Poniżej znajdziecie przewidywania redakcji na galę Strikeforce rozpoczynającą się o godzinie 4 dzisiejszej nocy. Do 20 natomiast możecie sami obstawić rezultaty walk na naszym typerze.

Alistair Overeem vs. Fabricio Werdum

Venom
Alistair Overeem przez KO, runda 1. Nikt nie będzie zdziwiony jeśli Werdum zrobi Overeemowi powtórkę z Arony. Fabricio nie jest jednak tak dobrym i dynamicznym zapaśnikiem z dystansu, a w klinczu Holender będzie go witał swoim firmowymi kolanami na korpus. Alistair dysponuje taką artylerią w stójce, że trudno mi sobie wyobrazić, że ta walka nie skończy się przed czasem.

TJ
O wyniku walki powinno zadecydować starcie w klinczu. Pięć lat temu Werdum był w stanie rzucać i obalać chucherkowatego Overeema ale jak wiadomo, dużo w tej materii u Holendra się zmieniło. Teraz to zawodnik Golden Glory uważany jest za ultra-niebezpiecznego w tej pozycji dzięki swoim kolanom na korpus i ogromnej sile fizycznej. Werdum miał problemy z siłą Antonio Silvy i nie rokuje to dobrze na starcie z Reemem. Myślę, że zbierze porządne lanie w stójce od znacznie lepszego strikera i nie będzie w stanie wykonać swoich obaleń. Overeem, TKO, 2 runda.

Tjo
Mimo rewelacyjnego parteru dziś Fabricio Werdum nie będzie stanowić problemu dla Overeema. Zapasy i doświadczenie obu zawodników oceniam na podobnym poziomie. Z kolei za Holendrem przemawia doskonała stójka, bez wątpienia jedna z najlepszych wśród obecnych zawodników MMA. Holender będzie górował w aspekcie uderzeń, kopnięć i w walce w klinczu. Głównym argumentem będzie tutaj czysta siła fizyczna. Alistair nie da się sprowadzić do parteru, będzie bronił obaleń i rzucał Werdumem tak, jak Rogersem, jednakże z Brazylijczykiem nie zakończy uderzeniami w parterze. Cały czas będzie starał się prowadzić walkę w stójce, kontrolować i punktować rywala oraz szukać okazji do efektownego nokautu. Holender albo wygra decyzją, albo pośle Werduma na deski w drugiej rundzie. Bardzo ciekawi mnie cardio obu fighterów i szczerze mówiąc chciałbym zobaczyć tę walkę na pełnym dystansie. Alistair Overeem przez (T)KO, runda 2.

Fusel
Stójka Holendra to dla Brazylijczyka zbyt wysokie progi, jeśli chodzi o parter to oczywiście istnieje możliwość, że Werdum podda Overeema tak jak to yrobił z Fedorem. Jednak myślę, że zawodnik Golden Glory nie popeLni błędu Rosjanina i walka skończy się podobnie co starcie Dos Santosa z Werdumem. Alistair Overeem przez KO/TKO, runda 1.

Josh Barnett vs. Brett Rogers

Venom
Josh Barnett przez poddanie, runda 1. Jeśli Barnett nie będzie miał problemów z obaleniem rywala, to zaaplikowanie kończącego walkę poddania nie zajmie mu wiele czasu. Rogers oczywiście bije mocno i wygląda na nieźle przygotowanego, a Barnett nie walczył z nikim solidnym od dawna, więc wynik w drugą stronę też nie powinien być zaskoczeniem.

TJ
Rogers to zawodnik, który, prócz tego nokautu na Arlovskim, na którym zbudował karierę, za każdym razem jak walczył z czołowymi ciężkimi był deklasowany. Tutaj spodziewam się podobnego rezultatu. Zapasy Barnetta to co prawda jego najsłabszy punkt ale były mistrz UFC jest na tyle dobrym uderzaczem, że powinien być w stanie posłać Rogersa na deski jakimś ciosem a potem dokończyć dzieła jakimś catch-wrestlingowym chwytem. Barnett, poddanie, 2 runda.

Tjo
To co zaprezentował Josh Barnett na media-treningu rozbawiło mnie do łez… W zasadzie zabrakło tylko soczystych uderzeń stołkiem lub statywem od kamery… Pomijając ten incydent – Barnett ma przewagę nad Rogersem w każdej płaszczyźnie. The Baby Faced Assassin jest bardziej doświadczonym zawodnikiem i ma znakomite BJJ. Nie będzie się bawił i czekał na jakiegoś niepotrzebnego i przypadkowego cepa ze strony rywala. Bez problemów obali Rogersa, powiąże w parterze i szybko podda ciekawą techniką. Josh Barnett przez poddanie, runda 1.

Fusel
Nie wiadomo w jakiej formie w klatce pojawi się Josh Barnett, czy będzie wystarczająco zmotywowany? Wydaje mi się jednak, że weteran Pride i UFC jest na tyle doświadczonym fighterem by szybko uporać się z jednowymiarowym (chociaż mocno bijącym i przez to bardzo niebezpiecznym) Brettem Rogersem. Josh Barnett przez poddanie, runda 1.

K.J. Noons vs. Jorge Masvidal

Venom
K.J. Noons przez decyzję. Jak na standardy MMA obaj są bardzo dobrymi bokserami, chociaż to Noons powinien mieć techniczną przewagę. Bezpieczniejszą drogą do zwycięstwa dla Masvidala byłoby przenoszenie walki na ziemię, ale spodziewam się, że były mistrz EliteXC będzie na to przygotowany. Po trzech rundach solidnego boksu zwycięży Król Karl.

