Typowanie redakcji przed galą KSW 20: Symfonia Walki. Przypominamy, że wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 20:00, a transmisja w systemie PPV dostępna jest na platformach cyfrowych oraz w internecie w iplaTV. Galę można jeszcze typować wyniki w naszym Typerze. Nagrodą główną w tym sezonie jest konsola XBox 360 oraz gra UFC Undisputed 3 ufundowana przez CDProjekt, dystrybutora tej gry w Polsce.

Jan Błachowicz vs. Houston Alexander

Jakub Bijan
Nie wyobrażam sobie Janka przegrywającego ten pojedynek. Co prawda czterdziestoletni Houston, to ciągle solidny fighter z przeszłością w największej organizacji świata, jednak w chwili obecnej Polak jest lepszy w każdej płaszczyźnie. Sądzę, że najdalej w drugiej rundzie Blachowicz znajdzie drogę do szczęki Alexandra by chwilę później zakończyć pojedynek krótką serią na ziemi. Błachowicz, TKO, runda 2.

Karol Dąbrowski
Jeżeli Błachowicz myśli o pojedynkach za oceanem, jedyny możliwy scenariusz to wygrana. Sądzę, że Janek uśpi Amerykanina w połowie drugiej rundy. Polak przez pierwszą odsłonę będzie nabijać kolejne oczka, a w drugiej jakąś kombinacją zaskoczy zmęczonego Alexandra i odeśle go do krainy wiecznych snów. Jan Błachowicz przez (T)KO, runda 2.

Paweł Kowalik
Błachowicz przez KO, runda 2. Janek powinien spokojnie rozegrać tę walkę, trzymając dystans i punktując rywala. W razie czego może przenieść walkę na ziemię, gdzie powinien zdominować rywala. Spodziewam się jednak, że od początku Błachowicz będzie miał przewagę w stójce i w tej płaszczyźnie rozstrzygnie walkę na swoją korzyść.

Tomasz Marciniak
Alexnader jest już w wieku na ten sport emerytalnym i choć siłę w łapach ma nadal widać to po jego innych atrybutach. Kondycja i umiejętność przyjęcia ciosu są u Amerykanina coraz słabsze i Janek powinien to pokazać na ringu. Po początkowej szarży gdzie może być niebezbiecznie spodziewam się, że Polak od drugiej, trzeciej minuty przejmie kontrolę nad pojedynkiem. Jeśli chodzi o metodę wygranej to wydaje mi się, że Błachowicz ucieknie się do zapasów i ubije rywala ground-and-pound. Błachowicz, TKO, 2 runda.

Wojsław Rysiewski
Jan Błachowicz przez TKO, runda 1. Myślę, że z Alexandrem nie ma sensu ryzykować walki w stójce, gdzie jest on najbardziej groźny. Błachowicz powinien wziąć przykład z Thiago Silvy, rzucić Amerykaninem o ziemię jak workiem ziemniaków, a w parterze to już będzie pojedynek do jednej bramki. Oczywiście Polak jest pewnie też lepszy w stójce, ale tutaj Alexander zawsze może go zaskoczyć jakimś mocnym cepem.

Mariusz Pudzianowski vs. Christos Piliafas

Jakub Bijan
Myślę, że Piliafas to zawodnik z półki na którą Mariusz może nigdy się nie wspiąć. Powrót do starych zwyczajów treningowych tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Uważam, że “Szalony Grek” jeszcze w pierwszej rundzie (czy to ciosami, czy obaleniem) przeniesie walkę na ziemię gdzie z górnej pozycji łatwo podda byłego strongmana. Piliafas, poddanie, runda 1.

Karol Dąbrowski
Nie widziałem ani jednej walki Greka, ale myślę, że Piliafas ma wszystko potrzebne do znokautowania Mariusza i zakończenia przed czasem tego żenującego widowiska, rozgrywanego w realiach pochłaniania powietrza z gdańskiej Ergo Areny. Mariusz się wystrzela, dostanie parę bomb i sędzia będzie musiał przerwać walkę. Christos Piliafas przez (T)KO, runda 1.

Paweł Kowalik
Piliafas przez poddanie, runda 2. Wszystko wskazuje na to, że wrócił stary, zły Pudzian. Obawiam się, że Mariusz wystrzela się szybko z całej amunicji i stanie się łatwym celem dla Piliafasa. Szalony Grek nie powinien mieć problemów, by poddać zmęczonego rywala, będąc z góry.

Tomasz Marciniak
Słyszałem dużo o treningach Pudziana przed tą walką i nie były to pozytywne uwagi. Każdy straciłby przygotowując się w Polsce zamiast w ATT ale Mariusz zdaje się naprawdę potrzebować trenerów z autorytetem, przy których schowa swoją dumę do kieszeni. Piliafas powinien być mega zmotywowany, że w wieku 36 lat po latach tyrania na podrzędnych galach w Michigan dostanie szansę walki na dużym show przed dużą publiką. Jeśli nie spali go trema to w swoim stylu wystrzeli z bloków, zepchnie Pudziana do defensywy a Polak nie będzie wiedział jak sobie z tym poradzić. Piliafas, poddanie, 1 runda.

Wojsław Rysiewski
Christos Piliafas przez TKO, runda 2. Piliafas to solidny wyrobnik z amerykańskiej szkoły MMA. Jeśli Mariusz trenowałby do walki z nim w ATT, gdzie doświadczeni trenerzy trzymali jego trudny charakter w ryzach, byłbym spokojny, że sobie poradzi. Wiedząc jednak z przecieków jak wyglądały przygotowania Pudziana mam spore obawy co do jego formy i progresu w tym co umie. Wbrew bukmacherom postawię na powtórkę z pierwszej walki z Thompsonem.

Marcin Różalski vs. Rodney Glunder

Jakub Bijan
Zmiana zawodników zdecydowanie poprawiła sytuacje Różalskiego. Glunder to rywal o klasę gorszy niż (nawet) podstarzały Le Banner i jeśli jakimś cudem wygra ten pojedynek, to będzie chyba ostateczny sygnał, że Różalskiemu z MMA nie po drodze. Niemniej jednak myślę, że kiedy walka przeniesie się na ziemie Polak zdoła doprowadzić do TKO i po raz pierwszy bez pomocy sił wyższych – niebiańskich, czy piekielnych – wygra walkę na KSW. Różalski, TKO, runda 1.

Karol Dąbrowski
O ile wcześniej zdecydowanie obstawiałem Le Bannera, po wypadnięciu Francuza z rozpiski i zakontraktowaniu Holendra, teraz typuję na naszego Barbarzyńcę z Płocka. Rodney Glunder nie walczył w MMA od trzech lat, a w formułach uderzanych ostatnio regularnie przegrywał. Różal nie powinien mieć najmniejszych problemów z rozbiciem zaciągniętego na szybkości Glundera. Marcin błyskawicznie sprowadzi pojedynek na ziemię i tam brutalnie, uderzeniami uśpi rywala. Marcin Różalski przez (T)KO, runda 1.

