W naszym typerze kolejne intensywna sobota i 16 punktów do wygrania. Ponieważ rozpiska BOTE uległa dość sporym zmianom a niektórzy typy wysłali długo przed ważeniem walki Roberta Jocza i Grzegorza Truszkowskiego nie będą uwzględnianie. Typujecie więc 5 walk MMA z rozpiski BOTE i wszystkie walki UFC. Nie zapominajcie o swojej ksywce w temacie maila ([email protected]) i nazwach typowanych gali i naprawdę nie ma dziś przeciwwskazań do wysłania typów na obie gale w jednej wiadomości. Choć oficjalnie typy na UFC 115 przestanę przyjmować o pierwszej w nocy. Nasze typy jak zwykle po kliknięciu.

TJ (89-53, 62,7%)

BOTE 2:
Damian Grabowski vs. Michał Kita
Jak zaznaczyłem w Szklanej Szczęce jestem pod dużym wrażeniem szybkości Damiana w parterze a Michał miewał problemy z oddawaniem pozycji. Jednak uważam, że zanim to wszystko się uwidoczni walka potoczy się w stójce, gdzie Kita będzie miał przewagę. Kiedy pojawi się szansa, Grabowski musi ją wykorzystać w pełni bo spodziewam się, że będzie przegrywał na punkty na wielce niesatysfakcjonującym dystansie 10 minut. Kita przez
decyzję

Robert Jocz vs. Karolis Liukaitis
Kenji Nagai ver 2.0. Jocz, TKO, 1 runda.

Michał Fijałka vs. Hans Stringer
Stringer nie jest w moich oczach tak wielkim talentem jakim niektórzy go malują. Ma umiejętności w parterze ale nie wiem czy lepsze od Fijałki i spodziewam się, że Michał będzie miał również przewagę w stójce. Fijałka przez decyzję.

Maciej Jewtuszko vs. Edvardas Norkeliunas
Maciek powinien wykorzystać swoją przewagę zasięgu jeśli chce się wymieniać w stójce, jak pewnie ta walka się potoczy. Jewtuszko, TKO, 2 runda.

Dawid Baziak vs. Dion Staring
Staring powinien przetrzymać początkowy atak Baziaka i potem zacząć obalać swojego przeciwnika. Dawid nie miał jeszcze okazji do pokazania tego co potrafi z pleców ale Staring jest dość dobry w przytrzymywaniu tam rywali. Staring przez decyzję.

Marcin Gułaś vs. Edwin Raczyński
Myślę, że Gułaś ma przewagę i w stójce i w parterze. Gułaś, poddanie, 2 runda.

Chuck Liddell vs. Rich Franklin
Liddell może ma kaloryfer ale forma fizyczna to najmniejsze z jego zmartwień. Myślę, że Franklina stać na decyzję a la Keith Jardine. Jest lepszy technicznie od Jardine’a a Chuck AD 2010 nie powinien być groźniejszy od Chucka AD 2007. Franklin przez decyzję.

Mirko Filipovic vs. Pat Barry
Choć obiecałem sobie, że nigdy więcej nie postawie na Crocopa już kilka lat temu złamałem to postanowienie w walkach z Al-Turkiem i Peroshem. Barry jednak ma pojęcie o walce w stójce i nie bierze walki z 2-dniowym wyprzedzeniem. Amerykanin zawalczy agresywnie, zepchnie Mirko do obrony i wbije kolejny gwóźdź w trumnę Chorwata. Barry, TKO, 2 runda.

Martin Kampmann vs. Paulo Thiago
Thiago to jeden z najlepszych złych technicznie fighterów na świecie. Myślę, że podtrzyma tą reputację z Duńczykiem. Kampmanna da się trafić, sam nie dysponuje ogromną siłą a Thiago powinien mieć sporą przewagę w parterze. Thiago przez decyzję.

Gilbert Yvel vs. Ben Rothwell
Gilbercie Yvelu, brak sparingpartnerów to nie był powód twojej porażki z Cigano. Rekord 2-8 w UFC i Pride na przestrzeni 10 lat mówi sam za siebie. Rothwell, TKO, 2 runda.

Carlos Condit vs. Rory MacDonald
Na papierze dla mnie Condit jest lepszym zawodnikiem ale pewnie w swoim stylu pozwoli MacDonaldowi na dużo za wiele i skończy się na bardzo wyrównanej decyzji. Condit przez
decyzję.

Tyson Griffin vs. Evan Dunham
Nie spodziewam się, że Griffin powtórzy wyczyn z poprzedniej walki i skończy swojego rywala przed czasem. Spodziewam się, że nie zrobi błędów, które popełnił po wygranej rundzie Efrain Escudero. Griffin przez decyzję.

