Typowanie redakcji przed UFC 141: Lesnar vs Overeem. Standardowo zachęcamy do podawania swoich prognoz w komentarzach. Przypominamy też, że transmisja z głównej karty gali rozpoczyna się o 4 w Orange Sport, wcześniej od około 1 przedwalki można oglądać na facebooku UFC.

Brock Lesnar vs Alistair Overeem

Venom
Alistair Overeem przez KO, runda 1. Przy wszystkich niewiadomych otaczających ten pojedynek, jedno jest pewne arsenał ofensywny Holendra jest na tyle bogaty, że przynajmniej jedno z jego uderzeń znajdzie drogę do szczęki Lesnara. Oczywiście scenariusze, w których to Brock trafia podejrzaną szczękę Alistaira albo Reem wypompowuje się kondycyjnie są możliwe, ale w moim przekonaniu mniej prawdopodobne.

Royler
Ciężko powiedzieć jaki Lesnar pojawi się w octagonie na UFC 141. Po wycięciu wielkiego kawałka „kiszki” i dużej przerwie nie wiem czego się spodziewać. Z drugiej strony Overeem który w walce z Verdumem nie wyglądał zachwycająco, którego przygotowania do tego UFC składały się na kursowanie między campami i problemy prywatne. Dlatego nie wiem czego się spodziewać – szybkie KO Overeema czy obalenie i dominacja Lesnara? Niech będzie Overeem KO. Jedno jest pewne – żaden z nich nie pokona Cigano.

TJ
Overeem jest bezpieczniejszym typem choć obydwaj zawodnicy moge tą walkę wygrać równie łatwo co kompletnie posypać się po kilku minutach. Jeśli Lesnar będzie w stanie obalać Holendra to jakoś nie wierze, że Overeemowi uda się zaserwować jakieś poddanie z pleców przy jego napompowanej posturze. Myślę jednak, że siła fizyczna pozwoli mu kilka razy odgonić Lesnara i trafić go porządnie w stójce. A wszyscy wiedzą co się dzieje, kiedy Lesnar zostanie porządnie poczęstowany pieścią. Overeem, TKO, 1 runda.

Escobar
Brock Lesnar przez TKO runda 2. Sam nie do końca jestem przekonany do tego typu, ale od dłuższego czasu głos w mojej głowie podpowiada, że wygra Lesnar. Spodziewam się, że zobaczymy Amerykanina w dobrej formie, a to oznacza sporo leżenia na plecach dla Reema. Spodziewam się, że Lesnar będzie bardziej odporny na ciosy niż ostatnio i że zafunduje Holendrowi ostre ground and pound. Chociaż zabójcze kolana w wykonaniu Overeema mnie nie zdziwią nic, a nic.

Donald Cerrone vs. Nate Diaz

Venom
Donald Cerrone przez decyzję. Do końca biłem się z myślami na kogo postawić w tej walce, na co wpływ miała sytuacja na konferencji i to jak Diaz mocno zaszedł Kowbojowi za skórę. Cerrone jest bardziej wszechstronny od rywala i jeśli nie spali się psychicznie, tu upatruje jego przewagi, która da mu wygraną. Niskie kopnięcia, okazjonalne obalenia powinny być skuteczną metodą na ograniczenie bokserskich zapędów młodszego z szalonych braci.

Royler
Ciężko wskazać faworyta. Oboje są bardzo dobrzy we wszystkich płaszczyznach i myślę, że czeka nas jedna z bardziej widowiskowych walk w tym roku. Ostatecznie postawię na Cerrone przez DEC.

TJ
Na tle Gomiego Nate Diaz wyglądał jak fighter najwyższej półki ale jaka część tego obrazu byla spowodowana niezmowtywowanym rywalem? Nie wydaje mi się, żeby młodszy Diaz był lepszym strikerem ani grapplerem niż Cerrone więc, o ile Kowboj znów nie prześpi pierwszych kilku minut pojedynku, to podopieczny Grega Jacksona powinien zostać zwycięzcą. Cerrone przez decyzję.

Escobar
Donald Cerrone przez decyzję. Obaj potrafią walczyć w stójce, ale to Cerrone robi lepszy użytek ze swoich nóg. Poddanie Cowboy’a raczej się Diazowi nie uda, więc stawiam, że walka potrwa pełne 15 minut, a lepsze wrażenie na sędziach zrobi Cerrone, który będzie wygrywał wymiany.

Jon Fitch vs. Johny Hendricks

Venom
Jon Fitch przez decyzję. Jeśli kontuzja ramienia nie wpłynęła jakoś mocno na formę Fitcha to wygra przynajmniej dwie z trzech rund w tym pojedynku. Skoro Ricky Story radził sobie z zapasami Hendricksa, to tym bardziej zrobi to drugi najlepszy półśredni na świecie. Dodatkowo zawodnik AKA jest dużo lepszy w parterze i jak walka już się przeniesie na ziemie to jego rywal będzie ogromne problemy z wydostaniem się spod niego.

Royler
Fitch miał dużą przerwę i wraca po operacji mimo to cały czas będę stawiał na niego. Hendricks to bardzo dobry zapaśnik i jestem ciekaw jak zaprezentuje się w tej walce. Fitch split DEC.

TJ
Hendricks przegrał ze Storym i nieznacznie pokonał Pierce’a – dwóch zawodników będących w zasadzie „słabszymi kopiami” Fitcha. Fighter AKA znów powinien zrobić swoje co najwyżej uciekając się do swojej stójki jeśli sprowadzanie Hendricksa nie będzie przychodziło łatwo. Fitch przez decyzję.

Escobar
Jon Fitch przez decyzję. Doświadczenie Fitcha powinno zrobić swoje. Kilka udanych sprowadzeń, dobra obrona i kontrowanie w stójce powinny dać zawodnikowi AKA decyzję sędziów. Na ziemi Fitch powinien grapplersko zdominować młodszego rywala.

Alexander Gustafsson vs. Vladimir Matyushenko

Venom
Alexander Gustafsson przez TKO, runda 3. Matyushenko to bardzie zmotywowana, ale starsza wersja Matta Hamilla i Szwed powinien zrobić z nim to samo co ze swoim ostatnim rywalem. Gustafsson wykorzysta swoje znakomite warunki fizyczne i spuści lanie Janitorowi.

Royler
Gustafson jest po prostu lepszy. Nie wiem jaką głupotę musiałby zrobić Szwed żeby nie poradzić sobie z Vladim. Gustafsson TKO.

TJ
Białorusin to w sumie podobny rywal do Matta Hammila, być może nieco groźniejszy w stójce, i Gustafsson powinien z nim się uporać w podobnym stylu. Gustafsson, TKO, 2 runda.

Escobar
Alexander Gustafsson przez TKO runda 2. Białorusin całkiem ładnie się starzeje i wciąż nie powiedział ostatniego słowa. Młody Szwed wciąż się jednak rozwija i powinien rozbić rywala w pierwszym starciu, a w drugim dokończyć dzieła ciosami. Nawet jeśli Matyushenko sprowadzi walkę na ziemię, to będzie miał spore problemy, by utrzymać korzystną pozycję i nie nadziać się na technikę kończącą.

Nam Phan vs. Jim Hettes

Venom
Nam Phan przez decyzję. Niepokonany Hettes to utalentowany grappler, ale przejście od walki z Cacacerse do Phana to chyba za dużo skok w jakości rywali. Wietnamczyk solidny w parterze i bardzo dobrze boksuje, co zapewni mu punktowe zwycięstwo.

Royler
Jim Hettes to bardzo zdolny grappler, który trenuje w dobrym campie więc jeżeli walka trafiłaby do parteru to widzę go w roli zwycięscy. Bezpiecznie jednak postawię na Phana który zawsze pokazuje serce do walki i dobrą stójkę. Phan DEC.