Paweł Kowalik
Różalski przez poddanie, runda 1. Różalski ostro szlifował parter, którym najwidoczniej chciał zaskoczyć Le Bannera. Teraz będzie mógł nowe umiejętności zaprezentować na tle słabiutkiego Glundera, którego forma pozostaje zagadką. Myślę, że po szybkim kotle na samym początku walka przeniesie się na ziemię, a tam Różalski skutecznie pójdzie po balachę.

Tomasz Marciniak
Zawodnik z Surinamu przyjeżdża do Gdańska łatać domowy budżet. Wygrawszy między MMA i kickboxingiem 2 walki w ostatnich 5 latach jestem przekonany, że nie sprawi problemów Różalowi. Różalski, TKO, 1 runda.

Wojsław Rysiewski
Marcin Różalski przez TKO, runda 1. Nie dość, że Glunder nie walczył w MMA od trzech lat, to przez poprzednie pięć był regularnym dostarczycielem zwycięstw swoim rywalom. Różalski, mimo, że MMA ewidentnie mu nie leży, jest na tyle zawzięty i charakterny, że nie powinien mieć problemów z odprawieniem Holendra.

Karol Bedorf vs. Karl Knothe

Jakub Bijan
Knothe nie powinien postawić Karolowi zbyt trudnych warunków. Zapasy sygnowane logiem Ankosu i parter z plakietką Berserkerów powinny być wystarczającymi atrybutami do skończenia tej walki jeszcze w pierwszej rundzie. Bedorf, poddanie, runda 1.

Karol Dąbrowski
Zawodnik ze Szczecina będzie systematycznie obalał i punktował uderzeniami z góry, po czym utoruje sobie drogę do jakiejś techniki kończącej pod koniec pierwszej rundy. Nie sądzę, aby wolniejszy i mniejszy Knothe był w stanie zaskoczyć Bedorfa. Karol Bedorf przez poddanie, runda 1.

Paweł Kowalik
Bedorf przez poddanie, runda 2. Coco wyraźnie góruje nad Knothe w parterze, ale może mieć pewne problemy w stójce. Dlatego powinien jak najszybciej skorzystać z zapasów wypracowanych pod okiem Andrzeja Kościelskiego. Wydaje mi się, że Knothe będzie w stanie przetrwać pierwsze 5 minut, ale w drugiej rundzie zostanie zmuszony do odklepania.

Tomasz Marciniak
Jeśli Karl Knothe jest poddawany przez Lashleya tak podstawową techniką jak klucz w niespełna cztery minuty jestem pewien, że Bedorf może go odklepać z przepaską na oczach. Bedorf, poddanie, 1 runda.

Wojsław Rysiewski
Karol Bedorf przez poddanie, runda 1. Liczę, że już drugie przygotowania Karola w Pozaniu dadzą podobny efekt jak w pojedynku z Olivą. Jeśli nasz zawodnik będzie zapaśniczo w dobrej formie, to droga do jego zwycięstwa przed czasem powinna być krótka i bezbolesna.

Borys Mańkowski vs. Rafał Moks

Jakub Bijan
Szczerze powiedziawszy, to nie bardzo mam ochotę oglądać to bratobójcze zestawienie. Jeżeli jednak mam typować wynik, to myślę, że będący obecnie w gazie Mańkowski jest nieznacznym faworytem. Myślę, że punktowanie pojedynczymi ciosami w stójce i ewentualne obalenia pod koniec rund pozwolą Borysowi urwać co najmniej dwie z trzech rund. O ile tylko podopieczny Andrzeja Kościelskiego nie wpakuje się w jakąś dźwignie na nogę – a trening u Zbigniewa Tyszki daje mocne podstawy by twierdzić, że się jednak nie wpakuje – powinien wygrać na punkty. Mańkowski, niejednogłośna decyzja.

Karol Dąbrowski
Uważam, że Borys jest po prostu lepszym zawodnikiem i tutaj całkowicie zdominuje zapaśniczo Moksa. Obalenie – uderzenia. Obaj nie są jakimiś wirtuozami stójki, jedyny aspekt, w którym Kulti będzie miał przewagę to BJJ, jednak postawię na zapaśnika Ankosu. Borys Mańkowski przez jednogłośną decyzję.

Paweł Kowalik
Mańkowski przez decyzję. Borys cały czas rozwija się w stójce i to powinno dać mu przewagę na kartach sędziów. Zapewne nie zdecyduje się na zbyt częste schodzenie do parteru, a zapasy wykorzysta głównie do punktowania na swoją korzyść w końcówkach rund. Niskie kopnięcia Rafała to bardzo groźna broń, ale raczej nie dadzą mu przewagi na kartach sędziów. W firmową skrętówkę też ciężko mi uwierzyć.

Tomasz Marciniak
„Kulturysta” ma dwie groźne bronie: low kicki i skrętówki i choć udawało mu się to już w przeszłości wygrać walkę na punkty lowami jest niezywkle ciężko. Borys, jako lepszy zapaśnik, będzie raczej deycdował o płaszczyźnie pojedynku i chyba utrzyma tą walkę w stójce pokazując swoje nowe szlify bokserskie a do obaleń ewentualnie uciekając się pod koniec rund by przekonać sędziów. Mańkowski przez decyzję.

Wojsław Rysiewski
Borys Mańkowski przez decyzję. Do końca nie jestem przekonany czego się spodziewać po tym pojedynku. Nikt nie wie jak wzajemna bliska znajomość obu wpłynie na ich podejście do walki. Mańkowski jest chyba słusznie nieznacznym faworytem, w stójce jest chyba bardziej wszechstronny, dodatkowo dysponuje znacznie lepszymi zapasami. Nie można oczywiście zapominać o znakomitych atakach Rafała w parterze oraz tym, że Borys miał swego czasu problemy z obronami w takich sytuacjach. Mimo to typuję zwycięstwo zawodnika z Poznania w pełnym wymiarze.

Anzor Azhiev vs. Paul Reed

Jakub Bijan
Młody Czeczen rozwija się bardzo szybko, przed nim kolejny test w postaci weterana ringów i klatek. Jestem jednak wyjątkowo spokojny o Anzora i myślę że będzie od Reeda lepszy tak w stójce jak i w parterze a znakomite zapasy dadzą mu konmort wyboru płaszczyzny walki. Azhiev, jednogłośna decyzja.

Karol Dąbrowski
Poprzednie walki Czeczena, jak i filmiki z jego przygotowań utwierdziły mnie w przekonaniu o ogromnym potencjale Azhieva. Dynamiczny zawodnik z Kaukazu błyskawicznie rozprawi się ze Szkotem, zapisując do rekordu wartościowe zwycięstwo. Anzor Azhiev przez TKO, runda 1.

Paweł Kowalik
Azhiev przez decyzję. Anzor nie znajdzie się na plecach, a to chyba jedyna droga dla Reeda do wygrania tej walki. Azhiev będzie punktował na swoją korzyść sprowadzeniami i kontrolą z góry, a do tego powinien zademonstrować ciekawą stójkę. Reed poprzeczkę zawiesi zapewne wysoko, ale wątpię, by zdołał wypunktować Czeczena.

