Typowanie redakcji przez UFC 137: Penn vs Diaz dzisiejszej nocy w Las Vegas. Tradycyjnie zachęcamy do podawania swoich typów w komentarzach. Przypominamy, że transmisja z gali na facebooku rozpoczyna się koło północy, główna karta w Orange Sport od trzeciej (starego czasu).

B.J. Penn vs. Nick Diaz

Venom
B.J. Penn przez decyzję. Diaz przy całym swoim ofensywnym arsenale, dysponuje wręcz fatalną obroną w stójce. Jego nieruchoma głowa będzie znakomitym celem dla bardzo dobrze kontrującego Hawajczyka. Dodatkowo jeśli B.J. będzie chciał nie powinien mieć żadnych kłopotów z obaleniem Nicka, zrobił to przecież nawet Paul Daley. Penn wygra dwie pierwsze rundy, później tradycyjnie zacznie słabnąć, ale dowiezie wygraną do końcowej syreny.

TJ
Styl Diaza na pewno przeszedł sporą ewolucję podczas jego pobytu w Strikeforce i jeśli wierzyć doniesieniom on i jego brat dają radę w sparingach z Andre Wardem. Tym niemniej kiedy przychodziło do zasadniczej walki Diaz nie wypadał rewelacyjnie ani z Cyborgiem ani z Daley’m. Penn sam jest bardzo dobrym bokserem i na dystanie trzech rund na pewno będzie w stanie dotrzymać kroku Diazowi. Jeśli dodatkowo Hawajczyk postara się o kilka obaleń i przytrzyma Diaza na ziemi powinien wygrać na punkty. Penn przez decyzję.

Cheick Kongo vs. Matt Mitrione

Venom
Matt Mitrione przez decyzję. Generalnie uważam Kongo za lepszego zawodnika MMA od Mitrione. Technicznie jest lepszy w stójce, ma całkiem niezłe ofensywne zapasy i znakomite ground and pound. Niestety prawie w każdej walce ładuje się w niepotrzebne kłopoty lub po faulach traci punkty. Skoro Travis Browne prawie pokonał Francuza, zaryzykuje typowanie, że robiący postępy Mitrione będzie potrafił to zrobić.

TJ
Ewolucja Mitrione zatrzymała się jakieś dwie walki temu. To nadal przyzwoity ciężki ale nie potrafi unikać ciosów i poza stójką nie pokazał zbyt wiele. Kongo uważam, że jest lepszym uderzaczem i zostanie pierwszym, który przełamie szczękę Amerykanina. Kongo, TKO, 2 runda.

Mirko Filipovic vs. Roy Nelson

Venom
Roy Nelson przez decyzję. Wygląda na to, że Nelson wreszcie poważniej podszedł do treningów i powinien być zadowalającej formie fizycznej. W odróżnieniu od niego, nie widzę by Chorwat mógł w jakikolwiek sposób poprawić elementy, który spowodowały jego ostatnie porażki. Mirko za dużo się cofa, za mało uderza, jest wolniejszy, przez co słabszy w obronie niż w latach swojej świetności. Nelson wyśle go na emeryturę po wyrównanym pojedynku.

TJ
Choć wielokrotnie obiecywałem sobie, że nie postawię na Crocopa w walce z przyzwoitym oponentem teraz się wycofam z tych obietnic. Jasne, jeśli Nelson trafi swoim overhandem Crocop idzie spać, bez dwóch zdań ale jest to całkiem duże „jeśli”. Nelson trafił Mira porządnie tylko raz przez 15 minut, myślę, że Chorwat potrafi uniknąć tego jednego ciosu i wypunktować zmęczonego Nelsona od drugiej rundy. Filipovic przez decyzję.

Scott Jorgensen vs. Jeff Curran

Venom
Scott Jorgensen przez TKO, runda 2. Jorgensen przejedzie jak walce po Curranie, pytanie tylko jak długo dość twardy weteran będzie się bronił przed skończeniem.

TJ
Jorgensen ma zapasy by utrzymać walkę w stójce i siłę ciosu by sponiewierać tam Currana. Jorgensen, TKO, 1 runda.

Hatsu Hioki vs. George Roop

Venom
Hatsu Hioki przez poddanie, runda 1. Wierzę, że treningi w Tristar na tyle uporządkowały Hiokiego taktycznie, że nie zobaczymy w tej walce niespodzianki. Japończyk zaprezentuje w debiucie swoją firmową sekwencje technik: obalenie z klinczu, przejście gardy, dosiad i trójkąt z góry.

