Typowanie redakcyjne KSW 43

Już w ten weekend gala KSW 43, na której ujrzymy Damiana Janikowskiego, Roberto Soldica, Michała Andryszaka czy Artura Sowińskiego! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje nasza redakcja. Poniższe walki można obstawiać u legalnego bukmachera ForBET:

Roberto Soldić vs. Dricus Du Plessis

Jakub Madej: Fenomen Roberto Soldicia polega na całkowitym zdominowaniu Borysa Mańkowskiego. Nie wiadomo jednak, czy pojedynek ten bardziej zwyciężył Soldic, czy bardziej przegrał Mańkowski. Z wypowiedzi Chorwata przed pojedynkiem nie da się niczego wyczytać. Du Plessis jest natomiast bardzo pewny siebie i wygląda, jakby miał ten pas już u siebie. Jest to jedno z kilku starć na tej gali, w których może wydarzyć się wszystko. Zarówno jednostronna dominacja w stójce przez Soldicia, jak i szybkie poddanie przez Du Plessisa w parterze. Decyzji tutaj z pewnością nie zobaczymy, a zwycięży ten, który będzie bardzo uważny, bo każdy drobny błąd może spowodować przegraną. Typuję Soldicia, który konsekwentnie będzie obijał Du Plessia w stójce i nie pozwoli mu przejść do parteru. Nie sądzę, żeby „Robocop” miał problemy z przeciwnikiem w stójce, dlatego też tam będzie chciał prowadzić pojedynek.

Redaktorzy typujący Soldica: Filip Lewandowski, Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Marcin Jabłoński, Bartłomiej Zubkiewicz
Redaktorzy typujący Du Plessisa: Jacek Łosak, Jacek Adamczyk, Jakub Madej

Damian Janikowski vs. Yannick Bahati

Filip Lewandowski: Skąd ksywka „Czarna Mamba?” Czyżby od „odwijania” się w defensywie po zepchnięciu do siatki? Nie omieszkam zapytać w wywiadzie. Jeżeli Damian Janikowski od początku „wjedzie” w Bahatiego na 100%, wygra ten pojedynek. Pomimo gorszych warunków fizycznych (mowa tylko i wyłącznie o zasięgu — siła po stronie Polaka) oraz mniejszego doświadczenia, Janikowski ma po swojej stronie jeden podstawowy argument: zapasy na najwyższym światowym poziomie. Czy mam pisać coś jeszcze? Polak da pewnemu siebie zawodnikowi z UK solidną lekcję latania oraz zapaśniczej siły w klinczu. Starcie zakończy przez soczyste ground 'n pound w parterze.

Jakub Madej: Mimo dwóch ostatnich przegranych, Bahati może okazać się najbardziej wymagającym przeciwnikiem dla Janikowskiego. Wszyscy wiedzą, że gra Bahatiego przed walką przyniosła skutek i Janikowski dał się wciągnąć w jego grę. Czy tak będzie również podczas walki? Być może to plan Yannicka? Być może będzie chciał po raz kolejny sprowokować byłego zapaśnika i wykorzystać jego błędy w trakcie walki? Mimo wszystko typuję wygraną Janikowskiego przed czasem, bo w żaden sposób Bahati nie przemawia do mnie, jako zawodnik, po obejrzeniu jego pojedynków. Nie zdziwi mnie jednak, jeśli Yannick znajdzie sposób na Damiana i pokona go we Wrocławiu. Z pewnością będzie to ciekawy pojedynek.

Bartłomiej Zubkiewicz: Janikowski ma szansę stać się jednym z najlepszych zawodników w polskim MMA. Olimpijskie zapasy pozwalają mu na komfort w walce, którego nie mają inni – decydowanie gdzie walka ma mieć miejsce. Yannick Bahati nie jest wybitnym rywalem, z którym Damian powinien sobie poradzić w każdej płaszczyźnie.

