Dziś w nocy rusza potencjalnie najbardziej istotny turniej w MMA od czasów Pride dzięki wysiłkom Strikeforce. Poniżej znajdziecie nasze typowania na tą galę a swoje możecie jak zwykle wpisywać w komentarzach. Przypominam, że transmisja na Eurosport 2 od godziny 4 rano.

Venom

Fedor Emelianenko vs. Antonio Silva
Fedor Emelianenko przez TKO, runda 1.
Silva jest duży, silny, ale chyba za bardzo zakochany w swojej stójce. W tej płaszczyźnie Rosjanin jest po prostu dla niego za szybki, wystarczy jeden celny prawy cep, co przy takiej głowie rywala nie będzie trudne i Brazylijczyk będzie na deskach. Zakładając, że Big Foot będzie dążył do obalenia to i tak za wiele nie zdziała. Silvie daleko do umiejętności z góry chociażby Fabricio Werduma, a Rosjanin dysponuje jedną z najlepszych gard w wadze ciężkiej MMA i powrót do stójki nie powinien być dla niego problemem. Jeśli Fedor nie połamie sobie wszystkich kończyn obijając głowę rywala, nie widzę innego scenariusza niż jego wygrana przed czasem.

Andrei Arlovski vs. Sergei Kharitonov
Andrei Arlovski przez decyzję.
Do końca wahałem się czy postawić na Arlovskiego i szczerze nadal nie jestem pewien czy dobrze robię. Białorusin to generalnie lepszy zawodnik MMA, ale wystarczy jeden mocny cios Sergeia i będziemy mieli nowe logo do Szklanej Szczęki. Z drugiej strony 113 kg Kharitonova na ważeniu pokazuje, że jest daleki od formy fizycznej ze swoich najlepszych lat. Jeśli tylko Andrei będzie aktywny, punktował rywala niskimi kopnięciami i ciosami prostymi wygrana powinna być jego.

Shane del Rosario vs. Lavar Johnson
Shane del Rosario przez TKO, runda 1.
Johnson bije mocno, ale nie jest zbyt finezyjny w tym co robi. Del Rosario góruje nad nim wszechstronnością i szybkością, jeśli nie da się głupio trafić powinien wygrać w pierwszej, najpóźniej drugiej rundzie.

Valentijn Overeem vs. Ray Sefo
Ray Sefo przez poddanie, runda 1.
Sefo wyglądał okropnie w swoim debiucie w Strikeforce i jeśli Overeem zdecyduje się go obalać powinien łatwo wygrać. Obawiam się jednak, że jego duma zawodnika Golden Glory zwycięży i będzie chciał się bić w stójce. Tam wystarczy jeden cios Raya i Valentijn będzie klepał uderzenia tak jak w walce z Uszolem.

Gian Villante vs. Chad Griggs
Gian Villante przez TKO, runda 1.
Griggs był bezbronny z tak ograniczonym zawodnikiem jak Lashley, dopóki ten się nie spompował. Villante to niewiele gorszy zapaśnik od Bobby’ego, a przede wszystkim dużo bardziej wszechstronny fighter. Nie powinien mieć żadnych problemów z odprawieniem rywala.

TJ

Fedor Emelianenko vs. Antonio Silva
Wiele już powiedziano na temat pierwszej prawdziwej porażki Fiodora ale sposób w jaki został pokonany po prostu nie jest podobny do zestawu umiejętności Silvy. Mike Kyle pokazał, że szybki, zwinny uderzacz może znaleźć drogę do szczęki Brazylijczyka i tego również spodziewam się w wykonaniu Fiodora. Przecież jego praca nóg i głowy nie została wyduszona z Rosjanina przez Werduma a gigantyczne rozmiary Silvy czynią z niego mniej niebezpiecznego grapplera. Fedor, TKO, 2 runda.

Andrei Arlovski vs. Sergei Kharitonov
Charitonow, choć ma nokautującą siłę, jest wolny niczym lodowiec a podczas swojej nieudanej próby podboju K-1 pokazał dużą podatność na niskie kopnięcia. To z kolei jest jedyny cios, który Arłowski jeszcze regularnie wyprowadza, i którym punktował w walce z Silvą po odpuszczeniu ciosów dłońmi. Białorusin będzie bardziej ruchliwy, nie da się pojeść Charitonowowi i konsekwentnie będzie punktował go leg-kickami. Arlovski przez decyzję.

Shane del Rosario vs. Lavar Johnson
Kolejna walka na karcie stawiająca mocno bijącego ale powolnego zawodnika przeciwko szybszemu rywalowi, który musi uniknąć mocnych ciosów i znaleźć miejsce na kontry. Po raz kolejny też faworyzuje szybszego fightera. Johnosn, choć lubi korzystać ze swojego 82-calowego zasięgu ramion i atakować prostymi to nie ma solidnej obrony. Del Rosario powinien zmiażdżyć mu nogę kopnięciami i skutecznie kontrować olbrzyma jeśli tylko nie będzie nonszalancki niczym Daniel Tabera. Del Rosario, TKO, 1 runda.

