Whittaker

Robert Whittaker wypowiedział się w sprawie kolejnej walki o pas dywizji średniej UFC. Jego zdaniem federacja będzie bardziej skłonna zestawić mistrza Dricusa Du Plessisa z Israelem Adesanyą niż ponownie z Seanem Stricklandem.

Dricus Du Plessis zdobył pas mistrzowski z rąk Seana Stricklanda po zwycięstwie niejednogłośną decyzją na UFC 297. Ostatnio Strickland rozpoczął ofensywę medialną, aby dostać natychmiastowy rewanż i ponownie stanąć przed szansą na tytuł. Innym potencjalnym rywalem dla Du Plessisa jest powracający z kilkumiesięcznej przerwy Israel Adesanya.

Zdaniem Roberta Whittakera, kontrowersje, jakie niesie ze sobą postać Seana Stricklanda, mogą negatywnie wpłynąć na decyzję UFC w jego sprawie. Zapytany w trakcie swojego podcastu MMArcade Podcast o to, kto powinien dostać następną walkę o pas, Whittaker odpowiedział:

Nie wiem, brachu – ja! *śmiech* [Dricusie], wyzwij mnie, ty łamago! Przewiduję, że zestawią go z Izzym [Adesanyą], ponieważ mają ze sobą konflikt personalny z powodu tej całej historii z Afryką.

Jakoś nie mogę uwierzyć, że UFC ponownie postawi na Stricklanda. Myślę, że on jako mistrz nie był dla nich do końca wygodny od samego początku, więc nie sądzę, że jakoś strasznie się spieszą, żeby zestawić ten rewanż [z Du Plessisem]. Sam nie wiem.

Sam Whittaker uległ Dricusowi Du Plessisowi zanim ten został mistrzem – w lipcu 2023 roku przez TKO. Obecnie, po ostatnim świetnym zwycięstwie nad Paulo Costą, liczy na pojedynek właśnie z Seanem Stricklandem:

W pewnym sensie mam nadzieję, że Dricus dostanie Izzy’ego, choćby z tego jedynego powodu, że chcę zawalczyć ze Stricklandem.

Du Plessis jakiś czas temu zwrócił się do fanów na portalu X z pytaniem, przeciw komu spomiędzy Stricklanda i Adesanyi ma bronić swojego tytułu. Fanowskie głosowanie na niemal 50 000 głosów zwyciężył Strickland stosunkiem 60,5% do 39,5%. Wciąż jednak w tej sprawie federacja nie podjęła żadnej oficjalnej decyzji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Arczi1990
Arczi1990

ONE FC
Light Heavyweight

2,545 komentarzy 4,968 polubień

Obojętnie kto byleby odebrali mu ten pas. Może być Izzy, może być Strick.

Odpowiedz polub