Gala KSW 66 – typowanie redakcyjne

Już dziś gala KSW 66! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Marian Ziółkowski vs Borys Mańkowski

Rafał Grabosz: Bezsprzecznie jedno z najciekawszych, a zarazem najbardziej wyczekiwanych zestawień w KSW na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy. Marian Ziółkowski to fantastyczny mistrz, który swoją sportową postawą w okrągłej klatce udowodnił, że w pełni zasługuje na pas kategorii lekkiej. W sobotę naprzeciwko niego stanie ikona polskiej organizacji, niegdyś dominator wagi półśredniej, Borys Mańkowski, który podejmie rękawicę w roli pretendenta. Ich nadchodząca batalia zapowiada się iście intrygująco! W mojej opinii zwycięsko z tej konfrontacji wyjdzie „Złoty Chłopiec”. Sądzę, iż wysokie umiejętności pozwolą mu obronić próby obaleń, do których z pewnością będzie odnosił się „Diabeł Tasmański „. Reprezentant WCA Fight Team w płaszczyźnie stójkowej powinien rozdawać karty, wykorzystując przy tym swoje świetne warunki fizyczne oraz wyszkolenie techniczne do utrzymywania dystansu i metodycznego rozbijania rywala ciosami prostymi, a także kopnięciami przez pięć rund.

Jakub Madej: Mimo, iż w ostatnich dwóch walkach Marian Ziółkowski pokazał się z fenomenalnej strony pokonując Romana Szymańskiego i Macieja Kazieczkę, to mam wrażenie, że pas wagi lekkiej powędruje w sobotę do Borysa Mańkowskiego. To „Diabeł Tasmański” będzie musiał narzucać presję na rywalu, co może być dobrym kluczem do zdobywania punktów w kolejnych rundach. „Golden Boy” szukać będzie swojej przewagi w dystansie, gdzie oprócz punktowania rywala kolejnymi prostymi i kopnięciami, będzie musiał być uważny na szarże Mańkowskiego. A tych spodziewam się naprawdę wielu. Kombinacje zakończone mocnymi sierpami na głowę lub korpus mogą być kluczowe w rozbijaniu Ziółkowskiego. Nie spodziewam się tu również parteru, bo styl walki zarówno jednego, jak i drugiego wskazuje na to, że możemy zobaczyć pojedynek w stójce trwający pełen dystans. Starcie może być niezwykle wyrównane i żaden wynik nie powinien tu być ogromnym zaskoczeniem i niespodzianką, jednak ostatecznie typuję wygraną Borysa Mańkowskiego niejednogłośną decyzją sędziów.

Redaktorzy typujący Ziółkowskiego: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Rafał
Redaktorzy typujący Mańkowskiego: Jakub, Tomasz

Tomasz Narkun vs Ibragim Chuzhigaev

Jacek Łosak: Chociaż Ibragim Chuzhigaev mówi, że Tomasz Narkun jest przeciętnym zawodnikiem i zapowiada krwawą rozprawę z mistrzem, nie wydaje mi się, żeby miał odebrać pas Polakowi. Chuzhigaev wprawdzie w ostatniej walce bił się w wadze półciężkiej, ale całą karierę toczył boję w niższej kategorii wagowej. Narkun będzie miał nie tylko przewagę wzrostu i gabarytów, ale również zasięgu. Mistrz chce skończyć rywala już w pierwszej rundzie, najlepiej przez nokaut i wydaje się to być prawdopodobny scenariusz. Prędzej jednak postawię na zwycięstwo Tomasza przez poddania, ale jednak w drugiej odsłonie pojedynku.

Bartłomiej Zubkiewicz: Tomasz Narkun stanie do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej przeciwko solidnemu Czeczenowi, który na swoim koncie ma pojedynki z m.in. Piotrem Strusem czy Alexem Garcią. Według mnie nieprzewidywalny styl walki Polaka i przewaga warunków fizycznych sprawią, że to Narkun będzie górą w tym starciu. „Żyrafa” w stójce ma chaotyczny styl, lecz odnajduje w tym metodę i potrafi zagrozić swoim rywalom w tej płaszczyźnie. Nadal jednak jego najmocniejszą stroną jest BJJ i myślę, że to właśnie dzięki swoim umiejętnościom grapplerskim Polak wygra z Chuzhigaevem. Narkun nie powinien zbyt dużo czasu spędzać w stójce i będzie jedynie wyczekiwał aż walka trafi do parteru, gdzie wykorzysta swoje atuty i tam podda przeciwnika.

Redaktorzy typujący Narkuna: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Chuzhigaeva:

Michał Materla vs Jason Radcliffe

Krzysztof Kordys: Michał Materla powraca do występów w KSW po ponad rocznej przerwie, a jego kolejnym rywalem w okrągłej klatce będzie Jason Radcliffe. Michał od czasu bolesnej porażki z Roberto Solidiciem zdołał pokonać Moise RImbona przez decyzję, natomiast Brytyjczyk w ubiegłym roku najpierw musiał uznać wyższość Damiana Janikowskiego, by następnie skończyć przed czasem Alberta Odzimkowskiego. Polak uchodzi za faworyta tego starcia według bukmachera, również moim zdaniem Materla ma większe szanse na odniesienie zwycięstwa. Radcliffe stanowi największe zagrożenie w stójce i to właśnie w tej płaszczyźnie powinien szukać swojej szansy. Materla najlepsze lata ma już na pewno za sobą i jego odporność na ciosy maleje z wiekiem. Zawodnik ze Szczecina bywał naruszony w poprzednich występach, także tych zwycięskich. Jeżeli Michał bezproblemowo znajdzie drogę do skutecznego obalenia, wówczas wszystko będzie w jego rękach. Uważam, że Materla będzie w stanie skrócić dystans i ostatecznie przewrócić Jasona. W parterze szykuje się duża przewaga na korzyść Polaka, tak więc typuję, że Materla triumfuje po przeniesieniu akcji na ziemię i rozbiciu rywala ciosami. Typ: Michał Materla przez TKO, runda 2

