Michał Oleksiejczuk podczas ubiegłotygodniowej gali UFC Vegas pokonał przez techniczny nokaut Sama Alveya. „Lord” potrzebował na to niecałe dwie minuty. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najszybszych skończeń w organizacji UFC w wykonaniu Polaków. Na liście umieściliśmy tylko i wyłącznie zawodników wychodzących pod polską flagą.

10. Bart Palaszewski vs Tyson Griffin, nokaut, runda 1, 2:45 – UFC 137 w Las Vegas

Dla wielu kibiców postać mocno zakurzona. Palaszewski wychowywał się w Stanach Zjednoczonych, jednak do 13. roku życia mieszkał w Polsce. Pod polską flagą wychodził również do walk i nie inaczej było podczas UFC 137. Palaszewski w swoim debiucie odprawił ciosami Tysona Griffina w ciągu niecałych trzech minut. Jak się później okazało była to jego ostatnia wygrana w karierze. Później Polak przegrał trzy walki w oktagonie UFC, po czym zakończył karierę w wieku 30 lat. Moment nokautu od 4:09.

9. Tomasz Drwal vs Ivan Serati, nokaut, runda 1, 2:02 – UFC 93 w Dublinie

Pierwszy Polak w historii najlepszej organizacji MMA na świecie zmierzył się w swoim drugim pojedynku z Ivanem Seratim. Drwal po nieudanym debiucie odbił się wygrywając z Włochem po ciosach z góry. „Goryl” sprowadził rywala do parteru, gdzie dopełnił dzieła zniszczenia. Później Polak stoczył jeszcze cztery walki w amerykańskiej organizacji, w których osiągnął bilans 2-2. Moment kończącej akcji Polaka uwieczniony na nagraniu od 3:10.

8. Jan Błachowicz vs Ilir Latifi, techniczny nokaut, runda 1, 1:58 – UFC Fight Night 53 w Sztokholmie

Podobnie jak Palaszewski, Jan Błachowicz rozpoczął swoją karierę z przytupem w organizacji UFC. Polak, który przyszedł jako mistrz KSW, w pierwszym pojedynku zmierzył się z Ilirem Latifim. Polak potrzebował niespełna dwóch minut, aby skończyć swojego rywala po ciosach przy siatce, poprzedzonymi mocnym kopnięciem na wątrobę. Co prawda później Polak nie miał najlepszej passy, ale jak to się skończyło to wszyscy doskonale wiemy. Błachowicz w 2020 roku został pierwszym polskim mistrzem UFC wśród mężczyzn. Poniżej nagranie ze wspomnianej walki Polaka od 0:15.

7. Michał Oleksiejczuk vs Sam Alvey, techniczny nokaut, runda 1, 1:56 – UFC on ESPN 40 w Las Vegas

Najświeższe skończenie w zestawieniu. Polak po występach w kategorii półciężkiej, gdzie radził sobie w kratkę, postanowił zejść do wagi średniej. „Lord” w debiucie w nowej dywizji wagowej zmierzył się z weteranem organizacji UFC, Samem Alveyem. Od początku kontrolę przejął Oleksiejczuk, który narzucał presję rywalowi. Polak miał możliwość skończyć tę walkę wcześniej, jednak Alvey wyszedł z tarapatów po zaliczonym nokdaunie. Tyle szczęścia Amerykanin nie miał już chwilę później. Po mocnym ciosie Oleksiejczuka padł na matę, a sędzia nie miał innego wyboru jak przerwać pojedynek. Poniżej krótkie nagranie z akcji kończącej „Lorda”.

6. Oskar Piechota vs Tim Williams, nokaut, runda 1, 1:54 – UFC Fight Night 126 w Austin

Zawodnik z Trójmiasta zaliczył udane wejście do organizacji UFC. W swoim drugim występie zawalczył z Timem Williamsem w lutym 2018. Polak podobnie jak zawodnicy z niższych pozycji potrzebował niecałych dwóch minut, by zasypać przeciwnika gradem ciosów. Piechota najpierw trafił mocnym sierpowym, po którym przeciwnik upadł na matę, a następnie dopełnił formalności ciosami z góry. Po dwóch zwycięstwach z rzędu „Imadło” nie wygrał żadnej z czterech walk. Polak trzy pojedynki przegrywał przed czasem, a jeden z nich uznano za nierozstrzygnięty. Akcja kończąca z udziałem Polaka poniżej od 3:33.

