Sergio Pettis

(Fot. Sherdog.com)

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Sergio Pettis odstaje warunkami fizycznymi od reszty zawodników dywizji koguciej. 21-letni zawodnik ostatecznie podjął decyzję o powrocie do niższej kategorii wagowej. W dywizji muszej przywita go Ryan Benoit, a walka odbędzie się na gali UFC 185.

Młodszy z braci Pettis do tej pory stoczył cztery pojedynki w największej organizacji MMA świata. W debiucie wygrał na punkty z Willem Campuzano, potem przegrał przez poddanie z Alexem Caceresem, by w kolejnych dwóch walkach wypunktować Yaotzina Mezę i Matta Hobara. „The Phenom” (MMA 12-1) w kolejnym boju skrzyżuje rękawice z Ryanem Benoitem.

„Baby Face” (MMA 7-3) angaż w UFC zapewnił sobie po tym, jak w październiku 2013 roku na gali Legacy FC 24 zastopował ciosami Cody’ego Fullera. W Ultimate Fighting Championship stoczył tylko jedną walkę. Na gali UFC – The Ultimate Fighter 18 Finale przegrał przez poddanie w drugiej rundzie pojedynku z Joshem Sampo. Mimo, że nie znalazł wtedy drogi do zwycięstwa, to po tej walce na jego konto została przelana niemała kwota pieniędzy. Pojedynek z Sampo został nagrodzony bonusem za „Walkę Wieczoru”, co wiąże się z dodatkową wypłatą w kwocie 50 tysięcy dolarów. Jego rywal nie zmieścił się w limicie wagowym przed pojedynkiem, dlatego kolejne 50 tysięcy dolarów, który miało trafić na konto Josha, zostało przekazane Ryanowi, który tym samym wzbogacił się o dodatkowe 100 tysięcy dolarów. Zawodnik wraca po dłuższej przerwie – ostatni raz w oktagonie wystąpił 16 miesięcy temu.

Gala UFC 185 odbędzie się 14 marca w Dallas w stanie Texas w USA. W walce wieczoru tej gali Anthony Pettis będzie bronić pasa mistrzowskiego dywizji lekkiej w boju z Rafaelem Dos Anjosem.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.