Przedwalki UFC 121 startują około 1-wszej w nocy, walki na Spike o 3, główna karta o 4 – to są trzy cezury, do których spóźnienia będą w mniejszym lub większym zakresie tolerowane. Zasady typowania w lidze typera bez zmian: typy wysyłacie na [email protected] z swoim nickiem i nazwą gali w temacie wiadomości. Wszelkie informacje oraz chwalenie się swoimi wynikami w odpowiednim temacie na forum – link. Poniżej typowanie redakcji:

R.O.B. (123-64, 65,8%)

Brock Lesnar vs. Cain Velasquez – Velasquez przez TKO
Jake Shields vs. Martin Kampmann – Shields przez decyzję
Paulo Thiago vs. Diego Sanchez – Sanchez przez decyzję
Tito Ortiz vs. Matt Hamill – Hamill przez TKO
Brendan Schaub vs. Gabriel Gonzaga – Gonzaga przez TKO
Court McGee vs. Ryan Jensen- Jensen przez decyzję
Patrick Cote vs. Tom Lawlor – Cote przez TKO
Michael Guymon vs. Daniel Roberts – Roberts przez poddanie
Sam Stout vs. Paul Taylor – Stout przez decyzję
Gilbert Yvel vs. Jon Madsen – Madsen przez decyzję
Dongi Yang vs. Chris Camozzi – Yang przez TKO

Venom (211-114, 64,9%)

Brock Lesnar vs. Cain Velasquez
Cain Velasquez przez TKO, runda 4. Nie będę się silił jakąś unikalną analizę. Velasquez to zdecydowanie lepszy uderzacz, lepszy technicznie zapaśnik dysponujący lepszym przygotowaniem kondycyjnym. Będę mocno zaskoczony, jeśli Lesnar wygra ten pojedynek, bo na papierze poza siłą wszystkie atuty są po stronie Caina.

Jake Shields vs. Martin Kampmann
Jake Shields przez decyzję. Tutaj przegrana faworyta zupełnie mnie nie zdziwi. Kampmann to bardzo dobry wszechstronny zawodnik i jeśli będzie stanie bronić obaleń Shieldsa, wygra zdecydowanie. Spodziewam się jednak, że Jake będzie w stanie kłaść go na plecy. Jego zapasy z dystansu może nie są najlepsze, ale gdy już złapie rywala potrafi perfekcyjnie wykańczać obalenia. Duńczyk jest solidnym grapplerem, więc nie spodziewam się skończenia.

Paulo Thiago vs. Diego Sanchez
Paulo Thiago przez decyzję. Pojedynki Thiago od jego debiutu to spore zagadki. Brazylijczyk jest bardzo nietypowym zawodnikiem jeżeli chodzi o zestaw umiejętności co powoduje wyjątkową trudność w typowaniu jego walk. Paulo ma słabą technikę w stójce, ale sporą siłę, generalnie słabe zapasy, ale wyjątkowo dobry klincz, niezłe poddania, ale ciężko go nazwać uporządkowanym grapplerem. Wygrana Diego mnie zdziwi, ale biorąc pod uwagę jego deficyt warunków fizycznych i to jak słabo wypadł przeciwko Hathawayowi jakoś nie bardzo potrafię na niego postawić.

Tito Ortiz vs. Matt Hamill
Matt Hamill przez decyzję. Ortiz nigdy już nie będzie czołowym zawodnikiem w tej kategorii, MMA przez ostatnie lata mocno go wyprzedziło. Samymi obaleniami i łokciami z gardy nie da się już wygrywać walk, szczególnie jak na przeciwko stoi równie dobry zapaśnik. Hamill powinien być w stanie utrzymywać walkę w górze, a tam jego stójka, choć toporna, jest i tak lepsza od tego co prezentuje Tito. Dodając do tego od lat słabą kondycję byłego mistrza, zdecydowane zwycięstwo jego byłego ucznia jest mocno prawdopodobne.

Brendan Schaub vs. Gabriel Gonzaga
Brendan Schaub przez KO, runda 1. Na papierze Gonzaga ma wszystko, żeby rozjechać Schauba. Amerykanin ma cały czas mocno podejrzane umiejętności w parterze, a w stójce jego obrona też do najlepszych nie należy. Niestety Brazylijczyk jakoś zupełnie nie potrafi poskładać tego co potrafi w całość i wygrywać ważnych pojedynków. Nokaut w jedną czy w drugą stronę jest pewnie tak samo prawdopodobny, ale to Gonzaga wydaje się być tym, których w takich starciach zawodzi.

Court McGee vs. Ryan Jensen
Court McGee przez poddanie, runda 2. Jensen to dobry test dla McGee, który powinien nam odpowiedzieć na pytanie na jakim poziomie był ostatni sezon TUFa. Jeśli McGee nie poradzi sobie z dość dobrym zapaśnikiem, ze słabą obroną przed poddaniami będzie to znaczyło, że TUF 11 to kompletna porażka. Spodziewam się jednak, że Court sobie da radę pierwszemu rywalowi w UFC.

