiej – czyli cardio kickboxing w pełnym wymiarze czasu. Jak to standardowo bywa w walkach „Hrabiego”, jeśli nie da się znokautować, wygra przez decyzję.

Redaktorzy typujący Belchera:
Redaktorzy typujący Bispinga: Tomasz N., Piotrek, Tomasz Ch., Karol, Kuba, Tomasz M., Wojsław

Cheick Kongo vs. Roy Nelson

Tomasz N.
Chyba nie znajdziemy w najlepszej lidze świata dwóch zawodników, którzy tak bardzo będą różnić się wyglądem fizycznym, jak jest to w przypadku Cheicka Kongo i Roya Nelsona. Atletycznie zbudowany „Bóg” – jak nazwał kiedyś Francuza Joe Rogan – kontra wiejski kierowca ciężarówki wchodzący do oktagonu chwilę po tym, gdy spałaszował 5 big maków, popijając je 2 litrami Coca Coli. Jak udowodnił jednak wielokrotnie Roy Nelson, sylwetki nie walczą, a zawodnicy, którzy lekceważyli go w oktagonie dość często pytali się po walce co się stało kiedy budzili się po ciężkim nokaucie. Nelson, mimo że jest posiadaczem czarnego pasa, a w parterze czuje się jak ryba w wodzie – większość swoich pojedynków wygrywa przez nokaut po brutalnych wojnach w stójce. Tak też podejrzewam będzie wyglądać to starcie. Kongo, który ma lepszy zasięg niż Nelson, na pewno trafi kilka razy swojego przeciwnika, ale znany z tytanowej szczęki „Big Country” skróci w końcu dystans i uśpi swojego przeciwnika cepem.

Piotrek
Walka ułożona pod Roya Nelsona. Wiadomo, że Cheick będzie szukał szczęścia w stójce, na co zapewne nie pozwoli mu Nelson. Spodziewam się, że Amerykanin wymieni parę ciosów z Francuzem, wyczeka na dobry moment i przeniesie walkę do parteru. Tam Nelson będzie mógł już wybrać czy podda przeciwnika, czy zakończy przez g’n’p. Tak czy siak – pierwsza, maksymalnie druga runda Nelson TKO/SUB.

Redaktorzy typujący Kongo:
Redaktorzy typujący Nelsona: Tomasz N., Piotrek, Tomasz Ch., Karol, Kuba, Tomasz M., Wojsław

Phil Davis vs. Vinny Magalhaes

Tomasz Ch.
Czy Vinny Magalhaes jest bez szans? Ja uważam, że nie jest. Phil Davis to naprawdę solidny oponent. Jeszcze tak niedawno walczył o miano pierwszego pretendenta do tytułu. Ostatnia wygrana przez anakondę nad Wagnerem Prado pozytywnie nastraja co do tego, że Phil jest gotowy zmierzyć się z grapplerem nawet takim jak Vinny. Scenariusz, w którym Davis przez trzy rundy leży na Brazylijczyku jest realny. Właściwie to bardzo realny. Zawszę jednak staram się wierzyć w umiejętności wybitnych parterowców. „Pezao” pomimo nieciekawej kondycji i średnio-słabej szczęki może wyczarować wielką niespodziankę z pleców i co mi tam, liczę na to!

Kuba
Zdaje się, że walka z Evansem ostudziła zapały co niektórych „obnażając”, że przy całym sportowym kunszcie Davis na razie nie może być stawiany w jednym szeregu z obecnym mistrzem wagi półciężkiej – w co niektórzy bardzo chcieli wierzyć. Niemniej, „Mr. Wonderful” to cały czas absolutna czołówka tej wagi i o ile Rashad Evans mógł postawić mu twarde warunki i odebrać zwycięstwo, tak owej szansy nie widzę u Magalhaesa. Rzecz jasna Davis na Vinnym anakondy nie zapnie, jednak pełne trzy rundy zapaśniczej dominacji, to dość pewny przebieg tej walki. Davis przez decyzję.

