Typowanie redakcji przed KSW 17: Revenge. Standardowo zachęcamy do podawania swoich prognoz w komentarzach. Przypominamy też, że transmisja z gali rozpoczyna się o 20 w Polsacie i Polsacie Sport. W internecie galę można oglądać na www.ksw.ipla.tv/pl

Mamed Chalidow vs. Jesse Taylor

Venom
Mamed Chalidow przez poddanie, runda 1. Mimo, że uważam Taylora za bardzo dobrego rywala dla Mameda to jego braki są dokładnie tam gdzie Mamed jest niezwykle mocny. Nie jest tajemnicą, że piętą achillesową Amerykanina jest obrona przed poddaniami, więc spodziewam się, że kiedy już położy zawodnika Arrachionu na plecy, to prędzej czy później będzie musiał klepać.

Royler
Cieszę się, że Mamed dostaje przeciwnika który pozwoli nam ocenić jego umiejętności. Stawiam na Chalidova przez poddanie druga runda.

Escobar
Mamed Chalidow – poddanie, runda 1. Walcząc w stójce Taylor naraża się na porażkę. Szybko przeniesie więc walkę na ziemię, ale nie ma szans na kontrolę z góry przez 15 minut. Mamed dość szybko powinien dojść do dźwigni na nogę i poddać Amerykanina w 3.-4. minucie.

Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson

Venom
James Thompson przez poddanie, runda 2. Początkowo planowałem postawić na Mariusza, ale widząc kursy na walkę postanowiłem podejść do tego typowania jak hazardzista. Nawet ufając w to, że Pudzian zrobił spore postępy trenując w ATT, to nie powinien być tak dużym faworytem u bukmacherów. Jeśli chodzi o sam przebieg walki to spodziewam się powtórki z Gdańska. Albo Mariuszowi uda się wykończyć Anglika w pierwszej rundzie, albo zmęczony polegnie w drugiej.

Royler
Trening medialny to może nie za dużo żeby wyciągać tak dalekie wnioski ale odniosłem wrażenie, że stójka Pudziana wyglądała lepiej. Liczę też, że ATT dokonała cudu jeżeli chodzi o ogólne przygotowanie kondycyjne Pudzilli. Mariusz przez decyzję.

Escobar
Mariusz Pudzianowski – TKO, runda 1. Obawiam się, że za bardzo wierzę w magię American Top Team. O ile kondycji Pudzianowi może znów starczyć na jedynie 5 minut, to więcej może być mu niepotrzebne. Wydaje mi się, że stójka Mariusza jest znacznie lepsza niż ostatnio i to wystarczy na DVD.

Rameau Thierry Sokoudjou vs. Jan Błachowicz

Venom
Jan Błachowicz przez TKO, runda 3. Nadal mam podejrzenie, że kondycja Sokoudjou to jego najsłabsza strona, tylko, żeby to wykorzystać trzeba go odpowiednio zmęczyć. Wydaję się, że tym razem Janek właśnie będzie chciał go mocno zaatakować od samego początku. Jeśli Polak sprokuruje przepychankę w klinczu, walkę w parterze ma szansę uszczuplić zasoby energii Sokoudjou i nawet skończyć go w trzeciej rundzie. Jeśli jednak pozwoli mu na cierpliwą walkę w dystansie, Kameruńczyk znowu będzie górą.

Royler
Rozum mówi Soko, serce mówi Janek. Błachowicz przez decyzję.

Escobar
Jan Błachowicz – decyzja. Wydaje mi się, że to będzie najlepsza walka Janka w jego karierze. Dwie rundy intensywnej stójki i klinczu z korzyścią dla Janka. W trzeciej rundzie Soko daje się sprowadzać i obijać z góry. Janek kończy ground and pound, które jest kropką nad i. Skończenie Soko w 15 minut ostatnio nie jest łatwym zadaniem, ale zdominowanie go też jest nie lada wyczynem.

Michał Materla vs. Matt Horwich

Venom
Michał Materla przez decyzję. Michał będzie w tym pojedynku matadorem, a Horwich upartym bykiem. Amerykanin dysponuje żelazną kondycję, solidnymi zapasami i parterem, ale w stójce często idzie na oślep i wtedy daje się trafiać. Boks Materli jest na tyle dobry by to wykorzystać i konsekwentnie punktując wygrać decyzję.

