fot. Esther Lin/ MMAFighting.com

Od pierwszej walki kobiet w organizacji UFC minęły już ponad 5 lat, a od tamtej pory pojedynki pań są stałym elementem wydarzeń organizowanych przez amerykańskiego giganta. Kobiet w organizacji przybywa, a pojedynki płci pięknej potrafią wzbudzić nie mniejsze emocje co starcia mężczyzn. A które z nich były najciekawsze? Na oficjalnym kanale na YouTube organizacji UFC opublikowano kolejny odcinek programu UFC Now. Gośćmi Karyn Bryant byli Alan Jouban oraz Kenny Florian. Zawodnicy przedstawili swoje zestawienie 5 najciekawszych pojedynków w kobiecym MMA, które miały miejsce w największej organizacji mieszanych sztuk walk na świecie, a zobaczyć je można w filmie poniżej:

W zestawieniu znalazł się również polski akcent. W obu rankingach pojawiły się pojedynki Joanny Jędrzejczyk, byłej mistrzyni wagi słomkowej. Zawodnicy pochwalili starcia Polki z Claudią Gadelhą oraz Rose Namajunas.

 

14 KOMENTARZE

 1. Powinni zalegalizować kobiece mma .

  Usuń to zanim ktokolwiek to przeczyta i mu głupi pomysł do głowy przyjdzie.

 2. Holly Holm vs Ronda Rousey, Jędrzejczyk vs Andrade, Jędrzejczyk vs Gadelha II oraz pojedynki Cat Zingano z Mieshą Tate i Amandą Nunes zapadły mi w pamięć.

 3. Usuń to zanim ktokolwiek to przeczyta i mu głupi pomysł do głowy przyjdzie.

  Nie będziesz mi mówił jak mam żyć :crazy:

 4. Tate/Rousey i Joanna/Claudia 2, nawet bardziej Joanna/Claudia 2

  Obydwie rywalizacje z konkretną dramą przed pojedynkami, i bardzo dobre walki.

 5. promowanie Rose

  przeciez walka Jedrzejczyk vs Rose II byla nudna jak flaki z olejem

  niepopopularna opinia ale również się zgadzam, walka była potwornie nudna, sama walka w stójce, zero parteru, Asia ostrożna dwie pierwsze rundy, te same kombinacje, tak samo Rose, lewy sierpowy, lewy sierpowy, lewy sierpowy, na co nie wiadomo dlaczego Asia nie była przygotowana; przecież Rose nawet dobrze nie kopnęła przez wszystkie 5 rund 😆 obie niczego specjalnego nie pokazały, smutna prawda.

 6. niepopopularna opinia ale również się zgadzam, walka była potwornie nudna, sama walka w stójce, zero parteru, Asia ostrożna dwie pierwsze rundy, te same kombinacje, tak samo Rose, lewy sierpowy, lewy sierpowy, lewy sierpowy, na co nie wiadomo dlaczego Asia nie była przygotowana; przecież Rose nawet dobrze nie kopnęła przez wszystkie 5 rund 😆 obie niczego specjalnego nie pokazały, smutna prawda.

  ogolnie walki kobiece sa chujowe, czesto bardzo jednostronne

  z tego co pamietam to dobra bitka byla w HIll vs Andrade

 7. promowanie Rose

  przeciez walka Jedrzejczyk vs Rose II byla nudna jak flaki z olejem

  I tak lepiej niż Rousey-Holm. Przynajmniej walka Aśki była walką, a nie jednostronnym widowiskiem.

 8. ogolnie walki kobiece sa chujowe, czesto bardzo jednostronne

  z tego co pamietam to dobra bitka byla w HIll vs Andrade

  zazwyczaj są ciekawsze jak zawodniczka z parterem walczy ze stójkowiczką, Asia najnudniejsze walki dała ze stójkowiczkami: Latarnia, Kowalkiewicz, Rose, z grapplerkami zawsze były emocje, jedna pokaże  parter, druga stójka, obie przy tym dobrze wyglądają

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.