TJ
Phan nigdy w swojej karierze nie przegrał przez poddanie. choć Hettes to naprawdę sprawny grappler jakoś nie widzę, żeby był w stanie przerwać tą passę ani też wygrać w parterze przynajmniej dwie rundy. Phan przez decyzję.

Escobar
Jim Hettes przez decyzję. Phan pewnie kilka razy wyląduje na plecach i znajdzie się w opałach, ale jego BJJ jest na zbyt wysokim poziomie, by dać się odklepać. Wydaje mi się jednak, że Hettes zaskoczy Phana dobrą postawą w stójce, a kilkoma sprowadzeniami zapunktuje w oczach sędziów i ostatecznie będzie cieszył się ze zwycięstwa.

Junior Assuncao vs. Ross Pearson

Venom
Ross Pearson przez TKO, runda 3. Assuncao nie zrobił na mnie wrażenia w walce z Yaginem. Pearson to bardzo solidny uderzacz z dość dobrą obroną przed obaleniami, co pozwoli mu obić rywala i być może zastopować w drugiej połowie walki.

Royler
Jeżeli ścięcie wagi nie zaszkodzi Pearsonowi to moim zdaniem jego umiejętności powinny wystarczyć by rozłoży Juniora na części i może nawet zapodać ładny techniczny nokaut. Pearson TKO.

TJ
Nie wiem czy, na dłuższą mete, Pearson osiągnie więcej w wadze piórkowej niż w lekkiej ale to co potrafi powinno wystarczyć na Brazylijszyka. Assuncao miewał problemy, kiedy to jego rywal naciskał a agresywność i nieustępliwość to cechy definiujące Anglika. Pearson przez decyzję.

Escobar
Ross Pearson przez decyzję. Anglika czeka całkiem ciężka przeprawa w debiucie w wadze piórkowej, ale nie powinien popełnić żadnego prostego błędu, którym sprezentowałby zwycięstwo Assuncao. Pearson będzie spokojnie punktował rywala przez 15 minut.

Anthony Njokuani vs. Danny Castillo

Venom
Danny Castillo przez poddanie, runda 1. Castillo to zdolny grappler i powinien wykorzystać parterowe braki Njokuaniego. Jeśli kolega Fabera nie da się trafić mocnym ciosem w drodze po obalenie, zwycięstwo w pierwszej rundzie powinno być jego.

Royler
Njokuani miał w swojej historii problemy z zapaśnikami i myślę, że Castillo położy go na plecy i bez większych problemów podda. Castillo SUB.

TJ
Kiedy zapaśniczy uciekali się do swoich zapasów przeciwko Njokuaniemu zawsze wygrywali. Owszem, Castillo może popełnić ten sam błąd co np. Horodecki i upierać się na walce w stójce co skończy się dla niego nienajlepiej. Mimo to wolę postawić na fightera, który ma więcej narzędzi do odniesienia zwycięstwa, nawet jeśli nie jestem przekonany czy tych narzędzi użyje. Castillo, poddanie, 2 runda.

Escobar
Danny Castillo przez decyzję. Powinno być ciekawie, bo Njoukani w UFC utrzymuje się głównie dzięki efektownemu stylowi walki. Castillo też potrafi uderzać, ale jego styl jest bardziej poukładany i poparty lepszymi zapasami. To powinno dać mu zwycięstwo.

Dong Hyun Kim vs. Sean Pierson

Venom
Dong Hyun Kim przez decyzję. Jeśli Koreańczyk pozbierał się po porażce z Conditem, powinien przez 15 minut wycierać matę Kanadyjczykiem.

Royler
Pierson to przyzwoity zawodnik jednak w tej walce postawię na Donga przez DEC.

TJ
Kim wygra pierwszą rundę i co dalej? Tradycyjnie Koreańczyk męczył się gdzieś w połowie drugiej a tutaj moze nastapić to szybciej po Pierson będzie zaciekle bronił obaleń z klinczu i powinien szybciej zmęczyć rywala. Stawiam na niespodziankę, Pierson odrobi straty z pierwszych 5 minut i wygra walkę. Pierson przez decyzję.

Escobar
Dong Hyun Kim przez decyzję. Koreańczyk jest lepszy w stójce, a i na ziemi powinien poradzić sobie z doświadczonym Kanadyjczykiem. Spodziewam się dość jednostronnego pojedynku z finałem na korzyść Kima.

Jacob Volkmann vs. Efrain Escudero

Venom
Jacob Volkmann przez decyzję. Być może Volkmann ma najgorszą stójkę w UFC, ale jego zapasy są na bardzo wysokim poziomie i Jacob chętnie z nich korzysta. Escudero nie jest w tej płaszczyźnie słabeuszem, ale ciężko mu będzie bronić się przed obaleniami zawodnika z Minnesoty.

Royler
Volkmann i jego zapasy to wystarczająca broń by pokonać powracającego Escudero. Volkmann SUB.

TJ
Volkmann to jeden z lepszych zawodników łączących zapasy z grapplingiem obecnie w UFC. Owszem, poza tą umiejętnością potrafi niewiele więcej ale to powinno wystarczyć na przeciwników poziomu Escudero. Volkmann, poddanie, 2 runda.

Escobar
Jacob Volkmann przez decyzję. Escudero jest groźny na ziemi i z pewnością nie zamierza wracać do UFC tylko na chwilę. Volkmann będzie jednak skutecznie sprowadzał, a w parterze nie popełni błędu, który pozwoli Escudero skończyć walkę. Po trzech rundach decyzja dla zapaśnika z Minnesoty.

Luis Ramos vs. Matt Riddle

Venom
Matt Riddle przez decyzję. Co prawda Riddle ostatnio wypadał fatalnie w swoich walkach, to jednak z Ramosem powinien sobie poradzić. Amerykanin wykorzysta swoją przewagą zapaśniczą i wygra na punkty.

Royler
Ramosa widziałem tylko w jednej walce, Matt mimo ostatnich przegranych powinien to dźwignąć. Riddle przez DEC

TJ
Walka zapaśnika Amerykańskiego z zapaśnikiem Brazylijskim. Wiadomo, że należy stawiać na tego pierwszego. Riddle przez decyzję.

Escobar
Matt Riddle przez decyzję. Znaczna przewaga wzrostu pozwoli Amerykaninowi dyktować warunki w oktagonie. Solidna baza z zapasów również przemawia na jego korzyść. Jeśli tylko Riddle nie wpakuje się w jakieś poddanie, to zgarnie decyzję sędziów.

Manny Gamburyan vs. Diego Nunes

Venom
Diego Nunes przez decyzję. Nunes będzie starał się uderzać z dystansu, a Gamburyan klinczować i tam wyprowadzać ciosy i klinczować. Stawiam, że Brazylijczyk będzie w swoje taktyce nieznacznie skuteczniejszy.

Royler
Jeżeli Diego utrzyma dystans i wykorzysta swoje umiejętności w stójce to powinien wywalczyć decyzję. Nunes przez DEC.

TJ
Nigdy nie wiem czego się spodziewać po Gamburianie. Czy założy komuś skrętówkę w 90 sekund? Czy przegra nudną walkę, w której nie będzie chcial robić zbyt wiele? Czy znowu dozna jakiejś straszliwej kontuzji? Kto wie? Nunes z drugiej strony przez minione dwa lata pokazał się jako czołowy piórkowy i zajął miejsce Marlona Sandro jako adiutanta Aldo z Nova Uniao. Myślę, że poradzi sobie z klinczem i obaleniami Gamburyana i wygra walkę w stójce. Nunes przez decyzję.

Escobar
Diego Nunes przez decyzję. Brazylijczyk jest bardzo trudnym zawodnikiem do skończenia, a na dystansie trzech rund powinien wypunktować Gamburyana solidną stójką.

