Standardowo prezentujemy nasze prognozy na galę w Rio, ostatnią gale obecnego sezonu Typera. Dla tych co nadal mają chrapkę na nagrodę a nie wklepali jeszcze swoich typów czas jest jak zwykle do 20.

Anderson Silva vs. Yushin Okami

Venom
Anderson Silva przez TKO, runda 2. To nie niespodzianka, że Silva jest faworytem. Pająk dysponuje znaczną przewagą w stójce, a Okami nie jest zapaśnikiem w typie Sonnena, który mógłby kłaść go raz za razem na plecy. Jestem ciekawy jak Anderson podejdzie do tego pojedynku, bo Okami nie należy do zawodników aktywnie atakujących i w najgorszej sytuacji możemy zobaczyć pięć rund patrzenia się na siebie. Ponieważ jednak Brazylijczyk wnosi do tego pojedynku swoją nowo zdobytą w ojczyźnie sławę, spodziewam się, że postara się o efektowne zakończenie by ją jeszcze wzmocnić.

TJ
Plan na pokonanie Silvy jest jak zawsze prosty do wytłumaczenia, trudny do wykonania. Okami, na jego nieszczęście, ni ma tak dynamicznych obaleń jak Chael Sonnen i na ogół polega na przewracaniu rywali z klinczu. Okami jednak do klinczu będzie miał bardzo trudną drogę przez długi zasięg Silvy i oczywiście jego wirtuozerię w stójce. Okami nie został zatrzymany uderzeniami od 2003 roku ale teraz chyba nadszedł drugi raz. Silva, TKO, 3 runda.

Royler
Nie sądzę żeby Okami mógł powtórzyć tego co zrobił Sonnen. Silva zresztą wyciągnął wnioski z tamtej walki i myślę, że nie pozwoli na powtórkę. Poza tym Okami nie ma na Silvę argumentów. Silva TKO 3 runda.

Mauricio Rua vs. Forrest Griffin

Venom
Forrest Griffin przez decyzję. Zdrowie Shoguna jest główną zagadką przy typowaniu tego pojedynku. Griffin to ten sam zawodnik, który pokonał Ruę w 2007 roku i jeśli kontuzje Brazylijczyka znowu sprawiły, że jest tak słabo przygotowany to ten scenariusz się powtórzy. Oczywiście istnieje też szansa, że Mauricio szybko i brutalnie odprawi rywala, ale ta opcja wydaje mi się mniej prawdopodobna.

TJ
Nie wiem co sądzić o Szogunie. Być może jego suckes w walkach z Machidą zależał po prostu od niesamowicie fortunnego kontrastu stylów obu zawodników bo poza tymi dwoma pojedynkami jego kariera w UFC jest zawodem. Uważam, że Brazylijczyk zacznie w szybkim tempie ale nie da rady skończyć Forresta i potem znowu pojawią się jego problemy z kondycją. Griffin w podobnym stylu co w pierwszej walce wygra kolejne rundy. Griffin przez decyzję.

Royler
Forrest w swoich ostatnich walkach nie wygląda imponująco i nie sądzę, że zdoła powtórzyć sukcesu z 2007 roku. Rua przez decyzję.

Antonio Rodrigo Nogueira vs. Brendan Schaub

Venom
Brendan Schaub przez KO, runda 1. Nogueira nawet mimo fatalnej kondycji fizycznej nadal pewnie jest w stanie ośmieszyć Schauba w parterze. Trudno jednak nie stawiać w tym pojedynku na młodego, sprawnego uderzacza z mocnym ciosem. Amerykanin prawdopodobnie wyśle Minotauro na zasłużoną emeryturę.

TJ
Choć ta walka nie jest po prostu formalnością dla Schauba, w końcu obity Gonzaga potrzebował tylko 10 sekund, żeby zajść mu za plecy, ale większość atutów jest po stronie Amerykanina. Nogueira nigdy nie nauczył się poprawnej obrony w stójce a Schaub bije mocno i tylko kwestią czasu jest kiedy jeden z jego ciosów sięgnie szczęki Nogueiry i zgasi światła minotaura. Schaub, TKO, 2 runda.

Royler
Schaub jest szybszy, lepiej boksuje, jest młodszy, nie miał operacji, nie miał przerwy, nie jest ślepy na jedno oko. Schaub KO 2 runda.