TJ
Masvidal potrafił od czasu do czasu uciec się do swoich zapasów choć zawsze mam przeczucie, że zawodnik kubańskiego pochodzenia będzie wymieniał ciosy jak w walce z podopiecznym Kimbo dawno, dawno temu. Tutaj taka strategia będzie na jego niekorzyść bo o ile może jest bardziej wszechstronnym uderzaczem to o tyle boks Noonsa stoi na znacznie wyższym poziomie. Nawet jeśli Masvidal sprawdzi obronę obaleń Hawajczyka to Noons powinien wygrać na punkty. Noons przez decyzję.

Tjo
Jak dla mnie ciężka do obstawienia walka. Bez dwóch zdań będzie wojna w stójce. Obaj fighterzy mają bardzo mocne ręce. Jorge Masvidal ma na koncie więcej walk, jest zawodnikiem bardziej obytym w pracy na ringu i dysponuje konkretnym boksem. Masvidal będzie systematycznie przenosił walkę do parteru i niszczył potężnymi uderzeniami z góry. Jeśli K.J. Noons z sukcesem ucieknie przed obaleniami zawodnika American Top Team powinien wygrać ten pojedynek na punkty. Moim zdaniem jest bardzo utalentowanym fighterem, a jego stójka jest bardziej poukładana, techniczna i ma również atut w postaci kopnięć. Pojedynek zakończy się po trzeciej rundzie. K.J. Noons przez jednogłośną decyzję.

Fusel
Nie wydaje mi się, aby były zawodnik Sengoku miał wiele do powiedzenia w tej walce. Napewno nie będzie to jednostronna walka, ale prędzej, czy później Noons odprawi swego rywala, być może zapewniając sobie starcie o pas mistrzowski. KJ Noons przez KO/TKO, runda 2.

Daniel Cormier vs. Jeff Monson

Venom
Daniel Cormier przez decyzję. O problemach zdrowotnych Monsona plotki krążą już od wielu miesięcy. O ile w pojedynkach z Maro Perakami tego świata udawało mu się wygrywać, to Daniel Cormier prezentuje o kilka klas wyższy poziom kunsztu zapaśniczego i atletyzmu. Jeff nigdy nie był asem w stójce, ani z pleców, a w tych dwóch płaszczyznach były olimpijczyk będzie prowadził pojedynek.

TJ
Dwie rzeczy działają na korzyść Cormiera w tej walce. Po pierwsze ma przewagę zasięgu w stójce nad Monsonem, po drugie Monson jest dobrym grapplerem z górnej pozycji a umiejętności zapaśnicze dwukrotnego olimpijczyka każą sądzić, że do takiej pozycji czołowy anarchista MMA nie dojdzie. Cormier przez decyzję.

Tjo
Weteran Jeff Monson jak na swój wiek i gabaryty rusza się fajnie i posiada bardzo mocne umiejętności parterowe. Z pewnością będzie ogromnym testem dla Cormiera. The Snowman bodajże w Abu Dhabi uległ silnemu i solidnemu zapaśnikowi jakim jest Shamil Abdurakhimov. Pójdę tą drogą –  sądzę, że w tym przypadku szybkość, ciężkie ręce i doskonałe zapasy będą zdecydowanie przemawiać za zwycięstwem Cormiera, który rozbije rywala uderzeniami w parterze, a Monson po tej walce będzie myślał o ewentualnej emeryturze. Daniel Cormier przez TKO, runda 2.

Fusel
Zatwardziały anarchista Monson mimo, że w MMA jest dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem, to jednak nie wierzę, że poradzi sobie z zapasami Cormiera. Trener zapasów mistrza UFC Caina Velasqueza raczej nie skończy rywala przed czasem, ale jego wygrana nie będzie podlegała dyskusji. Daniel Cormier przez jednogłośną decyzję.

Valentijn Overeem vs. Chad Griggs

Venom
Chad Griggs przez TKO, runda 1. Griggs charakteryzuje się zdecydowanie większą odpornością na ciosy od swojego rywala z Golden Glory i to powinien być kluczowy element w tym pojedynku. Jeśli obaj zaczną wymieniać bomby w stójce, to Valentijn pierwszy straci ochotę do walki.

TJ
Tak długo jak Griggs porządnie nie trafi Overeema starszy z holenderskich braci spokojnie może wygrać tą walkę bo technicznie jest znacznie lepszym zawodnikiem. Griggs jednak potrafi zebrać lanie i się nie poddawać, cecha, która zdecydowanie nie charakteryzuje Overeema. Myślę, że po przegraniu pierwszej rundy Griggs zepnie się na drugą i znowu pokaże jak kruchy psychicznie jest Valentijn. Griggs, TKO, 2 runda.

Tjo
Valentijn Overeem od razu zaatakuje, ale niestety chłopak równie szybko się wypali. Chad Griggs przejmie inicjatywę i już w pierwszej odsłonie wyłączy światło starszemu z braci Overeemów. Chad Griggs przez KO, runda 1.

Fusel
Oj, tu może być ostro. Chad Griggs w swoich pojedynkach nie kalkuluje, więc nie zdziwię się jeśli Holendrowi nie będzie się chciało przyjmować mocnych ciosów, jednak z odklepaniem może nie zdążyć. Chad Griggs przez KO/TKO, runda 1.

