(fot. Tracy Lee / Combatlifestyle.com)

Pierwsze z dwóch PPV UFC już dzisiejszej nocy i czas na tradycyjne typowania. Żeby wysłać swoje typy na poczet Typera jak zwykle należy napisać maila na [email protected] z zawarciem w temacie wiadomości swojego nicka i UFC 117. Nasze typy po kliknięciu:

UPDATE: Firma Brawler.pl po raz kolejny podnosi stawkę typowania, fundując rashguard Hitman All Star.

Zostanie on wylosowany wśród osób z najlepszym wynikiem typowania dzisiejszej gali.

Venom (143-77, 65%)

Anderson Silva vs. Chael Sonnen
Anderson Silva przez poddanie, runda 2.
Jeśli Anderson nie zrobi tego co w pojedynku z Maią nie bardzo widzę jak Sonnen może dotrwać do końca starcia. Spodziewam się, że w pierwszej rundzie Pająk będzie bronił obaleń i bił pretendenta w stójce. W drugiej Sonnen w końcu przeniesie walkę na ziemię i tam właduje się w trójkąt lub balachę. Jedyną drogą Chaela do zwycięstwa jest pięcio-rundowa decyzja, bo w karierze nie kończył żadnych klasowych rywali. Taki scenariusz też jest mało prawdopodobny, bo Silva ma za dobre defensywne zapasy, za dobrze wiąże rywali w gardzie i w końcu Sonnen nie ma też kondycji by kłaść go na plecy regularnie przez 25 minut.

Jon Fitch vs. Thiago Alves
Thiago Alves przez decyzję.
Wydaję mi się, że od rewanżu to jednak Alves zrobił dużo większe postępy. W stójce jest o klasę lepszy od Fitcha, jednocześnie niezwykle poprawił defensywne zapasy. Jon nie jest tak eksplozywnym i wszechstronnym zapaśnikiem jak GSP, by obalić Thiago na środku klatki, a pod ścianą Brazylijczyk będzie się skutecznie bronił, ewentualnie wstawał wykorzystując siatkę. Dodatkowo Fitch ostatnio bardzo wolno zaczyna, a potem męczy się pod koniec pojedynku. Starcie powinno być wyrównane, ale Alves wyciągnie decyzję.

Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos
Clay Guida przez decyzję.
Sam do końca nie jestem przekonany co do tego typu. Dos Anjos jest generalnie lepszym zawodnikiem, ale chaotyczny styl Guidy nie dość, że często źle działa na jego rywali to jeszcze w dziwny sposób przekonuje sędziów. Jeśli Clay nie wpakuje się w jakieś poddanie, wygra decyzję dużo klinczując i machając włosami.

Matt Hughes vs. Ricardo Almeida
Matt Hughes przez decyzję.
Skoro Hughes był w stanie wypunktować Serrę, nie bardzo widzę dlaczego nie miałby zrobić tego samego z Almeidą. Brazylijczyk nie przedstawia takiego zagrożenia w stójce co jego nowojorski kolega i chyba jest też gorszym zapaśnikiem. Spodziewam się piętnastu minut bez znaczącej ofensywy z obu stron i werdykt dla tego, który był więcej na górze.

Junior Dos Santos vs. Roy Nelson
Junior Dos Santos przez KO, runda 2.
O ile siła ciosu Cigano nie jest jakaś wyjątkowa jak na wagę ciężką to tym co go wyróżnia jest niesamowita jak na tę kategorię szybkość. Nelson nie powinien ani przez chwilę próbować iść na wymianę, tylko starać się obalać. Nawet jak mu się to uda to Dos Santos to nie Kimbo czy McSweeney i w crucifixa raczej nie da się złapać, a innych narzędzi kończenia rywali Roy nie posiada. O ile Big Country może wygrać pierwszą rundę, to podobnie jak w walce z Arlovskim w drugiej już będzie mocno zmęczony i wtedy Brazylijczyk odprawi go w stójce zapewniając sobie walkę o pas.

Tim Boetsch vs. Todd Brown
Tim Boetsch przez TKO, runda 1.
Brown to raczej nie jest zawodnik kalibru UFC, a Boetsch zasłużył sobie na powrót solidnymi wygranymi, powinien zdemolować rywala w stójce.

