Typowanie redakcji przed wieczornymi galami KSW 18: Unfinished Sympathy w Płocku i UFC 144: Edgar vs Henderson w Saitamie. Tradycyjnie zachęcamy do podawania swoich typów w komentarzach. Transmisja z KSW 18 od 20:30 w Polsacie Sport i iplaSPORT od 22:25 w Polsacie, UFC startuje około 1:30 na facebooku/ufc.tv, od 4:00 w Orange Sport.

KSW 18: Unfinished Sympathy

Marcin Różalski vs. Valentijn Overeem

TJ
Valentijn, choć brak mu serca do walki, jest na zupełnie innym poziomie jeśli chodzi o MMA, zarówno w stójce jak i parterze. Co więcej, cztery tygodnie później ma w perspektywie kolejną wypłatę w Włoszech i Overeem zapewne będzie ostrożny by siebie nie wyeliminować z rozpiski w Mediolanie. Jeżeli Różal, podobnie jak Uszol, porządnie trafi Holendra ten pewnie rozsypie się jak z domek kart. Jednakże w swoich dwóch walkach Polak zupełnie mnie nie przekonał, myślę, że potoczy się to jak walka z Sefo. Szybkie obalenie, jakiś chwyt i odklepanie faworyta lokalnej publiczności. Overeem, poddanie, 1 runda.

Escobar
Overeem przez poddanie, runda 1. Marcin Różalski ma tę przewagę nad Rayem Sefo, że jest agresywniejszym uderzaczem, a ostry atak na początku walki, to najlepsza strategia na starszego z Overeemów. Z drugiej strony Valentijn to doświadczony zawodnik i jeśli zachowa zimną krew, to powinien szybko zaciągnąć Różala do parteru i tam go poddać. Szanse oceniam 50/50, ale postawię na doświadczenie.

Yoshihiro
Zmiana kontuzjowanego Jerome’a Le Bannera na starszego z braci Overeem, zdaje się być plusem dla Polaka. Nie mogę sobie wyobrazić – mimo najszczerszych chęci – dobrze przygotowanego Valentijna na KSW 18. Oczywiście, może zdarzyć się, że Pyton wjedzie w Różalskiego jak w Raya Sefo i szybko skończy walkę na swoją korzyść. Ja skłaniam się raczej ku scenariuszowi w którym Valentijn opada z sił i odklepuje ciosy Polaka pod koniec pierwszej rundy. Różalski, TKO, runda pierwsza.

Tjo
Starszy z braci Overeem’ów bezapelacyjnie góruje nad wojownikiem z Płocka doświadczeniem na ringach mieszanych sztuk walki. Przewaga po stronie Holendra będzie również w technikach parterowych. Valentijnowi brakuje za to tej iskierki, przysłowiowego charakteru. Myślę, że Różal spokojnie jest w stanie zagrozić Overeemowi w stójce. Mocne ciosy, kopnięcia, efektowne techniki, a przede wszystkim serce rasowego barbarzyńcy pozwolą Marcinowi zdemolować rywala. Jeżeli nie da się wcześniej odklepać, wykończy zakontraktowanego na szybko Pythona w drugiej odsłonie. Marcin Różalski przez TKO/KO, runda 2.

Jan Błachowicz vs. Mario Miranda

TJ
Miranda jest ściągany w trybie awaryjnym ale nadal nieco mnie dziwi to dopasywanie Jankowi zawodników wagi średniej trochę kuriozalnie wygląda. Tak długo jak Janek utrzyma walkę w stójce powinno być z górki. Miranda ma jednak całkiem dobre zapasy wśród ostatnich rywali Janka i przynajmniej na początku, póki nie zmęczy go siłowanie się z zawodnikem o 7 kilo cięższym, powinien sprawdzić obronę Janka. Błachowicz przez decyzję.

Escobar
Błachowicz przez decyzję. Jan Błachowicz musi być gotowy na 15 minut walki. Kondycyjnie powinien sprostać. Umiejętności też mu nie brakuje. Spodziewam się, że w tej walce będzie bardzo dużo parteru na bardzo dobrym poziomie. Błachowicz jest bardzo sprawnym grapplerem i wydaje mi się, że dokładając do tego przewagę w stójce, wywalczy decyzję sędziów.

Yoshihiro
Miranda to świetny grappler i przyzwoity stójkowicz. Mimo iż jest zawodnikiem wagi średniej, nie sądzę by na KSW 18 znacznie odstawał siłowo od Błachowicza – tym bardziej, że miał problem ze zrobieniem limitu 93 kg. Myślę jednak, że Cieszynianin rozegra walkę po swojemu, narzuci przeciwnikowi włąsny styl walki i jeśli tylko będzie pilnował się na ziemi powinien wygrać walkę u wszystkich sędziów a może nawet skończy zmęczonego Mirande w trzeciej rundzie. Błachowicz, decyzja.

Tjo
Miranda to bardzo ciekawy rywal dla Janka, akurat ta zmiana w rozpisce bardzo mi się podoba. Pamiętam jego ostatnią walkę z solidnym Dmitryem Samoilovem na gali M-1. Brazylijczyk pod względem warunków fizycznych prezentuje się bardzo przyzwoicie, a Błachowicz będzie musiał uważać na dobre zapasy i znakomity parter. Sądzę, że spacerku nie będzie, ale Jan powinien po ciężkiej walce wyciągnąć decyzję. Po cichu liczę jednak na jakiś ciekawy nokaut w wykonaniu cieszynianina. Jan Błachowicz przez TKO, runda 2.

Artur Sowiński vs. Curt Warburton

TJ
Warburton to taka angielska, znacznie słabsza, kopia Jacoba Volkmanna. Będzie skracał dystans i dążył do obalenia gdzie z pomocą przyjdzie mu przewaga warunków fizycznych. Z drugiej strony Warburton, jak większość swoch rodaków, ma spore luki w BJJ, które w brutalny sposób uwidocznił Joe Lauzon. Tym niemniej nie mam pewności, że przez 15 minut Kornik wyciągnie w końcu tą balachę. Warburton przez decyzję.

Escobar
Warburton przez decyzję. Taktyka Warburtona raczej będzie polegać na sprowadzeniach i kontroli walki z góry. Szansą dla Kornika jest szybsze niż w UFC podnoszenie walki do stójki, ale nie może zapomnieć o aktywnej pracy z dołu. W stójce Sowiński może kilka razy ustrzelić Warburtona, ale wątpię, by był w stanie go skończyć. Jeśli nie powstrzyma obaleń, to będzie miał poważne problemy.

Yoshihiro
Sowiński zdaje się aspirować do miana czołowego underdoga rodzimego MMA. Przed walką z Irokezem dawano mu w granicach 20% a mimo wszystko nie przejął się tym i zanotował najefektowniejsze KO gali. Dziś, po wygranej z Jewtuszką Kornikowi daje się większy kredyt zaufania, jednak ciągle nie jest uważany za zdecydowanego faworyta. Warburton na ważeniu wglądał jak monstrum z zerową ilością tłuszczu, co świadczy o tym, że walkę na KSW potraktował bardzo poważnie. Przed Arturem ciężka przeprawa liczę jednak, że w typowy dla siebie sposób sprawi kibicom radość i wyciągnie jakieś poddanie z dołu. Sowiński, submission, runda druga.

Tjo
W poprzedniej walce z całego serca kibicowałem Kornikowi, trzymałem kciuki, ale wówczas nie postawiłbym na zawodnika z Radzionkowa ani złotówki. Było zaskoczenie. Dzisiejszy przeciwnik wydaje się jeszcze trudniejszy, fizycznie wygląda rewelacyjnie. Wierzę jednak, że został rozpracowany i skrupulatnie rozłożony na części plus ciężka praca na treningach. Mi nie pozostaje nic innego jak dopingować fightera z mojego regionu. Przewiduję następujący scenariusz: Anglik tradycyjnie będzie punktował obaleniami i przeleży na Arturze większość walki. W trzeciej rundzie jak nic pójdzie trójkącik. Sowiński z pleców podda Warburtona. Artur Sowiński przez poddanie, runda 3.

Karol Bedorf vs. David Oliva

TJ
Wielu moich redakcyjnych kolegów (zwłasza ekipa z Wałcza) wydaje się być bardzo pod wrażeniem formy Bedorfa. Ja z kolei, nie widziawszy Karola w treningu muszę się opierać na tym co zobaczyłem w walkach. Jeśli Oliva przyjedzie dobrze przygotowany i zobaczymy tego zawodnika co wygrał turniej wagi ciężkiej w KSW to myślę, że przez dwie rundy przytrzyma Bedorfa w parterze. Forma Olivii jednak, po tak długiej przerwie od walki i treningów, jest sporą niewiadomą. Oliva przez decyzję.

Escobar
Oliva przez decyzję. Widziałem tylko krótkie migawki z media treningu, ale po nich wnioskuję, że Amerykanin wcale nie utracił szybkości, co nie wróży zbyt dobrze Bedorfowi. Coco intensywnie pracował nad poprawą zapasów, ale prawdopodobnie szansy będzie musiał szukać w walce z pleców. Dwie rundy mogą na to nie wystarczyć. Obalenia i ground and pound powinny dać zwycięstwo Olivy.

Yoshihiro
Mistrz turniejowy i zapaśnik uniwersytecki powraca do ringu KSW. Wielką niewiadomą jest jednak jego dyspozycja – ostatnią (wygraną) walkę stoczył ponad dwa lata temu i w sobotę może pokazać formę życia lub zwały tłuszczu. Karol również wraca po długiej – ponad rocznej – przerwie, jednak zdaje się być bardzo zmotywowany i dobra forma jest raczej pewna. Typuję wygrana Polaka przez decyzję, tylko z tego względu, że po dłuższej przerwie Coco może być nieco zardzewiały i możliwe, że nie wykorzysta okazji do poddania. Bedorf, decyzja.