Redaktorzy typujący Davisa: Tomasz N., Piotrek, Karol, Kuba, Tomasz M., Wojsław
Redaktorzy typujący Magalhaesa: Tomasz Ch.

Pat Healy vs. Jim Miller

Tomasz M.
Healy to solidny rzemieślnik, ale Miller to w zasadzie jego lepsza wersja. Jeśli Healy nie będzie w stanie przenosić efektywnie walki do parteru, będzie miał zły dzień w stójce. Miller przez decyzję.

Karol
Miller w pierwszej rundzie zmiękczy Healy’ego ciosami w stójce, mocno obijając go w klinczu. Porozbijany Oregończyk w drugim akcie łatwo odda parter, następnie plecy, a to szybko wykorzysta czarny pas BJJ i założy zwycięskie duszenie. Jim Miller przez poddanie, runda 2.

Redaktorzy typujący Healy’ego:
Redaktorzy typujący Millera: Tomasz N., Piotrek, Tomasz Ch., Karol, Kuba, Tomasz M., Wojsław

Johnny Bedford vs. Bryan Caraway

Karol
Solidniejszy Caraway będzie musiał zniwelować różnicę siły i zasięgu. Błyskawicznie przeniesie mocnego fizycznie Bedforda na matę, gdzie na kilka sekund przed gongiem kończącym pierwszą rundę, po intensywnej pracy nad techniką odklepie TUFowca. Bryan Caraway przez poddanie, runda 1.

Kuba
Jeżeli Caraway zawalczy mądrze, od pierwszych sekund dążąc do zwarcia i parteru, będzie w stanie zniwelować niedobór warunków fizycznych i wygrać ten pojedynek. Myślę, że Bryan tak właśnie postąpi i – jako lepszy zawodnik! – najdalej w drugiej rundzie zakończy walkę na ziemi. Caraway, poddanie, runda 2.

Redaktorzy typujący Bedforda: Piotrek, Tomasz M., Wojsław
Redaktorzy typujący Carawaya: Tomasz N., Tomasz Ch., Karol

Ovince St-Preux vs. Gian Villante

Tomasz N.
W walce dwóch transferów z organizacji Strikeforce moim faworytem będzie mocno promowany w organizacji Scota Cookera OSP. Zaletą St-Preux są na pewno ofensywne zapasy, atletyczność oraz siła ciosu, która potrafi uśpić każdego przeciwnika, co udowodnił w swojej ostatniej walce z T. J. Cookiem. Niestety defensywne zapasy u OSP nie istnieją, co na pewno miało duży wpływ na porażkę z Mousasim i jeśli tylko Villanteh, który również jest ciekawym zawodnikiem, będzie w stanie skopiować plan Gegarda, to powinien wyjść zwycięsko z tej walki. Mój typ to jednak OSP przez nokaut.

Tomasz Ch.
Ovince St. Preux ma ładne kopnięcia, jednak nie wykorzystuje ich w prawidłowy sposób. Techniki bokserskie u tego zawodnika są na bardzo słabym (technicznie) poziomie, a kondycja nie istnieje. Już w pierwszej rundzie w walce przeciwko Cookowi, St. Preux zaczęła dokuczać zadyszka. Nie mówiąc już o tym, że prawie znokautowany T. J. o mały włos nie obróciłby szali zwycięstwa na swoją korzyść. Gian Villante z kolei za każdym razem, gdy konfrontował się z klasowym zawodnikiem, to zaliczał porażki. Czy szalony brawl w wykonaniu Gianpiero Villante da radę z kimś takim, jak Ovince? Mam taką nadzieję, bo osobiście chciałbym, by Gian wygrał, więc i typ na niego.

Redaktorzy typujący St-Preux: Tomasz N., Piotrek Karol, Kuba, Tomasz M.
Redaktorzy typujący Villante: Tomasz Ch., Wojsław

Sheila Gaff vs. Sara McMann

Piotrek
Jeżeli Sara nie nadzieje się na jakiś cios w pierwszych minutach walki, kiedy Sheila zapewne przeprowadzi swoją największą ofensywę – to byłbym spokojny o wynik tego starcia. McMann to zawodniczka o parę klas lepsza od Gaff. Mimo że Niemka to solidna zawodniczka, nie daję jej większych szans w tej walce. McMann przez decyzję.