Tomasz Marciniak
Anzor ma naprawdę papiery na jednego z najlepszych zapaśników w MMA w Europie. Reed z kolei zawsze najbardziej skuteczny był z górnej pozycji, którą będzie mu niezwykle ciężko uzyskać w walce z Czeczenem. Azhiev przez decyzję.

Wojsław Rysiewski
Anzor Azhiev przez decyzję. Myślę, że co do faktu, że Anzor to wielki talent raczej nikt nie ma wątpliwości. Pytanie czy jest już teraz gotowy na rywali klasy europejskiej jakim jest Szkot. Typując ten pojedynek skłaniam się ku odpowiedzi pozytywnej. Młody Czeczen powinien zamienić pojedynek w starcie zapaśnicze i unikając w ten sposób ataków bokserskich Reeda, wygrać na punkty.

Kamil Waluś vs. Jacek Wiśniewski

Jakub Bijan
Nie bardzo mam ochotę poświęcać swój czas na typowanie tego pojedynku. Z piłką nożną mam tyle wspólnego co łyżwiarstwem figurowym więc o istnieniu Wiśniewskiego dowiedziałem się, kiedy ten zaczął przebąkiwać o walkach w MMA. Zostawiając jednak wszystko inne, żenującym widowiskiem będzie jeśli zawodnik MMA nie położy emerytowanego piłkarza na plecy i nie podda go w pierwszej rundzie. Waluś, poddanie, runda 1.

Karol Dąbrowski
Oby tylko nie był to pojedynek spod znaku siewu kukurydzy i kopania ziemniaków, szczerze to obawiam się o zdrowie Wiśniewskiego. Najlepiej, aby Waluś wybił mu MMA z głowy. Jednostronna konfrontacja, wymiana w stójce, skrócenie dystansu przez Walusia, sprowadzenie walki do parteru, grad ciosów i balacha na rękę miotającego się piłkarza to będzie najbardziej humanitarne rozwiązanie. Kamil Waluś przez poddanie, runda 1.

Paweł Kowalik
Wiśniewski przez TKO, runda 2. Kompletny strzał. Nikt nie wie na co stać Wiśniewskiego, jak poradzi sobie z innym rodzajem presji i jak zareaguje na ciosy. Kamil ma większe doświadczenie i zapewne większe umiejętności, ale jeśli były piłkarz będzie w stanie przetrwać pierwszą rundę, to w drugiej uwidoczni się różnica w przygotowaniu kondycyjnym, a mocne kopnięcia mogą źle skończyć się dla zmęczonego Walusia. Równie prawdopodobny wydaje mi się scenariusz, który zakłada wygraną Walusia przez poddanie lub GnP w I rundzie, ale zdecyduje się jednak postawić na byłego piłkarza.

Tomasz Marciniak
Szanse Kamila wzrosną znacznie, jeśli schowa dumę do kieszeni i nie będzie chciał walczyć w stójce. „Wiśnia” na pewno ciężko pracował nad obroną obaleń ale kiedy 120 kilo masy się na ciebie przewraca utrzymać pion nie będzie łatwo. Jeśli walka trafi do parteru szybko to nie wyobrażam sobie, żeby Waluś nie wykorzystał tej pozycji i nie skończył rywala. Jeśli eks-piłkarz utrzyma się w stójce pewnie spompuje rywala i dzięki przewadze kondycyjnej sam będzie w idealnej sytuacji by zwyciężyć. Nie mam pojęcia czego się spodziewać, równie dobrze można rzucić monetą co zrobię po skończeniu tego zdania. Reszka. Wiśniewski, TKO, 2 runda.

Wojsław Rysiewski
Kamil Waluś przez TKO, runda 1. Im dłużej myślę o tym pojedynki, tym bardziej mam wrażenie, że daliśmy się oczarować reputacji Wiśniewskiego jako boiskowego zabijaki, zapominając, że MMA to jednak zupełnie inny sport niż 90-minutowe bieganie za piłką czy danie komuś w tubę na solówce. Kamil będzie miał przede wszystkim gigantyczną przewagę umiejętności w parterze, a nie jestem wcale przekonany czy nie równie gigantyczną w stójce. Oczywiście Wiśnia ma pewnie lepszą kondycję, ale ja typuję, że nie będzie nam dane się o tym przekonać.

313 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 10. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 11. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 12. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 13. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 14. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 15. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 16. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 17. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 18. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 19. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 20. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 21. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 22. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 23. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 24. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 25. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 26. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 27. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 28. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 29. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 30. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 31. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 32. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 33. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 34. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 35. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 36. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 37. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 38. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 39. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 40. Venom, ty nie sędziujesz na dzisiejszej gali że  wziąłeś udział w typowaniu?

 41. Już Ci odpisałem w innym temacie, usunięta z typera przez zamieszanie z Le Bannerem i zmianą rywala

 42. Wiśniewski tko 2r

  Anzor dec

  Mańkowski dec

  Bedorf dec

  Różal sub 1r

  Błachowicz tko/ko 1r

  Piliafas tko/ko 1r

 43. No proszę jaka zgodna redakcja, tylko przy walce Walusia i Wiśniewskiego głosy się podzieliły

 44. Nie bardzo rozumiem to podejście do kondycji Wiśniewskiego. Z tego co wiem macie jakieś tam doświadczenie bezpośrednio z maty nie pamietacie jak po pierwszym treningu w parterze bolały mięśnie o których istnieniu nie mieliście pojęcia? Kondycja piłkarska nie ma absolutnie bezpośredniego przełożenia na "ringową" i choć oczywiście może się okazać że Wiśniewski rzeczywiście góruje nad Walusiem w tym aspekcie to dziwi mnie niezachwiana pewność że tak właśnie będzie.

 45. To może zdradzicie te rzekome „przecieki” co do treningów Pudziana? Czy będziecie się bawić w „wiem ale nie powiem”?

 46. Jestem lekko zszokowany tym że część redakcjii stawia na debiutanta Wiśnie.

 47. Wiśniewski TKO 2 rnd.  Waluś nigdy mnie nie przekonywał, ma watpliwe umiejętności, fakt trenuje pod okiem Jurasa, rozwija się ale myslę ze zawziętośc i iserce Wiśni wezmie góre. Przetrzyma ataki Kamila który będzie chciał bić się w stójce, zaś w drugiej odsłonie opadnie z sił, co wykorzysta eks piłkarz.

  Reed TKO 3 rnd.  Lubię Anzora ale nie wiem czy Reedowi da radę. Walka zapowiada się arcyciekawie, dobre zestawienie, myslę że Szkot może wygrać to swoim doświadczeniem.

  Borys dec.  Bratobójczy pojedynek będzie ze wskazaniem dla reprezentanta Ankosu. obaleniami i kontrolą w parterze powinien zyskac przychylnośc sędziów i ugrac dwie rundy. Pytanie co dalej z Rafałem po tej porażce.

  Bedorf Sub 1 rnd Co tu dużo pisac.. Skoro Lashley go poddał to as parteru jakim jest Bedorf zrobi to szybciej.

