Typowanie redakcyjne UFC on ESPN+ 10 oraz KSW 49

Już dziś jedna z najbardziej wyczekiwanych gal wiosny! Na KSW 49 dojdzie do rewanżowej walki Michała Materli ze Scottem Askhamem. Jednak cała gala napakowana jest wyśmienitymi zestawieniami. Sprawdźcie jak oni gale typuje nasza redakcja.

Michał Materla vs Scott Askham

Redaktorzy typujący Materlę: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Paweł Wyrobek
Redaktorzy typujący Askhama:Krzysztof Kordys, Dominik Witek

Roberto Soldić vs Krystian Kaszubowski

Dominik Witek: Mimo ekspresowych wygranych Krystiana w KSW stawiam zdecydowanie na Chorwata. Nie ujmując nic Polakowi, ale to Roberto wychodził do dużo lepszych przeciwników i na swoim koncie może się pochwalić wygraną przez nokaut z Dricusem du Plessisem, Borysem Mańskowskim czy Viniciusem Bohrerem. Przewiduję, że nie zobaczymy ani grama parteru w tej walce to będzie pojedynek na środku oktagonu i ostre wymiany. Co więcej, to Robocop ma przewagę zasięgu w tym pojedynku. To aktualny mistrz wagi półśredniej KSW jest faworytem tego pojedynku i myślę, że zakończy się słowami And Still„. TKO, runda 1.

Krzysztof Kordys: Ciężko mi sobie wyobrazić scenariusz, w którym po tym pojedynku to ręka Polaka wędruje do góry. Roberto Soldić według mnie już teraz należy do ścisłej czołówki swojej kategorii wagowej w Europie i można mu wróżyć świetną karierę, a Kaszubowskiemu do tego miana jeszcze jednak trochę brakuje. Chorwat naprawdę imponuje umiejętnościami w KSW, a w przeszłości mierzył się już z lepszymi przeciwnikami. Uważam, że Roberto po raz kolejny zaprezentuje się kibicom z najlepszej strony i rozpracuje Polaka w stójce, najprawdopodobniej kończąc go przed czasem. Roberto Soldić przez TKO, runda 2

Redaktorzy typujący Soldica: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Dominik Witek, Paweł Wyrobek
Redaktorzy typujący Kaszubowskiego: Bartłomiej Zubkiewicz

Karol Bedorf vs Damian Grabowski

Dominik Witek: Zdecydowanie nie jest to walka o pierwszą pozycję w kategorii ciężkiej Polskiego MMA, gdyż mamy w kraju takich zawodników jak Tybura czy Omielańczuk. Mimo ostatnich wzlotów i upadków Karola Bedorfa jest on dla mnie faworytem tego starcia. Na pewno Bedorf podejdzie do pojedynku bardzo taktycznie z chłodną głową, ale mocnym uderzeniem. Ten zawodnik potrafi przymierzyć i jest dynamiczny. Potrafi odnaleźć się w parterze, ale i wyprowadzać solidne kopnięcia. Niestety Damian Grabowski bardzo ulega presji. Jeżeli przeciwnik go atakuje zamyka się w gardzie lub co gorsze pada na matę i walkę przerywa sędzia. Bedorf jest większy i będzie miał nad nim przewagę fizyczną. Nie widzę innego zakończenia jak nokaut na Damianie Grabowskim. TKO, runda 1.

Redaktorzy typujący Bedorfa: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek, Paweł Wyrobek
Redaktorzy typujący Grabowskiego: Tomasz Chmura

Artur Sowiński vs Norman Parke

Jacek Łosak: Przed Arutrem bardzo poważne wyzwanie. Norman pokazał już wiele razy, że jest świetnym zawodnikiem, który w całej swojej bogatej karierze nie przez przypadek przegrał tylko dwa razy przed czasem. Sowiński jest skazywany na pożarcie przez Irlandczyka, ale jednak zaryzykuję i postawię na Polaka, który potrafi zaskakiwać w swoich walkach. Artur zapowiada, że liczy, iż uda mu się Normana poddać, wydaje mi się jednak, że planem na walkę będzie punktowanie Irlandczyka w stójce i unikanie jego zapasów. Ostatecznie pojedynek zakończy się więc na kartach sędziowskich i to Sowiński zostanie jego zwycięzcą.