172 KOMENTARZE

 1. Royler „Jedno jest pewne – żaden z nich nie pokona Cigano.”
  LIKE IT !!! JEJEJE

 2. Ja oczywiście stawiam i kibicuje Reemowi, ale mam w środku to uczucie, które towarzyszy mi podczas walk,które kończą się dla mnie zaskoczeniem. Tak jak stawiałem na Irokeza a w środku serducha „coś” dzwoniło. No chyba, że to arytmia 😀

 3. Oby ta walka skończyła się przed czasem bo inaczej to będziemy oglądać żenade roku, chyba że któryś wcześniej na zawał zejdzie.

 4. Yagiel, nie to nie arytmia. To Kornik "dzwonił" na alarm, byś go nie lekceważył jak większość tu 🙂

  A tak poważnie, mam podobne odczucia, stawiam na Alistaira, jemu kibicuję a jednak czuję, że może być różnie w tej walce.

 5. Brock Lesnar vs. Alistair Overeem

  Donald Cerrone vs. Nate Diaz

  Jon Fitch vs. Johny Hendricks

  Alexander Gustafsson vs. Vladimir Matyushenko

  Nam Phan vs. Jim Hettes

  Junior Assuncao vs. Ross Pearson

  Anthony Njokuani vs. Danny Castillo

  Dong Hyun Kim vs. Sean Pierson

  Jacob Volkmann vs. Efrain Escudero

  Luis Ramos vs. Matt Riddle

  Manny Gamburyan vs. Diego Nunes

 6. heh widzę, że nikt z redakcji nie stawia na Nate’a 😉 a ja liczę jednak, że to on wygra, ale nawet jeśli nie, to mam nadzieję, że to będzie bardzo ciekawa walka, może nawet ciekawsza niż ME

 7. to prawda ze lesnar jak dostanie bombe to wariuje ale i wtedy trzeba sie porzadnie zmeczyc by go dobic. wystarczy popatrrzec ile czasu to zajelo cainowi.overeem nie ma tyle kondycji zeby bic w takim tempie i przez dluzszy czas. dlategostawiam na lesnara. dalej diaz, fitch i gustafsson, phan ( czemu caly czas jego walki sa w mc ?)

 8. Brock Lesnar

  Donald Cerrone

  Jon Fitch

  Alexander Gustafsson

  Nam Phan

   

  Ross Pearson

  Danny Castillo

  Dong Hyun Kim

  Jacob Volkmann

  Matt Riddle

  Diego Nunes

  „He’ll be back. (…) we haven’t seen the last of BJ Penn in the Octagon. I’m sure of it, even if he isn’t.”

 9. Lesnar – TKO 2 rd. Diaz – Poddanie 3 rd. Fitch – Decyzja Gustafsson – TKO 1 rd. Phan – Decyzja

 10. Lesnar obalenie i uderzenia w parterze….. Po obejrzeniu walki z Fabricio – jakoś nie mogę sobie wyobrazić innego scenariusza…

  Oczywiście niewiadomą jest forma Lesnara – ale jeżeli będzie taka jak dawniej – To Ali będzie po prostu za wolny…

  Nawet wydaje mi się że Lesnar może wręcz ośmieszyć Alego.

 11. Royler jakie wg Ciebie argumenty bedzie mial JDS na Overeema w ich ew. walce?

 12. Gdzieś w Polsce można obejrzeć w jakimś lokalu tą gale na żywo?

 13. Całym serduchem za Reemem, ma o wiele bardziej bogaty arsenał umiejętności niż Brock (którego zresztą nie lubie). Mam nadzieje ze Lesnar dostanie 1-2 bomby, zostanie dopchniety do siatki i tam Ali zaserwuje mu kilka kolan, to powinno załatwić sprawę.

  Co do drugiej walki to mam nadzieję że Cerrone rozjedzie drugiego z mądrych inaczej braci.

 14. No to w najbliższej szczęce Panowie z gracją pogodynki wytłumaczą nam dlaczego pomylili się co do walki wieczoru 😛

 15. Wszystko ladnie pieknie ale Gamburyan wygra. Zalezy brazylijczyka a nawet moze podda!! Na wazeniu prezentowal sie dobrze.

 16. Ja dziś panowie widzę to tak: FITCH i GUSTAFSSON to przysłowiowe pewniaczki i zagram nich w dublu.

  Następni w kolejce to: PEARSON, CASTILLO, VOLKMANN, RIDDLE i NUNES. Tych jakoś sobie rozpiszę.
  Reszta pojedynków, czyli LESNAR vs. OVEREEM, DIAZ vs. CERRONE, PHAN vs. HETTES, KIM vs. PIERSON jest bardzo ciężka do przewidzenia i dla grających nieopłacalna by inwestować hajs. Pozdro i do dzisiejszej nocki.

  PS. Rozpoczęcie gali o 0:50 na FACEBOOK-u, a karta główna od 4:00 na OS.

 17. Dla nie pewniaki to: Diaz – Cerrone – decyzja plus Gustafsson – wygrana.

 18. Reem TKO, Cerrone DEC, Fitch DEC, Gustaffson TKO, Phan DEC, Pearson TKO, Njokuani TKO, Kim DEC, Volkmann, Riddle, Nunes.

 19. Najtrudniej Main Event obstawić. Co chwile zmieniam zdanie 😛 Ale trzeba się w końcu na coś zdecydować. Niech więc będzie tak:

  Overeem

  Diaz

  Fitch

  Matyushenko

  Phan

 20. Overeem vs. Lesnar: długa przerwa Brock'a i jego dziwne zachowanie w ostatnich dniach spowodowały, że zaczynam wierzyć w Overeem'a i widzę go jako zwycięzcę tego pojedynku, dzięki swojej sile i umiejętnością strikerskim. Nie wykluczam cały czas, że Holender nie zdąży wykonać na tyle solidnego GnP i Lesnar przetrwa, po czym do kończy swojego rywala w późniejszych rundach.
  Typ: Overeem by TKO, 1 runda.

  Cerrone vs. Diaz: Cerrone jest na fali, posiada większy wachlarz uderzeń w stójce , a i w parterze nie odstaje Diazowi. Spodziewam się fajerwerków w tej 15-minutowej walce, wygraną dla Kowboja dzięki rozbijaniu rywala niskimi kopnięciami. Typ: Cerrone przez decyzję

  Jon Fitch vs. Johny Hendricks: pomimo dłuższej przerwy, to Fitch jest lepszym zapaśnikiem i nie będzie miał problemów ze sprowadzeniem rywala do parteru. Oczywistym jest, że obejrzymy dosyć nudne 15 minut walki. Typ: Fitch przez decyzję.

  Alexander Gustafsson vs. Vladymir Matyushenko: Białorusin szybko potrafił skończyć Brilza i może stanowić zagrożenie dla Gustafssona. Nie wierzę jednak, żeby mógł wygrać z młodszym od siebie rywalem. Typ: Gustafsson przez decyzję

  Nam Phan vs. Jim Hettes: Hettes to świetny grappler, ale Phan nie zwykł przegrywać przez poddanie. Nam pokaże rywalowi solidny boks i serce do walki. Typ: Phan przez decyzję

  Ross Pearson vs. Junior Assuncao: Pearson jest zdolnym uderzacem i będzie punktował rywala tak, jak to miało miejsce na UFC 134. Różnica polega na tym, że tym razem, akcja toczy się w USA i nie będzie żadnych kontrowersji co do przebiegu i finału tego zestawienia. Typ: Pearson przez decyzję.

  Anthony Njokuani vs. Danny Castillo: widząc ostatnio postęp kolegi Castillo z Alpha Male, Fabera, śmiem twierdzić, że Danny dorownuje progresem swojemu koledze.Jednakże, uważam Njoukaniego za na tyle zdolnego uderzacza, że może zastopować rywala przed czasem. Typ: Njoukani przez TKO, 2 runda.

