Po emocjach związanych z DREAM pora na drugą część weekendowego typowania. Wszyscy, którzy jeszcze nie wysłali swoich typów na UFC 114 może to zrobić do około 1 w nocy kiedy zaczną się pierwsze walki z nietransmitowanej części gali. Właściwy adres to [email protected] i nie zapomnijcie o swoim nicku i „UFC 114” w temacie wiadomości. Nasze typy po kliknięciu.

TJ (82-49, 62,6%)

Rashad Evans vs. Quinton Jackson
To w zasadzie dość zaskaujące ile osiągnął Evans z takim zestawem umiejętności jakim dysponuje. Jeśli Rampage będzie miał swój dzień, skończy go przed upływem trzech rund jednak długa przerwa będzie miała jakieś odbicie na formie Jacksona, nawet jeśli jego obóz był jednym z najlepszych w karierze. Nawet w gorszej dyspozycji jego przewaga w stójce i obronie obaleń powinna wystarczyć na zdecydowaną wygraną na punkty. Jackson przez decyzję.

Michael Bisping vs. Dan Miller
Dan Miller przegrał rundy w stójce z Demianem Maią. To wszystko co powinniście wiedzieć. Bisping przez decyzję.

Todd Duffee vs. Mike Russow
Russow to najlepszy zapaśnik z którym przyszło się mierzyć Duffee ale brak umiejętności kończących pozwoli da Duffmanowi 15-minutowe okno na zatrzymanie rywala gdyby przegrywał pojedynek zapaśniczy. Russow wymęczy obalenie, może dwa, ale opadnie z sił szybciej od rywala. Duffee, TKO, 2 runda.

Antonio Rogerio Nogueira vs. Jason Brilz
Problem z wyborem Brilza jako zastępce Griffina jest taki że, choć to przyzwoity zapaśnik, jest gorszym strikerem i grapplerem od małego Nogueiry. Rogerio jest jednym z niewielu zawodników, którzy kończą rywali później niż prędzej i widzę podobny scenariusz w tej walce. Nogueira, poddanie, 3 runda.

Diego Sanchez vs. John Hathaway
Jeśli chodzi o zapasy to nawet będąc najlepszym brytyjskim zapaśnikiem w UFC o wiele bliżej Hathawayowi do Clay’a Guidy niż Jona Fitcha. Sanchez przez decyzję.

Amir Sadollah vs. Dong Hyun-Kim
Jeśli Sadollah utrzyma walkę z stójce ma dobrą szansę na wygraną. Niestety nie widzieliśmy zbyt dużo jego obrony przed obaleniami po TUFie gdzie nie należała ona do najlepszych. Kim przynajmniej w dwóch rundach powinien kontrolować walkę z góry w parterze co, teoretycznie, zapewni mu przychylność sędziów. Kim przez decyzję.

Efrain Escudero vs. Dan Lauzon
Lauzon został wyrzucony z klubu gdzie się przygotowywał do walki. Przez swojego brata, ktory miał dosyć jego lenistwa. Nie wiem czy jest jakaś sytuacja, która wróżyłaby Amerykaninowi gorzej. Escudero, TKO, 2 runda.

Melvin Guillard vs. Waylon Lowe
Guillard jest zbyt wybuchowy i atletyczny. Guillard, TKO, 1 runda.

Cyrille Diabate vs. Luiz Cane
Mam nadzieję, że Cane pójdzie po rozum do głowy po tym jak był zupełnie bezradny walcząc z innym mańkutem w osobie Nogueiry. Najlepsza droga do zwycięstwa „Banhy” prowadzi przez parter jednakże Brazylijczyk nigdy nie wygrał przez poddanie. Ciężko się pozbyć starych nawyków ale myślę, że Cane da radę. Cane przez decyzję.

Joe Brammer vs. Aaron Riley
Riley przez decyzję.

Ryan Jensen vs. Jessie Forbes
Jensen, poddanie, 1 runda.

Venom (80-51, 61,1%)

Rashad Evans vs. Quinton Jackson
Quinton Jackson przez KO, runda 3. Z dobrze przygotowanym Jacksonem Rashad nie ma żadnych szans. Quinton to bardzo dobry defensywny zapaśnik, w stójce jest solidną w obronie, ma znakomitą szczękę, a jego sierpy z obu rąk są zabójcze. Rashad nie jest na tyle dobrym kopaczem, żeby rozbić mu nogi, ani na tyle dobry zapaśnikiem i grapplerem, żeby powalić i utrzymać na ziemi. Jeśli tylko Rampage będzie w miarę dobrej formie, to spokojnie da się młodszemu rywalowi wymęczyć próbami obaleń przy siatce i w drugiej połowie pojedynku zakończy jedną z najgorętszych rywalizacji w ostatnim czasie w UFC.