Gesias “JZ” Cavalcante vs. Justin Wilcox

Venom
Justin Wilcox przez decyzję. Wilcox zrobił w ostatnim czasie spore postępy. Z jednowymiarowego zapaśnika, stał się wszechstronnym zawodnikiem z niezłą techniką w stójce i mocnym ciosem. Forma Brazylijczyka to od dłuższego czasu niewiadoma, dodatkowo mam wrażenie, że jego japońskie zwycięstwa były dość przereklamowane. Amerykanin wygra po wyrównanym pojedynku.

TJ
Sytuacja nieco podobna do walki Cormiera z Monsonem. Zawodnik AKA, Wilcox, jest lepszym zapaśnikiem i lepszym uderzaczem a grappling Cavalcante opiera się w bardzo dużej mierze na walce z górnej pozycji choć sweepy ma na pewno groźniejsze od Monsona. Widzę walkę, w której Wilcox będzie konsekwentnie trzymał rywala w stójce i zrzucał go z siebie gdyby Brazylijczyk próbował klinczować. Wilcox przez decyzję.

Tjo
Na dzień dzisiejszy Cavalcante jakoś mnie nie przekonuje, gdyby ta walka miała miejsce jakieś dwa-trzy lata temu bez wątpienia typowałbym na Brazylijczyka. Teraz zaryzykuję i postawię na Wilcoxa. Amerykanin będzie punktował ciągłymi obaleniami i uderzeniami z góry, albo uda mu się zależeć Cavalcante. Wygra walkę przez jednogłośną decyzję. Justin Wilcox przez jednogłośną decyzję.

Fusel
Justin Wilcox w swoim stylu dowiezie zwycięstwo do końcowej syreny, a Brazylijczyk raczej mu w tym nie przeszkodzi i nie da rady poddać Amerykanina. Justin Wilcox przez jednogłośną decyzję.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

254 KOMENTARZE

  1. Mysle tak samo wszystkie typy sie zgadzają z redakcją nie może być inaczej:)

  2. Widzieliscie JZ na wadze masakra! Nie wiem, czy sie nie wylamac. Moze ktos podpowie ?

  3. Tak samo postawiłem, choć mam cień nadziei i wierze w Fabricio.. Co tam punkty!

  4. już tylko kilkanaście godzin…. God bless Europsport 2 i wielkie odbiorniki TV 🙂

  5. Połowa z Was typuje koniec walki wieczoru w pierwszej rundzie. Mam nadzieję, że panowie powalczą chociaż troche w drugiej.

  6. takie finisze zarezerwowane są TYLKO  dla zawodników pokroju Nelsona, Hunta itd 😀

  7. Wszystkie typowania podobnie, ale jednak wydaje mi się że Cavalcante podda Wilcoxa.

  8. jak pisze Yazz najprawdopodobniej zdecydują małe punkty, choć myślę że jedna niespodzianka może się trafić 🙂

  9. hmmm, a dla mnie trochę dziwne jest, że w rankingu Ali jest 9, Werdum 3, a ludzie którzy go tworzą typują jednogłośnie typują wygraną Overeema, no ale może są jakieś fakty o których nie wiem

  10. @maniak19884

    werdum  po pokonaniu fedora wskoczył przed niego, o ile dobrze pamiętam i to go wyniosło na to miejsce.

    jak przegra z alisterem ich miejsca już będą inne.

  11. @maniak19884

    Rankingi są tworzone w oparciu o ostatnie osiągnięcia zawodników( kogo i w jakim stylu pokonali, lub z kim i jak przegrali), natomiast typowania jak najbardziej o wałsne odczucia. Overeem nie pokonał ostatnio nikogo ze ścisłego top-u, natomiast Werdum poddał Fedora, mimo to w obecnej sytuacji to Ali wydaje się być faworytem, choć oczywiście wszystko może się zdarzyćSmile.

  12. Overeem by 20 kg koniny? wtf… Werdum by „20 kg mięsa nie czyni cię lepszym”, poddanie runda 3

    Barnet by posiadanie mózgu

    Jeff Monson by wyglad więzienny, i oczywiscie tatuaze – to one dodaja mocy

    Chad Giggs – PKS power

  13. rusek by pokonywałnajmanów i pudzianów i byłby top 1 uważany za psychofanów a overeem jakby wygrał turniej to musi jeszcze udowadniać tak to jest jak się niewierzy w Boga tylko bożka ruska niebędziesz miał bogów cudzych przedemną

  14. a rankingi można wsadzić sobie w dupe powinny być układane pod umiejętności a nie ilość walk czy dany zawodnik walczył z topowym zawodnikiem czy nie nawet jak zawodnik który obija kelnerów można ocenić jego umiejętności i umieścić na odpowiednim rankingu ale to ja tylko potrafie  np ja bym ułożył ranking 100% prawdziwy który ta strona czy nawet sherdog nigdy nie ułożą i zawsze bedziecie mieć nieadekwatny do umiejętności do danego miejsca itp

  15. @sluslu

    Wiem, ze wakacje sie zaczely i nie masz co robic, ale wracaj na onet :/

  16. @up

    Sadzac po twoim nicku, jestes mentalnym gimnazjalista zajaranym Ryskiem Peja i udajesz wielkiego znawce MMA, chociaz tak naprawde ci to nie wychodzi. Moze ty wyszedlem z gimnazjum, ale gimnazjum nie wyszlo z ciebie :/ A po drugie, zapoznaj sie z terminem "ranking". Nastepny geniusz, ktory ukladalby ranking, ze wzgledu na umiejetnosci :/
    „[…]wyrzucali demona, po kursie walki wschodniej, pytali sie o jego imie,
    a on powiedzial moje imie jest KA-RA-TE” Ks dr hab. Piotr Natanek

