Dziś wyjątkowo wcześnie na stronie i w wyjątkowo okrojonym składzie bowiem redakcja jest w rozjazdach, głównie z powodu gali właśnie. Poniżej znajdziecie nasze przewidywania na walki wieczornego KSW.

Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson

TJ
Jeżeli jest jeden atut jaki w MMA posiada Pudzian to jest to, cytując Roberta Burneikę, SIŁA. Wydaje mi się, że Marek od zapasów odrobił lekcję i nauczył Pudzianowskiego kilku obaleń, jeżeli uda mu się położyć „Kolosa” powinien przeleżeć na nim przez 10 minut. Thompson jednak przyłożyć potrafi więc zabawy w stójce byłyby dla mnie nieroztropnym rozwiązaniem. Pudzianowski przez decyzję.

Fusel
Długo zastanawiałem się nad tym na kogo postawić. Rozsądek mówi Thompson przez decyzję, ale fakt jest taki, że ambicja Pudziana plus wsparcie publiczności mogą w tym wypadku zdziałać cuda, dlatego postawię… a co mi tam 🙂 Mariusz Pudzianowski, ko/tko 1 runda.

Tjo
Mariusz Pudzianowski z pewnością poczynił postępy. Ciężka praca z Łukaszem od MMA, Darkiem od boksu i Markiem od zapasów powinna dać pozytywne rezultaty. Jak sam powiedział – wszystkie płaszczyzny sprawiają mu przyjemność. Wykorzysta tutaj swój atut – siłę. Myślę, że Mariusz już w pierwszej odsłonie będzie starał się szybko obalić rywala i zakończyć walkę potężnymi uderzeniami w parterze. Jeżeli to się nie uda pozostaje mu lay and pray. The Colossus to, jak do tej pory najpoważniejszy sprawdzian dla Mariusza. Forma Thompsona obecnie może pozostawiać wiele do życzenia, ale w tej walce to on będzie chciał pobawić się troszeczkę z Pudzianem. Mimo wszystko 3mam kciuki za Polaka. Mariusz Pudzianowski, TKO, runda 1.

Venom
James Thompson przez TKO, runda 3. Jeśli Mariusz nie skończy Anglika w pierwszych trzech minutach, może mieć bardzo ciężko w tej walce. Thompson ma słabą szczękę, ale nie wiem czy Polak ma technikę i zasięg by znaleźć jego wyłącznik. Nie spodziewam się też by zawodnik z Bristolu mocno odstawał od Pudziana siłowo i zapaśniczo. Scenariusz, który wydaje mi się najbardziej prawdopodobny to mocny początek Pudzianowskiego i wygrana pierwsza, ale potem rosnąca przewaga jego rywala i w efekcie TKO w dodatkowej rundzie.

Mamed Chalidow vs. Matt Lindland

TJ
Czas Matta Lindlanda chyba już przeminął mając w pamięci nie tylko brutalne nokauty jakie zbierał od Lawlera i Belforta ale też zmagania na śmierć i życie w ciężko wygranych walkach z przeciętniakiem Negao i słabiakiem Casey’m. Mamed jest w sile wieku, szybki i dynamiczny, ma predyspozycje do posłania Lindlanda na deski prędzej niż później. Chalidow, TKO, 1 runda.

Fusel
Tu dla odmiany nie zastanawiałem się długo, bo sprawa wydaje się oczywista. Choć istnieje zawsze ryzyko, że Amerykanin może wyleżeć decyzję, jednak wątpię żeby tak się stało. Mamed powinien ustrzelić Lindlanda już w pierwszej rundzie, Mamed Chalidow, ko 1 runda.

Tjo
Polski Czeczen już poprzednio przygotowywał się do walki z dziadkiem Lindlandem. Znając Mameda w trakcie treningów pracował bardzo pilnie i do swojego bogatego arsenału dołączył skuteczne obrony przed tak solidnym zapasiorem. Podstawa to trzymać odpowiedni dystans i uciekać przed obaleniami. Chalidow będzie spokojnie punktował i w końcu znokautuje powolnego Amerykanina, który czasy świetności ma za sobą. Scenariusz będzie podobny jak w walce Lindland vs. Lalwer. Mamed Khalidov, TKO, runda 1.

Venom
Mamed Chalidow przez KO, runda 1. Mocne uderzenie Mameda i coraz słabsza szczęka Lindlanda, to połączenie, które może okazać się niezbyt szczęśliwe dla Amerykanina. Nawet jeśli były olimpijczyk obali Czeczena, to Chalidow jest na tyle dynamicznym zawodnikiem z pleców, że nokaut lub poddanie z dołu też mnie zdziwi.

Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen

TJ
Valtonen to sporych rozmiarów osiłek i ta siła może sprawić na początku problemy Błachowiczowi. Klu do walk Valtonena jest to czy potrafi swoim klinczem zajechać rywala i dowieźć zwycięstwo czy raczej męczy się przy nieudanych próbach ofensywy i opada z sił w późniejszej fazie walki. Janek przygotowywał się do tej walki z naprawdę sporymi chłopakami więc ufam, że poradzi sobie z siłą Fina i nawet jeśli straci pierwszą rundę to potem odrobi punkty z nawiązką. Błachowicz, TKO, 2 runda/dogrywka.

