Gala: Bellator 272: Pettis vs Horiguchi

– typowanie redakcyjne

Już dziś gala Gala: Bellator 272: Pettis vs Horiguchi! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Sergio Pettis (c) vs. Kyoji Horiguchi

Bartłomiej Zubkiewicz: Sergio Pettis po trzech wygranych z rzędu w organizacji Bellator MMA stanie do walki z jednym z najlepszych zawodników w historii niskich dywizji wagowych, Kyojim Horiguchim. Mistrz Bellator MMA wejdzie do klatki po wygranej z mocnym Juanem Archuletą. Horiguchi to mistrz RIZIN, który jest bardziej doświadczony od swojego rywala. Japończyk jest bardzo dynamicznym zawodnikiem z niezwykle wybuchowym stylem. Pettis zapewne będzie próbował walczyć w dystansie, a kiedy nadarzy się okazja to będzie korzystał ze swoich umiejętności grapplingowych. Obaj panowie są wszechstronni i mogą walczyć w każdej płaszczyźnie. Moim zdaniem Pettis będzie lepszy od Horiguchiego. Nie da się ustrzelić rywalowi i kontrolą pojedynku wygra przez decyzję sędziowską.

Jacek Łosak: Sergio Pettis, który będzie bronił pasa mistrzowskiego kategorii koguciej organizacji Bellator MMA, jest na fali czterech wygranych z rzędu. Obawiam się jednak, że jego królowanie na tronie tej kategorii będzie krótkie i skończy się wraz z nadchodzącą galą. Kyoji Horiguchi, mistrz organizacji RIZIN, w ciągu ostatnich sześciu lat przegrał tylko raz – sensacyjnie znokautował go Kai Asakura. Horiguchi zrewanżował się mu jednak i w następnym boju odpłacił rywalowi nokautem. W starciu z Pettisem Horiguchi powinien mieć przewagę w stójce i myślę, że uda mu się skończyć Amerykanina przed czasem. Stawiam, że w trzeciej rundzie boju dopisze do swojego rekordu szesnastą wygraną przez nokaut.

Redaktorzy typujący Pettisa: Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Horiguchiego: Krzysztof, Jacek

Emmanuel Sanchez vs. Jeremy Kennedy

Krzysztof Kordys: Obaj zawodnicy nie mogą zaliczyć 2021 roku do udanych. Emmanuel Sanchez przegrał w ostatnich miesiącach dwa pojedynki, natomiast Jeremy Kennedy wraca do klatki Bellatora po porażce z Adamem Boricsem. Sanchez i Kennedy będą preferować różne płaszczyzny do toczenia tego boju. Pierwszy z nich, pomimo niezłych umiejętności w parterze, najpewniej będzie starał się utrzymać na nogach i rozbijać rywala w stójce, a drugi jest przede wszystkim grapplerem i to on powinien szukać przenoszenia akcji do parteru. Moim zdaniem Kennedy nie dysponuje na tyle mocnymi zapasami, aby bez problemów obalać Emmanuela. „El Matador” mierzył się już z lepszymi zawodnikami w tym aspekcie i uważam, że uda mu się utrzymać walkę w stójce. W tej płaszczyźnie będzie zauważalna jego przewaga umiejętności, która zagwarantuje mu zwycięstwo przez decyzję. Typ: Emmanuel Sanchez przez jednogłośną decyzję

Rafał Grabosz: Przed „El Matadorem” piekielnie ważna batalia, która pokaże, czy nadal może rywalizować ze ścisłą czołówką kategorii piórkowej. Po dwóch porażkach z rzędu, dwukrotnego pretendenta do pasa zestawiono z solidnym Kennedym i nie ma co ukrywać, że będzie to dla niego poważne sportowe wyzwanie. Obaj zawodnicy w swoich ostatnich walkach zostali zdominowani w aspekcie zapaśniczo-parterowym, więc można podejrzewać, że zarówno jeden, jak i drugi postawi na stójkę. W mojej opinii większe umiejętności w tej płaszczyźnie posiada Amerykanin meksykańskiego pochodzenia. Sądzę, iż doświadczony Sanchez będzie umiejętnie punktował rywala w półdystansie, nie dając się złapać na kontry, przez co wygra na pełnym dystansie i tym samym wróci na zwycięską ścieżkę.

Redaktorzy typujący Sancheza: Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący Kennedy’ego:

Josh Hill vs. Jared Scoggins

Jakub Madej: Bardzo trudny pojedynek do wytypowania. Pokazują to nawet kursy (1.85 – 1.85). Forma Scogginsa będzie pod sporym znakiem zapytania. Nie walczył ponad rok, z ostatnich dwóch pojedynków się wycofywał. Zawodnik ten nie robi jednak na mnie wrażenia – wygrane pod szyldem LFA czy CFFC odnosił w sposób pewny, ale Bellator to całkowicie inny poziom. Walka z Joshem Hillem będzie dla niego ogromnym wyzwaniem. Typuję jednak właśnie Kanadyjczyka, który od momentu debiutu w Bellatorze odniósł dwa zwycięstwa i poniósł jedną przegraną. Wygrane z Zanim i Perezem pokazały, że może to być liczący się zawodnik w czołówce wagi koguciej. Również poprzednie występy i naprawdę mocne wygrane to potwierdzają. Spodziewam się tu wyrównanego starcia, po którym Hill zwycięży decyzją sędziów.

