Tomasz Drwal KSW

Pierwszy Polak w organizacji UFC, Tomasz „Gorilla” Drwal na gali rozdania nagród Heraklesy polskiego MMA 2019, ogłosił powrót do zawodowych walk w MMA w 2020 roku.

Po ujawnieniu tej informacji, pojawiło się mnóstwo pytań z kim Tomasz miałby zawalczyć oraz przede wszystkim gdzie/w jakiej organizacji? Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, Tomasz nie jest związany kontraktem z KSW – Jest dziś wolnym zawodnikiem i jego powrót do aktywnych startów, nie musi więc wcale wiązać się z pojedynkami na KSW, choć jest to nadal jedna z najbardziej prawdopodobnych opcji.

Tomasz Drwal (MMA 21-5-1) miał tylko jedną okazję by zaprezentować swoje umiejętności w największej w Polsce organizacji MMA. W 2015 roku stoczył bój z Michałem Materlą (MMA 27-7). Stawką walki był pas międzynarodowego mistrza KSW wagi średniej. Podczas tej konfrontacji kluczem okazały się zapasy, którymi posługiwał się Materla. Ówczesny mistrz  w każdej rundzie obalał i zdobywał punkty kontrolując Drwala na macie. W trzeciej odsłonie pojedynku, Michał zdobył pozycję boczną, z której przeszedł do krucyfiksu, czym kompletnie wyłączył ręce Tomasza. Na cztery sekundy przed końcem rundy i oddaniem werdyktu w ręce sędziów punktowych, arbiter spotkania wkroczył do akcji i przerwał walkę. Pas mistrzowski pozował wtedy na biodrach Michała Materli, który do bilansu dopisał wygraną przez TKO.

Powrót Tomasza Drwala to świetna okazja by zorganizować rewanż tych dwóch zawodników. Michał również jest po przegranej walce. W maju 2019 r. próbował odzyskać utracony pas ze Scottem Askhamem (MMA 19-4). Anglik jednak ponownie okazał się za mocny i w trzeciej rundzie znokautował Polaka latającym kolanem. Wśród nazwisk przewija się też to Mameda Khalidova (MMA 34-7-2), który niedawno wrócił z emerytury by jeszcze stoczyć kilka wielkich walk. Pojedynek z Tomaszem Drwalem na pewno byłby elektryzujący dla fanów zwłaszcza, że ta dwójka była już ze sobą zestawiona na KSW 29. Niestety Tomasz doznał kontuzji pleców, podczas jednego z treningów przygotowujących do tego starcia i w jego miejsce wskoczył Brett Cooper (MMA 26-14).

Zapewne już w najbliższych tygodniach dowiemy się gdzie znowu ujrzymy Tomasza Drwala w klatce. Czy będzie to KSW i niedokończone interesy z Materlą i Khalidovem? Czy może inne organizacje pokuszą się o wysłanie Drwalowi oferty? Może ACA, FEN, Babilon MMA? Gdzie by nie nastąpił powrót, z pewnością fani będą tego z niecierpliwością wyczekiwać. Tomasz był pierwszym Polakiem, który dostąpił zaszczytu walczenia w UFC, jest legendą polskiego MMA i na ostatnich Heraklesach, został dołączony do Galerii Sław MMA.

Poniżej najnowszy wywiad, świeżo po ogłoszeniu powrotu do startów w 2020 roku:

22 KOMENTARZE

 1. To tak długo dlatego czekał, uwolnić się z kajdan Kawula chciał, decydować o swoim losie by móc.

 2. No to mamy odpowiedź. Po pięciu latach kontrakty wygasają 😀

  I tak zawalczy na KSW więc co to za pokrętna logika?

 3. Powrót Tomasza Drwala to świetna okazja by zorganizować rewanż tych dwóch zawodników.

  A mi się wydaje, że po 5 latach z aktywnym przez ten czas Materlą to "strzał w kolano". Michał w tym czasie stoczył osiem pojedynków.

 4. Drwal vs Mamed to byłoby coś. Nie ma co się bawić w jakieś walki na przetarcie jak na sparingach jest się równorzędnym partnerem dla Błachowicza.

 5. Patrząc na obecną formę mameda to Drwal w sztosie, mógłby dać równą walkę.

  Jeszcze trzeba by popatrzec na obecna forme Drwala, bo to raczej niewiadoma jest

 6. Za co dostał heraklesa ?

  Za morsowanie.

  Czekam na dementi 😀

  Martin: Kontrakt Tomasza w KSW nie wygasł

   :razz:ociesznymirek:

 7. Nie chciał walczyć dla krs1 to "wziął se L4", jak to Polak któremu nie chce się robić na szefa-złodzieja. Kurła…

  :lesnarhappy:

 8. Czy ktoś mi wyjaśni czemu nie zrobił 2 walki w KSW ? przez 5 lat był kontuzjowany ? no raczej nie , a teraz kontrakt wygasa i on wielce chce walczyć ? emeryt ? gdzie logika ja się pytam ? :facepalm::facepalm::facepalm:

 9. Dajesz Drwalu,ja tam chłopinie kibicuje i wcale nie byłby jako przegrany z Materlą,nawet postawie na Niego jak będzie walka.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.