TJ
Od czasów Shieldsa to chyba najbardziej oczekiwany debiut w UFC. Hioki ma wszelkie narzędzia by pokonać Roopa, jeśli walczy inteligentnie ma lepszą stójkę i jest prawdziwym wirtuozem parteru. Jedyne co może go pokonać to głupia strategia co Hiokiemu zdarzało się w przeszłości. Myślę jednak, że okazja walki w UFC spowoduje, że „Żelazna Miotła” podejdzie do walki równie skoncentrowany co do pojedynku z Sandro. Hioki, poddanie, 1 runda.

Donald Cerrone vs. Denis Siver

Venom
Donald Cerrone przez decyzję. Cerrone jest jednym z tych zawodników Grega Jacksona, który robi wyraźne postępy. Kowboj ostatnio lepiej wykorzystuje swój zasięg bijąc ciosy proste i to powinno być kluczem do pokonania Sivera. Jeśli będzie trzeba Teksańczyk może uciec się do obaleń, które też w ostatnim czasie obaleń. W parterze może pokusić się nawet o poddanie, ale bardziej prawdopodobna jest wygrana na punkty.

TJ
Dobry match-up dla Cerrone, bo nie grożą mu zapasy przeciwnika a nawet jeśli Siver obali Kowboja to może nadziać się na poddania. Cerrone zaczyna walki bardzo letargicznie i pierwsza runda może go pogrzebać ale jeśli nie da się powalić na deski tyle razy co z McCulloghiem to wygra na punkty. Cerrone przez decyzję.

Tyson Griffin vs. Bart Palaszewski

Venom
Tyson Griffin przez decyzję. Nawet jeśli Pałaszewski miałby przewagę w stójce, Griffin to za dobry zapaśnik, żeby nie przygwoździć naszego krajana do parteru w każdej z rund. Zawodnik Xtreme Couture pewnie wygra decyzję.

TJ
Bart nie ma defensywnych zapasów. Griffin obalać akurat potrafi dobrze. Griffin przez decyzję.

Brandon Vera vs. Eliot Marshall

Venom
Brandon Vera przez decyzję. Marshall to rywal, z którym Vera sobie raczej poradzi, ale nie spodziewam się fajerwerków w jego wykonaniu. Czekają nas trzy rundy czarowania się w stójce i okazjonalnych niskich kopnięć Brandona.

TJ
Vera nigdy nie dorośnie do tego co po nim sobie obiecano ale jest nadal na tyle dobrym fighterem by wypunktować w stójce Marshalla. Vera przez decyzję.

Ramsey Nijem vs. Danny Downes

Venom
Ramsey Nijem przez decyzję. Nijem ma chyba na tyle dobre zapasy i grappling by wypunktować Downesa.

TJ
Podobnie jak w wypadku Pałaszewskiego Downes bardzo słabo broni obalenia co jest wodą na młyn Nijema. Nijem przez decyzję.

Francis Carmont vs. Chris Camozzi

Venom
Francis Carmont przez poddanie, runda 2. Były mistrz turniejowy KSW zrobił ostatnio dość spore postępy trenując w team St. Pierre’a. Przestawienie się na amerykański styl walki w octagonie i zaskakująco dobre umiejętności w parterze Carmonta zapewnią mu wygraną przed czasem w tym pojedynku.

TJ
Droga do UFC Carmonta jakoś mnie nie przekonuje. Camozzi raczej nigdy nie przebije się do rankingów ale jest solidnym, przekrojowym rzemieślinkiem, który pokaże Carmontowi miejsce w szeregu. Camozzi przez decyzję.

Dustin Jacoby vs. Clifford Starks

Venom
Clifford Starks przez decyzję. Obaj nie mają żadnych znanych nazwisk w rekordzie, postawię na Starksa, ponieważ dysponuje zapleczem zapaśniczym.

TJ
Nie będę wymyślał jakiejś głębokiej analizy bo nie znam tych dwóch fighterów poza fight finderem. Większość ludzi z USA stawia na Starksa z powodu zaplecza w zapasach, więc pójdę ich śladem. Starks przez decyzję.

95 KOMENTARZE

 1. Diaz KO, Kongo KO, Mirko KO, Palaszewski Dec, Marshall Dec, Nijem Sub, Carmont KO, Starks KO

 2. BJ przez decyzje i tylko szkoda że walka potrwa trzy a nie pięć rund

 3. wiec jednak 3 rundy? myslalem, ze sie dogadali do 5ciu. Skoro 3 rundy to chyba jeszcze jakas kasa rzuce na Penna i Konga 😀

 4. BJ Penn vs Nick Diaz – chaotyczny styl Nick'a to nie metodyczna stójka Edgara, z którą Hawajczyk miał problemy. Za zawodnikiem Cesara Gracie przemawia napewno kondycja, lecz bardziej boksersko ułożony Penn trafi rywala, po czym spróbuje skończyć go w parterze uderzeniami. Jeśli sędzia w takiej sytuacji nie przerwie pojedynku – BJ dowiezie decyzje. Typ: BJ Penn by TKO, 2 runda.