Patrick Cote vs. Tom Lawlor
Patrick Cote przez TKO, runda 2. Kanadyjczyk wypadł bardzo słabo przeciwko Belcherowi, ale mogło to być spowodowane długą przerwą w startach. Lawlor nie należy do zawodników, na których dobrym przygotowaniu można polegać. Początkowo Amerykanin będzie pewnie wygrywał to starcie, ale potem zabraknie mu paliwa i Cote go ustrzeli.

Michael Guymon vs. Daniel Roberts
Daniel Roberts przez decyzję. Robert chyba nie będzie tak głupi jak Yoshida by bić się z Guymonem w stójce. W parterze Ninja ma sporą przewagę i powinien spokojnie wygrać decyzję.

Sam Stout vs. Paul Taylor
Sam Stour przez decyzję. Dwaj solidni kickboskerzy gwarantują dobry i wyrównany pojedynek. Postawię na Stouta, bo nie bardzo wierzę, że decyzja Taylora o zejściu do niższej wagi to dobry pomysł.

Gilbert Yvel vs. Jon Madsen
Jon Madsen przez decyzję. W stójce Yvel zdecydowanie ma narzędzia, żeby znokautować rywala, ale leżąc przez 15 minut na plecach raczej nic nie wyczaruje.

Dongi Yang vs. Chris Camozzi
Chris Camozzi przez decyzję. Koreańczyk w kategorii średniej to spora niewiadoma. Camozzi to nic specjalnego, ale to, że walczy i trenuje w USA gwarantuje jakiś tam poziom. Tego samego o doświadczeniu Yanga nie można powiedzieć.

TJ (208-118, 63,8%)

Brock Lesnar vs. Cain Velasquez
Choć jestem dość pewien tego, że Velasquez tą walkę wygra nie spodziewam się spacerku dla zawodnika AKA. Lesnar będzie chciał walczyć w parterze bo zdaje sobie sprawę z przewagi w stójce rywala. Pytanie brzmi czy Cain będzie w stanie zatrzymać wejścia w nogi mistrza i wstawać z ziemi. Moim zdaniem tak – Carwin zatrzymał obalenie świeżego Lesnara w pierwszych minutach ich walki a Velasquez jest szybszym i lepszym atletą od fightera z Kolorado. W pierwszych rundach, chyba, że znów dostanie porządnego strzała, Lesnar może uzyskiwać obalenia i kontrolować walkę z góry. Mimo to, spodziewam się, że losy odwrócą się w późniejszych rundach i Velasquez przejmie inicjatywę w stójce. Warto wspomnieć też, że Lesnar instynktownie odwraca się plecami od okładającego go rywala a Cain próbuje w podobnej opresji wykonać obalenie – znacznie lepszy instynkt. W czwartej, piątej rundzie ilość ciosów zadawanych przez Velasqueza powinna przesądzić o przerwaniu walki, nawet jeśli Brock nie będzie zbyt zamroczony (podobnie jak Rothwell). Velasquez, TKO, 4 runda.

Jake Shields vs. Martin Kampmann
Oglądającstarcie Kampmanna z Thiago rzuciło mi sie w oczy, że Kampmann, choć zdecydowanie wygrał walkę, nigdy nie miał Brazylijczyka w poważnych opałach. Shields stylem nie odbiega od thiago tak bardzo, choć różnica w technice jest widoczna gołym okiem. Były mistrz Strikeforce również nie przepada za stójką i jest silny wp arterze. Różnica między tą walka a starciem z 115 będzie polegać na tym, że Shields nie ma co czekać aż mu wejdzie silny cios i będzie aktywnie próbował obalić Duńczyka. Kampmann będzie wygrywał w stójce ale jeśli nie zatrzyma obaleń to nie zwycięzcy w walce. Shields przez decyzję.

Paulo Thiago vs. Diego Sanchez
Zarówno dawno temu jak i na UFC 114 Diego nie mógł przeskoczyć przeszkody stawianej przez znacznie silniejszych fizycznie rywali. Thiago też będzie większy od Amerykanina ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jeśli znowu będzie czekał na okazję do dobrego uderzenia to Sanchez odjedzie z wynikiem wśród sędziów. Nadal nie jestem przekonany ale postawię, że Brazylijczyk wyciągnął wnioski z walki z Kampmannem. Thiago przez decyzję.

Tito Ortiz vs. Matt Hamill
Ortiz jest dla mnie skończony. Nie można odnieść tylu kontuzji co on i nadal być fizycznie tak sprawnych jak na UFC 40. Jego styl też od tego czasu nie uległ zmianie a wejście w dwie nogi i ground-and-pound z gardy na niewielu robią wrażenie w dzisiejszych czasach. Hamill to młodsza, zdrowsza wersja Ortiza z 2010 i ta walka to udowodni. Hamill przez decyjzę.