5. Michał Oleksiejczuk vs Gian Villante, techniczny nokaut, runda 1, 1:34 – UFC Fight Night 145 w Pradze

Ponownie w akcji „Lord” i ponownie jego ofiarą stał się weteran organizacji UFC. Polak w lutym 2019 zmierzył się w pierwszej gali w Czechach z Gianem Villante. Pojedynek miał miejsce w kategorii półciężkiej. Oleksiejczuk nie potrzebował dużo czasu, aby skończyć swojego rywala. Villante po mocnym ciosie na wątrobę padł z grymasem bólu, a sędzia nie mógł zrobić nic więcej jak tylko przerwać pojedynek. Tym samym Polak odniósł pierwsze zwycięstwo w amerykańskiej organizacji. Akcja kończąca uwieczniona na poniższym nagraniu od 2:39.

4. Mateusz Gamrot vs Jeremy Stephens, poddanie, runda 1, 1:05 – UFC on ESPN 26 w Las Vegas

Najszybsze i jedyne w tym zestawieniu poddanie. Mateusz Gamrot w swoim trzecim występie w amerykańskiej organizacji zmierzył się z doświadczonym Jeremym Stephensem. Polak potwierdził swoją wysoką klasę poddając rywala kimurą w niewiele ponad minutę. „Gamer” ponadto ustanowił rekord organizacji, jeżeli chodzi o najszybsze poddanie tą techniką. Poniżej nagranie ze wspomnianej akcji z udziałem Gamrota.

3. Krzysztof Jotko vs Tamdan McCrory, nokaut, runda 1, 0:59 – UFC Fight Night 89 w Ottawie

Pierwsze z trzech zakończeń przed upływem minuty. Jotko w swoim szóstym występie zmierzył się na gali w Kanadzie z Tamdanem McCrorym. Polak nie dał przeciwnikowi większych szans nokautując go już w 59. sekundzie pojedynku. Tym samym Jotko odniósł wówczas czwarte zwycięstwo z rzędu, za które otrzymał swój jedyny bonus od organizacji. Jednocześnie jest to jedyna dotychczas wygrana Polaka przed czasem w amerykańskiej organizacji. Moment nokautu zawodnika urodzonego w Elblągu na poniższym nagraniu od 0:44.

2. Daniel Omielańczuk vs Chris de la Rocha, techniczny nokaut, runda 1, 0:48 – UFC Fight Night 72 w Glasgow

Na drugim miejscu uplasował się Daniel Omielańczuk, który w lipcu 2015 zmierzył się z Chrisem de la Rochą. Amerykaninowi, który tym starciem debiutował w organizacji UFC, nie brakowało pewności siebie w drodze do pojedynku. De la Rocha zapowiadał skończenie rywala oraz absolutną dominację. Na nasze szczęścia słów w czyny nie zamienił. Polak od samego początku przejmował inicjatywę i ranił rywala kolejnymi ciosami. W końcu po jednym z nich sędzia przerwał pojedynek, oszczędzając tym samym bólu Amerykaninowi. Polak w świetnym stylu przerwał serię dwóch porażek z rzędu. Poniżej krótkie nagranie przedstawiające najlepsze akcje Omielańczuka oraz akcja kończąca.

https://www.youtube.com/shorts/0-fliRxTkWQ

1. Michał Oleksiejczuk vs Gadzhimurad Antigulov, nokaut, runda 1, 0:44 – UFC Fight Night 149 w Moskwie

Po raz trzeci w rankingu znalazło się miejsce dla Michała Oleksiejczuka. Zawodnik z Lubelszczyzny po świetnym występie na gali w Pradze (patrz miejsce piąte) powrócił do oktagonu dwa miesiące później. W drodze do gali Antigulov próbował sprowokować „Lorda” szarpaniną na ważeniu. Michał w swoim zwyczaju zachował zimną krew i od początku pojedynku celnie trafiał rywala kolejnymi ciosami. Pomimo, że walka trwała zaledwie 44 sekundy to Antigulov zdążył w tym czasie trzykrotnie wylądować na deskach. Oleksiejczuk tym samym odniósł drugiej zwycięstwo z rzędu oraz zanotował najszybsze jak dotąd zakończenie walki przez Polaka w organizacji UFC. Cała akcja z udziałem „Lorda” na poniższym nagraniu od 1:41.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

16 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

10,897 komentarzy 24,398 polubień

:conorsalute: :conorsalute:

Odpowiedz polub

Avatar of koper
koper

Maximum FC
Bantamweight

1,422 komentarzy 2,358 polubień

No i to jest content, panie @kaczka94:applause:

Trochę sentymentalnie, trochę statystycznie, jest pomysł.