Tjo
Aktualna forma obu zawodników, a w szczególność Amerykanina pozostaje dla mnie wielką zagadką. Mimo wszystko większym i bardziej trafiającym do mnie argumentem są zapasy Olivy, swego czasu wystarczające na europejskich zawodników. Fighter z Chicago będzie nabijał oczka sprowadzeniami i uderzał z góry przez cały regulaminowy czas. David Oliva przez decyzję.

 

Maciej Jewtuszko vs. Dean Amasinger

TJ
Marka Amasingera wydaje mi się znacznie bardziej silniejsza niż jego faktyczne osiągnięcia. Owszem, jego atutem są zapasy, ktore nawet w przeciętnym wydaniu Warburtona sprawiły Irokezowi problemy ale Amasingerowi nadal brakuje umiejętności nie ładowania się w techniki BJJ. Grappling powinien być drogą do zwycięstwa Irokeza. Jewtuszko, poddanie, 2 runda.

Escobar
Jewtuszko przez poddanie, runda 2. Amasinger nie może zbyt długo walczyć z Irokezem w stójce, bo zostanie znokautowany. Wykorzysta więc słabą obronę przed obaleniami Polaka i zaciągnie walkę na ziemię. Tam Brytyjczyk również nie jest jednak wirtuozem, a Jewtuszko w 10 minut powinien znaleźć drogę do techniki kończącej.

Yoshihiro
Maciej ma sporo do udowodnienie – przede wszystkim samemu sobie. Wierzę, że znalazł motywację i naprzeciw Amasingera stanie 150% Irokeza. Amasinger to doświadczony zawodnik, jednak przygotowany Jewtuszko powinien odprawić go przed czasem. Irokez, TKO, runda pierwsza.

Tjo
Zawodnik ze Szczecina jest żądny krwi i na pewno będzie chciał się widowiskowo zrehabilitować. Kluczem do zwycięstwa będzie praca w parterze. Mający w rekordzie bagaż doświadczeń Amasinger może zagrozić Jewtuszce jedynie w płaszczyźnie zapaśniczej. Anglik będzie dążył do jak najszybszego obalenia, a na dole Maciek bez problemu poradzi sobie z Renegatem. Prędzej czy później poskłada fightera z Nottingham jakąś gogoplatą, bądź balachą na kolano. Maciej Jewtuszko przez poddanie, runda 1.

 

Kamil Bazelak vs. Kamil Waluś

TJ
Bazelak to jedna wielka niewiadoma, do której z jakiegoś powodu wszyscy podchodzą bardzo sceptycznie. Waluś z kolei, choć nikt nie pomyli go z wirtuozem MMA, przynajmniej ciężko haruje na treningach i ma doświadczenie w walkach MMA. To powinno wystarczyć. Waluś, TKO, 1 runda.

Escobar
Waluś przez TKO, runda 1. Bazelak to raczej półka niżej niż Piotr Wieryszko, więc Waluś powinien szybko sobie z nim poradzić. Stawiam, że już w pierwszej minucie walkę przerwie sędzia lub Bazelak odklepie ciosy.

Yoshihiro
Doszły mnie słuchy, że Kamil Walus ma obiecaną „dobra flaszkę” (od jednej ważnej persony polskiej sceny MMA) za szybkie odprawienie Bazelaka, więc myślę, że z takim zastrzykiem motywacyjnym „niepokonany na ringach MMA” Kamil odklepie ciosy w przeciągu pierwszej minuty. Waluś, KO, runda pierwsza.

Tjo
Waluś wykonał na treningach w warszawskiej Copacabanie kawał dobrej roboty i błyskawicznie znokautuje przereklamowanego Bazelaka. Kamil Waluś przez KO, runda 1.

Cengiz Dana vs. Anzor Azhiev

TJ
Właściciele KSW lubią powtarzać, że wzorują się na Pride. Dali temu kolejny przykład w Pride-owskim stylu zestawiając niemal-debiutanta z weteranem ponad 30 zawodowych walk. Jeżeli Azhiev zawalczy „z głową” to powinien wykorzystać zapasy by przytrzymać Danę na ziemi i wygrać na punkty. Mam jednak pewne obawy, że tak niedoświadczony zawodnik może się wdać w wymiany w stójce, w których jego przewagi nie jestem taki pewien. Postawie jednak na przytomność umysłu Czeczena i zachowanie zimnej krwi. Azhiev przez decyzję.

Escobar
Azhiev przez decyzję. Jeśli Azhiev nie będzie bawił się w wymiany w stójce, to powinno być dobrze. Zapaśniczo powinien zdominować Danę, a w parterze przechodzić gardę i cały czas bić z góry, by po dwóch rundach wygrać decyzją sędziów.

Yoshihiro
Anziev zdaje się być promowany na młodsze wcielenie Mameda Chalidowa i wielki talent polskiej sceny MMA. Nie jestem do końca przekonany, czy rzucenie go na tak głęboką wodę jest dobrym rozwiązaniem. Dana nie jest jakimś wybitnym zawodnikiem, jednak na swoim koncie ma ponad 30 zawodowych walk. Nie muszę dodawać jak wielki jest to atut, gdy walczy się z fighterem z zaledwie jedną zawodową walką. Mimo całej sympatii dla Anzora sądzę, że brak doświadczenia, oraz stres związany z występem przed tak duża publiką okaże się zgubny i Dana znajdzie drogę by wygrać przed czasem. Dana, TKO runda pierwsza.

Tjo
Co prawda nie widziałem Azhieva w akcji, mimo wielu pochlebnych opinii obawiam się, że perspektywiczny Czeczen z Aquila Competition Team został zbyt wcześnie rzucony na głęboką wodę. Choć rekord Cengiza Dany jest ujemny, to reprezentant Combat Club Cologne z nie jednego pieca jadł chleb. Czternaście wygranych mówi samo za siebie. Życzę Anzorowi jak najlepiej i będę trzymał za niego kciuki, ale gdybym miał postawić kasę to daję zakład na Mosquito. Dana po kombinacji w stójce zastopuje Czeczena. Cengiz Dana przez TKO, runda 1.

 

UFC 144: Edgar vs Henderson

Frankie Edgar vs. Ben Henderson

TJ
Edgar dla mnie jest lepszym, bardziej ułożonym uderzaczem z równie dobrymi zapasami. Henderson zaskoczył wielu swoją karierą w UFC ale nie widzę za bardzo atutów, które dałyby mu zwycięstwo z Edgarem. Nie ma lepszej stójki, nie ma lepszych zapasów od Maynarda, który nie radził sobie z Edgarem. Edgar przez decyzję.

Escobar
Edgar przez decyzję. Henderson jest bardziej niewygodnym rywalem dla Edgara niż Maynard, ale wydaje mi się, że obrońca tytułu będzie w stanie utrzymać walkę w stójce i punktować rywala kombinacjami bokserskimi i niskimi kopnięciami. Zwłaszcza w mistrzowskich rundach przewaga Edgara powinna być widoczna.

Yoshihiro
Styl jaki prezentują obaj zawodnicy każe mi spodziewać się niesamowicie efektownej i wyrównanej walki. Malutki jak na wagę lekką Edgar braki w warunkach fizycznych nadrabia techniką, sercem do walki i wytrzymałością. Henderson to jednak o wiele bardziej niebezpieczny i przede wszystkim niewygodny dla Edgara zapaśnik i jego sprowadzenia mogą okazać się kluczowe w tym pojedynku. Do tej pory waham się na kogo postawić, jednak coś podpowiada mi że „kurdupel” po raz kolejny sobie tylko wiadomym sposobem wygra bitwę. Myślę, że Frankie zdoła obronić większą część obaleń Bensona a w stójce będzie wyraźnie lepszy punktując rywala technicznym boksem. Uważam, że na kartach sędziowskich obecny mistrz wygra przynajmniej trzy rundy i pas wagi lekkiej nie zmieni właściciela. Edgar, decyzja.

Tjo
Ben Henderson daje urywające łeb walki, uwielbiam oglądać pojedynki z jego udziałem, są prawdziwą wizytówką MMA. Równocześnie nie odmawiam ogromnym umiejętnościom filigranowego Edgara. Frankie nie musi nic nikomu udowadniać, robi swoje i zawsze wygrywa, ale wierzę, że tym razem jego rywal z Arizony przebojem odbierze mu pas. Obaj stoczą wyczerpujący pięciorundowy pojedynek, a Henderson będzie systematycznie demolował fightera ze wschodniego wybrzeża. Ben Henderson przez decyzję.

 

Quinton Jackson vs. Ryan Bader

TJ
Spodziewałem się bardzo przeciętnej wygranej na punkty przez Jacksona w stylu walk z Jardine’m czy Hamillem. A potem Rampage nie zrobił wagi i wyszło na jaw, że ma jakiś uraz. W związku z tym spodziewam się bardzo wymęczonej decyzji przez Rampage’a po tym jak Bader pewnie urwie rundę albo dwie ale zgubi go brak techniki w stójce. Jackson przez decyzję.

Escobar
Jackson przez TKO, runda 2. Zapasy Badera są dobre, ale nie na tyle dobre, by zależeć Jacksona przez trzy rundy. Rampage ma słaby grappling, ale walka powinna toczyć się głównie w stójce, gdzie Jackson ma sporą przewagę i stawiam, że znokautuje Badera.

