KSW Extra 2 i Strikeforce: Diaz vs Cyborg wypadły w przerwie pomiędzy sezonami typera. Poniżej nasze typowania obu gal. Własne typy możecie podawać w komentarzach.

Venom

KSW:

Antoni Chmielewski vs. Vitor Nobrega

Antoni Chmelewski przez decyzję. Antek ma narzędzia, żeby znokautować Brazylijczyka w stójce, ale spodziewam się, że nie będzie szukał skończenia za wszelką cenę. Nie sądzę by Nobrega był w stanie zdobywać regularnie obalenia, a jeśli nawet nie będzie długo utrzymywał Polaka na ziemi. Polak nie powinien mieć problemu z wypunktowaniem rywala.

Artur Sowiński vs. Paul Reed

Artur Sowiński przez decyzję. Szkot będzie miał przewagę zapaśniczą, a Kornik powinien górować w parterze i stójce. Jeśli nawet Sowiński znajdzie się na plecach wydaje mi się, że będzie dostatecznie aktywny by sędziowie widzieli jego przewagę. Starcie powinno być wyrównane i wiele będzie zależeć od sędziowania.

Robert Radomski vs. Wanderson Silva

Robert Radomski przez decyzję. Nie potrafię zbyt wiele powiedzieć o Brazylijczyka, ale raczej trudno się spodziewać by był wirtuozem stójki. Robert powinien trzymać go na dystans i punktować w stójce. Myślę, że rywal jest spokojnie w jego zasięgu.

Mateusz Strzelczyk vs. Ruben Crawford

Ruben Crawford przez decyzję. Mateusz na pewno nie jest bez szans. Bardzo dobrze porusza się w stójce, dysponuje znakomitym zasięgiem i bije mocno kolanami. Niemiec będzie jednak starał się przenosić pojedynek na ziemię i spodziewam się, że w ten sposób wygra decyzję.

Paweł Głębocki vs. Domingos Mestre

Domingos Mestre przez TKO, runda 1. Paweł w swoim debiucie w MMA trafia na jednego z dwóch faworytów. Mam nadzieję, że sprawi niespodziankę, ale postawić muszę na szwedzkiego Portugalczyka.

Aslambek Saidov vs. Marco Santi

Aslambek Saidov przez poddanie, runda 1. Santi nie jest wirtuozem parteru, zawodnik Arrachionu powinien to dość szybko wykorzystać.

Strikeforce:

Nick Diaz vs. Evangelista Santos

Nick Diaz przez TKO, runda 2. Cyborg nie ma kondycji, ani zapasów, żeby toczyć równy pojedynek z Diazem. Być może na początku kilka razy go trafi, ale wraz z upływającym czasem mistrz będzie odbierał mu siły kolejnymi seriami na korpus i wysokim tempem pojedynku. Nie daję Brazylijczykowi więcej niż dwóch rund na wytrzymanie kanonady Diaza.

Ronaldo Souza vs. Robbie Lawler

Ronaldo Souza przez poddanie, runda 1. Obaj zawodnicy mają dość jasne drogi do zwycięstwa. Jacare powinien starać się obalać i tam wykorzystać dziurawą obronę przez poddaniamia Lawlera. Odwrotnie Amerykanin będzie za wszelką cenę chciał utrzymać pojedynek w stójce i tam trafić swoim kowadłem. Oczywiście postępach jakie Brazylijczyk zrobił boksersko niewykluczone, że jest w stanie wypunktować Robbiego nawet w stójce, ale na jego miejscu bym tego nie ryzykował. Dodatkowo mam pewne co do kondycji Souzy, szczególnie jeśli musi walczyć o obalenia. Podsumowując, mam wrażenie, że wygrana Lawlera jest dużo bardziej możliwa niż wskazują kursy, ale i tak postawię, że Brazylijczyk zrobi swoje w pierwszej rundzie.

Roger Gracie vs. Trevor Prangley

Roger Gracie przez poddanie, runda 1. Roger to zbyt dobry grappler, żeby mieć problemy z Prangleyem. Afrykaner to solidny test, ale poza jakimś szczęśliwym ciosem nie widzę jak miałby pokonać Brazylijczyka.

Herschel Walker vs. Scott Carson

Herschel Walker przez TKO, runda 2. Carson to kolejny kelner dla Walkera, przegra bo nie jest nawet w jednej dziesiątek takim sportowcem jak Herschel.

TJ

KSW:

Antoni Chmielewski vs. Vitor Nobrega
Nobrega jest jedynie groźny w parterze choć tak doświadczony zawodnik jak Antek nie powinien dać się złapać w trójkąt rękoma Brazylijczyka. Widzę walkę przebiegającą podobie do pojedynku Nobregi z Kułakiem gdzie polski zawodnik konsekwentnie punktuje Brazylijczyka w stójce. Chmielewski przez decyzję.

Artur Sowiński vs. Paul Reed
Reed ma całkiem spore szansę wygrac walkę na punkty dzięki obaleniom i pracy z górnej pozycji ale mimo wszystko uważam, że Kornik uszkodzi nieco Szkota w stójce i jak zawsze będzie dynamicznie walczył z pleców by zniwelować optyczną przewagę będącego na górze Reeda. Sowiński przez decyzję.

Robert Radomski vs. Wanderson Silva
Ciężka walka do ocenienia. Radomski, choć miał kilka momentów w walce z Mestre, jednak nie dał rady z pierwszym swoim bardziej obitym rywalem. Z drugiej strony Wanderson toczy ostatnio jedną walkę na rok i również bez spektakularnych sukcesów. Postawię na zawodnika będącego teoretycznie w większym gazie. Radomski przez decyzję.