Matt Wiman vs. Mac Danzig
Główny problem Danziga było mentalne poddawanie się, kiedy przeciwnik nie pozwalał mu na ofensywę. Wątpie czy Wiman jest na tyle utalentowany w ataku lub na tak silne zapasy żeby wyłączyć Danziga, który sam na lepszą stójkę i jest całkiem niezły z pleców. Danzig przez decyzję.

David Loiseau vs. Mario Miranda
Loiseau zanotuje kolejny 1-walkowy pobyt w UFC, jestem ciekaw czy do końca kariery ustanowi jakiś rekord. Miranda przez decyzję.

Petr Sobotta vs. James Wilks
Kiedy Sobotta podpisał kontrakt z UFC zastanawiałem się czy jest gotowy na ten poziom a walka z Taylorem nie przekonała mnie do zmiany zdania. Wilks nie jest świetnym fighterem ale odniósł solidne zwycięstwa w TUFie i powinien zaskoczyć Sobottę swoimi chytrymi dźwigniami na nogi. Wilks, poddanie, 1 runda.

Claude Patrick vs. Ricardo Funch
Funch powinien być lepszym grapplerem i zdominować tam walkę z Kanadyjczykiem. Funch przez decyzję.

Mike Pyle vs. Jesse Lennox

To w zasadzie taki sam match-up dla Lennoxa jak tez z Vilefortem. Poza tym, że przeciwnik jest mniej dynamiczny. I może nie podda się tak łatwo. Lennox przez decyzję.

Venom (87-55, 61,3%)

BOTE
Damian Grabowski vs. Michał Kita
Damian Grabowski przez poddanie, runda 2. Do końca biłem się z myślami czy postawić w tej walce na Michała czy na Damiana. Przewaga grapplingowa zawodnika z Opola jest jedyną znaczącą, którą potrafię wskazać w tym pojedynku. Jeśli Kita skutecznie będzie bronił obaleń i znokautuje w stójce Grabowskiego, albo pojedynek zakończył się werdyktem sędziowskim dla jednego lub dla drugiego nie będę specjalnie zaskoczony, ale ostatecznie wygrana przez poddanie Damiana wydaje mi się delikatnie bardziej prawdopodobna.

Robert Jocz vs. Karolis Liukaits
Robert Jocz przez poddanie, runda 1. Z Zikicem Robert miałby na prawdę ciężką przeprawę, ale Litwin nie jest dla niego żadnym wyzwaniem. Polak może wygrać tę walkę gdzie chce i jak chce.

Michał Fijałka vs. Hans Stringer
Michał Fijałka przez decyzję.
Holender z jednej strony jest trochę przeceniany, a z drugiej trochę niedoceniany. Stringer na pewno nie jest jednym z największych młodych talentów w Europie, ale to nie znaczy, że Michał będzie miał łatwą przeprawę. Zawodnik ze Szczecina powinien zatrudnić do pracy swoje zapasy i konsekwentnie obijać Holendra z góry zapewniając sobie wygraną na punkty.

Maciej Jewtuszko vs. Edvardas Norkeliunas
Maciej Jewtuszko przez TKO, runda 1.
Tak walka rozegra się trochę inaczej niż pojedynek z Petraitisem. Norkeliunas pewnie nie będzie chciał obalać, ale to Irokez powinien dążyć do przeniesienia walki na ziemi i tam zaaplikowania mu swoje potężnę ground and pound.

Dawid Baziak vs. Dion Staring
Dion Starring przez poddanie, runda 1.
Mimo, że to Holender trenuje w osławionym Golden Glory jeśli walka będzie się toczyć w stójce to Dawid tam spokojnie go rozbije. Niestety Staring to całkiem niezły grappler, ostatnio coraz chętniej walczący w tej płaszczyźnie, obawiam się, że wykorzysta braki zapaśnicze i grapplingowe Baziaka i podda go prędzej czy później.

Marcin Gułaś vs. Edwin Raczyński
Marcin Gułaś przez decyzję.
Edwin nie ma ostatnio dobrej passy, za to Gułaś dał bardzo dobrą walkę przeciwko Marcinowi Elsnerowi na pierwszej gali BOTE. Zawodnik Mighty Bulls powinien wygrać przez decyzję.

UFC 115
Chuck Liddell vs. Rich Franklin
Rich Franklin przez decyzję.
Liddell rzeczywiście wygląda na świetnie przygotowanego, ale jeszcze nikt treningami nie poprawił co raz słabszej szczęki i wolniejszego refleksu. Dodatkowo długa przerwa i odwrotna pozycja Franklina powinny sprawić mu sporo problemów. Franklin musi tylko uważać na firmowy prawy Chuck by spokojnie wypunktować byłego dominatora wagi półciężkiej.

