Już 7 października w G2A Arenie w Rzeszowie odbędzie się gala STRIFE 4, która zapewni wielkie emocje fanom MMA. Dziesięć pojedynków w których zawalczą weterani polskiej sceny MMA, zawodnicy z zagranicy oraz młode pokolenie, które dopiero buduje swoją pozycję w tym sporcie.

Największym wydarzeniem gali jest pojedynek Bartosza Fabińskiego z Kacprem Karskim. Dla Bartosza jest to powrót do aktywnych startów po ponad dwuletniej przerwie i rozłące z UFC – największą na świecie organizacją MMA. Na karcie walk oprócz tego najważniejszego zestawienia, zobaczymy też sporo innych, które zawierają znane nazwiska, a także takie, które dla fanów MMA będą całkowitą niewiadomą – i to właśnie nimi chcielibyśmy dziś się zająć. Poniżej zawodnicy z niższych pozycji karty walki, których warto obserwować:

 •  Kacper Matyszewski (2-1), zawodnik z Gdyni, który w 2022 roku zadebiutował szybko odprawiając swojego rywala przez poddanie w pierwszej rundzie. Warte odnotowania jest to, że jest głównym sparingpartnerem Sebastiana Przybysza.
 •  Kamil Hadała (3-1) to Mistrz Polski ADCC. Mocny grappler, który szuka swojego pierwszego zwycięstwa przed czasem.
 •  Jakub Drozdowski (1-0) ma bardzo bogate CV jeśli chodzi o amatorskie starty. To stały bywalec gal ALMMA i przytłaczającą większość pojedynków tam wygrał. Obiecujący i młody zawodnik, który dopiero wkracza na zawodową ścieżkę.
 •  Adam Fidkowski (2-3) na zbliżającej się gali STRIFE 4 będzie szukał zwycięstwa po serii bolesnych porażek, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jest głodny sukcesu i nastawiony tylko na wygraną!
 •  Arkadiusz Kaszuba (3-4), podobnie jak Hadała, musi przerwać passę porażek i znów wejść na ścieżkę, która w 2022 roku zaprowadziła go do podpisania kontraktu z największą w Polsce organizacją MMA. Na STRIFE 4 będzie miał okazję udowodnić, że w dalszym ciągu jest efektownym oraz skutecznym finiszerem!
 •  Adam Gielata (1-0) to zawodnik sportów stójkowych, który teraz swoje sukcesy na nogach chce przenieść na płaszczyznę MMA. Po świetnym zwycięstwie z Michałem Bergmanem, teraz nadszedł czas by zmierzyć się z przekrojowym Kaszubą.
 •  Patryk Krynicki (0-0) dopiero zaczyna w MMA. Jednak nie znaczy to, że jest całkowicie zielony w sportach walki. Wcześniej uczestniczył w wydarzeniach stójkowych.
 •  Kamil Sójkowski (0-0) w amatorach może pochwalić się zarówno poddaniem jednego rywala, jak i znokautowaniem drugiego. Czuje się swobodnie w parterze oraz na nogach.
 •  Krystian Olszak (0-0) to amator, który jeszcze daje sobie czas na zawodowstwo. Na STRIFE 4 będzie uczestniczył w jednej z dwóch walk, które objęte będą formułą amatorską. Walczy od 2019 roku.
 •  Nikolai Kazachynskyi (0-0) to trenujący w WCA, pochodzący z Ukrainy zawodnik. Zdobywca nagrody Mistrzostw Ukrainy w Sambo Bojowym. To też Mistrz Polski w amatorskim MMA, który święcił sukcesy w jiu-jitsu.
 •  Wojciech Ożga (0-0) – Reprezentant Rzeszowa. Perspektywiczny zawodnik młodego pokolenia, który gdy przejdzie na zawodowstwo, powinien namieszać na tej scenie!
 •  Dominik Buczek (0-0) rok 2023 zaczął od solidnego zwycięstwa z Kamilem Frontczakiem – Wygrana z Ożgą będzie za to świetnym jego zwieńczeniem i krokiem ku startom profesjonalnym.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.