  Dong Hyun Kim vs. Sean Pierson: dla mnie Kim jest bezsprzecznie lepszym zawodnikiem, ale zaryzykuję, opierajac się na małej statystyce i przeświadczeniu: pierwsza porażka w karierze niesie ze sobą odrazu drugą z rzędu. Typ: Pierson przez decyzję.

  Jacob Volkmann vs. Efrain Escudero: Volkmann ma bardzo skuteczny styl walki i nie będzie miał problemów z wygraniem tego pojedynku. Typ: Volkmann przez decyzję.

  Luis Ramos vs. Matt Riddle: Ramos nie spędził zbyt dużo czasu w swoim debiucie, więc trudno mi ocenić jego umiejętności. Obstawiam więc Riddle'a, który jest zawodnkiem z większym doświadczeniem w występach UFC. Typ: Riddle przez decyzję

  Diego Nunes vs. Manny Gamburyan: Manny to zawodnik, który przegrał z wypalonym ostatnio Griffinem. Śmiem twierdzić, że nie jest tym samym zawodnikiem po porażce z Aldo i sparingpartner mistrza FW nie będzie miał problemów z wykorzystaniem swoich umiejętności, by zastopować oponenta. Typ: Nunes przez decyzję.

 21. Lesnar poddanie 3 runda armbar 🙂
  Cerrone przez jednogłośną decyzje
  Fitch przez jednogłośną decyzje
  Gustafson TKO runda 2
  Nam Pham poddanie duszenie za pleców runda 1

 22. Nie byłbym tak pewny zwycięstwa Gustafssona. Jego wygrana z Hamillem może i była spektakularna, ale Matt nie byłw  tej walce sobą, trapiony kontuzjami i bez woli walki, zresztą było to jego ostatnie starcie w octagonie, co ogłosił zaraz po jego zakończeniu. Vlad może i jest "starszą wersją" Hamilla, ale tego sprzed 2 lat, a nie 4 miesięcy.

 23. Brock Lesnar vs. Alistair Overeem

  Donald Cerrone vs. Nate Diaz

  Jon Fitch vs. Johny Hendricks

  Alexander Gustafsson vs. Vladimir Matyushenko

  Nam Phan vs. Jim Hettes

  Junior Assuncao vs. Ross Pearson

  Anthony Njokuani vs. Danny Castillo

  Dong Hyun Kim vs. Sean Pierson

  Jacob Volkmann vs. Efrain Escudero

  Luis Ramos vs. Matt Riddle

  Manny Gamburyan vs. Diego Nunes

  Widze że nikt nie stawia na Hendricksa jak dla mnie jest zdecydowanym faworytem ma lepszą stójke i zapasy Fitch może wymęczyć go kondycyjnie i wygrać 3rd jednak Johny i tak wygra decyzją.

 24. niestety też wydaj mi się i coś mi podpowiada że zobaczymy takiego Brocka że pozamiata Reemem Oktagon..

 25. wie ktoś może, czemu Escudero znó dostał szansę? bo trochę nie na bieżąco jestem ze zwolnieniami

 26. @Jebaka – pewnie na zastępstwo go wrzucili, bo z tego co kojarze miał walczyć chyba na MFC

  Edit. Jednak na LFC 16 grudnia, ale dostał szansę w UFC i wskoczył za kontuzjowanego T.J.Granta

 27. U Roylera o ile dobrze widzę ( bo tym na małym telefonie) jest chyba drobny błąd przy Brock vs Ali. Bo jest Verduma 

 28. Jedno jest pewne – żaden z nich nie pokona Cigano.
  To w sumie po co organizować walki? Jeżeli redaktorzy wiedzą kto kogo na pewno pokona, a kto nie. TO nawet nie jest śmiesze, ale żenujące. Już Velasquez miał zdominować dywizje, już Shogun miał być niepokonany przez lata, zresztą Brock też. Jak mnie wku.. takie pieprzenie.

 29. Overeem tko r2, Lesnar nie lubi być uderzanym i to go zgubi
  Cerrone dec po ciekawej walce
  Fitch sub r3 xD bo ruszy do ataku jak w walce z Pennem
  Gustafsson dec po młócce w stójce
  Phan dec po nienajlepszym pojedynku

  Czuję, że ta gala będzie wspaniałym zakończeniem roku przez UFC. Piwko i chipsy już przyszykowane…

 30. W takim razie po co w ogóle zastanawiać się kto wygra przed walką i czytać post z typowaniami…

 31. W takim razie po co w ogóle zastanawiać się kto wygra przed walką i czytać post z typowaniami…

  Co innego typowanie i zastanawianie się kto MOŻE wygrać, a co innego tekst, że żaden nie pokona Cigano ( a co on superman, że nie do pokonania)?? Jeszcze przed Velasquez vs. JDS cała redakcja, widziała lata świetlne dominacji Velasqueza….

 32. Reem TKO runda 1- stawiam tak, tylko dlatego, ze Lesnar wraca po przerwie.

  Cerrone TKO runda 2- Kowboj jest na gazie, rozprawia sie z latwoscia, z solidnymi przeciwnikami, a Diaz, jest tylko solidny.

  Fitch by dec.- chociaz, cos mi mowi, ze Fitch bedzie chcial wszystkim cos udowodnic i wygra przed czasem 🙂

  Vladimir by KO

  Phan by dec.

  Njokuani by TKO

  Kim by dec.

  Gamburyan by KO- jakos lubie tego zawodnika, ma rakiete w rece i dobre obalenia. Nunes, nie zrobil na mnie dobrego wrazenia, w walce z Florianem, walil cepy i byl wypompowany, juz po 1 rundzie.

 33. obawiam się o Overeema, bo liczy tylko i wyłącznie na swoją stójkę, a z Lesnarem na 100% znajdzie się na plecach … mam nadzieję, że grapplingu nie zapomniał i gilotynę czy kimurę umie jeszcze skutecznie zapiąć
  ogólnie walka 50/50 ze wskazaniem na Reema, bo jednak zaczynają stojąc 😉

  swoją drogą Oretos ma racje – najlepiej dozywotnio przydzielić pas Dos Santosowi , no bo jest nie do pokonania hahah

 34. Lesnar kojarzy mi się tylko i wyłącznie z WWE. Wcześniej jego walk w mma nie oglądałem. Zobaczyłem tylko walkę z Mirem, w której mnie nie przekonał do siebie. Tak jak redakcja stawiam na łatwe zwycięstwo Overeema. Najprawdopodobniej w 2 r. O innych zawodnikach nie wiem zbyt dużo, więc na walce wieczoru poprzestanę.

 35. Nunes TKO 1 runda, Riddle decyzja, Escudero TKO 1 runda, Dong TKO 2 runda, Njokuani decyzja, Pearson TKO 2 runda, Phan decyzja, Gustaffson poddanie w 1 rundzie, Fitch przez poddanie w 2 rundzie, Cerrone przez TKO w 2 rundzie….no i batalia serce vs rozum, stawiam na serce Lesnar TKO w 1 rundzie.

 36. @steyr
  Szybkość, kondycja i umiejętności bokserskie. W przeciwieństwie do Overeema Cigano zadaje kombinacje a nie pojedyncze ciosy zza gardy.

