Drysdale

(Foto Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Rozpoznawalny zawodnik i instruktor brazylijskiego jiu-jitsu, Robert Drysdale, najprawdopodobniej będzie zmuszony wycofać się z walki z Ednaldo Oliveirą na UFC 163 w Rio de Janeiro. Powodem wycofania się Amerykanina jest infekcja skórna, której nabawił się trenując w swojej akademii w Las Vegas.

Informację jako pierwszy podał „Las Vegas Review”. Nie jest póki co jasne czy i ewentualnie kto zastąpi Drysdale’a w walce z Oliveirą.

Robert Drysdale jest opiekunem kilku klubów BJJ w Polsce, znany jest między innymi z sukcesu na ADCC w 2007 roku. Debiut w MMA zaliczył w 2010 roku, uzyskując od tego czasu rekord 6-0, z wszystkimi walkami wygranymi przez poddanie w pierwszej rundzie. Walka na UFC 163 miała być jego pierwszą w największej organizacji na świecie.

F. Georgiew
„To gi or not to gi” to jeden z ważniejszych dylematów w jego życiu. Zarywa noce dla walk technicznych i przekrojowych zawodników. Zainteresowany przebiegiem przygotowań na macie i otoczką biznesową. Realista, ze zrozumieniem znosi kompromisy w polskim MMA.

30 KOMENTARZE

 1.  Bardzo szkoda, to była jedna z najciekawszych walk na tej gali, przynajmniej dla mnie.

 2. Przepadł łatwy debiut, może nie być tak lajtowo przy następnym zestawieniu

 3. Razem z Koscheckiem wypadającym z walki z Maią, perspektywa fanów grapplingu na najbliższe miesiące jest nieco mniej kolorowa.

 4. Szkoda, debiut w UFC będzie trzeba odłożyc na inny termin. Oby po kontuzji dostał rywala podobnego kalibru co Oliveria bo w tym zestawieniu widziałem suba na korzyść Drysdale'a

 5. Szkoda bardzo! Na tę walkę najbardziej czekałem bo bardzo lubię Roberta Drysdela. No i całkiem wygodnego rywala miał na debiut, a już może się los drugi las nie uśmiechnąć…
  Ehhh…

 6. 2,5 tygodnia, trochę mało czasu, może gdyby Janek się przygotowywał na WSOF 4 to byłaby duża szansa, że przyjąłby coś takiego. A tak to nie wiem czy nie jest to za mało czasu. Wprawdzie Oliveira to nie jest jakieś super wielkie wyzwanie, no, ale gdyby Błachowicz był po pełnym cyklu przygotowawczym.

  Ale nie powiem, że perspektywa zobaczenia Błachowicza jeszcze przed Omielańczukiem wydaje się bardzo ciekawa. Dwóch reprezentantów w UFC, marzenie :).

 7. Ciekawe, co za infekcję złapał.

  Jak coś poważniejszego, to może być problem dłuższy niż wypadniecie z jednej walki.

 8. odnośnie zastępstwa w osobie Janka – marzenie:) widzę cohones nie śpi i pomaga Joe Silvie robić zestawienia 🙂

  natomiast idąc cały czas w sferze takich marzeń, gdyby dostał taką propozycję powinien bez wahania ją przyjąć. Nawet gdyby przegrał a pokazał się z dość dobrej strony, na pewno nie zostałby od razu zwolniony tylko dostał kolejną walkę. W UFC niestety nie można kalkulować tylko brać to co proponują

 9. Jakiś rodzaj gronkowca, czekam na zdjęcie na Twitterze, żeby ocenić i sklasyfikować 😉 A propozycja dla Janka byłaby naprawdę fajna i byłaby realna, gdyby na zachodzie nagłośniono jakoś fakt, że to on, a nie Kyle miał być rywalem Johnsona na WSOF.

 10. Ajajaj! Właściwie to jedyne co mnie jara na tej gali to Machida vs Davis, występy Linekera i McCalla, i tak trochę ME.

 11. wszystko byłoby możliwe gdyby joe silva miał konto na twitterze 🙂

  ale gdyby miał to by pewnie dostawał więcej spamu niż Dana i Lorenzo razem 🙂

  A oto stara kwestia zainteresowanego:

  “I never pressure anyone to take late-notice fights. I got a bunch of guys who want to fight. If one says no, I will find someone else. No problem.”

  Dragon – Spider – E.Silva – Pettis – Akiyama

 12. Rozpiska znacznie się skiepściła. Średnio mnie to jara, dużo bardziej czekam na Foxa. Jedynie interesują mnie walki: ME, Magalhesa, Leitesa, McCalla, Machida, ale żeby tak specjalnie to tylko dwie ostatnie. 

 13. Tego Barroso Janek załatwia na śniadanie

  Zastępstwo zrozumiałe, gala w Brazylii także zawodnik również z kraju kawy. Przynajmniej walki nie anulowali 

 14. Drysdale otwierałby galę na FB? Nieźle. Myślałem, że wyżej Dana go usadowi. Ale to i tak nie ma znaczenia, do dupy wiadomość bo mega czekałem na jego walkę.

 15. Staph infection,to rodzaj gromkowca skory.Bardzo niebezpieczna choroba.Jej przebieg dokumentowal na swoim profilu Kevin Randleman[dla mlodziezy dodam,byly zawodnik UFC i Pride].W jego przypadku rekonwalescencja zajela mu 2lata.Drysdale chyba czol,ze cos nie tak juz wczesniej,gdyz od poprzedniego poniedzialku nie udzielal klas BJJ[przyszedl tylko na cardio].

 16. Ten Francimar Barroso w przeciwieństwie do Janka ma 3 ostatnie zwycięstwa przed czasem. Póki Błachowicz nie wygra skończy rywala to nie ma co marzyć o ufc.. Danka nie przyjmuje decision winners 😛

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.