Potężna porcja typów w jednym, po kliknięciu:

Venom

UFC 128:

Mauricio Rua vs. Jon Jones
Jon Jones przez decyzję. Gdyby Rua nie wracał po kolejnej operacji kolana pewnie postawiłbym na niego. W stójce Brazylijczyk dysponuje przewagą jeżeli chodzi o kopnięcia, w parterze mimo fatalnych zapasów, znakomicie przetacza, wraca do stójki i atakuje poddaniami. Niestety nie potrafię wymazać z pamięci jak fatalnie Shogun wyglądał w powrotach po kontuzjach przeciwko Forrestowi i Colemanowi. W tym upatruję szansę Amerykanina, który w późniejszych rundach będzie utrzymywał pozycję z góry i rozbijał rywala łokciami w drodze do decyzji.

Urijah Faber vs. Eddie Wineland
Urijah Faber przez poddanie, runda 2. Wineland to na prawdę groźny uderzacz i pójście z nim na wymianę to nie najlepszy pomysł. Jednak w parterze ma spore braki, które Faber powinien potrafić wykorzystać. Szybkość z jaką Kalifornijczyk zdobywa plecy i skuteczność jego gilotyn każe mi postawić na jego zwycięstwo przez poddanie.

Jim Miller vs. Kamal Shalorus
Jim Miller przez decyzję. Jeśli pojedynku nie będą sędziowali ślepi sędziowie jak w Edmonton to Miller łatwo wygra na punkty. Shalorus będzie mącił powietrze swoimi firmowymi ciosami, a w tym czasie Amerykanin będzie go punktował. Zawodnik z New Jersey jest też na tyle dobrym zapaśnikiem, że nie powinien dać sobie zrobić krzywdy w tej dziedzinie.

Nate Marquardt vs. Dan Miller
Nate Marquardt przez decyzję. Miller to chyba jednak trudniejszy rywal od Akiyamy. Jednak jeśli Marquardt nie zawiesi się tak jak w pojedynku z Okamim to w stójce nie powinien mieć żadnych problemów, ostatecznie nawet Demian Maia potrafił pokonać w tej płaszczyźnie starszego z braci Millerów. Dan nie jest też zapaśnikiem klasy Sonnena, żeby powtórzyć to co Chael zrobił Nate’owi.

Brendan Schaub vs. Mirko Filipovic
Brendan Schaub przez decyzję. Mirko cały czas ma technikę by wygrywać pojedynki w stójce, ale w UFC właściwie nie potrafił ani razu pokazać skutecznych ataków kombinacjami. Schaub ma od niego lepszy zasięg, który potrafi bardzo dobrze wykorzystywać. Jest młodszy, szybszy, silniejszy i lepiej przygotowany kondycyjnie. Chorwat ma zawsze szansę na jeden cios lub kopnięcie, ale ja na taką ewentualność nie postawię.

Luis Artur Cane vs. Eliot Marshall
Luis Artur Cane przez decyzję. Jeśli nagle nie okaże się, że Marshall ma jakiś zabójczy cios z lewej ręki to Brazylijczyk powinien sobie z nim poradzić. Cane to lepszy uderzacz z solidnymi umiejętnościami w pozostałych płaszczyznach, spokojnie wygra na punkty.

Edson Barboza vs. Anthony Njokuani
Edson Barboza przez TKO, runda 2. Obaj są na prawdę wysokiej klasy uderzaczami i nie wykluczałbym w tym pojedynku żadnego scenariusza. Brazylijczyk wydaje się być trochę lepiej poukładany i cierpliwy. Nie bez znaczenia może okazać się też jego przewaga w parterze.

Mike Pyle vs. Ricardo Almeida
Ricardo Almeida przez decyzję. Pyle raczej nie będzie w stanie robić z Almeidą tego samego co z Hathawayem. Jeśli Cachorrao uda się zamienić ten pojedynek w starcie grapplingowe, lepsze karty są w jego ręce i wygrana przez decyzję wielce prawdopodobna.

Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau
Kurt Pellegrino przez decyzję. Pellegrino niesiony dopingiem swoich kibiców będzie w stanie generować lepszą ofensywę zarówno w górze jak i w parterze.