  17. @up

    Tak, robi sobie jaja, ironizuje pewnie jak Piorun. Zwykly troll :/

  18. Sluslu, jeżeli jesteś pewien, że potrafisz umiejscowić poszczególnych zawodników na adekwatnych dla nich pozycjach w rankingu zanim oni w ogóle zawalczą to i z pewnością znasz wyniki walk zanim się odbędą. Idąc dalej, jeżeli znasz wyniki walk to po kurwę je oglądasz albo jeszcze lepiej, dlaczego nie obstawiasz ich u buków i nie jesteś zarobasem? Pojadę Ci w tym momencie moim ulubionym i już w pewnym sensie kultowym tekstem PiorunaPL czyli „JESTEŚ DAREMNY !” 😉

  19. nie chce się tu udzielac jako wróg fedora albo coś ale zawsze kiedy ktoś powie coś złego na fedora to zaraz wszyscy stają w jego obronie… dizwne to trochę… jak obsmarowują innego zawodnika to jest spoko…a fedor co… nietykalny?

  20. pewnie teraz siedzi sobie zadowolony i rozmysla jaki to jest zajeibsty bo popisał sobie głupot i mu kazdy odpowiada na 2 strony. Nie, naprawde jesteś debilem bo tylko debil specjalnie zakłada konto i poświęca czas na takie rozrywki

  21. Witam wszystkich mój pierwszy komentarz!
    Zaskoczony jestem, że wszyscy tak szybko obstawiają zwycięstwo reema. To jest jego pierwsza walka z jakimś poważnym przeciwnikiem od mniej więcej czterech lat kiedy walczył kharitonovem. I wtedy widać było jak słabą ma szczękę. Od tamtego czasu Reem praktycznie nie miał żadnego pojedynku który byłby dla niego wyzwaniem. Oprócz Cro copa którego obił po kroczu… walczył o pas z Toddem Duffy hmm zawodnika który jest rekordzistą jeśli chodzi o najszybszy knockout w UFC o zniewalającej liczbie walk w tej federacji bo aż dwóch(!). Brett Rogers zobaczymy na co go stać dzisiaj ale nie tez niewymagający zawodnik wygrywający z nieznaczącymi przeciwnikami w kontrowersyjnej już nie istniejącej juz organizacji Fujita ? Thompson ? bez komentarza… reszta przeciwników ze słabymi rankingami po porażkach jak Fujita, Hunt, Lee Tae-Hyun czy Gary Goodridge.
    Werdum to niezwykle utalentowany zawodnik, i bardzo niedoceniany striker który ma w swojej karierze walki z uznanymi nazwiskami jak Gonzaga Fedor, JDS, i zwycięstwo nad dużo większym Big footem i to przez decyzję.
    To jest MMA i każdy scenariusz jest możliwy jak dla mnie to werdum nie da sie trafić i podda Overeema w 3 rundzie.
    Burza wywołana!! 🙂

  22. moim zdaniem jesli werdum sprowadzi walkę do parteru to i tak nie bedzie w stanie długo utrzymac reema na ziemi. Zbyt duża różnica siły i warunków fizycznych.

  23. MMAczo:
    Nie wydaje mi sie, zeby ktokolwiek z odpowiadajacych „expertowi od rankingow” mial na uwadze Fedora. To, ze akurat Fedor byl w tamtym okresie na miejscu 1. znaczylo, ze mial takie wyniki, ktore go wypromowaly na miejsce 1. + do tego nikt inny nie mial lepszych. Zreszta o rankingach na tej stronie juz powiedziano praktycznie wszystko, wiec nie ma sensu sie powtarzac, na jakiej podstawie powstaja.
    Natomiast nasz „expert” zawsze przeciez moze zalozyc wlasny portal i tam opublikowac swoj jeden, najprawdziwszy ranking.

  24. @vinieq

    Z poziomu forum mozesz edytowac posty 🙂 Co do komentarza to odpowiem ci. Nie wiem skad przeswiadczenie, ze Werdum jest niedoceniamym strikerem, on w ogole nie jest strikerem, nawet jak na wage ciezka. Za to Alibaba, ma na tyle techniczna stojke, ze jest zagrozeniem, dla praktycznie kazdego ciezkiego w UFC. Nie mozna, tego powiedziec o Werdumie, ktory z UFC wylecial. Po drugie, mozna mowic, ze Ali ma slaba szczeke, ale nie ma co sie czarowac, ze Brazylijczyk ja przetestuje, no chyba, ze jego gameplan, to walka w stojce z mistrzem K1 
    „[…]wyrzucali demona, po kursie walki wschodniej, pytali sie o jego imie,
    a on powiedzial moje imie jest KA-RA-TE” Ks dr hab. Piotr Natanek

  25. Werdum powinien wskoczyć na pierwsze miejsce rankingu po ewentualnym zwycięstwie. Pokonałby trzeciego zawodnika z 10 z rzędu (Silva, Fedor, Overeem). Po za tym tym nie może być lepszej wygranej niż poddanie zawodnika, który był na prawie 30-pojedynkowej passie bez porażki. Są to na pewno lepsze zwycięstwa niż Lesnar, Nogueira, Rothwell i Kongo.

    War Fabricio. Szkoda, że walka nie jest 5-rundowa. Byłbym bardziej przekonany, że wyjdziesz z heksagonu z podniesioną ręką.

