Potężna porcja typów w jednym, po kliknięciu:

Venom

UFC 128:

Mauricio Rua vs. Jon Jones
Jon Jones przez decyzję. Gdyby Rua nie wracał po kolejnej operacji kolana pewnie postawiłbym na niego. W stójce Brazylijczyk dysponuje przewagą jeżeli chodzi o kopnięcia, w parterze mimo fatalnych zapasów, znakomicie przetacza, wraca do stójki i atakuje poddaniami. Niestety nie potrafię wymazać z pamięci jak fatalnie Shogun wyglądał w powrotach po kontuzjach przeciwko Forrestowi i Colemanowi. W tym upatruję szansę Amerykanina, który w późniejszych rundach będzie utrzymywał pozycję z góry i rozbijał rywala łokciami w drodze do decyzji.

Urijah Faber vs. Eddie Wineland
Urijah Faber przez poddanie, runda 2. Wineland to na prawdę groźny uderzacz i pójście z nim na wymianę to nie najlepszy pomysł. Jednak w parterze ma spore braki, które Faber powinien potrafić wykorzystać. Szybkość z jaką Kalifornijczyk zdobywa plecy i skuteczność jego gilotyn każe mi postawić na jego zwycięstwo przez poddanie.

Jim Miller vs. Kamal Shalorus
Jim Miller przez decyzję. Jeśli pojedynku nie będą sędziowali ślepi sędziowie jak w Edmonton to Miller łatwo wygra na punkty. Shalorus będzie mącił powietrze swoimi firmowymi ciosami, a w tym czasie Amerykanin będzie go punktował. Zawodnik z New Jersey jest też na tyle dobrym zapaśnikiem, że nie powinien dać sobie zrobić krzywdy w tej dziedzinie.

Nate Marquardt vs. Dan Miller
Nate Marquardt przez decyzję. Miller to chyba jednak trudniejszy rywal od Akiyamy. Jednak jeśli Marquardt nie zawiesi się tak jak w pojedynku z Okamim to w stójce nie powinien mieć żadnych problemów, ostatecznie nawet Demian Maia potrafił pokonać w tej płaszczyźnie starszego z braci Millerów. Dan nie jest też zapaśnikiem klasy Sonnena, żeby powtórzyć to co Chael zrobił Nate’owi.

Brendan Schaub vs. Mirko Filipovic
Brendan Schaub przez decyzję. Mirko cały czas ma technikę by wygrywać pojedynki w stójce, ale w UFC właściwie nie potrafił ani razu pokazać skutecznych ataków kombinacjami. Schaub ma od niego lepszy zasięg, który potrafi bardzo dobrze wykorzystywać. Jest młodszy, szybszy, silniejszy i lepiej przygotowany kondycyjnie. Chorwat ma zawsze szansę na jeden cios lub kopnięcie, ale ja na taką ewentualność nie postawię.

Luis Artur Cane vs. Eliot Marshall
Luis Artur Cane przez decyzję. Jeśli nagle nie okaże się, że Marshall ma jakiś zabójczy cios z lewej ręki to Brazylijczyk powinien sobie z nim poradzić. Cane to lepszy uderzacz z solidnymi umiejętnościami w pozostałych płaszczyznach, spokojnie wygra na punkty.

Edson Barboza vs. Anthony Njokuani
Edson Barboza przez TKO, runda 2. Obaj są na prawdę wysokiej klasy uderzaczami i nie wykluczałbym w tym pojedynku żadnego scenariusza. Brazylijczyk wydaje się być trochę lepiej poukładany i cierpliwy. Nie bez znaczenia może okazać się też jego przewaga w parterze.

Mike Pyle vs. Ricardo Almeida
Ricardo Almeida przez decyzję. Pyle raczej nie będzie w stanie robić z Almeidą tego samego co z Hathawayem. Jeśli Cachorrao uda się zamienić ten pojedynek w starcie grapplingowe, lepsze karty są w jego ręce i wygrana przez decyzję wielce prawdopodobna.

Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau
Kurt Pellegrino przez decyzję. Pellegrino niesiony dopingiem swoich kibiców będzie w stanie generować lepszą ofensywę zarówno w górze jak i w parterze.

Joseph Benavidez vs. Ian Loveland
Joseph Benavidez przez decyzję. Wbrew pozorom Loveland to wcale nie taki łatwy rywal dla Benavideza. Spodziewam się jednak, że były pretendent do tytułu WEC co najmniej wypunktuje, jeśli nie podda rywala.

Rahael Assuncao vs. Erik Koch
Erik Koch przez decyzję. Koch trenując u Roufusa co raz lepiej wykorzystuje swój zasięg w stójce, co powinno być kluczem do wypunktowania niskiego i krępego Assuncao.

Nick Catone vs. Costantinos Philippou
Nick Catone przez decyzję. Catone miał możliwość na pełne przygotowanie do tego pojedynku, spodziewam się, że sobie poradzi.