Royler
Michał jak dla mnie jest w stanie poradzić sobie z Horwichem w każdej płaszczyźnie. Mam sporą wiarę w umiejętności i przygotowanie Cipka i stawiam, że Materla wygra serwują nam piękne TKO w drugiej rundzie.

Escobar
Michał Materla – decyzja. 10 minut to za mało, żeby skończyć Horwicha w stójce. Michał będzie kontrował chaotyczne ataki Amerykanina i skutecznie bronił próby obaleń. Dwie rundy dobrego boksu wystarczą do wygrania decyzją bez potrzeby rozgrywania dogrywki.

Artur Sowiński vs. Maciej Jewtuszko

Venom
Maciej Jewtuszko przez decyzje. Mój kandydat na walkę wieczoru. Spodziewam się wyrównanej walki we wszystkich płaszczyznach MMA. Irokez powinien mieć przewagę w stójce dzięki sprawnemu wykorzystywaniu zasięgu, a w parterze obaj nie są asami zapasów i pewnie żaden nie będzie w stanie kontrolować drugiego.

Royler
Jeżeli Kornikowi udałoby się położyć Iro na plecach to myślę, że mógłby przetrzymać go w parterze i tak wygrać walkę. Wydaje mi się jednak, że Maciek utrzyma walkę w stójce i wypunktuje Sowińskiego. Jewtuszko przez decyzję.

Escobar
Maciej Jewtuszko – TKO, runda 2. Jest w Polsce wielu półśrednich mniejszych od „Irokeza”. Właśnie ta różnica fizyczna będzie moim zdaniem decydująca. Kornikowi nie brakuje umiejętności, ale w stójce da się zdominować nieprzewidywanie bijącemu Jewtuszce. Stawiam na strażaka, który nawet jeśli da się obalić, to szybko wróci do stójki.

Antoni Chmielewski vs. James Zikic

Venom
James Zikic przez decyzję. Chmielewskiego czeka bardzo trudne zadanie po tak poważnej kontuzji. Co prawda Materla pokazał jak można pokonać Anglika, ale obawiam, że Antek nie ma tak dobrych narzędzi w stójce by powtórzyć tę taktykę. Chciałbym się mylić, ale typuję wygraną Zikica po podobnym pojedynku jak na piętnastce.

Royler
Chmielu dał równą walkę w poprzednim starciu i wydaje mi się, że do tej walki wychodzi naprawdę zdeterminowany. Mam nadzieje tylko żę Antek się nie podpali i jego plan na bardziej stanowczą walkę oraz odważne kombinację nie skończy się nadzianiem na cios Zikica. Antek przez decyzję.

Escobar
James Zikić – decyzja. Wszystkich ciekawi postawa Antka po kontuzji, ale mam wrażenie, że przede wszystkim zobaczymy dużo lepszego Zikicia. Anglik nie będzie myślał o kolanie Chmielewskiego, bo nie ma w zwyczaju kopać. Lepszy boks i obrona obaleń dadzą Zikiciowi zwycięstwo.

Aslambek Saidov vs. Rafał Moks

Venom
Aslambek Saidov przez decyzję. Mam wrażenie, że Saidov jest jednak bardziej kompletnym zawodnikiem MMA i co najważniejsze powinien być przygotowany na firmową broń Rafała, czyli dźwignie na nogi. Czeczen będzie miał nieznaczną przewagę w stójce oraz w zapasach i po wyrównanej walce wygra na punkty.

Royler
Ciężko wskazać mi faworyta, postawię na Rafała z myślą, że w ogniu walki ostatecznie uda mu się wykręcić jego firmową skrętóweczkę.

Escobar
Rafał Moks – decyzja. To będzie wyrównana i bardzo dobra walka. Moks może wygrać sprowadzając i kontrolując z góry, ale Aslambek może bić i w stójce, i po obaleniu. Skłaniam się w stronę „Kulturysty”, który większość walki powinien spędzić leżąc na Saidovie.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.