15 lipca KSW po raz pierwszy zawita do Gdyni. Kibice mogą spodziewać się dziesięciu pojedynków a w walce wieczoru na szali będzie pas wagi ciężkiej! Sprawdźcie jak nasza redakcja typuje to wydarzenie!

⇒ Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKS

Phil De Fries – Szymon Bajor

Redaktorzy typujący De Friesa: Michał, Krzysztof, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Bajora:

Jakub Madej: Phil De Fries w końcu musi przegrać. Czy nastąpi to już teraz? Wątpię. Szymon Bajor to świetny rywal dla aktualnego mistrza KSW, jednak spodziewam się tego samego, co Brytyjczyk robił ostatnio ze swoimi przeciwnikami. De Fries to na ten moment maszyna nie do przejścia i nie spodziewam się, żeby Bajor sprawił jedną z największych niespodzianek ostatnich lat. Co prawda Polak w ostatnich występach pokazywał się z naprawdę dobrej strony i kolejne wygrane pokazywały, że jest to czołowy polski ciężki, jednak cały czas mam w głowie między innymi przegraną Bajora z Olim Thompsonem, co nie pozwoli mi typować wygranej Polaka z Philem De Friesem. Według mnie zobaczymy standardowego mistrza wagi ciężkiej, który będzie sprowadzał i rozbijał swojego przeciwnika. Typ: Phil De Fries przez techniczny nokaut w rundzie drugiej.

Jacek Łosak: Phil De Fries przyzwyczaił nas do tego, że w klatce KSW nie ma na niego silnych. Szymon Bajor zapowiada wprawdzie, że będzie od mistrza bardziej dynamiczny i że w żadnej płaszczyźnie nie będzie mu ustępował, ale nie widzę, aby miał szansę na odebranie pasa Anglikowi. Wydaje mi się, że walka z Philem tradycyjnie szybko trafi do parteru, a tam czempion nie wypuści już zwycięstwa z rąk. Być może De Friesowi uda się wygrać przez TKO w parterze już w pierwszej rundzie, ale postawię na drugą odsłonę pojedynku.

Sebastian Przybysz – Islam Djabrailov

Redaktorzy typujący Przybysza: Michał, Krzysztof, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Islama:

Jacek Łosak: Sebastian Przybysz jest jednym z tych zawodników, którzy z walki na walkę robią się coraz lepsi i zawsze potrafią zaskoczyć. Dodatkowo Przybysz będzie walczył przed własną publicznością i bliskimi, co na pewno będzie dla niego dużą motywacją. W ostatnim boju były mistrz wręcz perfekcyjnie rozprawił się z bardzo doświadczonym Filipem Mackiem, a najbliższy rywal Sebastiana wydaje się stać o półkę niżej od Czecha. Djabrailov przegrywał już w przeszłości przez poddania i czuję, że tym razem również właśnie w parterze będzie musiał uznać wyższość Sebastiana. Postawię na wygraną Polaka w pierwszej rundzie walki.

Krzysztof Kordys: „Sebić” stracił w zeszłym roku pas wagi koguciej, ale w maju udanie powrócił do startów, pokonując przed czasem Filipa Macka. Reprezentant Mighty Bulls Gdynia nie zwalnia tempa i już po dwóch miesiącach ponownie wejdzie do okrągłej klatki KSW. Tym razem jego rywalem będzie Islam Djabrailov, a Sebastian Przybysz podchodzi do tego pojedynku jako zdecydowany faworyt. Zawodnik z Niemiec zadebiutuje w polskiej organizacji, jego umiejętności i dotychczasowe występy nie przekonały mnie do tego zawodnika. Jakość jego poprzednich przeciwników również pozostawia wiele do życzenia i Polak jest zwyczajnie lepszym zawodnikiem w każdej płaszczyźnie. Spodziewam się pełnej kontroli w wykonaniu Przybysza i najpewniej kolejnego triumfu przed czasem w drodze do walki mistrzowskiej. Typ: Sebastian Przybysz przez poddanie, runda 1