Fusel
Największą zagadką jest to, jak Janek poradzi sobie z niedawno przebytą kontuzją. Niby wszystko jest w porządku, ale różnie to czasem bywa. Fin będzie wymagającym rywalem, ale mam nadzieję, że Polak sobie poradzi, Jan Błachowicz, sub 2 runda.

Tjo
Janek jest głodny zwycięstwa po przegranej z Sokoudjou. Mam nadzieję, że powróci w mocnym stylu, aczkolwiek z doświadczonym Valtonenem może nie mieć spacerku, tamten będzie klinczował i obalał. Sądzę, że Polak w pierwszej rundzie będzie bronił sprowadzeń i punktował z dystansu, a po kolejnym gongu walka przeniesie się do parteru. Widzę tylko dwa rozwiązania – Błachowicz wygra przez jednogłośną decyzję lub podda Fina, osobiście bardziej pasuje mi ta druga opcja. Janek Błachowicz, poddanie, runda 2.

Venom
Jan Błachowicz przez decyzję. Liczę na to, że Janek odrobił lekcję i będzie gotowy na 10 minut przepychanki w klinczu. Polak nie powinien odstawać siłowo od Fina, dodatkowo przewaga wzrostu da mu w tej pozycji przewagę. Spodziewam się, że ciągła walka o obalenie i uchwyt szybciej zmęczy Valtonena i nasz zawodnik albo skończy go w drugiej odsłonie, albo spokojnie wygra decyzją.

Michał Materla vs. James Zikic

TJ
Zikic wygląda świetnie przeciwko słabym rywalom ale kiedy klasa przeciwnika idzie w górę dla Anglika zaczynają się schody co było widać w starciach z Izumim oraz ostatnio Chmielewskim. Jednakże w zawodowej karierze nigdy nie został poddany więc Michał będzie musiał naprawdę odpalać technikę za techniką by wygrać tą w parterze. Wszystko sprowadza się do tego jakie postępy zrobił Cipek w stójce, jeśli tak duże jak utrzymują wszyscy co z nim trenowali, powinien przeplatać sprowadzenia z stosunkowo wyrównanymi wymianami i podobnie jak Izumi wygrać nieznacznie na punkty. Materla przez decyzję.

Fusel
Czy zobaczymy powtórkę z walki Dowda-Zikic? Raczej nie, ale mimo to po bardzo wyrównanej walce wygra Anglik. Chociaż nie zdziwiłaby mnie decyzja w drugą stronę, James Zikic, dec.

Tjo
Co do tego pojedynku mam największe wątpliwości. Walka może iść w obie strony. Bez wątpienia Materla będzie chciał rozstrzygnąć walkę swoim rewelacyjnym parterem. Natomiast jak dla mnie pod znakiem zapytania jest stójka Cipao, oby zawodnik ze Szczecina pozytywnie mnie zaskoczył. Stary wyga Zikic łatwo nie da się wciągnąć w parter i tradycyjnie już będzie bronić się przed obaleniami. U góry poważnym zagrożeniem dla Michała będą jego kombinacje bokserskie. Trzeźwo patrząc – typuję na zwycięstwo Zikica decyzją po rundzie dodatkowej, ale wszystko jest tutaj możliwe. Powodzenia Michał! James Zikic, decyzja, runda 3.

Venom
Michał Materla przez decyzję. Być może to myślenie życzeniowe, ale liczę na to, że Michał będzie pierwszym Polakiem, który pokona Zikica. Co prawda Anglik jest bardzo dobrze ułożonym bokserem, ale czasami zapomina na o tym, że żeby wygrywać, trzeba zadawać ciosy. Materla jest w stanie urywać rywalowi dążąc do obalenia i generalnie będąc bardziej aktywny. Starcie powinno być wyrównane i tak jak w pojedynku z Antkiem o wyniku walki może zdecydować jedna akcja w dogrywce.

Artur Sowiński vs. Cengiz Dana

TJ
Dana to zawodnik, który za cenę efektownej walki zostawia tyle luk w obronie, że wydaje mi się nieprawdopodobne aby tak ofensywnie uzdolniony zawodnik jak „Kornik” przynajmniej jednej nie wykorzystał. Sowiński, poddanie, 2 runda.

Fusel
Niemiec to bardzo doświadczony zawodnik, który po przejściu do Combat Club Cologne i zejściu do kategorii lekkiej wrócił na szlak zwycięstw. Wygrana nad Kornikiem może go bardzo podbudować przed czerwcową konfrontacją z Yurim Ivlevem, jednak myślę że Polak to dla Cengiza Dany zbyt wysokie progi, Artur Sowiński, sub 2 runda.

Tjo
Kornik to zawodnik wszechstronny, dynamiczny i walczący widowiskowo. Wydaje mi się, że akurat trafił na bardzo podobnego rywala. Na KSW 16 czeka nas emocjonująca walka w kategorii lekkiej. Nie będzie brakowało latających kolan i kombinacyjnych uderzeń podobających się publiczności. Na moje oko zawodnik Silesian Cage Club będzie próbował zakończyć walkę przez brutalne g&p, ale przeciwnik z Combat Club Cologne będzie się twardo opierał. Sowiński ostatecznie podda rywala swoją firmową techniką – trójkątem. Artur Sowiński, poddanie, runda 2.

Venom
Artur Sowiński przez poddanie, runda 1. Pamiętając walki Artura i znając styl walki Cengiza pojedynek może być bardzo efektowny. Jeśli Kornik nie podpali się za bardzo na walkę w stójce z Daną, w parterze powinien spokojnie skończyć Turka.

Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan

TJ
Vegh, jak wiadomo, jest w gazie po największej wygranej w swojej karierze przeciwko Marcusowi Vanttinenowi. Jeżeli tydzień później utrzyma tą formę co w walce z Finem to nie widzę sposobu w jaki, znany głównie z tego, że jest wytrzymały, Aschugbabjan miałby go pokonać. Vegh przez decyzję.

Fusel
Ormianin ogólnie nie zachwyca, za to morale Słowaka po ostatniej wygranej nad Vanttinenem mocno poszło w góre, a poza tym uważam go po prostu za lepszego fightera, Attila Vegh, ko/tko 2 runda.

Tjo
Nie widzę w tej walce innego rozstrzygnięcia jak uderzenia w parterze. Pumukli góruje nad rywalem warunkami fizycznymi, poza tym jest na fali, a zeszłoroczna przegrana z Simonem Carlsenem była tylko wypadkiem przy pracy. Za Atillą przemawia ringowe doświadczenie, a Aschugbabjan do tej pory (nie licząc walk z Taberą i Gluhovem), mierzył się przeważnie z debiutantami. Vegh rozbije Ormianina mocnymi cepami. Atilla Vegh, TKO, runda 1.

Venom
Attila Vegh przez decyzję. Aschugbabjan to silny i twardy zawodnik, ale Słowak dysponuje nad nim przewagą techniczną w każdej płaszczyźnie. Zwycięstwo Vegha nad Vanttinenem zrobiło na mnie spore wrażenie i nie bardzo widzę jak Attila miałby przegrać z dużo niżej notowanym niż Fin Ormianinem.

Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov

TJ
Zmiana braci Szemetowów jest, jak zauważył Bosy w komentarzach, na niekorzyść Różala. Siergiej jest fizycznie większy i jest też lepszym fighterem. Nadal jednak powinna to być walka, która rozegra się w stójce. Jestem dość przekonany, że sprowadzę na kogoś pecha typując zwycięstwa wszystkich Polaków ale wydaje mi się, że doświadczenie Różalskiego z kickboxingu tutaj zaprocentuje przeciwko mniej ułożonemu rywalowi. Różalski, TKO, 2 runda.

Fusel
W ostatniej chwili nastąpiła zmiana rywala dla popularnego „Różala”. Jednak to nic Polak będzie bezkompromisowy i skończy Rosjanina w pierwszej rundzie przez efektowne ko, Marcin Różalski, ko 1 runda.

Tjo
Rękawice skrzyżuje dwóch zawodników stójkowych…W pierwszej rundzie będą się wzajemnie punktować niskimi kopnięciami, uderzeniami i kolanami w klinczu. W drugiej rundzie Różal, jak rasowy barbarzyńca – obali Shemetova i zakończy walkę ciosami w parterze. Marcin Różalski, TKO, runda 2.

Venom
Sergey Shemetov przez decyzję. Mam przeczucie, że Rosjanin wyjdzie z takim nastawieniem jak do walki z Yvelem, gdzie od razu próbował obalać rywala wywodzącego się z kickboxingu. Polak raczej nie da się skończyć, ale ciężko mu będzie uciekać do stójki spod cięższego rywala z większym doświadczeniem w MMA.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

118 KOMENTARZE

 1. Nie wiem jak pójdzie innym ale Mamed zmiażdży Matta i coś czuje ładny high kick albo obrotówka zacznie zabawe ;p

 2. Osobiście, mogę się z wami zgodzić. Mam tylko wątpliwości co do:
  1. Pudzianowskiego – na ile poprawiona kondycja, jak rozegra tą walkę itd
  2. Materli – czy sobie poradzi ze świetnym Anglikiem
  3. Janka – jak forma po kontuzji

  Reszta bez niespodzianek, liczę na zaskoczenie ze strony Różala 😀

 3. Pudzian – sub. (americana) 1rd
  Mamed – KO 1rd
  Valtonen – decyzja
  Sowiński – sub. 2nd round
  Vegh – decyzja
  Różalski – KO 2nd rd

 4. Mysle,ze Rozalowi moze byc ciezko…roznica fizyczna naprawde rzuca sie w oczy, jednak dla mnie rywal jest totalna niewiadoma-moze nie jest przygotowany do walki i zostanie szybko zmieciony.

  Ogolnie co do typow to zgadzam sie z  Tj-em, jedynie ten Zikic mnie martwi, mimo ze Cipek jest moim ulubionym zawodnikiem z walczacych na dzisiejszej gali..

 5. Pudzian – 2runda TKO/KO
  Mamed – 2runda TKO/KO
  Valtonen – decyzja
  Różalski – decyzja
  Vegh – 1runda TKO/KO
  Sowiński – 1runda submission
  Materla – decyzja

 6. A czy ktoś nie wie kiedy Roberta Burneikę będzike walczył z Pudzianem w Walce Stulecia?

 7. Walka wieczoru:

  85 kg.: Mamed Chalidow  vs. Matt Lindland – Mamed by TKO, 1R

  Główna karta:

  127 kg.: Mariusz Pudzianowski  vs. James Thompson – Kolos by KO/TKO, 1R
  93 kg.: Jan Błachowicz  vs. Toni Valtonen – Błachowicz by DEC
  84 kg.: Michał Materla vs. James Zikic – Zikic by DEC
  70 kg.: Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Kornik by SUB,  2R
  95 kg.: Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh by KO/TKO, 2R
  105 kg.: Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Różal by KO/TKO, 1R

   

  takie moje typy:)

 8. 1. Pudzian – angool
  Widać, że Mariusz robi kosmiczne postępy i przejedzie się jak pociąg po angoolu. Moim zdaniem jest w świetnej formie i widać to po żeźbie. Szybkość jest siła jest to i pierdzielnięcie będzie dobre. Mariusz by TKO 1ro i nie ma lipy.