Redaktorzy typujący Hilla: Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Scogginsa: Jacek

Johnny Eblen vs. Collin Huckbody

Krzysztof Kordys: Johnny Eblen jest aktualnie jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników w całej organizacji. „Diamond Hands” ma na swoim koncie 9 zwycięstw, jest niepokonany, a w okrągłej klatce Bellatora triumfował już pięciokrotnie. Naprzeciwko niego tym razem stanie skazywany przez bukmachera na pożarcie Collin Huckbody. „Young Huck” również jest ciekawym zawodnikiem, który po zwycięstwie na jednej z gal Dana White’s Contender Series otrzymał kontrakt z UFC, ale ostatecznie stwierdził, że nie jest jeszcze gotowy na występy w największej organizacji MMA na świecie i postanowił zbierać doświadczenie gdzie indziej. Eblen walczy eksplozywnie i dynamicznie, lubi wykorzystywać swoje zapasy do dominowania rywali na macie. Huckbody także świetnie czuje się w parterze, a jego koronną techniką jest trójkąt rękami. Moim zdaniem Collin może okazać się wymagającym testem dla Johnny’ego, a kluczowego dla niego będzie przetrwanie pierwszej rundy i początkowego naporu rywala. Typuję jednak, że Eblen kolejny raz potwierdzi swój potencjał i po obaleniu rozbije „Young Hucka” na ziemi. Typ: Johnny Eblen przez TKO, runda 2

Jakub Madej: Niesamowicie mocny faworyt, za którego zwycięstwo wystawiono kurs 1.07. Eblen nie powinien mieć żadnych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa w swojej karierze. Wygrane w pewny sposób z takimi zawodnikami, jak Johnson, Madrid czy Davis pokazują, że jest to zawodnik stawiający coraz odważniejsze kroki w swojej karierze. Huckbody na takim poziomie jeszcze nie walczył. Pokazywał się pod szyldem LFA czy CFFC, jednak najważniejsze walki w swojej karierze przegrywał. Nie spodziewam się tutaj innego rozstrzygnięćia, jak wygrana Eblena, najprawdopodobniej decyzją sędziów.

Jacek Łosak: Collin Huckbody, który podczas nadchodzącej gali zadebiutuje w organizacji Bellator MMA, wybrał zaskakującą drogę kariery. W roku 2020 wygrał kontrakt z UFC w programie z cyklu Contender Series, potem jednak zrezygnował z walka dla UFC twierdząc, że nie jest jeszcze gotowy i chce wejść do największej organizacji MMA na świecie przygotowany na najtrudniejszych rywali. Zawalczył więc dla mniejszych organizacji, a teraz chce spróbować swoich sił pod skrzydłami Bellatora. Jego rywalem będzie niepokonany Johnny Elben, który bije się dla Bellatora już od trzech lat, a wcześniej rywalizował na galach Shamrock FC. Elben znajduje się dziś na piątym miejscu rankingu wagi średniej organizacji Bellator i ma mistrzowskie ambicje. Myślę, że dla Huckbody’ego będzie zbyt poważnym wyzwaniem i pokona go przed czasem przez nokaut w drugiej rundzie pojedynku.

Redaktorzy typujący Eblena: Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący Huckbody’ego:

Alexandr Shabliy vs. Bobby King

Redaktorzy typujący Shabliy: Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący Kinga:

Kai Kamaka III vs. John de Jesus

Rafał Grabosz: Kai Kamaka III w piątkową noc wróci do okrągłej klatki organizacji Bellator MMA po nieudanej przygodzie w UFC. Ambicji na pewno nie można mu odmówić i osobiście postrzegam go jako utalentowanego zawodnika, który jak na swój młody wiek posiada już spore doświadczenie. Uważam, że dzięki nieustannej presji oraz mieszaniu płaszczyzn, z których słynie, zapewni sobie przewagę na kartach sędziów punktów, dzięki czemu pokona dość przeciętnego Johna de Jesusa.

Redaktorzy typujący Kamaka III: Krzysztof, Bartłomiej, Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący Jezusa: Jakub

Levan Chokheli vs. Vinicius de Jesus

Redaktorzy typujący Chokheliego: Krzysztof, Bartłomiej,
Redaktorzy typujący De Jesusa: Jakub, Jacek, Rafał

Justin Montalvo vs. Jacob Bohn:

Redaktorzy typujący Montalvo: Krzysztof, Bartłomiej, Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący Bohna: Jakub

Killys Mota vs. Mike Hamel

Redaktorzy typujący Motę: Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Hamela: Jacek

Spike Carlyle vs. Dan Moret

Bartłomiej Zubkiewicz: Spike Carlyle czyli „The Alpha Ginger” zaakceptował walkę na Bellator 272 z krótkim wyprzedzeniem. Zawodnik po zwolnieniu z UFC wygrał trzy pojedynki z rzędu i podpisał kontrakt z Bellator MMA. Zawodnik uwielbia kończyć swoje pojedynki przed czasem – tylko 1 z 12 zwycięstw zdobywał przez decyzję sedziowską. Moret również ma za sobą przeszłość w UFC, a w debiucie w Bellator MMA wygrał z Goitim Yamauchim. Zawodnik ma lepsze warunki fizyczne niż Carlyle, ale według mnie „The Alpha Ginger” będzie w stanie zniwelować jego przewagę warunków i będzie dobrze skracał dystans. Carlyle jest bardzo agresywnym zawodnikiem i narzucając tempo prawdopodobnie stłamsi swojego przeciwnika. Uważam, że Spike wygra ten pojedynek przez skończenie przed czasem.

Redaktorzy typujący Carlyle’a: Krzysztof, Jakub, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Moreta: Jacek

Oliver Enkamp vs. Kyle Crutchmer

Redaktorzy typujący Enkampa: Krzysztof, Jakub, Bartłomiej,
Redaktorzy typujący Crutchmera: Jacek, Rafał

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

15,217 komentarzy 33,426 polubień

Tyle głosów Pettisa nad Guchim :matt:

Odpowiedz 1 Like