Ross Pearson vs. Edson Barboza

Venom
Edson Barboza przez decyzję. Spodziewam się wyrównanego pojedynku. Anglik to na prawdę bardzo dobry bokser, potrafiący wiele zarówno w dystansie jak i w zwarciu. Kopnięcia Barbozy powinny być jednak elementem, który przeważy szalę na jego korzyść i da mu przynajmniej dwie z trzech rund u sędziów.

TJ
Pearson będzie miał spore problemy z przejściem zasięgu Barbozy, który dodatkowo Brazylijczyk pilnuje niskimi kopnięciami. Po świetnym występie z Siverem Anglik zrobił dwa kroki w tył z Millerem i stoczył zaledwie wyrównaną walkę z Fisherem. Doświadczenia w muay thai Barbozy każą mi myśleć, że okaże się lepszy w stójce. Barboza przez decyzję.

Royler
Pearson jest bardziej doświadczony i powinien sobie poradzić z Barbozą. Pearson przez decyzję.

Luiz Cane vs. Stanislav Nedkov

Venom
Luiz Cane przez KO, runda 1. Cane efektownie rozpocznie główną kartę masakrując Bułgara.

TJ
Nedkova zapamiętałem głównie za jego zmagania w 2009 roku z Kevinem Randlemanem, które tak Bułgara wymęczyły, że wywiadu po walce udzielał siedząc w ringu. Nedkov nie jest fighterem na poziomie UFC i fighterem na poziomie Cane’a, który poza wrażliwością na ciosy z swojej prawej strony, jest dobrym strikerem i grapplerem. Powinien szybko pozbyć się Bułgara z klatki. Cane, TKO, 1 runda.

Royler
Nigdy nie byłem fanem Cane i mam nadzieję, że Nedkov wygra w swoim debiucie w UFC. Nedkov tko/sub 2 runda.

Spencer Fisher vs. Thiago Tavares

Venom
Thiago Tavares przez decyzję. Fisher już od kilku pojedynków prezentuje się bardzo słabo przede wszystkim fizycznie. W starciu z takim atletą jak Tavares będzie to bardzo widoczne. Szczęka Brazylijczyka co prawda czasami jak magnes przyciąga ciosy rywali, ale Fisher chyba już nie jest zdolny do wyprowadzania takich uderzeń.

TJ
Fisher wyglądał nieco lepiej przeciwko Pearsonowi niż w ostatnich występach ale to chyba nadal za mało. Co prawda Tavares może utrudnić sobie zadanie walcząc w stójce gdzie był nokautowany wcześniej ale Fisherowi raczej brak już w tym wieku siły, by powtórzyć ten wyczyn. Sobowtór młodego Belforta powinien wycisnąć z tego pojedynku werdykt sędziowski. Tavares przez decyzje.

Royler
Szczerze to nie wiem na kogo tu postawić. Spencer Fisher dec?

Rousimar Palhares vs. Dan Miller

Venom
Rousimar Palhares przez poddanie, runda 1. Palhares cały czas nie przekonuje mnie jako potencjalny czołowy średni na świecie, chociaż akurat z Millerem powinien sobie poradzić. Amerykanin nie jest zbyt zdyscyplinowany taktycznie, a jego stójka jest dość przeciętna, a to nie wróży mu najlepiej w tym starciu. Wcześniej czy później Toquinho wejdzie mu za plecy lub złapię nogę dopisując kolejne poddanie do rekordu.

TJ
Miller ma dobry grappling z dwoma ale, które poważnie podważają jego szansę w tej walce: a) nie potrafi bronić obaleń b) ataki na nogę Palharesa są na najwyższym poziomie. Podejrzewam, że „Pieniek” z Minas Gerais prędzej czy później obali Millera i urwie mu nogę. Palhares, poddanie, 1 runda.

Royler
Jeżeli Dan Miller utrzyma tą walkę w stójce to powinien wygrać. Intuicja jednak podpowiada Toquinho przez przeciągnięty sub.

Raphael Assuncao vs. Johnny Eduardo

Venom
Raphael Assuncao przez decyzję. Eduardo to bardzo sprawny uderzacz na co dzień trenujący z Jose Aldo i Diego Nunesem, jednak jego rodak to dużo wszechstronniejszy zawodnik MMA. Jeśli Assuncao użyje swoich zapasów by konsekwentnie kłaść na plecy swojego przeciwnika, wygra walkę u sędziów.