  26. Fedor był zasłuzenie na pierwszym miejscuw rankingach. Ale odkąd skończył sie PRIDE skończyłsie tez fedor. To co teraz napisze może byc największą głupota na całym tym forum.. ale odkąd Fedor zaczął walczyć w USa przechodzi testy antydopingowe. W PRIDE raczej ich nie było… nikt na to nie wpadł ale fedor może wtedy był takim kozakiem po jakichś ziółkach, teraz sobie na nie nie może pozwolić bo sa testy…ale wtedy… kto wie 😀

  27. vinieq:

    Werdum nie jest praktycznie zbyt duzym zagrozeniem dla Reema w stojce, co innego w parterze.

    Shoocker:

    Werdum nie jest za slaby na UFC, na luzaka krazyl by w okolicach Top 5-7 i nie wylecial z organizacji za to, ze byl slaby, tylko ze po porazce z JDS nie chcial zgodzic sie na redukcje uposazenia.

  28. spoko ogarnę te wszystkie opcje na tym forum 🙂 a uważam ze Werdum jest niedocenianym strikerem, bo wygrał 2 razy przez knockout uderzeniami z Gonzagą, tak samo z Verą i mało osób o tym pamięta. A po Overeemie sam nie wiem czego mogę się spodziewać nikt znaczący z ciężkich jeszcze tej jego technicznej stójki nie przetestował. Klasyczny pojedynek mma Grappler vs Striker. Ja nadal obstawiam Werduma.

  29. tak powiem parter dla werduma ale parter to nie tylko brazilian juitsu to też zapasy a werdum nie jest zapasiorem a stójka to wiadomo ale w tym sporcie nic niejest pewne moze sie okazac że werdum strzeli jakiegos cepa albo ali założy jakas gilotyne macie jakies pytania do eksperta?

  30. sluslu
    po twoich niektórych komentach na tym forum wnioskuje że nie jesteś zbytnio fanem „ruska”. Przynajmniej nie jestem sam 😀

  31. @vinieq

    Z Gonzagą i Verą Werdum wygrał przez uderzenia w parterze, a to nie to samo. Alistair bardzo nie lubi być uderzany i sypie się pod presją, ale ciężko będzie go do takiej sytuacji doprowadzić. Fabricio ładnie sobie radził z Bigfootem w stójce operując kolanami, ale dopiero od drugiej rundy. Tutaj musi przetrwać istną nawałnicę przez pierwsze 5 minut.

  32. @fusel

    Dzieki nie wiedzialem tego, myslalem, ze wypadl bo blokowal glowa cios Santosa 🙂 Co do miejsca Werduma w pierwszej 10, to nie bylbym taki pewny, bo teraz w UFC czas, na mlode wilki 😀

    Jeszcze, co do "niedocenianej" sotjki Werduma, przed chwila ogladalem jego walke z Bigfootem i to co zrobil on z Fabricio w pierwszych minutach, pozwala mi sadzic, ze Reem go wgniecie w siatke 🙂

  33. Erensar – nawałnice ? To, że Overeem kończy szybko rywali, nie oznacza, że bezmyślnie atakuje – to profesjonalista który wie co robi i największym błędem brazola będzie to, iż miał by uznać, że Overeem po pierwszej rundzie przestanie atakować. zresztą, nie będzie miał okazji się o tym przekonać. trzy minuty z Alibabą może wytrzyma 😛

  34. nie widzę werduma wgl w tej walce.. moim zdaniem skończy się przez G&P w wykonaniu Reema. nie ma szans żeby wytrzmał ataki reema przez 3 rundy. Może jakiś lucky punch sprawi że werdum to wygra… albo chaotyczne sprowadzenie do parteu reema i szybki sub. Wątpie w taki cud…podsumowując Reem by Ko

  35. Shoocker – no z Silvą słabo wypadł w stójce ale aż takiej tragedii nie było. Ale Werdum ostatnio bił się rok temu a nikt nie bierze pod uwage że mógł zrobic jakieś postępy w stójce i wydaje mi się że Werdum kondycyjnie bedzie znacznie lepiej wyglądał niż Overeem oczywiście pod warunkiem że przeżyje pierwsze minuty.

  36. Yagiel – używając słowa nawałnica nie miałem na myśli bezmyślnego ataku. Jak dobrze Alistair nie rozdysponowałby sił na tę walkę, Werdum będzie miał zdecydowanie lepszą kondycję. Dla Brazylijczyka najbardziej niebezpieczne będą pierwsze minuty, podobnie jak to było z Bigfootem, a Holender zwykle nie czeka za długo z wyprowadzaniem ofensywy.

  37. Shoocker:
    Mysle, ze w czolowce by sie na luzie utrzymal, widziales jak Maia, ktory dopiero niedawno poprawil stojke w dywizji, przy ktorej HW sie chowa, radzi sobie dzieki umiejetnosciom parterowym?

  38. ja mam tylko dylemat czy zostawic Masvidala i Monsona w typerze, ale mam wrazenie, ze mimo wieku snowmana, Cormier nie jest, az takim zagrozeniem. Z kolei Masvidal – Noons maja potencjal na walke wieczoru, mysle, ze bardzo wyrownana, nie przekreslalbym tu szans Masvidala.