  Jak jest to dla ciebie takie wazne slowo, to przynajmniej naucz sie je pisac poprawnie, zamiast silowni, ksiazki kolego 😉

  Jedynym "plastusiem" jak to nazywasz, jestes na tym forum ty.
  „[…]wyrzucali demona, po kursie walki wschodniej, pytali sie o jego imie,
  a on powiedzial moje imie jest KA-RA-TE” Ks dr hab. Piotr Natanek

 9. Demony to sk[cenzura]ny, kłamią, chcą zniszczyć MMA, zaczynają głosić że Karate jest od diabła no co za podstępne sk********. JOKE

 10. Walka wieczoru:

  85 kg.: Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Mamed by KO, 1R

  Główna karta:

  127 kg.: Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Kolos by KO/TKO, 1R
  93 kg.: Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen – Błachowicz by DEC
  84 kg.: Michał Materla vs. James Zikic – Zikic by DEC (niestety, ale wierzę w Cipka!)
  70 kg.: Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Kornik by SUB, 2R
  95 kg.: Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh by SUB, 2R
  105 kg.: Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Różal by KO/TKO, 2R

 11. Shoocker jak będziesz miał w łapie połowe z tego co ja to będziemy mogli podyskutować.

  a co masz w lapie?

 12. Mamed Chalidow 1 runda sub
  kolos decyzja
  James Zikic dec
  Janek ko
  Vehg ko
  Kornik sub
  Rózal ko

 13. no i mamy 8 walkę dzisiejszego wieczoru Shoocker kontra „koleś wielka łapa” 😀 😀 😀 😉

 14. Walka wieczoru:

  85 kg.: Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Mamed by KO, 1R

  Główna karta:

  127 kg.: Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Mariusz by KO/TKO, 1R
  93 kg.: Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen – Błachowicz by DEC
  84 kg.: Michał Materla vs. James Zikic – Zikic by DEC (niestety, ale wierzę w Cipka!)
  70 kg.: Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Kornik by SUB, 2R
  95 kg.: Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh by SUB, 2R
  105 kg.: Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Różal by KO/TKO, 2R

  Teraz jest dobrze 🙂

 15. Shoocker jak będziesz miał w łapie połowe z tego co ja to będziemy mogli podyskutować. A jak masz jakiś problem to zapraszam na jego rozwiązanie inaczej niż przez internet.

  Haha ale o czym teraz mowimy, to jakas propozycja ? Jezeli twoim priorytetem w zyciu sa miesnie, to tylko pogratulowac. Ale to nie forum kulturystyczne. Dlatego proponuje ci wziac sie za rozwoj intelektualny, razem ze swoimy kolegami z silowni.

 16. @ KoksPL

  Weź się człowieku uspokój, od wczoraj widzę twoje posty ale staram się nie zwracać na nie uwagi, chociaż to bardzo trudne, bo jeden jest głupszy od drugiego.

 17. Hmmm zawsze to Mariusz zaczyna od huraganowych ataków a tym razem może być na odwrót ciekawe jak Mariusz by się zachował w takiej sytuacji. Myślę że w tej walce Mariusz będzie unikał wymian i szybko będzie szukał obaleń jak w walce z Butterbeanem i zasypie go tradycyjnie hammer fistami. Będzie ciężko ale Pudzian ma szanse wygrać w pierwszych minutach walki, im dłużej potrwa walka tym gorzej dla Pudziao. Szczerze powiedziawszy to najbardziej mnie na tej gali interesuje starcie Michała z Zikiciem. Świetny stójkowicz versus dobry parterowiec emocji nie powinno zabraknąć. W pozostałych walkach wynik jest już z góry przesądzony.

 18. koksPL robisz chłopie z siebie pośmiewisko … i z tą wielką łapą byś płakał jak dzidzi

 19. Widzę, że wy wszyscy to tylko tacy internetowi napinacze jesteście. Ja piszę tylko komentaż a ten Shooter czy jak mu tam ma wiecznie jakiś do mnie problem i po mnie jedzie. Jak mu się moje komenty nie podobają to po jakiego ch### je czyta. Jak ma do mnie problem to ja jestem w stanie to załatwić z nim. W pysk dostać się nie boję taki mam charakter. Ciekawe czy on też jest taki chojrak poza klawiaturą. Jak mu nie odpowiadam to niech moich komentarzy nie czyta.

 20. @kovu ciekawe bo konto mam od dzisiaj więc nie wiem jak wczoraj moje posty mogłeś czytać.

 21. @mmadrian

  Jesteś dyslektykiem? Po raz kolejny zauważam w Twojej wypowiedzi błąd ortograficzny.

