Foto Tracy Lee / CombatLifestyle.com

Typowanie redakcji przed jutrzejszą galą Strikeforce: Melendez vs Masvidal w San Diego. Tradycyjnie zachęcamy do podawania swoich typów w komentarzach. Transmisja z główne karty rozpoczyna się o 4:30.

Gilbert Melendez vs. Jorge Masvidal

Venom
Gilbert Melendez przez TKO, runda 4. Masvidal to bardzo sprawny bokser i pewnie w pojedynku K-1 pokonałby Melendeza. Jednak kiedy Kalifornijczyk doda do równania obalenia, to prawdopodobnie on będzie potrafił częściej trafiać w stójce. Zawodnik ATT nie słynie raczej ze zbyt dobrej kondycji, więc gdy El Nino podkręci tempo w mistrzowskich rundach zobaczymy w tej walce skończenie.

TJ
Jedynej szansy Masvidala upatruje w jakimś potężnym ciosie, który powali Melendeza. Jeśli tej sztuki Kubańczyk nie dokona to Melendez zdominuje go zapaśniczo, zajedzie kondycyjnie i prawdopodobnie również wypunktuje w stójce. Melendez, TKO, 3 runda.

Escobar
Melendez przez decyzję, Melendez od początku będzie starał się narzucić mordercze tempo walki. O ile początkowo Masvidal może punktować w stójce, to z czasem mistrz powinien coraz wyraźniej zaznaczać swoją przewagę, a w mistrzowskich rundach wręcz zdominować pretendenta w parterze.

Cristiane Santos vs. Hiroko Yamanaka

Venom
Cristiane Santos przez TKO, runda 2. Spodziewam się podobnej walki jak Santos vs. Finney. Yamanaka jest dość twarda i silna fizycznie, więc podobnie jak Amerykanka cudem przetrwa pierwszą rundę, ale nie da rady się bronić w drugiej.

TJ
Mecz do jednej bramki. Pani Cyborg jest w zupełnie innym uniwersum ptzy obecnym pokoleniu kobiet walczących w MMA. Santos, TKO, 2 runda.

Escobar
Santos przez TKO, runda 1, Yamanaka ma świetne warunki fizyczne, ale Santos jest fenomenem w żeńskim świecie MMA. Cyborg już na początku walki wybije Japonce mistrzowskie aspiracje i już w pierwszych pięciu minutach zakończy pojedynek.

Gegard Mousasi vs. Ovince St. Preux

Venom
Gegard Mousasi przez TKO, runda 3. Liczę na to, że po dwóch ostatnich bezbarwnych występach w USA, Mousasi wreszcie pokaże się z lepszej strony. St. Preux to niezły sportowiec i solidny zapaśnik, więc pewnie na początku sprawi Ormianinowi trochę problemów. Później jednak przewaga techniczna byłego mistrza Strikeforce zarówno w stójce jak i w parterze da znać o sobie i Gegard wygra przez TKO lub poddanie.

TJ
Rywale, których pokonywał St-Preux i sposób w jaki to robił nie napawają mnie zbytnim opytmizmem w tym zestawieniu. Owszem Haitańczyk pewnie jest w stanie wygrać na punkty z obalanym Mousasim ale liczę na to,że przez 15 minut Gegardowi albo uda się znaleźć poddanie albo zatrzyma obalenia i obije St. Preux’a w stójce. Mousasi przez decyzję.

Escobar
Mousasi przez TKO, runda 2, Mousasi ma wszelkie atuty, by zdominować rywala w stójce. Jeśli tylko będzie skutecznie bronił się przed obaleniami, to nie powinien mieć problemów z wygraniem tej walki. Wieść niesie, że zapasy Mousasiego ostatnimi czasy się rozwinęły, więc stawiam, że w pierwszej rundzie Holender rozbije rywala, a w drugiej odprawi go mocnymi ciosami.

K.J. Noons vs. Billy Evangelista

Venom
K.J. Noons przez decyzję. Być może Noons nie okazał się być tak dobrym zawodnikiem jak wszyscy myśleli kiedyś ośmieszył Nicka Diaza, jednak jego obecna forma powinna wystarczyć na Evangelistę. K.J. góruje nad nim umiejętnościami w stójce, a jego niezłe defensywne zapasy zapewnią mu utrzymanie walki w górze.

TJ
Evangelista z kolei przekonuje mnie znacznie mniej niż OSP. Ma przeciętną stójkę, przeciętne zapasy i przeciętny grappling. Noons powinien zatrzymać jego obalenia i rozbić go swoimi ciosami. Noons, TKO, 2 runda.