Wojek
Sara McMann przez poddanie, runda 1. Shiela Gaff jest jedną z niewielu kobiet, która dysponuje nokautującym ciosem, ale Amerykanka raczej nie da jej okazji na wykorzystanie tej przewagi. Medalistka olimpijska w zapasach szybko przeniesie walkę na ziemię i tam podda Niemkę.

Redaktorzy typujący Gaff:
Redaktorzy typujący McMann: Tomasz N. Piotrek, Tomasz Ch., Karol, Kuba, Tomasz M., Wojsław

Rustam Khabilov vs. Yancy Medeiros

Tomasz M.
Rosyjska maszyna od suplesów powinna znowu zatrybić w walce z Medeirosem, który nie słynie z dobrych zapasów defensywnych. Walka trafi do parteru, gdzie Khabilov zasypie rywala gradem ciosów. Khabilov, TKO, 2 runda.

Tomasz Ch.
Rustam miał wymarzony debiut w UFC. Trzy suplesy w jednej walce i nagle wszystkie oczy zwróciły się w kierunku Rosjanina. Bliżej nieznany nikomu weteran M-1 w walce z Vincem pokazał naprawdę świetną kontrolę oraz siłę tura, wykonując wspomniane trzy suplesy w pierwszej rundzie. Pytanie teraz na ile była to zasługa samego Vinca Pichela, a na ile faktyczne umiejętności Khabilova. Yancy Medeiros nie walczył od trzech lat (co już daje do myślenia). Jest mniej doświadczony, a Rustam to najpoważniejszy przeciwnik, z jakim się zmierzy. Faworyta więc nie trzeba długo szukać.

Redaktorzy typujący Khabilova: Tomasz N. Piotrek, Tomasz Ch., Karol, Kuba, Tomasz M., Wojsław
Redaktorzy typujący Medeirosa:

Leonard Garcia vs. Cody McKenzie

Piotrek
Cody McKenzie to nie jest zawodnik przystający umiejętnościami i talentem do UFC. To samo praktycznie można powiedzieć o Leonardzie Garcia, który na swoje ostatnie 6 walk wygrał jedną (i to po krzywdzącym werdykcie z Namem Phanem). W walce tak dużych talentów trudno zdecydować się, kto jest lepszy! Postawię na to, że Garcia wpakuje się w jakieś durne poddanie i ostatecznie udowodni, iż czas szukać pracy w innej organizacji. McKenzie poddanie pierwsza runda.

Kuba
Typowanie tej walki jest tak samo trudne intelektualnie, jak typowanie main eventu MMA Attack 3. Jako że jednak ta walka ma znamiona pojedynku sportowego, nie wypada mi demonstracyjnie odmówić typowania:). Niełatwo przewidzieć, co w pojedynku zrobi Garcia, jeszcze trudniej – co w przypadku zakończenia walki po trzech rundach zrobią sędziowie. Postawię na najpewniejszego konia, czyli wygraną Garcii na wskutek błędnej decyzji sędziowskiej – swoją drogą, dlaczego nie ma takiego werdyktu? Jednogłośna, niejednogłośna, większościowa – domagam się wprowadzenia „błędnej decyzji” sędziowskiej jako obowiązującej na równi z powyższymi! Garcia, decyzja sędziowska.

Redaktorzy typujący Garcię: Tomasz Ch., Kuba, Tomasz M.
Redaktorzy typujący McKenziego: Tomasz N. Piotrek Karol, Wojsław

Nick Catone vs. James Head

Tomasz N.
Będzie to druga dla Nicka Catone walka po zejściu do niższej wagi i stawiam na to, że tym razem wyjdzie z niej zwycięsko. Catone powinien być nieznacznie silniejszym fizycznie zawodnikiem w tym starciu, co – przy lepszych zapasach – pozwoli mu przenieść i kontrolować walkę w parterze, dojechać do końcowego gongu, po czym zwyciężyć przez decyzję. Jeśli jednak Head będzie w stanie obronić obalenia Nicka, to w stójce powinien mieć przewagę i może ustrzelić „Diabła z Jersey”, ale mimo wszystko postawie na bezpieczniejszy według mnie wariant, czyli Catone przez decyzję.

