Pierwszą lipcową galą typera jest UFC 116 z powracającym do oktagonu Brockiem Lesnarem. Wyjątkowo, dzięki uprzejmości firmy Brawler.pl, stawka w ten weekend jest nieco większa i można zgarnąć torbę Hitman za najlepszy wynik. Żeby nie komplikować zbytnio życia każdy zestaw typów wysłanych na typer@mmarocks.pl będzie wzięty pod uwagę. Nie zapomnijcie tylko napisać w temacie swojego nicka i „UFC 116”. W przypadku, praktycznie nieuniknionego, remisu o zwycięzcy przesądzi losowanie. Nasze typy po kliknięciu.

Venom (125-68, 64,8%)

Brock Lesnar vs. Shane Carwin
Brock Lesnar przez TKO, runda 2.
Carwin ma oczywiście dwa duże atuty by znokautować Lesnara i jego wygrana zupełnie mnie nie zdziwi. Delikatnie jednak skłaniam się ku panującemu mistrzowi. Brock to szybszy i silniejszy sportowiec, bardziej wszechstronny zawodnik MMA i mocniejszy zapaśnik. Jeśli uda mu się położyć Carwina na plecach i zapiąć jedną ze swoich kontroli z podręcznika Erika Paulsona, powinien mocno naruszyć rywala i przetestować jego cardio. Co prawda Shane zapewnia, że jest gotowy na pięć rund, ale w warunkach walki wieczoru i po siłowaniu z co najmniej tak samo mocnym rywalem nie bardzo chce mi się wierzyć, że wytrzyma takie tempo. Najciekawsza rywalizacja może rozegrać się pod siatką, Carwin pokazał tam kilka elementów, które mogą sprawić Lesnarowi ogromne problemy, chodzi głównie o jego umiejętność wstawania do stójki i brudny boks w klinczu. Jeśli Brock nie będzie mógł go utrzymać na łopatkach, szanse Carwina rosną kilkukrotnie.

Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben
Yoshihira Akiyama przez decyzję.
Drogę do wyłącznika światła Lebena znalazł tylko Anderson Silva, więc wątpię, że uda się to Akiyamie. Japoński gwiazdor jest zdecydowanie lepszy technicznie w stójce i jeśli Leben nie trafi go jednym ze swoich firmowych cepów, zwycięstwo pojedzie do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Chris Lytle vs. Matt Brown
Chris Lytle przez decyzję.
Lytle ma do wyboru albo w łatwy sposób wygrać przez poddanie, albo jak to ostatnio częściej ma w zwyczaju powalczyć o bonus za walkę wieczoru. Bardziej prawdopodobne jest to drugie, chociaż wtedy wygrana Chrisa nie jest wtedy już taka pewna.

Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski
Krzysztof Soszyński przez decyzję.
Walka powinna być podobna do tej z Sydney. Wymiany w stójce i delikatna przewaga Krzyśka.

George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino
George Sotiropoulos przez decyzję.
Nie jestem pewien czy sam nie dałem się trochę nabrać na hype Sotiropoulosa po jego dominacji nad Stevensonem. Pellegrino walczy ostatnio znakomicie, jest mocny w stójce, w parterze i na pewno lepszy zapaśniczo od australijskiego rywala. Ostatecznie postawię jednak na George’a, który powinien punktować prostymi ciosami w stójce, a na ziemi zatrzymywać akcję gumową gardą.

Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer
Brendan Schaub przez KO, runda 1.
Tuchscherer to twardy gość, solidny zapaśnik, ale trudno mu będzie przez piętnaście minut trzymać na ziemi Schauba. Kiedy tylko walka utrzyma się dłużej w stójce sparingpartner Shane Carwina znokautuje sparingpartnera Brocka Lesnara.

Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli
Ricardo Romero przez poddanie, runda 2.
Romero to jeden z ciekawszych talentów w tej kategorii wagowej, wszechstronny zawodnik z bazą zapaśniczą. Seth będzie twardym rywalem, ale jak Portorykańczyk zacznie go kłaść na plecy, ciężko mu będzie dotrwać do końcowej syreny.