Mirko Filipovic vs. Pat Barry
Mirko Filipovic przez KO, runda 1.
Jakbym miał pewność, że CroCop jest dobrze przygotowany nawet bym się nie zastanawiał. Barry to po prostu nie jest uderzacz jego kalibru. Jego zwycięstwo mnie nie zdziwi, bo w końcu Chorwat nie raz zawodził w ostatnich latach. Jednak dobry humor Mirko podczas konferencji przekonał mnie, że jego głowa przed tym pojedynkiem jest tam gdzie być powinna i może wreszcie pokaże w UFC jakiś efektowny nokaut.

Martin Kampmann vs. Paulo Thiago
Paulo Thiago przez TKO, runda 1.
Być może Paulo Thiago nie ma najlepszej techniki, nie ma też najlepszej kondycji i generalnie nie jest jakimś świetnym zawodnikiem, ale jakoś nie widzę, tego jak przegrywa z Duńczykiem. Kampmann nie jest specjalnie mocny w żadnej płaszczyźnie, a w stójce daje się regularnie trafiać silnie uderzającym rywalom. Thiago będzie potrafił to wykorzystać.

Gilbert Yvel vs. Ben Rothwell
Ben Rothwell przez TKO, runda 2.
Holender bije mocno, ale od lat wiadomo, że nie potrafi bornić obaleń i nie jest też specjalnie odporny na przyjmowanie ciosów. Rothwell po przyjęciu kilku mocnych ciosów przypomni sobie, że to pojedynek MMA i od tego momentu zobaczymy grę do jednej bramki.

Carlos Condit vs. Rory MacDonald
Carlos Condit przez decyzję.
Kandydat na walkę wieczoru, głównie dlatego, że obaj nie są zbyt dobry zapaśnikami, a lubią walczyć na ziemi. Spodziewam się wymian w stójce i sporej ilości przetoczeń w parterze. Condit będąc bardziej doświadczonym i większym półśrednim powinien wyrwać decyzję.

Tyson Griffin vs. Evan Dunham
Tyson Griffin przez decyzję.
Dunham co prawda w ostatnim pojedynku wypadł świetnie i poddał Escudero, ale warto pamiętać, że pierwszą rundę przegrywał boksersko. Griffin w tej dziedzinie ostatnio mocno się rozwinął, mimo deficytu zasięgu powinien wypunktować kolegę z Xtreme Couture.

Matt Wiman vs. Mac Danzig
Matt Wiman przez decyzję.
Wiman spisywał się ostatnio lepiej niż się spodziewałem, za to Danzig dużo gorzej. Spodziewam się w tym pojedynku piętnastu minut wymian w stójce, w których nieznacznie lepszy będzie ten pierwszy.

David Loiseau vs. Mario Miranda
Mario Miranda przez decyzję.
Loiseau już nigdy nie nauczy się zapasów, a Miranda to bardzo dobry zapaśnik. Jeśli tylko Brazylijczyk nie wpadnie na genialny pomysł walki w stójce pownien spokojnie wygrać przez decyzję.

Petr Sobotta vs. James Wilks
James Wilks przez poddanie, runda 2.
Nie jestem pewien czy treningi Petera w USA przyniosą wystarczający efekt w postaci zwycięstwa w tym pojedynku. Wilks to bardzo dobry grappler i niestety spodziewam się jego wygranej przed czasem.

Claude Patrick vs. Ricardo Funch
Claude Patrick przez decyzję.
Patrick to dużo lepszy zawodnik od Funcha w każdej płaszczyźnie, nie jestem tylko pewnie czy będzie w stanie odprawić Brazylijczyka przed czasem.

Mike Pyle vs. Jesse Lennox
Jesse Lennox przez TKO, runda 2.
Lennox nie jest tak dobry jak Jake Ellenberger, ale powinien bronić się przez próbami poddań Pyle jednocześnie skutecznie go obijając z góry, co w efekcie doprowadzi to jego wygranej przez TKO.

defthomas (58-44, 56,9%)

BOTE 2:
*Damian Grabowski*
vs. Michał Kita
*Michał Fijałka* vs. Hans Stringer
*Maciej Jewtuszko* vs. Edvardas Norkeliunas
*Dawid Baziak* vs. Dion Staring
*Marcin Gułaś* vs. Edwin Raczyński

UFC 115:
*Chuck Liddell*
vs. Rich Franklin
Mirko Filipovic vs. *Pat Barry*
Martin Kampmann vs. *Paulo Thiago*
*Gilbert Yvel* vs. Ben Rothwell
*Carlos Condit* vs. Rory MacDonald
*Tyson Griffin* vs. Evan Dunham
Matt Wiman vs. *Mac Danzig*
*David Loiseau* vs. Mario Miranda
*Petr Sobotta* vs. James Wilks
*Claude Patrick* vs. Ricardo Funch
*Mike Pyle* vs. Jesse Lennox

fusel (79-63, 55,6%)

