Na konferencji byli obecni głównie bohaterowie walki wieczoru czyli Frank Shamrock oraz Cung Le, prezydent EliteXC Live Events Gary Shaw oraz Jake Shields i Drew Fickett. Konferencja dotyczy gali Strikeforce do której dojdzie 29 marca w San Jose California

W środku spora piguła najciekawszych informacji z konferencji :

Gary Shaw:

O walce Shamrock vs. Cung Le

To jest jedna z lepszych kart jakie stworzyłem. Planujemy zarobić milion dolarów na biletach. To jest walka która jest naprawdę walką o króla zatoki San Jose. To jest młody vs. stary

O Franku Shamrocku

“Żadna organizacja nie ma wszystkich najlepszych fighterów lub najlepszych walk, ale najlepszym fighterem na świecie, bez wątpienia jest Frank Shamrock

O tym czy zorganizuje walkę Randy Couture vs. Fedor

„Nie wtrącam się w kontrakty innych organizacji, szanujemy fighterów, szanujemy kontrakty, i szanujemy UFC. Rozmawiałem z Fedorem, ale nie z Randy Couturem, nie dopóki jego umowa z UFC nie wygaśnie. Zabukował bym tą walkę z drżeniem serca”

OAndreiu Arlovskim I Tito Ortizie

“Jest wielu fighterów którymi jestem zainteresowanym Arlovski jest jednym z nich. Ale znowu, musimy poczekać aż jego umowa z UFC wygaśnie. Jestem wielkim fanem Tito Ortiza i mam nadzieje zrobić z nim biznes w przyszłości. Tito byłby wielką walką dla Franka Shamrocka”

Frank Shamrock:

O walce z Cungiem Le (kilka wyciętych zdań)

“Walka z Cungiem Le w San Jose jest marzeniem dla mnie i lokalnego społeczeństwa….Tak jak większość moich przeciwników Cung Le boi się walczyć ze mną w parterze….Cung Le to świetny stójkowicz, ale nie jest przygotowany do walki w stójce w mma…Mam zamiar naciskać na niego i skończyć tą walkę przed drugą rundą ponieważ moja żona jest w ciąży a ja chce być w domu na wszelki wypadek gdyby dziecko zechciało wyjść na zewnątrz”

O Kenie Shamrocku

“Jestem zawiedziony występem Kena. Nie wiem czy on jeszcze ma serce lwa. Mam po prostu nadzieje że coś w nim jeszcze zostało, coś co będę mógł mu zabrać”

O Tito Ortizie:

Myślę że to świetny pomysł aby zorganizować rewanż. Rozmawiałem z nim i staramy się to teraz zorganizować. Pokonałem go w stójce w momencie kiedy byłem w tym beznadziejny. Teraz go zniszczę, ale to będzie świetna walka za wielkie pieniądze”

Cung Le:

O walce z Frankiem Shamrockiem

“Jestem szczęśliwy mogąc być częścią rozpiski z San Jose. To jest największa walka w mojej karierze. Bardzo ciężko trenowałem do tej walki. Frank jest świetnym fighterem. Walczył z większymi gośćmi np z Tito. Mam dla niego dużo szacunku. Jeśli wybierze walkę w stójce ze mną to będzie świetna walka….Wszystko to jest zasłoną dymną. Frank to inteligenty fighter. Mówi że będzie walczył ze mną w stójce ale na pewno rzuci się na moją kostkę albo zacznie polować na moje kolano. Ja również jestem inteligentnym fighterem i będę przygotowany na każdy scenariusz”

Jake Shields:

O swoim przeciwniku Drew Fickett

“Mam wiele szacunku wobec Drew. Myślę że pod stylem walki pasujemy do siebie i damy dobrą walkę. Jestem przygotowany na wojnę. Fickett jest dobry w stójce, jest dobry w parterze, to będzie wojna”

O tym że walczy o pas mistrza EliteXC

„Miałem już kilka pasów mistrza w Japonii, ale ten jest pierwszym który się liczy, to jeden z najważniejszych pasów na świecie”

Drew Fickett:

O Jake Shields

“Pod względem stylu walki pasujemy do siebie. Shields jest jednym z najbardziej niedocenianych fighterów na świecie. Mam po prostu nadzieję że będe mógł walczyć cąłe pięć rund i dobrze wypadnę. Będzie wiele obaleń, wymian w stójce, walki w parterze, będziemy nawzajem wywierać presję na siebie. To jest pierwsza walka od 10 lat do której jestem zmotywowany

O tym że walczy o pas mistrza EliteXC

„Bardziej mnie kręci to że walczę z Jakiem niż to że walczę o pas mistrzowski”

Gala Strikeforce: “Shamrock vs. Cung Le” poleci na kanale Showtime 29 marca. Pozostali uczestnicy gali to :

Walka o pas mistrza Strikeforce lightweight

Gilbert Melendez vs. Gabe Lemley

Nick Diaz vs. Jae Suk Lim

Joey Villasenor vs. Evangelista Santos.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.