KSW 15:

Mamed Chalidow vs. James Irvin
Mamed Chalidow przez poddanie, runda 1. Irvin to solidny uderzacz, ale w parterze raczej do asów nie należy. Dodatkowo limit wagi średniej powinien tu działać wyjątkowo na korzyść Mameda. Irvin w tej kategorii przeciwko Sakarze wyglądał gorzej niż słabo.

Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokoudjou
Jan Błachowicz przez TKO, runda 2. Przewiduję scenariusz według, którego ostatni przebiega większość walk Sokoudjou. Kameruńczy zacznie bardzo ostro i jeśli Janek przetrzyma pierwsza pięć minut potem powinno być już górki. Błachowicz powinien zastopować rywala w drugiej lub trzeciej rundzie.

Maciej Górski vs. Niko Puhakka
Maciej Górski przez decyzję. Niewiadomą w tym starciu jest obrona obaleń Górskiego i to czy Finowi wystarczy sił na obalanie i trzymanie Polaka w parterze przez pełne trzy rundy. Ja obstawiam, że Maciek po początkowych kłopotach, powróci do pojedynku w drugiej i trzeciej rundzie w swoim stylu punktując rywala i wygrywając decyzję.

Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen
Łukasz Jurkowski przez decyzję. Przewiduję podobny przebieg jak w walce Puhakka vs Górski. Valtonen zdominuje Polaka na początku pojedynku, ale wraz z upływającym czasem Juras będzie lepiej bronił obaleń i kuł Fina ciosami w stójce.

Karol Bedorf vs. Rogent Lloret
Rogent Lloret przez decyzję. Spodziewam się, że obaj zawodnicy wzajemnie wyeliminują swoje atuty w parterze i walka toczyć się będzie w stójce. Bezpiecznie stawiam na Hiszpana, ale jeżeli treningi Karola w Golden Glory przyniosły owoce to Szczecinianin ma spore szanse.

Antoni Chmielewski vs. James Zikic
James Zikic przez decyzję. Starcie powinno być wyrównane. Antek, żeby wygrać będzie musiał znaleźć sposób by obejść lewy prosty Anglika i skutecznie sprowadzać go na ziemię. Mam wrażenie, że akurat taki zestaw umiejętności jaki prezentuje Polak pasuje Zikicowi i Chmielewskiego może być na prawdę ciężko wygrać tę walkę.

Michał Materla vs. Gregory Babene
Michał Materla przez poddanie, runda 1. Trudno przewidywać w jakiej formie Michał powróci do ringu. Nie spodziewam się jednak, żeby utracił swoje nieprzeciętne umiejętności w parterze, dlatego poddanie Francuza nie powinno sprawić mu kłopotu.

Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz
Marcin Różalski przez KO, runda 1. Bartkiewicz pewnie pójdzie na wymianę, a tam Różal ma znaczną przewagę umiejętności.

Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford
Aslambek Saidov przez decyzję. Spodziewam się, że Aslan powtórzy w starciu z Niemcem sposób w jakim rozprawił się z Domingosem Mestre.

TJ

UFC 128:

Mauricio Rua vs. Jon Jones – Nadal nie mam stuprocentowej pewności co do tej analizy, ale czas na rozmyślania się skończył. Obstawiam, że Jones, trenujący MMA od niespełna trzech lat, będzie popełniał w 5-rundowej walce błędy, które Rua może i powinien wykorzystać. Błedy typu zostawianie ręki na klatce piersiowej, nie parowanie niskich kopnięć, nie przechodzenie gardy etc. To wszystko co już widzieliśmy. Szogun powinien zdobyć okazję w parterze do albo poddania albo sweepa i TKO przez ground-and-pound. Obstawię na to pierwsze. Rua, poddanie, 4 runda.

Urijah Faber vs. Eddie Wineland – Wineland ma naprawdę dobry boks ale jeśli nie zrobił wyraźnych postępów w parterze od walki z Yahyą Faber łatwo go położy, podda i cały boks będzie na nic. Faber, poddanie, 1 runda.

Joseph Benavidez vs. Ian Loveland – Całkiem podobny scenariusz do walki lidera Alpha Male, Fabera. Loveland nie ma aż tak wyraźnego dysonansu między stójką i parterem i może nawet jest groźniejszy w tej drugiej płaszczyźnie ale Benavidez to inna liga zapasów i grapplingu. Benavidez przez decyzję.

Mirko Filipovic vs. Brendan Schaub – Nie pochodząc z krajów trzeciego świata ciężko jest oszukać wiek. Filipovic ma 36 lat i większość atutów, która czyniła z Chorwata niszczyciela w stójce zanika. Schaub to znacznie lepszy rywal niż Perosh czy Al-Turk i, jeśli nie złamie sobie wszystkich kończyn, to zostanie kolejnym pogromcą byłej gwiazdy K-1. Schaub przez decyzję.

Jim Miller vs. Kamal Shalorus – Shalorous ma bardzo dobre zapasy i silny cios ale nie ma za grosz techniki w stójce i mały zapas energii. Być może będzie w stanie urwać Millerowi jedną z pierwszych rund ale potem skończy się paliwo i Miller powinien przejąć kontrolę dzięki swojej stójce. Miller przez decyzję.