  Różal TKO 1 rnd Przjeżdza człowiek który nie walczył od lat, a jego ostatnie wygrane pamiętają chyba tylko jego trenerzy. Różal jest przygotowany, nieważne jak, i tak starczy.

  Janek Sub 2 rnd Myslę że po początkowej rundzie na rozpoznanie, Janek nie chcąc wdawac sie w wymianę ciosów obali a tam podda Alexandra bez większych problemów.

  Pudzian TKO 2 rnd. Nie wiem czemu ale coś mi mówi że Mariusz to wygra, mimo jego mizernego przygotowania. Czyste przeczucie, Będę mile zaskoczony jeśli okaże sie że mam rację.
  „Różowy pas w cygańskim Jiu Jitsu”- John Maguire

 48. Waluś KO/TKO 1r
  Anzor DEC
  Mańkowski DEC
  Coco SUB 1r
  Różal KO/TKO 1r
  Pilliafas DEC
  Janek KO/TKO 3r

 49. Błachowicz – Alexander TKO 2rnd

  1 runda będzie pewnie nawet wyrównana ale w drugiej amerykanin się spompuje i Błachowicz przez GnP.

  Pudzianowski – Piliafas 1 rnd poddanie – Jeśli doszłoby do decyzji to wygra Mario ( -_-) ale na szczęście szanse na to są marne. Szczerze to wkurza mnie już pudzian i życze mu porażki, najllepiej z ostrym wpierdolem ale pewnie  Polak najpierw obali Greka a ten później z łatwością go podda.

  Różalski – Glunder- nie typuje zwycięzcy bo nie znam Glundera. Niby za Różalem przemawia to, ze jego przeciwnik trzy lata nie walczył ale do tej pory płocki barbarzyńca też nic nie pokazał a jego magiczną stójkę można było zobaczyć (właściwie usłyszeć) tylko w jego opowieściach.

  Bedorf – Knothe 2rnd poddanie – Jeżeli Knothe poddał Lashley to raczej nie ma wątpliwości co do przebiegu tej walki.

  Mańkowski – Moks przez decyzje – Borys jest na fali wznoszącej i widać, że z każdą walką radzi sobie coraz lepiej więc stawiam na niego ale pojedynek będzie wyrównany.

  Azhiev – Reedy przez decyzje – Gdyby Paul nie walczył ostatni raz prawie rok temu to postawiłbym na niego, choć też niewiadomo jak odbiją się na Czeczenie treningi podczas Ramadanu. Jednak pewnie ze względu na hype wokół młodego gdy walka będzie wyrównana sędziowie dadzą zwycięstwo Anzorowi.

  Waluś – Wiśniewski 1 rnd  tko – nie wyobrażam sobie żeby Waluś to przegrał. Gość, który trenuje mma juz kilka lat, ma stoczonych kilka walk amatorskich i kilka zawodowych musi wygrać z byłym piłkarzem, który trenuje kilka miesięcy. Bójki uliczne można wsadzić między bajki, a przytaczanie tych 200 walk Wiśniewskiego to jest po prostu kpina. Skończy się tak, że Waluś zepchnie Wiśniewskiego do rogu a ten drugi zachowa się pewnie jak Wroński w walce z Nastulą. Jeżeli Waluś to przegra powinien ogłosić zakończenie kariery.

   

  A dlaczego na początku nie jest typowana walka wieczoru ?
  „1. Kobiety są bardziej mściwe, zawistne i perfidne od facetów.
  2. Do końca życia będę samotny, za dużo na świecie kurestwa.” – M.Noonan

 50. Jan Błachowicz, TKO – Błachowicz pokona zardzewiałego Amerykanina i będzie mały krok bliżej do wyjazdu do USA i toczenia walk z najleoszymi.

  Mariusz Pudzianowski, TKO – Przygotowania w Polsce na pewno nie wyszły mu na dobre, ale mam przeczucie, że jednak uda mu się pokonać Greka.

  Marcin Różalski, KO – Z Le Bannerem stawiałem na przegraną Różala, który kompletnie mnie nie przekonuje i wolałbym go już nie oglądać na ringach KSW, ale w walce z zastępcą najprawdopodobniejszą opcją wydaje się być wygrana przez nokaut Polaka.

  Karol Bedorf, SUB – Bedorf nie powinien mieć problemów z poddaniem przeciwnika.

  Borys Mańkowski, DEC – Moks może szukać jakiejś szansy w poddaniu w poddaniu, ale Mańkowski jest według mnie nieco lepszym i wszechstronniejszym zawodnikiem.

  Anzor Azhiev, DECObaj są chyba troszkę przeceniani, ale głodny zwycięstw i stale się rozwijający, utalentowany Czeczen wypunktuje odchodzącego na emeryturę Szkota.

  Kamil Waluś, SUB – Waluś nie trafia do mnie swoimi umiejętnościami, ale nie wydaje mi się, żeby przegrał z debiutującym byłym piłkarzem. Songo przetrwa nawałnicę Wiśni, sprowadzi do parteru, a tam podda lub obije rywala.

 51. Jan Błachowicz (15-3) vs. Houston Alexander (13-8)
  Wygra Janek przez KO lub poddanie w 2 rundzie!
  Mariusz Pudzianowski (4-2) vs. Christos Piliafas (4-1)
  Christos Piliafas wygra przez KO w pierwszej lub 2 rundzie!
  Marcin Różalski (2-2) vs. Rodney Glunder
  Nie znam typa dlatego stawiam na Różala za jego wypowiedzi na temat religii 😀
  Karol Bedorf (7-2) vs. Karl Knothe (20-8)
  Bedorf przez poddanie 2 runda;D
  Borys Mańkowski (12-4-1) vs. Rafał Moks (6-5)
  Mańkowski jednogłośną decyzją chyba ze go Moks skreci gdzies:D
  Anzor Anzhiev (2-0) vs. Paul Reed (19-9-1)
  Anzhiev go poskłada szybko
  Kamil Waluś (2-1) vs. Jacek Wiśniewski (0-0)
  Kurde nie wiem 😀 chyba Waluś go poskłada chocbym sie nie zdziwil jakby Jacek troche powalczyl

 52. Kamil Waluś – TKO runda 1,
  Anzor Azhiev – Decyzja,
  Borys Mańkowski – Decyzja,
  Karol Bedorf – Poddanie runda 1,
  Jan Błachowicz – TKO runda 2,
  Christos Piliafas – Poddanie runda 2.