Joseph Benavidez vs. Ian Loveland
Joseph Benavidez przez decyzję. Wbrew pozorom Loveland to wcale nie taki łatwy rywal dla Benavideza. Spodziewam się jednak, że były pretendent do tytułu WEC co najmniej wypunktuje, jeśli nie podda rywala.

Rahael Assuncao vs. Erik Koch
Erik Koch przez decyzję. Koch trenując u Roufusa co raz lepiej wykorzystuje swój zasięg w stójce, co powinno być kluczem do wypunktowania niskiego i krępego Assuncao.

Nick Catone vs. Costantinos Philippou
Nick Catone przez decyzję. Catone miał możliwość na pełne przygotowanie do tego pojedynku, spodziewam się, że sobie poradzi.

KSW 15:

Mamed Chalidow vs. James Irvin
Mamed Chalidow przez poddanie, runda 1. Irvin to solidny uderzacz, ale w parterze raczej do asów nie należy. Dodatkowo limit wagi średniej powinien tu działać wyjątkowo na korzyść Mameda. Irvin w tej kategorii przeciwko Sakarze wyglądał gorzej niż słabo.

Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokoudjou
Jan Błachowicz przez TKO, runda 2. Przewiduję scenariusz według, którego ostatni przebiega większość walk Sokoudjou. Kameruńczy zacznie bardzo ostro i jeśli Janek przetrzyma pierwsza pięć minut potem powinno być już górki. Błachowicz powinien zastopować rywala w drugiej lub trzeciej rundzie.

Maciej Górski vs. Niko Puhakka
Maciej Górski przez decyzję. Niewiadomą w tym starciu jest obrona obaleń Górskiego i to czy Finowi wystarczy sił na obalanie i trzymanie Polaka w parterze przez pełne trzy rundy. Ja obstawiam, że Maciek po początkowych kłopotach, powróci do pojedynku w drugiej i trzeciej rundzie w swoim stylu punktując rywala i wygrywając decyzję.

Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen
Łukasz Jurkowski przez decyzję. Przewiduję podobny przebieg jak w walce Puhakka vs Górski. Valtonen zdominuje Polaka na początku pojedynku, ale wraz z upływającym czasem Juras będzie lepiej bronił obaleń i kuł Fina ciosami w stójce.

Karol Bedorf vs. Rogent Lloret
Rogent Lloret przez decyzję. Spodziewam się, że obaj zawodnicy wzajemnie wyeliminują swoje atuty w parterze i walka toczyć się będzie w stójce. Bezpiecznie stawiam na Hiszpana, ale jeżeli treningi Karola w Golden Glory przyniosły owoce to Szczecinianin ma spore szanse.

Antoni Chmielewski vs. James Zikic
James Zikic przez decyzję. Starcie powinno być wyrównane. Antek, żeby wygrać będzie musiał znaleźć sposób by obejść lewy prosty Anglika i skutecznie sprowadzać go na ziemię. Mam wrażenie, że akurat taki zestaw umiejętności jaki prezentuje Polak pasuje Zikicowi i Chmielewskiego może być na prawdę ciężko wygrać tę walkę.

Michał Materla vs. Gregory Babene
Michał Materla przez poddanie, runda 1. Trudno przewidywać w jakiej formie Michał powróci do ringu. Nie spodziewam się jednak, żeby utracił swoje nieprzeciętne umiejętności w parterze, dlatego poddanie Francuza nie powinno sprawić mu kłopotu.

Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz
Marcin Różalski przez KO, runda 1. Bartkiewicz pewnie pójdzie na wymianę, a tam Różal ma znaczną przewagę umiejętności.

Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford
Aslambek Saidov przez decyzję. Spodziewam się, że Aslan powtórzy w starciu z Niemcem sposób w jakim rozprawił się z Domingosem Mestre.

TJ

UFC 128:

Mauricio Rua vs. Jon Jones – Nadal nie mam stuprocentowej pewności co do tej analizy, ale czas na rozmyślania się skończył. Obstawiam, że Jones, trenujący MMA od niespełna trzech lat, będzie popełniał w 5-rundowej walce błędy, które Rua może i powinien wykorzystać. Błedy typu zostawianie ręki na klatce piersiowej, nie parowanie niskich kopnięć, nie przechodzenie gardy etc. To wszystko co już widzieliśmy. Szogun powinien zdobyć okazję w parterze do albo poddania albo sweepa i TKO przez ground-and-pound. Obstawię na to pierwsze. Rua, poddanie, 4 runda.