Redaktorzy typujący Janikowskiego: Jacek Łosak, Filip Lewandowski, Mariusz Hewelt, Jakub Madej, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Marcin Jabłoński, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Adamczyk
Redaktorzy typujący Bahatiego: Tomasz Chmura

Michał Andryszak vs. Phil De Fries

Jacek Łosak: Od czasu swojej ostatniej porażki w roku 2015 Michał Andryszak ponownie idzie jak burza przez klatki MMA. Jak sam mówi, walczy teraz mądrzej niż na początku swojej kariery, ale nadal w każdym starciu odpala w sobie instynkt, który prowadzi go do błyskawicznych zwycięstw. Nie wydaje mi się, żeby Philip De Fries był w stanie zatrzymać zawodnika z Poznania w jego pochodzi po pas mistrzowski, a ponieważ Anglik większość swoich porażek zanotował przez nokaut liczę, że i tym razem jego pojawienie się w klatce zakończy się właśnie w taki sposób.

Filip Lewandowski: De Fries ma świetny partner, ale moim zdaniem jego stójka, od której przecież rozpoczyna się każda walka, pozostawia wiele do życzenia. Oczyma wyobraźni widzę, jak „Longer” trafia czysto w pierwszych sekundach pojedynku, narusza Anglika, a następnie kończy dzieło zniszczenia, bijąc okrutne młotki.

Jakub Madej: Nie widzę innego rozstrzygnięcia, niż skończenie w pierwszej rundzie przez Michała Andryszaka. „Longer” po raz kolejny zaprezentuj się z świetnej strony i nie będzie miał żadnych problemów z odprawieniem Brytyjczyka przed czasem. Podejrzewam, że były zawodnik UFC będzie chciał za wszelką cenę przejść do parteru, aby tam spróbować swoich sił. Czy mu się to uda? Szczerze w to wątpię.

Bartłomiej Zubkiewicz: Michał Andryszak w swojej karierze stawał przed większymi wyzwaniami niż Phil de Fries. Anglik, który od 2014 roku zawalczył jedynie 7 razy w stójce będzie miał ogromne problemy z dynamicznym Polakiem, który właśnie w tej płaszczyźnie powinien skończyć ten pojedynek.

Redaktorzy typujący Andryszaka: Jacek Łosak, Filip Lewandowski, Tomasz Chmura,  Mariusz Hewelt, Jakub Madej, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Marcin Jabłoński, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Adamczyk
Redaktorzy typujący Phila:

Michał Michalski vs. David Zawada

Jakub Madej: W moim odczuciu jest to najbardziej wyrównane starcie z całej karty. Nie zdziwi mnie w niej żaden wynik, jednak wydaje mi się, że nieznacznym faworytem powinien być mimo wszystko Michał Michalski. Pamiętam, jak zachwycał on kolejnymi walkami w 2015 roku. Później niefortunne starcie z Gallonem, kontuzja i w końcu powrót w październiku 2017 roku. Michalski z pewnością jest innym zawodnikiem i dobrze, że stoczył pojedynek z Imavovem przed debiutem w KSW. Myślę, że może on znaleźć sowje atuty w tym pojedynku i umiejętnie je wykorzystywać. Debiutowi przed własną publicznością z pewnością będą towarzyszyły dodatkowe emocje, jednak Michalski powinien sobie z tym poradzić i niesiony dopingiem kibiców zapisze ten pojedynek na swoją korzyść.

Redaktorzy typujący Michalskiego: Jakub Madej, Marcin Jabłoński, Jacek Adamczyk
Redaktorzy typujący Zawadę: Jacek Łosak, Filip Lewandowski, Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura,  Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Bartłomiej Zubkiewicz

Artur Sowiński vs. Salahdine Parnasse

Jacek Łosak: Chociaż Salahdine Parnasse pokazał się z dobrej strony w swoim debiucie dla KSW, a Artur Sowiński przegrał dwie z ostatnich trzech walk uważam, iż doświadczenie Polaka weźmie górę w tym pojedynku. Parnasse wprawdzie jeszcze nigdy nie przegrał w klatce, ale Artur wielokrotnie udowadniał, że potrafi szybko odbudować się po porażkach i wrócić do klatki w jeszcze lepszej formie. Wydaje mi się również, że ta walka może zakończyć się przed czasem, a Francuz będzie musiał po raz pierwszy odklepać poddanie.

Jakub Madej: O Francuzie nie wiemy tak naprawdę nic, bo przed galą KSW 41 był skreślany, a mimo tego w dobry sposób pokonał Łukasza Rajewskiego. Pięć miesięcy później Parnasse podejmuje Sowińskiego, który dla mnie jest półkę wyżej od „Raja”. Tak samo będzie moim zdaniem i w tym przypadku. „Kornik” ze spokojem poradzi sobie z Francuzem, od którego powinien być większy. Parnasse nie będzie w stanie narzucić swojej gry i zostanie zdominowany przez Sowińskiego. Nie zdziwiłbym się, gdyby były mistrz KSW zakończył ten pojedynek już przed czasem, jednak spodziewam się raczej spokojnego rozstrzygnięcia tej walki na punkty.