 53. Wow, dużo osób stawia na wiśnie. Moim zdaniem Waluś to murowany faworyt i nie widzę innej opcji niż jego wygrana
   Wydaję mi się też , że Pudzianowski da radę i wyciągnie decyzję jeśli się nie wypompuje po pierwszej rundzie. Poziom sportowy Greka jest wielką niewiadomą ale nie sądzę by był lepszym przeciwnikiem od Thompsona, Mario być może samymi obaleniami jest w stanie wypunktować przeciwnika
   Tak czy owak gali nie będę tego oglądał bo nie zapłacę ani złotówki za tą rozpiskę, dzisiaj piłkarz jutro skoczek narciarki albo prowadzący jakiegoś programu telewizyjnego
  Powodzenia

 54. Błachowicz TKO 2 runda

  Piliafas poddanie 1 runda

  Różalski TKO 1 runda

  Bedorf poddanie 2 runda

  Mańkowski decyzja

  Azhiev TKO 2 runda

  Wiśniewski decyzja

 55. Walus TKO runda 1

  Azhiev Decyzja

  Moks Poddanie runda 2

  Bedorf Poddanie rudna 1

  Rozalski TKO Runda 1

  Piliafas Szybkie TKO

  Błachowicz KO runda 1

 56. Waluś TKO 1r
  Anzor DEC
  Mańkowski DEC
  Bedorf SUB 2r
  Różal TKO 2r
  Pilliafas TKO 2r
  Janek TKO 2r

 57. Co prawda nie jestem znawcą MMA a interesuję się tą dziadziną od czasu do czasu – i zszokowało mnie dlaczego wszyscy stawiają na przeciwnika Pudziana (głównie dlatego założyłem sobie konto na portalu by dopytać o te typy) – przecież Mariuszowi coraz lepiej idzie w tym sporcie można to dostrzec przede wszystkim po ostatniej walce z takim wielkim gościem chyba Sapem? który chyba przecież nie był jakimś tam leszczem z ulicy. Obecny przeciwnik Pudziana wygląda właśnie na takiego kelnera który prezentuje się mizernie do Pudziana. Nie rozumiem dlaczego Mariusz miał by przegrać ewidentnie jest masywniejszy i silniejszy.?

 58. @primefigher

  Mariuszowi coraz lepiej idzie w tym sporcie można to dostrzec przede wszystkim po ostatniej walce z takim wielkim gościem chyba Sapem? który chyba przecież nie był jakimś tam leszczem z ulicy

  No comment…

  Albo jesteś głupi, albo chcesz wzbudzić zainteresowanie..

 59. @primefighter Streszczę Ci to troszkę-Bob Sapp przegrywa każdy pojedynek, przyjeżdża tylko po wypłatę przegrał nawet z gościem ważącym 84kg więc każdy może z nim wygrać.Pudzian znowu zaczyna się mądrzyć co to nie on nie wyjechał do Stanów tylko postanowił po koleżeńsku w Polsce się przygotowywać.Piliafas jest dla nas wielką niewiadomą ale jest jednak bardziej doświadczony-wiele walk amatorskich stoczył.masywność prawie nic nie znaczy w tym sporcie. Tu liczy się technika, kondycja i doświadczenie.Mógłbym jeszcze kilka powodów podać ale mam nadzieję, że Ci starczy.

 60. Oj, widzę że tutaj niczego się nie dowiem (czerstwe gadki jak na wp) przepraszam za pytanie i już nie denerwuje.

  Pozdrawiam

 61. Zgadzan się z waszymi typowaniami. Choć Różala i Walusia bym nie stawiał w roli faworyta.

 62. Przykro nam, ze cie nie glaszczemy po glowce :

  Co do typow, w pelni sie zgadzam. A w kwestii spornej (tj.walka Walus – Wisnia), stawiam mimo niecheci na Songokamila.

 63. nikuya-san – dzięki za odpowiedź 🙂 a widzisz o tym nie wiedziałem federacja sprawy przedstawia nieco inaczej.

 64. Nie wiem, jak można stawiać na Wiśniewskiego. Pomijąc fakt, że jest piłkarskie cardio będzie w ringu znaczyć tyle, ile cardio każego zawodnika mma by znaczyło na boisku, to przecież każdy totalny przeciętniak powinien brawlera z ulicy bez najmniejszych problemów obalić, nawet robiąc to na chama.

 65. Orientuje się ktoś gdzie w Krakowie będzie można obejrzeć galę, chodzi mi o jakieś miejsce w pobliżu Rynku Głównego?

 66. Nie wiem, jak można stawiać na Walusia. Pomijając fakt, że dostał ostre manto od Piotrowskiego to nie widzę, żeby dziś był szczególnie lepszym zawodnikiem. Chyba nie bierzesz pod uwagę jego walki z Bazelakiem? A jego szybkość… hmm nawet nie muszę oglądać powtórek, bo jest to slow motion.

 67. Piliafas is the best.
  Typowałem jak redakcja, ale Alexander zawsze może trafić Janka, którego szczęka jest nie wiadomą, bo nie dawał się trafić.

 68. Waluś TKO runda 1

  Azhiev TKO runda 2

  Mańkowski Decyzja

  Bedorf Poddanie runda 3

  Różalski TKO Runda 1

  Piliafas TKO Runda 1

  Błachowicz TKO runda 3

 69. Waluś przygotowaywał się z Oveeremem, więc jak wy tu widzicie przewagę Wiśni w stójce? Zgadzam się ze wszystkimi typami redaktorów. Piliafas umie znokautowac rywala a Pudzian w najlepszym wypadku zaczerwienic twarz. Alexander słynie ze swojego mocarnego kardio, więc Janek po pierwszej rundzie będzie miał z górki. Różal dostał drewno za przeciwnika. Bedorf bez problemu powinien poddac rywala. Jedynie walki Anzora i Borysa mogą byc widowiskowa.

 70. pudzianowski wygra przez niesłuszną decyzje zobaczycie ,ja walka zakonczy sie przez decyzje to tylko pudzian tak jest w ksw

 71. Waluś TKO 1

  Anzor KO

  Moks SUB 3

  Bedorf SUB 2

  Różal DEC

  Alexander SUB 2

  Pudzianowski TKO 2

 72. Waluś przygotowaywał się z Oveeremem

  Ty to piszesz na powaznie? Odnoszę wrażenie, że trollujesz. Oglądałeś ostatnie wywiady z Walusiem?

 73. Waluś przygotowaywał się z Oveeremem, więc jak wy tu widzicie przewagę Wiśni w stójce? Zgadzam się ze wszystkimi typami redaktorów. Piliafas umie znokautowac rywala a Pudzian w najlepszym wypadku zaczerwienic twarz. Alexander słynie ze swojego mocarnego kardio, więc Janek po pierwszej rundzie będzie miał z górki. Różal dostał drewno za przeciwnika. Bedorf bez problemu powinien poddac rywala. Jedynie walki Anzora i Borysa mogą byc widowiskowa.

  Nie przygotowywał się z Holenderem to po pierwsze, a po drugie redakcja poróżniła się w typach, więc jak możesz zgadzać się ze wszystkimi?

 74. Gala już elegancko wykupiona w HD, piwko się chłodzi. Zapowiada się niesamowity spektakl!

 75. „pudzianowski przez niesłuszną decyzje” dobre, rozbawiłeś mnie 😀

 76. Błachowicz, TKO, 2 runda.
  Janek ma mocne argumenty by to wygrać. Myślę, że Cieczyński Książę będzie utrzymywał stójkę i szukał ciosu, którym uśpi przeciwnika. Takie wartościowe zwycięstwo może pomóc mu w drodze do UFC. 😀

  Pudzianowski, TKO, 2 runda
  Grek jest wymagający i to dobry krok ze strony KSW i swoisty ukłon dla Mariusza i jego fanów. Pudzian mimo przygotowań w Polsce ma szansę wygrać tą walkę i liczę, że nie pójdzie od razu na wymianę, tylko będzie pracował w parterze, punktując na swoją korzyść. Ostatecznie powinien zakończyć to jakimiś ciosami w drugiej rundzie.