 37. Brock Lesnar by TKO
  Donald Cerrone by DEC
  Jon Fitch by DEC
  Alexander Gustafsson by KO
  Nam Phan by DEC
  Kim Dong Hyun by DEC
  Diego Nunes by DEC

 38. Alistair Overeem

  Nate Diaz
  Jon Fitch
  Alexander Gustafsson
  Nam Phan

  Junior Assuncao
  Anthony Njokuani

  Dong Hyun Kim
  Jacob Volkmann
  Matt Riddle
  Manny Gamburyan

 39. Brock Lesnar vs. Alistair Overeem

  Donald Cerrone vs. Nate Diaz

  Jon Fitch vs. Johny Hendricks

  Alexander Gustafsson vs. Vladimir Matyushenko

  Nam Phan vs. Jim Hettes

  Junior Assuncao vs. Ross Pearson

  Anthony Njokuani vs. Danny Castillo

  Dong Hyun Kim vs. Sean Pierson

  Jacob Volkmann vs. Efrain Escudero

  Luis Ramos vs. Matt Riddle

  Manny Gamburyan vs. Diego Nunes

   

   

  Zastanawia mnie dlaczego Diego Nunes walczy w prelimsach. Jego ostatnia walka była przecież o title shota. Mimo że przegrał powinień walczyć w main cardzie

 40. @Royler
  Szybkość, kondycja i umiejętności bokserskie. W przeciwieństwie do Overeema Cigano zadaje kombinacje a nie pojedyncze ciosy zza gardy.

  siła, muay thai, warunki fizyczne. W przeciwiństwie do Dos Santosa, Overeemowi wystarczą pojedyńcze ciosy zza gardy

 41. Ali Overeem – myślę że skończy Brocka brutalny KO 😀

  Nate Diaz – podoba mi się jego styl , ale będzie ciężko wygrać z Cerrone ale postawie na młodszego z Diazów- Dec

  Hendricks – mam nadzieje że pokona Fitcha, bo styl w jakim walczy Fitch mi się nie podoba 😛 – Dec

  Alexander Gustafsson – Ko 3 rd.

  Nam Phan – lubie gościa zawsze daje bardzo ekscytujące walki- Dec

  Assuncao – może uda się mu jakieś poddanie wyciągnąć -poddanie 1 rd.

  Njokuani – daje dobre walki więc stawie an niego – Ko 2 rd.

  Kim – Dec

  Volkmann – dec.

  Riddle- Dec.

  Nunes – Ko 3 rd

 42. @Przemek
  sorry ale gdyby siła i warunki fizyczne były tak ważne to Brock Lesnar byłby królem tej dywizji. Stawiam boks Cigano wyżej niż MT Overeema (który zbierał w stójce od Werduma..,)

 43. Tomek-host jedno pytanie i co to ma do rzeczy , ze escobar typuje Brocka, skoro są to jakieś wybujałe marzenia, że amerykanin utrzyma Reema na plecach – jest to mocno wątpliwe a wlasciwie niemożliwe. Pewnie gdyby walka odbyła się na zasadach WWE to Brock by ją wygrał, ale to jest MMA liczą się umiejętności i doświadczenie a w tym Ali ma nad Lesnarem przewage ogromną.

 44. Mam pytanie do tych co mają w zwyczaju ogładać gale na żywo…

  m/w o której zaczyna się walka wieczoru??

  Z góry dzieki za odp.

 45. @Royler od kogo Overeem zbierał? 😀
  Lesnar vs Ali – nie mam pojęcia kto wygra, kibicuję Aliemu
  Diaz vs Cerrone – bardzo ciężka walka dla Diaza, ale mam nadzieję, że zleje Cowboya
  Hendricks vs Fitch – pewnie Fitch przeleży
  Gustafsson vs Matyushenko – Gustafsson pewnie wygra

  Po dzisiejszej walce zobaczymy, jak wygląda Ali i czy ma szanse z Juniorem, osobiście uważam, że ma minimalne szanse na zdobycie tytułu (ale może po dzisiejszej walce moja opinia się zmieni)

 46. Obejrzyjcie sobie jeszcze raz walkę z Werdumem jest jeden wniosek nie ma sensu się na niej wzorowac 😉

  Dos Santos wszystkich powinnien w stójce pokonac bo jest szybki ,ale jakby Reem zaczął skracac dystans to kto wie.

 47. Malymaja a Ty dalej swoje.. Warto marzyć, ale ja bym się głęboko zastanowil nad cieniem realnej szansy na spełnienie, bo chyba go nie ma!

 48. Zastanawiająca jest wiara niektórych w Reema…

  A już w porównaniu do JDS – to jeszcze dziwniejsze.

  pytanie moje jest takie:

  Kiedy Ali walczył z zawodnikami klasy Lesnara czy JDS i pokazał te swoje umiejętności bokserskie? Albo jakąś niebywałą siłę…

  Skąd w ogóle przekonanie że ma jakąś wielką siłę?

  Jeżeli myślicie że walki w ufc będą w takim tempie jak ostatnia Alistaira – to chyba od wczoraj się mma interesujecie.

 49. Niestety (niestety, bo bardzo lubię Ali'ego) dostałby najprawdopodobniej od JDS tęgie lanie. Jego boks jest kosmiczny jak na wage ciężką MMA. Alistair był niezły w K1 – jednak K1 to nie MMA. Technika, szybkość, kondycja – wszystko to przemawia za Juniorem. Siła? Owszem Ali jest cięższy, ale czy rzeczywiście silniejszy? Widać było w starciu z Carwinem ( szczególnie w klinczu pod siatką), że Junior też silny chłopak…

  Nie mówiąc już o podejrzanej szczęce koniny i gardzie żywcem przeniesionej z K1…

 50. Ali TKO 2r.

  Cowboy TKO 3r.

  Fitch UD

  Gustafsson TKO 2r.

  Phan UD

  Nunes UD

  P.S. Zwycięzcy ME współczuję w starciu z JDS, ale do odważnych świat należy 😛

   

  EDIT: skunx śmierdzi banem za obrażanie zawodników. Jesli potrzebujesz dowodów to obejrzyj sobie walkę Ali vs. Werdum oraz JDS vs. Nelson/ Carwin i porównaj ich kondycje.

 51. a skąd wiadomo ze mistrz k1 Dfream i Strikeforce ma słabą kondycję he? a może niepokonany cigano ma słabą bo ostatnio nie powalczył zbyt długo (lucky punch na gościu który nie umie trzymać gardy). Przecież Ali bierze codziennie tony magicznego koksu co daje mu przewagę nad czystym Brockiem. Moje typy:
  Skoksowany murzyn przez ko, wkurzający wszystkich mądrali i fanów bjPena debil ko 2 runda Fich poddanie 3 rd

 52. Mam nadzieję, że Brock zaskoczy wszystkich i zniszczy tego koksiarza. Co do Cigano to ciągle uważam że nie zasługuje on na ten pas. Wygrał, pokonał mistrza, ok. Ale wydaje mi się, że jest to zawodnik który nie będzie w stanie dzierżyć tego pasa zbyt długo i straci go w 2012 roku na rzecz…no właśnie tu mam problem 🙂

 53. Hallac a dla mnie zastanawiające jest typowanie gościa , który stoczyl 7 pojedynków w walce z Alim, który ma tych pojedynków na koncie prawie 50. Chyba, ze liczysz walki Brocka stoczone z Johnem Ceną lub Randym Ortonem na WWE to rozumiem Twoją pewność

 54. Wbrew pozorom Reem wcale nie jest aż takim faworytem, moim zdaniem przewagę ma jedynie w uderzeniach, zapasy zdecydowanie na korzyść Brocka i z moich obserwacji mogę wywnioskować,że parter także. Z ostatnich walk Aliego to tylko Werdum był przeciwnikiem ze światowej czołówki i walka wyglądała jak wyglądała. Overeem z parterowych technik ma wyuczoną do perfekcji gilotynę, która moim zdaniem na Brocka nie starczy. Nadzieja Reema to szybkie KO, bo jak wiemy Lesnar boi się ciosów i mistrzem stójki nie jest. Szczerze kibicuję Lesnarowi bo zaczyna mnie denerwować coraz większa liczba psychofanów Aliego, którzy mają go za nieśmiertelnego półboga, a w życiu nie oglądali walk zawodników z UFC, gdyż nie ma ich na YT.
  Co do innych walk to: Cerrone(decyzja), Fitch(decyzja), Gustafsson(TKO), PHan(dec), Pearson(dec), Castillo(dec), Pierson(dec), Volkmann(dec), Riddle(dec), Nunes(TKO)

 55. Lesnar przez twister, 5 runda

  A tak na serio to już prędzej widzę Brocka z JDSem, przynajmniej ma (iluzoryczne) szanse go zależeć. Ali ze swoją szczęką i dziurawą obroną nie może wygrać z kimś tak szybkim i tak mocno bijącym.

