Już dzisiaj fani sportów walki będą mogli oglądać w Polsce dwa bardzo dobre wydarzenia. Na naszym rynku odbędzie się gala FEN 28, która po raz pierwszy znalazła się w płatnym systemie PPV. W nocy z soboty na niedzielę kibice obejrzą także UFC. Poniżej znajdują się typy naszych redaktorów przy okazji pojedynków uwzględniając łącznie dwie gale.

FEN 28

Mateusz Rębecki vs Fabiano Silva

Dominik Witek: Mateusz Rębecki to talent na miarę światową. Tego zawodnika cechuje przede wszystkim niebywała kondycja, jego pojemność płuc to rewelacja. Do wszystkiego dochodzą efektywne zapasy, Polak wyczekuje w stójce, kopie, boksuje i w mgnieniu oka, kiedy rywal się nie spodziewa – sprowadza. To tylko ogół, który możemy powiedzieć o Mateuszu. W ostatniej walce Rębecki pokazał, że presja w jego wykonaniu nie wiąże się ze spadkiem wydolności czy aktywności. Swoje ataki przeplatał prostymi, ale na szczególną uwagę zasługiwał obszerny lewy. Przy tym mocnym ataku Mateusz zazwyczaj pochyla się w prawą stronę, wyprowadza jeden lub dwa zaczepne prawe proste i strzela wspomnianym lewym. W parterze zazwyczaj nie jest pasywny, od razu przechodzi do odbijania rywala, lubi wykorzystywać krucyfiks.

Według mnie w tym pojedynku zobaczymy totalną dominację Polaka z ambicjami na UFC. Fabiano Silva, pod każdym względem jest gorszy od nieustannie rozwijającego się Mateusza. W dodatku powinniśmy zaobserwować znaczną różnicę siły na korzyść naszego zawodnika. Według mnie pojedynek zakończy się w drugiej rundzie, Brazylijczyk nie poradzi sobie z wysokimi obrotami Polaka i zostanie ubity w parterze.

Jacek Łosak: Fabiano Silva w swojej bogatej karierze walczył do tej pory w Polsce dwa razy. Obie wizyty w naszym kraju zakończyły się dla niego tak samo – przegranymi.
Nie inaczej wiedzę jego trzecie wejście do klatki jednej z polskich organizacji.

Mateusz Rębecki jest na fali wznoszącej swojej kariery i w każdym kolejnym boju pokazuje się ze świetnej strony. Liczę, że w tym starciu nie tylko potwierdzi swoją zawodniczą klasę, ale również zakończy walkę przed czasem.

Redaktorzy typujący Rębeckiego: Krzysztof Kordys, Dominik Witek, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Silvę:

Krystian Pudzianowski vs Piotr Szeliga

Redaktorzy typujący Pudzianowskiego: Krzysztof Kordys, Dominik Witek, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Szeligę: 

Szymon Bajor vs Oli Thompson

Jacek Łosak: Po przegranej z Aleksandrem Emelianenko Szymon Bajor wrócił na drogę zwycięstw i ma za sobą już trzy wygrane z rzędu. W swoim ostatnim boju w pięknym stylu rozprawił się z Marcinem Sianosem i podobnego przebiegu walki spodziewam się w pojedynku z Olim Thompsonem. Anglik to jednak solidny i doświadczony zawodnik, nie zdziwię się więc, jeśli stawi poważnym opór Bajorowi, ale jednak w starciu mistrzowskim postawię na Polaka.

