Jak niektórzy zauważyli nasz typer chwilowo odpoczywa więc zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami na temat gali Strikeforce w komentarzach. Po kliknięciu znajdziecie nasze typy.

Josh Barnett vs. Sergei Kharitonov

Venom
Josh Barnett przez poddanie, runda 1. Barnett poskłada Rosjanina szybko i bez większych problemów. Kharitonov jest cały czas bardzo mocnym uderzaczem, ale Josh nie da mu okazji tego wykorzystać. Tak jak z Rogersem zdobędzie obalenie i prędzej czy później wyciągnie jakieś poddanie.

TJ
Jedyna przeszkoda jaką stanowi Kharitonov jest siła jego uderzeń. Zważając na to jednak to Barnett powinien być lepszy, i przede wszystkim szybszy, w stójce, dać radę skrócić dystans i przewrócić Rosjanina. Arsenał sztuczek z catch-wrestlingu Amerykanina jest na tyle bogaty, że znajdzie się coś co zmusi Rosjanina do odklepania. Barnett, poddanie, 1 runda.

Tjo
Sergey Kharitonov przez (T)KO, runda 1. Ja z kolei sądzę, że to Rosjanin będzie triumfował – Sergey w przeciwieństwie do walki z Arlovskim, gdzie skracał dystans, tym razem będzie trzymał odległość, bronił obaleń i wyprowadzał bardzo mocne, celne kombinacje bokserskie. Kilkoma ciosami zmasakruje Barnetta, który po jakimyś cepie pójdzie spać.

Antonio Silva vs. Daniel Cormier

Venom
Antonio Silva przez decyzję. Imponujące umiejętności zapaśnicze Cormiera, napotkają w tym pojedynku zbyt ciężką przeszkodę. Silva potrafi wykorzystywać swoje monstrualne warunki fizyczne oraz znacznie poprawił stójkę. Spodziewam się, że Amerykanin postawi Big Footowi dość trudne warunki, ale ostatecznie przegra przez decyzję.

TJ
Walki Silvy z zapaśnikami można policzyć na kilku palcach i żadnemu z tych rywali nie było blisko do poziomu Cormiera. Nawet jeśli „Pezao” ma dobry parter jego gabaryty raczej uniemożliwią mu skuteczną walkę z pleców więc cały pojedynek sprowadzi się do tego czy Cormier zdoła obalić Brazylijczyka. Moim zdaniem nie zdoła. Silva przez decyzję.

Tjo
Antonio Silva przez poddanie, runda 2. Brazylijczyk będzie skutecznie uciekać przed obaleniami Cormiera i mocno bić. Silva ciosami sprawi, że Cormier straci równowagę, odda plecy, a wtedy odklepie go przez duszenie.

Ronaldo Souza vs. Luke Rockhold

Venom
Ronaldo Souza przez poddanie, runda 3. O formie Rockhold trudno w tej chwili coś powiedzieć, patrząc jednak na klasę jego rywala trudno stawiać na niego. Jacare to niesamowity grappler, znakomity sportowiec i co raz lepszy techniczny uderzacz. Po spokojnym początku w stójce, w środkowej części pojedynki znajdzie sposób na położenie zawodnika AKA na plecy i tam go podda.

TJ
Dużo się mówiło o tym, że Rockhold to jeden z najlepszych sportowców, jacy trenowali w AKA. Jednakże Jacare również jest nie lada atletą, którego stójka robi milowe postępy z każdą walką, do której przygotowuje go Josuel Distak. Jeśli Rockhold nie da rady w stójce to przegrana z „Aligatorem” będzie tylko kwestią czasu. Souza przez decyzję.

Tjo
Ronaldo Souza przez poddanie, runda 3. Souza zacznie bardzo stoicko punktować na przestrzeni trzech rund. Pod koniec trzeciej odsłony obali Rockholda i skończy go uderzeniami lub w efektowny sposób podda.

Muhammed Lawal vs. Roger Gracie

Venom
Muhammad Lawal przez decyzję. Przebieg tego pojedynku w dużej mierze zależy od Lawala. Jeśli zapaśnik podejdzie do niego mądrze, będzie unikał zwarcia i boksował z Rogerem w dystansie to wygra po być może mało emocjonującym pojedynku. Jednak każde skrócenie dystansu z takim asem BJJ jak Gracie to niebezpieczna sytuacja, szczególnie, że Roger sam też nieźle obala i potrafi w stójce zdobywać plecy.