Escobar
Noons przez decyzję. KJ narzuci rywalowi swój styl i od początku będzie dominował w klatce. Evangelista nie ma warunków fizycznych, by przeciwstawić się rywalowi. Noons skutecznie będzie bronił się przed sprowadzeniami i wyraźnie wygra na punkty.

49 KOMENTARZE

 1. Gilbert Melendez

  Cristiane Santos

  Gegard Mousasi

  K.J. Noons

   

  Teoretycznie dosyć łatwa gala do typowania.

  „He’ll be back. (…) we haven’t seen the last of BJ Penn in the Octagon. I’m sure of it, even if he isn’t.”

 2. Melendez – Decyzja
  Santos – TKO runda 2
  Mousasi – TKO runda 2
  K.J. Noons – TKO runda 2

 3. Gilbert Melendez by DEC
  Cristine Santos by TKO, 1R
  Gegard Mousasi by TKO, 3R
  Karl James Noons by DEC

 4. Melendez vs. Masvidal – nikt nie ma wątpliwości, że to Melendez jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem, a jego miejsce powinno się znaleźć w UFC. Typ: Melendez przez decyzję.

  Chris Santos vs. Hiroko Yamanaka – Santos to inna liga i nie widzę dla niej godnych rywalek w przeciągu 5-ciu najbliższych lat. Typ: Santos przez TKO, 2 runda.

  Gegard Mousasi vs Ovicne St.Preux – OSP jest świetnym prospektem, lecz doświadczenie i stójka Mousasiego nie pozwolą mu oddać frajersko werdyktu w tej walce. Typ: Mousasi przez TKO, 2 runda.

  KJ Noons vs. Billy Evangelista – KJ to świetny striker i powinno to wystarczyć, aby wypunktować swojego rywala w stójce na pelnym dystansie. Typ: Noons przez decyzję. 

 5. Melendez TKO 3r

  Moussasi SUB 1r.

  Noons DEC                                                                                                                                                                                          

 6. Gilbert Melendez – TKO – 2 runda
  Cristiane Santos – TKO – 1 runda
  Gegard Mousasi – TKO – 2 runda
  K.J. Noons – decyzja

 7. po cichu liczę na niespodzianki w obu mistrzowskich pojedynkach w końcu to mma

  Santos to inna liga i nie widzę dla niej godnych rywalek w przeciągu 5-ciu najbliższych lat.

  nie wiesz o czym piszesz, chopie! 😀

 8. Nudne te Wasze typowania, wszyscy tak samo… 😉

  Masvidal 1r. TKO/KO – liczę na szybkie skończenie w pierwszych sekundach walki.

  Santos 1r. TKO/KO

  St.Preux DEC – Obrona przed obaleniami Mousasiego może się rozwineła a może nie… Stawiam, że St.Preux będzie punktował obaleniami i wymęczy decyzję po nudnej walce.

  Noons 2r. TKO/KO 

 9. Gilbert Melendez – TKO – 3runda
  Cristiane Santos -decyzja
  Gegard Mousasi- decyzja
  K.J. Noons- decyzja

 10. Panowie pytanie troche z innej beczki wie ktoś czy można gdzieś zobaczyć undercard gali?
  Wiem że poprzednich nie było możliwości oglądania ale może coś się zmieniło za Zuffy…

 11. no właśnie na Eurosporcie będzie ta gala ? bo w programie TV jej nie ma ! ?

 12. O której w ogóle zaczyna się transmisja walk ?? Under card gdzieś leci ??

 13. wiziwig.tv/broadcast.php?matchid=137352&part=sports

  4 główne walki znajdziecie tutaj 😉

 14. kaczka41

  O program w sensie spis tego co leci na tym kanale w ciagu dnia 

  Edit: Haha chyba oboje nie mieliśmy racji  Venom ironizująco odpisał gościowi który pytał się czy gala leci na eurosporcie. Nie skumałem tego i dałem mu ten program odpowiadając na pytanie A Ty myślałeś, że chodzi o program w sensie stream. Nevermind dude.

 15. MA ktoś streama?

  I kolejne pytanie o której rusza gal bo znalazłem różne informacje na jednej stronce piszą  że o 3.00 a na innej że o 4.30.

 16. Gilbert Melendez – TKO
  Cristiane Santos -decyzja
  Gegard Mousasi- decyzja
  K.J. Noons- decyzja

 17. macie jakis stream bezposrednio prowadzacy do gali ? u mnie boks leci…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.