  Cheick Kongo vs. Matt Mittrione –  defensywa Kongo jest najsłabszym punktym, który może być wykorzystany przez Matt'a. Liczę jednak, że ofensywny arsenał oraz większa wszechstronność wystarczą ,by Cheick pokonał swojego rywala. Typ: Kongo przez decyzję.

  Mirko CroCop vs Roy Nelson –  ostatnie walki Filipovica kończyły się w 3 rundzie, gdzie przynajmniej 1 Chorwat potrafił wygrać. Słabą stroną Roy'a jest kondycja, która bedzie sprzyjała CroCopowi w przetrwaniu pojedynku i wygranej. Jeśli pojedynek nie rozstrzygnie się w 1 rundzie i Nelson nie trafi rywala, obejrzymy 15 minut walki. Typ: Filipovic przez decyzję.

  Scott Jorgensen vs. Jeff Curran – łatwe zestawienie dla Scott'a ,a przeniesienie pojedynku na MC pozwoli pokazać mu się z dobrej strony i skończyć kolejnego rywala przed czasem. Typ: Jorgensen by KO/TKO, 2 runda.

  Hatsu Hioki vs. George Roop – długo w mojej głowie istniało przekonanie, że Hioki będzie kolejnym Japończykiem, któremu nie powiedzie się w Octagonie, a Roop sprawi kolejną niespodziankę. Liczę jednak, że treningi w Tristar razem z GSP pozwolą mu pokonać Kanadyjczyka. Typ: Hioki przez decyzję

  Dennis Siver vs. Donald Cerrone – Cerrone udowadnia, że waga LW w WEC była dosyć solidna, przy okazji czyniąc przez ostatni rok spore postępy. Jest również wszechstronniejszym przeciwnikiem od Niemca, i w przypadku znalezienia się na plecach będzie mógł poddać rywala. Nie mniej najprawdopodbniej, obejrzymy 15 minut dobrej walki w stójce.
  Typ: Cerrone przez decyzję

  Tyson Griffin vs. Bart Pałaszewski – Tyson złapał drugi oddech, schodząc do FW i jest zbyt trudnym rywalem dla pochodzącego z Polski zawodnika. Typ: Griffin przez decyzję.

  Brandon Vera vs. Elliot Marshall – Vera jest jednym z najbardziej przereklamowanych zawodników w UFC, lecz jego ewentualna przegrana będzie ogromną niespodzianką. Marshall jest zawodnikiem na odbudowanie, lecz Vera nie zagrzeje długo miejsca w organizacji. Typ: Vera przez TKO, 2 runda.

  Ramsey Nijem vs. Danny Downes – finalista poprzedniej edycji TUF powinien pokonać swojego rywala. Typ: Nijem przez decyzję.

  Francis Carmont vs. Chris Camozzi – pomimo treningów w teamie GSP, Camozzi wykorzysta swoje obycie w organizacji i doświadczenie, wyciągając decyzję nad , mimo wszystko, bardziej wszechstronnym Francuzem. Typ: Camozzi przez decyzję.

  Dustin Jacoby vs. Clifford Starks – Jacoby to dosyć wysoki zawodnik, jak na kategorię MW i sądze, że jego warunki fizyczne wystarczą, by pokonać rywala. Typ: Starks przez decyzję.

   

 5. Nick Diaz
  Matt Mitrione
  Mirko Filipović
  Scott Jorgensen
  Hatsu Hioki

  Donald Cerrone
  Bart Pałaszewski
  Brandon Vera

 6. Jak Crocop przetrwa pierwszą runde, potem powinno być z górki… mam nadzieje że wygra i zakończy kariere zwycięstwem

 7. Diaz
  Mitrione
  CroCop
  Jorgensen
  Roop
  Siver
  Pałaszewski
  Vera
  Downes
  Carmont
  Starks

 8. BJ Penn
  Matt Mitrione
  Roy Nelson
  Hioki
  Tyson Griffin
  Denis Siver
  Brandon Vera

 9. Diaz
  Kongo
  Cro Cop tu zaskoczenie Tj co sie stało
  Hoiki
  Tyson Griffin
  Siver
  Brandon Vera

 10. BJ, Kongo, Cro cop,Roop(mam nadzieje że sie myle),Jorgensen,Palaszewski,Siver,Nijem,Carmont:)

  To na tyle reszta walk mnie raczej nie interesuje…

 11. BJ przez decyzję
  Matt o dziwo wygra z Kongo (raczej decyzja)
  Nelson odprawi Mirasa na emeryturę (niestety)
  Kowboj pokona Niemca przez decyzję (wreszcie, bo jakoś zwycięstwa Sivera szargają mi nerwy 😉