  39. Przecież REM zdemoluje Werduma.

    Alistair Overeem – Fabricio Werdum

    1,28 3,30

    Jak jesteście pewni wygranej, to stawiajcie. Wzbogacicie się łatwo 🙂

  40. tu niema co pisać bo to sami psychofani ruska który nielubi polaków źródło jest sprawdzone bo podało go body style gazeta której szefem jest wielki autorytet sportów walki KAMIL VANDERLEJ BAZELAK a i jeszcze według psychofanów Ali to koks bazujący na sile Pudziao mistrzem HW p4p

  41. nie lubicie Aliego bo chciał walki z ruskiem przecież on nie obrażał kacapa

  42. a ja jednak na Rogersa…
    nie cierpię Barnetta 🙂 bardziej od Rogersa 😉
    co tam punkty
    hehe

    reszta jak redakcja, trudno inaczej

    Ali pierwsza runda KO/TKO – nie może być inaczej

  43. Prrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!! Cavalo via Uberem !

    Mój typ na walkę wieczoru

  44. ooohhhoo ja troche inaczej postawiłem werdum rogers monson noons griggs i Cavalcante to są dzisiejsi zwycięzcy

  45. No w sumie masz rację bo zwycięzcą jest każdy kto nie zraża się po porażce tylko trenuje dalej.

  46. nie jestemw stanie wyobrazic sobie ze werdum daje rade aliemu…
    za to big foot vs ali to bedzie walka !
    imo ali to super komplenty i myslacy zawodnik
    oczywiscie trudo powiedziec jak wyglada jego walka jak ktos go trafi dlatego vs bfoot bedzie niezly dreszczyk
    werduma tez lubie ale nie widze opcji dla niego w tej walce

  47. Dałby ktoś linka do wywiadu z Fedorem w którym stwierdził że Polacy są tacy a nie inni, albo zeskanuje stronę z gazety gzie był ten wywiad. Bo to się robi plotkarstwo tylko.

    Pokaż ten WYWIAD Z FEDOREM ktoś.

  48. Co do walk turniejowych to się zgadzam, ale z sentymentu zatypowałem na Monsona i Valentjina : )

  49. nawet bas ruten który w swoim rankingu podał aliego na pierwszej pozycji powiedział ze zdolności pięściarskie Werduma są niedocenione, a przed walką z fedorem ten sam facet mówił ze technicznie jest bokserem niż sam fedor. mogę być powoli nudny ale dla mnie wygrana Overeema nie jest wcale taka oczywista.

  50. Ze plotę z zapaleniem wątroby typu C jego brata mógł się obrazić. Ale ten link to nie jest jeszcze jakiś niepodważalny dowód.

  51. Za smoleńsk się obraził zresztą poco zapraszać krętacza oczywiscie za czasy pride szacunek był najlepszy jak crocop i nogera a po pride było dobieranie wygodnych rywali z arlovskim by mu niewyszło bo plan był taki zeby go sprowadzic do parteru ale orłowski bronił obalenia i punktował w stójce ruska ale fartem weszed cep

  52. A tak wogóle wiecie że overeem przyjeżdza do Polski i bedzie w paru miastach prowadził seminarium

  53. a wczesniejsze walki gdzie lecą ?? bo gala zaczyna sie o 4 odrazu od overem ??

  54. Gala zaczyna się o 4 od karty glównej tj. od walki Noons vs. Masvidal

  55. sluslu przestań gadac cały czas o Fedorze bo już się nie chce tego czytac. Piszesz o psychofanach Fedora a nikt o rusku nie pisze tylko ty. Po pride niby dobierano mu wygodnych rywali?
    Po japońskiej organizachi stoczył 5 walk o ile Lindland i Hong Man może byli wygodni to Sylvia już wygodnym rywalem nie był jeszcze rok przed walką z ruskiem walczył o pas UFC , tak samo Arlovsky był w życiowej formie po wygranych z Rotwellem , Werdumem i Nelsonem również Rogers był wtedy w top 10 z bilansem 10-0. I jeśli chce coś pisac to nie pisz o rusku jego niby koksach itd bo się tego nie da już czytac.

  56. „Za smoleńsk się obraził zresztą poco zapraszać krętacza oczywiscie za czasy pride szacunek był najlepszy jak crocop i nogera”

    14 lat, nie więcej mu daję. Ignorować go. A jak nie to bana za złamanie regulaminu.

    PS. Nigdy nie lubiłem Fedora.

  57. co do tej rzekomej 'niechęci’ Fedora do Polaków to może dlatego, że przez KSW Aleksander musi walczyć na jeszcze większych zadupiach niż wcześniej xD

  58. a zobaczyć że werdum zrobi wam na złość, położy się na plecy i złapie nogę Overeema 😀 taka, jest moja wizja, że zrobi dokładnie jak robił z Silvią, tylko tym razem się mu uda, bo overeem nie jest tak dobry w BJJ 🙂 😀 No i jeszcze Rogers zrobi niespodziankę i walnie cepem byłą gwiazdę pride ( bo ostatnio jakoś taka tendencja panuje 😉 ) pozdro i miłego oglądania 🙂

  59. Gala zaczyna się o 4 od karty glównej tj. od walki Noons vs. Masvidal

     

    przeciez ta walka bedzie dopiero po Monsonie i starszym Oveeremie

  60. Zajebisty wywiad. Obszerny i rzetelny, tyle informacji.. Venom zrób coś z tym błagam Cię bo Pokolenie Pioruna nam sie wdarło na stronę!

  61. Nie zdziwił bym się gdyby Rogers poszedł na totalną wymiane z barnettem i znokautował by go jakimś cepem.

  62. pytanie, na mma-tv podają godzinę transmisji 2.00, tutaj jest 4.00. jeśli 4, to dlaczego typer kończy się o 20, a nie o 22?

  63. Gdzie można obejrzeć gale Strikeforce? Proszę o linki doświadczonych oglądaczy! Z góry dzięki !!

  64. polecam wszystki eurosportplayer.pl
    🙂 9 zł zapłacicie i macie full wypas transmisje 😉

  65. @up

    Chyba juz sie tak przyjelo ze o 20 😀 Chociaz w regulaminie jest 4h przed gala.