  @KoksPL 

  Masz konto od dzisiaj? To wiele wyjasnia 🙂

 22. chłopaki uspokujcie się bo KoksPL jest kumplem z siłowni PiorunaPL, i ch*j wie ile tam jeszcze ich jest na tej siłowni, żeby nam ci PL-e forum nie zalali crazyWink

 23. Widzę, że wy wszyscy to tylko tacy internetowi napinacze jesteście. Ja piszę tylko komentaż a ten Shooter czy jak mu tam ma wiecznie jakiś do mnie problem i po mnie jedzie. Jak mu się moje komenty nie podobają to po jakiego ch### je czyta. Jak ma do mnie problem to ja jestem w stanie to załatwić z nim. W pysk dostać się nie boję taki mam charakter. Ciekawe czy on też jest taki chojrak poza klawiaturą. Jak mu nie odpowiadam to niech moich komentarzy nie czyta.

  Powtarzam to nie forum kulturystyczne, piszesz o zawodnikach MMA, ze nie maja "klateczki" czy "bicepsikow", mowisz o nich "plastusie". Piszesz ogolnie glupoty, oceniajac zawodowych fighterow przez ich rzezbe. Znasz tylko jednego zawodnika MMA, Pudziana, ch*j wiesz o tym sporcie, ja za nim zaczalem sie wypowiadac przynajmniej rok ogladalem walki, zeby miec cos konstruktywnego do powiedzenia, a tu wchodzi taki KoksPL patrzy na Materle i pisze "ale lipe odpie*dala bo nie ma klateczki ani bicepsikow"

  Napewno nie jestem taki chojrak jak ty, w koncu przerzucasz codziennie zelazo na treningu, bo dupy trzeba wyrywac :/

  Bez odbioru.

 24. Możliwe, że dzisiaj dodałeś komenty do wczorajczych tematów- to bez znaczenia skoro twoje posty są głównie o klateczkach,

  plastusiach i lipie … 
  „I’m sorry sir but I’m gonna break your leg”- Bas Rutten

 25. Chciałem porozmawiać z kimś na temat Pudziana a wy zaraz od debili mnie wyzywacie. Połowa z was pisze totalne bzdury a ja po was nie jadę. Jak chcecie to mogę wam zacytować…

 26. Pudzian vs Savickas walka o przepustke do walki o pas UFC którego posiadaczem jest Robert Burneikam który znokautował Caina swoją obrotówką.

 27. Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Mamed (TKO / DEC z mocną przewagą)
  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Pudzian TKO
  Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen -Valtonen DEC
  Michał Materla vs. James Zikic -Zikic DEC
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana -Sowiński DEC
  Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh TKO
  Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Różal DEC

 28. Spokojnie KoksPL nikt po tobie nie jedzie pisz co chcesz ale nie strasz chlopaka tak odrazu lapa :/ 😛
  Pudzian losess (sorry Pudziano )
  Mamed win
  Janek win
  Rozal win

 29. Pooglądaj sobie równierz walki Roya Nelsona z "koksami" albo Pudzian vs Timothy Sylvia.

 30. Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Mamed KO ,2r

  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Mario ,TKO 2r
  Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen – Valtonen ,decyzja
  Michał Materla vs. James Zikic – Materla ,decyzja
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Dana ,KO ,1r
  Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Grigor ,TKO 2r
  Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Różal , KO 2r

 31. Mamed KO (tornado kick)
  Pudzian Sub (flying armbar)
  Błachowicz KO (slam)
  Materla Sub (flying triangle choke)
  Sowiński KO (flying knee)
  Vegh KO (spinning elbow to the body)
  Różalski KO (superman punch)

  i tak by było fajnie

 32. mamed, ko 1r
  thompson, ko 1r
  blachowicz
  materla
  sowinski
  vegh, 1r
  shemetov
  ——-
  mam takie pytanie, wracam z pracy kolo 23, kupuje transmisje w ipla, i moge od razu ogladac od poczatku ksw? czy na zywo od tego momentu? i ewentualnie jezeli na zywo, domyslam sie ze po skonczeniu gali nie ma problemu obejrzec jej jeszcze raz od poczatku?

 33. Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Mamed TKO
  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Pudzian TKO
  Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen -Błachowicz DEC (wierze w niego)
  Michał Materla vs. James Zikic – Materla (TKO / SUB – cały Berserker’s Team wierzy w Ciebie)
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana -Sowiński DEC
  Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh TKO
  Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Różal DEC / TKO

 34. „chłopaki uspokujcie się bo KoksPL jest kumplem z siłowni PiorunaPL, i ch*j wie ile tam jeszcze ich jest na tej siłowni, żeby nam ci PL-e forum nie zalali”

  hahahaha….

  ———–

  -Różalski przegra przez decyzje
  -Materla wygra przez decyzję (chociaż tutaj raczej patriotyzmem się unoszę)
  -Valtonen wygra przez TKO
  -Pudzianowski wygra przez TKO bo Thompson jest przepłacony ;0

 35. Mamed Chalidow vs. Matt Lindland 
  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson
  Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen
  Michał Materla vs. James Zikic 
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana
  Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan
  Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov

 36. Ciekawe jak Różalski zaprezentuje się dzisiaj bo przyznam się, że w pierwszej walce zaskoczył mnie umiejętnościami bjj:) Niewiele brakowało a udusiłby Doktora. Widać, że zapasy ma słabe ale jak będzie robił postępy w parterze to będzie całkiem ciekawym zawodnikiem. Świetnym w stójce i mogącym poddać w parterze. Do tego bardzo ciekawa postać. Inteligencją to chłopak nie grzeszy może ale szanuję go bardzo za to że jest szczery i taki prawdziwy.