  na marginesie
  Venom, zdanie: „Diaz przy całym swoim ofensywnym arsenale, dysponuje wręcz fatalną obroną w stójce”, jest trochę kulawe. Po polsku raczej nie dysponuje się brakiem czegoś. To tak jakby powiedzieć: „On nie dysponuje wiarą w Boga”. Dlatego: „Diaz przy całym swoim ofensywnym arsenale, fatalnie broni się w stójce”, albo „… ma fatalną obronę”, etc.
  Sorry za to belferstwo ;-), ale może się przyda.

 12. Penn

  Kongo

  Nelson

  Jorgensen

  Hioki

   

  Cerrone

  Griffin

  Vera

  „To normalne, najpierw Zuffa kupiła Strikeforce, teraz my ich, szczupak pożera okonia, a rekin szczupaka, biznes jest biznes”

 13. Jesli Mirek nie wygra, to na emeryture lub moze jeszcze do KSW lub MMA attack ? 😀

  Mirek przez TKO 2 runda
  Bart przez poddanie w 1 rundzie
  Carmont przez TKO w 2 rundzie
  Hioki przez poddanie w 2 rundzie
  Jorgensen przez poddanie w 2 rundzie
  Kongo przez KO 1 runda
  Penn przez TKO 1 runda

 14. Mini krucjata w obronie jezyka Polskiego.

  Za kazdym razem gdy czytam, ten twor słowny „uderzacz” tak sobie mysle:

  Ja rozumiem, ze kryzys jest… ale zeby polskich odpowiedników brakowalo przy skutecznym tlumaczeniu słowa „striker”? Naprawde jest az tak zle? 🙂

  O problemie ze „stand up’em” i tlumaczeniem laikom, ze „stojka”, to nie jest wzwod nawet tutaj nie wspomne. Bo to chwyt ponizej pasa(doslownie). 🙂

  Ale jak w telewizji czlowiek widzi i co gorsza przy tym slyszy ta nowomowe, to sie zastanawia jako fan sportu: ilu ludzi siedzacych własnie w tej chwili przed ekranem starajac sie zaznajomic z tym nowym sportem zwanym mma po prostu parsknelo smiechem?

  Panowie – tworzac medium opiniotworcze miejcie jedno na uwadze:

  Od Was tez zalezy, w jaki sposob ten sport bedzie sie w polsce rozwijal, a skoro dla prostego zjadacza chleba(nieswiadomego korelacji leksykalnej słow uderzacz – striker) na ringu i w klatkach wystepuja młotki inne obcegi(chwytacze :P), to czeka Nas jeszcze dluga droga z edukacja odbiorcow.

  ehhhh

 15. Ja mam propozycje co do typera 🙂 może każdy kto będzie chciał brać udział w następnej edycji niech przeleje na poczet nagród na wasze konto jakąś symboliczną kwotę np.5zł nie jest to majątek a będzie na nagrody główna i może nawet na jakieś pocieszenia 😉 co wy na to?

 16. MurphyTheOne – Mówi to człowiek, który nie używa polskich znaków. Na dodatek nie umie pisać poprawnie sportu o którym się wypowiada. Gratuluję wytykania błędów innym (co i tak w moim mniemaniu błędem jest żadnym), jednocześnie samemu popełniając ich od groma.
  Ps. Słowo "polskiego" piszemy z małej litery. W szkole Cię nie nauczyli?

 17. PENN, JORGENSEN, HIOKI, GRIFFIN, NIJEM, VERA. AKO: 6,68. STAWKA: 50zł. Szykuje się znowu nieprzespana nocka i być może $$$$$:) Dam chyba jeszcze KONGO w singielku za 100zł, ale jeszcze nie jestem przekonany.

 18. Murphy nie szalej 🙂 najwazniejsze że każdy wie o co chodzi 🙂 nie wiem po co co niektórzy się czepiają takich bzdur, mi się już bardziej w oczy literówki rzucają hehe

 19. Pomiędzy Strikeforce a UFC jest duża przepaść, a Diaz poza tym że jest wysoki jak na swoją wagę nie ma żadnego innego argumentu, jego boks jest po prostu cieńki ze względu na słabą obronę (dobra uwaga Venoma). Mitrione jeśli przygotował się pod Kongo, to bez większych problemów może poddać Francuza. A co do walki Roya z CC stawiam na Nelsona, bo Sonnen ma chyba trochę racji co do CC.