 56. bazelak człowieku oni raczej nie biorą udziału w konkursie kto stoczył więcej walk tylko będą walczyć na zasadach MMA gdzie Lesnar ze swoją bazą zapasów i siłą oraz eksplozywnością może dać radę.

 57. ktos napisal ze overeem byl „niezly” w K-1. A on jest MISTRZEM. I mozna by tu dywagowac ze nie jest techniczny, ze wygrywa siłą i wcale jakos tego Grand Prix nie zdominowal ale jednak poknoal Sponga, Ghite i Aertsa. Dlatego tez twierdzenie ze stojka JDS jest lepsza uwazam za mocno ryzykowne.

  Uprzedzajac: zdaje sobie sprawe ze K-1 nie rowna sie MMA. Dlatego tez napisalem swoje zdanie dosc zachowawczo. Na zasadach K-1 to Overeem by JDS pewnie zabił:) Wydaje mi ze Brock jest stylistycznie jednym z najtrudniejszych rywali jakich mogl dostac na debiu Overeem i jesli go przejdzie to ma duze szanse na pas mistrza

 58. To bardziej moja lista życzeń.

  Alistair Overeem
  Nate Diaz
  Jon Fitch (tu akurat jestem pewny)
  Vladimir Matyushenko
  Nam Phan
  Ross Pearson
  Dong Hyun Kim (nie skreślam Seana Piersona)

 59. @steyr
  Ali nie ma szans z JDSem, gubi się otrzymując cios więc twierdzenie że stójka JDSa jest lepsza to dobre stwierdzenie.

  Lesnar TKO2 rnd,
  Cerrone dec,
  Fitch TKO 3 rnd,
  Janitor dec,
  Nam TKO 2 rnd.

 60. Moim zdaniem wygra lesnar. A tak poza tematem… włąśnie ogłoszono oficjalnie że karol bedorf będzie walczył na ksw 18 z davidem olivią 😀

 61. Brock Lesnar – trudno wytypować zwycięzcę, ale stawiam na przekór redakcji 😉
  Donald Cerrone – liczę na bardziej urozmaicony repertuar ciosów „Kowboja”.
  Jon Fitch – stawiam na jego przewagę w zapasach, tak jak większość typujących.
  Alexander Gustafsson – przewaga siłowa powinna wystarczyć do zdominowania rywala.

 62. Jak czytam komentarze wielu sezonowych znawców mma, ze jds ma słabą kondycję albo, że wygrał walkę o pas tylko przez „lucky punch” to mi się śmiać chce:) Obejrzyjcie najpierw wszystkie walki zawodnika a potem się wypowiadajcie. Zaoszczędzicie sobie wstydu a innym czasu na czytanie takich bzdur.

 63. Możecie znowu wrócić do swoich rekordów redaktorzy? to dawało jakiś pogląd na waszą wiedze.+ moim zdaniem po juz ''kilku'' galach jakie obejrzalem w życiu zawsze trzeba stawiać na jakiś upset-a u was tego nie widze.Moj upset to porażka phana..

 64. Overeem via ko
  Cerrone via dec
  Fitch via dec
  Gustaffson via tko
  Phan via dec

 65. REEMMMM rozniesie Lesnara 😉 przypominam że z Cainem i Carwin to uderzacze i obaj sprawili wiadomo jak duze problemy Brockowi a Reem ma po prostu bestialska sile w piesciach i pokaze to w nocy 😉

 66. Kibicuję Overeemowi, bo Europejczyk i reprezentant świata MMA poza UFC. Jednak, tak jak kilku innych kolegów tutaj, mam dziwne przeczucie, że Lesnar wszystkich zaskoczy i sprawi niespodziankę.
  Jestem ciekawy, po czyjej stronie będzie przewaga siły.
  Przemek II: „ogólnie walka 50/50 ze wskazaniem na Reema, bo jednak zaczynają stojąc”
  :-)))
  Hallack: „Skąd w ogóle przekonanie że ma jakąś wielką siłę?”
  A widziałeś, jak Overeem rzucał 125-kilogramowym Rogersem, jak workiem ziemniaków ?

 67. Ali TKO 3 i ma szanse z JDS jemu większość też nie dawała szans z Cainem

 68. Overeem przez TKO/KO, 1 runda.

  Cerrone przez decyzję

  Fitch przez decyzję.

  Gustafsson TKO/KO, 3 runda.

  Phan przez decyzję

 69. Zamiast zachwycać się legendą zbudowaną wokół Overeema polecam obejrzenie jego ostatniej walki z Werdumem. Kiszka z kaszanką. Lesnar z walki na walkę jest lepszy, dopiero się rozwija jako fighter. Walkę z Cainem Brock przegrał w zapasach, nie potrafił przytrzymać go na ziemii. Nawet jeśli Reem wygra to na pewno nie przez KO. Jedyna jego szansa to jeśli sędzia za wcześnie zatrzyma podczas jakichś uderzeń w parterze.

 70. Alistair Overeem KO

  Nate Diaz decyzja

  Jon Fitch decyjza

  Alexander Gustafsson

  Nam Phan

  Ross Pearson

  Anthony Njokuani

  Dong Hyun Kim

  Jacob Volkmann

  Matt Riddle

  Manny Gamburyan

 71. glowna walka bedzie krotka stawiam na B.L i przypuszczam ze bedzie dazyl do parteru i tam to rostrzygnie a Pan Diaz dostanie pstryczka w nos od Cerrone i tez bedzie krotka walka daje Druga runda uderzenia w parterze dla Cerrone oczywiscie 🙂 P

 72. A przepraszam Panie Bizonie, kto tę walkę wygrał? Reem czy mi się zdawało? A kto wygrał Les czy Cain? Chyba Cain, prawda? A który z dwójki Cain/Werdum odklepał wielkiego Fedora? A kto ma większe nazwiska na rozkładówce? Kto wygrał z tymi nazwiskami: Silva, Vera, Gonzaga, Overeem(!)? Fabricio Werdum i śmię twierdzić, że Werdum jest lepszy niż Cain…za pewne w 2012 się dowiemy.

 73. @Mineralny mnie też zaczyna to denerwować.
  @DoozyAndGrooby chyba tylko Ty śmiesz tak twierdzić;)

 74. Co to jest pseudo fanboy Overeema bo już się chyba gubie w tych debilnych i dziecinnych pierdołach.

 75. DoozyAndGrooby Chyba cię trochę poniosło co do starcia Caina z Werdumem

 76. Pseudo fanboye Lesnara tak nazywają wszystkich co są przeciwko Brocka 😉

 77. Brock Lesnar TKO 1/2 runda.

  Donald Cerrone KO 3 Runda:)

  Jon Fitch dec

 78. Zrobiłem zakłady na Nathana Diaza i Vladimira Matyushenko. Pozostaje tylko czekać na galę. 🙂

 79. Overeem TKO 1 runda
  Cerrone decyzja
  Fitch decyzja
  Gustafsson TKO 1 runda
  Phan decyzja
  Pearson decyzja
  Castillo poddanie 1 runda
  Dong Hyun Kim decyzja
  Volkmann decyzja
  Riddle decyzja
  Nunes decyzja

 80. Wsumie jestem nie tyle przeciwko Lesnarowi co za Overeemem ale pewnie też podpadam. Wogóle to ciężko przewidzieć przebieg walki, jakoś zbyt wiele niewiadomych.