Brendan Schaub vs. Gabriel Gonzaga
Dawałbym większą szansę Gonzadze, gdyby Brazylijczyk regularnie pokazywał jak dobrym jest grapplerem. Zamiast tego Napao woli pokazywać, jak bardzo lubi iść na wymiany. Uważam, że to go zgubi bo nie jest na tyle wytrzymały, by przetrwać 15 minut obijania po twarzy (w istocie ani jedna jego walka nie skończyła się werdyktem sędziów). Gonzaga wykona jakieś średnio staranne obalenie, obronione przez Schauba i potem Amerykanin zacznie go obijać w stójce dopóki walka nie zostanie przerwana. Schaub, TKO, 2 runda.

Court McGee vs. Ryan Jensen
Jensen to przyzwoity grappler ale McGee powinien mieć na tyle obycia, żeby nie dać sie w nic złapać. Poza grapplingiem Jensen na poziomie UFC jest praktycznie bezbronny. McGee, TKO, 2 runda.

Patrick Cote vs. Tom Lawlor
Tragicznie słabe przygotowanie kondycyjne stało już się „znakiem rozpoznawczym” Lawlora, obok jego zabawnych wejść do oktagonu. Przynajmniej przez jedną rundę walczy na pełnych obrotach ale Cote to chyba za twardy zawodnik, żeby dać się skończyć w pierwszych 5 minutach. Po tym okresie Kanadyjczyk przejmie kontrolę i gdyby nie jego tradycyjna pasywność postawiłbym, że skończy rywala. Cote przez decyzję.

Michael Guymon vs. Daniel Roberts
Guymon jest dla mnie bardziej agresywnym fighterem i choć, co się z tym wiąże, łatwiej go trafić w stójce wydaje mi się, że zdominuje grappling i wygra na punkty. Guymon przez decyzję.

Sam Stout vs. Paul Taylor
Taylor jest dla mnie zawodnikiem, który nigdy nie będzie w stanie przeskoczyć pewnego poziomu, który co najwyżej nadaje się na undercardy UFC. Stout jest o klasę lepszym uderzaczem i to tam zostanie rozegrana ta walka. Stout przez decyzję.

Gilbert Yvel vs. Jon Madsen
Madsen położy się na kolejnym przeciwniku przez 15 minut i stanie się najgorszym zawodnikiem w historii UFC z rekordem 4-0. Madsen przez decyzję.

Dongi Yang vs. Chris Camozzi
Amerkanin to bardziej sprawdzony towar. Był aktywniejszy w ostatnich latach i wydaje się być bardziej wszechstronnym zawodnikiem podczas gdy Yang ładnie spełnia stereotyp koreańskiego fightera. Camozzi, poddanie, 2 runda.

Fusel (194-131, 59,7%)

Brock Lesnar vs. Cain Velasquez – Cain Velasquez (ko/tko)
Jake Shields vs. Martin Kampmann – Jake Shields (dec)
Paulo Thiago vs. Diego Sanchez – Paulo Thiago (dec)
Tito Ortiz vs. Matt Hamill – Matt Hamill (dec)
Brendan Schaub vs. Gabriel Gonzaga – Brendan Schaub (ko/tko)
Court McGee vs. Ryan Jensen – Ryan Jensen (sub)
Patrick Cote vs. Tom Lawlor – Patrick Cote (ko/tko)
Michael Guymon vs. Daniel Roberts – Daniel Roberts (dec)
Sam Stout vs. Paul Taylor – Sam Stout (dec)
Gilbert Yvel vs. Jon Madsen – Gilbert Yvel (ko/tko)
Dongi Yang vs. Chris Camozzi – Chris Camozzi (dec)

Royler (36-25, 59,0%)

Brock Lesnar vs. Cain Velasquez  | Cain Velasquez TKO
Jake Shields vs. Martin Kampmann  | Jake Shields Sub
Paulo Thiago vs. Diego Sanchez  | Paulo Thiago Decision
Tito Ortiz vs. Matt Hamill  | Matt Hamill Decision
Brendan Schaub vs. Gabriel Gonzaga  | Gabriel Gonzaga TKO
Court McGee vs. Ryan Jensen  | Court McGee Decision
Patrick Cote vs. Tom Lawlor  | Patrick Cote Decision
Michael Guymon vs. Daniel Roberts  | Michael Guymon TKO
Sam Stout vs. Paul Taylor  | Sam Stout Decision
Gilbert Yvel vs. Jon Madsen  |  Jon Madsen Decision
Dongi Yang vs. Chris Camozzi  | Chris Camozzi Decision

Tjo (142-103, 58,0%)

Brock Lesnar vs. Cain Velasquez
Jake Shields vs. Martin Kampmann
Paulo Thiago vs. Diego Sanchez
Tito Ortiz vs. Matt Hamill
Brendan Schaub vs. Gabriel Gonzaga
Court McGee vs. Ryan Jensen
Patrick Cote vs. Tom Lawlor
Michael Guymon vs. Daniel Roberts
Sam Stout vs. Paul Taylor
Gilbert Yvel vs. Jon Madsen
Dongi Yang vs. Chris Camozzi

