Oskar Piechota porażka UFC

Oskar Piechota niestety poległ w swoim kolejnym pojedynku w oktagonie. W walce z Geraldem Meerschaertem na gali TUF 27 Finale został poddany w drugiej rundzie przez duszenie zza pleców.

Po minucie spokojnego starcia w stójce, Piechota sprowadził walkę do parteru i zaczął pracować z półgardy. Oskarowi udało się zdobyć kontrolę i ewidentnie starał się znaleźć drogę do duszenia. Oskar prawie zaszedł za plecy Meerschaertowi, ale ten odepchnął Polaka i skutecznie się obronił. Piechota wylądował w pełnej gardzie, a walka została podniesiona przez sędziego na półtorej minuty przed końcem rundy. Tam Oskar trafił mocnym ciosem po którym Meerschaert poleciał na deski, a tam Oskar był bliski wygranej przed czasem. Prawie udało mu się zapiąć duszenie zza pleców, ale Meerschaert skutecznie opanował sytuację i przetoczył Polaka. Bardzo dobra pierwsza runda w wykonaniu Piechoty.

Druga runda toczyła się w spokojnym tempie przez dwie minuty w stójce, ale w końcu Meerschaert ruszył po udane sprawdzenie. Właśnie wtedy zaczęły się ogromne problemy Polaka. Najpierw wpadł w duszenie, z którego uciekł, a potem Meerschaert obijał go niemiłosiernie przez dobre kilkadziesiąt sekund w stójce. Sędzia ringowy był bardzo bliski przerwania tego pojedynku, ale Piechota jakimś cudem ciągle stał na nogach. W końcu walka trafiła do parteru, gdzie Meerschaert próbował jeszcze dobić Polaka ciosami, ale ostatecznie zapiął skuteczne duszenie, po którym Oskar odpłynął.

4 KOMENTARZE

  1. Zebrał z minutę zbędnego wpierdolu… powinno być przerwane wcześniej :/

  2. Coraz częściej przekonuje się ze fundamenty i kondycja w sportach walki są najważniejsze. Wystarczyło zapiać trojkat na brzuchu i Geralt by z tego nie uciekł. Szkoda Oskara

  3. w Imadle pokładałem największe nadzieje spośród wszystkich zakontraktowanych rodaków w UFC, ale to co odstawił w tej walce, to ja nie wiem, nie mam pomysłu, choćbym chciał to nawet nie ma czym go usprawiedliwiać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.