 37. KoksPL Mariusz nie ma szans na zawojanie MMA.
  Ma słabe umiejętności w porównaniu nie tylko z czołówką ale także z solidnymi zawodnikami.
  Owszem jest pracowity, i poczynił spore postępy, ale niestety to jest nadal za mało.

  Mariusz to taka maskotka KSW, która ma na celu przyciągać nowych fanów.
  Tyle w temacie.

 38. Mamed by k.o. 1rd

  Thompson by tko 2rd

  Janek by tko dogrywka

  Materla by sub. (gilotyna:)) dogrywka

  Kornik by sub. 2rd

  Vegh by tko 1rd

  Różal by k.o. 2rd

 39. Pudzian t/ko
  Mamed t/ko
  Valtonen dec
  Zikic dec
  Kornik sub
  Veh by t/ko
  Rozal by t/ko

 40. Walka wieczoru:

  85 kg.: Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Mamed by KO, 1R

  Główna karta:

  127 kg.: Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Pudzian Decyzja (przy małej pomocy sędziów)
  93 kg.: Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen – Valtonen by DEC
  84 kg.: Michał Materla vs. James Zikic – Zikic by DEC
  70 kg.: Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Kornik by SUB, 2R
  95 kg.: Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh by SUB, 1R
  105 kg.: Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Różal by TKO, 2R

 41. Kurcze o ile nie dawałem szans Pudzianowi to po obejrzeniu ostatnich walk Thompsona byłem pewien że Mariusz wygra. Tylko że na ważeniu widać, że James wziął się chyba ostatnio za dobry trening bo wyglądał zdecydowanie lepiej niż w walce z Kawaguchum. To może spowodować, że będzie mniej ociężały niż w walce z Japończykiem i jednak Mariusz nie da rady.

 42. Mariusz Pudzianowski
  Mamed Chalidow
  Jan Błachowicz
  Michał Materla
  Artur Sowiński
  Attila Vegh
  Marcin Różalski

 43. Inteligencją to chłopak nie grzeszy może ale szanuję go bardzo za to że jest szczery i taki prawdziwy.

  a na czym sie opierales oceniajac jego inteligencje?

 44. Myślę że doświadczenie "Kolosa" jednak przeważy i Pudzian dozna kolejnej porażki na swoim rekordzie.

 45. freaky – rzuć monetą
  Mamed
  Janek
  Zikic
  Kornik
  Vegh
  Różal

  inaczej być nie może

 46. Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson Pudzian sub (kimura)
  Mamed Chalidow vs. Matt Lindland- Mamed sub (balacha)
  Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen- Błachowicz decyzja
  Michał Materla vs. James Zikic- Zikic decyzja
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana- Sowiński 1rd Sub
  Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan- Vegh tko 2rd
  Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov- Różal ko/tko 1rd

 47. Mariusz Pudzianowski vs James Thompson – Thompson KO
  Marcin Różalski vs Sergey Shemetov – Różalski TKO
  Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh TKO
  Jan Błachowicz vs Toni Valtonen – Błachowicz SUB
  Mamed Chalidow vs Matt Lindland – Chalidow TKO
  Michał Materla vs James Zikic – Zikic DEC
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Dana SUB

 48. James Thompson/ko
  Mamed Chalidow/ko
  Jan Błachowicz/decyzja
  James Zikic/decyzja
  Artur Sowiński/ko
  Grigor Aschugbabjan/ko
  Marcin Różalski/decyzja

 49. Ja widzę to tak:

  Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Chalidow
  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Thompson
  Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen – Valtonen
  Michał Materla vs. James Zikic – Zikic
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Sowiński
  Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh
  Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Shemetov

 50. MC-CF
  Świetnym w stójce i mogącym poddać w parterze.
  Nie przesadzajmy z tym świetny w stójce chyba że w lidze podwórkowej to może jest świetny z każdym lepszym dostawał lanie z tego co pamietam nawet Saletrzak z nim wygrał.

 51. @Tiger32 no a który z polskich kickbokserów był Twoim zdaniem lepszy od Różala w ostatnich latach?

 52. No @spa posłuchaj sobie jego wywiadów i jak uważasz, że są na wysokim poziomie to ok masz do tego prawo. Zresztą widzę, że chcesz mnie tu w jakąś polemikę niepotrzebną wciągnąć. Dla niektórych inteligentny jest nawet Lepper.

 53. Mamed Chalidow by SUB 2 rd

  Mariusz Pudzianowski by DEC

  Jan Błachowicz  by DEC
  Michał Materla by SUB
  Artur Sowiński by TKO, 2R
  Attila Vegh by DEC
  Marcin Różalski by DEC

 54. Różal jest specyficznym człowiekiem, a czy inteligenty jest to nie możesz stwierdzić po 2-3 wywiadach. Znasz go osobiście i tak twierdzisz, bo jak tak to zwracam honor. Według Twojego myślenia to Pudzian też nie jest inteligenty, bo jak coś powie w jednym wywiadzie to w innym powie to samo. A po Różalu można się spodziewać wszystkiego w wywiadach. Nie uważam za nieinteligente osoby jak i Pudziana, jak i Różala.

