Robert Whittaker

Robert Whittaker wyraził zadowolenie, że udało się znaleźć zastępstwo za Khamzata Chimaeva na nadchodzącą galę UFC w Arabii Saudyjskiej. Twierdzi nawet, że Ikram Aliskerov może być trudniejszym dla niego oponentem.

Na gali UFC on ABC 6 w najbliższą sobotę Robert Whittaker miał zmierzyć się z Khamzatem Chimaevem, jednak Chimaev wycofał się z walki z powodu ciężkiej choroby. Z dziewięciodniowym wyprzedzeniem na zastępstwo wszedł Ikram Aliskerov.

Whittaker w rozmowie z MMA Junkie przyznał, że cieszy się, że zastępcę udało się znaleźć i jego walka się odbędzie:

Ta zmiana nadeszła bardzo szybko. Trener odsunął mnie na bok i sprzedał mi newsy o Khamzacie, a w przeciągu kilku godzin mój team i UFC już wymyślili nowego rywala. Nie jestem zawiedziony. Do pewnego stopnia mam farta, bo wciąż mam walkę.

Byłoby o wiele gorzej, gdybym po całej ciężkiej pracy musiał odpuścić. To byłby koszmar. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim zaangażowanym, że ta walka się odbędzie.

„The Reaper” wieści o wycofaniu się Chimaeva otrzymał będąc już w Dubaju, gdzie spędzał ostatni tydzień przygotowań do walki. Przyznał, że początkowo nie wiedział, kim w ogóle jest Ikram Aliskerov, jednak po zapoznaniu się z jego dorobkiem jest pełen podziwu:

Obejrzałem kilka jego walk – jest niebezpieczny. Ma bardzo solidne umiejętności. Zna swoje zalety i korzysta z nich do maksimum. Fakt, że zgodził się na walkę na ostatnią chwilę – mając wiele do zyskania i mało do stracenia, walcząc z kimś z czołowej piątki – świadczy o jego mocnej psychice i oczekuję po nim groźnej, ciężkiej i agresywnej walki.

Jest groźnym, utalentowanym gościem. Kursy przed walką to odzwierciedlają. Rozumiem, jakiego typu walka to będzie. Może być nawet trudniejszym rywalem, niż Chimaev. Jestem gotowy i naładowany.

Australijczyk w kilku ciepłych słowach odniósł się także do Khamzata Chimaeva:

Nie mam do niego żalu. Szczerze – współczuję mu i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, życzę wszystkiego najlepszego. Ostatecznie nasz sport ma dostarczać rozrywki. Rozumiemy to i tak postrzegamy swoich rywali, ale poza oktagonem, poza tymi 15 czy 25 minutami, jesteśmy ludźmi i mam nadzieję, że szybko odzyska zdrowie.

Transmisja gali UFC on ABC 6: Whittaker vs Aliskerov ruszy w najbliższą sobotę (22 czerwca) o godzinie 18:00. Karta główna z pięcioma najważniejszymi walkami rozpocznie się o 21:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

F
Faryzejusz

EFC Africa
Flyweight

2,651 komentarzy 6,100 polubień

Robercik to mój TOP1 ulubionych zawodników w UFC. Nie szczeka, nie pajacuje i spuszcza wpierdole. Oby również taki zafundował kacapowi.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

KSW
Featherweight

4,923 komentarzy 14,597 polubień

Robercik to mój TOP1 ulubionych zawodników w UFC. Nie szczeka, nie pajacuje i spuszcza wpierdole. Oby również taki zafundował kacapowi.

W dodatku wyglada jak Uri Boyka :antonio:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of jut
jut

Bellator
Bantamweight

3,983 komentarzy 21,685 polubień

No pewnie że trudniejszy. Od obsrajewa 80%zawodników jest trudniejszych. Ten naprawdę wyjdzie do walki, bo to, że cipajewowi puszczą zwieracze, było pewne w dniu ogłoszenia zestawienia. Pytaniem tylko było: "jaka tym razem będzie wymówka?".

Odpowiedz 2 polubień