TJ
Gracie ma niesamowity parter ale słabe obalenia sprowadzające się do niemal dosłownego „ściągania” rywali do parteru. Absolutnie nie widzę możliwości, że takie sprowadzenie zadziała w walce z Lawalem. Amerykanin powinien spokojnie zaznaczać swoją przewagę w stójce i, walcząc ostrożnie, odjechać z punktami na kartach sędziowskich. Lawal przez decyzję.

Tjo
Muhammed Lawal (T)KO, runda 1. Z całym szacunkiem dla parteru Graciego, ale nic nie wskóra przeciwko Lawalowi, który popracuje trochę u góry, a potem błyskawicznie obali i wykończy Graciego młotkami.

Pat Healy vs. Maximo Blanco

Venom
Maximo Blanco przez TKO, runda 1. Healy to znakomity test dla szalonego Wenezuelczyka. Nie będę zaskoczony jeśli nawet go pokona, ale mam przeczucie, że Blanco przedstawi się amerykańskiej publiczności w charakterystyczny dla siebie bardzo brutalny sposób.

TJ
Widząc różnicę warunków fizycznych między Healy’m a Blanco zdałem sobie sprawę, że ta walka może być bardziej wyrównana. Healy to po prostu twardy, wytrzymały wyrobnik. Blanco nadal może się podpalić i zrobić błąd ale jego siła jest tak imponująca, że powinien w którymś momencie trafić Amerykanina i zakończyć jego wieczór. Blanco, TKO, 2 runda.

Tjo
Maximo Blanco przez KO, runda 1. Blanco tradycyjnie wyjdzie bardzo agresywny – brutalnie i szybko wyłączy światło rywalowi. Healy odpłynie po kopnięciu na głowę i kilku uderzeniach.

Mike Kyle vs. Marcos Rogerio de Lima

Venom
Marcos Rogerio de Lima przez TKO, runda 3. Nie sądzę, żeby Kyle zdecydował się na pojedynek zapaśniczy. Jeśli nawet Pezao pokazał w starciu z Filho, że obrona obaleń idzie mu coraz lepiej. W stójce Brazylijczyk powinien być lepszy i w drugiej lub trzeciej rundzie odprawi rywala.

TJ
„Pezao” z Sao Paulo jest bardzo dobrym uderzaczem z zapleczem w kickboxingu i muay thai. Uważam, że jego umiejętności w stójce przesądzą o wyniku tego pojedynku, Kyle bije mocno ale ma sporo dziur w obronie. de Lima, TKO, 2 runda.

Tjo
Marcos Rogerio de Lima przez TKO, runda 2. Brazylijczyk ma bardzo solidną stójkę, która będzie stanowić klucz do sukcesu. Przedostanie się przez ręce Kyle’ego i położy go na deski.

Rafael Cavalcante vs. Yoel Romero Palacio

Venom
Yoel Romero Palacio przez decyzję. Początkowo miałem zamiar postawić na Feijao, ale po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się zmienić typowanie. Brazylijczyk ma na pewno narzędzia by pokonać Kubańczyka, ale zbyt często zdarza mu się wychodzić do walk słabo przygotowanym, a dodatkowo gdy tylko coś nie idzie po jego myśli się gubi. Romero nawet jeśli nie jest ukształtowanym zawodnikiem MMA, ma tak znakomite zaplecze zapaśnicze, że jego wygrana na punkty nie będzie niespodzianką.

TJ
Wszyscy wiedzą o tym, że Romero ma fenomenalne zapasy i, szczerze powiedziawszy, to może wystarczyć do wygrania tej walki. Stójka w tym zestawieniu będzie na niekorzyść Kubańczyka ale on dysponuje bardzo dobrym refleksem i potrafi unikać ciosów dzięki ruszaniu głową i górnym tułowiem. Mam nadzieję, że to wystarczy a Romero wykona wystarczająco dużo obaleń, żeby zwyciężyć. Romero przez decyzję.

Tjo
Yoel Romero Palacio przez TKO, runda 3. Romero to mega kocur z wybitnymi zapasami. Poza tym balansuje ciałem jak sprężynka. Myślę, że jego cardio także jest bardzo solidne. Kubańczyk będzie cały czas obalać i punktować uderzeniami z góry. W połowie trzeciej rundy szybkimi hammerfistami da sędziemu znak do przerwania walki.

Evangelista Santos vs. Jordan Mein

Venom
Jordan Mein przez decyzję. Mein to utalentowany zawodnik i na tyle zdolny zapaśnik był kłaść Cyborga przez trzy rundy na plecy.