 20. Zdecydowanie stawiam na Nicka Diaz’a ;] on wchodzi do klatki sie bic a nie kalkulowac, TJ sory ale wlasnie uwazam ze w ostatnich dwoch walkach wypadl niesamowicie pokazujac ze nie wazne czy sie bedzie bronil czy nie i nie wazne w jakiej plaszczyznie to i tak wygra, jakby mial charakter GSP to nie wiem czy dawno juz by go nie pokonal. A co do tego ze Daley go obalil to coz… dobrze wiemy ze bylo to duzo bardziej na reke Diaza niz paula. Stawiam ze Diaz zrobi to co zwykle i znowu wygra:) najefektowniej walczacy obecnie zawodnik, czy ktos sie z tym nie zgadza?

 21. JDS jego boks jest cienki? zobacz jaką ma statystyke trafien a potem pisz;]

 22. Jakby Diaz boksował z kimś wyższym to wypadłby nie za dobrze. Ktoś kto ma 10cm przewagi wzrostu nad oponentem ma o wiele łatwiej go trafić. Już niedługo zobaczysz jak Diaz za kilkanaście godzin dostanie bęcki ;]

 23. @korusia:

  fajny pomysł, żeby typer'owicze zrzucili się po 5 peelenów na nagrody dla najlepszych
  problem w tym, że to by była zbiórka publiczna i redakcja mogłaby się wpakować przez to w kłopoty
  ale może jest jakis prawnik na forum (na bank jest) i coś wymyśli w tej sprawie…
  Soszyński-Machida-Velasquez-Dan_Henderson-Mayhem-Aldo… i oczywiście Dana 🙂

 24. Ja stawiam na Mitrione. Liczę na to, co było w walce Kongo z Barrym, z tą różnicą, że Matt będzie w stanie na dobre zgasić światło Cheickowi, chociaż wiadomo, że Kongo też umie nokautować.

 25. 5 Rundowe main eventy nie- o pas zaczynają się od ufc 138.
  Co do typów: BJ Penn, Cheick Kongo, CroCop, Curran, Hioki

 26. Dustin Jacoby vs. Clifford Starks – Jacoby to dosyć wysoki zawodnik, jak na kategorię MW i sądze, że jego warunki fizyczne wystarczą, by pokonać rywala. Typ: Starks przez decyzję.

   

  Logicznie…

 27. MurphyTheOne nie bardzo rozumiem na czym polega twój problem, wszystkie te określenia funkcjonują w środowisku od dawna. Jakbyśmy mieli nie używać określeń niezrozumiałych dla laików to trzeba by usunąć ze słownika też balachy, skrętówki, klucze, trójkąty i pewnie setki innych nazw.

  Masz lepsze określenia niż uderzecz, stójka czy młotek (nota bene w angielskim też jest hammer fist) to chętnie je poznam.

 28. B.J. Penn vs. Nick Diaz – wygra B.J. Penn

  Mirko "Cro Cop" Filipovic vs. Roy Nelson – wygra Cro Cop (ogromna nadzieja na piękne zakończenie kariery)

 29. Diaz – tylko i wyłącznie z sentymentu
  Kongo
  Mirko !!!!!! – tak jak przy Nicku, ale kibicuję mu jeszcze mocniej
  reszta jest mi obojętna

 30. @Madzer

  Chodzi o to, że piszesz o przewadze warunków fizycznych jednego, a potem stawiasz na drugiego 🙂

 31. Bj Penn by dec.- jedyne co mnie moze martwic, to wiekszy zasieg Diaza i jego przewaga fizyczna nad ''lekkim'' Pennem. Jednak Penn, uwazany za najlepiejszego boksera w swiecie MMA, powinien sobie poradzic z niepoukladanym Diazem, szybkimi kontrami.

  Kongo by KO- po ostatniej walce Francuza przekonalem sie, o jego granitowej szczece. Mitrione, moze pozegnac sie ze swoim efektownym odprawianiem przeciwnikow, a przygotowac sie na 15 minut klinczu, czy lezenia na ziemi.

  Nelson by KO-  Crocop w ostatnich walkach ma syndrom IceMana, czyli zostaje nokautowany, kiedy nikt sie tego nie spodziewa, mysle, ze tym razem bedzie tak samo.

  Jorgensen by dominacja zapasnicza i KTFO

  Roop by KO- kolejna nadzieja japonskich fanow, zostanie brutalnie sprowadzona na ziemie.

  Ceerone- moim zdaniem, jest lepszy w kazdej plaszczyznie, a poza tym WEC Rulezz 🙂

  Griffin by dec.- poukladana stojka Griffina, w jego ostatniej walce zrobila na mnie wrazenie.

