Już 16 marca gala KSW 92. W głównym wydarzeniu Jakub Wikłacz zmierzy się z Zuriko Jojuą a stawką tej konfrontacji będzie pas wagi koguciej. Dodatkowo Michał Materla powraca, tym razem w walce z Piotrem Kuberskim.

Sprawdźcie jak to wydarzenie typowała nasza redakcja oraz zajrzyjcie na TOTALbet w celu poznania aktualnych kursów na poniższe zestawienia!

Jakub Wikłacz (1,32) vs Zuriko Jojua (3,00)

Redaktorzy typujący Wikłacza: Jakub, Jacek, Krzysztof
Redaktorzy typujący Jojuę: Michał

Jacek Łosak: Zuriko Joju jest na fali ośmiu wygranych z rzędu. W KSW w ostatniej walce zdominował byłego mistrza Antuna Racicia. Do walki doszło jednak w listopadzie roku 2022. Od tamtego czasu Gruzin był trapiony kontuzjami i nie bił się ani razu. Trudno więc powiedzieć w jaki sposób wpłynie na niego tak długa przerwa od startów. Jakub Wikłacz też nie walczył w ostatnich latach zbyt często, ale w 2022 roku stoczył dwa pojedynki, a rok później jeden. W każdym z kolejnych starć prezentował się jako zawodnik coraz lepszy, który świetnie radzi sobie w każdej płaszczyźnie. Postawię więc w zbliżającym się starciu na mistrza, który wydaje się być bardziej przekrojowym fighterem od Jojuy i powinien z nim wygrać na pełnym dystansie pięciu rund.

Piotr Kuberski (1,22) vs Michał Materla (3,84)

Redaktorzy typujący Kuberskiego: Krzysztof, Tomasz
Redaktorzy typujący Materlę: Jakub, Jacek, Michał

Jakub Madej: Mam jakieś przeczucie, że Michał Materla znów zaskoczy w tym starciu. Piotr Kuberski to oczywiście bardzo niebezpieczny rywal, głównie w swoim boksie. Uważam jednak, że najbliższy przeciwnik będzie dla niego najtrudniejszym w dotychczasowej karierze i żaden z poprzednich nie był takim wyzwaniem, jakim jest właśnie Michał Materla. Oczywiście zawodnik ze Szczecina jest underdogiem, nie bez przyczyny – ostatnie przegrane walki, takie jak te z Roberto Soldicem czy Mariuszem Pudzianowskim, ale również wygrane w trudnym stylu, jak te z Kendallem Grove’em i Radosławem Paczuskim sprawiają, że 39-latek przez wiele osób jest raczej wysyłany na emeryturę, niż do kolejnych walk. Czuję, że były mistrz KSW raz jeszcze wygra, dając kibicom, ale też sobie, wciąż trochę wiary co do kolejnych występów. Oczywiście najbardziej prawdopodobną opcją jest tutaj punktowanie ze strony Kuberskiego, a nawet rozbicie i znokautowanie przed czasem, co mnie ani trochę nie zdziwi. Typ: Michał Materla przez techniczny nokaut.

Daniel Rutkowski (1,30) vs Julio Cesar Neves Jr (3,20)

Redaktorzy typujący Rutka: Jakub, Jacek, Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Nevesa:

Michał Tkaczuk: Zawodnik z Radomia powróci po przegranych derbach swojego miasta z Patrykiem Kaczmarczykiem. Naprzeciw niego stanie Neves Jr., czyli Brazylijczyk z dość niespotykanym rekordem. 36-1 robi wrażenie, jednak wiemy jak z tymi bilansami jest. Nie ujmuję oczywiście niczego Nevesowi, bowiem w organizacji Bellator MMA osiągnął rekord 2-1. Nie wiadomo jednak czego się spodziewać po 29-latku. Ostatnia walka miała miejsce w grudniu 2021, zaś wcześniejsza w lipcu 2019. Możemy tu mówić o niemałej rdzy klatkowej. Z pewnością jednak Daniel musi na niego uważać, gdyż Neves Jr. często kończył walki przed czasem. Myślę, że Rutkowski skorzysta umiejętnie ze swoich zapasów i wygra przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych.

Kamil Szkaradek (1,49) vs Miljan Zdravković (2,45)

Redaktorzy typujący Szkradka: Jakub, Jacek, Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Zdravkovicia:

Jacek Łosak: Kamil Szkaradek i Miljan Zdravković jeszcze nie zaznali goryczy porażki w swojej zawodowej karierze. Stawką tego pojedynku będzie zatem utrzymanie „zera” w rekordzie oraz mocne podbudowanie pozycji w rankingu wagi koguciej. Po stronie Polaka z pewnością będą aspekty grapplingowe, czyli zapasy i walka na macie. Serb preferuje potyczkę w stójce, ale będzie musiał się napocić, żeby utrzymać akcję w swojej płaszczyźnie. Nie spodziewam się tutaj niespodzianki i typuję, że to Szkaradek podtrzyma swoją świetną passę i odniesie czwarte zwycięstwo w klatce KSW. Presja, obalenia i kontrola w parterze powinny zapewnić Polakowi wygraną na punkty. Typ: Kamil Szkaradek przez jednogłośną decyzję

Maciej Jewtuszko (1,65) vs Marius Žaromskis (2,10)

Redaktorzy typujący Jewtuszko: Jacek, Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Zaromskisa: Jakub