Redaktorzy typujący Bajora: Krzysztof Kordys, Dominik Witek, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Thompsona: 

Michał Kita vs Igor Pokrajac

Redaktorzy typujący Kitę: Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Pokrajaca: Dominik Witek

Rafał Kijańczuk vs Marcin Wójcik

Bartłomiej Zubkiewicz: Dla mnie jest to jedno z najbardziej intrygujących i fascynujących zestawień w historii polskiego MMA. Dwóch półciężkich, którzy mają czym uderzyć i którym nie brakuje umiejętności. Obaj mieli różne wyzwania w swoich karierach, ale mam wrażenie, że żaden z nich nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Według mnie nie będzie przegranego w tym pojedynku – zarówno Kijańczuk jak i Wójcik nadal będą chcieli dawać fanom świetne widowisko. Wierzę, że doświadczenie Wójcika i jego głód walki przeważy i to on wyjdzie z tego boju zwycięsko.

Jacek Łosak: Jedno z ciekawszych zestawień na na karcie walk FEN 28 i chyba jedno z najtrudniejszych do wytypowania. Obaj panowie wygrali swoje ostatnie walki i obaj potrafią zagwarantować świetne widowisko w klatce. Rafał Kijańczuk słynie z szybkich wygranych przez nokauty, wydaje mi się jednak, że Wójcik jest bardziej kompletnym, przekrojowym zawodnikiem. Postawię więc na Marcina, który jeśli przetrwa początkową nawałnicę, wyjdzie zwycięsko z tego boju.

Redaktorzy typujący Kijańczuka: Dominik Witek, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Wójcika: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak

Szymon Dusza vs Kacper Koziorzębski

Redaktorzy typujący Duszę: Dominik Witek, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Koziorzębskiego:

Marcin Sianos vs Adam Pałasz

Redaktorzy typujący Sianosa: Jacek Łosak, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Pałasza: Bartłomiej Zubkiewicz,

Łukasz Charzewski vs Kacper Formela

Redaktorzy typujący Charzewskiego: Dominik Witek, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Formelę: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak

Dominik Zadora vs Piotr Sokół

Redaktorzy typujący Zadorę: Dominik Witek, Krzysztof Kordys, Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Sokoła: Bartłomiej Zubkiewicz

Anita Bekus vs Sylwia Firlej

Redaktorzy typujący Bekus: Dominik Witek, Krzysztof Kordys, Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz
Redaktorzy typujący Firlej:

UFC on ESPN: Eye vs Calvillo

Jessica Eye vs Cynthia Calvillo

Krzysztof Kordys: W walce wieczoru nadchodzącej gali kluczową różnicę może robić przewaga siły oraz warunków fizycznych Jessici Eye, która będzie dysponować większym zasięgiem od rywalki. Dodatkowo zawodniczki spotkają się w limicie wagi muszej, a wartym przypomnienia jest fakt, że Eye występowała przez trzy lata w wadze koguciej, natomiast Calvillo po problemach ze ścinaniem wagi do słomkowej będzie debiutować w nowej dla siebie kategorii w UFC. Najkrótszą drogą dla Calvillo do zwycięstwa będzie przenoszenie walki na ziemię i kontrolowanie przeciwniczki na plecach za pomocą swojego dobrego grapplingu. Cynthia może mieć jednak problemy z obalaniem lub następnie kontrolą większej i silniejszej przeciwniczki. Eye ma jednak doświadczenie w starciach z mocnymi zapaśniczkami i uważam, że da radę utrzymywać ten pojedynek w stójce. W tej płaszczyźnie będzie miała przewagę nad Calvillo i za pomocą swojego boksu wypunktuje rywalkę na pełnym dystansie.

Redaktorzy typujący Eye:Krzysztof Kordys, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Calvillo: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak

Karl Roberson vs Marvin Vettori

Krzysztof Kordys: Jest to już trzecia próba zestawienia tego starcia i wszystko wskazuje na to, że tym razem Roberson i Vettori w końcu staną naprzeciwko siebie w oktagonie. Moim faworytem do zwycięstwa cały czas pozostaje Marvin Vettori. Dominującą płaszczyzną Włocha jest parter, natomiast Roberson jest kickboxerem i lepiej się czuje w stójce, tutaj sytuacja jest jasna. Vettori staje się jednak coraz bardziej wszechstronnym zawodnikiem i wyżej cenię jego umiejętności w stójce, aniżeli grappling Karla. Amerykanin ma w ostatnim czasie problemy z nokautowaniem rywali, co wyjątkowo będzie działało na jego niekorzyść w tym starciu. Dodatkowo Vettori jest wytrzymały i nigdy nie przegrał przed czasem. Moim zdaniem Marvin będzie w stanie niwelować umiejętności w stójce Robersona i wykorzysta swój grappling do zdobycia triumfu. Vettori będzie obalał i kontrolował Robersona w parterze, by tam być może znaleźć drogę do techniki kończącej.

Bartłomiej Zubkiewicz: Vettori wygra ten pojedynek w brutalnym stylu. Roberson kolejny raz nie zrobił wagi przed ich walką. Mało kto w organizacji UFC jest teraz tak głodny walki jak zawodnik z włoskimi korzeniami. Od anulowanego pojedynku w Londynie do wypadnięcia Robersona z majowego starcia przez problemy z wagą. Co ciekawe, teraz również Roberson nie zrobił wagi. Vettori to zawodnik, który nie tak dawno dał bardzo wyrównaną walkę z mistrzem kategorii średniej UFC, Israelem Adesanyą. Wierzę, że na jutrzejszej gali poradzi sobie z rywalem i rozprawi się z nim w imponującym stylu. Vettori, TKO.

Redaktorzy typujący Robersona:
Redaktorzy typujący Vettori’ego: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Dominik Witek

Gustavo Lopez vs Merab Dvalishvili

Krzysztof Kordys: Gustavo Lopez wziął walkę z krótkim wyprzedzeniem po wycofaniu się Raya Borga z powodów rodzinnych. Mistrz Combate Americas uporał się z kwestią kontraktu ze swoją dotychczasową organizacją i ostatecznie otrzymał zgodę na przejście do UFC. Amerykanina w debiucie czeka jednak ciężkie zadanie. Dvalishvili po nieudanym starcie w największej organizacji na świecie pewnie wygrał trzy ostatnie walki, dominując dwóch swoich rywali nawet do punktacji 30-25. Większe doświadczenie w oktagonie, zwycięstwa z lepszymi zawodnikami, a także krótszy obóz przygotowawczy przeciwnika, faworyzują w tym starciu Gruzina, który powinien zapisać do swojego rekordu kolejne zwycięstwo.

Redaktorzy typujący Lopeza:
Redaktorzy typujący Dvalishvili’ego: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Dominik Witek

Andre Fili vs Charles Jourdain

Krzysztof Kordys: Andre Fili nie był i już prawdopodobnie nie zostanie wybitnym zawodnikiem, ale posiada on odpowiednio wysokie umiejętności, by utrzymywać się bez większego problemu w największej organizacji MMA na świecie. Amerykanin przez większość swojej kariery w UFC przeplatał zwycięstwa z porażkami i można go określić jako solidnego średniaka kategorii piórkowej. Warto jednak zwrócić uwagę, że Fili nie przegrywał z byle kim w oktagonie, musiał on uznać wyższość między innymi takich klasowych zawodników jak Holloway, Rodriguez, Kattar, czy nowy talent w dywizji Sodiq Yusuff. O Jourdainie wiemy mniej, do tej pory stoczył tylko dwie walki w UFC, przegraną z Desmondem Greenem oraz zwycięską z Doo Ho Choiem. Oba te starcia pokazały jednak, że w grze Charlesa wciąż tkwi wiele luk, które prawdopodobnie Andre zdoła wykorzystać. Jest tutaj potencjał na emocjonującą walkę w stójce, obaj zawodnicy lubią się bić i nie będą bać się bardziej otwartych wymian. Nie zaskoczy mnie tutaj żaden rezultat, jednak to stójkę Filiego uznaję za lepszą i to on ma więcej argumentów na zwycięstwo w tym pojedynku.