   

   

 32. Venom: nota bene jest ogromna roznica miedzy hammer fistem, a strikerem – w naszym pieknym jezyku np w hipermarkecie w dziale z narzedziami proszac o „uderzacz” dostaniesz pod nos mlotek.

  Eskalacja poza proporcje sytuacji(nazywanie tego problemem + radykalne deklaracje typu: jak Ci uderzacz nie pasuje, to cala reszta slownictwa tez do zakwestionowania) jest dokladnie tym, o czym mowie.

  Masz wplyw na proces tworzenia jezyka srodowiskowego, tym samym na edukacje ludzi, ktorzy za chwile mogliby sie tym sportem blizej zainteresowac.

  Poprzez nowomowe typu „uderzacz” wydluzamy sobie droge.

  Ja nie mowie tu, zeby „balachy”, „skretowki” i inne potoczne nazwy technik zmieniac, one sa tozsame z mma i byly dlugo dlugo przed lansowanym(rowniez przez Was) „udzerzaczem”.

  Jedyne, co mowie, to zeby Janiszem po uszach ludziom nie jechac zamieniajac kazdy zwrot we „wszechstylowa walka wrecz”.

  Dla tych, co chetnie by na forum na kims psy powieszali:
  to nie jest atak, ani krytyka, tylko proste spostrzezenie – przychodze w pokoju! 🙂

 33. Walka wieczoru:

  170 lbs.: B.J. PENN (16-7-2) vs. Nick Diaz (25-7)

  Główna karta:

  265 lbs.: Cheick Kongo (16-6-2) vs. MATT MITRIONE (5-0)
  265 lbs.: MIRKO FILIPOVIC (27-9-2) vs. Roy Nelson (15-6)
  135 lbs.: Scott Jorgensen (12-4) vs. JEFF CURRAN (33-13-1)
  145 lbs.: HATSU HIOKI (24-4-2) vs. George Roop (12-7-1)

  Walki w Spike TV:

  155 lbs.: Dennis Siver (19-7) vs. DONALD CERRONE (16-3-1)
  145 lbs.: TYSON GRIFFIN (15-5) vs. Bart Palaszewski (35-14)

  Pozostałe:

  205 lbs.: BRANDON VERA (11-5) vs. Eliot Marshall (10-3)
  155 lbs.: RAMSEY NIJEM (4-2) vs. Danny Downes (8-2)
  185 lbs.: Francis Carmont (16-7) vs. CHRIS CAMOZZI (15-4)
  185 lbs.: Dustin Jacoby (6-0) vs. CLIFFORD STARKS (7-0)

 34. @Suchar

  Ooo shit… Poprawka: oczywiście, że stawiam na Jacoby 'iego !

 35. B.J. Penn

  Cheick Kongo
  Roy Nelson
  Jeff Curran
  George Roop

  Donald Cerrone
  Tyson Griffin

  Brandon Vera
  Ramsey Nijem
  Francis Carmont
  Clifford Starks

 36. MurphyTheOne, kiedy odniesiesz się do moich słów? Wyżej pisałem, że sam nie umiesz pisać, a pouczasz innych. Czy mógłbym prosić o jakikolwiek komentarz? Czy może wypunktować Ci Twoje błędy (które aż rażą w oczy jeżeli mamy być poprawni jak poloniści).

  A Twoja mini krucjata jest jedną z najgłupszych rzeczy z jakimi miałem tu do czynienia. Przykro mi, Twoje argumenty są po prostu chybione. Słowo „uderzacz” działa na tej samej zasadzie co „chwytacz”. Analogicznie dawniej boks był nazywany pięściarstwem. Słowotwórstwo jest więc w tym przypadku jak najbardziej na miejscu i nie Venom, ani nie redakcja MMA Rocks je wymyślała.

 37. IMHO "wszechstylowa walka wręcz" to kapitalny zwrot. Ustępuje jedynie "połóż i dołóż".

 38. co wy tak stawiacie na B.J. Penn, Diaz ma na tyle charyzmę, psyche, osobowość, dusze wojownika, i nienawiść w sobie, że jest nie zatrzymania na pewno nie dla i przez B.J. Penna

 39. @slaygrac

  1. Nie do zatrzymania? Jakoś 7 razy został zatrzymany.

  2. Ale ma również dziurawą obronę w stójce, co BJ może wykorzystać

 40. obejrzyjcie sobie jego walki a potem gadajcie o slabej obronie, on sam wystawia sie na strzaly bo go to nie interesuje ile razy on dostanie tylko ile razy dostanie jego przeciwnik, jeden z nielicznych prawdziwych kozakow w UFC. Wdzieliscie jak ostatnio walczyl jego brat Nate. Nick jest duzo bardziej szalony a jego boks jest niesamowicie skuteczny, wyprowadza ciosy bardzo nietypowo i ma szczeke ze stali a na ziemi coz, malo kto jest z nim w stanie tam cokolwiek zrobic:) i zeby uniknac ripost oswiadczam ze tak jestem jego wielkim fanem 🙂
  jego walki oglada sie zawsze swietnie:)

 41. Condit jest jak dla mnie jedynym poważnym zagrożeniem dla GSP . Walka z pewnością będzie ciekawa, ale nie patrzę ani na Diaza – ani na BJ'a w kontekście potencjalnego rywala dla St-Pierra .