 55. Pudzian na rozpisce = uaktywnienie specóf 😀

  Moje typy to:
  Pudzian TKO 2 rnd,
  Mamed- TKO 1 rnd,
  Janek- DEC,
  Zikic- DEC,
  Kornik- DEC,
  Vegh- TKO 1 rnd,
  Różal- Sub 2 rnd 😀

 56. Moje typy:

  85 kg.: Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Mamed by SUB, 1Rnd

  Główna karta:

  127 kg.: Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Pudzian by TKO, 1Rnd
  93 kg.: Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen – Błachowicz by DEC
  84 kg.: Michał Materla vs. James Zikic – Zikic by DEC
  70 kg.: Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Kornik by SUB, 1Rnd
  95 kg.: Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh by TKO, 1Rnd
  105 kg.: Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Różal by KO, 2Rnd

  Widze sporo osób stawia na Valtonena. Janek musi wygrać , potem rewanż z Soko i mam nadzieje na kolejnego Polaka w UFC.

 57. Walka wieczoru:

  85 kg.: Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Mamed by SUB, 1 R

  Główna karta:

  127 kg.: Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Pudzian TKO 1 RD
  93 kg.: Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen – Valtonen by DEC
  84 kg.: Michał Materla vs. James Zikic – Zikic by DEC
  70 kg.: Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Kornik TKO 1 RD
  95 kg.: Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh TKO 2 RD
  105 kg.: Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Shemtov dec

 58. Jeszcze 5 h :). Będzie się działo ! Fajnie jakby któryś z pojedynków skończył się super KO/SUB aby gadał o nim cały świat MMA 🙂

 59. A to moje typy 🙂
  Mamed Chalidow vs. Matt Lindland Mamed by sub.
  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – PUDZIAN TKO
  Jan Błachowicz vs. Toni Valtoneny Błachowicz dec.
  Michał Materla vs. James Zikic Materla sub.
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana Dana by KO
  Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov Różalski by TKO
  pozdrawiam,

 60. wszystkie
  relacja na Polsacie otwartym i Polsacie Sport zaczyna się o tej samej godzinie, więc po tym wnioskuje..

 61. PANOWIE KIEDYŚ BYŁ W NECIE FILM JAK MATT TRENUJE NOSIŁ JAKIEŚ WIADRA ODGARNIAŁ ŚNIEG ,ROBIŁ Z WIADRAMI PRZYSIADY KTO MOŻE WIE I ZNAJDZIE

 62. Mamed Chalidow vs. Matt Lindland Mamed KO
  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Thompson KO
  Jan Błachowicz vs. Toni Valtoneny Błachowicz dec.
  Michał Materla vs. James Zikic Materla sub.
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana Sowiński by TKO
  Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov Różalski by TKO

 63. @MC-FC czyli twierdzisz ze jak ktos przeklina czy wypowiada się w wulgarny sposob to nie jest inteligentny ??

  Ta wypowiedz raczej daje nam lepszy obraz poziomu Twojej inteligencji niż Różala

 64. @noodles ja nie napisałem, że uważam Różala za jakiegoś ciemniaka tylko, że specjalną inteligencją to on się nie wyróżnia. Widziałem kilkanaście wywiadów z nim i mam jakieś zdanie na ten temat. Co nie przeszkadza mi w tym, żeby gościa lubieć bo to ciekawy koleś i ma wiele ciekawego do zaoferowania.
  A co do Ciebie to daruj sobie ocenianie mnie i naucz się czytać dokładnie. Pozdrawiam.

 65. Mamed – nie może być inaczej
  Pudzian – jw
  Janek
  Zikic
  Kornik
  Vegh
  Różal

 66. " nie może być inaczej " takie same opinie były przed walką Janka z Kameruńczykiem … jak sie skonczylo kazdy widział, nie mówił bym więc hop

 67. @Rzeszow rzeczywiście wszystko się może zdarzyć ale nie porównywałbym Sokoudjou do Amerykanina. To jednak inna klasa w tej chwili.  Amerykanin był dobry ale bardzo dawno temu. Sokoudjou jeszcze tak całkiem niedawno nieźle namieszał w Pride. Potem co prawda w UFC nie poszło mu tak dobrze ale o bardzo wymagający przeciwnik i o określonej renomie. Powiedziałbym, że jeden z trzech najtrudniejszych rywali z jakimi mierzyli się Polacy obok Thiago Silvy i Santiago. Mnie natomiast dziwiła pewność większości tu na forum, że Janek tak bez problemu poradzi sobie z Sokoudjou.

 68. mamed/ko
  pudzian/dec
  valtonen/dec
  zikic/dec
  kornik/sb
  vegh/sb
  różal/ko

  co do pojedynku Błachowicz/Valtonen, oczywiście chciałbym aby walka była na korzyść Janka niemniej jednak obawiam się, że fin narzuci mu swój trudny dla wielu przeciwników styl wykluczając tym samym wszystkie mocne strony Janka

 69. -Pudzianowski wygra przez TKO bo Thompson jest przepłacony ;0

  hahah
  odrazu mi sie przypomnialo jak
  pudzian walczyl z grubasem i ten trafil pudziana raz czy 2 razy czysto lewym prostym, po czym, widzac ze ma szanse niezle zmasakrowac naszego czempiona tylko tymi prostymi , szybko zmineil takytke:D po oczach bylo wodac ze az sie przestraszyl 😀 ze pudzan nawet jego kulejacego nie zdarzy obalic zanim ten go znokautuje prostymi 😀
  HAHAH

 70. Wiadomo, że nie można przesądzać, ale jeżeli miałbym do rozdysponowania dużą kwotę pieniędzy to postawiłbym właśnie na te dwie walki. Mamed jest po prostu lepszy, a Thompson jeśli miałby pokonać pudziana to tylko przez jakiś ciężki knockout – nie wyobrażam sobie pudziana leżącego na deskach ringu w ergo arenie. Mariusz będzie bardzo zdeterminowany, a dla Kolosa to będzie po prostu kolejna walka, dlatego myślę, że pudzian da radę.