Wojek
James Head przez poddanie, runda 2. Zejście do kategorii półśredniej chyba lepiej udało się Headowi. Catone wypada w tej kategorii dużo słabiej, przede wszystkim fizycznie, i nawet jeśli na początku będzie dominował zapaśniczo, to o drugiej rundy straci siły i przegra.

Redaktorzy typujący Catone: Tomasz N.; Karol
Redaktorzy typujący Heada: Piotrek, Tomasz Ch., Kuba, Tomasz M., Wojsław

Kurt Holobaugh vs. Steven Siler

Tomasz M.
Siler kilkukrotnie zaskakiwał w oktagonie. Tu przetestowane zostaną głównie jego zapasy, które wypadły nieco blado w ostatniej walce. Myślę jednak, że powróci do roli spoilera. Siler przez decyzję.

Kuba
Holobaugh mimo porażki dał znakomity pojedynek z Patem Healeym i według mnie jest – najprościej rzecz ujmując – zawodnikiem lepszym niż jego dzisiejszy rywal. Przewiduję dominację Kurta, pytanie tylko, czy zdoła zakończyć walkę przed czasem. Asekuracyjnie postawię, że pojedynek zakończy się po trzech rundach. Holobaugh przez decyzję.

Redaktorzy typujący Holobaugh’a: Tomasz N.,
Redaktorzy typujący Silera: Piotrek, Tomasz Ch., Karol, Tomasz M., Wojsław

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

163 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 44. Da ktoś link do stream, ale nie orange sport(ewentualnie moze być) gdzie napewno będzie transmisja ?

 45. Widzę ,że wszyscy Kongo skreślili ,moim zdaniem to Kongo będzie go Kolanami obijał i ciosami bokserskimi ,ale zobaczymy

 46. Jon Jones vs Chael Sonnen

  Znając braki w grapplingu Sonnena oraz to, że to nie jego kategoria (uroki takiego superfightu) to pewnie Jones najpóźniej w 2 rundzie zajdzie mu za plecy. Nie wydaje mi się, aby Sonnen mógł konsekwetnie sprowadzać i kontrolować Bonesa bo to nie Anderson Silva. Jon Jones, 2 runda, poddanie.

  Michael Bisping vs Alan Belcher

  Belcher to co prawda zawodnik, który będzie miał więcej do powiedzenia w tej walce niż taki Brian Stann ale wydaje mi się, że nie postawi nigdzie konkretnej kropki nad i. Bisping to bardzo kompletny zawodnik, który zawsze będzie pokonywał rywali na tym poziomie ale wymiękał w okolicach walki o pas z powodu "braku amunicji". Bisping, jednogłośna.

  Jim Miller vs Pat Healy

  Bardzo prawdopodobne, że będzie to grappling match. Healy mimo gabarytów raczej będzie ustępował Millerowi, który ma podobny syndrom co w/w Bisping. Miller, jednogłośna.

  Phil Davis vs Vinny Malgahales

  To będzie nudny pojedynek. Davis nie będzie uciekał się do zapasów bo z Vinnym na glebie nigdy nic nie wiadomo – będzie więc mało wyraźnie zaznaczał swoją przewagę w stójce przez kopnięcia. Za każdym razem jak dobrze trafi to będzie odchodził od rywala coby nie ryzykować poddania. I tak 3 rundy. Davis, jednogłośna.

  Cheick Kongo vs Roy Nelson

  Nelson zaprezentuje to co zwykle – a że Kongo wyraźnie zniedolężniał i jedzie ostatnią prostą na emeryture, to sądze, że posypie sie podobnie jak w walce z Huntem czy, o mały włos, z Barrym. Nelson, 1 runda, tko.

