KSW 58 typowanie redakcyjne

Już dziś gala KSW 58. Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje nasza redakcja.

Przypominamy, że grając z MMARocks u TOTALbet, mamy szansę na aż 30 zł darmowego bonusu.

To jednak nie koniec atrakcji. Do odebrania są też bonusy: 4×5 PLN oraz 100% do 5 000 PLN. Warto zapoznać się z ofertą bukmachera.

  • Sprawdź pełną rozpiskę na stronie !

Salahdine Parnasse vs Daniel Torres

Jacek Łosak: Daniel Torres w każdej kolejnej walce robi bardzo dobre wrażenie i daje efektowne klatkowe wojny. Nie są to jednak jednostronne pojedynki, w których Torres zdecydowanie dominuje nad rywalami. Dwie wygrane w KSW zakończyły się decyzjami niejednogłośnymi. Parnasse natomiast, chociaż też wygrywa na punkty, prawie zawsze pokazuje różnicę klas między umiejętnościami swoimi i rywala. Stawiam więc, że i tym razem wypunktuje przeciwnika. Nie wydaje mi się jednak, żeby miał skończyć go przed czasem.

Dominik Witek: Torres świetnie pokazał się w walce z Maxem Cogą, ale według mnie zapasy i parter nie przejdą tak mobilnego Francuza. Salahdine jest potwornie szybki, świetnie porusza się na nogach i ma kapitalną kondycję. Nie ujmuje niczego Torresowi, ale nie deklasował on swoich rywali wygrywał 2 razy przez niejednogłośną decyzję w ostatnim czasie: Max Coga, Filip Wolański. W dodatku porażka z Szymańskim. Myślę, że Parnasse na pełnym dystansie zajedzie zawodnika z Austrii.

Redaktorzy typujący Parnasse: Dominik Witek, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Tomasz Chmura, Jakub Madej, Rafał Grabosz
Redaktorzy typujący Torresa:

Szymon Kołecki vs Martin Zawada

Jacek Łosak: Gdyby Szymon Kołecki miał mniej lat możnaby spokojnie napisać, że będzie to starcie młodości z doświadczeniem. Martin zdecydowanie bowiem góruje nad Polakiem w tym aspekcie. Kołecki sprawie jednak na mnie wrażenie osoby bardziej zdeterminowanej i głodnej zwycięstwa. Myślę, że Szymon będzie szukał swojej szansy w parterze, a tam spróbuje ubić Martina mocnym ground and pound.

Rafał Grabosz: Druga walka wieczoru gali z numerem 58, czyli nadludzka siła kontra ogromne doświadczenie. Nie jest tajemnicą, że medalista olimpijski będzie dążył do jak najszybszego obalenia, z czego doskonale zdaje sobie sprawę bezsprzeczny weteran europejskiej sceny MMA. Kołecki w ostatnim starciu z Damianem Janikowskim został znokdaunowany. Finalnie reprezentant Akademii Sportów Walki Wilanów odniósł wtedy zwycięstwo, ale widać było u niego dużo luk podczas ofensywy w stójce. Słynący z mocnego uderzenia „King Kong” raczej na pewno skupi się na utrzymywaniu dystansu. W mojej opinii pojedynek nie wyjdzie poza pierwszą rundę. Myślę, że były sztangista ruszy szarżą po sprowadzenie, nadziewając się na potężny, kontrujący cios mieszkańca Düsseldorfu, po którym sędzia przerwie walkę.

Dominik Witek: Stawiam na Szymona jako sportowca i tytana pracy. Pokazał, że zapasy ma, uderzenie także i tlenu w płucach też nie brak. Oczywiście musi uważać, Zawada jest doświadczony i bitny, ale mało dynamiczny i przewidywalny. Uważam, że Kołecki będzie świetnie przygotowany na ten pojedynek i wygra przed czasem.

Redaktorzy typujący Kołeckiego: Dominik Witek, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Zawadę: Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Tomasz Chmura, Rafał Grabosz

Michał Michalski vs Aleksandar Rakas

Jakub Madej:

Redaktorzy typujący Michalskiego: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Rafał Grabosz
Redaktorzy typujący Rakasa: Dominik Witek

Michał Andryszak vs Guto Inocente

Jacek Łosak: Walki Michała Andryszaka to prawdziwa ruletka. Tym razem może być podobnie, bo Inocente to doświadczony kickboxer, więc od początku można spodziewać się mocnych wymian. Michał przed walką przypomina jednak o tym, że starcie odbywa się na zasadach MMA i mówi, że parter też może się w tym pojedynku pojawić. Postawię więc na Polaka, który może tym razem zaskoczy nas poddaniem.