Mateusz Strzelczyk vs. Ruben Crawford
Co rzuciło się w oczy po obejrzeniu walki Strzelczyka z Hauevem to jego nieustanne ataki kolanami. Takie zagrania, choć spektakularne, to mimo wszystko loteria. Strzelczyk bronił obaleń Haueva całkiem przyzwoicie ale Crawford to lepszy zapaśnik, jeśli uniknie kolana przy wejściu w nogi to wygra tą walkę utrzymując dominującą pozycję na ziemi. Crawford przez decyzję.

Paweł Głębocki vs. Domingos Mestre
Mestre nie jest jakiś przebojowym zawodnikiem ale jak na poziom europejski jest po prostu solidny zarówno w stójce jak i w parterze. Jego wszechstronność oraz ogromna przewaga w doświadczeniu powinny wsytarczyć by pokonać faworyta lokalnej publiczności. Mestre przez deczyję.

Aslambek Saidov vs. Marco Santi
Moja ulubiona statystyka dotycząca Santiego jest ta, że trójka rywali, których Włoch poddał łącznie odklepywała 14 razy w 23 przegranych walkach. Z Aslambekiem nie pójdzie Santiemu tak łatwo i uważam, że Czeczen będzie mógł spokojnie pracować nad ground-and-pound w parterze bowiem obrona obaleń również nie jest silną stroną Włocha. Saidov, TKO, 2 runda.

Strikeforce:

Nick Diaz vs. Evangelista Santos
Mimo postępów, które poczynił ostatnio Cyborg nadal jest tym zabijaką z Chute Boxe z charakterystyczną dla bosku tajskiego stójką. To oznacza, że technika tysiąca uderzeń Nicka Diaza najprawdopodobniej rozerwie na strzępy szeroką gardę Brazylijczyka a Cyborg niemiłosiernie obijany na pewno nie wytrzyma 25 minut. Diaz, TKO, 3 runda.

Ronaldo Souza vs. Robbie Lawler
Postępy Jacare w stójce powinny pozwolić mu na wyczekanie na odpowiedni moment do obalenia. Lawler oczywiście jest zawsze groźny w stójce ale sądze, że Brazylijczyk może już sobie pozwolić na kilka uważnych wymian bez szaleńczej pogoni za obaleniem. Kiedy nadarzy się do niego okazja Souza, który ponoć ośmieszał w treningach grapplingowych olimpijskiego zapaśnika Daniela Cormiera, przeniesie walkę na ziemie i tam odklepie Amerykanina. Souza, poddanie, 2 runda.

Roger Gracie vs. Trevor Prangley
Gracie wykorzysta w stójce swój zasięg punktując Prangleya prostymi i zmuszając go do przejścia do klinczu. Prangley to porządny zapaśnik ale nawet w tej pozycji muszę dać przewagę jednemu z najlepszych grapplerów obecnie na świecie i sądzę, że w klinczu Gracie znajdzie sposób na dotarcie do dominującej pozycji i odklepanie rywala. Gracie, poddanie, 2 runda.

Herschel Walker vs. Scott Carson
Scott Carson to nie jest następny Chad Griggs. Walker, TKO, 3 runda.

Tjo

KSW:
Antoni Chmielewski vs. Vitor Nobrega, Antoni Chmielewski (dec)
Artur Sowiński vs. Paul Reed, Artur Sowiński (tko)
Robert Radomski vs. Wanderson Silva, Robert Radomski (ko/tko)
Mateusz Strzelczyk vs. Ruben Crawford, Mateusz Strzelczyk (tko)
Paweł Głębocki vs. Domingos Mestre, Domingos Mestre (ko/tko)
Aslambek Saidov vs. Marco Santi, Aslambek Saidov (ko/tko)

Strikeforce:
Nick Diaz vs. Evangelista Santos, Nick Diaz (ko/tko)
Ronaldo Souza vs. Robbie Lawler, Ronaldo Souza (sub)
Roger Gracie vs. Trevor Prangley, Roger Gracie (sub)
Herschel Walker vs. Scott Carson, Herschel Walker (dec)

Fusel

KSW:
Antoni Chmielewski vs. Vitor Nobrega – Antoni Chmielewski (dec)
Artur Sowiński vs. Paul Reed – Paul Reed (dec)
Robert Radomski vs. Wanderson Silva – Robert Radomski (ko/tko)
Mateusz Strzelczyk vs. Ruben Crawford – Ruben Crawford (sub)
Paweł Głębocki vs. Domingos Mestre – Domingos Mestre (ko/tko)
Aslambek Saidov vs. Marco Santi – Aslambek Saidov (ko/tko)

Strikeforce:
Nick Diaz vs. Evangelista Santos – Nick Diaz (sub)
Ronaldo Souza vs. Robbie Lawler – Ronaldo Souza (sub)
Roger Gracie vs. Trevor Prangley – Roger Gracie (sub)
Herschel Walker vs. Scott Carson – Herschel Walker (dec)

Royler

Strikeforce:
Nick Diaz vs. Evangelista Santos | Diaz [tko] runda 2
Ronaldo Souza vs. Robbie Lawler | Souza [sub] runda 2
Roger Gracie vs. Trevor Prangley | Gracie [sub] runda 2
Herschel Walker vs. Scott Carson | Walker [dec]

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.