  Sara McMann vs Sheila Gaff

  Sara będzie musiała jedynie uważać, żeby w pierwszych sekundach pojedynku nie nadziać się na jakiś szalony atak Niemki. Potem ją z łatwością obali, popracuje na glebie i dopisze suba do rekordu. McMann, 1 runda, sub

  Nick Catone vs James Head

  Normalnie postawiłbym na wygraną na punkty Catone, który ma całkiem dobre zapasy. Znając jednak ogromnego pecha tego zawodnika to wygra pierwszą runde a w drugiej się nadzieje na coś od nienajgorzej uderzającego Heada. Head, 2 runda, tko.

  Rustam Khabilov vs Yancy Medeiros

  Medeiros to całkiem ciekawy nabytek w UFC – schodzi aż o dwie kategorie wagowe i legitymuje sie dobrym rekordem. Sądze jednak, że długa przerwa sie na nim odbije i nie będzie mógł przytłoczyć bardzo dynamicznego Rosjanina. Khabilov, jednogłośna.

  Ovince St. Preux vs Gian Villante

  Villante jest kompletnie nieprzekonowujący .St. Preux to solidny wyrobnik – taka argumentacja mi wystarcza. Ovince, 2 runda, tko.

  Leonard Garcia vs Cody McKenzie

  Jest to pierwsza walka od lat, którą Garcia może uczciwie wygrać. Znając jednakże jego wariacki, momentami po prostu głupi styl walki to zapewne McKenzie zaaplikuje gdzieś te swoją gilotyne. Nie mogę się nadziwić, że ktoś taki wygrał TUF-a, btw. McKenzie, 1 runda,  sub.

  Steven Siler vs Kurt Holobaugh – Siler, jednogłośna (bez większych przemyśleń)

 47. Poszlo Bisping Nelson Miller za 500 niech wasze typy redakcjo okażą się prawidłowe 🙂

 48. Jones
  Bisping
  Nelson
  Davis
  Miller
  Bedford
  OSP
  Khabilov
  McMann
  Garcia
  Head
  Siler

 49. Jones

  Belcher

  Kongo

  Davis

  Miller

  Caraway

  OSP

  Khabilov

  McMann

  Garcia

  Head

  Siler
   

 50. Tak w ogóle to dziwne, że nikt na Vinny'ego nie stawia. W typerze dałem sub 2 runda, oby się sprawdziło 😀

 51. Nie zostawiałbym Kongo bez szansy. Zawsze się to może skończyć po 15 minutach lubianego przez Francuza clinch&prey.

  Stoner, ani Leo, ani Gilotyniarz nie wygrali TUF-a

 52. Fakt, McKenzie tylko wystąpił w tufie – nie wiem skąd mi się wzięło, że go wygrał. Już za późno na poprawke i tak

 53. jones sub 3r

  bisping dec

  miller dec

  davis dec

  nelson dec

  mcmann sub 1r

  head  sub 2r

  khabilov tko 2r

  osp dec

  mckenzie sub 2r

  siler dec

   

 54. Def! ApplauseApplauseApplause

  Sonnen(!)

  Belcher

  Nelson

  Davis

  Miller

  Caraway

  OSP

  McMann

  Khabilov

  Garcia

  Catone

  Siler

 55. Nick Catone vs James Head has been canceled due to Catone being hospitalized with dehyrdration.

   

  Lipa.

 56. A nie mówiłem, że Nick Catone to mega pechowy człowiek? Tylko tym razem sobie oszczędził rekord…

 57. Chciałbym żeby Sonnen wygrał, bo wtedy nikt nie kwestionowałby już numeru 1 na świecie w postaci Andersona Silvy!

 58. VoRaNeK, czyń swoją powinność. Widzę, że jeszcze żadnego tematu nie założyłeś więc kiedyś musi być ten pierwszy raz.Laughing

 59. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 60. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 61. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 62. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 63. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 64. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 65. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 66. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 67. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.