  Różalski, TKO, 1 runda
  Wcześniej stawiałem na Le Bannera, w tym wypadku postawię na Różalskiego. Przeciwnik jest już zardzewiały, Marcin nie będzie miał z nim większych problemów. Myślę, że efektownie zyska parter i tam zakończy to ciosami.

  Bedorf, Poddanie, 1 runda
  Karol solidnie pracował, a przeciwnik ma wiele słabych punktów, które Karol powinien zwyczajnie wykorzystać. Myślę, że umiejętnie wykorzysta swój parter i znajdzie tam jakieś poddanie.

  Mańkowski, Niejednogłośna decyzja
  Serce jest za Moksem, rozum za Mańkowskim. Borys ma argumenty by wygrać ten pojedynek, chociaż z drugiej strony Rafał da z siebie 200%. Myślę, że chłopaki będą się obijać w stójce, ew. któryś poszuka jakiegoś obalenia, a ostatecznie to Mańkowski wygra niejednogłośnie na punkty.

  Azhiev, Jednogłośna decyzja
  Reed po swojej stronie ma przede wszystkim doświadczenie. O ile Anzor utrzyma pojedynek w stójce, co jakiś czas zaliczając dodatkowe oczka obaleniami, powinien wygrać z doświadczonym Szkotem przez decyzję.

  Wiśniewski, TKO, 2 runda
  Osobiście kibicuję Wiśni w tym starciu – który zarazem jest jedną, wielką niewiadomą. Jeżeli przetrzyma nawałnicę Walusia i dotrwa do drugiej rundy, raczej większych problemów z wypompowanym Kamilem nie będzie.

 77. Wow, aż dwóch redaktorów postawiło na Wiśniewskiego. Jestem w szoku bo jak można typować zwycięstwo kogoś, kto nie ma bazy i doświadczenia? Kogoś, kto tak naprawdę nigdy nie miał okazji zaprezentować własnych umiejętności?

 78. Blachowicz ,poddanie 2 rudna 

  Pudzian, tko 1 rundka

  Różal ,2 runda tko

  Bedorf , jednoglośna decyzja

  Mańkowski , jednoglośna decyzja 

  Azhiev , 2 runda tko

  Waluś , 1 runda tko 

 79. Walus Poddanie runda 2

  Azhiev Decyzja

  Mańkowski Decyzja

  Bedorf Poddanie Rudna 2

  Rozalski TKO Runda 1

  Piliafas TKO Runda 2

  Błachowicz KO runda 2

 80. Błachowicz, Piliafas, Blunder, Bedorf, Mańkowski, Azhiev, Wiśniewski 😀

 81. 1. Waluś vs Wiśniewski, Waluś TKO 1 runda

     Tak naprawdę Wiśniewski nie ma żadnych argumentów, aby choć przez chwilę zagrozić Walusiowi. Walka będzie prawie identyczna do tej z Bazelakiem.

  2. Azhiev vs Reed, Azhiev UD

  Reed będzie miał minimalną przewagę jedynie w BJJ, wszytkie pozostałe atuty są po stronie Anzora, przede wszystkim zapasy, dzięki którym najprawdopodobniej nie znajdzie się na plecach. Przewiduję jednostronny pojedynek z dominacją Anzora w klinczu i stójce.

  3. Moks vs Mańkowski, remis

  Remis w tym pojedynku jest bardzo prawdopodobny. Obydwaj mają stójkę na podobnym, przeciętnym poziomie, i właśnie w tej płaszczyźnie rozegra się moim zdaniem ta walka. Jeden i drugi mają zbyt duży szacunek do siebie i swoich umiejętności. Borys nie pokaże swoich zapasów, a Rafał swojego BJJ.

  4. Bedorf vs Knothe, Bedorf SUB 1 runda

  Każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo "Coco" przed czasem będzie sporym zaskoczeniem. Sądzę, że Karol nie będzie czekał i od pierwszego gongu ruszy na zawodnika gymu Gorilla Combat, obali go i zakończy pojedynek duszeniem lub balachą.

  5. Marcin Różalski vs Rodney Glunder, Glunder DSQ runda 2

  Różalski od początku przygotowywał się na JLB, ten jednak po raz kolejny doznał kontuzji i nie wystąpi na KSW. Niestety, ale Marcin wkurzony tym faktem nie będzie w stanie skoncentrować się na walce z Glunderem, który jest w stanie napsuć mu sporo krwi. Obym się mylił, ale obstawiam, że po pierwszej dość nudnej rundzie Różalowi puszczą nerwy i dopuści się jakiejś zabronionej techniki.

  6. Mariusz Pudzianowski vs Christos Piliafas, Piliafas TKO runda 1

  Według mnie nawet po przygotowaniach w ATT Pudzian przegrałby tą walkę, po prostu pierwszy raz spotka się z prawdziwym, przygotowanym zawdonikiem MMA. Amerykanin o greckich korzeniach na pewno nie jest wirtuozem, ale jego umiejętności zupełnie wystarczą aby przetrwać pierwszy sztuem Mariusza, zajechać kondydcyjnie i zakończyć sprawę ciosami w parterze.

  7. Jan Błachowicz vs Houston Alexander, Błachowicz KO runda 2

  Alexnader dzięki doświadczeniu z UFC i sporym umiejętnościom jest w stanie narobić problemów jednemu z najlepszych europejskich półciężkich sporo problemów, obstawiam jednak, że Janek pokaże to co najlepsze i zakończy walkę efektownym nokautem w drugiej rundzie.

 82. @GLF wielokrotnie wypowiadali się sportowcy że najgorsze jest podjęcie walki z kimś kto jest nieobliczalny, tutaj nie będzie techniki. Waluś kompletnie nie wie czego się spodziewać po Wiśni. Jak facet zacznie machać cepami to przy słabszej mobilności Walusia ze względu na sporą wagę może go trafić. To jest ponad 100Kg więc wszystko jest możliwe.
  Będzie duża lipa jak zawodnik MMA przegra, ale takie konfrontacje są ciekawe, bo ludzie lubią porównywać to co jest skuteczne i dziwie się że nie ma mocnej promocji na tym haśle. Przecież MMA zaczynało od takich walk gdzie konfrontowało się dwóch zawodników, a dopiero później stało się sportem.

 83. konfrontowało się dwóch zawodników

  czy piłka nożna jest sportem walki ?

