Typowanie redakcji przed UFC 140: Jones vs Machida. Przypominamy też, że transmisja z gali na facebooku rozpoczyna się około 23:45, główna karta o 3:00 w Orange Sport.

W związku z przerwą w działaniu typera jeden z naszych użytkowników postanowił pobawić się w Świętego Mikołaja. Wśród osób, które poprawnie wytypują wyniki walk z karty głównej UFC 140 (lub będą najbliżej jeśli nikomu się to nie uda) zostaną wylosowane dwie, które będą mogły wybrać sobie t-shirt ze strony unpocoloco.pl.

Typujcie w komentarzach.

Jon Jones vs. Lyoto Machida

Venom
Jon Jones przez decyzję. Tak jak mówiłem w szczęce nie spodziewam się niezwykle emocjonującego pojedynku. Jones zapewne spróbuje powtórzyć taktykę Shoguna z pierwszej walki z Lyoto i będzie starał się okopywać jego nogi. Jeśli taktyka okaże się skuteczna, w dalszych rundach pewnie będzie dążył do obaleń i obijania Brazylijczyka z góry. W ten sposób mistrz zapewni sobie wygraną na punkty.

Royler
Jeżeli udałoby się Machidzie wykorzystać swoja genialną pracę nóg i narzucenie stylu walki to może dać równą walkę Jonesowi lub nawet opuścić oktagon z pasem. Jakie są na to szanse? Jak dla mnie małe patrząc na zasięg Bonesa i jego umiejętności w stójce. Spodziewam się nokautu technicznego ze strony mistrza, także – Jones TKO 4 runda.

TJ
Myślę, że to bardziej wyrównana walka niż wielu się spodziewa. Machida broni obalenia przynajmniej tak dobrze jak Rampage a w ofensywie powinien być, mimo wszystko, bardziej skuteczny od poprzedniego rywala Jonesa. Mam też nadal trochę wątpliwości co do kondycji mistrza i jego zdolności przyjmowania ciosów choć mimo tego Jones powinien kontrolować walkę swoim zasięgiem a styl Machidy nie sprzyja korzystnemu dla niego sędziowaniu. Jones przez decyzję.

Frank Mir vs. Antonio Rodrigo Nogueira

Venom
Frank Mir przez decyzję. Jak zawsze w przypadku Mira, jeden celny cios może go kompletnie wyłączyć, a Nogueira mimo sporych problemów ze zdrowie cały czas dysponuje solidnym ciosem. Patrząc jednak na formę sportową obu zawodników, trudno nie postawić na ponowne zwycięstwo Amerykanina, który dzięki przewadze szybkości i siły powinien wygrać przez decyzję.

Royler
Jak dla mnie będzie to powtórka z ostatniej walki. Stójka Mira jak i parter są po prostu lepsze niż Noga, w którego druga młodość po prostu nie wierzę. Zostaje oczywiście okienko dla Rodrigo, czyli szczęka Mira, która może odmówić posłuszeństwa po pierwszym lepszym ciosie. Mir TKO druga runda.

TJ
To pewnie będzie powtórka z pierwszej walki. Pojedynek z Schaubem to był łabędzi śpiew dużego Noga. Mir jest za dobrym strikerem, żeby nie uporać się z ciosami prostymi Brazylijczyka. Mir, TKO, 1 runda.

Tito Ortiz vs. Antonio Rogerio Nogueira

Venom
Antonio Rogerio Nogueira przez decyzję. Pamiętając jak dobrze w pierwszej rundzie Nogueira radził sobie z Davisem, a jak słabo Tito wypada po pierwszych pięciu minutach walki, nie wydaję mi się, żeby mniejszy z bliźniaków miał jakiekolwiek kłopoty w tej walce. Jeśli Brazylijczyk nie zastopuje Ortiza w trzeciej rundzie, to pewnie wygra na kartach sędziowskich.

Royler
Od nagrania szklanej szczęki mój typ na ta walkę przechyla się na korzyść Lil’Noga. Cały czas mam w pamięci jego fatalna walkę z Brilzem, jednak Tito Ortiz to wypalona gwiazda której udało się na chwilę zaświecić w walce z Baderem. Nie sądzę, żeby udało się to ponownie. Nogueira przez DEC.

TJ
Ortiz nie zaskoczy Nogueiry swoim parterem ani uderzeniami. Podejrzewam, że spróbuje kilku nieudanych obaleń w pierwszej rundzie i tradycyjnie skończy mu się paliwo a Nog wygra drugie i trzecie starcie. Nogueira przez decyzję.

Brian Ebersole vs. Claude Patrick

Venom
Brian Ebersole przez decyzję. W ostatnich walkach Patrick zaprezentował się jako mało efektowny zapaśnik walczący z górnej pozycji. Taka strategia raczej nie powiedzie się w starciu z Ebersole, który nieźle broni obaleń oraz dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi. Typuję zwycięstwo weterana po wyrównanym pojedynku.

Royler
Arsenał Ebersola jest na tyle duży żeby znaleźć sposób na pokonanie Patricka. Ebersole TKO/SUB druga runda.

TJ
Dwóch dobrych paretrowców z górnej pozycji. Różnicą powinna być lepsza stójka Ebersole’a i silniejsze ground-and-pound. Ebersole przez decyzję.