 42. jeden z nielicznych prawdziwych kozakow w UFC

  gościu może jest zryty, ale nie boi się i wie jak się napie****. Przeciwieństwo G decision SP

 43. Madzer

  To co było dobre dla mnie wczoraj nie znaczy ze jest dzisiaj, to ze byłem jakiś kiedyś nie znaczny że jestem taki teraz. Ostatnich 10 walk to wygrana Diaza, no helouuu. Pewnie jego przeciwnicy też widzieli luki w jego obronie i jakoś tego nie potrafili wykorzystać. Sam nie mogę tego pojąc,gość nie jest jakoś specjalnie atletyczny, wysportowany, a wygrywa i nie z byle kim. Jednak daje rade, laski na to mówią, trzeba mieć to coś , dzisiaj w nocy nie będzie inaczej.

 44. @up – No helouuuuu xDD

  Sorry, ale muszę przyznać, że Stasinek ma rację . Nie można pisać, że ktoś jest nie do zatrzymania skoro został zatrzymany … Prosta logika .

 45. kolejna gala przeleci a Typer dalej nie wrocil z wakacji :)) ja sie tam nie znam wiec zapytam, czy uruchomienie nowego Typera jest naprawde takie trudne i czasochlonne?:>

 46. Diaz
  Kongo
  Nelson
  Jorgensen
  Hioki
  Cerrone
  Griffin
  Vera
  Nijem
  Carmont
  Starks

 47. Myślę, że dzisiaj Diaz z Penem będą się naparzać. Decyzji nie będzie tylko nokaut w jedną albo w drugą stronę. Obstawiam wygraną Diaza. Z pozostałych walk, liczę na Mirka na którego postawiłem troszkę kasy. Obok kursu 3.35 nie można było przejść obojętnie. Mitrione będzie szybszy i dokładniejszy w stójce od Kongo i to on wygra. Pierwszy wolny weekend od kilku tygodni i zamiast iść na imprezę to będę przy piwku UFC oglądał do rana;-)

 48. Też stawiam zdecydowanie na Nicka, co do Kongo…może byc róznie, dla mnie faworyta nie ma.
  Pan z radiowozu, za nim jestem sercem.

 49. Nie pamiętam, żeby Penn kiedykolwiek był zamroczony, a wy tu wietrzycie nokaut Smile Akurat szczęke, moim zdaniem, to BJ ma najlepszą w całym mma.

 50. Niby tak, ale dużo bardziej prawdopodobny od nokautu wydaje mi się scenariusz, w którym Hawajczykowi kończy się paliwo – jak w drugich starciach z Hughesem i GSP – Diaz trafia cios za ciosem, sędzia przerywa, a potem Penn wstaje jakby nic się nie stało. Machida nie zaserwował Pennowi nokautu, więc na Diaza bym tym bardziej nie liczył.

  Zresztą i tak najbardziej prawodopodobne jest dla mnie zwyciestwo Penna przez decyzje.

 51. Ja bym chciał żeby wygrał Nick Diaz. Z racji tego że powinien walczyć z St-Pierrem od razu bo sam jest mistrzem Strikeforce, wygrana nad Pennem by jeszcze bardziej zelektryzowała pojedynek St Pierre-Diaz.

 52. Szkoda, ze nie ma GSP vs Condit, bo ja osobiscie bardzo wierze, ze Condit przerwie dominacje GSP. Condit jest lepszym i bardziej przekrojowym zawodnikiem niz poprzedni pretendenci (Koscheck, Hardy, Shields, Thiago Alves, Fitch). Ale do tego pojedynku jeszcze wrócimy. Mam nadzieje, ze Dana nie wycofa Carlosa po tym jak Diaz pokona Penna:) Stawiam na Diaza i to jemu tez kibicuje. Choc glowa mówi, ze bedzie cholernie ciezko. BJ Penn moze mu zafundowac wojne na której jeszcze nie byl:) Jestem niemal na 100% przekonany, ze BJ ruszy do przodu od samego poczatku na Diaza. Bedzie chcial zmusic Nicka do cofania sie do tylu. Uwazam, ze to jest klucz dla kazdego zawodnika, któtem bedzie walczyl z Diazem. BJ ruszy na Diaza i sie zacznie:) To bedzie wojna. Granaty beda fruwaly hehe Jestem ciekawy, jak Diaz sie odnajdzie w tym co mu przeciwnik narzuci. Bo jestem pewny, ze Nick zareaguje wlasnie tak jak zareagowal na wazeniu. Ale czy bedzie w stanie wyjsc zwyciesko??? Jesli natomiast BJ zacznie tak jak Daley, to Diaz bedzie znacznie latwiej.
  Stawiam na Diaza. Szanse oceniam na 50/50 i nie zdziwie sie, jesli to BJ Penn pokona Diaza.