Nate Marquardt vs. Dan Miller – Marquardt jest lepszy od rywala w każdej płaszczyźnie. Dan Miller jest wytrzymały i może dotrwa do 15 minut ale nie widzę większych szans dla niego w tej walce. Marquardt, TKO, 2 runda.

Raphael Assuncao vs. Erik Koch – Kiedy Assuncao ostatnio walczył z zawodnikiem często kopiący po bardzo wyrównanej walce przegrał z Diego Nunesem. Myślę, że Koch, będąc bardziej agresywnie walczącym fighterem wygra tą walkę wyraźniej o ile będzie bronił obaleń. Koch przez decyzję.

Ricardo Almeida vs. Mike Pyle – Almeida wydaje mi się przeczeniany, ma bardzo robotyczne ruchy i dość regularnie opada z sił w drugiej rundzie. Myślę, że Pyle będzie w stanie go rozbić w stójce i obronić obaleń Brazylijczyka. Pyle przez decyzję.

Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau – Tibau mocno podciągnął umiejętności bokserskie co było widać w walkach z Uno i Millerem. To powinno dobrze mu się przysłużyć w walce z Pellegrino, którego spodziewam się, że pokona w wymianach może punktując swój występ kilkoma slamami, z których znany jest potężny Brazylijczyk. Tibau przez decyzję.

Anthony Njokuani vs. Edson Barboza Jr. – Ciężko powiedzieć jak z tak dobrym uderzaczem poradzi sobie defensywnie Barboza. Z drugiej strony, Njokuani miewał problemy z słabszymi strikerami od Brazylijczyka, mianowicie z Irokezem, i wydaje mi się, że Barboza ma nieco lepszą technikę. Barboza, TKO, 2 runda.

Costantinos Philippou vs. Nick Catone – Choć to walka do 195 to nie ścinanie większej ilości kilogramów również przysłuży się Catone, który jest lepszym zapaśnikiem z tych dwóch fighterów. Z jednej strony Philippou został wymieniony na Bloody Elbow jako czołowy talent ale przegrał w eliminatorach TUFa z zupełnie zielonym Joe Henle własnie przez zapasy. Catone przez decyzję.

Luis Artur Cane Jr. vs. Eliot Marshall – Nawet jeśli Marshall wie o słabym punkcie Brazylijczyka w przyjmowaniu ciosów z lewej ręki to Amerykanin sam nie stwarza zagrożenia nokautem. Co więcej, myślę, że po poprzedniej przygodzie z UFC będzie pod presją stoczenia ekscytującej walki więc będzie szedł na wymiany a „Banha” wygrywał już z lepszymi uderzaczami od Marshalla. Cane, TKO, 2 runda.

KSW 15

Mamed Khalidov vs. James Irvin – Fakt, że Irvin nawet nie zszedł do 92,7 kg, limitu, w którym walczył przez znaczną część kariery, mówi mi że olał trochę trening, przynajmniej od chwili kiedy skreślono go z Shark Fights. Nadal jednak potrafi uderzyć i Mamed będzie musiał napocić się więcej, żeby go położyć na ziemi ale kiedy to zrobi myślę, że walka będzie bliska skończenia. Chalidow, poddanie, 2 runda.

Jan Blachowicz vs. Rameau Thierry Sokoudjou – Wszystko oczywiście zależy od pierwszej rundy, kiedy Sokoudjou jest najgroźniejszy. Jednak od jego najlepszych lat sporo czasu minęło i w tym czasie został m.in. znokautowany przez Minowę i nie potrafił skończyć Poceviciusa przez 15 minut. Janek jest znacznie lepszy od obu tych fighterów, myślę, że przeczeka pierwszą rudnę i posprząta w drugiej. Błachowicz, TKO, 2 runda.

Maciej Gorski vs. Niko Puhakka – Maciek musi tylko zostać na nogach, w stójce ma wyraźną przewagę nad Finem i w 3-rundowej walce powinien również być lepiej przygotowany do tego dystansu. Dużo zależy od pierwszych dwóch rund ale mimo wszystko, nawet jeśli Górski znajdzie się w parterze to powinien przetrwać to zagrożenie i w późniejszej części walki punktować Puhakkę w stójce. Górski przez decyzję.

Lukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen – Podobna sytuacja co w walce powyżej. Valtonen to byk i będzie na tyle silny by obalać Jurasa zanim się nie zmęczy. Niestety tutaj Polak ma rundę mniej do przekonania sędziów do siebie i obawiam się, że może być to za mało, żeby wygrać bądź doprowadzić do dogrywki. Valtonen przez decyzję.

Karol Bedorf vs. Rogent Lloret – Bardzo wymagający przeciwnik na powrót do czynnego MMA dla Karola. Pomysł na walkę z nim w stójce jest jak najbardziej prawidłowy i zobaczymy czy pobyt w Golden Glory przyniósł efekty. W porównaniu do sytuacji przed KSW 12 Bedorf na wadze wyglądał dobrze i myślę, że jednak będzie w stanie pokonać Hiszpana na uderzenia i da sobie radę w parterze. Bedorf przez decyzję.