Jakub Madej: Jak myślę o sobotniej walce Michała Materli, to cały czas przed oczami mam jego ostatni występ z Moise Rimbonem. Nie była to efektowna walka, Polak nie wygrał bez problemów, a przez trzy rundy jego kibice mogli obawiać się końcowy rezultat. Jeśli problemy sprawiał 44-letni Rimbon, a Radcliffe może okazać się jego młodszą wersją, to nie musi być to łatwa walka dla Materli. Ostatnie dwie walki Brytyjczyka pokazały jasno – można go pokonać w stylu podobnym do Janikowskiego (sprowadzać, kontrolować, rozbijać w parterze) lub można z nim przegrać w stylu podobnym do Odzimkowskiego (wdawać się w wymiany, które są bardzo niebezpieczne). Mimo, iż wielkich nazwisk na swoim koncie Radcliffe nie ma, a Materla to wciąż bardzo doświadczony i wyrafinowany zawodnik, który taktycznie jest w stanie bez najmniejszych problemów rozpracować rywala, to jednak mając w głowie ostatni występ Polaka, typuję wygraną Jasona Radcliffe’a przez nokaut w pierwszej rundzie.

Redaktorzy typujący Materla: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej,
Redaktorzy typujący Radcliffe’a: Jakub, Rafał

Sebastian Rajewski vs Niklas Bäckström

Jakub Madej: Polak jest ogromnym faworytem tego starcia. Nie skreślałbym jednak w takim stopniu Niklasa Backstroma. Zawodnik ze Szwecji powraca co prawda po ponad czteroletniej przerwie, jednak w swojej karierze pokazywał, że jest naprawdę solidnym zawodnikiem mieszanych sztuk walki, pokonując takich zawodników, jak Max Coga czy Tom Niinimaki. Powrót po tak długim czasie będzie niezwykle trudny i może okazać się ogromnym problemem, jeśli po drugiej stronie klatki stanie aktywny w ostatnich latach Sebastian Rajewski. Kiedy Backstrom stoczył ostatnią walkę przed długą przerwą, Rajewski miał rekord 3-3 i od tamtej pory stoczył dziesięć pojedynków. Pokonanie Sowińskiego czy Lazica pokazuje, że jest to czołowy zawodnik tej kategorii w Polsce i jest duża szansa, że sobotnią walkę wygra – nawet utrzymując ją wyłącznie w stójce. Nie spodziewam się tu raczej zakończenia przed czasem, chociaż pod szyldem KSW Rajewski jeszcze nie nokautował… A złapanie rywala na jedną ze stójkowych sztuczek może być bardzo prawdopodobne. Typuję wygraną Sebastiana Rajewskiego przez decyzję sędziów.

Redaktorzy typujący Rajewskiego: Jacek, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Backstroma: Bartłomiej, Tomasz

Gracjan Szadziński vs Francesco Moricca

Krzysztof Kordys: Obaj zawodnicy nie byli widziani w akcji przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Gracjan Szadziński ostatni raz zawalczył w MMA w lipcu 2020 roku, a trzy miesiące później wystąpił w pojedynku na gołe pięści. Francesco Moricca swój poprzedni bój stoczył ponad dwa lata temu na jednej z włoskich gal. Zarówno Polak jak i Włoch najlepiej czują się w stójce, a więc zapowiada nam się starcie właśnie w tej płaszczyźnie. Zawodnicy różnią się jednak od siebie stylem, Szadziński jest obdarzony mocnym ciosem i większość swoich walk wygrywał przed czasem, natomiast Moricca częściej punktuje swoich przeciwników na pełnym dystansie. Jeżeli jednak panowie zdecydują się na grappling, to przewagę widzę po stronie Polaka, który powinien być silniejszy od rywala. Moim zdaniem Szadziński słusznie jest zdecydowanym faworytem tego starcia. Gracjan jest bardziej sprawdzony w pojedynkach z lepszymi zawodnikami, a Francesco nie zachwycił do tej pory spektakularną formą i triumfami. Typuję, że Szadziński będzie wychodził zwycięsko z większości wymian w stójce, aż w końcu uda mu się umieścić nokautujący cios na szczęce Włocha. Typ: Gracjan Szadziński przez KO, runda 2

Redaktorzy typujący Szadzińskiego: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Moricca:

 Łukasz Rajewski vs Donovan Desmae

Redaktorzy typujący Rajewskiego: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej,
Redaktorzy typujący Desmae’a: Jakub, Rafał

Kacper Koziorzębski vs Hubert Szymajda

Redaktorzy typujący Koziorzębskiego: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Szymajdę:

Patryk Surdyn vs David Martinik

Redaktorzy typujący Surdyna: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Marinika:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Open

24,638 komentarzy 104,720 polubień

Nie wiem jak taki protyper jak @Jakub Madej , zdania którego tak szanuję, mógł wytypować Borysa :matt:

Odpowiedz polub