Valentijn Overeem vs. Ray Sefo
Nie mogę przekonać się do postawienia na Overeema. Nie będę zdziwiony jeśli „Pyton” obali Sefo i go podda ale Overeem pakuje swoje zabawki od razu po pierwszym mocnym trafieniu. Jeśli jest jedna rzecz, którą Sefo potrafi dobrze robić to mocno uderzać. Postawię na to, że Samoańczyk przetrwa w parterze a przez 15 minut gdzieś znajdzie okazje do zmuszenia Overeema do poddania się. Sefo, TKO, 1 runda.

Gian Villante vs. Chad Griggs
Chad Griggs miał dzień konia gdy Jon Schorle poczuł wewnętrzną potrzebę ingerencji w jego pojedynek z Bobbym Lashleyem i podniesienie go z dosiadu do stójki. Ponieważ gala jest w New Jersey i Gian Villante to lepszy fighter od Lashleya to wątpliwym jest, że Schorle będzie sędzią i że Villante nie skończy rywala przed upływem drugiej rundy. Villante, TKO, 1 runda.

Fusel

Fedor Emelianenko vs. Antonio Silva – Fedor Emelianenko (ko/tko)
Andrei Arlovski vs. Sergei Kharitonov – Andrei Arlovski (dec)
Shane del Rosario vs. Lavar Johnson – Shane Del Rosario (dec)
Valentijn Overeem vs. Ray Sefo – Ray Sefo (ko/tko)
Gian Villante vs. Chad Griggs – Gian Villante (ko/tko)

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

77 KOMENTARZE

 1. witam,
  panowie czy oprócz EUROSPORT2 można jakoś galę obejrzeć? może jakaś strona www?
  z góry dziękuję za odpowiedź

 2. Jeżeli Valentijn werbalnie się podda po dostatniu strzała od Sefo to mnie to nie zdziwi.

 3. Renato Babaulu, po ciosach Uszola Overeem odklepał to czemu nie miałby tego zrobić po ciosach Sefo?

 4. Strikeforce zobowiązuje a nie jakaś gala w Polsce jak nie wygra z Sefo to będzie zwykłym zerem,dużo trenował z bratem i zawodnikami bjj

 5. Żeby była jasność stawiam, że Overeem odklepie ciosy, a nie jakąś dźwignię czy duszenie. Valentijn trenował też z bratem przed walką z Uszolem czy Nikolaiem Onikienko, na wiele się to nie zdało.

 6. Renato, przekonałeś mnie. Jak trenuje z bratem i zawodnikami bjj to jest potencjalnym nr 2 na świecie. W końcu na Strikeforce zabiera inny zestaw umiejeności i metalową płytkę w szczęce.

 7. fedor ubij brazylijczyka i wygraj cały turniej chociaż nie będzie łatwo

 8. Fedor Emelianenko
  Sergei Kharitonov
  Shane Del Rosario
  Ray Sefo
  Gian Villante

  🙂

 9. @Venom
  Białorusin to generalnie lepszy zawodnik MMA, ale wystarczy jeden mocny cios Sergeia i będziemy mieli nowe logo do Szklanej Szczęki. haha 😀

 10. Fedor Emelianenko
  Andrei Arlovski
  Shane del Rosario
  Ray Sefo
  Gian Villante

 11. Fedor TKO, a potem nareszcie spotka się z Alistairem, chociaż kiedy patrze na tą ich fotke, to bardziej prawdopodobne dla mnie jest, że Ali i Fedor pójdą razem na piwo niż spotkają się w klatce… oby szaleni menago fedora znowu nie zrobili jakiejś lipy :/  

 12. Mam pytanko odnosnie gali, mam eurosport 2 na cyfrowym polsacie. Jest jakiś sposób na zgranie tej gali na dekoder? Z góry dzięki, pozdro 🙂

 13. Fedor i Andrei do przodu. Szkoda że Werdum i Overeem są zestawieni razem – widziałbym któregoś z nich w finale. Ale przy tak obsadzonym turnieju zdarzają się „finały” już w półfinałach 🙁

 14. Fedor! 2 runda by TKO
  Andrei decyzja

  oby! 3mam kciuki, go Fiedia! go Andrei!

  Del Rosario by TKO
  Sefo by TKO

 15. Fedor Emelianenko
  Andrei Arlovski
  Shane del Rosario
  Ray Sefo
  Gian Villante

 16. Valentij 2 tyg przed walka z Uszolem zlamal nos na wczesniejszej gali moze dostal w niewyleczony nos od Uszola i to spowodowalo utrate woli walki ?? 😐

 17. Dlamnie tylko Arlovski i griggs to wielka zagadka
  a reszta wydaje się łatwa do typowania 😀

 18. Fedor Emelianenko
  Andrei Arlovski
  Shane del Rosario
  Ray Sefo
  Gian Villante

 19. Fedor Emelianenko

  Sergei Kharitonov

  Shane del Rosario

  Valentijn Overeem

  Chad Griggs

 20. Fedor Emelianenko
  Sergei Kharitonov
  Shane Del Rosario
  Valentijn Overeem
  Gian Villante

 21. Wybaczcie że mam takie pytanie. Mam zamiar obstawiać walki ale przez neta. Oprócz tego chce obstawiać też inne sporty. Możecie mi polecić jakiś serwis bukmacherski na necie??