TJ
Eduardo ma braki w parterze ale to bardzo dobry uderzacz i uważam, że może powtórzyć wyczyn swojego kolegi z Nova Uniao Diego Nunesa i sprawić niespodziankę. Eduardo ma nawet bogatszy arsenał w stójce niż bazujący na kopnięciach Nunes i jeśli uniknie obaleń Assuncao to wypunktuje rodaka w stójce. Eduardo przez decyzję.

Royler
Assuncao przez dec.

Paulo Thiago vs. David Mitchell

Venom
Paulo Thiago przez decyzję. Mitchell to niezły grappler, ale przeciwko Thiago raczej niewiele zdziała w tej płaszczyźnie. Brazylijczyk mimo okropnej techniki w stójce, będzie miał kolosalną przewagę w tej płaszczyźnie. Jeśli nie ustrzeli Amerykanina jakimś ciosem, spokojnie wygra na punkty.

TJ
Zanosi się na fajną walkę między dwoma agresywnymi grapplerami, którzy bez zastanowienia oddają pozycje w parterze. Z tej dwójki Thiago, nawet z jego kondycją na półtora rundy, jest znacznie lepszym technikiem i pewnie będzie miał też przewagę w stójce. Thiago, poddanie, 2 runda.

Royler
Mitchell został rzucony Thiago na pożarcie. Thiago tko/sub 1 runda.

Yuri Alcantara vs. Felipe Arantes

Venom
Yuri Alcantara przez TKO, runda 1. Arantes nie jest zawodnikiem kalibru UFC. Alcantara będzie miał nad nim przewagę w każdej płaszczyźnie i walka nie powinna potrwać dłużej niż rundę.

TJ
Alcantara jest wszechstronnym i bardziej doświadczonym zawodnikiem od swojego rywala. Alcantara, poddanie, 2 runda.

Royler
Yuri przez sub 2 runda.

Erick Silva vs. Luis Ramos

Venom
Erick Silva przez TKO, runda 2. Silva to bardzo wszechstronny i utalentowany półśredni. Ramos nie jest lepszy od rywali jakich młody sparingpartner Andersona Silvy już pokonywał w swojej karierze. Indio zdominuje i w drugiej rundzie odprawi rodaka.

TJ
Ramos to solidny test na narodowej scenie Brazylii, który ma całkiem dobre zapasy jak na ten kraj ale Silva to talent tego sortu, który powinien odprawiać Beicao bez problemów. Silva może mieć problem ze skończeniem, bo Ramos nigdy nie klepał w walce a poddania to główna broń ucznia Nogueirów ale nawet jeśli walka rozstrzygana będzie przez sędziów to nie powinien być to werdykt z różnicą jednego punktu. Silva przez decyzję.

Royler
Silva przez dec.

Yves Jabouin vs. Ian Loveland

Venom
Ian Loveland przez decyzję. Loveland to bardzo dobry koguci z solidnym boksem i niezłymi zapasami. Powinien gładko wypunktować Kanadyjczyka.

TJ
Loveland jest dobrym zapaśnikiem a to recepta na szalejącego strikera jakim jest Jabouin. Kanadyjczyka fajnie ogląda się w stójce jak wybija się w powietrze i kręci się nie rzadziej niż Szlemenko ale odsłania się na obalenia i Loveland będzie w stanie to wykorzystać kładąc go na ziemię. Loveland przez decyzję.

Royler
Jabouin przez dec.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

98 KOMENTARZE

 1. Tidzej literówka w drugim zdaniu – Dla tych "no" nadal mają chrapkę – tylko – Dla tych "co" nadal mają chrapkę

 2. Po raz pierwszy, większośc moich typów zgadza się z redakcją.
  ME – Silva by TKO, 3 runda

  CME – Griffin przez decyzję.

 3. Portugalskiego jeszcze nie znam. Jeszcze :).

  PS: A to nie jest taka różnica jak pomiędzy "Dziękuję" a "Dzięki"?

 4. Ja stawiam twardo na Big Noga, Shoguna(z sympatii hehehe) no i coś mi się wydaje że Ross też wypunktuje Barboze 🙂 piękna gala 🙂 już się nie mogę doczekać WAR SHOGUN,BIG NOG,CANE, THIAGO i OKAMI (tu też z sypatii bo szans na jego zwycięstwo nie widzę 🙂 )

 5. Śniło mi się dzisiaj że Okami nokautuje Silve w pierwszej rundzie 😀 A że sny trzeba tłumaczyć na odwrót to stawiam na Silve przez TKO w pierwszej rundzie 😀

 6. Tym razem, kierując się przeczuciem, postawię na duet: Okami, Rua (logicznie typowałbym: Silva, Griffin).

  Trzeci pojedynek ze znanymi nazwiskami – czy Schaub pokona kolejnego weterana, czy też Nogueira, na chwilę oddali się od emerytury – jest mi to w sumie obojętne. Niech będzie Schaub – jest dużo młodszy i potrafi mocno uderzyć.