Urijah Faber vs. Eddie Wineland – Wineland ma naprawdę dobry boks ale jeśli nie zrobił wyraźnych postępów w parterze od walki z Yahyą Faber łatwo go położy, podda i cały boks będzie na nic. Faber, poddanie, 1 runda.

Joseph Benavidez vs. Ian Loveland – Całkiem podobny scenariusz do walki lidera Alpha Male, Fabera. Loveland nie ma aż tak wyraźnego dysonansu między stójką i parterem i może nawet jest groźniejszy w tej drugiej płaszczyźnie ale Benavidez to inna liga zapasów i grapplingu. Benavidez przez decyzję.

Mirko Filipovic vs. Brendan Schaub – Nie pochodząc z krajów trzeciego świata ciężko jest oszukać wiek. Filipovic ma 36 lat i większość atutów, która czyniła z Chorwata niszczyciela w stójce zanika. Schaub to znacznie lepszy rywal niż Perosh czy Al-Turk i, jeśli nie złamie sobie wszystkich kończyn, to zostanie kolejnym pogromcą byłej gwiazdy K-1. Schaub przez decyzję.

Jim Miller vs. Kamal Shalorus – Shalorous ma bardzo dobre zapasy i silny cios ale nie ma za grosz techniki w stójce i mały zapas energii. Być może będzie w stanie urwać Millerowi jedną z pierwszych rund ale potem skończy się paliwo i Miller powinien przejąć kontrolę dzięki swojej stójce. Miller przez decyzję.

Nate Marquardt vs. Dan Miller – Marquardt jest lepszy od rywala w każdej płaszczyźnie. Dan Miller jest wytrzymały i może dotrwa do 15 minut ale nie widzę większych szans dla niego w tej walce. Marquardt, TKO, 2 runda.

Raphael Assuncao vs. Erik Koch – Kiedy Assuncao ostatnio walczył z zawodnikiem często kopiący po bardzo wyrównanej walce przegrał z Diego Nunesem. Myślę, że Koch, będąc bardziej agresywnie walczącym fighterem wygra tą walkę wyraźniej o ile będzie bronił obaleń. Koch przez decyzję.

Ricardo Almeida vs. Mike Pyle – Almeida wydaje mi się przeczeniany, ma bardzo robotyczne ruchy i dość regularnie opada z sił w drugiej rundzie. Myślę, że Pyle będzie w stanie go rozbić w stójce i obronić obaleń Brazylijczyka. Pyle przez decyzję.

Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau – Tibau mocno podciągnął umiejętności bokserskie co było widać w walkach z Uno i Millerem. To powinno dobrze mu się przysłużyć w walce z Pellegrino, którego spodziewam się, że pokona w wymianach może punktując swój występ kilkoma slamami, z których znany jest potężny Brazylijczyk. Tibau przez decyzję.

Anthony Njokuani vs. Edson Barboza Jr. – Ciężko powiedzieć jak z tak dobrym uderzaczem poradzi sobie defensywnie Barboza. Z drugiej strony, Njokuani miewał problemy z słabszymi strikerami od Brazylijczyka, mianowicie z Irokezem, i wydaje mi się, że Barboza ma nieco lepszą technikę. Barboza, TKO, 2 runda.

Costantinos Philippou vs. Nick Catone – Choć to walka do 195 to nie ścinanie większej ilości kilogramów również przysłuży się Catone, który jest lepszym zapaśnikiem z tych dwóch fighterów. Z jednej strony Philippou został wymieniony na Bloody Elbow jako czołowy talent ale przegrał w eliminatorach TUFa z zupełnie zielonym Joe Henle własnie przez zapasy. Catone przez decyzję.

Luis Artur Cane Jr. vs. Eliot Marshall – Nawet jeśli Marshall wie o słabym punkcie Brazylijczyka w przyjmowaniu ciosów z lewej ręki to Amerykanin sam nie stwarza zagrożenia nokautem. Co więcej, myślę, że po poprzedniej przygodzie z UFC będzie pod presją stoczenia ekscytującej walki więc będzie szedł na wymiany a „Banha” wygrywał już z lepszymi uderzaczami od Marshalla. Cane, TKO, 2 runda.