Mark Hominick vs. Chan Sung Jung

Venom
Mark Hominick przez TKO, runda 2. Co prawda Jung mocno uporządkował swój styl walki od porażki z Roopem, ale Hominick to tak dobry uderzacz, że i tak powinien znaleźć lukę w jego obronie. Oczywiście scenariusz, w którym to Zombie zachodzi Kanadyjczykowi za plecy i go poddaje też nie jest niemożliwy.

Royler
Hominick to jeden z najlepszych bokserów w mma i to moim zdaniem zupełnie wystarczy żeby pokonać Koreańczyka. Hominick KO 2 runda.

TJ
Słabiej poukładana stójka zgubi w tej walce Koreańskiego Zombie. Hominick jest znacznie bardziej technicznym uderzaczem i jakoś nie jestem przekonany, że Jung będzie wytrwale dążył do obalenia jak w walce z Garcią. Hominick przez decyzję.

Igor Pokrajac vs. Krzysztof Soszyński

Venom
Krzysztof Soszyński przez decyzję. Krzysiek powinien być nieznacznie lepszy od Chorwata w każdej płaszczyźnie. Będzie prowadził walkę w stójce, a jeśli będzie trzema położy Pokrajaca na plecy i w ten sposób zapewni sobie przychylność sędziów.

Royler
Pokrajac to nie jest poziom zawodników UFC. Soszyński TKO 3 runda.

TJ
Wygrana nad Toddem Brownem wiosny nie czyni. Soszyński nigdy nie wzbije się na wyżyny dywizji ale jest na tyle dobry, by pokonywać fighterów z niższych sfer UFC jak Pokrajac. Soszyński przez decyzję.

Jared Hamman vs. Constantinos Philippou

Venom
Jared Hamman przez TKO, runda 2. Hamman to solidna firma i twardy zawodnik, a Philippou w UFC zupełnie mnie przekonuje. Kalifornijczyk zafunduje mu powtórkę z tego co zrobił Dollawayowi.

Royler
Hamman przez Decyzję.

TJ
Walka Philippou z Riverą, choć wygrana, zupełnie nie przekonała mnie do talentów Cypryjczyka. Hamman to sprawny uderzacz i powinien poradzić sobie lepiej niż starzejący się „Konkwistador”. Hamman, TKO, 2 runda.

John Makdessi vs. Dennis Hallman

Venom
John Makdessi przez KO, runda 2. Zejście do wagi lekkiej Hallmana chyba nie było najlepszym pomysłem. Makdessi może mieć z nim na początku trochę problemów, ale gdy Amerykanin się zmęczy rozbije go paletą swoich kopnięć i ciosów.

Royler
Liczę, że Makdessi okaże się tak dobry jak na to wskazywały jego poprzednie walki i uda mu się rozprawić z Hallmanem. Makdessi TKO 2 runda.

TJ
Trochę mnie dziwi to, że Hallman utrzymał się tym razem w UFC tak długo. Makdessi jest bardzo kreatywnym strikerem i jeśli wybroni obalenia to powinien wypunktować entuzjastę slipów. Makdessi przez decyzję.

Yves Jabouin vs. Walel Watson

Venom
Yves Jabouin przez KO, runda 1. Watson chyba nie jest zawodnikiem klasy UFC i tak dobry uderzacz jak Jabouin szybko nas o tym przekona.

Royler
Walel Watson przez DEC.

TJ
Jabouin pokazał ogromne postępy w obronie obaleń, historycznie jego achillesowej pięcie, w ostatnim pojedynku. Skoro potrafił zatrzymać sprowadzenia Lovelanda to powinien również zatrzymać Watsona i wygrać w stójce. Jabouin, TKO, 2 runda.

Mark Bocek vs. Nik Lentz

Venom
Mark Bocek przez decyzję. Bocek to na tyle dobry grappler by nie dać się zależeć Lentzowi. Kanadyjczyk zgarnie wygraną po wyrównanym pojedynku.

Royler
Myślę, że Lentz utrzyma swoje pasmo wygranych i uda mu się pokonać solidnego Boceka. Lentz DEC.

TJ
Lentz to dobry grappler, ale niezasłużenie wygrał z Griffinem, a Bocek jest o klasę lepszy w parterze. Bocek przez decyzję.

Rich Attonito vs. Jake Hecht

Venom
Rich Attonito przez decyzję. Attonito nieoczekiwanie długo utrzymał się po TUFie i w starciu z Hechtem jego przewaga doświadczenia w UFC powinna być decydująca.

Royler
Rich Attonito Decyzja

TJ
Choć to zdanie zabrzmi nieco groteskowo to Hecht, choć sam wywodzi isę z zapasów, nie walczył zbyt wiele z zapaśnikami pokroju Attonito. Weteran TUFa nie jest jakimś asem ale potrafi walczyć i powinien odprawić debiutanta. Attonito przez decyzję.

John Cholish vs. Mitch Clarke

Venom
John Cholish przez poddanie, runda 1. Najciekawszy z debiutantów na karcie szybko podda rywala w pierwszej rundzie.

Royler
Ciekawe starcie debiutantów w UFC. Postawię na Cholisha przez poddanie 2 runda.

TJ
Cholish to utalentowany grappler, który wie jak to jest walczyć, i wygrywać, na dużych galach. Do Kanadyjczyka, który otrzaskał się na galach w miastach i miasteczkach Alberty przekonać się nie mogę. Cholish, poddanie, 1 runda.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.