TJ
Cyborg zaskoczył mnie swoją efektywnością w walce z Diazem ale nie wiem czy to się przełoży na sukces z Meinem, który powinien być w stanie kłaść Santosa na plecach, jeśli nie szłoby mu dobrze w stójce. Mein przez decyzję.

Tjo
Jordan Mein przez decyzję. Przewiduję klasyczny zapaśniczy scenariusz. Mein będzie punktował obaleniami. Z pojedynczymi uderzeniami w zasadzie przeleży pojedynek na Santosie.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

60 KOMENTARZE

 1. Przydałaby się mała edycja Waszego postaWink

  Ps. Widze,że Siergieja spisujecie na straty juz w 1 rundzie…- obyście się mylili

 2. (…) Roger sam też nieźle obala (…)

  Gracie ma niesamowity parter ale słabe obalenia sprowadzające się do niemal dosłownego “ściągania” rywali do parteru.

  No i komu tu wierzyć?

 3. Barnett nie poddał nawet Rogersa w 1 rundzie, to czego miałby to zrobić z Kharitonovem?
  Według mnie Sergei nie jest tak tragicznym grapplerem jak Rogers i ewentualne poddanie będzie w 2 rundzie (niestety, bo kibicuję Kharitonovowi).
  A Silva jest za wielki dla Cormiera, szczerze, to od początku nie podobało mi się to zestawienie.

 4. jeszcze 5 razy napiszcie do poprawy.

  GLF nawet jak Gracie niezle obala to raczej slabo bedzie mu szlo z takim zapasnikiem

 5. Cormier jest niskim zawodnikiem jak na ciężką , ale z drugiej strony Cain pokazał , że wzrost mu nie przeszkadza. Mnie zastanawia tylko jego szczęka .

  Barnett powinien wygrać , jest dla mnie lepszym i bardziej doswiadczonym zawodnikiem

 6. Jestem ciekawy kogo dostanie Palacio kiedy wygra tą walkę. Dziwie się, że Cormier walczy w ciężkiej. Przecież w zapasach walczył w kategorii -96 kg.

 7. Moim zdaniem:

  Siergiej TKO 2rnd,

  Big Foot KO 3rnd,

  Jacare dec.

  Gracie ( jakies spektakularne duszenieSmile)

  Blanco TKO 1rnd,

  Kyle TKO 2 rnd,

  Romero Palacio dec,

  Mein dec.

   

  I chciałbym by to była najlepsza z dotychczasowych gal SFSmile

 8. Barnett, ale w rundzie nr 2. No chyba, że Siergiej się podpali 🙂
  Silva raczej murowany faworyt, jak dla mnie.
  Jacare raczej nie będzie musiał męczyć decyzji, podda Rockholda w 2, max 3 rundzie.

 9. waga na papierze calkiem ok 247lbs ale po filmiku z wazenia widac ze moze spokojnie zejsc do 93 kilo

 10. BigFoot, Palacio i Blanco – te walki są dla mnie największą niewiadomą. 50/50 jakbym na nie nie patrzył. Czy zapasy, zarówno Cormiera, jak i Palacio starczą na ich utalentowanych przeciwników ? Co do Blanco, to za swój chaotyczny styl, może zostać tutaj skarcony. Poczekamy, zobaczymy. Nie mniej, nie więcej, ciekawa gala, z mnóstwem emocjonujących ( na papierze ) pojedynków.

 11. Dla mnie Feijao wygra z Palacio. Romero jest świetnym zawodnikiem, ale brakuje mu jeszcze doświadczenia. Do tego Rafael pokonała King Mo, które zapasy stoją na bardzo dobrym poziomie. Calvacante by tko 2rd.

 12. Jb dec
  A S 2 runda KO
  R S Dec
  M L dec
  M B runda 1 ko
  lima KO 1 runda palacio Dec
  jm dec

 13. Josh Barnett
  Bigfoot Silva
  Jacare Souza
  Mo Lawal
  Maxi Blanco

  Mike Kyle
  Yoel Romero Palacio
  Evangelista Santos
  AKA 'Sobral’.

 14. Wydaje mi się, że za mocno typujecie Barnetta, ja w tej walce stawiam na decyzję i to raczej dla Rosjanina. Wielka Stopa tez przez decyzję, ewentualnie g’n’p w 2R, Gracie wygra, tak czuję. PZDR

 15. Cormierowi lekarze zabronili ścinać wagi po tym jak w Pekinie zemdlał (chyba, albo miał jakieś powikłania z płucami) ścinając wagę w saunie.

