
Organizacja STRIFE opublikowała oświadczenie Macieja Oska, prezesa zarządu STRIFE. Komunikat dotyczy odejścia Artura Ostaszewskiego, dyrektora sportowego i matchmakera, który 11 marca podjął decyzję o opuszczeniu organizacji.
Oświadczenie rozpoczyna się od podziękowań i przyjęcia decyzji o zakończeniu współpracy Artura Ostaszewskiego ze STRIFE.
– Przede wszystkim przyjmuję jego decyzję o zakończeniu współpracy i dziękuję mu za wkład w rozwój sportowy projektu. STRIFE od początku było budowane przez ludzi z pasją do sportu, a zaangażowanie wielu osób w tym Artura miało realny wpływ na jego rozwój. Chciałbym również podkreślić i docenić jego pomoc w wielu działaniach wykraczających poza zakres obowiązków Dyrektora Sportowego. Jednocześnie należy jasno zaznaczyć, że Artur nie był związany z obszarem finansowym ani operacyjnym funkcjonowania spółki – czytamy w komunikacie.
Poznaliśmy także mniej więcej szczegóły i powody całej sprawy. Jak wynikało z wcześniejszych spekulacji, chodziło o problemy finansowe.
– Kluczowy wpływ miało trwające postępowanie administracyjne (przeciągająca się kontrola skarbowa skutkująca prewencyjną blokadą rachunków spółki oraz zastosowaniem zabezpieczenia finansowego). Równolegle doszło do niewywiązania się partnera strategicznego z umownych zobowiązań finansowych wobec organizacji – na kilkaset tysięcy złotych, a także opóźnień w płatnościach ze strony części partnerów biznesowych. Te zdarzenia spowodowały zaburzenia płynności finansowej, co przełożyło się na terminy realizacji części zobowiązań – czytamy dalej w komunikacie.
Maciej Osek w oświadczeniu bierze w pełni odpowiedzialność za sytuację organizacji oraz zapowiada „wyprowadzenie na stabilny kurs„. Jak dodatkowo zapewnia, „każdy zawodnik zostanie rozliczony„.
Pełne oświadczenie poniżej:




























2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Vale Tudo Open
NoLife FC
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/83543/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>