Odpowiedz 4 polubień

R
Rulimajk

EFC Africa
Heavyweight

3,042 komentarzy 8,734 polubień

Stąd pseudonim jot k.o

Odpowiedz polub

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,403 komentarzy 66,643 polubień

Odpowiedni content dla zacnych użytkowników tego forum

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of JaPA
JaPA

ONE FC
Bantamweight

2,295 komentarzy 3,217 polubień

Jak Cię Jotko nokautuje to znak, że masz najgorszą szczękę w dywizji i trzeba kończyć karierę

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,485 komentarzy 20,308 polubień

jotKO :irish: :irish: :irish: :irish: :irish:

Odpowiedz polub

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Strawweight

7,621 komentarzy 16,764 polubień

Ciekawa statystyka z udziałem Polaków, aż miło widzieć, że tak szybko kończyli swoje walki. POLSKA GUROM!

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Szyna
Szyna

Oplot Challenge
Light Heavyweight

128 komentarzy 146 polubień

Z tego zestawienia najgorzej skończył Oskar choć miało być tak dobrze.. ktoś wie co u niego słychać? Czy zajmuje się trenerką tylko czy jeszcze walczy na jakichś mniejszych galach?

Odpowiedz polub

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Strawweight

7,621 komentarzy 16,764 polubień

Z tego zestawienia najgorzej skończył Oskar choć miało być tak dobrze.. ktoś wie co u niego słychać? Czy zajmuje się trenerką tylko czy jeszcze walczy na jakichś mniejszych galach?

Na razie wiem tyle, że po opuszczeniu UFC nie zawalczył ani razu, a tak to nie mam pojęcia co z nim

Odpowiedz 1 Like

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

15,403 komentarzy 64,984 polubień

Lord jeszcze niejednemu typeczkowi w UFC nawsadza sęków. Danka kocha szalonych dzieciaków z takim stylem walki.

KO na Gazmatowie też powinno być ale nie ma na YT.

Ja też się nie wypowiadam na temat tatuażu Panienki Przenajświętszej ale styl walki i presję Lord ma zajebistą. Myślę, że top15 będzie spokojnie skoro to mniej więcej pozycja JO-TKO.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,561 komentarzy 25,374 polubień

Jotko w Top3 KO. Koniec świata. :beczka:

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of kaczka94
kaczka94

Moderator

4,347 komentarzy 10,459 polubień

KO na Gazmatowie też powinno być ale nie ma na YT.

Gamzatova skończył w 3,5 minuty, więc plasowałby się gdzieś na 13-14 pozycji. Od razu poza top 10 był na pewno Sobotta i Janek z nokautem na Andersonie.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of biszu93
biszu93

Oplot Challenge
Heavyweight

174 komentarzy 156 polubień

Piękne zestawienie. Dziękuje:conorsalute:

Odpowiedz polub

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

15,403 komentarzy 64,984 polubień

Gamzatova skończył w 3,5 minuty, więc plasowałby się gdzieś na 13-14 pozycji. Od razu poza top 10 był na pewno Sobotta i Janek z nokautem na Andersonie.

Faktycznie - pamięć mózgowa mi zakrzywiła rzeczywistość - myślałem, że to była max 2 minuta. Szacunek dla Brodacza, że i tak tyle wytrzymał.

Ta walka Ulańczuka z plackiem - jezu on i tak miał szczęście, że nie doszedł w UFC nigdzie wyżej bo jakby trafił na kogoś lepszego to by mu zakończyli karierę jeszcze w UFC i nie potrzeba byłoby Precla.

Odpowiedz polub

Avatar of Malkontent
Malkontent

ONE FC
Light Heavyweight

2,535 komentarzy 5,200 polubień

Bardzo fajne zestawienie, plus za pomysł!
Patrząc na opis walki z Antigulovem, która była doskonała, wpadł mi do głowy jeszcze pomysł na kolejny ranking - kto najwięcej razy w najkrótszym czasie znalazł się na deskach :D od razu mamy mocnego faworyta :D

Odpowiedz 2 polubień

O
Olaf

Oplot Challenge
Lightweight

32 komentarzy 1 polubień

KOjot czy KO na jotce. :D

Odpowiedz polub