Yoshihiro
Nie jestem do końca przekonany czy po laniu jakie Jacksonowi sprawił Jon Jones, ten ma dalej ochotę dawać z siebie 100%. Odkąd Quinton opuścił Juanito Ibarrę walczy bardzo przewidywalnie a cała jego strategia skupia się wokół mocnego lewego, bądź prawego sierpowego – które notabene ostatnio u niego nie skutkują. Nie wierzę w jakieś wielkie odrodzenie Rampage’a (choć Japonia wydaje się ku temu idealna) jednak sądzę, że Quinton wygra dwie pierwsze, a może nawet trzy rundy i w efekcie zwycięży na punkty. Jackson, decyzja.

Tjo
Myślę, że zapasy Badera nie będą specjalną przeszkodą dla takiego starego wyjadacza jak Jackson. Rampage będzie trzymał walkę u góry i stopniowo nabijał kolejne oczka, czekając na sposobność do nokautu. Rozstrzygnięcie nastąpi w trzeciej rundzie. Quinton Jackson przez TKO, runda 3.

 

Cheick Kongo vs. Mark Hunt

TJ
Walka jak rzut monetą. Wyszczerbioną monetą, która w powietrzu zachowuje się inaczej niż zwykłe monety. Kongo to kickbokser, który specjalizuje się w ground-and-pound, Hunt to kickbokser, który ostatnią walkę wygrał dzięki umiejętnościom w parterze. Myślę że jednak sweepy Hunta zawiodą go w walce z Francuzem. Kongo, TKO, 2 runda.

Escobar
Hunt przez TKO, runda 2. Hunt stopniowo ewoluuje w zawodnika MMA i z każdą walką zaskakuje mnie coraz bardziej. Do tego umiejętnie radzi sobie ze znacznie wyższymi rywalami. Wydaje mi się, że będzie w stanie skracać dystans i zakończyć walkę efektownym nokautem.

Yoshihiro
Uważam, że americana jaką Hunt „prawie wyciągnął” Fedorowi nie jest wyznacznikiem jego wybitnych umiejętności w parterze – a tam walka prędzej czy później trafi – i Kongo wykorzysta swoja najgroźniejszą broń (g’n’p) i odprawi Nowo Zelandczyka przed czasem. Kongo, TKO, runda 2.

Tjo
Cheick Kongo szybciutko zniszczy Hunta swoim ground and pound, a Nowozelandczyk zaliczy brutalne KO z rąk Francuza. Cheick Kongo przez KO, runda 1.

 

Yoshihiro Akiyama vs. Jake Shields

TJ
Wątpie, żeby to był kandydat do walki wieczoru. Shields będzie próbował obalać i zdobyć punkty z górnej pozycji unikając ciosów Akiyamy. Shields jest do trafienia w stójce ale to tylko strzęp szansy, prędzej czy później wyląduje na plecach i nie widzę sposobu by był skuteczny z tej pozycji. Shields przez decyzję.

Escobar
Jake Shields przez poddanie, runda 3. Shields jest zbyt sprawnym grapplerem, by nie zdominować Akiyamy na ziemi. Szansą dla Japończyka jest szczęka Shieldsa, która nie należy do najmocniejszych na świecie, ale i tak jest wystarczająca na Akiyamę. Wydaje mi się, że zobaczymy dwie rundy ciekawego grapplingu z przewagą Shieldsa, a w ostatniej rundzie Amerykanin podda zmęczonego rywala.

Yoshihiro
Co prawda Shields w wadze półśredniej nieco rozczarował – przynajmniej w walce z Kampmanem – jednak Akiyama powinien być dla niego łatwym kąskiem. Kusi mnie by postawić na poddanie w trzeciej rundzie, jednak bezpiecznie założę, że Jake zwolni Japończyka z UFC „przy pomocy” decyzji sędziowskiej. Shields, decyzja.

Tjo
Obaj mają coś do udowodnienia promotorom, kibicom i sobie. Każdy chce się odbudować po porażkach. Uważam, że pięści Sexiyamy to za mało na szczękę Shieldsa, z kolei ten albo podda Japończyka, albo będzie kontrolował pozycję i obijał z góry. Postawię na jakieś duszenie zza pleców w drugiej rundzie. Jake Shields przez poddanie, runda 2.

 

Yushin Okami vs. Tim Boetsch

TJ
Ciekawy jestem jak siłowo zaprezentują się obydwaj fighterzy. Boetsch jest silny jak tur schodząc z półciężkiej ale to Okami tradycyjnie doprowadzał Amerykanów do rozpaczy swoją niespodziewaną siłą w klinczu. Poza tym Okami jest po prostu lepszym fighterem w każdym aspekcie. Okami przez decyzję.

Escobar
Okami przez decyzję. Boetsch wygląda imponująco od kiedy postanowił zejść do kategorii średniej, ale Okami to inna półka niż Grove i Ring. Boetsch może wszystkich zaskoczyć swoją postawą i zmusić Okamiego do sporego wysiłku. Stawiam jednak, że Japończyk będzie klinczował i sprowadzał, co da mu zwycięstwo na kartach punktowych.

Yoshihiro
Okami według mojej opinii obok Hiokiego ma realne szanse by zdobyć punkt dla gospodarzy w tym meczu. Sądzę, że zrobi to co umie najlepiej i w swoim stylu wypunktuje Boetscha. Okami, decyzja.

Tjo
Pomimo przewagi siły szeroki arsenał Okamiego i tak powinien wystarczyć na Boetscha. Japończyk zrobi to co potrafi najlepiej – będzie obalał i punktował uderzeniami z góry lub po prostu przeleży na amerykańskim Barbarzyńcy piętnaście minut. Okami przez decyzję.

 

Hatsu Hioki vs. Bart Palaszewski

TJ
Wiem, że jestem niereformowalnym fanem Hiokiego ale uważam, że Japończyk może przegrać tą walkę tylko na własne życzenie. Pałaszewski podciągnął swoje zapasy ale nadal obrona sprowadzeń jest słaba i jak tylko Hioki przeniesie walkę do parteru powinien pokazać, że walka z Roopem to tylko chwilowy spadek formy. Jeśli z kolei uprze się na stójkę to igra z ogniem ale mam nadzieję, że „Żelazna Miotła” wyciągnęła odpowiednie wnioski z pierwszej przygody w oktagonie. Hioki, poddanie, 1 runda.

Escobar
Hioki przez poddanie, runda 2. Pałaszewski jest niezły we wszystkim, ale w niczym wybitny. Hioki powinien wykorzystać przewagę warunków fizycznych, by nie dać się rozkręcić Pałaszewskiemu w stójce. Japończyk sprowadzi walkę do parteru, gdzie zdominuje i ostatecznie podda pochodzącego z Polski zawodnika.

Yoshihiro
W tej ruletce postawię na Hiokiego, który – mam nadzieję – zmotywowany występem przed swoją publicznością zdoła odprawić Palaszewskiego przed czasem. Hioki, submission, runda trzecia.

Tjo
Palaszewski ma solidny, równy poziom w każdej płaszczyźnie, lecz to nie wystarczy na dzisiejszego przeciwnika. Japończyk niesiony dopingiem swoich kibiców umiejętnie będzie skracał dystans, sprowadzał walkę do parteru i dążył do techniki kończącej. Hioki powinien szybko odklepać Palaszewskiego. Hatsu Hioki przez poddanie, runda 1.

 

Anthony Pettis vs. Joe Lauzon

TJ
Lauzon jest na fali ale pokonywał rywali z znanymi brakami w grapplingu. Nie spodziewam się, że podda Pettisa a ostatni mistrz WEC będzie też lepszy w stójce. Pettis powinien odprawić rywala, kiedy ten zacznie opadać z sił. Pettis, poddanie, 3 runda.

Escobar
Pettis przez decyzję. Anthony Pettis jest zbyt dobrym zawodnikiem, by dać się szybko pokonać. Showtime przetrwa napór Lauzona, a w dwóch kolejnych rundach zdominuje zmęczonego rywala.

Yoshihiro
Postawię na Petisa (bo bardzo dobrze gra mi się nim w UFC Undisputed;), który wykorzysta braki kondycyjne Lauzona i doprowadzi do TKO w ostatniej rundzie. Pettis, TKO, runda trzecia.

Tjo
Cardio Lauzona nigdy nie zachwycało, poza tym nie widzę też żadnego argumentu na Pettisa w wachlarzu technik zawodnika z Massachusetts. J-Lau wypali się swoimi atakami, następnie zmęczony nadzieje się na jakiś sierp Pettisa lub zwyczajnie da się obalić. Wtedy pochodzący z Milwaukee weteran WEC podda Lauzona wysysającego resztki tlenu z Saitamy. Anthony Pettis przez poddanie, runda 3.

 

Takanori Gomi vs. Eiji Mitsuoka

TJ
Gomi już nawet nie próbuje innych sztuczek niż polowanie na ten jeden, urywający głowę cios. Jednak z rywalami, którzy mają pojęcie o uderzaniu ta sztuczka już prawie nie działa. Mitsuoka powinien wypunktować cień Takanoriego Gomiego. Mitsuoka przez decyzję.

Escobar
Mitsuoka przez poddanie, runda 3. Czas wydaje się być dla Gomiego bezlitosny. To wciąż wysokiej klasy stójkowicz, który ma wszystko, by położyć rywala spać, ale Mitsuoka jest w stanie wykorzystać przewagę w parterze. Odnoszę wrażenie, że Gomi jest obecnie wypalonym fighterem, który powinien przemyśleć zakończenie kariery.

Yoshihiro
Mitsuoka, decyzja.

Tjo
Jeżeli Gomi w pierwszej odsłonie szybko nie trafi Mitsuoki jakimś podbródkowym to przegra walkę. Weteran PRIDE i Sengoku to znakomity grappler, będzie sprowadzał i szukał sposobu na zakończenie walki. Wymęczy z góry Gomiego, a potem go podda. Eiji Mitsuoka przez poddanie, runda 2.