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

251 KOMENTARZE

 1. Widzę, że wszyscy z redakcji typują Cain’a 🙂 ja też, więc oby tak się stało 😀

 2. a ja na brocka

  Jakby ktoś nie widział ostatniego odcinka espn mma to tutajhttp://espn.go.com/video/clip?id=5710931 jest zmierzona siłą ciosu Caina jego kardio

 3. Czemu wszyscy stawiaja na caina????? to chyba nie jest obiektywne ze strony redakcji,ja rozumiem,ze mozna nie lubic tego czy tamtego fajtera,ale moim zdaniem velazquez nie ma szans z lesnarem,obudzcie sie wreszcie, cain jest za maly,lesnar nie ma wielkich umiejetnosci,ale jego masa i sila jest nie do zatrzymania,owszem cain ma lepszy boks, ale co z tego, jak lesnar usiadzie na cainie to po ptokach,gdyby cain byl troche ciezszy i wiekszy,ale niesety to jest za duza roznica

 4. cain jest mały i nie ma szans z lesnarem hehehe – klasycznieś to napisał

  kursy na gale by tobet

  Sam Stout – Paul Taylor 1.50 2.40
  Mike Guymon – Daniel Roberts 2.10 1.65
  Chris Camozzi – Dong Yi Yang 1.85 1.85
  Jon Madsen – Gilbert Yvel 1.37 2.85
  Patrick Cote – Tom Lawlor 1.55 2.30
  Court McGee – Ryan Jensen 1.45 2.55
  Tito Ortiz – Matt Hamill 2.40 1.50
  Brock Lesnar – Cain Velasquez 1.70 2.05
  Martin Kampmann – Jake Shields 2.65 1.42
  Brendan Schaub – Gabriel Gonzaga 2.20 1.60
  Diego Sanchez – Paulo Thiago 1.90 1.80

 5. No no.Redakcja mnie troche zaskoczyła.Spodziewałem sie z rownych układów głosow w przypadku walki Lesnar vs Velasquez a tu wszyscy na Caina.

 6. Brock Lesnar – Cain Velasquez 1.70 2.05 @ 2
  Martin Kampmann – Jake Shields 2.65 1.42 @ 2
  Tito Ortiz – Matt Hamill 2.40 1.50 @ 2

  ——-
  4,37 x 50 = 218 😉

 7. Mamy się naradzać wcześniej „kto na kogo stawia” aby było po równo głosów?
  W tym przypadku jesteśmy zgodni – co zresztą mnie nie dziwi jeśli przyjrzeć się dokładnie walkom obu zawodników – i tyle.

  Bez zbędnej filozofii.

 8. Fajnie by było jakby Yvel znokautował Madsena w stylu Schauba. Huragan daje ciekawe walki i dobrze by było, żeby został.

 9. Ludzie, zrozumcie, że nawet jeśli rozkład szans jest 50-50 to nie można wykluczyć, że wszyscy typujący znajdą się w jednej połówce i nie oznacza to, że fighter, za którym opowiedziała się cała redakcja jest murowanym faworytem.

  Ps Kampmann z kursem 2.65 wygląda naprawdę dobrze. Nawet nie mrugnę jak wygra tą walkę a fakt, że jest największym underdogiem na całej gali to idiotyzm.

 10. @shogun
  Redakcja typuje na Velasqueza, bo to po prostu lepszy zawodnik. Brock jest raczej lubiany (tolerowany?) na stronie i nikt na pewno nie skazuje go na porażkę z braku sympatii. Jeżeli z masą Lesnara radził sobie malutki Couture to Cain zrobi to tym bardziej.

 11. no to jeszcze pare kursików z sportingbet
  UFC 121 Fight of the Night

  Brock Lesnar v Cain Velasquez 4.50
  Diego Sanchez v Paulo Thiago 5.00
  Sam Stout v Paul Taylor 5.00
  Brendan Schaub v Gabriel Gonzaga 7.00
  Patrick Cote v Tom Lawlor 10.00
  Jake Shields v Martin Kampmann 10.00
  Matt Hamill v Tito Ortiz 11.00
  Court McGee v Ryan Jensen 13.00
  Mike Guymon v Daniel Roberts 13.00
  Chris Camozzi v Dong Yi Yang 15.00
  Jon Madsen v Gilbert Yvel 15.00

  UFC 121 Knockout of the Night

  Cain Velasquez 7.00
  Brock Lesnar 8.00
  Gabriel Gonzaga 9.00
  Sam Stout 8.00
  Gilbert Yvel 9.00
  Brendan Schaub 9.00
  Patrick Cote 11.00
  Martin Kampmann 15.00
  Matt Hamill 17.00
  Mike Guymon 17.00
  Diego Sanchez 19.00
  Paulo Thiago 19.00
  Paul Taylor 19.00
  Dong Yi Yang 19.00
  Court McGee 21.00
  Tito Ortiz 21.00
  Jon Madsen 21.00
  Jake Shields 23.00
  Chris Camozzi 26.00
  Ryan Jensen 26.00
  Tom Lawlor 29.00
  Daniel Roberts 41.00