 22. Emelianenko vs. Silva / Emelianenko
  Arlovski vs. Kharitonov / Arlovski
  del Rosario vs. Johnson / Del Rosario
  Overeem vs. Sefo / Sefo
  Villante vs. Griggs / Villante

 23. „…Białorusin to generalnie lepszy zawodnik MMA, ale wystarczy jeden mocny cios Sergeia i będziemy mieli nowe logo do Szklanej Szczęki…” – ^^

 24. Wątpię, żeby się kogokolwiek bał:P , kwestia rozstrzygnięcia to już inna sprawa;)

 25. Fedor Emelianenko

  Sergei Kharitonov

  Shane del Rosario

  Valentijn Overeem

  Chad Griggs

 26. Gala Strikeforce (z walką wieczoru Jemieljanienko – Silva) NA ŻYWO z soboty na niedzielę, o 4.00 polskiego czasu w Eurosporcie 2 oraz w Eurosport Player!.
  info ze strony eurosportu 🙂

 27. Fedor Emelianenko – [b]Antonio Silva[/b]

  [b]Andrei Arlovski[/b]- Sergei Kharitonov

  Valentijn Overeem – [b]Ray Sefo[/b]

 28. Typowania identyko jak redakcja, również Overeem jest dla mnie sporą niewiadomą.
  Poza tym pełna zgoda z TJem co do sędziowania walki Grigs-Lashley, moim zdaniem to była kompromitacja i sędzia sprezentował zwycięstwo facetowi który całą walkę leżał na plecach…szkoda Bobbyego, jest jeszcze bardzo mało wszechstronny ale ciągle się uczy i ma super warunki fizyczne

 29. Na papierze wygląda to tak, że możemy być świadkami kolejnej wypełnionej po brzegi nokautami gali Strikefirce, ooooby!

 30. elson:
  „Andrieja”, a nie „Andrei’a” !!! Imiona w rodzaju męskim, z końcówkami typowymi dla rodzaju męskiego w języku polskim, szczególnie imiona z innych języków słowiańskich, piszemy w odmianach tak samo, jak po polsku.
  Rzeszow:
  Jak byłeś w stanie tyle postawić, żeby, przy takich typach, dużo zarobić, to znaczy, że już jesteś bogaty. 😉

 31. Czy będzie można obejrzeć transmisję w internecie? Niestety nie mam Eurosport-u 2;/ Z góry dziękuję za info.

 32. na innym portalu mma dużo ludzi typuje ze rosario przegra przez tko albo przez poddanie .ciekawe czemu tak sadzą? co wy na to

 33. Ja to jestem Ciekaw czy reem czasem nie urzywa jakis niedozwolonych srodków bo wyglada monstrualnie.

 34. Panowie jak myślicie czy jest możliwe że fedor i silva wyjdą do klatki po 6 bo dopiero wtedy będę w domu

 35. Fedor Emelianenko
  Sergei Kharitonov
  Shane del Rosario
  Ray Sefo
  Gian Villante

 36. da ktos linka do tej walki ale inny nisz ten na eurosportpalyer
  z gory dzieki

 37. może ktoś napisać dlaczego w polski portalach sportowych – tutaj też, nazwisko emelianenko czyta się i pisze jak JEMIELIANENKO ? to bez sensu…

 38. rosyjska litera „e” w języku rosyjskim czytana jest jako „je”… a zresztą czy to takie istotne? ;p

 39. na którą prognozujecie walkę wieczoru? Bo prawdę mówiąc nie mam na tyle zapału do tej gali, żeby wstać o 4 rano, ale tak z godzinę przed walką wieczoru jestem już skłonny się podnieść 😛

 40. moją skromną opinią, 2 pierwszych półfinalistów to Emelianenko i Arlovski.

 41. velasquez_fan:
  Bo w polskim ruskie imiona i nazwiska poprawnie pisze się fonetycznie, tzn. tak, jak się je wymawia i słyszy.

 42. może ktoś napisać dlaczego w polski portalach sportowych – tutaj też, nazwisko emelianenko czyta się i pisze jak JEMIELIANENKO ? to bez sensu…

  Dlatego, ze po polsku Фёдор Емельяненко to Fiodor Jemieljanienko wlasnie. Fedor Emelianenko to z kolei angielski transkrypt tego nazwiska. Tak samo jak Kharitonov (Харитонов) to po polsku Charitonow. Fiodor Jemieljanienko po polsku jest jak najbardziej poprawne, redakcje stosuje bardziej rozpowszechnione w swiatku MMA transkrypcje angielskie, w sumie dobrze, bo bajzlu nie ma.

   

   

   

 43. nigdy nie uczyłem się rosyjskiego. Jest to dość wyraźna zmiana pisowni(pierwszej litery nazwiska) jak dla mnie stad moje zapytanie. O ile w przypadku np. Isinabejewy tak bardzo nie razi polski zapis fonetyczny to Jemielianenko brzmi dość zabawnie jak dla mnie. Ale wszystko się na szczęście wyjaśniło 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.