Wrocław, Hala „Orbita” i czwarta walka Wikłacza z Przybyszem! KSW 86 przed nami. Zobaczcie jak to wydarzenie typuje nasza redakcja.

⇒ Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKS

Jakub Wikłacz – Sebastian Przybysz

Redaktorzy typujący Wikłacza:
Redaktorzy typujący Przybysza: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof

Michał Tkaczuk: Czwarte starcie obydwóch zawodników, więc myślę, że obydwaj znają się jak mało kto. Szczerze, nie ekscytuje mnie to zestawienie jakoś mocno, natomiast sportowo to najbardziej się broniło. Kontuzja Jojui, mega nieprofesjonalne zachowanie Martinsa z przestrzeleniem wagi. Sebastian natomiast odniósł od utraty pasa dwie wygrane przed czasem. Wikłacz staje zatem do obrony przeciwko zawodnikowi, któremu tytuł odebrał. Co do pojedynku, to mamy tutaj dwóch fajnych grapplerów, którzy również przyzwoicie radzą sobie w stójce. W tej drugiej płaszczyźnie faworyzowałbym Przybysza, który wygrał już przez techniczny nokaut z Wikłaczem. Największą zagadką u zawodnika z Gdyni jest jego przygotowanie do pojedynku. Przybysz stoczy bowiem trzecią walkę w ciągu czterech miesięcy, co jest dość mocnym tempem. Myślę jednak, że na Sebastiana, który jest twardym zawodnikiem, nie wpłynie to znacząco. Moim zdaniem w sobotę usłyszymy „And New”, bowiem Przybysz wygra ten pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych.

Michał Michalski – Dominik Humburger

Redaktorzy typujący Michalskiego: Jacek
Redaktorzy typujący Humburgera: Michał, Jakub, Krzysztof

Jacek Łosak: Michał Michalski nie jest faworytem zbliżającego się pojedynku z niepokonanym Dominikiem Humburgerem, ale wydaje mi się, że ma wystarczająco dużo atutów, aby zafundować Czechowi pierwszą przegraną w karierze. Michał lubi wywierać presję i od początku mocno atakować swoich rywali. Zapowiada też, że pójdzie na prawdziwą wojnę z Dominikiem i oczywiście w przypadku mocnych wymian sam może wystawić się na trafienie. Myślę jednak, że wiedziony dopingiem własnej publiczności podtrzyma dobrą passę z hali Orbita, w której jeszcze nigdy nie przegrał i znokautuje Humburgera.

Lom-Ali Eskijew – Dawid Śmiełowski

Redaktorzy typujący Loma: Michał, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Śmiełowskiego: Jacek

Jacek Łosak: Dawid Śmiełowski ma ryzykowny styl walki i sam podkreśla, że być może zbyt wolno rozkręca się w walce, ale dzięki temu może lepiej przeczytać rywala, a potem zaatakować. Pytanie tylko czy przy tak doświadczonym przeciwniku nie będzie to skazane z góry na porażkę. Eskiev potrafi posłać rywali na deski i w klatce KSW udowodnił już, że nie można go lekceważyć. 11 razy w karierze wygrywał już w pierwszej rundzie, więc Dawidowi może zwyczajnie zabraknąć czasu na rozkręcenie się. Myślę jednak, że Śmiełowski spróbuje korzystać ze swoje zasięgu i będzie trzymać Eskijewa na dystans. Zaryzykuję więc i postawię na wygraną Polaka przez decyzję lub nokaut w trzeciej rundzie.

Artur Szczepaniak – Henry Fadipe

Redaktorzy typujący Szczepaniaka: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Fadipe:

Michał Tkaczuk: Pierwotnie mieliśmy zestawienie Szczepaniaka z Igorem Michaliszynem. Niestety, ten drugi wypadł z pojedynku. Na całe szczęście walkę uratował Fadipe, który radzi sobie, póki co, w KSW przyzwoicie. Faworytem bukmacherów jest Polak. Z pewnością „Herculeez” musi uważać na stójkę przeciwnika, który potrafi ustrzelić jednym ciosem. Nigeryjczyk to wszechstronny zawodnik, który dał się poznać fanom w Polsce fantastycznym poddaniem w debiucie przeciwko Albertowi Odzimkowskiemu. Fadipe kilka razy przez nokaut przegrywał, co nie napawa optymizmem w walce przeciwko komuś takiemu jak Szczepaniak. Moim zdaniem Polak wyjdzie zwycięsko z rywalizacji i pokona swojego przeciwnika przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Kacper Koziorzębski – Wiktor Zalewski