 7. Tj – nie istnieje nic takiego jak Obrigad. Ani oficjalnie, ani użytkowo. Mówi się jedynie obrigado jak jesteś facetem, a obrigada mówią kobiety
  @Przemek – Tobie się języki pomyliły z tym gracias 😀

  A co do typowań, ja po cichu liczę że Shogun będzie wystarczająco dobrze zmotywowany i przygotowany.

 8. Milan… może twój sen trzeba tłumaczyć na inny odwrót 🙂 tzn. Okami nie znokautuje Silvy w pierwszej rundzie.

 9. Tidzej choćby Ariel Helwani na końcu wywiadu z brazolami 😀

  Silva, Griffin, Schaub.

 10. Jedyna szansa na pokonanie Spidera to popsrostu ruszyć na niego odwaznie i z nim boksowac. Coś takiego co robił Sonnen z silva w stójce.

 11. Ja obstawiam silva, griffin, noguiera, reszty nie znam, znam luiza cane, ale nie ogladałem jego walk tak samo spencer fishera.

  Obstawiacie shauba definitywnie, ale ja wierze w nogueire, schaub nie walczyl jeszcze z dobrym parterowcem, a schauba nie jest ciężko przewrócić, w parterze nogueira powinien poddac schauba bardzo szybko, gonzaga był blisk o wygranej, zasługa parteru.

  Silva powinien wygrać z okamim, chociaż okami nie jest łatwy, to jest zapasnik i judoka, będzie często z góry i raczej nie da sie poddać. Będzie prawdopodobnie decyzja albo tko,ko silvy. griffin wygra z ruą

 12. @MMAczo
  "Jedyna szansa na pokonanie Spidera to popsrostu ruszyć na niego odwaznie i z nim boksowac. Coś takiego co robił Sonnen z silva w stójce."
  Forrest Griffin próbował tej samej taktyki i widzieliśmy jak to się skończyło Laughing

 13. Coś mi się zdaje, że będę musiał przyodziać nowy avatar. WAR SHOGUN!!! W Tobie moja nadzieja!!

 14. Chciał bym aby Nog wygrał, ale pewnie polegnie w pierwszej rundzie. Za to Shogun wygra na 100%

 15. no i ucielo posta, tu dokoncze.
  Leben tez ruszal na Silve i szybciutko skonczyl, sukcesem stojki Sonnena bylo tylko to, ze Anderson uwazal na jego obalenia i tym samym zapomnial o stojce.

 16. W typerze postawilem na Silve, bo zwyciestwo Okami jest tak samo punktowane. Jednak mocno wierze, ze Okami sprawi niespodzianke i wygra. Shogunowi bede kibicowal jeszcze mocniej. Niemal wszyscy mowia o ostatnich slabych wystepach Shoguna i jego slabej kondycji, zapominajac ze Forest rowniez wygladal slabo z Franklinem. I jesli Forest bedzie w takiej formie, co ostatnio to jestem spokojny o wynik walki. Tym bardziej ze Shogun bardzo dobrze sie przygotowal do walki. Wyjechal do Stanów i tam trenowal 4 miesiace.

 17. O której mniej więcej będzie główna karta prosiłbym podać godzinę 😉

 18. Big Nog po tej przegranej powinien zawiesic juz buty na kolku i ciekawe jeszcze czy po porazce Okami jak dostanie np Sonena to nie beda robic problemow mimo ze od pewnego czasu trenuja razem 🙂
  Silva, Griffin, Schaub,Barboza,Palhares,Paulo Thiago!

 19. POST NUMBER 500 ! ! !

  Jak już pisałem w innym temacie, stawiam na wszystkich Brazylijczyków . Bez wyjątku .

 20. Ramp – gratuluję!

  Z Brazylijczyków, liczę na Toquinho czy Barboze. Z drużyny przyjezdnych – prócz Griffina – Schaub.