Michael Bisping vs. Dan Miller
Michael Bisping przez decyzję. Nawet gdyby Miller nie był doświadczony przez los problemami osobistymi stawiałbym na Anglika. Bisping będzie bronił obaleń, wsiądzie na rower i wypunktuje rywala. Skoro Maia był lepszy od Dana w stójce, to gwiazdor z Wolfslair tym bardziej sobie poradzi.

Todd Duffee vs. Mike Russow
Todd Dufee przez TKO, runda 2. Duffee to fizycznie zawodnik z potencjałem na pierwszą 10. Russow pokaże czy poradzi sobie zapaśniczo, żeby tam dotrzeć. Wbrew temu co pokazał w debiucie w UFC Todd nie jest uderzaczem w style Mike’a Tysona, jego styl dużo bardziej przypomina Couture’a. Klinczowanie i zamęczanie rywala ciosami w zwarciu powinno zapewnić mu TKO w tej walce, o ile tylko będzie sobie dawał radę z obaleniami rywala.

Antonio Rogerio Nogueira vs. Jason Brilz
Antonio Rogerio Nogueira przez TKO, runda 2. Cały czas nie jestem przekonany co do tego jak Rogerio wykorzystuje swoje umiejętności. Cane rozbił bardzo szybko, ale wcześniej zaskakująco długo męczył się ze Staringiem czy Vladym. Brilz to solidny zawodnik, ale Minotoro w gazie długo nie powalczy. Nogueira będzie rozbijał go boksersko, bronił obaleń i ostatecznie wykończy, o ile oczywiście tym razem załączy coś więcej niż tylko pierwszy bieg.

Diego Sanchez vs. John Hathaway
Diego Sanchez przez decyzję. Bycie najlepszym zapaśnikiem wśród Anglików, to jednak trochę mało jak na rywalizację w USA. Sanchez sam nie jest mocny w zapasach, ale znakomicie sobie radzi w wymianach grapplingowych. W stójce też Amerykanin powinien mieć nieznaczną i w ten sposób w swoim nieokiełznanym tempie dowieźć decyzję, a może nawet zakończyć walkę w trzeciej rundzie.

Amir Sadollah vs. Dong Hyun-Kim
Dong Hyun Kim przez decyzję. Sadollah wyglądał na prawdę całkiem nieźle lejąc Baroniego i Blackburna, ale Koreańczyk raczej nie wda się w nim wymiany. Kim będzie dążył do klinczu, obaleń i kontroli z góry, co w połączeniu z dość przeciętnymi zapasami Amira pozwoli mu zachować rekord bez porażki.

Efrain Escudero vs. Dan Lauzon
Efrain Escudero przez poddanie, runda 2. Nie dość Escudero jest lepszy w każdej płaszczyźnie, to jeszcze Lauzon tak kompletnie olał przygotowania do tej walki, że nawet brat nie chcę być w jego narożniku. Escudero najpierw trochę poboksuje, a w drugiej rundzie przeniesie walkę na ziemi i tam zakończy.

Melvin Guillard vs. Waylon Lowe
Melvin Guillard przez TKO, runda 1. Guillard ma zawsze problemy z dobrymi grapplerami, na szczęście dla niego Lowe to głównie zapaśnik bez większych umiejętności kończenia walk na ziemi. Guilllard pewnie obroni kilka obaleń i znokautuje debiutanta.

Cyrille Diabate vs. Luiz Cane
Luiz Cane przez TKO, runda 2. Wierzę, że gdy Brazylijczyk zorientuje się, że walka z mańkutem po raz kolejny mu nie idzie, przypomni sobie, że w parterze też coś potrafi. Diabate nigdy nie był asem na ziemi i w tej kwestii raczej nic się nie zmieniło.

Joe Brammer vs. Aaron Riley
Aaron Riley przez decyzję. Riley to na tyle dobry weteran by wypunktować Brammera w stójce przez 15 minut.

Ryan Jensen vs. Jessie Forbes
Ryan Jensen przez decyzję. Nie wiem co obaj jeszcze robią w UFC, ale to Jensen jest generalnie lepszym zawodnikiem.

defthomas (52-39, 57,1%)

Rashad Evans vs. Quinton Jackson
Michael Bisping vs. Dan Miller
Todd Duffee vs. Mike Russow
Antonio Rogerio Nogueira vs. Jason Brilz
Diego Sanchez vs. John Hathaway
Amir Sadollah vs. Dong Hyun-Kim
Efrain Escudero vs. Dan Lauzon
Melvin Guillard vs. Waylon Lowe
Cyrille Diabate vs. Luiz Cane
Joe Brammer vs. Aaron Riley
Ryan Jensen vs. Jessie Forbes

fusel (74-57, 56,5%)