Antoni Chmielewski vs. James Zikic – Izumi, z gorszymi umiejętnościami w stójce, sprawił, że Zikic wyglądał bardzo przeciętnie choć samą walkę wygrał dzięki obaleniom i gnp. Antek tak samo musi spróbować przynajmniej wmieszać w swój występ trochę obaleń, jesli to się nie uda pewnie przegra po wyrównanym pojedynku. Zikic przez decyzję.

Michal Materla vs. Gregory Babene – Babene musiał się umartwiać w saunie, żeby zrobić wagę. Michał nie miał takich problemów i patrząc na poprzednie występy Francuza spodziewam się, że zostanie szybko odklepany. Materla, poddanie, 1 runda.

Marcin Rozalski vs. Marcin Bartkiewicz – Wbrew temu co mówiłem w poniedziałek mam pewne dziwne przeczucie, że Doktor będzie chciał walczyć w parterze. Bartkiewicz, poddanie, 1 runda.

Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford – Bardzo wyrównany pojedynek, o ile Crawford może mieć przewagę w grapplingu to Saidov powinien mieć silniejsze zapasy i lepszą stójkę. Saidov przez decyzję.

Tjo

KSW 15

Mamed Khalidov vs. James Irvin, Mamed Khalidov (ko/tko).
Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokodjou, Jan Błachowicz (ko/tko).
Maciej Górski vs. Niko Puhakka, Niko Puhakka (sub).
Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen, Łukasz Jurkowski (dec).
Karol Bedorf vs. Rogent Lloret, Rogent Lloret (sub).
Antoni Chmielewski vs. James Zikic, James Zikic (dec).
Michał Materla vs. Gregory Babene, Michał Materla (sub).
Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz, Marcin Różalski (ko/tko).
Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford, Aslambek Saidov (ko/tko).

UFC 128

Maurico Rua vs. Jon Jones, Jon Jones (ko/tko).
Urijah Faber vs. Eddie Wineland, Urijah Faber (sub).
Joseph Benavidez vs. Ian Loveland,  Joseph Benavidez (sub).
Brendan Schaub vs. Mirko Filipovic, Brendan Schaub (ko/tko).
Jim Miller vs. Kamal Shalorus, Jim Miller (sub).
Nate Marquardt vs. Dan Miller, Nate Marquardt (ko/tko).
Raphael Assuncao vs. Erik Koch, Erik Koch (dec).
Mike Pyle vs. Ricardo Almeida, Mike Pyle (dec).
Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau, Kurt Pellegrino (sub).
Edson Barboza vs. Anthony Njokuani, Edson Barboza (ko/tko).
Nick Catone vs. Constantinos Philippou, Nick Catone (ko/tko).
Luis Artur Cane Jr vs. Eliot Marshall, Luis Artur Cane Jr (dec).

Royler

KSW

Mamed Khalidov vs. James Irvin, Khalidov [tko]
Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokodjou, Błachowicz [tko]
Maciej Górski vs. Niko Puhakka, Puhakka [sub]
Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen, Jurkowski [dec]
Karol Bedorf vs. Rogent Lloret, Bedorf [dec].
Antoni Chmielewski vs. James Zikic, Chmielewski [dec].
Michał Materla vs. Gregory Babene, Materla [ko]
Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz,Różalski [ko]
Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford, Saidov [tko]

UFC:

Maurico Rua vs. Jon Jones, Jon Jones [tko]
Urijah Faber vs. Eddie Wineland, Urijah Faber [sub]
Joseph Benavidez vs. Ian Loveland,  Joseph Benavidez [tko]
Brendan Schaub vs. Mirko Filipovic, Brendan Schaub [tko]
Jim Miller vs. Kamal Shalorus, Jim Miller [dec]
Nate Marquardt vs. Dan Miller, Nate Marquardt [tko]
Raphael Assuncao vs. Erik Koch, Raphael Assuncao [dec]
Mike Pyle vs. Ricardo Almeida, Ricardo Almeida [dec]
Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau, Kurt Pellegrino [dec]
Edson Barboza vs. Anthony Njokuani, Edson Barboza [dec].
Nick Catone vs. Constantinos Philippou, Nick Catone [tko]
Luis Artur Cane Jr vs. Eliot Marshall, Luis Artur Cane Jr [dec]

Fusel

UFC 128:

Mauricio Rua vs. Jon Jones – Mauricio Shogun Rua (ko/tko)
Urijah Faber vs. Eddie Wineland – Urijah Faber (sub)
Joseph Benavidez vs. Ian Loveland – Joseph Benavidez (ko/tko)
Mirko Filipovic vs. Brendan Schaub – Brendan Schaub (ko/tko)
Jim Miller vs. Kamal Shalorus – Jim Miller (sub)
Nate Marquardt vs. Dan Miller – Nate Marquardt (ko/tko)
Raphael Assuncao vs. Erik Koch – Erik Koch (dec)
Ricardo Almeida vs. Mike Pyle – Mike Pyle (dec)
Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau – Gleison Tibau (ko/tko)
Anthony Njokuani vs. Edson Barboza Jr. – Edson Barboza (ko/tko)
Costantinos Philippou vs. Nick Catone – Nick Catone (dec)
Luis Artur Cane Jr. vs. Eliot Marshall – Luis Arthur Cane (ko/tko)

KSW 15:

Mamed Khalidov vs. James Irvin – Mamed Chalidow (ko/tko)
Jan Blachowicz vs. Rameau Thierry Sokoudjou – Jan Blachowicz (ko/tko)
Maciej Gorski vs. Niko Puhakka – Maciej Gorski (dec)
Lukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen – Lukasz Jurkowski (ko/tko)
Karol Bedorf vs. Rogent Lloret – Karol Bedorf (ko/tko)
Antoni Chmielewski vs. James Zikic – Antoni Chmielewski (dec)
Michal Materla vs. Gregory Babene – Michal Materla (sub)
Marcin Rozalski vs. Marcin Bartkiewicz – Marcin Bartkiewicz (dec)
Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford – Aslambek Saidov (ko/tko)

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

59 KOMENTARZE

 1. Nie ''martwi'' was róznica w rozmiarach benavideza a jego przeciwnika? spory zasię chyba ma Loveland do w stosunku do niego.

 2. Mamed Chalidow vs. James Irvin, James Irvin (ko/tko).
  Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokodjou, Jan Błachowicz (ko/tko).
  Maciej Górski vs. Niko Puhakka, Maciej Górski (ko/tko) .
  Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen, Łukasz Jurkowski (sub).
  Karol Bedorf vs. Rogent Lloret, Rogent Lloret.
  Antoni Chmielewski vs. James Zikic, James Zikic (dec).
  Michał Materla vs. Gregory Babene, Michał Materla (sub).
  Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz, Marcin Bartkiewicz (sub/coś jak Saleta :)).
  Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford, Aslambek Saidov (dec)

 3. Mamed Khalidov vs. James Irvin – Mamed Khalidov sub. 1R.
  Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokodjou – Jan Błachowicz sub. 1R.
  Maciej Górski vs. Niko Puhakka – Górski dec.
  Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen, Łukasz Jurkowski TKO 2R.
  Karol Bedorf vs. Rogent Lloret – Bedorf KO 1R.
  Antoni Chmielewski vs. James Zikic – James Zikic (dec).
  Michał Materla vs. Gregory Babene – Michał Materla sub. 1R.
  Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz – Marcin Różalski TKO 1R.
  Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford – Aslambek Saidov sub. 1R.

 4. Dzisiaj szczegolny dzien dla kazdego fana MMA :), najlepsza rozpiska KSW jak dotad, plus walka o pas w najlepiej obsadzonej kategorii wagowej, mloda generacja zawodnikow MMA, kontra legendy PRIDE. No to jedziemy :

  KSW

  Mamed Khalidov [tko]
  Jan Błachowicz [tko]
  Maciej Górski [dec]
  Łukasz Jurkowski [ko]
  Karol Bedorf  [dec]
  James Zikic [tko]
  Michał Materla  [sub]
  Marcin Bartkiewicz [tko]
  Aslambek Saidov [dec]

  UFC:

  Maurico Shogun Rua [sub]
  Urijah Faber [sub]
  Joseph Benavidez [sub]
  Mirko Filipovic [ko]
  Jim Miller [dec]
  Nate Marquardt [tko]
  Erik Koch [dec]
  Ricardo Almeida [sub]
  Kurt Pellegrino [dec]
  Anthony Njokuani [ko]
  Nick Catone [tko]
  Luis Artur Cane Jr [dec]

 5. KSW 15

  Chalidow (SUB)
  Błachowicz (TKO/SUB)
  Górski (DEC)
  Jurkowski (KO)
  Bedorf (SUB/DEC)
  Zikić (DEC)
  Materla (SUB)
  Różalski (KO)
  Saidov (TKO/DEC)

  UFC 128 – Main card

  Shogun (SUB)
  Faber (SUB)
  Miller (DEC)
  Marquardt (KO)
  Cro Cop (KO)

 6. Czy Bones był już w karierze porządnie trafiony? Nie mogę sobie przypomnieć takiego przypadku. Amerykanin robi wrażenie, ale to chyba wciąż niespecjalnie sprawdzony zawodnik by stawiać na niego przeciwko Shogunowi, nawet jeżeli ten wraca po kolejnej kontuzji.

   

  Pytanie odnośnie formy typowań. Mi wygodniej by się czytało, gdybyście inaczej dzielili tekst. Tzn.:

  Rua vs. Jones

  Venom: …

  TJ: …

  Fusel: …

  Tjo: …

  Yoshi: …

  etc. i dopiero typy odnośnie kolejnej walki.