 84. co do Pudzianowskiego to mam wrażenie że 10 lat pracy nad kondycją nic tutaj nie da bo chłop strasznie się podpala, koniecznie chce pokazać że jest dobry i w pewnym momencie walki schodzi z niego powietrze i jest słabiutki walcząc resztkami. Stawiam że mimo doświadczenia to psychika i dyscyplina taktyczna u Mariusza jest na poziomie debiutanta,

 85. Jan Błachowicz vs. Houston Alexander

  Mariusz Pudzianowski vs. Christos Piliafas

  Marcin Różalski vs. Rodney Glunder

  Karol Bedorf vs. Karl Knothe

  Borys Mańkowski – Rafał Moks

  Anzor Azhiev vs. Paul Reed

  Kamil Waluś vs. Jacek Wiśniewski (REMIS)

  PITBULL serial online http://tiny.pl/hptrw

 86. Ja w sprawie walki Wisniewskiego z Walusiem to nie zgadzam sie z nikim z redakcji

 87. 1. Janek

  2. Piliafas

  3. Różal

  4. Karol 

  5. Borys

  6. Anzor 

  7. Wisnia 

  BTW w jakims temacie jest jakis link do streama? Ehh ciagle brzmi to abstrakcyjnie jak pomysle ze to KSW a nie UFC

 88. Pudzianowski tko runda 2 (Kondycja będzie, to nie widzę przeszkód, z ATT trzeba coś wynieść, więc tymbardziej nie widze poddania ze strony Greka)

  Błachowicz tko runda 1 (Byli zawodnicy UFC, czy to młodsi czy starsi, nie sprawdzają się na KSW, rywal od początku mi się nie podobał, wszystko na plus po stronie Błachowicza)

  Różalski ko runda 2 (Miał być JLB, nie ma, nie wiem kto to ten Glunder, nie wiem co tam potrafi, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby był chociaż w jakimś solidniejszym treningu)

  Mańkowski niejednogłośna decyzja (walka na którą czekam najbardziej, tak jak to było opisane, stójka i jakieś obalenia pod koniec rundy na minimalny plus dla Mańkowskiego)

  Azhiew dec (szybkość, wytrzymałość, zapasy i to co widziałem z Daną i w filmikach z treningów)

  Bedrof poddanie runda 2

  Wiśniewski tko runda 1 (z całym szacunkiem dla forumowiczów, którzy tak faworyzują Walusia, ale jaką on ma niby „bazę”? Jakie doświadczenie? Wytrzymałość, szybkość i charakter na korzyść na pewno Wiśniewskiego. Jak Waluś będzie chciał w stójce coś szybko zwojować, to będzie bitka, tam górą będzie Wiśnia, któremu wejdzie jakiś chaotyczny cios i na ziemi skończy ciosami. Jeżeli Waluś nie będzie chciał wygrać szybko to braknie mu prądu i w drugiej rundzie Wiśniewski go skończy. Wygraną Walusia widzę jedynie tak, że szybko obala i albo bije z góry, wykorzystując defensywne duże luki Wiśniewskiego w parterze albo go zdusi rękoma. Te balachy jakoś mi się nie widzą. Widziałem trening Wiśniewskiego, może stąd te faworyzowanie, chłop też ze Śląska, o tym świetnym parterze Walusia to ja pierwsze słyszę. Jakoś ta wielka przepaść mi sie nie widzi). Peace

 89. Zgadzam się ze wszystkimi typami redakcji, z jednym wyjątkiem – uważam, że Pudzian wygra, na treningu widać było, że jako tako stójke poprawił, a umiejętności Szalonego Greka nie jestem pewien. Zakładam wygraną Pudziana przez TKO 1r.

 90. ciekawe co kowalik będzie mówił, jak Pudzianowi uda się wygrać 😉

 91. Dlaczego nie moge typować Gali ktoś ma ten sam problem ?
  W zakładce typera Sezon V nie mam do wyboru Gali KSW 20 a tu jeszcze tylko 2 i pół godziny.

 92. Pudzianowski vs Piliafas 1 runda, tko.
  Błachowicz vs Alexander 2 runda, tko.
  Różalski vs Glunder 2 runda, ko.
  Bedorf vs Knothe, decyzja.
  Mańkowski vs Moks, 2 runda, poddanie.
  Waluś vs Wiśniewski, 2 runda, ko.
  Azhiev vs Reed, decyzja.
  „There is only one way to become champion; never fucking lose.”

 93. Generalnie zgadzam sie z typami redakcji, poza jednym. Pudzian to wygra. Ludzie, nie można tutaj podchodzić czysto sportowo, ale i medialnie, KSW nie dałoby w main evencie(tach) porażki swojej gwiazdy. Brzmi to dość dziwnie, ale dobierając rywala, dobrali takiego z którym Pudzilla wygra. Gdyby przegrał, poszłoby psu w dupe to całe podkładanie że jest pogromcą Thompsona, i drżą przed nim w Stanach. A tak, obije kleksa z Grecji i zamknie usta krytykantom. Ludziska na portalach społecznościowych będą skandować nad wybitnym Pudzianem, a Pudzian będzie dumny z pokonania znakomitego wojownika MMA. Ten Grek nie jest mocniejszy od Walusia, szukałem informacji o nim i do prawdy nie jest to nikt wybitny, leci do przodu i albo upoluje rywala, albo sam padnie. Nie wyborażam sobie więc by nagle stał się jakimś wirtuzoem i poddał Pudziana. Oczywiście propaganda KSW działa, i nagle mamy wizerunek znakomitego Greka, i Pudziana który ma tysiąc pieńcet problemów i przeszkód, a i tak wygra. Takie są realie Kaesdabylju, myślałem że już to widzicie…

   

  Ja rozumiem że przed galą mogą być emocje, ale

  Dotychczasowi rywale Greka
  Jason Fish (1-2) jedyna wygranaaa to ta z Grekiem
  Will Crockett (0-3)
  Joe Mellotte (6-20) w ciągu ostatnich 13 walk 12 przegrał
  Javon Prewitt (0-3)

   

  Jednym słowem "Kelner"

 94. 1. Jan Błachowicz
  2. Mariusz Pudzianowski
  3. Marcin Różalski
  4. Karol Bedorf
  5. Borys Mańkowski
  6. Anzor Anzhiev
  7. Kamil Waluś

 95. Witam Wszystkich. Nie jestem znawcą MMA, a tylko od kilku miesięcy regularnie zaglądam na portal ale pozwólcie, że po raz pierwszy wypowiem się na mmarocks. Nie rozumiem takich typów redakcji w odniesieniu do Pudziana. Grek walczył do tej pory z samymi cieniasami o mocno ujemnych bilansach to po pierwsze. Po drugie nie wieżę, że jest lepszy od Thompsona czy Kawaguciego z którymi Pudzian walczył jak równy z równym. Był w stanie jako praktycznie debiutant wytrzymać ponad rundę z Timem Sylwią. Teraz jego umiejętności są z pewnością większe niż na początku kariery. Wiadomo, mistrzem UFC, a nawet KSW raczej nigdy nie będzie, ale z tego typu przeciwnikiem nie wyobrażam sobie, żeby nie dał rady. Ponadto jak wielokrotnie wspomina TJ, gość obijał się na prowincjonalnych galach, gdzie główną atrakcją były ring girls bez staników. Jak wyjdzie do ringu na Ergo Arenie to z pewnością stres da mu się we znaki, tymczasem Pudzian jest pod tym względem znacznie bardziej doświadczony. Te moim zdaniem racjonalne przesłanki wskazują, że Pudzian jest w moich oczach faworytem, ale tak jak mówię, moja wiedza w porównaniu do starych wyjadaczy tego portalu jest żadna, ale prawie nikt nie podaje konkretnych argumentów dlaczego do Piliafas jest w ich mniemaniu faworytem. Proszę Was o takie argumenty. Pozdro