Cezary Kęsik – Damian Janikowski

Redaktorzy typujący Kęsika: Michał, Krzysztof, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Janikowskiego:

Michał Tkaczuk: Ciekawe starcie w kategorii średniej dwóch zawodników z niemałym doświadczeniem w klatce KSW. Niezbyt dobry okres ma za sobą Kęsik, który przegrał dwie walki z rzędu oraz trzy z czterech ostatnich pojedynków. Nie zapominajmy jednak, że przegrywał z mistrzem, i to po bliskiej walce, oraz pretendentem do pasa KSW. Wcześniej przegrywał z gościem rywalizującym w UFC, więc ujmy mu te porażki nie przynoszą. Janikowski to z pewnością nie jest zawodnik umiejętnościami zbliżony do wspomnianych wojowników. Obydwaj panowie potrafią uderzyć, natomiast mocniej i lepiej technicznie robi to Kęsik. Dodatkowo olimpijczyk nie ma mocnej szczęki co nie brzmi zbyt optymistycznie przed sobotnią batalią. W czym za to Janikowski jest lepszy? Z pewnością w zapasach i tu najprędzej upatrywałbym jego szans. Tak się jednak nie stanie, bowiem Kęsik skończy Janikowskiego ciosami w drugiej rundzie.

Darko Stošić – Stefan Vojcak

Redaktorzy typujący Darko: Krzysztof, Jacek
Redaktorzy typujący Vojcaka: Michał, Jakub

Krzysztof Kordys: Darko rozpoczął swoją przygodę w KSW od trzech zwycięstw z rzędu, które zapewniły mu walkę o pas. Serb musiał uznać wyższość De Friesa, ale wciąż jest numerem 1 w rankingu kategorii ciężkiej polskiej organizacji. Naprzeciwko niego stanie niepokonany Stefan Vojcak, który 5 z 6 dotychczasowych triumfów odniósł przed czasem w pierwszej rundzie. Obaj zawodnicy uwielbiają i potrafią szybko kończyć walki, dlatego nie spodziewam się tutaj długiego starcia. Vojcak prezentował się naprawdę dobrze w poprzednich występach, ale Stosić może okazać się zbyt dużym wyzwaniem w tym momencie kariery. Spodziewam się, że były pretendent do tytułu KSW wciągnie Słowaka w wymianę i zakończy pojedynek w stójce, dopisując do rekordu kolejną wygraną przez nokaut. Typ: Darko Stosić przez KO, runda 1

Bartosz Leśko – Nemanja Nikolić

Redaktorzy typujący Leśko: Michał, Krzysztof, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Nemanja:

Krystian Kaszubowski – Henry Fadipe

Redaktorzy typujący Kaszubowskiego: Krzysztof, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Fadipe: Michał

Michał Tkaczuk: Walka dwóch zawodników powracających po przegranym starciu. Kolejne niepowodzenie może zagrozić dalszej przyszłości w polskiej organizacji, więc spodziewam się zaangażowania z obydwóch stron. Wszechstronniejszy jest Fadipe, który potrafi skończyć rywala w stójce, jak i poddać go w śliczny sposób jak zrobił to w pojedynku z Odzimkowskim. Kaszubowski z kolei nie jest typowym finiszerem, raczej wygrywa decyzjami sędziów punktowych. Dominującą płaszczyzną zawodnika z Gdyni jest stójka i tu bym z jego strony widział największe zagrożenie. Pomimo, że to Polak jest faworytem bukmacherów, przewiduję jednak odwrotny rezultat. Stawiam na wygraną Fadipe przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Damian Stasiak – Pascal Hintzen

Redaktorzy typujący Stasiaka: Michał, Krzysztof, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Pascala:

Jakub Madej: Według mnie jeden z dwóch największych missmatchy na tej karcie. Bardzo chcę się mylić i chcę zobaczyć wyrównany pojedynek, jednak uważam, że będzie to jedna z najłatwiejszych walk w karierze Damiana Stasiaka. Zawodnik z ogromnym doświadczeniem, świetnymi zwycięstwami, bardzo mocnym parterem i stójką dostaje przeciwnika, który tak naprawdę w swoich walkach w KSW nie pokazywał się z dobrej strony. Jedynie zwycięstwo z Likusem uratowało Hintzena przed zwolnieniem, jednak pozostałe dwa występy z Soldaevem i Kaczmarczykiem pokazują, że Stasiak nie powinien mieć najmniejszych problemów z odprawieniem tego zawodnika w pierwszej rundzie. Tak, jak jednak wcześniej wspomniałem – chcę się mylić i zobaczyć Hintzena stawiającego opór Stasiakowi. Typ: Damian Stasiak przez poddanie w rundzie pierwszej.

Bruno Augusto dos Santos – Gustavo Oliveira

Redaktorzy typujący Santosa: Michał, Krzysztof, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Oliveirę:

Borys Dzikowski – Damian Mieczkowski

Redaktorzy typujący Dzikowskiego: Michał, Krzysztof, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Mieczkowskiego:

Patryk Chrobak – Miłosz Melchert

Redaktorzy typujący Chrobaka:
Redaktorzy typujący Melcherta: Michał, Krzysztof, Jacek, Jakub

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

15,264 komentarzy 64,340 polubień

Bajor - przegrana z Olim to Hooi.

Przegrana ze zmenelonym Alexem Emilianenką post prime to jest wstyd. Bajor dołaczyl do elitarnego klubu zawodników ubitych przez Emilianenkę po wyroku i przećpaniu - do ekipy Boba Sappa.

Emilianeknę rozjebał rok później walczący w 77kg Ismailov.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Light Heavyweight

15,360 komentarzy 26,313 polubień

Ostatni rywal Islam Djabrailova (rywala Przybysza) z którym wygrał na punkty w walce o pas We love MMA:confused: (05.23 r) Said Eidi (6-9):facepalm: z Pascalem Hintzenem (1-2 KSW) został poddany w 1 r (w 56 sekund!!!) w 2020 r.... :confused: :boss:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of KML
KML

Maximum FC
Welterweight

1,551 komentarzy 2,239 polubień

W walce wieczoru i co-ME raczej niespodzianek nie należy się spodziewać.
Kęsik raczej łatwo powinien sobie poradzić z Janikowskim. Damian znany jest z tego, że lubi odpalać się w stójce za bardzo wierząc w swoje umiejętności w tej płaszczyźnie. Myślę, że Kęsik złapie go na jakąś kontrę i będzie TKO.
Leśko i Stasiak dostali raczej rywali na odbudowanie.
W walce Stosicia spodziewam się niespodzianki. Słowak jakimś wybitnym zawodnikiem nie jest, ale na rozbitego Stosicia powinno wystarczyć. Sądzę, że w pierwszej rundzie Vojcak swoimi jabami będzie rozbijał twarz rywala. W drugiej i trzeciej rundzie zdesperowany Serb będzie wpadał w półdystans, a Vojcak będzie go kontrował albo obaleniem albo męczył dociskaniem go do siatki.
Starcie Fadipe z Kaszubowskim może się szybko skończyć na korzyść Irlandczyka. Nie ma co ukrywać Soldić zabrał dzusze Krystiana i zmienił go w zachowawczego zawodnika.
Dos Santos powinien ogarnąć przez decyzję.
W starciu Dzikowskiego spodziewam się niespodzianki. To jak męczył się ostatnio z Niemcem nie napawa optymizmem. Myślę, że Mieczkowski poszuka tutaj bójki, jakiegoś browlu i skończy walkę przed czasem.
Chrobak odbił się od czołówki, więc teraz dostaje rywala kilka półek niżej i tym razem wygra.

Odpowiedz 1 Like

click to expand...