 7. GLF – Co do formy typowań to też w ten sposób bym wolał …

  Ja swoich typów nie przedstawie, bo zwyczajnie mi się nie chcę 😀

 8. Ja się zgadzam co do KSW ale jeśli chodzi o UFC to stawiam na Shoguna, i Crocopa.

 9. KSW 15

  Mamed Khalidov vs. James Irvin, Mamed Khalidov
  Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokodjou, Jan Błachowicz
  Maciej Górski vs. Niko Puhakka, Niko Puhakka
  Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen, Toni Valtonen
  Karol Bedorf vs. Rogent Lloret, Rogent Lloret
  Antoni Chmielewski vs. James Zikic, Antoni Chmielewski
  Michał Materla vs. Gregory Babene, Michał Materla
  Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz, Marcin Bartkiewicz
  Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford, Aslambek Saidov

  UFC 128

  Maurico Rua vs. Jon Jones, Jon Jones
  Urijah Faber vs. Eddie Wineland, Urijah Faber
  Joseph Benavidez vs. Ian Loveland, Joseph Benavidez
  Brendan Schaub vs. Mirko Filipovic, Mirko Filipovic
  Jim Miller vs. Kamal Shalorus, Jim Miller
  Nate Marquardt vs. Dan Miller, Nate Marquardt
  Raphael Assuncao vs. Erik Koch, Erik Koch
  Mike Pyle vs. Ricardo Almeida, Mike Pyle
  Kurt Pellegrino vs. Gleison Tibau, Gleison Tibau
  Edson Barboza vs. Anthony Njokuani, Anthony Njokuani
  Nick Catone vs. Constantinos Philippou, Nick Catone
  Luis Artur Cane Jr vs. Eliot Marshall, Luis Artur Cane Jr

 10. Saidov vs Crawford – Saidov , decyzja

  Różalski vs Bartkiewicz – Bartkiewicz , poddanie 2r

  Materla vs Babene – Materla , decyzja

  Chmielewski vs Zikic – Chmielewski , poddanie 2r

  Bedorf vs Lloret – Bedorf , tko 2r

  Jurkowski vs Valtonen – Valtonen , decyzja

  Górski vs Puhakka – Górski , decyzja

  Błachowicz vs Sekoudjou – Błachowicz , tko 2r

  Khalidov vs Irvin – Khalidov , poddanie 3r

 11. Saidov vs Crawford – Saidov 1R. sub.

  Różalski vs Bartkiewicz – Różal 2 R. KO

  Materla vs Babene – Materla 2R. sub.

  Chmielewski vs Zikic – Zikic dec.

  Bedorf vs Lloret – Bedorf 2R. tko

  Jurkowski vs Valtonen – Juras dec.

  Górski vs Puhakka – Górski , decyzja

  Błachowicz vs Sekoudjou – Błachowicz 2R. sub.

  Khalidov vs Irvin – Khalidov , poddanie 1R. sub.

 12. Jeśli Shogun będzie dobrze przygotowany kondycyjnie to zmasakruję młodą gwiazdę i zmieni jego podejście do popisywania autografów

 13. KSW
  Khalidov
  Sokodjou
  Puhakka
  Jurkowski
  Lloret
  Zikic
  Babene
  Różalski
  Crawford

  UFC
  Rua
  Faber
  Benavidez
  Filipovic
  Shalorus
  Marquardt
  Koch
  Pyle
  Pellegrino
  Njokuani
  Philippou
  Marshall

 14. Saidov przez decyzje

  Rozal przez KO (ciosy w parterze)

  Materla przez poddanie w 1 rundzie

  Chmielewski przez decyzje

  Juras przez KO/TKO

  Puhakka przez poddanie w 2 rundzie

  Blachowicz przez KO/TKO w 2 rundzie

  Mamed przez poddanie w 1 rundzie

 15. Mamed Khalidov vs. James Irvin, Mamed Khalidov – poddanie, 3 runda
  Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokodjou, Jan Błachowicz – KO, 2 runda
  Maciej Górski vs. Niko Puhakka, Maciej Górski – decyzją sędziów
  Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen, Valtonen – KO, 2 runda
  Karol Bedorf vs. Rogent Lloret, Karol Bedorf – KO, 1 runda
  Antoni Chmielewski vs. James Zikic, James Zikic – poddanie, 2 runda
  Michał Materla vs. Gregory Babene, Michał Materla – TKO, 2 runda
  Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz, Marcin Bartkiewicz – duszenie zza pleców lub gnp, 1 runda
  Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford, Aslambek Saidov – decyzją sędziów po dogrywce

 16. @GLF popieram w sprawie formy typowania. Tak lepiej by się czytało.

  moje typy:
  RUA – druga runda, po seriach uderzeń (jak w pojedynku z Machidą) jeden mocny strzał trafia, a potem ground and pound (Jones jeszcze nie walczył z zawodnikiem tego formatu – nie podoła)

  WINELAND – obstawię inaczej niż wszyscy. wydaje mi się, że po zejściu kategorię niżej Faber nie będzie w takiej formie jak dawniej. Tym razem znowu zgubi go chaotyczny (jesli ktos woli – nieprzewidywalny) styl. I podobnie jak z Brownem w pierwszej walce nadzieje się na kontrę, po której nastąpi szybki koniec.