 

Norifumi Yamamoto vs. Vaughan Lee

TJ
Japonia kontra Anglia – dwie nacje, które regularnie zawodzą oczekiwania swoich fanów w UFC. Yamamoto jednak, choć słońce zachodzi nad jego karierą, przegrywał z znacznie lepszymi rywalami niż Lee. Kid powinien przypomnieć sobie o starych dobrych czasach i zaserwować nokaut jak z czasów Hero’s. Yamamoto, TKO, 1 runda.

Escobar
Yamamoto przez TKO, runda 1. Dla Yamamoto to walka na odbudowanie, a dla japońskiej publiczności okazja do zobaczenia szybkiego zwycięstwa w wykonaniu lokalnej publiczności. Mam wrażenie, że Lee został tu rzucony na zbyt głęboką wodę.

Yoshihiro
Yamamoto, KO, runda pierwsza.

Tjo
Yamamoto kombinacją potężnych lewego prostego i prawego cepa wyłączy Anglika już pod koniec pierwszej rundy. Yamamoto przez KO, runda 1.

 

Steve Cantwell vs. Riki Fukuda

TJ
Nie jestem tak przekonany jak większość zachodnich obserwatorów o łatwości z jaką ma zwyciężyć Fukuda ale Japończyk powinien dać radę. W zasadzie to podobny match-up do tego poniżej tylko w innej wadze. Nieustępliwość Fukudy w klinczowaniu powinna sfrustrować Cantwella i spowodować, że Amerykanin znów zapomni o skutecznej ofensywie. Fukuda przez decyzję.

Escobar
Fukuda przez decyzję. Jeśli Fukuda wróci w pełni sił, to powinien wywalczyć decyzję. Podejrzewam, że po operacji kolana nie ma już śladu, co nie wróży szczęścia Cantwellowi.

Yoshihiro
Fukuda, submission, runda druga.

Tjo
Amerykanin zupełnie nie będzie potrafił utrzymać walki w stójce i zostanie z łatwością wypunktowany obaleniami przez Japończyka. Riki Fukuda przez decyzję.

 

Chris Cariaso vs. Takeya Mizugaki

TJ
Ulubione przez Cariaso kopnięcia powinny ułatwić zadanie lubiiącemu klincz i ground-and-pound Mizugakiemu, który nie zwykł przegrywać z zawodnikami spoza ścisłej czołówki. Mizugaki przez decyzję.

Escobar
Cariaso przez decyzję. Cariaso to dobry stójkowicz, którego przyjemnie się ogląda. Do tego ostatnio pokazuje, że nie boi się parteru. To powinno wystarczyć do zwycięstwa.

Yoshihiro
Mizugaki, decyzja.

Tjo
Dla bukmacherów Mizugaki jest tutaj faworytem, ale wydaje mi się, że akurat Cariaso zrobił znaczne postępy w parterze i obronach przed obaleniami. Oprócz tego jest dynamiczny i dobrze kopie. Amerykanin zaskoczy wszystkich i wypunktuje rywala. Chris Cariaso przez decyzję.

 

Tiequan Zhang vs. Issei Tamura

TJ
Jestem głęboko zawiedziony, że nikt nie podchwycił wątku Chiny kontra Japonia przy okazji tej walki. Zhang ma całkiem dobre poddania, ale jest w UFC tylko ze względu na paszport. Tamura to lepszy zapaśnik więc pewnie przetestuje gilotynę Zhanga i będzie punktował z góry. Spodziewam się, że Zhang, podobnie jak jego pra-prodzek Kubilaj Chan, nie zwycięży na japońskiej ziemi. Tamura przez decyzję.

Escobar
Zhang przez poddanie runda 1. Issei Tamura ma spore luki w grapplingu, a Zhang jest zbyt sprawny na ziemi, by tego nie wykorzystać.

Yoshihiro
Zhang, submission.

Tjo
Tiequan Zhang sprawnością, umiejętnościami i taktyką w parterze wygra tę walkę. W opozycji do Tidżeja sądzę, że tym razem mongolska inwazja na Japonię zakończy się sukcesem, a Zhangowi w przeciwieństwie do jego praprzodka – Kubilaj-chana boski wiatr nie będzie wiał w oczy. Jak na prawdziwego mongolskiego wojownika przystało bezlitosną techniką kończącą nawet z pleców odklepie napierającego Tamurę. Tiequan Zhang przez poddanie, runda 1.

132 KOMENTARZE

 1. Venom, dziś bez Ciebie?
  edit. Wkradła się mała pomyłka przy typach Escobara na Yamamoto i Mitsuoke, mianowicie zamieniły się miejscami 🙂

 2. Valentijn Overeem poddanie

  Mario Miranda decyzja
  Curt Warburton decyzja
  David Oliva decyzja
  Maciej Jewtuszko KO
  Kamil Bazelak KO
  Anzor Azhiev KO

 3. KSW 18

  Maciej Różalski – TKO

  Jan Błachowicz – DEC

  Curt Warburton – DEC

  Karol Bedorf – SUB

  Maciej Jewtuszko – TKO

  Kamil Waluś – TKO

  Cengiz Dana – TKO

  UFC 144

  Ben Henderson – DEC

  Quinton Jackson – TKO

  Cheick Kongo – TKO

  Jake Shields – SUB

  Yushin Okami – DEC

  Hatsu Hioki – SUB

  Joe Lauzon – SUB

  Eiji Mitsuoka – TKO

  Norifumi Yamamoto – TKO

  Riki Fukuda – DEC

  Chris Carasio – TKO

  Issei Tamura – DEC

 4. KSW 18: Różal, Janek, Warburton, Olivia, Irokez, Waluś, Anzor

  UFC 144: Edgar, Ramp, Kongo, Shields, Okami, Lauzon, Hioki

 5. Frankie Edgar
  Quinton Jackson
  Cheick Kongo
  Yoshihiro Akiyama
  Yushin Okami
  Hatsu Hioki
  Joe Lauzon

  UFC 144

 6. Edgar decyzja. Niesamowita wojna, FOTN wielce prawdopodobny. 

  Rampage KO 2rnd  Quinton wróci w swoim stylu i mocnym sierpem odeśle Badera do krainy snów

  Hunt TKO 1 rnd. Mark w Japonii zaprezentuje swoje ponadprzeciętne umiejętności kickboxerskie w taki sposób że Dana będzie zmuszony wręczyć mu czek za nokaut gali.

  Akiyama TKO 2 rnd. Wierzę w Ładnego i myslę że po pierwszej rundzie na plecach zaatakuje na początku drugiej i plan ten się powiedzie.

  Okami decyzja. Yushin wysoko na punkty wygra obijając przez 15 minut Tima.

  Pettis decyzja. Lauzon po pierwszej rundzie opadnie z sił, a to wykorzysta Showtime i wypunktuje Lauzona.

  Hioko sub 2 rnd. Spodziewam się tu jakiegoś pięknego poddania, i jest to wielce prawdopodobne.

  Gomi decyzja. Tutaj akurat zadziałał sentyment do Pride. Mam nadzieję że Gomi jakoś to wygraSmile

 7. KSW 18 Overeem(sub), Błachowicz(TKO), Sowiński(KO), Olivia(dec), Amasinger(dec), Bazelak(sub) a co tam:), Dana(dec)
  UFC Japan Edgar(tko), Rampage(tko), Hunt (submission hehe), Akiyama(dec), Okami(dec), Hioki(sub), Pettis(tko)

 8. KSW 18
  Anzor Azhiev przez submission w pierwszej rundzie
  Kamil Bazelak przez KO w połowie pierwszej rundy
  Maciej Jewtuszko przez KO
  David Olivia przez decyzję
  Artur Sowiński przez submission
  Janek przez TKO
  Różal przez decyzję

  co do UFC to nie znam aż tak fighterów z rozpiski 144 ale walkę wieczoru typuję dla Hendersona przez submission

 9. Frankie Edgar – cieszy mnie, że redakcja za mistrzem, bardzo lubię Edgara i liczę na jego wygraną
  Quinton Jackson – ogólnie zawsze stoję za legendami pride, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego Jackson olał swoich najwierniejszych fanów?
  Cheick Kongo – między Rothwellem a kongo jest „jakaś” różnica i jeśli Hunt faktycznie wygra, to zasługuje na miano Supermana 😉
  Jake Shields – dziwne, że po 3 porażkach z rzędu zamiast go po prostu wyrzucić, dali mu mimo wszystko naprawdę solidnego zawodnika, z którym według mnie szans po prostu nie ma
  Yushin Okami – bardzo silny w dywizji i mimo porażki z Silvą naprawdę niebezpieczny

  Overeem – sądzę, że bez problemu podda Różala
  Janek – bez większych problemów powinien wypunktować Mirandę
  Warburton – obawiam się, że zależy Kornika, który znowu będzie niedocenianym i olewanym zawodnikiem
  Oliva – przeleży, Bedorfowi nie daję niestety większych szans
  Irokez – obstawiam knockout
  Waluś – cholera ich wie 😀
  Dana – samym doświadczeniem zajedzie przeciwnika

 10. Polonistą nie jestem ale wyrażenie „znacznie bardziej silniejsza” jest raczej po polskiemu niż po polsku.

 11. KSW 18

  Maciej Różalski – TKO

  Jan Błachowicz – DEC

  Curt Warburton – DEC

  Karol Bedorf – SUB

  Maciej Jewtuszko – TKO

  Kamil Waluś – TKO

  Anzor – sub

  Henderson dec
  Ryan Bader dec
  Cheick Kongo tko ( sprowadzenie podniesienie pozycji i gnp)
  Shields sub
  Yushin Okami dec
  Bart Palaszewski (podbródkowy i gnp)
  Anthony Pettis dec