 16. Ja w przeciwieństwie do redakcji stawiam zdecydowanie i pewnie na Graciego i Cavalcante. Na Graciego postawiłem nawet w grze kurczoka41. Nie może wygrać King Mo bo będę musiał znowu przyodziać ten chujowy avatar. 🙂

 17. Romero, jeśli wygra Cavalcante , to sprawi niespodziankę. Jego zapaśnicze umiejętności muszą wystarczyć, bo w innych płaszczyznach jest słabszy od Feijao. Poza tym, ze wszystkim się zgadzam

 18. Na Graciego postawiłem nawet w grze kurczoka41

  To się kaczka sfoszy

  Ja ogólnie jak redakcja, nie licząc Romero z Feijao.

  „To normalne, najpierw Zuffa kupiła Strikeforce, teraz my ich, szczupak pożera okonia, a rekin szczupaka, biznes jest biznes”

 19. Sergei Kharitonov przez tko 1 runda,
  Antonio Silva przez tko 3 runda,
  Souza przez decyzję
  Mateusz Masternak przez tko 7,8 runda … ups, przepraszam, zapędziłem się 😉

 20. Sergei Kharitonov, Antonio Silva, Ronaldo Souza, Roger Gracie, Maximo Blanco, Marcos Rogerio de Lima, Romero Palacio, Evangelista Santos -zwyciescy

 21. Rosjanin musi ladne ko zaaplikowac Barnettowi, inaczej bede mial nieciekawy avatar ;d

 22. Zgadzam się ze wszystkim oprócz wygranej Palacio. Myślę, że Feijao wyjaśnie wszystko jakimś TKO.

 23. @Kukul24
  dzieki za info

  btw. bardziej interesuje mnie transmisja Adamek vs Kliczko 😀 liczę na jakieś streamy z pl. komentarzem, chodź może lepiej ang. 🙂 orientuje się ktoś czy coś będzie na necie?

 24. @mmatt

  http://pl-sport.tv/ – tutaj będzie stream na 2 kanałach

  ps. podobno jednak na cyfrze będzie odblokowany sygnał z RTL-u o godzinie 22:10 ( akurat na walkę Adamka )

 25. Josh Barnett vs. Sergei Kharitonov

  Jak dla mnie trudna walka do typowania , gdyż Rusek rzadko walczy , a Barnett – jakoś szczególnie jego kariery poza znanymi organizacjami nie śledziłem . Stawiam jednak na Sergeia – myślę że będzie w stanie utrzymywać się w parterze i w którejś rundzie trafi swoim „firmowym podbródkowym” Amerykanina .

  Sergei KO 2-3 RD

  Antonio Silva vs. Daniel Cormier

  „Mecz do jednej bramki ” jeżeli Silva będzie sprowadzał . Cormier zaimponował mi boksem w swoim ostatnim pojedynku , ale na punkty raczej nie wygra.

  Antonio jednogłośna decyzja

 26. Nie wiem czemu tak mało ludzi na Cormiera stawia.. przez warunki fizyczne ? prosze was… Cormier by decision

 27. Dopiero teraz dałem radę wrzucić swoje typy… Kharitonov, Silva, Souza, Lawal, Blanco, Lima, Palacio, Mein.

 28. Sledzik oczywiste ze RTL rozkodowany ! I z Astry i z Hotbirda. A audio PL z neta heh 😉 i 40zl na BRO jest do ogladania ;>

 29. o ktorej gala sie zaczyna naszego czasu ? 4:30 ?bo nie wiem na ktora budzik dac;)

 30. Redakcji i słabo, ale osobiście sam trafiłem nie lepiej, jeśli chodzi o MC.

  A z Romero to chyba wielu poniosło – trafił na dosyć solidnego zawodnika i dostał łomot.

  Co do pozostałych typów, jak Souza czy Silva – potrafię zrozumieć, bo ich przeciwnicy sprawili niespodziankę.

 31. Nie wiem dlaczego tak jest ale Strikeforce zawsze, zawsze idzie mi bardzo słabo.

 32. Witaj w klubie, Tidżej 😉

  W typerze moje wyniki z dwóch gal to:
  2/5 – Overeem vs. Werdum

  i hicior … 0/5 – Fedor vs. Hendo

 33. 4/5 – Overeem vs Werdum, Fedor vs Hendo

  Ale dzisiaj też by mi tak sobie poszło…

 34. Moją pierwszą galą, którą typowałem w typerze była Fedor vs. Hendo i zgadnijcie 0/5, niezły debiutLaughing

 35. Widzę, że nie jestem sam w żałosnych typowaniach gal SF. Brać najlepszych zawodników do UFC i zamknąć to – od razu w typerze będzie wyższa lokata Laughing

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.