(A gdyby Corey Hill złamał nogę w treningu? – fot. Fight! Magazine)

Zuffa, właściciel UFC i Strikeforce ogłosiła wprowadzenie polisy ubezpieczeniowej w wysokości 50,000$ od wszelkich urazów odniesionych poza walką dla każdego zakontraktowanego zawodnika i zawodniczki. Jak zaznaczył Lorenzo Fertitta, dyrektor i jeden z właścicieli Zuffy, firma pokryje wszystkie składki ale ubezpieczenie pokrywa tylko i wyłącznie urazy, nawet tak prozaiczne jak upadek ze schodów czy wszelkie inne urazy odniesione na skutek wypadków w czasie gdy fighter jest związany kontraktem z Zuffą niezależnie od tego czy ma aktualnie zakontraktowaną walkę czy nie. Choroby zawodników nie są objęte nową polisą.

O nowej polityce UFC, która ma wejść w życie 1 czerwca, pierwszy poinformował Kevin Iole z Yahoo.com a niedawno zakończyła się zwołana w celu jej oficjalnego ogłoszenia konferencja prasowa. Prócz tej polisy UFC standardowo ubezpiecza wszystkich zakontraktowanych zawodników na 100,000 dolarów od urazów odniesionych w walce.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

18 KOMENTARZE

  1. taki, że jak w trakcie przygotowań zepsujesz sobie kolanko to nie zostajesz 1) bez kasy za walkę 2) kilka tyś $ w plecy za operację, tylko idziesz do najlepszego specjalisty, który ci kolanko naprawia.

  2. Poza jakimiś pojedyńczymi wypadkami kiedy UFC czy Dana litowali się nad konkrentym zawodnikiem ta kasa musiała wychodzić z kieszeni fighterów. Kilka miesięcy temu była historia Joe Stevensona, który musiał jakiś uraz leczyć w Meksyku bo tam mu wychodziło taniej.

  3. Jest opieka nad zawodnikami! Brawo, słuszne posunięcie, ale tak trzeba było, pamiętamy pogłoski o ZZ 😀

  4. Mam pytanie. Czy teraz UFC jak już będzie przenosić Strikeforce to będą tworzyć dywizje pań ?

  5. Temat Pań był już poruszany.

    O ile nam wiadomo, Dana White jest niechętny na taką dywizje.

  6. A tam jak już się leją po buźkach w k1 czy MT to co komu przeszkadza, żeby się lały w stójce i do tego jeszcze w parterze jakieś trójkąciki kręcily Laughing

  7. Wiesz, ja nie lubię oglądać kobiet w sportach walki ogółem. Zapewne też byś nie chciał by Twoja kobieta się tym zajmowała.

  8. Ja też nie, ale każdy robi to co lubi i nie powinno się tego zabraniać i ograniczać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.