Dustin Hazelett vs. Ricky Story
Dustin Hazelett przez poddanie, runda 2.
Jeśli Hazelett wyniósł jakąś lekcję z pojedynku z Daleya powinien skracać dystans klinczować Story’ego i tam szukać okazji do ściągnięcia go na ziemię, nawet do gardy. Ricky to utalentowany zawodnik, ale często walczy niezbyt mądrze taktycznie i McLovin powinien to wykorzystać serwując mu jedno ze swoich nietypowych poddań.

Rodney Wallace vs. Phil Davis
Phil Davis przez TKO, runda 2.
Davis będzie miał za dużą przewagę w zapasach i warunkach fizycznych by Wallace sprawił mu jakikolwiek kłopot.

Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman
Johny Hendricks przez decyzję.
Nie dość, że Hendricks jest lepszym zapaśnikiem, to jeszcze góruje nad Brennemanem w pozostałych płaszczyznach.

Christian Morecraft vs. Stefan Struve
Stefan Struve przez poddanie, runda 2.
Morecraft z tego co widziałem na youtube nie zrobił na mnie dużego wrażenia. Może mocno obić Struve, w końcu udało się nawet Stojnicowi, ale ostatecznie Holender wyciągnie mu jakieś poddanie.

Dennis Hallman vs. Ben Saunders
Ben Saunders przez TKO, runda 2.
Hallman to nie Jon Fitch, więc nie utrzyma Saundersa przez trzy rundy na plecach. W stójce Ben pozbawi go kontraktu z UFC.

TJ (140-80, 63,6%)

Anderson Silva vs. Chael Sonnen
Jeśli ktoś nie jest klonem Andersona Silvy nie powinien stać z Brazylijczykiem. Sonnen zdaje sobie z tego sprawę i wie też, że jedyny sposób na wygranie to wymęczenie 25-minutowej decyzji o czym sam wspominał. Amerykanin będzie obalał Silvę, zwłaszcza na początku ale nie wierzę, że będzie w stanie uciekać się do tej samej sztuczki runda po rundzie. Silva ma przyzwoitą gardę i potrafi zneutralizować w niej rywali do momentu powrotu do stójki a Sonnen notorycznie, w każdej walce w UFC nie silił się na jej przechodzenie. Jeśli sędzią będzie Herb Dean koniec przyjdzie zapewne szybciej znając jego tendencje do szybkich powrotów do stójki ale nawet jeśli będzie to ktoś inny, efekt będzie podobny. Albo Sonnen właduje się w jakieś poddanie (zwykle trafiał na gilotyny z Millerem i Marquardtem) przy obalaniu albo Anderson odprawi go w brutalny sposób w stójce. Oczywiście całkiem możliwy jest też scenariusz 25-minutowego nabijania się z Sonnena, tak czy inaczej sic transit gloria Sonnen. Silva, TKO, 3 runda.

Jon Fitch vs. Thiago Alves
Jeszcze kilka tygodni temu stawiałbym na Alvesa. W tym momencie jego rozłąka z oktagonem trwała zbyt długo bym był taki pewien. Jeśli obydwoje są dysponowani na 100% to Brazylijczyk wygrałby tą walkę ale myślę, że niedawna operacja i problemy z wagą odbiją się na jego występie. Alves wygra pierwszą rundę ale Fitch wyszarpie kolejne dwie nad zmęczonym zawodnikiem ATT. Lubię przypominać jak słabo wypadł Amerykanin w ostatniej minucie walki z Piercem ale na UFC 111, przeciw Saundersowi, nie stracił inicjatywy do ostatniego gongu. Fitch przez decyzję.

Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos
Dos Anjos ostatnio robi spore postępy i nie przypomina zawodnika, który został znokautowany kompletnie markowanym podbródkowym przez Stephensa. Myślę, że stójkę podciągnął już na taki poziom by zmusić Guidę do obaleń a tam będzie potrafił poddać słynącego z słabej obrony BJJ zapaśnika. Dos Anjos, poddanie, 2 runda.

Matt Hughes vs. Ricardo Almeida
Walka Hughesa z Renzo była tragiczna, na szczęście z powodu decyzji w walce Penna z Edgarem i wybryków Andersona w main evencie nikt o niej nie pamięta. Hughes, tradycyjnie nigdy nie bojący się parteru, albo uparł się na stójkę albo obawiał się poddań Renzo. Dwa lata temu były mistrz był jeszcze w stanie obalić Thiago Alvesa, teraz nie jestem pewien czy stać go na podobny wyczyn. Almeida to nie Alves ale to dobry grappler, który powinien potrafić zrzucić Hughesa AD 2010 i wypunktować go w stójce. Almeida przez decyzję.