 12. Marcin Różalski vs. Valentijn Overeem = Różal
  Jan Błachowicz vs. Mario Miranda = Błachowicz
  Artur Sowiński vs. Curt Warburton = Sowiński
  Karol Bedorf vs. David Oliva = Bedorf
  Maciej Jewtuszko vs. Dean Amasinger = Jewtuszko
  Kamil Bazelak vs. Kamil Waluś = Waluś
  Cengiz Dana vs. Anzor Azhiev = Anzor

 13. Piękne emocje się szykują 🙂

  No to typujemy:

  Edgar

  Rampage

  Kongo

  Shields

  Pettis

  Okami

  Gomi

  Hioki

  Overeem

  Jewtuszko

  Sowiński

  Olivia

  Błachowicz

  Bazelak

 14. KSW 18

  Marcin Różalski
  Jan Błachowicz
  Curt Warburton
  David Oliva
  Maciej Jewtuszko
  Kamil Waluś
  Anzor Azhiev

  UFC 144

  Benson Henderson
  Quinton Jackson
  Mark Hunto
  Akiyama Yoshihiro
  Okami Yushin
  Bart Palaszewski
  Anthony Pettis

  Gomi Takanori
  Yamamoto Norifumi
  Steve Cantwell
  Mizugaki Takeya

  Zhang Tiequan
   

 15. KSW 18

  Oveerem by sub. runda 1- Rozalski jakos nie imponowal mi swoimi poprzednimi walkami, Oveerem to dla niego o wiele za duzo.

  Blachowicz by dec.

  Warburton by dec.- chociaz zycze Kornikowi, zeby poslal Anglika na deski 🙂

  Bedorf by sub. runda 1

  Jewtuszko ko. runda 1

  Walus TKO runda 1

  Anzhiev by dec.

  UFC 144

  Henderson by dec, Bader by dec. albo gorzej, Hunt by ko., Akiyama by dec., Okami by dec., Hioki by sub., Pettis by KO, Gomi by ko, Yamamoto by ko., Fukuda by dec., Mizugaki by ko, Zhang by sub.
  Click, albo balacha na internet 🙂 http://www.pustamiska.pl

 16. Overeem
  Mario Miranda
  Curt Warburton
  Karol Bedorf
  Dean Amasinger
  Kamil Waluś
  Anzor Azhiev
  i
  Henderson
  Bader
  Kongo

 17. Marcin Różalski
  Mario Miranda
  Curt Warburton
  Karol Bedorf
  Dean Amasinger
  Kamil Waluś
  Anzor Azhiev
  Henderson
  Bader
  Kongo

 18. Ben Henderson. Decyzja. Gładzioch wygra z Edgarem. „Rzetelnie” punktując, a w międzyczasie, nie da się mistrzowi rozkręcić – cały czas dociskając na ziemi i pod klatką.

  Rampage powinien zafundować Baderowi TKO. Choć wolałbym, żeby to Bader wygrał.

  Hunt przez KO. Samoańczyk jest ogromny. Wygląda jak kloc i ma cios, od którego Kongo wyląduje na deskach i już nie powróci jak ostatnio.

  Akiyama przez KO/TKO. Shields nie ma dobrej szczęki i nie mający nic do stracenia, solidny Sexyama, powinien go ustrzelić. Oczywiście wygrana Shieldsa jest pewniejsza, ale postawię na przeczucie. Dla mnie Shields musi udowodnić, że należy do czołówki i odbudować swoją wiarygodność.

  Okami decyzją sędziów. Jest solidny, a Boetsch dopiero buduje swoją pozycję w MW. Więc postawię rozsądnie.

  Hioki jest pewniejszy niż Bart Palaszewski. Więc postawię na Japończyka. Choć jeśli ma znowu balansować na granicy wymęczonej decyzji, to już chyba wolę, żeby wygrał Palaszewski.

  Pettis wygra w późniejszych rundach, jeśli będzie walczył rozsądnie w pierwszej. Czas szalonych kopnięć minął bezpowrotnie, wraz z przejściem do UFC. Powinien spokojnie przeczekać napór Lauzona i gdy ten się zmęczy, pokonać go w ładnym stylu.

  ——- Tyle głównej karty. Co do pozostałych walk.

  Mitsuoka pokona Gomiego. Gomi musi się odbudować, ale wątpię, czy to kiedykolwiek nastąpi. Korci mnie, żeby na niego postawić, ale kolejny raz zdam się na rozsądek.

  Reszta zwycięzców, bez wdawania się w szczegóły: Yamamoto, Fukuda, Mizugaki, Zhang. Choć zawsze może przytrafić się jakaś niespodzianka w walkach, które nie dostały się na główną kartę. 🙂

 19. Kamil Walus ma obiecaną „dobra flaszkę” (od jednej ważnej persony polskiej sceny MMA) za szybkie odprawienie Bazelaka, więc myślę, że z takim zastrzykiem motywacyjnym „niepokonany na ringach MMA” Kamil odklepie ciosy w przeciągu pierwszej minuty.

  No jak Kawul twierdzi, że Waluś ma problem z alkoholem to ja jednak stawiam na Bazelaka.

 20. Marcin Różalski – 1 runda przez poddanie (Overeem dostanie kilka razy w głowę w parterze i odklepie)
  Błachowicz – 2 runda TKO
  Curt Warburton – decyzja
  Karol Bedorf – decyzja/2 runda TKO
  Maciej Jewtuszko – przez poddanie
  Kamil Waluś – 1 runda TKO (może nieco złośliwie zakładam, ale wygra przez kontuzję rywala ;))
  Cegniz Dana – decyzja

 21. To ja napisze tylko te walki na które postawie pieniądze.
  KSW :
  – Kamil Waluś
  UFC 144 ;
  – Benson Henderson
  – Yushin Okami
  – Hatsu Hioki

  Poza tym rozpiska na UFC wyglada super. Dawno tak dobrze na papierze nie było 😀

  Możecie mi powiedzie czy na PPV będzie aż 7walk ?? Od walki Pettis vs. Lauzon do góry ??
  Jak tak to mega zajebiście !!

 22. Marcin Różalski vs. Valentijn Overeem – Różalski przez TKO/KO – 1 runda
  Jan Błachowicz vs. Mario Miranda – Błachowicz przez decycję
  Artur Sowiński vs. Curt Warburton – Warburton przez decyzję
  Karol Bedorf vs. David Oliva – Bedorf przez poddanie – 2 runda
  Maciej Jewtuszko vs. Dean Amasinger- Jewtuszko przez TKO/KO – 1 runda
  Kamil Bazelak vs. Kamil Waluś – Kamil Bazelak przez TKO/KO – 1 runda
  Cengiz Dana vs. Anzor Azhiev – Cengiz Dana przez decyzję

  Frankie Edgar vs. Ben Henderson – Frankie Edgar przez decyzję
  Quinton Jackson vs. Ryan Bader- Quinton Jackson przez Tko/KO – 2 runda
  Cheick Kongo vs. Mark Hunt- Cheik Kongo przez decyzję
  Yoshihiro Akiyama vs. Jake Shields- Yoshihiro Akiyama przez poddanie – 3 runda
  Yushin Okami vs. Tim Boetsch – Yushin Okami przez decyzję
  Hatsu Hioki vs. Bart Palaszewski – Bart Palaszewski przez TKO/KO – 1 runda
  Anthony Pettis vs. Joe Lauzon- Joe Lauzon przez poddanie – 2 runda
  Takanori Gomi vs. Eiji Mitsuoka – Eji Mitsuoka przez poddanie – 2 runda
  Norifumi Yamamoto vs. Vaughan Lee- Vaughan Lee przez decyzję
  Steve Cantwell vs. Riki Fukuda – Riki Fukuda przez decyzję
  Chris Cariaso vs. Takeya Mizugaki – Chris Cariaso przez decyzję
  Tiequan Zhang vs. Issei Tamura – Tiequan Zhang przez poddanie – 1 runda

 23. Różalski- TKO/KO

  Błachowicz- DEC

  Warburton- DEC

  Bedorf- SUB

  Jewtuszko – TKO/KO

  Bazelak- TKO/KO

  Dana- DEC

   

  Edgar- DEC

  Jackson-DEC

  Kongo- TKO/KO

  Akiyama-SUB

  Okami-DEC

  Palaszewski- TKO/KO

  Lauzon- SUB

 24. Marcin Różalski – decyzja
  Jan Błachowicz – TKO .2rd.
  Curt Warburton-decyzja
  David Oliva-submission.2rd.
  Maciej Jewtuszko-submission .1rd.
  Kamil Bazelak-TKO.2rd.
  Anzor Azhiev-KO/TKO 2rd.

 25. Dla mnie dzisiaj najbardziej liczy się tylko jedna walka Henderson vs Edgar. 

  Jak Ben nie pokona edgara to na dzien dzisiejszy nie wiem kto.Mam nadzieje że znajdzie luki w stójce jak Maynard + dobije do swoją fizycznością.

 26. Marcin Różalski  TKO
  Jan Błachowicz   DEC
  Artur Sowiński   DEC
  David Oliva    DEC
  Maciej Jewtuszko  TKO
  Kamil Waluś  DEC
  Anzor Azhiev  DEC

   

  Ben Henderson   DEC
  Quinton Jackson  DEC
  Cheick Kongo   TKO
  Jake Shields   TKO
  Yushin Okami  SUB
  Hatsu Hioki  SUB
  Joe Lauzon  DEC

 27. Overeem, Błachowicz, Sowiński, Beedorf, Jewtuszko, Waluś, Azhiev.
  UFC (tylko główna karta i walka wieczoru)
  Lauzon, Hioki, Okami, Shields, Kongo, Jackson, a na koniec stawiam na Hendersona.