Jacek Łosak: Andre Fili wprawdzie przegrał swoją ostatnią walkę, ale ma za sobą pokaźne doświadczenie w klatce UFC, a we wcześniejszych pięciu bojach tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Fili ma też na swoim koncie dwa bonusy za występy wieczoru i to właśnie w nim upatruję zwycięzcy w starciu z Charlesem Jourdainem, który jest dopiero na początku swojej drogi w największej organizacji MMA na świecie.

Redaktorzy typujący Fili’ego: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Jourdaina:

Jordan Espinosa vs Mark De La Rosa

Krzysztof Kordys: Obaj zawodnicy są blisko wylotu z UFC i potrzebują zwycięstwa, by móc liczyć na kolejne występy w oktagonie. Espinosa wejdzie do klatki po dwóch porażkach z rzędu, natomiast De La Rosa przegrał w trzech ostatnich walkach. Swoje poprzednie pojedynki toczyli w wadze muszej, natomiast podczas sobotniej gali spotkają się w limicie kategorii koguciej. Jordan i Mark prezentują dosyć zbliżony poziom i przekrój umiejętności. Espinosa najpewniej będzie starał się utrzymać walkę na nogach i w stójce wypracować drogę do zwycięstwa, natomiast De La Rosa wydaje się być lepszym grapplerem i to w parterze powinien szukać swojej szansy. Typuję jednak, że Jordan Espinosa przełamie złą passę porażek przez poddanie i wypunktuje De La Rosę na pełnym dystansie po wyrównanym pojedynku.

Redaktorzy typujący Espinosa: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Dominik Witek
Redaktorzy typujący De La Rosę:

Charles Rosa vs Kevin Aguilar

Redaktorzy typujący Rosę: Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Aguilara: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys,

Julia Avila vs Gina Mazany

Redaktorzy typujący Avilę: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Mazany: Bartłomiej Zubkiewicz

Zarrukh Adashev vs Tyson Nam

Redaktorzy typujący Adasheva:
Redaktorzy typujący Nama: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Dominik Witek

Jordan Griffin vs. Darrick Minner

Redaktorzy typujący Griffina: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Minnera:

Hannah Cifers vs Mariya Agapova

Redaktorzy typujący Cifers: Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Agapovą: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys

Christian Aguilera vs. Anthony Ivy

Redaktorzy typujący Aguilera: Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek, Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Ivy: Krzysztof Kordys

 

Powyższe walki można obstawiać u legalnego bukmachera TOTALbet

Zapraszamy też na przesłuchania kompleksowego typowania naszego redaktora Pawła Wyrobka w formie wideo:

4 KOMENTARZE

 1. Szanowni redaktorzy chyba pomijają lekko fakt, że Eye wczoraj była chodzącą tragedią przy okazji ważenia

 2. Szanowni redaktorzy chyba pomijają lekko fakt, że Eye wczoraj była chodzącą tragedią przy okazji ważenia

  A widziałeś ją na oficjalnym ważeniu? Uwierz, że nie będzie to miało żadnego wpływu na jej dzisiejszą dyspozycję 🙂

 3. Rafał Kijańczuk vs Marcin Wójcik

  Bartłomiej Zubkiewicz: Dla mnie jest to jedno z najbardziej intrygujących i fascynujących zestawień w historii polskiego MMA.

  @baju może nie aż tak, ale też bardzo mnie ciekawi i podoba mi się to zestawienie. Przyjemności.

   :conorsalute:

 4. Szanowni redaktorzy chyba pomijają lekko fakt, że Eye wczoraj była chodzącą tragedią przy okazji ważenia

  Przecież typuję na jej rywalkę.

  @baju może nie aż tak, ale też bardzo mnie ciekawi i podoba mi się to zestawienie. Przyjemności.

   :conorsalute:

  Przyjemności morda.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.