Już 5 grudnia na gali Oktagon MMA 19 swoją kolejną walkę stoczy Robert Bryczek (MMA 11-3-0, #7 w Rankingu PL). Polak skrzyżuje rękawice z Samuele Kristoficem (MMA 12-3-0). Będzie to walka wieczoru tego wydarzenia.

Bryczek w ubiegłym roku powrócił do klatki po ponad dwuletniej przerwie. Na gali Oktagon 12 pokonał wtedy jednogłośną decyzją sędziów Mate Kertesza. Pięć miesięcy później 30-latek na punkty przegrał jednak z Leandro Silvą.

22 sierpnia na FEN 29 Bryczek potrzebował zaledwie 73 sekund na znokautowanie Jacka Jędraszczyka i wywalczenie tym samym pierwszego zwycięstwa w Polsce po blisko czteroletniej przerwie. Teraz Bryczek stanie przed szansą pokazanie się szerokiej publiczności w głównej walce słowackiej organizacji.

„Pirat” ostatnie dwie walki zwyciężył. Na Oktagon 12 w 28 sekund posłał na deski Andersona Queiroza, natomiast na Oktagon 14 na punkty zwyciężył z Robertem Pukacem.

W swoim rekordzie Kristofic ma już walkę z Polakiem. Na gali Oktagon 9 w 2018 roku przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Grzegorzem Siwym.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.