Redaktorzy typujący Andryszaka: Dominik Witek, Jacek Łosak, Jakub Madej, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Inocente: Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Rafał Grabosz

Shamil Musaev vs Uroš Jurišić

Rafał Grabosz: Na papierze chyba najciekawiej zapowiadający się pojedynek sobotniego wydarzenia. Dwóch niepokonanych zawodników, co tylko dodaje pikanterii. Dla popularnego „Cichego Zabójcy”, który w niezwykle imponującym stylu zadomowił się w KSW, będzie to powrót do oktagonu po trzynastu miesiącach przerwy. Natomiast były mistrz Titan FC wreszcie zadebiutuje pod szyldem największej polskiej organizacji. Obaj słyną z dużej wszechstronności oraz widowiskowego stylu walki. Na niekorzyść Rosjanina może wpłynąć limit wagowy, aczkolwiek ten toczył już starcia w kategorii półśredniej. W mojej opinii to właśnie siła fizyczna będzie miała kluczowe znaczenie. Uważam, że w tym aspekcie przeważa eksplozywny Słoweniec. Sądzę, iż 28-latek poprzez umiejętną pracę w klinczu utoruje sobie drogę do sprowadzenia oponenta do parteru, a następnie zakończy bój poddaniem. Potencjalne zwycięstwo powinno zagwarantować mu walkę o tytuł mistrzowski z Roberto Soldiciem.

Redaktorzy typujący Musaeva: Dominik Witek, Jacek Łosak, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Jurisica: Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Rafał Grabosz

Paweł Polityło vs Dawid Martinik

Jakub Madej: Ciekawy pojedynek w kategorii koguciej, jednak nie sądzę, aby Martynik mógł w tej walce czymś zaskoczyć. Polityło to zawodnik, który w swojej taktyce jest niezwykle konsekwentny, co udowadniał w walkach z Antunem Racicem, przegrywając z nim niejednogłośnymi decyzjami. Najprawdopodobniej zobaczymy w tej walce pełne piętnaście minut, po których na punkty zwycięży Polityło.

Redaktorzy typujący Polityło: Dominik Witek, Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Rafał Grabosz
Redaktorzy typujący Martinika:

Robert Ruchała vs Daniel Bažant

Krzysztof Kordys: Dotychczasowa kariera Daniela Bazanta w dużym skrócie po prostu nie przekonuje. Żaden z dotychczasowych przeciwników Chorwata nie dysponował nawet dodatnim rekordem i dopiero pojedynek z Ruchałą na gali KSW 58  będzie pierwszym, poważniejszym testem dla Daniela. Stąd też 22-letni Robert jest obok Salahdine’a Parnasse’a największym faworytem zbliżającego się wydarzenia. Daniel Bazant preferuje potyczkę w stójce i sam otwarcie przyznał, że jego największym problemem jest grappling. Nie wróży to dobrze przed starciem z Ruchałą, który przecież świetnie odnajduje się w walce w parterze. W swoim debiucie w KSW podał on Michała Domina za pomocą balachy. Naturalnie Polak będzie musiał się wystrzegać mocnych uderzeń rywala, ale przewiduję, że nie będzie miał z tym większych problemów, podobnie jak z przeniesieniem akcji na ziemię i poddaniem Daniel Bazanta w tej płaszczyźnie. Typ: Robert Ruchała przez poddanie, runda 1

Jakub Madej: Mam wrażenie, że w tej walce będzie spora różnica w umiejętnościach zapaśniczych i parterowych pomiędzy zawodnikami. To właśnie w tych płaszczyznach Polak może szukać rozwiązania tego pojedynku, bo Bazant będzie chciał utrzymać starcie za wszelką cenę w stójce doprowadzając do częstych wymian. Jeśli pojedynek przeniesie się do parteru, to podejrzewam, że kwestią sekund będzie odklepanie Bazanta.

Redaktorzy typujący Ruchałę: Dominik Witek, Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Rafał Grabosz
Redaktorzy typujący Bazanta:

Bartłomiej Kopera vs Francisco Barrio

Krzysztof Kordys: Obaj zawodnicy powinni wyjść do walki wyjątkowo zmotywowani, stawką pojedynku na gali KSW 58 będzie najprawdopodobniej utrzymanie się w organizacji. Kopera ma za sobą trzy przegrane z rzędu w KSW, natomiast pochodzący z Argentyny Barrio poległ na polskiej ziemi w starciu z Mateuszem Legierskim. Skazywany wówczas na porażkę Francisco zaprezentował się lepiej niż się spodziewano, jednak po części mogło wynikać to ze słabszej postawy Mateusza. W nadchodzącym pojedynku faworyzuję Koperę, do którego będzie należeć przewaga w warunkach fizycznych i umiejętnościach w stójce. Dzięki temu Polak powinien punktować rywala w wymianach kickbokserskich. Główną bronią Barrio najpewniej będą próby obaleń i utrzymania Kopery w parterze. Dodatkowo na jego korzyść mogą działać problemy kondycyjne Bartłomieja, które w przeszłości utrudniały mu odniesienie zwycięstwa. Mimo tego typuję jednak, że Bartłomiej Kopera zdoła wypracować sobie wcześniej wystarczającą przewagę, by ostatecznie wygrać na kartach sędziowskich. Typ: Bartłomiej Kopera przez jednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Koperę:  Bartłomiej Zubkiewicz, Tomasz Chmura, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Rafał Grabosz
Redaktorzy typujący Barrio: Dominik Witek, Jakub Madej

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.