 28. KSW
  Różal – TKO 1 runda ( myśle że Marcin wie o tym że VO nie ma serca do walki i szybko go trafi , VO zaczyna dostawac, placze i odklepuje )
  Janek – decyzja
  Warburton – decyzja
  Olivia – decyzja
  Irokez – TKO 2 runda
  Waluś – TKO 3 SEKUNDA! :)))
  Anzor – poddanie 2 runda

  UFC
  EDGAR WAR!!!!!!!!

 29. KSW 18

  • Marcin Różalski TKO

  Jakbym o tym zestawieniu dowiedział się 4-6 tygodni temu to w ciemno postawiłbym na Holendra przez poddanie, ale w zaistniałej sytuacji wydaję mi się, że Marcin odprawi rywala przed czasem w drugiej rundzie.

  • Błachowicz DEC

  Wydaję mi się, że taki zawodnik jak Miranda nie przyjeżdża do Polski tylko po wypłatę, ale nie podejrzewam go o szczyt formy. Janek powinien przez trzy rundy dominować, ale nie wydaję mi się, żeby Mario dał się znokautować dlatego bezpiecznie postawię na decyzje dla Janka.

  • Sowiński SUB

  Nie wydaje mi się, żeby Artur przez dłuższy czas dał radę utrzymywać walkę w stójce, ale jestem przekonany, że na dystansie 3 rund Kornik powinien poddać swojego przeciwnika.

  • Jewtuszko TKO

  Po dwóch nieudanych dla siebie walkach jestem przekonany, że zobaczę fenomenalnie przygotowanego Maćka. Jedynym atutem Dean'a w tej walce będzie większa waga wniesiona do ringu.

  • Bedorf SUB

  Strasznie jestem ciekawy formy Karola. Patrząc na postępy Michała Materli zastanawia mnie czy i jak dużo ewoluowała stójka Coco. Jeżeli Ten pojedynek miał się wydarzyć półtora roku temu postawiłbym na Amerykanina. Teraz moim faworytem jest Karol i wydaję mi się, że podda David'a w drugiej rundzie.

  • Waluś TKO

  O Walusiu mogę powiedzieć tyle co widziałem na filmikach z jego wygranej walki zawodowej i AP KSW. O Bazelaku mogę powiedzieć tyle ile widziałem na media treningu. Mimo iż młodszy Kamil jest dopiero na początku swojej drogi w tym sporcie i jeszcze bardzo daleko mu do czołówki w naszym kraju to po tym co widziałem na wyżej wspomnianym media treningu w ciemno mogę postawić na Walusia.

  • Azhiev DEC

  Moim zdaniem jeżeli Anzor będzie chciał walczyć z Cengiz'em w stójce to nie dotrwa do drugiej rundy, ale wierzę, że młody Czeczen uruchomi zapasy i wygra przez decyzję.

  UFC 144

  • Henderson TKO

  Jak dla mnie zestawienie roku! Wedle mojej opinii to obecnie dwóch najlepszych lekkich na świecie. Maynard obnażył braki mistrza w obronie i podejrzewam, że Smooth je wykorzysta i w końcu trafi i zamroczy Frankie'go, a wtedy już mu nie ucieknie. Wydaję mi się, że Edgar nie dotrwa do mistrzowskich rund. Najpiękniejsze jest w walce tych dwóch zawodników, że za każdym razem może być inny wynik

  • Jackson DEC

  Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że Bader będzie kładł w każdej rundzie Rampage'a, a tylko tak upatruję jego szansę na wygraną. Jackson spokojnie wypunktuje go w stójce, a możliwe jest nawet, że go skończy przed czasem.

  • Hunt KO

  Nie wiem czemu, ale jestem święcie przekonany, że Mark wygra z Francuzem.

  • Schields DEC

  Schields ostatnio miał obniżkę formy, ale wydaję mi się, że będzie spokojnie obalał i dominował Akiyame wygrywając minimum 2 rundy.

  • Okami DEC

  Z całym szacunkiem dla Tim'a, ale Okami to wyższa półka niż jego ostatni przeciwnicy i raczej nie do przeskoczenia na ten moment.

  • Hioki SUB

  Jestem przekonany, że ostatnia walka Hioki'ego była tzw. wypadkiem przy pracy i teraz pewnie wygra przez poddanie w 2 rundzie.

  • Pettis TKO

  Nie wydaję mi się, żeby Lauzon poddał Pettis'a i gdy opadną mu siły ten drugi skończy go przed czasem w trzeciej rundzie.

  • Gomi TKO
  • Yamamoto TKO
  • Cantwell TKO
  • Mizugaki DEC
  • Zhang SUB
 30. Maciej Różalski – TKO — Obstawiłem na Marcina, ale już chyba bardziej, że jestem sercem za nim. Ma piekielnie trudne zadanie i jeżeli Overeem przyjechał tu jakoś przygotowany to solidna stójka Marcina nie nadrobi jednak o wiele większego doświadczenia w parterze Valentijna… Marcin jest wielkim wojownikiem i będę trzymał kciuki za niego…

  Jan Błachowicz – DEC/KO — Myślę, że Janek albo w drugiej rudzie znokautuje Mirande, albo wygra pewnie na punkty…

  Atrur Sowiński – DEC — Tak samo jak i w przypadku Różala za Kornikiem jestem bardziej sercem bo wydaje mi się, że nie ma on aż takich umiejętności na Warburtona, ale cóż w poprzednim pojedynku nas zaskoczył, więc czemu teraz ma tego nie zrobić.

  Karol Bedorf – DEC — Wydaje mi się, że David jest zdecydowanie w zasięgu Karola, ale nie widzę innego typowania niż decyzja bo nie wydaje mi się żeby nawzajem siebie mogli znokautować albo poddać.

  Maciej Jewtuszko – TKO — Uważam, że Irokez go rozjedzie jak walec i to będzie pierwsza runda…

  Kamil Waluś – TKO — Bazelak nie ma żadnego doświadczenia z mma, a Waluś wygrywał już amatorski puchar KSW i ma na swoim koncie zawodowe walki już… nie widzę innego scenariusza jak TKO w pierwszej rundzie.

  Anzor Azhiev – DEC/SUB — Myślę, że Anzor poradzi sobie z Daną, ale bardziej podejrzewam, że bedzie to decyzja niż poddanie… Cengiz będzie miał z pewnością przewagę warunków fizycznych, ale uważam, że Anzor ani w stójce ani w parterze mu odstawał nie będzie z umiejętnościami.

 31. [b]KSW 18[/b]

  Valentijn Overeem – TKO

  Jan Błachowicz – DEC

  Curt Warburton – DEC

  Karol Bedorf – DEC

  Maciej Jewtuszko – TKO

  Kamil Waluś – TKO

  Cengiz Dana – TKO

  [b]UFC 144[/b]

  Ben Henderson – DEC
  Quinton Jackson – DEC
  Cheick Kongo – TKO
  Jake Shields – TKO
  Yushin Okami – SUB
  Hatsu Hioki – SUB
  Joe Lauzon DEC

 32. KSW 18:
  Anzor Azhiev SUB 1R.
  Kamil Bazelak TKO 1R.
  Maciej Jewtuszko SUB 2R.
  David Olivia DEC.
  Artur Sowiński DEC.
  Jan Błachowicz DEC.
  Marcin Różalski DEC.

 33. Szansą dla Japończyka jest szczęka Shieldsa, która nie należy do najmocniejszych na świecie, ale i tak jest wystarczająca na Akiyamę.

  Shields ma jedna z twardszych szczęk w półśredniej.

 34. Różal TKO 1 Runda
  Janek Decyzja
  Sowiński KO 2 runda
  Bedorf Decyzja
  Maciek 3 tko
  Walus 1 runda tko
  Dana tko 1 koniec rundy

 35. Anzor Azhiev DEC
  Kamil Bazelak DEC
  Dean Amasinger KO
  David Oliva TKO
  Artur Sowiński KO
  Jan Błachowicz DEC
  Valentij Overeem TKO

 36. UFC 144:
  -Pettis
  -Bart
  -Okami
  -Shields
  -Hunt
  -Bader
  -Edgar

  KSW 18:
  -Dana
  -Waluś
  -Amasinger
  -Bedorf
  -Warburton
  -Błachowic
  -Overeem

 37. Marcin Różalski TKO
  Jan Błachowicz DEC
  Warburton DEC
  David Oliva DEC
  Maciej Jewtuszko SUB
  Kamil Waluś TKO
  Anzor Azhiev DEC

  Frankie Edgar DEC
  Quinton Jackson TKO
  Cheick Kongo TKO
  Jake Shields SUB
  Yushin Okami Dec
  Bart Palaszewski TKO
  Joe Lauzon SUB

 38. RÓŻALSKI vs Overeem- VO przyjedzie całkowicie nieprzygotowany. Może pierwszą runde wygra leżąc na Różalu. W 2 butla tlenowa upadnie a Rożal mocno zaatakuje doprowadzając Starszego Reema do poddania.
  BŁACHOWICZ vs Miranda – Błachowicz mocno poprawił parter jest silniejszy od Maria. Myśle że stujka będzie dla niego , ale odda kilka obaleń. Miranda walczy w MW więc Janek raczej nie straci tlenu i sprawi sobie urodzinowy prezent. To jemu kibicuje najbardziej.
  Sowiński vs WARBURTON – Obrona obaleń u Kornika to jest tragedia. Przybrał masy mięśniowej więc po przeciongu rund ma coraz większe szanse sędziowie dadzą prezent młodemu Arturowi.Chyba , że zrezygnowali z oszukiwania zawodników więc Curt.
  Oliva vs BEDORF- Syn i zmarły ojciec raczej nie dali się skupić na trenigach DO. KB może i zostanie sprowadzony , ale myśle, że będzie wychodził graplersko, ale bez sumbisson. Oliva ma za krótkie kończyny. Decyzja dla Coco.
  JEWTUSZKO vs Amasinger – Obły i powolny Amasinger jeszcze osłabiony chorobą padnie po poddaniu Irokeza w pierwszej rundzie.
  Bazelak vs WALUŚ – A więc tak Bazelak ulegnie w każdej płaszczyźnie Waluś przez uderzenia.
  Anzor vs DANA – Dana toczył wyruwnany bój z Kornikiem i to raczej on przytoczy warunki szansą Anzora jest parter.