  UFC 121 Submission of the Night

  Jake Shields 6.00
  Daniel Roberts 8.00
  Court McGee 9.00
  Paulo Thiago 9.50
  Gabriel Gonzaga 9.50
  Ryan Jensen 10.00
  Brock Lesnar 10.00
  Diego Sanchez 15.00
  Mike Guymon 15.00
  Chris Camozzi 15.00
  Tito Ortiz 17.00
  Matt Hamill 19.00
  Brendan Schaub 19.00
  Cain Velasquez 21.00
  Martin Kampmann 23.00
  Tom Lawlor 23.00
  Patrick Cote 23.00
  Sam Stout 26.00
  Jon Madsen 26.00
  Paul Taylor 34.00
  Dong Yi Yang 34.00
  Gilbert Yvel 41.00

 12. Shogun
  Masa i siła Lesnara jest do zatrzymania, w MMA miał problemy w klinczu z Couturem, w zapasach też przegrywał a w jednej walce ( której w tej chwili nie mogę znaleźć ) został całkowicie zdominowany przez zawodnika gabarytowo mniejszego od Caina.

 13. Wątpie żeby Lesnar oddał pas 😉
  Stawiam na Brocka i jestem przekonany, że zdominuje rywala.
  Nikt o tym nie napisał, że przy takich rozmiarach Lesnar rusza się jak baletnica i w dodatku myśli podczas walki.
  Jeszcze raz pisze: Stawiam na BROCKA!!

 14. W ekspertach jest jakaś niezłomna wiara w zwycięstwo Velasqueza, ale dla mnie to w dużej mierze myślenie życzeniowe. Mam taki pogląd, jak shogun. Lesnar przez TKO 2-3 runda.

 15. A ja sądzę, że Cain faktycznie ma papiery na pokonanie Brocka, a typy redakcji to nie żadne widzimisie. Chyba nawet postawie jakąś kasiorkę 😉

 16. Panowie o której godzinie polskiego czasu tak mniej więcej będzie główna walka ?

 17. Gdzie moge postawic z usluga PayPal? Przejzalem pare stron, nie ma tam PayPal…owszem jest przelew, ale kasa bedzie dostepna tylko za 4-5 dni.. Wie ktos?

 18. „Dla odmiany cala redakcja GnP.de postawila na Lesnara”

  Teraz to kwestia honoru 😉

 19. Najlepiej zacząć oglądać galę koło 4.. ostatnio się strasznie wkurzałem, że było grubo po czwartej jak się główna karta zaczęła.

 20. Czy wiecie może jak obejrzeć dzisiejszą wojnę będąc za granicą dokładnie w Holadnii?

 21. terek80
  Przelej se przez Przelewy24, trwa to kilka-kilkanaście minut. Dostępne u większości buków.

 22. Sercem za Brockiem ale rozsadek Cain 🙂 akurat przyjde z pracy o 5 wiec mysle ze zdaze .. wrr ;/

 23. ja o4 warczam z imprezy ale chba zdorze na walkie wieczoru szkoda ze nie zobacze yvela

 24. hu. tam z Yvelem mnie interesuje najbardziej main, koncze o 5 czasu polskiego wiedz mysle ze z 2-3 walki zdaze zobaczyc z main .. szczegolnie interesuje mnie Schields-Kampmann Brock i Tito 😀

 25. Sanchez – Thiago to bedzie ciekawy pojedynek ktorego niestety nie zobacze aczkolwiek jak dla mnie Sanchez powinien zejsc do lw i tam probowac swoich sil 🙂 Jest na ww za maly.. tak sadze moze sie myle 🙂 dzisiaj sie wszytsko wyjasni w starciu z Paulo

 26. A ja mam nadzieje że znowu nasi wspaniali redaktorzy nie docenili Brocka… rozprawi się z Cainem dość szybko 🙂 a później przy następnej walce będzie stawiany w roli przegranego 😉

 27. Stawiam na Lesnara, Shieldsa i Ortiza. Rozpiska rewelacja, oby poziom walk nie zawiódł

 28. IMO jeśli ma wygrać Lesnar, zrobi to w ciągu pierwszych dwóch rund, potem Cain wykorzysta przewagę cardio i skończy uderzeniami ewentualnie wygra przez decyzję. Poza tym wierzę w Kampmanna i liczę, że Hamill odeśle Jajogłowego do domu.

 29. Lesnar wygra Cain fizycznie nie da rady. Ale to moje rozmyslania 🙂 Carwin ma petardy w rękach i nie znokautował Brocka wiec Cain na pewno nie da rady. Aż mnie dziwi że, wszyscy są za Velasquez-em w końcu nie miał jeszcze tak wymagającego przeciwnika poza wyraźnie ostatnio nie w formie Minotauro. Według mnie Lesnar sprowadzi walkę do parteru a tak swoimi młotkami skończy walkę jak z Mirem

 30. W sumie to powinno sie mieć nadzieje, że ktoś w końcu Brocka zdertonizuje, żeby coś sie w końcu ruszyło w ciężkiej i nie było nudy 😛

 31. Widze ze maszyna promocyjna UFC jednak działa i w waszej myśli Brock to bestia, the baddest man on the planet. Nikt nie pamięta jak radzil sobie Couture, dopóki nie dostał sierpa, (no ale głowa u Capitana Ameryki już nie ta :D), albo uciekającego Lesnara w walce z Carwinem prawie odwróconego plecami ?
  Chciałem jeszcze dodac, ze bardzo kibicuje Paulo Thiago, przez te jego kocie ruchy, chociaz chyba Tidzej mowil, że ma słaba technike, ale to jak załatwil Fraglesa i Quicka pozostało mi w pamięci. Aha jeszcze stawiam na Yang’a bo ma mega imponująca rzeźbe.