 71. Mariusz Pudzianowski vs. [b] James Thompson [/b] KO
  [b] Mamed Chalidow [/b] vs. Matt Lindland SUB
  [b] Jan Błachowicz [/b] vs. Toni Valtonen DEC
  [b] Michał Materla [/b] vs. James Zikic SUB
  [b] Artur Sowiński [/b] vs. Cengiz Dana DEC
  [b] Attila Vegh [/b] vs. Grigor Aschugbabjan DEC
  [b] Marcin Różalski [/b] vs. Sergey Shemetov TKO

 72. 85 kg.: Mamed Chalidow vs. Matt Lindland | Mamed via KO/TKO 1R

  127 kg.: Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson | Mario via Decision
  93 kg.: Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen | Jan via KO/TKO 2R
  84 kg.: Michał Materla vs. James Zikic | Materla via Submission 2R / Zikic via decission
  70 kg.: Artur Sowiński vs. Cengiz Dana | Kornik via KO/TKO 1R
  95 kg.: Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan | Vegh
  105 kg.: Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov | Różal via KO/TKO 2R

 73. @MC-CF

  Powiedziałbym, że jeden z trzech najtrudniejszych rywali z jakimi mierzyli się Polacy obok Thiago Silvy i Santiago.

  Zapomniałeś o Minotauro, Barnett'cie i A Emilanence z którymi walczył Nastula.

 74. Niespinajcie się i tak nie zobaczycie gali za minute koniec świata żegnajcie 🙁

 75. THOMPSON — ROZNIESIE PUDZIANA cos mi sie zdaje niestety
  thompson dobrze wyglada jak bedzie w formie jak z walki z kimbo to pudzian nie wstanie
  stawiam na thompsona
  mamed wygra lekko
  ————————————
  burza dzis byla potworna czy to poczatek tego konca swiata/
  moze po gali po gali bo najpierw obejrzymy
  —————————————-
  nie wyzywajcie sie lepiej isc na piwko z kolega niz wyzywac

 76. Ponoć 2% ludności ma przetrwać. Więc wygląda na to, że do nich należymy. Mam nadzieję, że nie odwołają gali z powodu tragedii ogólnoświatowej:)

  W każdym razie jak wyginą wszyscy zawodnicy UFC StrikeForce, Bellatora, Dream, i Sengoku to może Mariusz spełni swoją obietnicę i zostanie "mistrzem świata".

 77. Dajcie sobie spokój z Koksem on już pewnie na siłce wszystkie poty przed walką swojego idola wylał. No to w ramach szacunku do Pudziana. Przecież nie może oglądać idola jak klateczka i bicepsik nie zrobiony. Jakby to wyglądało? Co by sobie idol pomyślał jakby Koks taką lipę odstawił:)

 78. Z okazji konca "konca swiata" pozwole sobie wytypowac walki 🙂

  Mamed Chalidow vs. Matt Lindland – Mamed jest w formie, wygra przez KO 1 albo 2 runda. Jest jeszcze druga opcja Lindland obala Mameda, a ja osobiscie nie znam grozniejszego zawodnika z plecow niz Cannibal 🙂

  Mariusz Pudzianowski vs. James Thompson – Mariusz znajdzie sie na plecach, gdzie jest bezbronny jak dziecko. Thompson by dec.
  Jan Błachowicz vs. Toni Valtonen – Blachowicz bedzie zmotywowany, po porazce i "pomsci" Jurasa. Janek ko/tko 2-3 runda
  Michał Materla vs. James Zikic – Jezeli Zikic mial dogrywke z Antonim, to dlaczego Materla nie ma wygrac przez decyzje. Cipao by dec.
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Licze na efektowna wygrana Artura
  Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh KO 1 runda
  Marcin Różalski vs. Sergey Shemetov – Rozal KO 2 runda
   
  „[…]wyrzucali demona, po kursie walki wschodniej, pytali sie o jego imie,
  a on powiedzial moje imie jest KA-RA-TE” Ks dr hab. Piotr Natanek

 79. @Shoocker o co dokładnie chodzi z tym KA-RA-TE? Bo mnie to ciekawi od wczoraj?

 80. Spoko mieć dr hab. i pieprzyć takie głupoty. Co za kraj, ręce opadają.

 81. Mariusz Pudzianowski vs James Thompson – Pudzian DEC
  Marcin Różalski vs Sergey Shemetov – Różalski TKO
  Attila Vegh vs. Grigor Aschugbabjan – Vegh TKO
  Jan Błachowicz vs Toni Valtonen – Błachowicz DEC
  Mamed Chalidow vs Matt Lindland – Chalidow DEC
  Michał Materla vs James Zikic – Zikic DEC
  Artur Sowiński vs. Cengiz Dana – Sowiński SUB

 82. podłączam się pod prośbę. niestety w Holandii nie mam polsatu 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.