 81. Overeen wygra z Lesnarem który jest po kontuzji i bardzo osłabiony
  Cerrone
  Fitch
  Gustafson
  Phan

 82. Lesnar vs Overeem…Trudna decyzja.

  Cerrone, Fitch, Gustafson, Hettes

  Czy na pewno transmisja na Orange Sport zaczyna się punkt o 4? Na Orange jest podane o 3:30.

 83. Jeśli Lesnarowi rzeczywiście przeszło tak jak mówi to może być jeszcze na większym gazie.

 84. Na Orange jest podane o 3:30.

  Puszczą jeszcze countdown przed galą. Start głównej karty o 4.

 85. Lesnar by uderzenie krzesłem jak w WWE 🙂

  A poważnie kibicuje Reemowi ale myśle, że Lesnar go obali i wygra przez GnP. Cerrone wygra w 2 rundzie, a Fitch przez decyzje.

 86. Dzięki Tens. Zastanawia mnie dlaczego tak mało osób postawiło na Hettesa.

  Ale jestem happy, Lesnar vs Overeem bardziej elektryzuje od Cain vs JDS

 87. a tak przy okazji zeby to oglądnąc na orange-sport przez net to ile trzeba zabulić? bo jakoś nie mogę znaleźć info na ten temat a robie 100 rzeczy na raz akurat

 88. Lesnar vs Overeem – Mam wrażenie, że Brock zje Alistara w pierwszej albo max drugiej rundzie. Wydaje mi się, że Ali zacznie dosyć pasywnie a Brock wykorzysta to i sam przejmie inicjatywę. Nie umiem wyobrazić sobie za bardzo jak Lesnar pada zimny, więc postawie, że nawet jeżeli znajdzie się w opałach to je przetrwa (tak jak z Carwinem) i sam wykończy wypompowanego Overeema. Mam duże wątpliwości co do cardio Holendra i jego obronę przed obaleniami. Jeżeli Overeem znajdzie się na plecach to moim zdaniem jest po walce. Nie zdziwię się jak Ali ustrzeli jakimś potężnym ciosem Brocka w pierwszej albo drugiej rundzie a potem dokończy GNP i sędzia przerwie walkę, ale reszta scenariuszy na wygranie walki jest Lesnara. Ali jest dużo mniej dynamiczny niż Brock i to też będzie jeden z decydującyh czynników. Lesnar przez TKO, 1 runda.

  Diaz vs Cerrone – Nie wiem dlaczego tyle osób obstawia tak pewnie wygraną Cerrone'a. Diaz widać, że ostatnio się nie obijał i bardzo mocno doszlifował swój boks, który teraz już najwyższych lotów. Cerrone, choć też ma bardzo przyzwoitą pracę rąk, to do boksu Diaza się nie umywa. Donald za to umie bardzo dobrze włączać kopnięcia do kombinacji i to może sprawić dużo problemów Nateowi ale, jeżeli musiałbym typować, kto będzie przeważał w stójce to postawiłbym minimalnie na Diaza. W parterze tak samo, Cerrone jest zajebisty i pewnie będzie miał lepsze pozycje ale jeżeli, ktoś tu kogoś podda to Diaz Kowboja a nie na odwrót. Mój końcowy typ to Nick Diaz przez decyzję, po bardzo emocjonującej i wyrównanej walce. Ta walka ma największe szanse na "fight of the night".

  Fitch vs Hendricks – Hendricks może być tym, który nawet jako pierwszy uśpi Fitcha, bo petardę w łapie ma niesamowitą a do tego na tyle dobre zaplecze zapaśnicze, żeby nie dać się zdominować w klinczu i pod siatką. Niczym nie ryzykuję, więc i tu postawię na niespodziankę. Hendricks przez TKO, pierwsza runda.

  Matyushenko vs Gustafsson – Tutaj również spodziewam się dużo bardziej wyrównanego pojedynku niż większość i absolutnie nie zgadzam się, że Vladi to podobny zawodnik do Hammila. Nie zdziwię się jak Matyushenko zaskoczy wszystkich i ustrzeli jednym ze swoich ciosów Szweda. Czuje, że Gusftafsson będzie walczył ostrożnie i że wygra po dość nudnej ale jednak wyrównanej walce przez decyzję.

  Dalej już nie będę się rozpisywał i podam w skrócie resztę typów:

  Phan wygra z Hettesem przez decyzję

  Pearson wygra z Assuncao przez decyzję 

  Castillo wygra z Njokuanim przez poddanie w pierwszej rundzie

  Kim wygra z Piersonem przez poddanie w 2 rundzie ( z takimi umiejętnościami w grapplingu czas skończyć jakąś walkę przed czasem)

  Volkmann wyleży decyzję na Escudero i bardzo się zdziwię jak będzie inaczej. Efrain jakoś nigdy specjalnie mnie nie przekonywał poza tym stylistycznie Volkmann mu bardzo nie styka. 

  Ramos wygra z Riddlem przez decyzję – Riddle jest cholernie twardy i przekrojowo całkiem przyzwoity ale walczy głupio, stawiam, że Ramos to wykorzysta i urwie 2 z 3 rund w tym starciu.

  Nunes wygra z Gamburyanem przez decyzję – dla mnie Nunes to jest taki nieoszlifowany diament i powinien spokojnie i zdecydowanie wypunktować Manvela w stójce.

 89. OOO widzę, że po typach redakcji szala w typowaniu wyraźnie przechyliła się na stronę Reema.

  Ja też stawiam na Reem’a, przekonałem się jednak do tego jak kilka razy musiałem bronić na tej stronie jego umiejętności – nawet tych kick-bokserskich – przed psychofanami Lesnara, co w końcu przekonało mnie, że to właśnie Reem wygra jako ten, który jest lepszym sportowcem i fighterem, który poświęcił całe swoje życie na walczenie. Lesnar pomimo talentu, to nie jest ten poziom.

 90. Overeem TKO runda 2
  Cerrone decyzja
  Fitch poddanie runda 3
  Gustafsson TKO runda 1
  Hettes decyzja
  Pearson TKO runda 2
  Castillo poddanie runda 1
  Dong decyzja
  Volkmann poddanie runda 2
  Riddle decyzja
  Nunes TKO runda 1

 91. Najepiej być tym i tym w jednej osobie ;);)

  Brock Lesnar vs. Alistair Overeem – Lesnar TKO 1 runda

  Donald Cerrone vs. Nate Diaz – Diaz decyzja

  Jon Fitch vs. Johny Hendricks – Fitch poddanie 2/3 runda

  Alexander Gustafsson vs. Vladimir Matyushenko – Gustafsson TKO 1 runda

  Nam Phan vs. Jim Hettes – Phan poddanie

  Junior Assuncao vs. Ross Pearson – Pearson decyzja

  Anthony Njokuani vs. Danny Castillo – Njokuani TKO

 92. Ciekawe jakby zrobili w mma takie tag teamy jak we wrestlingu. 😛 Jeden jest zmeczony albo zamroczony to biegnie do partnera i bach zmiana.

 93. Ciekawe jakby zrobili w mma takie tag teamy jak we wrestlingu. :P Jeden jest zmeczony albo zamroczony to biegnie do partnera i bach zmiana.