Jakub Madej: Starcie, w którym można rzucić monetą typując wygranego. Walka z 2019 roku Macieja Jewtuszki pokazała, że ten może mieć kłopot nie tylko z rywalem, ale też z kontuzjami. Pytanie brzmi, w jakiej formie wyjdzie zarówno „Irokez”, jak i Litwin do najbliższego starcia. Aktywność w ostatnich latach obaj mieli nieco podobną. Zaromskis wygrywał z rywalem o ujemnym rekordzie i przez kontuzję z Andrzejem Grzebykiem, którą ciężko rozpatrywać podczas typowania wygranego najbliższego starcia. Jest tu trudno wytypować zwycięzcę ze względu na naprawdę wiele aspektów. Nie zdziwi mnie ani wygrana Polaka, ani wygrana Litwina. Typ: Marius Zaromskis przez techniczny nokaut.

Wiktor Zalewski (1,40) vs Adrian Zieliński (2,72)

Redaktorzy typujący Zalewskiego: Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Zielińskiego: Jacek, Michał

Jacek Łosak: Wiktor Zalewski idzie jak burza przez kolejne pojedynki i wydaje się być nie do zatrzymania. Do dziś nie przegrał ani jednej zawodowej walki. Stoczył ich jednak dopiero sześć. Teraz stanie przed największym wyzwaniem w karierze, bo jego rywalem będzie bardzo doświadczony Adrian Zieliński, który ma na swoim koncie 36 walk, z których 24 wygrał. Wydaje mi się, że Zieliński może okazać się zbyt dużym wyzwaniem dla Wiktora Zalewskiego i doświadczenie przeważy szalę zwycięstwa na korzyść Adriana. W tym starciu spodziewam się nokaut, być może już w pierwszej rundzie. Nie zdziwi mnie zwycięstwo Zalewskiego, ale postawię na Adriana Zielińskiego.

Tomasz Jakubiec (1,45) vs Wojciech Janusz (2,55)

Redaktorzy typujący Jakubca: Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Janusza: Jakub, Jacek

Jacek Łosak: Obaj zawodnicy powracają do klatki KSW po dwóch latach przerwy. Jakubiec ma na swoim koncie dwie porażki w organizacji, natomiast Janusz jedno zwycięstwo. Od 2022 roku występowali na innych galach, najczęściej z dobrym skutkiem. W moich oczach za faworyta tego starcia słusznie uznawany jest Tomasz Jakubiec, który najpewniej będzie prowadził tę walkę w stójce, punktując rywala kopnięciami oraz technikami bokserskimi. Janusz lepiej czuje się w parterze i może stanowić zagrożenie dla rywala w tej płaszczyźnie. Bardziej skłaniam się jednak w kierunku scenariusza, w którym to Jakubiec będzie utrzymywał akcję na nogach i ostatecznie triumfuje przez decyzję sędziów punktowych. Typ: Tomasz Jakubiec przez jednogłośną decyzję

Oskar Szczepaniak (1,40) vs Michał Gniady (2,72)

Redaktorzy typujący Szczepaniaka: Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Gniadego: Jacek, Michał

Michał Tkaczuk: Kategoria półśrednia i starcie dwóch młodych zawodników. Faworytem bukmacherów i to dość zdecydowanym jest Szczepaniak, natomiast nie byłbym tego taki pewien. Gniady już był skazywany na pożarcie w debiucie w KSW, który wziął z niewielkim wyprzedzeniem. Obydwaj zawodnicy są dość wszechstronni. Ciężko wypowiedzieć się na temat kondycji Gniadego, bowiem ostatnie walki w zawodowym, jak i amatorskim MMA, kończyły się w pierwszych rundach. W tym aspekcie pewnie sobie radził Szczepaniak, który z 5 zwycięstw na profesjonalnym szczeblu, większość wygrywał decyzjami sędziów. Zawodnik z Poznania będzie dla niego wymagającym testem i spodziewam się wygranej Michała przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Tym samym Oskar dozna pierwszej porażki w zawodowym MMA przed czasem.

David Hošek (2,15) vs Damian Mieczkowski (1,62)

Redaktorzy typujący Hoska:
Redaktorzy typujący Mieczkowskiego: Jakub, Jacek, Krzysztof, Michał

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Flyweight

7,866 komentarzy 17,495 polubień

Tomasz Jakubiec (1,45) vs Wojciech Janusz (2,55)

Redaktorzy typujący Jakubca: Krzysztof, Michał
Redaktorzy typujący Janusza: Jakub, Jacek

Jacek Łosak: Obaj zawodnicy powracają do klatki KSW po dwóch latach przerwy. Jakubiec ma na swoim koncie dwie porażki w organizacji, natomiast Janusz jedno zwycięstwo. Od 2022 roku występowali na innych galach, najczęściej z dobrym skutkiem. W moich oczach za faworyta tego starcia słusznie uznawany jest Tomasz Jakubiec, który najpewniej będzie prowadził tę walkę w stójce, punktując rywala kopnięciami oraz technikami bokserskimi. Janusz lepiej czuje się w parterze i może stanowić zagrożenie dla rywala w tej płaszczyźnie. Bardziej skłaniam się jednak w kierunku scenariusza, w którym to Jakubiec będzie utrzymywał akcję na nogach i ostatecznie triumfuje przez decyzję sędziów punktowych. Typ: Tomasz Jakubiec przez jednogłośną decyzję

:damjan:

Odpowiedz polub

click to expand...