Krzysztof Kordys: Patrząc na formę Normana Parke’a w dotychczasowych występach w klatce KSW, trudno typować w tej walce przeciwko zawodnikowi z Irlandii Północnej. Przed Arturem Sowińskim bardzo ciężkie wyzwanie. Myślę, że obejrzymy w tym pojedynku potyczkę na pełnym dystansie, a w każdej z rund przewagę uzyska były zawodnik UFC. Nieustępliwy Parke z biegiem czasu powinien zdobywać coraz większą przewagę, punktując Polaka w stójce i akcentując końcówki rund na swoją korzyść skutecznymi obaleniami. Norman Parke przez jednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Sowińskiego: Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Parke: Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek, Paweł Wyrobek

Akop Szostak vs Erko Jun

Redaktorzy typujący Akopa: Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Juna: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Paweł Wyrobek

Martin Zawada vs Thiago Silva

Krzysztof Kordys: Zawada jest solidnym uderzaczem i jego drogą do zwycięstwa może być jakiś nokautujący cios w jednej z zażartych wymian w stójce, ale na gali KSW 49 przyjdzie mu zawalczyć z zawodnikiem, którego doświadczenie i umiejętności w każdej płaszczyźnie stawiam o wiele wyżej. Oczywiście Thiago Silva najlepsze lata ma już za sobą, ale mimo wszystko uważam, że posiada on możliwości na zwojowanie kategorii półciężkiej KSW, a w swoim debiucie dla polskiej organizacji popisze się efektownym nokautem. Thiago Silva przez KO, runda 1

Redaktorzy typujący Zawadę:
Redaktorzy typujący Silvę: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek, Paweł Wyrobek

 Paweł Polityło vs Antun Račić

Jacek Łosak: W pierwszej walce Racicia z Polityło, Paweł nie tylko był fighterem, który zdecydował się na pojedynek dosłownie chwilę przed samą walkę, ale również zawodnikiem, dla którego był to debiut w zawodowym MMA. Mimo takiej sytuacji i gigantycznej różnicy doświadczenia, Polak stoczył wyrównaną walkę, którą ostatecznie przegrał na punkty. Teraz natomiast Paweł jest po trzech wygranych z rzędu i po całym obozie przygotowawczym i chociaż Antun ma na swoim koncie cztery wygrane z rzędu i nadal jest groźnym rywalem, uważam że Polak zrewanżuje mu się za pierwszy pojedynek z roku 2017.

Redaktorzy typujący Polityło: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Racica: Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek, Paweł Wyrobek

Michał Andryszak vs Luis Henrique

Jacek Łosak: Chociaż Luis Henrique ma za sobą pięć walk w organizacji UFC, to większe doświadczenie w klatkach leży zdecydowanie po stronie Michała Andryszaka. Polak lubi walczyć często i wierzę, że po dłuższej przerwie od startów, wyjdzie do klatki jeszcze bardziej zmotywowany i wygłodniały. Będzie chciał też powrócić na drogę zwycięstw po ostatniej przegranej z Philipem De Friesem.

Michał Andryszak powtarza, że nie lubi nudy w klatce i zapewne tym razem również na nią nie będzie można narzekać.  Stawiam jednak, że starcie nie dostarczy nam wielu emocji, bo skończy się szybkim nokautem lub poddaniem w wykonaniu Andryszaka.