BOTE 2:
Damian Grabowski vs. Michał Kita – Grabowski (ko/tko)
Robert Jocz vs. Karolis Liukaitis – Jocz (ko/tko)
Michał Fijałka vs. Hans Stringer – Fijalka (sub)
Maciej Jewtuszko vs. Edvardas Norkeliunas – Jewtuszko (ko/tko)
Dawid Baziak vs. Dion Staring – Baziak (dec)
Marcin Gułaś vs. Edwin Raczyński – Raczynski (ko/tko)

UFC 115:
Chuck Liddell vs. Rich Franklin – Franklin (dec)
Mirko Filipovic vs. Pat Barry – Barry (ko/tko)
Martin Kampmann vs. Paulo Thiago – Thiago (ko/tko)
Gilbert Yvel vs. Ben Rothwell – Rothwell (dec)
Carlos Condit vs. Rory MacDonald – Condit (ko/tko)
Tyson Griffin vs. Evan Dunham – Griffin (ko/tko)
Matt Wiman vs. Mac Danzig – Wiman (dec)
David Loiseau vs. Mario Miranda – Miranda (ko/tko)
Peter Sobotta vs. James Wilks – Wilks (sub)
Claude Patrick vs. Ricardo Funch – Funch (dec)
Mike Pyle vs. Jesse Lennox – Pyle (ko/tko)

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

11 KOMENTARZE

 1. Damian Grabowski* vs. Michał Kita
  *Michał Fijałka* vs. Hans Stringer
  *Maciej Jewtuszko* vs. Edvardas Norkeliunas
  *Dawid Baziak* vs. Dion Staring
  *Marcin Gułaś* vs. Edwin Raczyński

  Czyli z BOTE 2 typujemy te walki?

 2. No nie powiem,za szybko to sie nie ukazalo typowanie i to ,ze jednak Bote typujemy poza tym biletem i 1000 pln na zakupy…
  Mamy typowac 5 walk MMA z Bote,ale tych walk jest tam 7?Malo to wyjasnione…tymbardziej,ze sami tu wytypowaliscie 6 walk,czyli jeszcze inaczej.Pozwole sobie wyslac typy tez na te 6 walk w takim razie.

 3. Zgadza się Kibic.
  Born2kill na litość, jest w pierwszym zdaniu link. Nie wchodzisz na stronę od wczoraj i było wielokrotnie zaznaczane, że są to dwa osobne konkursy. Na ligę typera jakoś ludzie potrafili wysłać typy nie czekając na oficjalnego posta i nie widzę powodu dla którego mam ich krzywdzić tym, że James Zikic się nie pojawił. Nie wiem jak dla innych ale dla mnie zdanie „walki Roberta Jocza i Grzegorza Truszkowskiego nie będą uwzględnianie” wyraźnie zaznacza, które dwie z siedmiu walk nie będą brane pod uwagę.

 4. O God…no racja,tak to jest,mistrzostwa,inne sprawy na glowie i z koncentracja ciezko. Wyslalem 6 typow walk,tak jak typowaliscie Wy,wiec Jocz nie bedzie brany pod uwage i tyle:) To wszystko dlatego,ze na ostatnia chwile jesli chodzi o BOTE,bo to zaraz,a UFC w nocy wiec czas jest jeszcze.Dzieki.

 5. BOTE 2
  Damian Grabowski vs. Michał Kita – Grabowski
  Robert Jocz vs. Karolis Liukaitis – Jocz
  Michał Fijałka vs. Hans Stringer – Fijalka
  Maciej Jewtuszko vs. Edvardas Norkeliunas – Jewtuszko
  Dawid Baziak vs. Dion Staring – Baziak
  Marcin Gułaś vs. Edwin Raczyński – Gułaś
  UFC 115
  Chuck Liddell vs. Rich Franklin – Liddell
  Mirko Filipovic vs. Pat Barry – Filipovic
  Martin Kampmann vs. Paulo Thiago – Thiago
  Gilbert Yvel vs. Ben Rothwell – Yvel
  Carlos Condit vs. Rory MacDonald – MacDonald
  Tyson Griffin vs. Evan Dunham – Griffin
  Matt Wiman vs. Mac Danzig – Danzig
  David Loiseau vs. Mario Miranda – Miranda
  Peter Sobotta vs. James Wilks – Sobotta
  Claude Patrick vs. Ricardo Funch – Funch
  Mike Pyle vs. Jesse Lennox – Pyle

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.