KSW 15

Mamed Khalidov vs. James Irvin – Fakt, że Irvin nawet nie zszedł do 92,7 kg, limitu, w którym walczył przez znaczną część kariery, mówi mi że olał trochę trening, przynajmniej od chwili kiedy skreślono go z Shark Fights. Nadal jednak potrafi uderzyć i Mamed będzie musiał napocić się więcej, żeby go położyć na ziemi ale kiedy to zrobi myślę, że walka będzie bliska skończenia. Chalidow, poddanie, 2 runda.

Jan Blachowicz vs. Rameau Thierry Sokoudjou – Wszystko oczywiście zależy od pierwszej rundy, kiedy Sokoudjou jest najgroźniejszy. Jednak od jego najlepszych lat sporo czasu minęło i w tym czasie został m.in. znokautowany przez Minowę i nie potrafił skończyć Poceviciusa przez 15 minut. Janek jest znacznie lepszy od obu tych fighterów, myślę, że przeczeka pierwszą rudnę i posprząta w drugiej. Błachowicz, TKO, 2 runda.

Maciej Gorski vs. Niko Puhakka – Maciek musi tylko zostać na nogach, w stójce ma wyraźną przewagę nad Finem i w 3-rundowej walce powinien również być lepiej przygotowany do tego dystansu. Dużo zależy od pierwszych dwóch rund ale mimo wszystko, nawet jeśli Górski znajdzie się w parterze to powinien przetrwać to zagrożenie i w późniejszej części walki punktować Puhakkę w stójce. Górski przez decyzję.

Lukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen – Podobna sytuacja co w walce powyżej. Valtonen to byk i będzie na tyle silny by obalać Jurasa zanim się nie zmęczy. Niestety tutaj Polak ma rundę mniej do przekonania sędziów do siebie i obawiam się, że może być to za mało, żeby wygrać bądź doprowadzić do dogrywki. Valtonen przez decyzję.

Karol Bedorf vs. Rogent Lloret – Bardzo wymagający przeciwnik na powrót do czynnego MMA dla Karola. Pomysł na walkę z nim w stójce jest jak najbardziej prawidłowy i zobaczymy czy pobyt w Golden Glory przyniósł efekty. W porównaniu do sytuacji przed KSW 12 Bedorf na wadze wyglądał dobrze i myślę, że jednak będzie w stanie pokonać Hiszpana na uderzenia i da sobie radę w parterze. Bedorf przez decyzję.

Antoni Chmielewski vs. James Zikic – Izumi, z gorszymi umiejętnościami w stójce, sprawił, że Zikic wyglądał bardzo przeciętnie choć samą walkę wygrał dzięki obaleniom i gnp. Antek tak samo musi spróbować przynajmniej wmieszać w swój występ trochę obaleń, jesli to się nie uda pewnie przegra po wyrównanym pojedynku. Zikic przez decyzję.

Michal Materla vs. Gregory Babene – Babene musiał się umartwiać w saunie, żeby zrobić wagę. Michał nie miał takich problemów i patrząc na poprzednie występy Francuza spodziewam się, że zostanie szybko odklepany. Materla, poddanie, 1 runda.

Marcin Rozalski vs. Marcin Bartkiewicz – Wbrew temu co mówiłem w poniedziałek mam pewne dziwne przeczucie, że Doktor będzie chciał walczyć w parterze. Bartkiewicz, poddanie, 1 runda.

Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford – Bardzo wyrównany pojedynek, o ile Crawford może mieć przewagę w grapplingu to Saidov powinien mieć silniejsze zapasy i lepszą stójkę. Saidov przez decyzję.

Tjo

KSW 15

Mamed Khalidov vs. James Irvin, Mamed Khalidov (ko/tko).
Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokodjou, Jan Błachowicz (ko/tko).
Maciej Górski vs. Niko Puhakka, Niko Puhakka (sub).
Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen, Łukasz Jurkowski (dec).
Karol Bedorf vs. Rogent Lloret, Rogent Lloret (sub).
Antoni Chmielewski vs. James Zikic, James Zikic (dec).
Michał Materla vs. Gregory Babene, Michał Materla (sub).
Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz, Marcin Różalski (ko/tko).
Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford, Aslambek Saidov (ko/tko).