    @malinowsky

    Tez zauwazylem, ze coraz gorzej z trollami, ale temu malolatowi juz nie odpisuje, przydalby sie w redakcji jakis troll buster 😀

    @fusel

    Co do stojki Mai, to jakas tam poprawa jest, ale zeby jego stojka byla ulozona, to w ostatniej walce, raczej tego nie widzialem. Co do BJJ Mai, to gosc jest kosmiczny, to co zrobil z Sonnenem, czy jego walka z MacDonaldem to poezja. Za to, zawodnicy bazujacy na BJJ, mysle, ze maja gorsze/inne obalenia, niz tacy zapasnicy, wiec nie zawsze, moga wykorzystac swoja najgrozniejsza bron. Widac to bylo, gdy Munoz rzucal Maie, gdy ten probowal obalac. Teraz wracajac do Werduma, jezeli zamiast machac lapami, zacznie wylapywac ciosy na garde, to przyznam, ze moze on utrzymac sie 10 UFC, ale raczej jutro tego nie zobaczymy, bo Reem wgniecie go w klatke 🙂

  66. mat01

    sugerowałem się tym :

    Walka wieczoru:

    265 lbs.: Alistair Overeem (34-11) vs. Fabricio Werdum (14-4-1)

    Główna karta:

    265 lbs.: Josh Barnett (29-5) vs. Brett Rogers (11-2)
    265 lbs.: Daniel Cormier (7-0) vs. Jeff Monson (42-11)
    265 lbs.: Chad Griggs (10-1) vs. Valentijn Overeem (29-25)
    155 lbs.: K.J. Noons (9-2) vs. Jorge Masvidal (21-6)

  67. Oby Alistair szybko rozprawił się z Fabricio. Po cichu liczę również na wygraną Monsona.

  68. Shoocker:
    Widac troche zle mnie zrozumiales 🙂 Chodzilo mi o to, ze jezeli Maia nie mial stojki i tylko dzieki swojemu BJJ utrzymal sie w Top 5-7 wagi sredniej (dywizji duzo lepszej niz HW) to podobnie powinien utrzymac sie Werdum.

    PS. Acha i wcale nie twierdze, ze stojka Maii byla ulozona…, jednak lepsza niz wczesniej.

  69. Ja tam niewiem mam nadzieje że Reem wygra za fiodorem nigdy nie przepadałem chce zobaczyć jak zwykle dobre walki i tyle:):)

  70. fajnie, gala się jeszcze nie zaczęła, żadna z obstawianych walk tym bardziej, ale typować nie można. Nie widzę w tym sensu

  71. Overeem to monstrum 🙂 nie widzę szans Vai Cavalo na przetrwanie jego naporu w tej walce, pozostaje mu tylko parter ale najpierw musi tam się znaleźdź, a sprowadzenie holendra to nie lada zadanie, pozatym Barnett odprawi Rogersa, myślę że Josh mimo przerwy to nie ta półka dla Bretta

  72. Ja też 😉
    A tak na poważnie to walka będzie świetna (main event) i ktokolwiek wygra to na pewno coś sie tam będzie działo.
    Oczywiście liczę na Alistaira!

  73. Serce mówi bjj Werduma, mózg Overeem, a inna część ciała ze nie warto oglądać bo jednak G.Carano nie walczy … ^^

  74. O której prelimsy ??
    Przepraszam , ale nigdzie nie znalazłem ;(
    Z góry dzięki !

  75. Bebkasta proszę Cie nie krzycz… Ja ustawiam budzik, jesli nie masz nic ciekawego do roboty w nocy to jest to najlepsze rozwiązanie 🙂
    Pozdro 🙂

  76. panowie a powiedzie mi na necie gdzie moglbym obejrzec cala gale na zywca? nie mam ani orangeS ani Es2 🙁

  77. Wykup dostęp do internetowego kanału Eurosportu 2 za 10 zł i ciesz się świetną jakością.

  78. nice link 🙂

    Mozna gdzies obejrzec walki zanim wystartuje glowna karta?

  79. Nie wiem co jest ale zawsze jak chce ogladać na tej stronce (drhtc.com.pl) włączam sobie jakąs transmisje czekam i wyskakuje "Can't connect tp server."

  80. bo to syf 😛 jak stream wymaga jakiegos programu to juz jest pierwsza oznaka syfu, ja tez kiedys tam probowalem i mi sie nie odpalilo, najlepsze streamy sa na veetlu ale chyba nie bedzie z tej gali ;/

  81. jak stream wymaga jakiegos programu to juz jest pierwsza oznaka syfu

    a potem piszesz ze na veetle (ktory wymaga programu veetle) sa najlepsze streamy 😉

  82. Na DrHTV potrzebna jest wtyczka VShare do ogladania. Niestety ma to do siebie, że czasami trudno ją odpalić i trzeba zwyczajnie odświeżać stronę aż do skutku. Na veetle bedzie stream po angielsku (Showtime) TU

    A chłopaki na soccer-live.pl ładnie się popisali. Cytat: "04:00 Alistair Overeem – Fabricio Werdum (KSW) Laughing. Czyli to wszystko, to jednak wielka ściema. To nie Zuffa, a K&L kupili SF.

