20160617043841_UFC_Fight_Night_Ottawa_Weigh_Ins_23
(fot. Karine LaRocque/Sherdog.com)

Reza Madadi nie będzie mógł wystąpić na pierwszej w tym roku niemieckiej gali UFC i w jego miejsce do walki z Rustamem Khabilovem wejdzie Leandro Silva. Nie są znane powody odsunięcia Rezy od tego pojedynku.

Silva jest świeżo po porażce. 18 czerwca niejednogłośną decyzją przegrał z Jasonem Saggo. Wcześniej jednak udało mu się pokonać Efraina Escudero. Brazylijczyk najbardziej znany jest z tego, że jego bój z Drewem Doberem został zmieniony na no-contest po fatalnej interwencji sędziego. Leandro miał zapiętą gilotynę na Doberze, ale Drew nie dawał żadnych oznak uduszenia, nie klepał też. Sędzia jednak uznał, że technika jest dopięta, a Dober nieprzytomny i bez sprawdzania reakcji, zastopował walkę przyznając Silvie zwycięstwo. CABMMA zmieniła po jakimś czasie wynik starcia na no-contest, tłumacząc decyzję „błędem sędziowskim”.

Khabilov ma obecnie dwie mocne wygrane. Dagestańczyk decyzjami zwyciężył z Normanem Parke oraz Chrisem Wadem. W UFC dał się poznać świetnymi zapasami i suplesami. Jednym z nich znokautował Vinca Pichela.

Gala UFC Fight Night 93 odbędzie się 3 września w Hamburgu, Niemczech.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.