Kendall Grove vs. Goran Reljic
Goran Reljic przez TKO, runda 2.
Gdyby nie słaba szczęka, Grove byłby na prawdę niezłym zawodnikiem, w stójce dysponuje znakomitym zasięgiem, w parterze też jest bardzo niebezpieczny. Jednak jakoś nie potrafi sobie wyobrazić, że Chorwat nie trafi go jednym ciosem, który da mu wygraną przed czasem.

Gerald Harris vs. Dave Branch
Gerald Harris przez decyzję.
Branch to podobno bardzo dobry grappler i niezły bokser, ale na razie trudno to zweryfikować bo jego walki nie są nigdzie dostępne. Harris zawsze może się wpakować w jakieś poddanie albo mocny cios, ale ostatecznie postawię, że jego zapasy poprowadzą go do zwycięstwa na punkty,

Daniel Roberts vs. Forrest Petz
Daniel Roberts przez decyzję.
Petz to nie jest zawodnik klasy UFC, Roberts wyglądał nieźle zanim John Howard pozbawił go przytomności, dlatego postawię, że wygra decyzję przenosząc walkę na ziemię.

Karlos Vemola vs. Jon Madsen
Jon Madsen przez decyzję.
Vemola był postrachem kelnerów na Wyspach i jestem bardzo ciekaw jak poradzi sobie z pierwszym poważnym rywalem. Na razie bezpiecznie postawię na Madsena, który jest powinien być lepszy zapaśniczo i bardziej poukładany w stójce.

TJ (122-71, 63,2%)

Brock Lesnar vs. Shane Carwin
Odstawiając na bok pytania dotyczące zdrowia czy kondycji to uważam, że Lesnar jest bardziej kompletnym zawodnikiem i będzie miał kluczową przewagę w postaci silniejszych zapasów. Lesnar, TKO, 3 runda.

Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben
Akiyama musi uważać, żeby nie nadziać się na cep Lebena ale poza tym, ma każdą przewagę. Jest lepszym technicznie bokserem i ma lepszy grappling, choć Leben ostatnio zrobił spore postępy w tej dziedzinie. Wytrzymałość Akiyamy będzie kluczowa bo pozwoli mu przetrwać tych kilka bomb, które Leben trafi. Akiyama przez decyzję.

Chris Lytle vs. Matt Brown
Jeśli zechce to Lytle ma bokserskie szlify, które dadzą mu przewagę nad Brownem. Podobnie jest w parterze, pytanie tylko czy Lytle znowu nie będzie chciał zgarnąć premii za walkę wieczoru za pomocą kiepskiego kickboxingu. Lytle przez decyzję.

Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski
Na UFC 110 postawiłem na Krzyśka i on wygrywał walkę. Nie wiem czy Bonnar jest w stanie wykonać jakiś zupełnie inny gameplan więc spodziewam się, że rezultat będzie podobny. Soszyński przez decyzję.

George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino
Choć Pellegrino nie przegrał od 2008 roku nadal nie mogę się przekonać do tego, że w swoim BJJ zamknął luki pozwalające rywalom na poddawanie jego. Jiu-jitsu Sotiropoulosa jest rewelacyjne i uważam, że znajdzie okazje do zakładania poddań lepszemu zapaśnikowi jakim jest Pellegrino. Sotiropoulos, poddanie, 2 runda.

Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer
Schaub jest znacznie lepszym zawodnikiem we wszystkim co robi. Niektórzy chyba zapomnieli, że Tuchscherer przegrał w YAMMIE z Wiuffem. Schaub, TKO, 1 runda.

Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli
Romero to dobry zapaśnik i historycznie tak predysponowani fighterzy sprawiali dużo problemów Petruzellemu. Nie mam podstaw by sądzić, że Seth będzie nagle bronił wszystkie obalenia i Romero nie położy go na plecach. Romero przez decyzję.

Kendall Grove vs. Goran Reljic
Grove, mimo porażki, wywarł na mnie dobre wrażenie w walce z Munozem. Reljic bije mocno, nokautował przeciwników wagę wyżej i jak zwykle pojawiają się pytania o to czy Hawajczyk może przyjąć te ciosy. Skłaniam się ku Grove’owi, który dla mnie jest bardziej utalentowany w ataku, przymykając oko na jego szczękę. Grove przez decyzję.