  CRO-COP – chociaż rozum mówi, że Schaub, to serce krzyczy MIRKO 😉 Zaciekawiła mnie ostatnio analiza trenera bokserskiego Trevora Wittmana. Według niego oktagon jest za duży dla CroCopa, który świetnie radził sobie w o wiele mniejszym ringu.
  „He was a super wrecking force back in PRIDE, but it’s a whole different story when he was in the ring. There’s a huge difference between fighting in a 20ft space to 31ft space, which is the Octagon. (…) Cro Cop likes to fight in close corridors. And that’s one of those things, when you’re fighting him inside the Octagon you can fall asleep by fighting him, or get caught by the great power he produces”
  Liczę na to ostatnie 🙂

  MAMED – poddanie, pierwsza runda. Irvin nie podchodzi już poważnie do swojego zawodu.

  SOKOUDJOU – wiem, ze to niepatriotycznie, ale wydaje mi się, że Błachowicz nie przetrwa tej pierwszej rundy. Chciałbym się jednak mylić.

  PUHAKKA – dobrze pamiętam porażkę Górskiego z Deanem Amasingerem i w tym pojedynku prognozuję podobny rezultat

  JURKOWSKI – przez decyzję

  MATERLA – przez poddanie

  BARTKIEWICZ – przez poddanie (Różalksi dużo gada, ale w MMA nie poradzi sobie nawet z takim przeciwnikiem

 17. Shogun przegra bo ma wklesla klatke piersiowa i nie mowi po angielsku! mocne argumenty;D a na KSW to wszyscy Polacy wygraja poza Antkiem a Rozal przegra bo jest barbarzynca(człowiek dziki, pierwotny, niecywilizowany,o prymitywnych odruchach, nieznający kultury europejskiej) ; )

 18. Dobra propozycja GLF,zupełnie jak na bloodyelbow-lepiej się czyta po prostu

 19. Przychylam sie. Mogloby byc nawet czytelniejsze 🙂 

  P.S.: Wiadomo cos o TYPER'ze?? Bardzo chcialem uniknac typowania 128'ki ze wzgledu na moj ostry subiektywizm jednak od jutra bede go wyczekiwal niczym wiosny 😀
  PROUD SUPPORTER OF: Cain Velasquez, Jon Jones, Demian Maia, Jon Fitch, Clay Guida & Jonathan Brookins

 20. Tak wszyscy inni podpisują autografy podając się za mistrzów mimo, że nimi nie są

 21. Venom sorry, że się czepiam, ale poprawnie piszę się „naprawdę”, a nie „na prawdę”.

 22. Moze nie podpisuja sie ale gadaja.. Kazdy sposob na zwrocenie na siebie uwagi jest dobry. Jakos nie przypominam sobie by chociazby ostatnio po Bispingu ktos jechal mimo ze wg mnie robil gorsze rzeczy.

  W dziwnym swiecie zyjemy kiedy to podpisanie sie jako mistrz UFC jest dla kogokolwiek wyrazem braku szacunku.. Napisal to napisal. Przegra to sam wyjdzie na gowniarza ale to jest jego prawo.
  PROUD SUPPORTER OF: Cain Velasquez, Jon Jones, Demian Maia, Jon Fitch, Clay Guida & Jonathan Brookins

 23. KSW: Wszyscy reprezentanci Polski zwyciężą. UFC: JJ Faber Jim Miller Cro Cop

 24. Mamed Khalidov vs. James Irvin
  Jan Błachowicz vs. Rameau Thierry Sokodjou
  Maciej Górski vs. Niko Puhakka
  Łukasz Jurkowski vs. Toni Valtonen
  Karol Bedorf vs. Rogent Lloret
  Antoni Chmielewski vs. James Zikic
  Michał Materla vs. Gregory Babene
  Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz
  Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford

  UFC 128

  205 lbs.: Mauricio Rua (19-4) vs. Jon Jones (12-1)

  Główna karta:

  135 lbs.: Urijah Faber (24-4) vs. Eddie Wineland (18-6-1)
  155 lbs.: Jim Miller (19-2) vs. Kamal Shalorus (7-0-2)
  185 lbs.: Nate Marquardt (30-10-2) vs. Dan Miller (13-4)
  265 lbs.: Brendan Schaub (7-1) vs. Mirko Filipovic (27-8-2)

   

  Tak to widzeSmile

 25. Widzę że większość obstawia porażkę Anka Chmielewskiego. Według mnie jest faworytem tej walki, ze względu na umiejętności w parterze. Myślę że może poddać Anglika już w 2 rundzie, o ile nie spanikuje i nie zacznie walczyć chaotycznie po kilku mocniejszych uderzeniach.
  Jeśli miałbym wskazać zawodników, którzy mogliby zagrozić Polakom to byliby to Finowie (a w szczególności Puhakka).
  Bardzo intryguje mnie jak poradzi sobie Różal.
  Jeśli chodzi o UFC to stawiam na Jones’a oraz z nadzieją (może zbyt wielką :P) oczekuję zwycięstwa CroCopa.

