(fot. Esther Lin / Strikeforce.com)

Między weekendami obfitującymi w walki do typowania w środku tygodnia znalazła się gala Strikeforce, która też podlega pod ligę typera. Do wytypowania tylko 4 walki. Swoje przewidywania wysyłajcie na [email protected] pisząc w temacie wiadomości swojego nicka i „Strikeforce: LA” albo coś podobnego co będzie jasno wskazywało jaką galę typujecie w mailu. Nasze typy po kliknięciu.

TJ (98-61, 61,6%)

Robbie Lawler vs. Renato Sobral
Lawler jest zdecydowanie lepszy w stójce, nie tylko technicznie ale też mocniej bije. Jeśli Sobral go położy to być może będzie w stanie go poddać, nie jestem jednak do tego szczególnie przekonany a prócz tego Lawler powinien być w stanie obronić kilka obaleń i zatrzymać Brazylijczyka uderzeniami. Lalwer, TKO, 2 runda.

Marius Zaromskis vs. Evangelista Santos
Dream wreszcie wygra walkę! Zaromskis jest znacznie lepiej poukładanym uderzaczem i wydaje mi się, że ma lepszą kondycję. Zaromskis przez decyzję.

Tim Kennedy vs. Trevor Prangley
Prangley jest twardy ale to Kennedy dysponuje większym ofensywnym aresnałem. Bije mocniej i celniej i uważam, że jest lepszym grapplerem choć jeśli któryś ma obalać to będzie to Pranlgey. Kennedy przez decyzję.

K.J. Noons vs. Conor Heun
Walka z Didą nieco mnie zawiodła ale Noons powinien się teraz rozkręcać. Spodziewam się, że tym razem zatrzyma swojego rywala, który za dużo w stójce nie oferuje. Noons, TKO, 2 runda.

fusel (89-70, 56,0%)

Robbie Lawler vs. Renato Sobral – Sobral(sub)
Marius Zaromskis vs. Evangelista Santos – Zaromskis (dec)
Tim Kennedy vs. Trevor Prangley – Prangley (ko/tko)
K.J. Noons vs. Conor Heun – Noons (ko/tko)

defthomas (64-54, 54,2%)


Robbie Lawler
vs. Renato Sobral
Niestety Sobral który kiedyś był jednym z moich ulubionych zawodników ma ostatnio straszny spadek formy co wykorzysta głodny zwycięstw i mocno bijący puncher Hit gymu

Marius Zaromskis vs. Evangelista Santos
Zaromskis mimo że został zdeklasowany w stójce przez Diaza i tak mimo wszystko jest dużo lepszym stójkowiczem od Cyborga. Długa przerwa od sportu również nie pomoże fighterowi z Brazylii w tej walce.

Tim Kennedy vs. Trevor Prangley
Tim Kennedy bo jest war hero 🙂

K.J. Noons
vs. Conor Heun
Wielki powrót K.J. Noonsa który w walce z Conorem pokaże jak bardzo chce drugiej walki z Nickiem Diazem

Venom (100-59, 62,9%)

Robbie Lawler vs. Renato Sobral
Robbie Lawler przez TKO, runda 2. Jak Babalu wygra przez poddanie nie będę zszokowany, podobnie jak nie uda mu się sprowadzić Lawlera na ziemię i zostanie znokautowany. Stawiam na Robbiego, który nie miał prawie rocznej przerwy w startach i dodatkowo po raz pierwszy nie zbijał tak mocno wagi.

Marius Zaromskis vs. Evangelista Santos
Marius Zaromskis przez TKO, runda 2. Nie wiem czy panowie powtórzą pojedynek Cyborg vs. Manhoef, ale spodziewam się dużej liczby ciosów i mało obrony. Litwin powinien być szybszy i mieć lepszą kondycję i gdzieś w drugiej rundzie odprawi Brazylijczyka.

Tim Kennedy vs. Trevor Prangley
Tim Kennedy przez decyzję. Prangley wyglądał bardzo słabo przeciwko Amoussou. Kennedy, mimo że jest gorszym zapaśnikiem powinien punktować w stójce, a nawet jak walka trafi do parteru nie da sobie tam zrobić zbyt wiele.

K.J. Noons vs. Conor Heun
K.J. Noons przez TKO, runda 2. Heun to żaden rywal dla Noonsa. Jedyne pytanie to czy Noons zakończy pojedynek czy zadowoli się wygraną na punkty.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

7 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czy to wina zbijania wagi czy innych powodów, ale Babalu wygląda dziwnie, jakby był schorowany. IMO mógłby spróbować na stałe przenieść się do 185, nie jest dużym LHW, a jak widać w catchweight potrafi wnieść na wagę mniej od ustalonego limitu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.