Rashad Evans vs. Quinton Jackson – Evans (dec)
Michael Bisping vs. Dan Miller – Miller (sub)
Todd Duffee vs. Mike Russow – Duffee (ko/tko)
Antonio Rogerio Nogueira vs. Jason Brilz – Nogueira (sub)
Diego Sanchez vs. John Hathaway – Sanchez (dec)
Amir Sadollah vs. Dong Hyun-Kim – Sadollah (ko/tko)
Efrain Escudero vs. Dan Lauzon – Escudero (ko/tko)
Melvin Guillard vs. Waylon Lowe – Guillard (ko/tko)
Cyrille Diabate vs. Luiz Cane – Cane (ko/tko)
Joe Brammer vs. Aaron Riley – Brammer (dec)
Ryan Jensen vs. Jessie Forbes – Jensen (dec)

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

29 KOMENTARZE

 1. Ktoś tu pisał już, że jego żona poroniła, a później urodziło mu się dziecko z poważnymi problemami zdrowotnymi… Szkoda mi go i mam nadzieję, że wygra z Bispingiem… nie zawsze o zwycięstwie decydują umiejętności.

 2. ta pierwsza to ile dobrze wytypował ta druga ile źle – na moje oko 😀 tj. 74+57= 131 czyli 74/131*100% = 56,5

 3. Rampage ma za dużo instrumentów żeby przegrać. To złe zestawienie dla shada. Choć musze przyznać, że jestem bardzo ciekaw z jakim planem gry wystartuje zawodnik teamu Grega Jacksona………
  Co do walki Balona Bispinga panowie niezapominajmy że Balon nie jest mocny psychicznie…….jak dla mnie to najbardziej wy hypowowany zawodnik UFC, Dana i jego włosi(tak wiem bracia ferrita pewnie mają tyle wspólnego z włochami co El Polacoo Hernan Crespo z Polską:)) wydali sporo siana, żeby ten przeciętniak wyglądał na pretendenta i gościa w mixcie do tytułu. Ja od samego początku czułem że bisping to Fish and chips czyli specjał dla ubogich. Mam nadzieje że Miller zmieni ksywe po tej walce na Killer Miller(Reggi sie nieobrazi)

 4. Rashad Evans vs. Quinton Jackson – Evans
  Michael Bisping vs. Dan Miller – Miller
  Todd Duffee vs. Mike Russow – Duffee
  Antonio Rogerio Nogueira vs. Jason Brilz – Nogueira
  Diego Sanchez vs. John Hathaway – Sanchez
  Amir Sadollah vs. Dong Hyun-Kim – Sadollah
  Efrain Escudero vs. Dan Lauzon – Escudero
  Melvin Guillard vs. Waylon Lowe – Guillard
  Cyrille Diabate vs. Luiz Cane – Cane
  Joe Brammer vs. Aaron Riley – Riley
  Ryan Jensen vs. Jessie Forbes – Jensen

 5. Rashad Evans vs. Quinton Jackson – Evans
  Michael Bisping vs. Dan Miller – Bisping
  Todd Duffee vs. Mike Russow – Duffee
  Antonio Rogerio Nogueira vs. Jason Brilz – Nogueira
  Diego Sanchez vs. John Hathaway – Sanchez
  Amir Sadollah vs. Dong Hyun-Kim – Sadollah
  Efrain Escudero vs. Dan Lauzon – Escudero
  Melvin Guillard vs. Waylon Lowe – Guillard
  Cyrille Diabate vs. Luiz Cane – Diabate
  Joe Brammer vs. Aaron Riley – Riley
  Ryan Jensen vs. Jessie Forbes – Jensen

 6. Ja Stawiam na Rashada, ma mocny cios jest swietnym zapasnikiem, oraz dobra kondycje. Rampage dlugo sie walczyl tylko krecil filmy i robil afery.. pozatym trenuje z jakimis amatorami a rashad wiadomo gdzie hehe.

 7. Wiem, że zaraz krzykniecie, że się wcześnie obudziłem, ale:
  wczorajszy DREAM też był do typownia? Wczoraj szukałem
  wiadomości na stronie, czy typujemy DREAM, ale nic
  nie znalazłem (rozumiem, że mogłem przeoczyć).
  Sorry Panowie – rozumiem, że takie komentarze Was
  w****ją.

 8. Kolego od 4 dni jest rozpiska jakie walki typujemy w lidze (temat liga typera 2)

  Ciężko przeoczyć ale jak widać Tobie się udało:)

 9. Panowie o której mniej wiecej moze poleciec walka wieczoru ?
  Aha , no i oczywiscie Rampage pośle Rashada sierpem do krainy wiecznych łowów. 😀

 10. Pierwsze emocje za nami .. ladnie Albert walczyl ale do swiatowej czolowki troche mu brakuje 🙂
  Na stronie podajecie ze do gali 2 h ..ale jest 3 h ( i to spike tv ) i jeszcze pytanko czy bedzie czat 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.