Redaktorzy typujący Sowińskiego: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Adamczyk
Redaktorzy typujący Parnasse: Filip Lewandowski, Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Marcin Jabłoński, Jakub Madej

Łukasz Chlewicki vs. Norman Parke

Jakub Madej: Przed Łukaszem Chlewickim niesamowicie trudne wyzwanie, bo Norman Parke to bardzo wymagający i niebezpieczny przeciwnik. „Sasza” jest po trzech przegranych z rzędu i z pewnością ciężko będzie mu wrócić do serii wygranych. Tym bardziej z takim przeciwnikiem. Parke w ostatnich miesiącach przegrał tylko z Gamrotem, wcześniej zaliczył mocny epizod w UFC i wydaje mi się, że możemy zobaczyć jednostronny pojedynek na korzyść zawodnika zza granicy. Parke będzie chciał prowadził walkę w stójce i skutecznie będzie unikał zapasów i parteru Chlewickiego. W momencie, gdy „Sasza” na dobre zacznie walkę w stójce, wydaje mi się, że możemy być świadkami bardzo ciekawych wymian, a ostatecznie dobrego pojedynku pomiędzy tymi zawodnikami. Moim zdaniem o werdykcie zadecydują sędziowie, jednak to ręka Parke’a powędruje ku górze.

Redaktorzy typujący Chlewickiego: Jacek Łosak, Jacek Adamczyk
Redaktorzy typujący Parke: Filip Lewandowski, Mariusz Hewelt, Jakub Madej, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Marcin Jabłoński, Bartłomiej Zubkiewicz

Kamil Selwa vs. Antun Račić

Jakub Madej: Kamil Selwa to jeden z najlepszych zawodników kategorii koguciej w Polsce, który za sobą ma przegraną z Anzorem Azhievem na KSW 38. Wszyscy pamiętają jednak, jak bliska była to walka. Niewiele wtedy brakło, aby Selwa zwyciężył i przedłużył swoją serię zwycięstw do pięciu z rzędu. Teraz Polak stanie przed Antunem Racicem, który jest zagadką. Z jednej strony mamy doświadczonego zawodnika, dla którego będzie to 30. zawodowa walka. Z drugiej natomiast jest to fighter, który w ostatnim starciu „tylko” wygrał decyzją z debiutującym z MMA Pawłem Polityło. Wydaje mi się, że Selwa zdominuje swojego przeciwnika i zbliży się do pierwszego miejsca kategorii koguciej w Polsce. Decyzja na korzyść Polaka.

Redaktorzy typujący Selwę: Jacek Łosak, Filip Lewandowski, Jakub Madej, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Marcin Jabłoński, Jacek Adamczyk
Redaktorzy typujący Antuna: Mariusz Hewelt, Bartłomiej Zubkiewicz

Maciej Kazieczko vs. Maciej Kaliciński

Jakub Madej: Kazieczko przebojem wdarł się do czołowej piętnastki wagi lekkiej w Polsce dominując Mariusza Mazura i nokautując Tomasza Matusewicza. Po rozbijaniu Gracjana Szadzińskiego drobny błąd spowodował, że w karierze młodego Polaka na moment wciśnięto przycisk „pauza”. Kaliciński będzie miał spory problem, bo zadebiutuje na dużej gali KSW, gdzie od razu jego przeciwnikiem będzie 24-latek mający na swoim koncie już trzy walki w klatce tej federacji. Nie wydaje mi się, żeby „Loken” zapisał ten pojedynek na swoje konto i chętniej zobaczyłbym go w starciu z Mazurem lub Matusewiczme. Niewykluczone, że taką walkę zobaczymy w przyszłości. Typuję spokojną i uważną grę ze strony Kazieczki, który wypunktuje swojego przeciwnika na otwarcie KSW 43.

Redaktorzy typujący Kazieczko: Jacek Łosak, Mariusz Hewelt, Jakub Madej, Marcin Jabłoński, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Adamczyk
Redaktorzy typujący Kalicińskiego: Filip Lewandowski, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.