 39. Marcin Różalski ko znokautuje przeciwnika wkoncu walka wieczoru:)
  Jan Błachowicz DEyzja janek jesli bedzie stójka to janek powinien dac rade i wygra
  kornik raczej decyzja albo i znokautuje tak co na poprzednim ksw przekonamy sie niedługo
  David Oliva DEC raczej pokona polaka ale stawaiam na karola bedorfa mam nadzieje ze będzie lepszy i wygra przez ko
  Maciej Jewtuszko ko znokautuje przeciwnika w 2 rundzie lub 1
  Kamil Waluś i Kamil Bazelak sądze ze bedzie nokaut w 1 rundzie albo remis i dogrywka zobaczymy w ringu ale kibicuje obu stawiam tu znak zapytania wszystko zweryfikuje dzisiaj walka ring:)
  Anzor Azhiev DECyzja POLSKA GÓRĄ:)

 40. Anzor SUB/1.Runda <- bo wierzę w "Mini Mameda"

  Bazelak TKO/1.Runda <- tu miałem największy problem ale Bazelak jest dziwnie spokojny i nieprzewidywalny

  Bedorf DEC <- Karol nabrał mięśni, jest zmotywowany bo jak przegra to się pożegna z KSW, a David długo nie walczył więc wątpie w jego formę z KSW 12

  Irokez TKO/2.Runda <- po prostu musi

  Kornik DEC <- wierzę w ten postęp ale nadal mam wątpliwości

  Janek TKO/2.Runda <- nie może sobie pozwolić na przegraną marząc o UFC w tym wieku

  Overeem SUB/1.Runda <- doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie, do tego siła, prosty game plan i odprawianie z kwitkiem dużo większych kozaków niż Różal

 41. a ktoś wie czy jest Alistair w Polsce

  Venom wcześniej napisał, że nie ma.

 42. Marcin Różalski TKO
  Jan Błachowicz DEC
  Warburton DEC
  David Oliva DEC
  Maciej Jewtuszko DEC lub TKO
  Kamil Bazelak TKO
  Anzor Azhiev TKO

  henderson DEC lub TKO
  Quinton Jackson DEC lub TKO
  Cheick Kongo TKO
  Jake Shields DEC
  Yushin Okami DEC lub TKO

 43. Anzor Azhiev TKO
  Kamil Bazelak TKO
  Maciej Jewtuszko KO
  David Oliva TKO
  Warburton KO
  Jan Błachowicz DEC
  Valentij Overeem TKO

 44. KSW:

  Valentin

  Janek

  Warburton

  Coco

  Jewtuszko(widziałem tu szanse na niespodziankę, jednak po zatruciu Amasingera, typuję Jewtuszke)

  Waluś

  Anzor

  UFC:

  Edgar

  Rampage

  Kongo

  Shields

  Okami

  Hioki

  Pettis

  Gomi

  KID

  Fukuda

  Mizugaki

  Zhang

 45. RÓŻAL KO
  JOHN DEC
  COCO SUB
  KORNIK DEC
  WALUŚ TKO
  ANZOR DEC

  EDGAR DEC
  RAMPAGE TKO
  KONGO KO
  SHIELDS DEC
  OKAMI TKO

 46. Ciekawy jestem Yoshi czy ty naprawde wierzysz w te typowania kótre podałeś 🙂 ( KSW 18)

 47. KSW 18

  • Marcin Różalski
  • Jan Błachowicz
  • Curt Warburton
  • Karol Bedorf
  • Maciej Jewtuszko
  • Kamil Waluś
  • Cengiz Dana

  UFC 144

  • Frankie Edgar
  • Quinton Jackson
  • Cheick Kongo
  • Jake Shields
  • Yushin Okami
  • Anthony Pettis
 48. KSW

  Marcin Różalski vs. [b]Valentijn Overeem[/b]
  [b]Jan Błachowicz[/b] vs. Mario Miranda
  Artur Sowiński vs. [b]Curt Warburton [/b]
  [b]Karol Bedorf[/b] vs. David Oliva
  [b]Maciej Jewtuszko[/b] vs. Dean Amasinger
  [b]Kamil Bazelak[/b] vs. Kamil Waluś
  Cengiz Dana vs. [b]Anzor Azhiev [/b]

  UFC

  [b]Frankie Edgar[/b] vs. Ben Henderson
  Quinton Jackson vs. [b]Ryan Bader[/b]
  [b]Cheick Kongo[/b] vs. Mark Hunt
  [b]Yoshihiro Akiyama[/b] vs. Jake Shields
  [b]Yushin Okami[/b] vs. Tim Boetsch
  Hatsu Hioki vs. [b]Bart Palaszewski [/b]
  [b]Anthony Pettis[/b] vs. Joe Lauzon

 49. Rozalski to solidny uderzacz, nie obdazony jednakze poteznym ciosem, a taki moglby wyeliminowac starszego z braci Overeem juz na poczatku walki. Mysle, ze po kilku przyjetych ciosach Pyton sprowadzi Rozala na ziemie i tam podda z dziecinna latwoscia.

  V. Overeem przez poddania 1 runda

  Janek przeszedl bardzo solidny oboz u Gegarda, a poza tym jak wiadomo rowniez u Nastuli nie ma opieprzania. Tu bedzie gotowy na 100%. W stojce mysle, ze przewyzszy Mirande, a rowniez w parterze z gory bedzie kontrolowal rywala i jest zbyt doswiadczony, aby dac sie poddac Amerykaninowi.

  J. Blachowicz przez decyzje

  Wciaz nie ufam w 100% umiejetnosciom Kornika, jednakze Warburton nie jest tak wszechstronnym zawodnikiem jak niektorzy go przedstawiaja. Mysle, ze Artur bedzie w stanie zdominowac stojke na tyle, by samemu ladowac na gorze w parterze i spokojnie wyciagnac decyzje.

  A. Sowinski przez decyzje

  Coco bardzo zawiodl moje oczekiwania w pojedynku przeciwko Lloretowi. Hiszpan zdominowal calkowicie parter Szczecinianina. Byl siliejszy fizycznie i przewidywal kazda akcje Bedorfa. Mysle, ze podobnie bedzie w jego batalii z Oliva. Zrzucona masa pozwoli Amerykaninowi byc dosc szybkim w tym pojedynku. Pewnie jednak David nie bedzie sie bawil w zwodzenie przeciwnika, a raczej bedzie myslal o tym aby wejsc bezceremonialnie w Polaka, powalic go na ziemie i tam kontrolowac.

  D. Oliva przez decyzje

  Jewtuszko przyzwyczail sie do swojej przewagi fizycznej nad rywalami. Tutaj jednak na to liczyc nie moze. Anglik za zaslona problemow gastrycznych darowal sobie uciazliwe zbijanie wagi i wyjdzie do walki silniejszy od Irokeza. Z drugiej jednak strony, mam nadzieje, ze Maciej wyciagnal wnioski z ostatnich niepowodzen i w tej walce pokaze wszystkie swe atuty, choc to wciaz moze byc za malo na odprawienie ciezszego rywala przed czasem.

  M. Jewtuszko przez decyzje

  Nie wiem co prezentuje zaden z dwojki Walus, Bazelak. Mysle, ze ten drugi chce przestraszyc swojego przeciwnika, aby wejsc w niego jak Pudzianowski w Najmana. Czuje jednak, ze zwyciezca amatorskiego pucharu KSW wie, ze to wszystko to tylko gra i jego oponentowi brakuje argumentow, spokojnie skontroluje poczatek walki i od niechcenia skonczy wycienczonego krzykacza.

  K. Walus przez tko w 1 rundzie

  W tej walce wszystko moze isc w obie strony, bo Cengiz Dana nie z takimi malymi chojrakami sobie radzil, dominujac ich przy pomocy swojego doswiadczenia. Zaufam jednak wlascicielom KSW i ich calkowitemu zaufaniu w umiejetnosci mlodego Czeczena.

  A. Azhiev przez ko 2 runda

 50. Marcin Różalski TKO
  Jan Błachowicz DEC
  Jewtusyko Maciej TKO
  Karol Bedorf SUB
  ANZOR SUB
  Artur Sowinski DEC
  Kamil Waluś DEC

 51. Edgar
  Bader
  Akiyama
  Kongo
  Hioki
  Okami
  Lauzon
  Gomi
  Yamamoto
  Mizukagi
  Fukuda

 52. Ksw
  Valentijn Overeem
  Jan Błachowicz
  Artur Sowiński
  Karol Bedorf
  Dean Amasinger
  Kamil Waluś
  Anzor Azhiev
  ufc;
  . Ben Henderson
  Quinton Jackson
  Cheick Kongo
  Jake Shields
  Yushin Okami
  Bart Palaszewski
  Joe Lauzon

 53. KSW 18

  Oveerem

  Błachowicz

  Sowiński

  Oliva

  Jewtuszko

  Waluś (flaszkę zapewne obiecał Pudzian  )

  Azhiev

  UFC 144

  Edgar

  Bader

  Kongo

  Shields

  Okami

  Hioki

  Petis

  Mitsuoka

  Yamamoto

  Fukuda

  Mizugaki

  Tamura
  Gdzie jest Kaczka? Pojechał do BRAZYLII, w klubie ELITARNI (Tropa de Elite) doskonali swoje BJJ!
  http://tiny.pl/hphhj

 54. @ Escobar

  Porównywanie Różala do Sefo w moim odczuciu ociera się o bluźnierstwo.

