Dillashaw zawieszony

Mistrz wagi koguciej TJ Dillashaw (MMA 16-4), został właśnie zawieszony na rok przez nowojorską komisję sportową. TJ po tej wiadomości zrzekł się również tytułu mistrzowskiego, który dzierżył od 2017 roku. Nie jest jeszcze znany powód zawieszenia ani jaką substancję znaleziono w jego organizmie. Sprawa jest rozwojowa i wkrótce pojawi się stosowne oświadczenie zarówno ze strony UFC jak i USADA.

Również sam zawodnik opublikował na swoim koncie na Instagramie oświadczenie:

Do wszystkich moich fanów, chciałem żebyście to usłyszeli jako pierwsi ode mnie. USADA i NYSAC poinformowały mnie o pozytywnym wyniku testu z mojej ostatniej walki. Słowa nie są w stanie wyrazić jak bardzo jestem rozczarowany. Chcę żebyście wiedzieli, że cały czas pracujemy z moim teamem by zrozumieć co się stało i jak rozwiązać ten problem najszybciej jak tylko się da. Z szacunku do reszty dywizji, poinformowałem UFC, że dobrowolnie zrzeknę się tytułu, dopóki nie uporamy się z tym kłopotem.

TJ mistrzem wagi koguciej po raz pierwszy został w 2014 roku po pokonaniu Renana Barao. Po dwóch obronach stracił pas na rzecz Dominicka Cruza. Gdy Cruza ubił Cody Garbrandt, w bezpośrednim starciu z nowym mistrzem, górą był z kolei Dillashaw, odzyskując utracone trofeum. Ostatnią walkę TJ stoczył z Henrym Cejudo w superwalce o pas dywizji muszej. Tej walki nie udało mu się zwyciężyć. I choć zachował pas koguciej, to właśnie ten pojedynek sprawił, że komisje sportowe zawiesiły go na rok.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

4 KOMENTARZE

  1. Hehehehehehe. Nie lubię pajaca ale trochę go szkoda. No to kogucia teraz odżyję. Widziałbym to tak. Moraes vs Munoz.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.