(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Weteran UFC Roger Huerta (20-3-1, 1 NC) podpisał kontrakt z organizacją Bellator FC o czym poinformowano na oficjalnej stronie. Niedawna wschodząca gwiazda wagi lekkiej i bohater okładki prestiżowego magazynu Sports Illustrated wypełnił kontrakt z organizacją Zuffy po, przegranej na punkty, walce z Grayem Maynardem w wrześniu zeszłego roku. Spekulowano, że fighter z latynoskimi korzeniami zasili szeregi Strikeforce ale nie doszło między stronami do porozumienia. W informacji prasowej Bellatora Huerta chwali format turnieju, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę jak aktywnym był zawodnikiem do końca 2007 r.

Przygotowując się do powrotu do MMA po dłuższej przerwie 26-latek ostatnie miesiące spędził szlifując stójkę w Tajlandii a obecnie ćwiczy wraz z Yvesem Edwardsem i Kamalem Shalorousem w swoim rodzinnym Teksasie. Z marszu powinien być jednym z faworytów turnieju wagi lekkiej Bellatora, w którym również biorą udział m.in. Toby Imada i Ferrid Kheder. Co ciekawe do niedawna niemal pewny wydawał się występ Jorge Masvidala, który miał dostać okazję do zrewanżowania się Imadzie za sensacyjne poddanie w zeszłym roku ale Amerykanin peruwiańskiego pochodzenia zniknął z informacji prasowej i ogólnie strony Bellatora.

Przy okazji informacji o Huercie dyrektor Bellatora Bjorn Rebney podał datę pojedynku Eddiego Alvareza (MMA 19-2, 3 w rankingu MMARocks) z Joshem Neerem (MMA 27-9-1), odbędzie się on 6 maja w Bostonie na Bellator FC 17.

Poprzedni artykułGeorges $t. Pimp!
Następny artykuł„Rampage” Jackson tym razem narzeka na PrideFC
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.