 32. koledzy mam pytanko… czy bedzie gdzies dostepny polski steam tej gali? Bo zawsze ogladalem przez tvu tego steam’a ze stanow…

 33. ja po prostu mysle,ze duza wiekszosc bardziej zyczy sobie,zeby cain wygral i zgadzam sie absolutnie,ze cain ma lepsze umiejetnosci techniczne zarowno w boksie jak i zapasach,tyle tylko,ze lesnar jest jak skala,jak powiedzial joe rogan 1 na milion sie rodzi taki atleta i jestem przekonany,ze lasnar po prostu jest zbyt silny i za duzy na caina,juz wiecej szans dawalem carwinowi na zwyciestwo z lesnarem bo byl wikszych gabarytow,to jest waga ciezka Panowie,niestety tutaj sila i masa robia ogromna roznice,tymbardziej,ze lesnar nie odstaje umiejetnosciami az taaaaak bardzo cainowi,velazquez owszem jest lepszy technicznie,ale jest tylko lepszy a nie o niebo lepszy,lesnar to jest terminator i tyle i na dodatek nie jest tak,ze lesnar sie nie rozwija, z walki na walke jest coraz lepszy

 34. Ciezka karta do obstawiania ;/………………. R.O.B zmień avatar bo się w Tobie zakocha połowa forumowiczów. Z drugiej strony zostaw avatar to wszyscy Ci bedą przytakiwac ;)))

 35. Venom nie typuje? Stawiam na buku i przydałaby mi się jeszcze jedna ekspertyza 😉

 36. O widze, że nie jestem jedyny, który stawia na Hitmana 🙂 Słaba szczęka Shieldsa nie przetrwa konkretnych prostych Martina. Ciężko będzie miał Shields w tej wadze. Cain skatuje Lesnara, za corone i buritos. To będzie jak pokaz przedpremierowy „Machete” Rodriquesa 😀 „He’s just fucked with wrong mexican !”. Czarny pasek trenujący Schauba twierdzi, że bardzo trudno go obalić i ma bardzo dobre defensywne jiujitsu. Natomiast stójka Brandona jest lepsza z walki na walkę. Również stawiam na niego. Hamill wykorzysta swoją szansę by znów błysnąć, jest twardzielem naprawdę 🙂 poza tym postawiłem na Thiago, McGee i Stouta. Powinno być git 😉 Bądź co bądź, gala zapowiada się niesamowicie !

 37. Dziwne, czytając typy redakcji można odnieść wrażenie, że Lesnar jest bez szans (chociaż Tidzej oczywisćie słusznie zwrócił uwage, że sa to tylko „typy”). Rozum podpowiada mi, że Lesnar wygra (siła Brocka – jego obalenia i zapasy), chociaż wolałbym zwycięstwo Caina.

 38. Lesnar pewnie wygra 🙂 Pas straci w następnej obronie przeciwko Cigano 😛

 39. Na tomcio tv bedzie takze o jakosc nie ma sie co martwic : ) Polski koment przeboleje, wole wszystko widziec niz miec pikseloze z mmatv

 40. Ale będzie gala:)

  Jak nie Cain to kto pokona Lesnera? Trzymam kciuki za Caina.
  Wydaje mi się, że na przyładzie tej wali zobaczymy jak mogło by wyglądać (w dużym uproszczeniu) starcie z Fiodorem.
  Podobna waga, obaj wszechstronni, Fiodorowi brauje zapasów i „techniki w stójce”, ale cepy są bardziej suteczne.

  Cigano ledwie dawał rade Nelsonowi, kondycja słabiuta wg mnie na 99,9999% nie da rady. Tym bardziej, że albo ukrywa wieli talent w parterze, albo jak Lesner go raz obali to już nie wstanie.