 53. Dlatego wole ogladać od dłuzszego czasu pojedynki Diaza niz GSP, bo pierwszy stawia wszystko na jedną szale, a Dzordz o dawna kombinuje, kalkuluje i Buk wie co jeszcze. 

  Lubie zawodników z charyzmą którzy dają w walce wszystko z siebie, aby zadowolic widza, a nie ciągłe przeliczanie. I cieszy mnie, że Łysy daje takim fighterom kolejną szanse i nie zwalnia takiego typa mimo tego, ze przegrali pojedynek, bo wszystko postawili na jedną karte.

 54. Właśnie oglądałem ważenie i napiszę moje spostrzeżenia:
  Cro Cop – fajną focie mu dali 😀 inaczej tego nazwać nie potrafie.
  Nie wiem co on ma zrobić w tej walce żeby wygrał ale sercem i dusza jestem za nim! Mirko dajesz! Odpraw grubasa w zaświaty! Faktycznie Mirko wygląda jak postać z Dragon Ball 🙂
  Nadal liczę na Diaza ale czemu zachował sie jak kretyn na ważeniu to ja tego pojąć nie potrafie, tym bardziej, że wyrażał się pochlebczo o BJ Pennie – będzie to w każdym bądź razie ciekawy pojedynek i sądzę, że Diaz skończy Penna w drugiej rundzie.
  Palaszewski -> who the fuck is this? Zobaczyłem go pierwszy raz i już go nie lubie.
  Ramsey – ale szczurowato wygląda! Zmiana wagi mu nie służy i w dodatku walczy z jakimś dzieciakiem który nie wiem co robi w UFC – trzy lata starszy ode mnie a wygląda na 16lat…
  Vera + Marshall = atak klonów. Walka bedzie nudna i nie chce mi sie jej nawet typować.
  Kilka miesięcy temu chcialem żeby wygrał Mitrione – po obejrzeniu TUF-a z jego udziałem już nie pałam do niego taka sympatią – Kongo win by KO 1 round (pewnie wygra Mitrione ale pomarzyć można).
  Krótko pisząc bedzie dobra gala!
  PS. Arianny wygląda pięknie jak zwykle ! ! !

 55. Diaz – wygra przez KO (końcówka 2 rundy), lub poddanie na mocno obitym Pennie (w połowie 3 rundy).

  Kongo chyba wygra z Mitrione. Ma większy arsenał niż Amerykanin. Ale tu bardziej wolałbym gdyby wygrał Mitrione.

  Filipovic – stawiam na niego po raz ostatni. Jestem też ciekawy jak będzie wyglądał/walczył odchudzony Roy.

  Siver pokona Cerrone. Raczej na punkty, ale KO również może się przytrafić.

  Reszta, poza Hiokim, jakoś mnie nie interesuje. Sam Hioki wygra przez poddanie.

  Tyle.

 56. W związku ze zmianą godziny wg starego czasu (tego co jest teraz) spike o 3 główna od 4??

 57. Jeżeli cofamy czas to chyba główna o 2 ale nie jestem pewien bo nie zaczeły się nawet walki na Face:(

 58. ja tak oftopowo do redaktorów.

  w UFC bly afery z Alim i Fedorem ,że nie chcieli wczesniej walczyć dla UFC bo blokowalo im to starty w K-1 i sambo , a ostatnio Palhares walczyl w ADCC , a Benson Henderson startuje na zawodach BJJ.

  Te ograniczenia są tylko w stosunku do dyscyplin przynoszących dochód czy jak ?

 59. Diaz i te jego ważenia.Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że spinka na ważeniu to jest tylko show(no może dla Nicka jest to coś więcej) ma służyć temu żeby więcej ludu kupiło Pay-per-view. BJ WARRRRR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 60. @ Heroczyna
  Walki lecą na Facebooku. Żeby ogladać walki musisz się zalogować i „polubić UFC:)
  U mnie wszystko gra.

 61. kurde to daj linka moze tak mi odpali,bo jak normalnie wchodze to lipa biały ekran 🙁

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.