 21. na jakim kanale będzie to transmitowane w tv w telewizji N obejże to? z góry dzięki 😉

 22. Nic się nie bój, ktoś później podrzuci streama

  Ktoś. Prawdopodobnie najbardziej uczynny user MMARocks 😉

 23. Thiago, Palhares, Tavares, Cane, Pearson, Schaub, Griffin, Silva – to moje typy na tą galę. Chciałem postawić na Nedkova i Stephensa ale jakoś się rozmyśliłem. Co do undercardu to bardzo ciekawi mnie walka Loveland vs Jabouin i Erick Silva vs Luis Ramos. 

 24. Ktoś. Prawdopodobnie najbardziej uczynny user MMARocks 😉

  Pewnie kuzyn TBA 😉

 25. gdzie mozna ogladnac i czy na facebook’u? ktos powie o ktorej sie zaczyna :d

 26. Transmisja z gali startuje o północy na facebooku UFC, główna karta standardowo zaczyna się o trzeciej.

  Czy to takie trudne trochę poszukać?

 27. Witam, jeszcze nie oglądałem ufc na żywo. Jest napisane, że leci na facebooku. Czy będą tam wszystkie walki, również te z głównej kary? Jak tam wejść i czy trzeba coś bulić?

  Z góry dzięki za odpowiedź.

 28. 170 lbs.: Paulo Thiago (13-3) vs. David Mitchell (11-1)
  135 lbs.: Raphael Assuncao (16-4) vs. Johnny Eduardo (25-8)
  170 lbs.: Erick Silva (11-0) vs. Luis Ramos (19-6)
  145 lbs.: Yuri Alcantara (25-3) vs. Felipe Arantes (13-3)
  135 lbs.: Ian Loveland (14-8) vs. Yves Jabouin (15-7)

  TE walki bedą na Facebooku. i tylko te

 29. ok, dzięki
  a szoguna silve itd jak mozna obejzec? ktoś daje strema? jak wy to robicie?

 30. wie ktoś może co jest miedzy KSW a Strefą Walk na której walczy Emelianenko? Oglądałem przed chwila wywiad z organizatorem gali Strefa Walk i mówi że ida na wojne z KSW bo tych ostatnich cyrkach jakie zrobili na ostatnich galach. Nie wiem kompletnie o co chodzi, może nie jestem w temacie. Bardzo mnie to ciekawi. Jesli wie ktoś niech napisze. Może redaktorzy wiedzą.

 31. sercem za Szogunem, Nogiem, Okamim, a rozumem za Forrestem, Schaubem, Silvą….

  WAR SHOGUN!!!

 32. Silva, Griffin, Mino, Barboza, Cane, Tavaers, Palhares, Thiago, Eduardo, e-Silva, Alcantara, Jabouin, tak to widze panowie, milego ogladania zycze :)))

 33. Zawsze robię to wcześniej, przed typowaniem redakcji. Najczęściej już nic nie zmieniam. No nic, kolejna nauczka na przyszłość i oglądamy dalej 🙂

 34. @stasinek

  Myślałem dokładnie o tym samym, żeby zmienić na Lovelanda, na szczęście uparłem się na swoim i został przy Jabouinie Tongue.

 35. czy ma ktos moze linka do karty glownej bo na pl-sport.tv jest kiepki odbior

 36. @ stasinek

  to co wyżej pisałem o zmianach w typach….

  do dziś rano miałem nedkova jako zwycięzcę, ale zmieniłem…. Smile

 37. Ja akurat miałem Luiz Cane. Coś mi śmigało , że statystyka jest za Nedkovem (a podobno w nią kur** wierzę!) , lecz zostałem przy tym przekonaniu i tyle.

 38. To było moje najlepsze typowanko – 104 punkty!
  I skończyłem na 51 miejscu, jak na debiutancki sezon to nawet nieźle. 😉

 39. 10-2 Schaub i Loveland nie weszli, 32 miejsce ogolnie,ale jak w gali Fedor vs.Hendo ma się 10 pt, to się nie dziwmy

   

  1.UFC 131 – najlepiej wyszło

  2.UFC 134

  3.Strikeforce: Werdum vs. Alistair

 40. Ja w tym typowaniu nie trafiłem tylko Nedkova, Ogólnie 50 miejsce, ale nie wiedzieć czemu nie policzyło mi Ali versus Werdum, na którym z zezowałem tylko JZ Cavalcante.

 41. Gdyby nie SF, byłoby wyżej. Cóż, ostatnia gala 8-4. Najlepsze typowanie: UFC 131: 9-3.

  Miejsce nr 105 – nie jest źle, ale było znacznie lepiej 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.