Junior Dos Santos vs. Roy Nelson
To czy ta walka będzie wyrównana zależy w dużej mierze od tego jak naprawdę prezentuje sie parter Cigano. Nelson na pewno będzie próbował obalić Brazylijczyka bo wymieniając ciosy stoi na gorszej pozycji. Przyznam, że to trochę jak wróżenie z fusów ale uwierzę, że parter dos Santosa jest na tyle dobry by nie dać się odklepać Nelsonowi i Cigano wystarczająco obije Nelsona w stójce by zwyciężyć. Dos Santos, TKO, 3 runda.

Tim Boetsch vs. Todd Brown
Brown to stereotypowy fighter z środkowego zachodu z napompowanym kelnerami rekordem. Boetsch pokazał, że na niskich szczeblach UFC potrafi sobie radzić i myśle, że poradzi sobie z Brownem. Boetsch, TKO, 2 runda.

Dustin Hazelett vs. Ricky Story
Story miał problemy z grapplingiem Nicka Osipczaka i tak naprawdę, powinien przegrać w Abu Zabi. Jeśli nie będzie obalał Hazeletta to może ma szanse na wygranie ale po pierwsze, Story notorycznie olewa podpowiedzi narożnika a pod drugie jeśli nie on to Hazelett będzie dążył do przeniesienia walki do parteru. Z szacunkiem dla naszego quasi-rodaka ale parter Osipczaka jest daleko za parterem Hazeletta. Hazelett, poddanie, 1 runda.

Rodney Wallace vs. Phil Davis
Biedny Rodney Wallace – jeszcze kilkanaście dni temu mógł spodziewać się wygranej z Nedkowem, niestety Phil Davis go stłamsi. Davis, poddanie, 2 runda.

Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman
Obydwaj to zapaśnicy, którzy opierają swoje strategię na obalaniu rywali. Z tej dwójki zdecydowanie lepszym w tym aspekcie jest Hendricks. Hendricks przez decyzję.

Christian Morecraft vs. Stefan Struve
Postawię bezpiecznie na znany towar w postaci Struve. Walki Morecrafta na youtube nie są powalające i myślę, że Holendra stac na wygraną, jesli nie przez poddanie to przez brzydką walkę na punkty jak z Buentello. Struve przez decyzję.

Dennis Hallman vs. Ben Saunders
Dni chwały Denisa Hallmana dawno już minęły. Saunders jest większy i lepszy we wszystkim co składa się na MMA. Walka do jednej bramki. Saunders, TKO, 1 runda.

Fusel (126-94, 57,3%)

Anderson Silva vs. Chael Sonnen – Anderson Silva (ko/tko)
Jon Fitch vs. Thiago Alves – Thiago Alves (ko/tko)
Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos – Clay Guida (ko/tko)
Matt Hughes vs. Ricardo Almeida – Matt Hughes (dec)
Junior Dos Santos vs. Roy Nelson – Junior Dos Santos (ko/tko)
Tim Boetsch vs. Todd Brown – Tim Boetsch (dec)
Dustin Hazelett vs. Ricky Story – Dustin Hazelett (sub)
Rodney Wallace vs. Phil Davis – Phil Davis (ko/tko)
Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman – Johny Hendricks (dec)
Christian Morecraft vs. Stefan Struve – Stefan Struve (sub)
Dennis Hallman vs. Ben Saunders – Ben Saunders (dec)

defthomas

W sumie już nie mam żadnych szans na opuszczenie strefy spadkowej w tym sezonie typera więc znowu wracam do strategii typowania czymś innym niż „pure brain power”:)

Anderson Silva vs. Chael Sonnen

Stawiam na Sonnena za najlepszy trash talk przed walką jaki widziała matka ziemia

Jon Fitch vs. Thiago Alves

Thiago Alves mimo że miał problemy ze zbijaniem wagi dla mnie czyli przeciętnego fana MMA jest duuuużo ciekawszym fighterem niż Jon „6 decyzji w 6 walkach” Fitch dlatego właśnie to jemu będę kibicować dzisiejszej nocy.

Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos

C`mon! Jak można stawiać przeciwko szalonemu Cavemenowi. Guida by total outwork and crazy hairstyle

Matt Hughes vs. Ricardo Almeida

Matt Hughes w poprzedniej swojej walce wyglądał fatalnie na tle jeszcze gorszego Renzo. Nie dość że wyglądał fatalnie to na dodatek wyglądał „staro”. Mam wrażenie że młodszy i mniej zużyty Big Dog Almeida wyciągnie W w tej walce.

Junior Dos Santos vs. Roy Nelson

Ech, Roy ma przed sobą 2 bardzo ciężkie walki. Pierwszą z Santosem który ma boks i obronę przed obaleniami chyba lepszą od Arlovskiego który poradził sobie z Bog Countrym, A drugą w przypadku porażki z Juniorem, prawdopodobnie z Carwinem. Ech, grubasy mają ciężko w życiu

Tim Boetsch vs. Todd Brown

Tim Botch bo nie wiem kim jest drugi zawodnik i bo Boetsch zawsze walczy efektownie w UFC

Dustin Hazelett vs. Ricky Story

Mimo tego że bardzo lubię styl Dustina to Rick Story będzie w tej walce zbyt silnym przeciwnikiem dla niego. Story by brutal GnP

Rodney Wallace vs. Phil Davis

„Mr Wonderfull” będzie niestety tym który zwolni Rodney`a z UFC po jak sądzę krótkiej walce.

Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman

Christian Morecraft vs. Stefan Struve

Dennis Hallman vs. Ben Saunders

R.O.B.

Anderson Silva vs. Chael Sonnen – Anderson Silva przez TKO
Jon Fitch vs. Thiago Alves – Fitch przez decyzję
Clay Guida vs. Rafael Dos Anjos – Dos Anjos przez poddanie
Matt Hughes vs. Ricardo Almeida – Hughes przez decyzję
Junior Dos Santos vs. Roy Nelson – Dos Santos przez TKO
Tim Boetsch vs. Todd Brown – Boetsch przez TKO
Dustin Hazelett vs. Ricky Story – Hazelett przez poddanie
Rodney Wallace vs. Phil Davis – Davis przez TKO
Johny Hendricks vs. Charlie Brenneman – Hendricks przez decyzję
Christian Morecraft vs. Stefan Struve – Struve przez poddanie
Dennis Hallman vs. Ben Saunders – Saunders przez TKO

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

54 KOMENTARZE

 1. wygra decyzję dużo klinczując i machając włosami.

  😀

  No proszę, V i TJ na głównej karcie zgadzają się tylko co do Pająka i Cygana o_O

 2. TJ:
  Współczesne imiona i nazwy po łacinie odmieniamy też, a więc „sic transit gloria Sonnenis”. 😉 Niemniej uznanie za erudycję i brawurę. 🙂

 3. czy gala bedzie na orange sport bo według pogramu nie bedzie czekam na odpowiedz

 4. będzie trąbią o tym od tygodnia, sprawdź jutro program bo jest o 3 w nocy

 5. Gala bedzie leciala na tomciotv.com w dobrej jakosci ale nie badzcie zydami i wyslijcie chociaz za 2 zl esa:)

 6. Spider by ”ostre wciry”.
  Thiago mam nadzieje ze wygra, chociaz nie jestem pewny co do jego formy po przerwie, w koncu Fitch wyciaga decyzje bez przerw od 2007 roku 😀
  Polubilem przyszlego mistrza HW Santos win by brutal KO.
  Matt przez decyzje.

 7. Widać wszyscy stawiają krzyżyk na Nelsonie 🙂 Zobaczymy jeśli dojdzie do obalenia przez Roy-a jak Junior sobie poradzi bo ja mimo wszystko nie wierze w jego umiejętności na glebie. Parter w porownaniu do stojki Juniora to zupełnie co innego

 8. Nie wiem jak z cardio u Nelsona, ale jak pisal Venom nie za dobrze, wystarczy ze Santos zneutralizuje jego bjj. Co da mu szanse w pozniejszych rundach na znokautowanie zmeczonego Big Country’iego.

 9. Jestem zdania ze Junior jest faworytem starcia ale absolutnie nie skreślam Nelsona. Jedyną rzeczą która mnie drażni to to że Roy jeżeli wygra to dostaje możliwość walki o pas Cigano musi stoczyć 6 pojedynków żeby w 7 móc walczyć o pas.