Redaktorzy typujący Koziorzębskiego: Michał, Jacek, Krzysztof
Redaktorzy typujący Zalewskiego: Jakub

Krzysztof Kordys: Pojedynek na papierze zapowiada się na bardzo wyrównany i ciężko jednoznacznie wskazać w tym zestawieniu faworyta. Po stronie Koziorzębskiego stoi większe doświadczenie, ma na koncie więcej występów w KSW niż jego rywal zawodowych walk. Z drugiej strony Kacper pokazywał w przeszłości luki w defensywie lub kondycji, a niepokonany Zalewski zapowiada się na ciekawego zawodnika, którego stać na pokonanie starszego przeciwnika. Obaj preferują walkę w stójce, dlatego oczekuję tutaj efektownego starcia pełnego mocnych wymian. Minimalnie bardziej skłaniam się w kierunku scenariusza, w którym to Koziorzębski triumfuje po zaciętej batalii. Typ: Kacper Koziorzębski przez jednogłośną decyzję

Damian Piwowarczyk – Łukasz Sudolski

Redaktorzy typujący Piwowarczyka: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Sudolskiego:

Jakub Madej: Walka, która jest wielką niewiadomą. Piwowarczyk miał bardzo słaby 2022 rok, gdzie najpierw przegrał z Leśką, a następnie w 5 sekund z Gnidką. Sudolski w ostatnim starciu został natomiast zatrzymany przez Klebera Silvę. Porównując rywali, z którymi obaj się mierzyli, to bardziej doświadczonych przeciwników w karierze miał „Pcheła”. Uważam jednak, że obydwie przegrane Sudolskiego mocno uwidoczniły jego wady, przede wszystkim w walce w stójce i jest w stanie wykorzystywać to każdy zawodnik. Nie zdziwię się, jeśli Piwowarczyk będzie starał się nieco zamęczyć przeciwnika w pierwszej odsłonie, aby później spróbować go rozbić. Nie spodziewam się jednak parteru ze strony „Damsyna”, bo tam przewagę może mieć oczywiście „Pcheła”. Bez większego przekonania typuję wygraną Damiana Piwowarczyka w drugiej rundzie przez techniczny nokaut, jednak nie zdziwię się, jeśli nieco mocniejsze doświadczenie sprawi, że to Sudolski wygra w tym starciu. Typ: Damian Piwowarczyk przez techniczny nokaut.

Filip Stawowy – Viktor Pešta

Redaktorzy typujący Stawowego: Krzysztof
Redaktorzy typujący Pestę: Michał, Jacek, Jakub

Jakub Madej: Początkowo zastanawiałem się, jak wagowo prezentować się będą obaj zawodnicy. Pesta to w końcu w ostatnich latach zawodnik kategorii półciężkiej (wcześniej występujący w wadze ciężkiej). Na ważeniu Polak wniósł o 7 kilogramów więcej od rywala, co nie będzie kolosalną różnicą. Czech ma spore doświadczenie i chociaż w ostatnich dwóch starciach był rozbijany przez rywali w pierwszych rundach, to nie spodziewam się, żeby „Czołg” był w stanie to powtórzyć. Stawowy mierzył się z zawodnikami o mniejszym doświadczeniu, a walki z bardziej doświadczonymi rywalami stwarzały już mu spore problemy. Pesta co prawda wygrywa najczęściej przed czasem, jednak „Czołg” jest bardzo trudny do skończenia, co pokazywał kilkukrotnie. Uważam, że Pesta będzie w stanie rozbić przeciwnika lub nawet go poddać w drugiej lub trzeciej rundzie, jednak postawię na na spokojne punktowanie rywala przez 33-latka. Typ: Viktor Pesta przez decyzję sędziów.

Mariusz Joniak – Miljan Zdravković

Redaktorzy typujący Joniaka: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Miljana:

Oskar Szczepaniak – Adrian Gralak

Redaktorzy typujący Szczepaniaka: Michał, Jacek,  Krzysztof
Redaktorzy typujący Gralaka: Jakub

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,192 komentarzy 45,735 polubień

Jakie zero, co za zero głosów na fadipe, nie ma takiego bicia, nie mogę odpaść w pierwszej rundzie z jednej z dwóch konkurencji.

Odpowiedz 1 Like