Gerald Harris vs. Dave Branch
Harris bije mocno i ma dobre zapasy. Dave Branch to całkiem niezły, i bardzo wytrzymały, grappler więc powinien polować na poddanie przez całe 15 minut. Uważam, że jednak go nie znajdzie i Harris wygra na punkty. Harris przez decyzję.

Daniel Roberts vs. Forrest Petz
Petz to nie jest materiał na UFC i pewnie polegnie w swojej drugiej przygodzie z największą organizacją na świecie. Roberts powinien go obalić i zdominować w parterze bo jest grapplerem na zupełnie innym poziomie niż Petz. Roberts, poddanie, 1 runda.

Karlos Vemola vs. Jon Madsen
Vemola ma „wygląd UFC” i demolował przeciwników w Anglii. Problem, że nie walczył z nikim dobrym. Madsen, choć ma na rozkładzie nieco lepszych rywali jak Wren czy Al-Turk zdecydowanie nie zachwycił w tych walkach oddając rundę Al-Turkowi. Jeśli Vemola zacznie agresywnie myśle, że może sprawić niespodziankę. Vemola, TKO, 1 runda.


R.O.B. (73-43, 62,9%)

Brock Lesnar vs. Shane Carwin – Lesnar przez TKO
Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben – Akiyama przez poddanie
Chris Lytle vs. Matt Brown – Lytle przez decyzję
Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski – Soszyński przez decyzję
George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino – Sotiropoulos przez poddanie
Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer – Schaub przez TKO
Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli – Romero przez decyzję
Kendall Grove vs. Goran Reljic – Reljic przez TKO
Gerald Harris vs. Dave Branch – Harris przez TKO
Daniel Roberts vs. Forrest Petz – Roberts przez poddanie
Karlos Vemola vs. Jon Madsen – Vemola przez TKO


fusel (111-82, 57,5%)

Brock Lesnar vs. Shane Carwin – Carwin (ko/tko)
Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben – Akiyama (sub)
Chris Lytle vs. Matt Brown – Brown (dec)
Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski – Soszynski (dec)
George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino – Sotiropoulos (sub)
Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer – Schaub (ko/tko)
Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli – Petruzelli (ko/tko)
Kendall Grove vs. Goran Reljic – Grove (sub)
Gerald Harris vs. Dave Branch – Harris (ko/tko)
Daniel Roberts vs. Forrest Petz – Roberts (dec)
Karlos Vemola vs. Jon Madsen – Madsen (ko/tko)


Yoshihiro (31-25, 55,4%)

Brock Lesnar vs. Shane Carwin  – Carwin (KO)
Yoshihiro Akiyama vs. Chris Leben –
Akyama (dec)

Chris Lytle vs. Matt Brown –
Lytle (dec)
Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski –
Soszyński (dec)
George Sotiropoulos vs. Kurt Pellegrino –
Sotiropoulos (sub)
Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer –
Schaub (TKO)
Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli –
Petruzelli (TKO)
Kendall Grove vs. Goran Reljic –
Reljic (TKO)
Gerald Harris vs. Dave Branch –
Harris (dec)
Daniel Roberts vs. Forrest Petz –
Roberts (sub)
Karlos Vemola vs. Jon Madsen –
Vemola (TKO)

dEFTHOMAS (?%)

Brock Lesnar vs. Shane Carwin
Yoshihiro Akiyama
vs. Chris Leben
Chris Lytle vs. Matt Brown
Stephan Bonnar vs. Krzysztof Soszynski
George Sotiropoulos
vs. Kurt Pellegrino
Brendan Schaub vs. Chris Tuchscherer
Ricardo Romero vs. Seth Petruzelli
Kendall Grove vs. Goran Reljic
Gerald Harris vs. Dave Branch
Daniel Roberts vs. Forrest Petz
Karlos Vemola vs. Jon Madsen

Poprzedni artykułM-1 Selection – polscy finaliści
Następny artykułCain Velasquez woli Lesnara
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.