UFC 128

Maurico Rua vs. Jon Jones, Jon Jones (ko/tko).
Urijah Faber vs. Eddie Wineland, Urijah Faber (sub).
Joseph Benavidez vs. Ian Loveland,  Joseph Benavidez (sub).
Brendan Schaub vs. Mirko Filipovic, Brendan Schaub (ko/tko).
Jim Miller vs. Kamal Shalorus, Jim Miller (sub).
Nate Marquardt vs. Dan Miller, Nate Marquardt (ko/tko).
Raphael Assuncao vs. Erik Koch, Erik Koch (dec).
Mike Pyle vs. Ricardo Almeida, Mike Pyle (dec).
Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau, Kurt Pellegrino (sub).
Edson Barboza vs. Anthony Njokuani, Edson Barboza (ko/tko).
Nick Catone vs. Constantinos Philippou, Nick Catone (ko/tko).
Luis Artur Cane Jr vs. Eliot Marshall, Luis Artur Cane Jr (dec).

Royler

KSW

Mamed Khalidov vs. James Irvin, Khalidov [tko]
Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokodjou, Błachowicz [tko]
Maciej Górski vs. Niko Puhakka, Puhakka [sub]
Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen, Jurkowski [dec]
Karol Bedorf vs. Rogent Lloret, Bedorf [dec].
Antoni Chmielewski vs. James Zikic, Chmielewski [dec].
Michał Materla vs. Gregory Babene, Materla [ko]
Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz,Różalski [ko]
Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford, Saidov [tko]

UFC:

Maurico Rua vs. Jon Jones, Jon Jones [tko]
Urijah Faber vs. Eddie Wineland, Urijah Faber [sub]
Joseph Benavidez vs. Ian Loveland,  Joseph Benavidez [tko]
Brendan Schaub vs. Mirko Filipovic, Brendan Schaub [tko]
Jim Miller vs. Kamal Shalorus, Jim Miller [dec]
Nate Marquardt vs. Dan Miller, Nate Marquardt [tko]
Raphael Assuncao vs. Erik Koch, Raphael Assuncao [dec]
Mike Pyle vs. Ricardo Almeida, Ricardo Almeida [dec]
Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau, Kurt Pellegrino [dec]
Edson Barboza vs. Anthony Njokuani, Edson Barboza [dec].
Nick Catone vs. Constantinos Philippou, Nick Catone [tko]
Luis Artur Cane Jr vs. Eliot Marshall, Luis Artur Cane Jr [dec]

Fusel

UFC 128:

Mauricio Rua vs. Jon Jones – Mauricio Shogun Rua (ko/tko)
Urijah Faber vs. Eddie Wineland – Urijah Faber (sub)
Joseph Benavidez vs. Ian Loveland – Joseph Benavidez (ko/tko)
Mirko Filipovic vs. Brendan Schaub – Brendan Schaub (ko/tko)
Jim Miller vs. Kamal Shalorus – Jim Miller (sub)
Nate Marquardt vs. Dan Miller – Nate Marquardt (ko/tko)
Raphael Assuncao vs. Erik Koch – Erik Koch (dec)
Ricardo Almeida vs. Mike Pyle – Mike Pyle (dec)
Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau – Gleison Tibau (ko/tko)
Anthony Njokuani vs. Edson Barboza Jr. – Edson Barboza (ko/tko)
Costantinos Philippou vs. Nick Catone – Nick Catone (dec)
Luis Artur Cane Jr. vs. Eliot Marshall – Luis Arthur Cane (ko/tko)

KSW 15:

Mamed Khalidov vs. James Irvin – Mamed Chalidow (ko/tko)
Jan Blachowicz vs. Rameau Thierry Sokoudjou – Jan Blachowicz (ko/tko)
Maciej Gorski vs. Niko Puhakka – Maciej Gorski (dec)
Lukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen – Lukasz Jurkowski (ko/tko)
Karol Bedorf vs. Rogent Lloret – Karol Bedorf (ko/tko)
Antoni Chmielewski vs. James Zikic – Antoni Chmielewski (dec)
Michal Materla vs. Gregory Babene – Michal Materla (sub)
Marcin Rozalski vs. Marcin Bartkiewicz – Marcin Bartkiewicz (dec)
Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford – Aslambek Saidov (ko/tko)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.