  Werdum typuje Caina:)

 41. No właśnie, mi też się wydaje, że wiara niektórych w możliwość wygrania Cigano z Brockiem czy Cainem jest conajmniej troszkę na wyrost…

 42. Cepy są bardziej skuteczne??? Jakiego wybitnego uderzacza Fedor ustrzelił tymi cepami? Szklarza Arlovskiego pomijam, bo go położył nawet Datsik. Pamiętasz walkę z Mirkiem? Po odważnej pierwszej rundzie w której Fedor pływał po ciosach prostych i o mało nie został ustrzelony wysokim kopnięciem w drugiej szedł już w parter.
  W UFC tylko Cain może odebrać pas Lesnarowi. Moim nr 2 w tej roli jest Werdum, który ma lepszą stójkę od Brocka, a w parterze według mnie jest jednym zawodnikiem wagi ciężkiej będącym w stanie poddać Amerykanina. Następnie Fedor, gdyby przetrwał pierwsze 3 rundy i wystarczająco zmęczył Brocka. Overeem to ciągle duża niewiadoma, a Jones to pieśń przyszłości. Oczywiście to tylko moje zdanie 😉

 43. Dlugo sie zastanawialem ale postawilem Nie dotyczy Brocka. W rekach Caina w Walcach z Kongo widzialem Nie ktora Mocy maialaby Mnie przekonac do powtórki początku scenariusza Walki Lesnar vs Carwin (Nie wspominajac juz o Tym co go trafial Jak Kongo i wwtedy Dzialo sie;)). Nawet gdyby doszlo do trafienia do Cain Nie ma nawet w polowie Tak dewastujacego PNB Na Brocka Jak mial Carwin. Dalej jesli chodzi o PKB i zmagają SIĘ kontrole bd mial Problemy z przytrzymaniem i ubiciem zarowno Kongo Jak i Rothwella. składania Pozostaje ktorego Cain Nie ma praktycznie. Zapasniczo wypadal OBU swietnie walkach w (chociaz po co mu obaleniu? Jak Kongo z problemami ale jednak wstawal i tluk w Caina stojce) ale CZY nie Starczy Na Lesnara? Nie wyobrazam Sobie tez Caina zakładajacego technike z pleców.
  wyslalem TJ Typy opis opis tylko zaliczysz nikiem z mi? : /

 44. @Tens.

  Chodziło mi o to, że wydaje mi się, że Cain robi kombinacje jest szybki, ale Rothwella nie mógł wykończyć, chociaż okładał go niemiłosiernie. Fiodor z Arlovskim, z Rodgersem, był jeden „lucky punch” i koniec. Okey nie są to zawodnicy wysokiej klasy na ten okres, ale siła ciosu, timing chyba lepsze niż Caina?

 45. Ja uważam ze Lesnar wygra.
  Cain w stójce niestety ma jeden mankament słaby cios. Jeśli chodzi zaś o kondycje to leżenie pod 120 kilogramowym facetem który przez całą rundę obija i poddusza przeciwnika może odebrać kondycje każdemu.

  Co do unikania obaleń to w zapasach liczy się krzepa.

 46. Tens masz racje ” to twoje zdanie” bo skoro dla ciebie Werdum jest lepszy niż Fedor to coś z tobą jest nie tak…
  Może się myle ale na prawdę wątpie żeby Cain pokonał Lesnara tym bardziej po walce Brocka z Carwinem gdzie pokazał się z fenomenalnej strony.
  Prędzej typowałbym dos Santosa na pogromce Brocka niż Caina.

 47. „Co do unikania obaleń to w zapasach liczy się krzepa.”

  W zapasach przede wszystkim liczy się technika.
  Krzepe to ma Pudzian.

 48. mam chyba cos z kompem, jak dam na edytuj i poprawiam to potem tekst wychodzi po „chinsku” moze moderator skasowac tego posta bo az wstyd ;P koncz wasc wstydu oszczedz 😉

 49. Od Caina na pewno. Źle Cię zrozumiałem, myślałem, że weselne cepy stawiasz wyżej niż techniczne uderzenia 😉
  Jeszcze jedno. Wszyscy piszą jak to Lesnar szybko się rozwija. Panowie mają podobny staż i moich oczach Cain rozwija się dużo,dużo szybciej. Z walki na walkę pokazuje coś nowego i nikt nie wie jak mocno się rozwinął przez ostanie miesiące. Tko w walce nawet ze starym Nogiem to nie lada osiągnięcie, które każe mi włożyć między bajki watę w rękach Caina. Może po prostu wcześniej nie potrafił wykorzystać swojej siły.
  Niby Fedor jest lepszym parterowcem niż Werdum? Z pleców to zawodnik jednej techniki, a nie mam wątpliwości, że Lesnar by go obalał. Nie wierzę, żeby Fedor był w stanie poddać Brocka swoją firmową balachą. Zresztą nie napisałem, że Werdum jest lepszy od Rosjanina, tylko że mógłby być trudniejszym rywalem akurat dla Lesnara, więc czytaj ze zrozumieniem.

 50. @pietrrokov
  chyba ogladalismy inna walke, Brock w pierwszej rundzie dostawal niemilosierne lanie, a w drugiej z Carwina juz uszlo powietrze, i Brock wypatrzyl okazje i zapial trojkata.

 51. Walka z Dziadkiem Ameryką na obecną chwilę nie powinna moim zdaniem być już jakimkolwiek wyznacznikiem jeśli chodzi o umiejętności Lesnara. Wydaje mi się że minęło od niej już tyle czasu, że Lesnar zdecydowanie nabrał obycia z walką której w tamtym starciu mu brakowało. Nie chodzi mi tutaj o umniejszanie dokonań Randyego który jakby nie patrzeć pokazał słabe strony Lesnara, chodzi mi bardziej o to że Lesnar pod dobrą opieką mógł się podtrenować w tej płaszczyźnie co jak sądzę będzie miał okazję pokazać w tej walce.