 96. kolega wyżej ma całkowitą racje , grek to żadne wyzwanie a Kajesdebiljiu promuje go jak gwiazde , a pieprzenie ze to jest najwieksze wyzwanie pudziana to jest żałosne , thomson jest dwa razy lepszy od niego i pudzianowski chyba sa cos ujebał ze z nim wygrał to jest jakis zart 2 przegrac z gosciem a potem w wywiadach gadac ze sobie z nim poradził . . . ksw nawet dobrze nie umie zachęcic do zakupu ppv jedynie oszustwem i sciemą . . . DLA MNIE JEŻELI PUDZIANOWSKI WYGRA TO NAZWE GO ZAWODNIKIEM MMA o niskich umiejetnosciach a jezeli PRZEGRA to nadal będzie CELEBRYTA do obijania najmanow . . .

 97. ^ powiem szczerze że gale KSW zbytnio nie obchodzą mnie z punktu sportowego, bo takowego tam jest niewiele, ale raczej z powodu zarobienia kasy i buków. Dotychczas nie było to trudne. Jeszcze tydzień temu kursy na Pudziana wyniosły koło 1.20, czyli stosunkowo niewiele, na Silve z Sonnenem było 1.35 dla porównania. Teraz kurs na Pudziana sięga 1.55. Nie rozumiem skąd te teksty o sile rywala i słabości Pudziana. Jak mówiłem, KSW nie da przegrać swojej największej obok Mameda postaci, tym bardziej że ten Grek to zwykły kelner. Ponownie robią to co w sumie zawsze robili, dają ogórka który walczył z ludźmi którzy PRZEGRYWALI WSZYSTKIE WALKI W KARIERZE, i robi się wokół niego szum że to ktoś znakomity… Pudzian trenuje już jakiś czas, śmiem twierdzić że nawet warsztat MMA ma większy od tego Greka. Żeby nie było, nie jestem fanemu Pudziana, ale jako ktoś kto lubi czasem obstawić za kasę, nie widzę najmniejszych powodów aby obstawiać na Greka. Logicznie mówiąć nie ma argumentów, a tekst że jako zawodnik MMA przetrwa dłużej niż Mariusz mnie rozbraja, facet większość swoich walk kończył w ciagu minuty, więc jak można mówić o kondycji Greka Facepalm

 98. Czy ktoś może mi powiedzieć: czy cała gala jest płatna i kodowana czy tylko te 3 walki wieczoru ?

 99. Mam wrażenie, iż Piliafas wygląda lepiej w formie „tekstowej”, a gdy dochodzi obraz, wideo z jego walk i pokaz na treningu, to nie wygląda to już tak różowo. Piliafas nie jest tak ciężki jak Thompson i Silva, a jego stójka – mam wrażenie – nie odbiega jakościowo od tego co pokazywał Anglik. Jeśli chodzi o parter, to kolorami pasów z innych krajów bym się nie sugerował. Mariusz jest szybki i – jak widać było na treningu – nauczył się wyprowadzać ciosy, choć nie wiem jak z siłą, bo przegrzewać mu się nie chciało.
  Janek wygra i kropka. Może to być decyzje, może być poddanie lub stójka. Jasne, że może zdarzyć się Alexandrowi jakieś świetne uderzenie, które pozwoli mu wygrać, ale na papierze Janek ma przewagę w każdej płaszczyźnie.
  Różalski pracował mocno nad parterem. Hmm. Od roku? Ile lat Holender trenuje mma, żeby dac się złapać na jakąś dźwignię facetowi, który trenuje parter od roku? Holender przed czasem, lub na punkty. Jedyny atut Różala, to moim zdaniem kondycja względem nie walczącego od 3 lat podstarzałego oponenta.
  Karol Bedorf przez decyzję lub na punkty. Jeśli Karol nie da się złapać w stójce, to nie będzie miał problemów z Knothe.
  Mańkowski jest moim zdaniem faworytem walki z Moksem, ale Rafał zawsze może wyskoczyć z jakąś wspaniałą techniką kończącą. Jeśli tak się nie stanie, to Borys wygra przez decyzję.
  Anzor nie będzie miał żadnych problemów z bardzo sympatycznym, ale bardzo przeciętnym Szkotem. Nie trafiają do mnie argumenty o jego pozycji w czołówce wagi piórkowej w Europie, bo ta waga jest na nieporównywalnie niższym poziomie niż lekka na Starym Kontynencie. Czeczen albo Paula skończy, albo wygra wszystkie rundy i zawiezie do domu decyzję.
  Stawiam na Wiśniewskiego, bo jakoś wizerunek, który Waluś kreuje po walce z Bazelakiem nie przypada mi do gustu. Pamiętam Wiśniewskiego doskonale z Ektraklasy i to facet z jajami. Może tu się zdarzyć szalony atak w jego wykonaniu, niczym Shemietowa na Różalskiego. Jedno jest dla mnie pewne: ta walka nie potrwa 15 minut.

 100. błachowicz dec
  Piliafas sub
  Rozalski ko
  Bedorf dec
  Mańkowski dec
  Waluś ko
  Anzor dec

 101. "Ten Grek nie jest mocniejszy od Walusia, szukałem informacji o nim i do prawdy nie jest to nikt wybitny, leci do przodu i albo upoluje rywala, albo sam padnie. Nie wyborażam sobie więc by nagle stał się jakimś wirtuzoem i poddał Pudziana. Oczywiście propaganda KSW działa, i nagle mamy wizerunek znakomitego Greka, i Pudziana który ma tysiąc pieńcet problemów i przeszkód, a i tak wygra. Takie są realie Kaesdabylju, myślałem że już to widzicie…"

   

  pozdro

 102. Musisz faze klepać w prawie każdym temacie, jakim to nie jesteś znawcą?

 103. błachowicz dec
  Krystian tko
  Rozalski tko
  Bedorf dec
  Mańkowski dec
  Waluś tko
  Anzor dec

 104. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 105. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 106. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 107. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 108. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 109. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 110. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 111. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 112. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 113. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 114. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 115. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 116. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 117. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 118. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 119. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 120. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 121. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 122. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 123. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 124. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 125. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 126. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 127. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 128. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 129. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 130. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 131. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 132. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 133. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 134. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 135. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 136. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 137. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 138. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 139. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 140. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 141. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 142. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 143. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 144. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 145. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 146. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 147. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 148. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 149. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 150. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 151. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 152. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 153. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 154. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 155. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 156. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 157. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 158. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 159. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 160. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 161. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 162. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 163. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 164. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 165. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 166. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 167. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 168. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 169. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 170. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 171. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 172. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 173. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 174. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 175. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 176. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 177. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 178. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 179. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 180. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 181. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 182. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 183. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 184. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 185. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 186. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 187. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 188. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 189. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 190. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.