 55. Orientuje się ktoś może czy Polsat sport pokaże wszystkie 7 walk czy może pierwszej w ogóle nie pokażą w tv ?

 56. z tego co mi wiadomo na Polsat sport zawsze jest pełna rozpiska, ale moge sie mylić

 57. No też mi się tak wydaje, ale niby ktoś wcześniej pytał kiedy się zaczyna pierwsza walka i na to wychodziło, że pierwsza walka jest wcześniej niż o 20.30 albo mi się po prostu powaliło coś…

 58. KSW

  Marcin Różalski 
  Jan Błachowicz
   Curt Warburton
  David Oliva
  Maciej Jewtuszko
  Kamil Waluś
   Anzor Azhiev

  UFC

  Ben Henderson
   Quinton Jackson
  Cheick Kongo 
  Jake Shields
  Yushin Okami
   Bart Palaszewski
  Joe Lauzon

 59. Overeem – poddanie 1 runda
  Błachowicz – decyzja
  Warburton – decyzja
  Oliva – decyzja
  Irokez – tko 2 runda
  Waluś – tko 1 runda
  Dana – tko 2 runda

  Edgar – decyzja
  Jackson – ko 3 runda
  Kongo – decyzja
  Shields – poddanie 3 runda
  Okami – decyzja
  Hioki – poddanie 1 runda
  Lauzon – tko 2 runda
  Gomi – tko 1 runda
  Yamamoto ko 2 runda

 60. KSW;
  Valentijn Overeem
  Jan Błachowic
  Artur Sowiński
  Karol Bedorf
  Dean Amasinger
  Kamil Waluś
  Anzor Azhiev
  UFC;
  Ben Henderson
  Quinton Jackson
  Cheick Kongo
  Jake Shields
  Yushin Okami
  Bart Palaszewski
  Joe Lauzon

 61. Overeem
  Błachowicz
  Sowiński
  Oliwa
  Jewtuszko
  Waluś
  Azhiev

  Edgar
  Jackson
  Okami
  Shields

 62. Marcin Różalski
  Jan Błachowicz
  Curt Warburton
  David Oliva
  Maciej Jewtuszko
  Kamil Bazelak
  Cengiz Dana

  Frankie Edgar
  Quinton Jackson
  Cheick Kongo
  Yoshihiro Akiyama
  Tim Boetsch
  Bart Palaszewski
  Joe Lauzon
  Takanori Gomi
  Vaughan Lee
  Riki Fukuda
  Takeya Mizugaki

 63. KSW 18:
  Dana
  Bazelak
  Oliva
  Jewtuszko
  Wurburton
  Błachowicz
  Overeem

  UFC 144:
  Edgar
  Rampage
  Kongo
  Shields
  Okami
  Palaszewski

 64. Overeem 2 runda przez poddanie
  Błachowicz decyzją
  Bedorf decyzją
  Jewtuszko 1runda TKO
  Sowiński decyzją
  Bazelak 1 runda TKO
  Anzor Azhiev decyzją

 65. Jak sobie pomysle o UFC 144 Japan, to od razu pierwsze co mi sie ukazuje przed oczami to ring:D

 66. moje typ-Marcin Różalski
  Jan Błachowicz
  Artur Sowiński
  Karol Bedorf
  Maciej Jewtuszko
  Kamil Waluś
  Anzor Azhiev
  i UFC Ben Henderson
  Ryan Bader
  Cheick Kongo

 67. Japan ale masz racjeee 😀 w sumie nie myślałem o tym ale mam takie samo odczucie jak o tym napisałeś ;p

 68. Henderson – decyzja
  Bader – decyzja
  Kongo -(niestety wygra ale oby przegrał) TKO
  Shields – poddanie (pewniak)
  Boetsh – dec
  Hioki – dec
  Lauzon – poddanie
  Mitsuoka – poddanie

 69. Nom ja również tak sobie myślałem/marzyłem żeby właśnie dali ring zamiast klatki – bo wstawienie ringu zamiast klatki , było by nawiązaniem do tradycji . W ogóle nie wyobrażam sobie klatki w Japoni – jakoś to dziwnie będzie wyglądało …. 🙁

  Wspomnicie moje słowa Henderson nowym mistrzem !!!!!! 😉

 70. wykupilem transmisje na ipla (mam kod) – ktos wie jak to uruchomic? mam zainstalowana iple.

 71. Dopiero kiedy będzie transmisja pojawi sie okienko w którym trzeba wpisac kod.

 72. Ok, juz obczailem 🙂 Musze czekac do 20:30 🙂 Dzieki. Zaplacilem smsem (11zl). Tak mysle, jakby to moglo sie miec do PPV… PPV za 30zl, zlozyc sie z 3 kumplami i gitara.

 73. pozostalo odliczanie jeszcze 15 min i start gali:) cos mi sie wydaje ze beda w miare dobre walki:)

 74. Trzeba było myknąc przelew za 7 zyla, po co płacić operatorom komórkowym;)

 75. @up

  Jewtuszko i Coco chyba odwrotnie, ktoś pisał, że zmieniono kolejność i Jewtuszko będzie jednak po Bedorfie 🙂

 76. KSW
  Valentim Overem – TKO
  Jan Błachowicz – Decyzja
  Artur Sowiński – TKO
  Karol Bedorf – Poddanie
  Dean Amasinger – Decyzja
  Kamil Waluś – TKO
  Anzor Azhiev – TKO

 77. Valentijn Overeem (29-26)
  Jan Błachowicz (14-3)
  Artur Sowiński (12-5)
  David Oliva (6-0)
  Maciej Jewtuszko (8-2)
  Kamil Waluś (1-1)
  Anzor Azhiev (1-0)

  Oto moje typy na KSW 18… Tak na szybko bo za chwilę start gali 😀

 78. Jak dla mnie już dała…

  zaraz gala i

  "Z powodu zainstalowanego sterownika karty graficznej lub konfiguracji systemu operacyjnego odtworzenie treści zabezpoieczonych systemem ochrony dostępu (Microsoft PlayReady DRM) nie jest możliwe."…a bezpłatne elementy oglądam normalmie. Okradli mnie?Jak z powodu,mam nie mieć sterownika grafy zainstalowanego?System?Xp mam.

 79. Teraz mam latać po chacie ipli?Wiem,że mój komputer spełnia wymagania, a to podobno jedyny aspekt…zapłącone jest, za to video, ani audio nie ma.

  Dzięki za stream, ku**a mać.

 80. Jest czat ipla help. Pewnie jakas glupote musisz doinstalowac albo cos. Moze na stronie w FAQ jest opisany ten problem. Zamiast sie uzalac to poszukaj bo to pewnie błachy problem.

  Mam neta 2mb a jakosc hd sie nie tnie. 🙂 Troche to dziwne ale obraz jest naprawde ladny.

 81. Bomba pytanie, bo kiedyś już oglądałem i na kompie z piratem…czy tylko napisane czy jednak weszły zmiany i tylko "Oryginalny windows" puści mi PPV z ipli?

  "

  Wymagania techniczne do oglądania materiałów płatnych.(iplaFILM / iplaMINI / transmisje PayPerView)

  • Łącze internetowe o przepustowości min. 512 kb/s
  • Oryginalny system operacyjny Windows w jednej z poniższych wersji:

   • XP 32-bit z zainstalowanym Service Pack 3
   • Vista z zainstalowanym Service Pack 1
   • Windows 7"
 82. No właśnie, wiem, że działało…Ster mam od producenta, ze strony;-/ nie chciałem już zmieniać, bo na tym wszystko śmigało, a nie raz na tych najnowszych nie…Sprawdziłym na kompie z oryginałem, ale nie sądzę by tam było wszystko jak należy…

 83. Dziwna sprawa. A probowales ten material testowy puszczac? Moze sprobuj odinstalowac i zainstalowac. Mi sie jakies aktualizacje dzis sciagaly.

  Borek widac ze sie przygotowal. 🙂

 84. Sprawdz ten temat:

  http://forum.pclab.pl/topic/636207-IPLA-problem-z-DRM-PlayReadyRuntime/

  Mi pomogło to:

  1. Zamknąć Ipla (wybrać opcję Plik -> Zakończ)<br style=”color: rgb(28, 40, 55); font-family: arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ” />
  2. Wejść w menu Windows: Start -> Panel Sterowania -> Dodaj/Usuń Programy i odinstalować program PlayReady Runtime.<br style=”color: rgb(28, 40, 55); font-family: arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ” />
  3. Wyłączyć na chwilę program antywirusowy.<br style=”color: rgb(28, 40, 55); font-family: arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ” />
  4. Następnie uruchomić ipla.<br style=”color: rgb(28, 40, 55); font-family: arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ” />
  5. Włączyć film, wtedy system zostanie ponownie zindywidualizowany.

 85. Działa,ale żeby taki problem robić?

  Klonowanie…mam obraz i na TV i na monitorze i to nie pasowało najwyraźniej. Usunąłeż też playready z panelu, włączyłem iplę, pobrał playready i gra, na razie nie klonuje obrazu. W sumie to kiedyś bardziej mi było potrzebne, teraz jednak bezprzewodowo i przed TV siedzę 😉

  Dzięki wielkie za chęci i pomoc Yoshi i hugh!

 86. Oliva bez dynamikii, Bazelak szkoda gadać…. myślałem że coś wiecej pokaże…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.