  Jestem ogromnie ciekaw jak zakończy się to starcie, ale sam nie mam zamiaru typować żadnego zwycięzcy bo mimo że na początku nie widziałem zbytnio broni jaką Cain mógłby pokonać Lesnara teraz już co nieco widzę. Dlatego wolę podejść do tej walki zupełnie neutralnie i pozwolić się zaskoczyć wynikiem 🙂

 52. Ja też staram się podejść neutralnie, ale jakoś poprostu bardzo chcę zobaczyć Lesnera na deskach po porządnym GnP:) Nie lubie gościa i tyle. Co nie znaczy, że nie szanuje Go jako zawodnika.

 53. Ja liczę, że po trzech kolejnych gównianych galach, UFC da nam w końcu coś dobrego.

 54. Które niby trzy kolejne gale UFC były gówniane? Czasem mam wrażenie, że oglądam jakieś inne MMA niż co niektórzy.

  późno bo późno dodałem swoje typowania.

 55. Cain napewno ma papiery by pokonac Lesnara. Ale wedlug mnie tylko wtedy jak uda mu sie wytrzymac 2 rundy w stócje/klinczu i nie trafi do parteru na plecach ;p

 56. Teraz w ramach rozgrzewki przed UFC włączać polsat i kibicować cyganowi Kosteckiemu 🙂

 57. czytając komentarze o krzepie, sile, masie itd, zwracam honor redaktorom. Jako użytkownik, w pełni popieram wasze działania. Zdecydowanie, nie chcę by ten portal wyglądał jak sportfan.

  Bowiem idąc tropem części wypowiedzi, Zulu, Saap i Pudzilla, już dawno powinni dzierżyć pasy wszystkich federacji MMA… W końcu są najwięksi/najsilniejsi/mają największą krzepę…

 58. Mam przeczucie że Lesnar jeszcze nie teraz straci pas, Velasquez jest świetnym zawodnikiem ale widzę w jego oczach strach.

 59. Razel ale chyba powinieneś napisać ze po trzech ostatnich galach albo po trzech poprzednich galach jak kto woli a nie tak jak napisałeś ze po trzech kolejnych tak to wygląda troche jak byś twierdził z góry że trzy kolejne gale będą gówniane

  Perfumiarz popieram dokładnie jak by chodziło tylko o siłe , mase i krzepe to rzeczywiście Pudzian powinien być już mistrzem no i jeszcze ten Saap hehe
  Saap wymiata httpv://youtube.com/watch?v=6tzLy1BPsVI

 60. no wymiata 🙂 a to zachowanie to piekne sprzedanie sie na japonskim rynku, ladna gra i tyle. Wiele lat temu slyszalem ze to bardzo inteligentny facet z doktoratem 🙂

  wracajac do ufc: WARRRRRR Cain

 61. bob sap to wiesniak jesli chodzi o technike,wytrzymałośc,zaciecie i kondycje ale 2 krotne zwyciestwo nad ernesto hostem (wielokrotnymmistrzem k1 trenerem pawła słowisnkiego i min: pata barrego )to cos czym moze sie pochwalic niewielu zawodnikow a wracajac do tematu to brock w osatniej walce pokazał tylko ze ma główe z jakiegos metalu wiec albo lesnar obali caina go rozwali na glebie albo cain wykrozysta słabsze cardio lesnara i go zniszczy w dalszych rundach na decyzje tez nie ma zbytnio szans poniewaz maja mase czasu na wykończenie sie wzajemnie 🙂

 62. Shogun86 – napisałem „Ja liczę, że po trzech kolejnych gównianych galach, UFC da nam w końcu coś dobrego.” Samo w końcu sugeruje, że chodziło mi o poprzednie gale.

  Poza tym, nie każdemu musie się podobać zawsze to samo. Jednemu podpasi, a drugiemu nie.

  Liczę, że Shields wygra dzisiaj. Natomiast w walce wieczoru to, hmmm. Obydwu lubię więc ciężko powiedzieć, ale mam przeczucia, że Brock wygra.

 63. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 64. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 65. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 66. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 67. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 68. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 69. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 70. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 71. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 72. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 73. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 74. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 75. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 76. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 77. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 78. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 79. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 80. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 81. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 82. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 83. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 84. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 85. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 86. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 87. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 88. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 89. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 90. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 91. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 92. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 93. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 94. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 95. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 96. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 97. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 98. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 99. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 100. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 101. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 102. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 103. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 104. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 105. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 106. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 107. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 108. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 109. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 110. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 111. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 112. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 113. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 114. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 115. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 116. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 117. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 118. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 119. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 120. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 121. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 122. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 123. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 124. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 125. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 126. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 127. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 128. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 129. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 130. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 131. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 132. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 133. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 134. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 135. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 136. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 137. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 138. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 139. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 140. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 141. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 142. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 143. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 144. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.