 26. Nawet jak nie przegra, to nie zachował się zbyt inteligentnie tak podpisując, tylko jak dzieciak.. taka jest prawda.

 27. Sam shogun powiedział, że to dla niego brak szacunku a nie pamiętam , żeby kiedykolwiek szukał on dziury w całym. Jedynm może pasować tego typu promowanie się a mi nie pasuję i tyle.

 28. Nie wiemy na ile w tym bylo szczerosci a na ile promowania siebie. Moze sie to podobac badz nie ale ma do tego prawo i napewno w niczym to nie umniejsza Shogunowi. To jest na tyle solidny i doswiadczony zawodnik ktory juz wiele w swoim zyciu udowodnil i nie powinien sie pienic ze ktos cos napisal. Ciekawe jaka byla by jego reakcja na szczekanie Sonnena albo Bispinga 😉 Juz nie mowiac o napluciu na kogos z jego teamu.. 🙂

  P.S.: Na ostatnim vlogu Dany White, bylo powiedziane ze manager Shoguna kursy u bukmacherow uwaza za totalny brak szacunku. Dana to powiedzial gdy jechal samochodem z GSP i Lidellem, kazdy moze zobaczyc. Strasznie wrazliwy jest nasz aktualny champion 🙂 Mimo ze jego brazylijski translator ^^ mowi ze swietnie sie czuje jako underdog..
  PROUD SUPPORTER OF: Cain Velasquez, Jon Jones, Demian Maia, Jon Fitch, Clay Guida & Jonathan Brookins

 29. Bisping nie napluł na nikogo , Bisping nie szczekał przed walka wcale tylko jego przeciwnik .

 30. Zikica nie poddał nawet Werdum, więc jedyna szansa Antka to obalanie i utrzymywanie Anglika w parterze.

 31. nie rozumiem czemu tak typujecie tego zikicia valtonena puhakke
  Może zikicia werdum nie poddał ale antek to zrobi
  maciej Górski Hight kickiem pokona puhakke
  valtonen zostanie obalony i obity w parterze TKO

 32. Może i nie napluł na kogoś ale w narożnik Riviery tak, to i tak dla mnie całkowity brak szacunku.

 33. Myślę że Jones zaskoczy nas wszystkich, i nie będzie aż tak bardzo odstawał od Shoguna w stójce. Interesuje mnie jeszcze (bardziej niż pozostałe walki, bo wszystkie mnie interesują ^^) jak wypadnie Kamal Shalorus przeciwko Millerowi.

 34. KSW stawiam na Polaków, choć racja Antek będzie miał cieżka przeprawę, a reszta w sumie tez lekkiej zabawy miec nie bedzie. Co do UFC – daje przysłowiowe „5dych” na Shoguna, i mam jakieś dziwne myśli co do CroCopa , bo wydaje mi sie ze chyba troche schudl, a to moze swiadczyc o konkretnych przygotowaniach. Stawiam takze na niego MiraSSS waRR.. ale boje sie troche ze nawet po wygranej moze powiedziec Dziekuje wszystkim, To Koniec. A tego bym nie chciał. Panowie ile Cro Cop ma jeszcze zakontraktowanych walk w UFC ? to jest ostatnia?

 35. Co do UFC – daje przysłowiowe “5dych” na Shoguna – możesz mi przypomnieć jak brzmi to przysłowie ? 😛

 36. a ja typują tylko pewniaków ,jak dla mnie dzisiaj najwięksi pewniacy to

  JON JONES

  I

  Nikko Puhakka.

  oczywiscie jestem bardziej pewny Puhakki niż jonesa ale to są największe pewniaki na dzisiaj.Nie wiem dlaczego typujecie górskiego,puhakka Zmiecie go w pył.Lepiej się prezentował pdoczas walk na ostatnim KSW.

  górski przegra przez poddanie:)

 37. Mam nadzieję i bez wahania stawiam na :
  Khalidov,
  Błachowicz,
  Górski,
  a co do UFC:
  Rua,
  Crocop tu akurat liczę na jego odblok

 38. KSW
  Mamed
  Błachowicz
  Górski
  Jurkowski
  Bedorf
  Różalski (KO)

  UFC
  Shogun
  Faber
  Marquardt
  Cro Cop

 39. Bardzo jestem za Ruą, ale obawiam się, że nawet on nie podoła Jonesowi. Jones przez TKO 2-3 runda. Chociaż bardzo chciałbym się mylić.

 40. pragnę zwycięstw dwóch pridemenów: CroCop i Rua, to by było coś wspaniałego….

 41. Księżyc w pełni…Mam nadzieję, że obudzi się bestia w ShogunieEvil

 42. super , czemu koles wylaczyl strema , omg dajcie linka , jak znade cos tez wrzuce

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.