 10. Też chętnie zobacze jak Junior radzi sobie na ziemi i mam nadzieję że do tego dojdzie 🙂

 11. Drugi raz w życiu typuje, za pierwszym razem trafiłem 6 może teraz pójdzie lepiej 😛

 12. Cigano , Alves , Silva, Guida – to moje typy. A i już są może jakieś linki do gali , gdzie można będzie oglądnąć?

 13. Nie zdziwię się kompletnie gdy Roy z klinczu obali Juniora i albo tam podda jakimś duszeniem albo standardowo po 30 lekkich ciosach z krucyfiksa sędzia przerwie walkę. Faworytem jest oczywiście Cigano bo jego poziom stójki i szybkość jak na HW jest nie z tej planety ale od walki z Mamute nike nie przetestował jeszcze jego umiejętności na glebie. Gonzaga jak idiota postanowił walczyć w stójce i zrobił to jeszcze w bardzo głupi sposób a Werdum zanim cokolwiek zdążył spróbować leżał już nieprzytomny po piekielnym podbródkowym… Dos Santos od walki z Cro Copem to mój zdecydowanie ulubiony zawodnik (oprócz oczywiście Marka Hunta) w całym MMA więc ogromnie życzę mu wygranej ale ja w przeciwieństwie do innych o wynik tej walki nie jestem wcale spokojny…

 14. Wiadomo, ale chyba Santos jest troche lepszy od Bimbo w parterze wiec pewnie potrafi obronic sie przed krucyfiksem, chociaz w obliczu takiego brzucha… 😉

 15. Typy jak zwykle schematyczne…Moim zdaniem będzie tak: Sonnen,Alves,Guida,Almeida,Nelson.

 16. znalazłem parę linków

  neptyktv.unl.pl/
  http://www.ustream.tv/channel/spiked-t-vision
  derbyhd.net/hd2.html
  tomciotv.com/news.php

  SopCast
  sop://broker.sopcast.com:3912/24267
  sop://broker1.sopcast.com:3912/24267
  sop://broker.sopcast.com:3912/7524
  sop://broker.sopcast.com:3912/93290

  TVUPlayer
  tvu://77002
  tvu://79482

 17. Mam pytanie – na jakiej stronie można obejrzeć galę na żywo?? Proszę o pomoc. Poprzednią już oglądałam, mam program tvuplayer, ale nie pamiętam strony, a w newsach nic nie ma o transmisji na żywo…. z góry dzięki.

 18. Sonnen skończy tą paradę karzełków Silvy. Niech Silva trochę znów popajacuje i szczęściu dopomoże.

  Silva, it’s time to go down.

 19. Anderson (chociaz kibicuje Sonnenowi), Fitch, Dos Santos, Hughes, Guida. Szykuje sie piekna noc:)

 20. Postawiłem pieniądze kiedyś na Mira w walce z Nogueirą i na Evansa w walce z Griffinem…W MMA wszystko jest realne kolego, szczególnie w MMA na najwyższym poziomie.

 21. O której czasu polskiego rusza gala, tak żeby od razu włączyć pierwszą walkę bo mam już link ;P

 22. o 4 rano powinny być :D. Padł bym gdyby Sonnen wygrał przez KO :D. Wtedy to dopiero by miał gadane :P.

 23. a teraz akurat na SopCast jest powtórka z UFC 116 🙂 właśnie zaczął się Main Card

 24. Mi się wydaje że mimo wszystko Santos zje Roya. Aczkolwiek będę się również cieszył jak Roy mnie pozytywnie zaskoczy 🙂

  WAR SPIDER! XD (Nie wierzę że to piszę)

 25. Haha ja też nigdy nie byłem za Andersonem ale teraz to mam nadzieje że urwie mu łeb w drugiej rundzie 😀 ( niech się Chael troche zmęczy ) .

 26. pretorian88 – Nie, nie będzie. UFC zerwało umowę bo była słaba oglądalność. Ponoć ludzie nie byli pewni czy w UFC 116 będzie na orange i nikt nie czekał.

 27. Kanały które już są włączone mulą na sopcaście, myśle że może być lipa :<

 28. @Lucifer oO
  kiedy na to wpadles? na orange trabia o tym od tygodnia i gala bedzie, zaczyna sie o 3;30

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.