  Jeszcze żeby się mogli krzesłami okładac 😀

 94. nie musi,a chce i to zrobi 😉 czekam tylko na link do jakiegos streama ,duza kawa,troche jedzenia i mozna zarywac nocke ;p

 95. ja tez mysle,ze Brock wylapie kombinacje na szczeke i sie wylozy,a gnp obaj maja dobre,gorzej z obrona i bedzie koniec 😉

 96. nie zdziwie sięjak wygra lesnar przez ko albo overeem przez poddanie

  nie zdziwie sie jak nie odbedzie sie walka

  zdziwię się tylko wtedy gdy będzie decyzja lub remis albo wlaka uznana za nieodbytą

  nie zdziwie sie jak bedzie kontuzja jakas i no contest

  nic mnie nie zdziwi tylko decyzja, remis

 97. @garden

  No contest to własnie wala nieodbyta, nie zaprzeczaj sam sobie 😛

 98. Coraz ciekawiej w królewskiej kategorii. Moje typy na kolejne walki:
  Cigano vs Lesnar/Overeem
  Cain vs Carwin
  Mir vs Werdum

 99. brock> overeem – zapasy to nudny ale niestety najskuteczniejszy sposob na wygranie
  cerrone> diaz nate to nie nick ale tez jest nieprzewidywalny cerrone jednak znacznie lepszy
  fith> hendricks wolalbym odwrotnie ale bedzie tak przez nudne zapasy
  Gustafsson> Matyushenko nie widze inaczej
  Nam Phan<Jim Hettes moze dorzuci 10 suba
  Junior Assuncao < Ross Pearson
  Anthony Njokuani Sean Pierson
  Jacob Volkmann > Efrain Escudero
  Luis Ramos > Matt Riddle
  Manny Gamburyan > Diego Nunes

 100. od której gala sie zaczyna? ale juz ta główna poza walkami facebookowymi

 101. do zoba na czacie panowie i panie

  – Reem 2nd TKO , mam nadzieje z Nate wygra z Cerrone .

 102. czyli walka lesnara i overeema tak około 4:30 wyjdzie jak nie później..

 103. Ali potrafi uderzać świetnie kolanem wszędzie i celnie, do tego ma silniejszy cios niż Brock, stać go na high kick`a, broni świetnie obalenia, w walce z Werdumem zrobił to 9 razy w tym 3 krotnie ośmieszając Fabricio z resztą jak w całej walce. Lesnar nie jest nawet w połowie tak dobrym grapplerem jak Werdum, Jego jedyna broń to siła ale tu mamy równoważnię i zapasy/obalenia i tylko tu widzę jego szansę czyli od początku z pełnym impetem w nogi Overeem`a i GnP, każdy inny scenariusz to wygrana Aliego no poza atakiem w stylu Pudzilli w walce z Marcinem. Przez poddanie może wygrać tylko Ali, przez KO żaden, przez TKO obaj i Ja widzę wygraną tylko przez GnP no chyba, że Reem zapnie firmową gilotynę.

  Alistair Overeem przez TKO w 1 rundzie.

 104. Liczę ,że Brock pokaże mega powera w oktagonie, a Fitch zaskoczy mnie wygraną przed czasem.

 105. nic trzeba isc spac zeby wstac na walkexD a jutro sylwek;d wiec wszystkim wszystkiego najlepszego w nowy rok;D

 106. Walka wieczoru:

  265 lbs.: Brock Lesnar (5-2) vs. Alistair Overeem (35-11)

  Główna karta:

  155 lbs.: Donald Cerrone (17-3) vs. Nate Diaz (14-7)
  170 lbs.: Jon Fitch (23-3-1) vs. Johny Hendricks (11-1)
  205 lbs.: Alexander Gustafsson (12-1) vs. Vladimir Matyushenko (25-5)
  145 lbs.: Nam Phan (17-9) vs. Jim Hettes (9-0)

  Walki w Spike TV:

  145 lbs.: Junior Assuncao (13-4) vs. Ross Pearson (12-5)
  155 lbs.: Anthony Njokuani (14-5) vs. Danny Castillo (12-4)

  Pozostałe:

  170 lbs.: Dong Hyun Kim (14-1-1) vs. Sean Pierson (11-4)
  155 lbs.: Jacob Volkmann (13-2) vs. Efrain Escudero (18-3)
  170 lbs.: Luis Ramos (19-7) vs. Matt Riddle (5-3)
  145 lbs.: Manny Gamburyan (11-6) vs. Diego Nunes (16-2)

 107. igorel –

  Werdum ma zaklepana walke z Nelsonem i nie jest powiedziane ze wygra 🙂

  Mysle ze nastepne walki to

  JDS – wygrany Lesnar/Reem
  Cain – Carwin
  Mir – przegrany Lesnar/Reem

  i tu upatruje, ze tak Silva moze zrobic. Reem – JDS sprzeda sie jak świeże buleczki. Dwoch swietnych strikerow, to co ameryka kocha – mimo, ze obaj maja z usa tyle wspolnego co Komorowski z byciem dobry prezydentem.

  A Mir – Lesnar III, mimo braku walki o pas, moze pobic na PPV UFC 100. Brakujaca walka, ktora wyjasni wszystko. Trashtalk, do tego amerykance obaj. Ludzie kochaja to 🙂

 108. Co za gówno! Miałem obstawić w Expekcie , a tu dupa. Już nie można.

  Bez sensu, wyłączają zakłady kilka godzin przed rozpoczęciem :/

  pff

 109. Jestem już zniecierpliwiony 😉
  Ciężko się zastanawiam nad tym czy iść spać i wyspać się przed sylwkiem, czy czekać na galę której już nie mogę się doczekać. Heh, ale dylemat. Póki co, spać mi się nie chce, a na zmuszać się nie będę.
  Poślijcie linka do walk facebook’owych. Nie znam się na tym portalu, mam tylko konto po to by patrzeć na walki 😉

 110. zwyciezcą bedzie tylko Alistair Overeem! 😀 i po mistrza, zdobywa pas i 4 w kolekcji 🙂 szkoda,ze ma wylaczny kontrakt z ufc, tak rzadko bedzie walczyl…
  MirJitsu, a co Ci Komorowski przeszkadza?? to najlepszy mozliwy wybor, co wolales uposledzonego karla kaczke?

 111. na Fb wcisnąlem przycisk i wyskoczylo mi „Please Sing in…” co teraz? musze sie zarejestrowac?:p od ktorej walka na FB??:P

 112. Dzięki Madzer!

  Zrobiłem wg Twojej instrukcji 🙂
  Wyświetliło mi się „Please sign in…”. Dlatego też zarejestrowałem się i co mi wyskakuje ?! To, żebym sobie wykupił za $15,99 transmisje PPV. Mam nadzieję, że tak to teraz jest, a o 1.00 polecą walki za free. Przecież zawsze tak było, jeśli chodzi o preelimsy – mam rację? Jeśli nie to mnie poprawcie i napiszcie co robię źle 🙂

  BROCK LESNAR !

 113. doslownie blagam chlopaki o podanie linka(najlepiej kilku) do walk lecacych na fb (nie chodzi mi o linka do fb). musze ogladac gale „przez ps3” , a przegladarka ps3 nie czyta mi fb.pl

 114. Zrobiłem wg Twojej instrukcji
  Wyświetliło mi się “Please sign in…”. Dlatego też zarejestrowałem się i co mi wyskakuje ?! To, żebym sobie wykupił za $15,99 transmisje PPV. Mam nadzieję, że tak to teraz jest, a o 1.00 polecą walki za free. Przecież zawsze tak było, jeśli chodzi o preelimsy – mam rację? Jeśli nie to mnie poprawcie i napiszcie co robię źle

  Na dole musisz przełączyć filmik.

 115. Alistair Overeem – TKO 1runda

  Lesnar przegrał tę walkę już w szatni. Po drugie długa absencja od mma zrobi swoje, bo jakby nie było to ponad rok przerwy i skończy zapewne jak były już mistrz Velasquez w walce z Dos Santosem. Allistair gładko odprawi Brocka by w przyszłym roku dostać KO od JDS-a.

  Donald Cerrone – DEC
  Jon Fitch – DEC
  Alexander Gustafsson – TKO
  Nam Phan – TKO

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.