Redaktorzy typujący Andryszaka: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek, Paweł Wyrobek
Redaktorzy typujący Henrique:

Leszek Krakowski vs Michael Dubois 

Redaktorzy typujący Krakowskiego: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek, Paweł Wyrobek
Redaktorzy typujący Duboisa:

Poniższe walki można obstawiać u legalnego bukmachera TOTALbet:

UFC Fight Night: dos Anjos vs. Lee

Rafael dos Anjos vs Kevin Lee

Jacek Łosak: Obaj zawodnicy wyjdą do tej walki po przegranych. Dos Anjos jest jednak po dwóch porażkach, a Lee po jednej i wydaje mi się, że to właśnie Lee powróci tym starciem na drogę zwycięstw. Były mistrz kategorii lekkiej ponownie stanie przed wyzwaniem w postaci umiejętności zapaśniczych swojego rywala i obawiam się, iż przegra na punkty trzecie starcie z rzędu.

Dominik Witek: Obaj panowie wracają po porażkach. Rafael przegrał swoje ostatnie walki z Kamaru Usmanem oraz Colbym Covingtonem. Nie da się ukryć, że są to najlepsi zawodnicy w dywizji półśredniej i te pojedynki zapędzały go w zapaśniczy konspekt. Brazylijczyk nie lubi zapasów i widać było, że nie radził sobie w ostatnich walkach, nie potrafił wyjść z opresji dociskania do siatki. Zdecydowanie bardziej woli wymieniać ciosy tak, jak zrobił to w walce z Robbie Lawlerem, gdzie jego forma wręcz błyszczała. Według mnie w tej walce Kevin Lee zaprzęgnie zapasy i będzie starał się nurkować po nogi rywala. W ostatniej walce Kevin pokazał pazur i postawił się Alowi Iaquincie, jednak przegrał przez decyzję. Według mnie Rafael nie jest już w takiej samej formie jak kiedyś. Jeżeli wyszedłby z formą jak do Cerronego to z pewnością zajechałby Kevina. Nie mniej jednak stawiam na zapasy Amerykanina, pojedynek skończy się decyzją dla Kevina Lee.

Krzysztof Kordys: Obaj zawodnicy występowali w przeszłości w kategorii lekkiej, jednak z powodu ciężkiego zbijania wagi zdecydowali się przejść do dywizji wyżej. Dos Anjos w wadze do 170 funtów występuje już od pięciu walk, natomiast dla Amerykanina będzie to debiut w nowej kategorii. Były mistrz UFC po walkach z Usmanem i Covingtonem, po raz kolejny będzie musiał stawić czoła świetnemu zapaśnikowi, a to najprawdopodobniej zwiastuje trzecią porażkę Brazylijczyka z rzędu. Kevin Lee powinien od początku dążyć do sprowadzenia walki do parteru, a defensywne zapasy RDA nie stoją na takim poziomie, żeby powstrzymywać obalenia ze strony Kevina. Dos Anjos z pewnością zwycięstwa będzie szukał w stójce, ale „Motown Phenom” rozsądnie podejdzie do tej walki i zdominuje swojego rywala na ziemi. Kevin Lee przez jednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Anjosa: Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Lee: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek, Paweł Wyrobek

Antonio Carlos Junior vs Ian Heinisch

Redaktorzy typujący Juniora: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Heinisch: Paweł Wyrobek

Charles Oliveira vs. Nik Lentz

Jacek Łosak: Panowie starli się z sobą po raz pierwszy w roku 2011, walka nie została jednak wówczas rozstrzygnięta. Cztery lata później, w drugim boju, to Oliveira okazał się lepszy i zmusił do poddania się Nika Lentza. Teraz Lentz będzie miał okazję zrewanżować się Oliveirze, ale przewiduję, iż Brazylijczyk, który wygrał swoje ostatnie cztery walki przez poddania, dopisze do rekordu kolejne zwycięstwo z takim właśnie skończeniem i tym samym zakończy ich trylogię z drugą wygraną.

Redaktorzy typujący Oliveirę:  Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek, Paweł Wyrobek
Redaktorzy typujący Lentza:

Davi Ramos vs. Austin Hubbard

Redaktorzy typujący Ramosa: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Paweł Wyrobek
Redaktorzy typujący Hubbarda: Dominik Witek

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.