  83. my bad, ale to swiadczy o 'nie syfowatosci’ tego programu skoro nawet nie wiedzialem ze go mam, ani sie na pasku nie pokazuje ani nic klikac nie trzeba itp 😛
    zreszta i tak zawsze najladniejsze streamy sa na veetle i chyba nikt tego nie podwazy 🙂

  84. dyb napisał/a

    zreszta i tak zawsze najladniejsze streamy sa na veetle i chyba nikt tego nie podwazy

    Ja podważę. Jakość streamu w głównej mierze zależy od nadawcy, a nie platformy. Osobiście widziałem bardzo słabe streamy na Veetle, czemu się wcale nie dziwię, bo jest to najtrudniejszae do skonfigurowania narzędzie. A na Vshare zazwyczaj ogladam streamy w jakości 900 kb/s. Słabo?

  85. no to wiadomo ze zalezy od streamera, ale na veetlu przy okazji kazdego ufc mozna znalezc streamy 700-800-900 kbit/s a na innych platformach rzadko takie bywaja, zreszta ten z twojego linku jest dobrym przykladem (thx btw)

  86. A ja mam takie pytanie, bo jeszcze nigdy nie oglądałem na Eurosporcie MMA na żywo. Teraz lecą jakieś powtórki i komentują je Janisz z Jurasem(a to niespodzianka). Czy galę Live też będą komentować oni?

  87. będziemy tak pod typowaniem pisać? Wyniki by sie przydały, może puste ale jednak

  88. chomik25 – prosze, skończ, nikt nie chce czytac o typerze, za pare godzin wszyscy sprawdza statystyki

  89. 12 pkt do przodu 🙂 szkoda, że Wilcox z JZ – no contest. Mało punktów będzie z gali 🙁

  90. miejmy nadzieję że teraz walka będzie dłuższa, a raczej na pewno będzie dłuższa. Tylko żeby Monson z Cormierem nie przeleżeli na sobie całości.

  91. i jeden Overeem już wypadł z turnieju. dobre
    Jakby przynajmniej połowa turnieju to Overeem’owie byli.

  92. Prosze was – nie rozmawiajcie o tym kto ile trafil… To naprawde nikogo nie obchodzi, a tylko bezsensownie zabiera miejsce w komentarzach.
    Valentin jest żałosny…. Jak mozna odklepać w takiej sytuacji. CO za cienias.
    Griggs piękny rzut 😀

  93. Panowie, walki na zywo a wy o punktach rozmawiacie, moze jutro przyjdzie na to czas, a teraz skupmy sie na tym co dzieje sie przed naszymi oczyma :]

  94. Napisałem 1 koment o pkt. a wy już 3 to raczej wy zasmiecacie komentami zebym nie pisał o pkt. nie moja wina a poza tym będe pisał co będe chciał jak se nie podoba to nie czytac

  95. a teraz Cormier vs Monson. Trzymam za Jeffa ale pewnie młodszy wilk wygra

  96. Monson mocno zmęczony…
    To bedzie wyglądało tylko gorzej z jego strony…

  97. slabo slabo, ale roznie moze byc, jeden strzal moze zmienic cala sytuacje 😉

  98. ogolnie to chcialem powiedziec ` czesc ` wszystkim. Spory czas zagladam tu i ogladam gale, ale dzis postanowilem sie zarejestrowac.. pozdrawia Słupsk 🙂

  99. nie lubie patrzec jak stara szkola obrywa, tak samo jest w ufc z gwiazdami pride ;C

  100. Bardzo mi się podobały techniki bokserskie Cormiera w tej trzeciej rundzie…

  101. DesL – sluszna uwaga, ostatnio sam sie nad tym zastanawialem, dlaczego stala szkola PRIDE dostaje na wystepach innych federacji w dupe, ale mam cicha nadzieje, ze w nadchodzacej walce fedora to wszystko sie zmieni 😉

  102. @habu hamza – Raczej nie kłucie się, bo po pewnym czasie z tego co mi wiadomo w PRIDE wprowadzono testy anty-dopingowe a takie postacie jak Fedor czy Noguiera byli tak samo dobrzy. Rampage niedawno twierdził, że często dostawał tam ustawiane pojedynki…

  103. az jestem pod wrazeniem, gosc ma ducha walki, nie poddaje ze w kazdym calu! do konca jeszcze ciut, roznie moze byc 🙂

  104. Jesli Alistar mysli ze zdziala cos z czolowka UFC tak walczac jak z WERDUMEM to sie niezle zdziwi…. Slaba Slaba walka, szkoda ze nie bylo 4 rundy….. Dla mnie tez Werdum byl lepszy, wiecej raz przeciwnika trafil….

  105. ta,widać pomyłka-swoją drogą śmiesznie to wygląda Rogers poddał Barneta 😀

  106. Jestem juz na 20 stronie typera, a bylem chyba na 26 wiec progres jest 🙂

  107. typy dobre tylko KJ noons który zepsul mi zakład i kaske stracilem

  108. Powoli ale do przodu, czołówka strzęście się 😛 Redakcja kiedy kolejny typer ?

  109. Ja regularnie ide na dno po pierwszym typowaniu 13 dziś już 76 😀

  110. Wytypowalem walke Grigssa z Overemen za 12 (jak kazdy 😉 ) a mam ja za 11 na typerze .

  111. Jak na złość Overeem się poddał nie mógł poczekać tych kilku sekund…:)

  112. no wlasnie tez myslalem ze TKO ale obejrzalem jeszcze raz i nasz misczu odklepal 😀 drugi pudziao

  113. Odklepał, ale oficjalny werdykt jaki ogłoszono to TKO, więc sam nie wiem co powinno być uznane.

  114. Mam problem, typrer nie zliczył mi wyników za ostatnie SF. Da się coś z tym zrobić?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.