Held

Tuż przed znaczącymi rozstrzygnięciami dla polskiego rankingu, które przyniosą najbliższe gale KSW i UFC, przygotowaliśmy aktualizację, która bierze pod uwagę występy Polaków z ostatnich dwóch miesięcy.

W walce na szczycie królewskiej  kategorii #2 Damian Grabowski doznał pierwszej porażki od czterech lat z rąk #1 Marcina Tybury, co poskutkowało zmianą lidera.

W wadze półciężkiej, po szybkiej przegranej na gali X Cage 6 – PLMMA 38 z rąk Hracha Darpinyana, #7 Michal Gutowski notuje spadek o jedno miejsce.

W dziesiątce wagi półśredniej debiutuje reprezentant Arrachionu Olsztyn, #10 Krzysztof Adaszak. Zwycięstwo nad solidnym Ireneuszem Ziółkowskim, potwierdza zwyżkę formy, to już jego piąta wygrana z rzędu.

W wadze lekkiej nastąpiła zmiana lidera. #2 Piotra Halmmanna – po porażce z Gleisonem Tibau – na fotelu lidera zamienia, zwycięzca turnieju Bellatora #1 Marcin Held. #5 Adrian Zieliński z Arrachionu Olsztyn po obronie pasa organizacji PLMMA, notuje awans o jedno miejsce, spychając oczko niżej reprezentanta Silesian Cage Club #6 Mateusza Teodorczyka.

Wagi piórkowej dotknęła jedna zmiana. #8 Bartłomiej Kurczewski z Gracie Barra Łódź wskakuje dwie pozycje wyżej po wygranej walce z Alesem Jezisekiem na KOMMA 1.

W pierwszej piątce wagi koguciej debiutuje reprezentujący Spartakus Rzeszów #4 Kamil Selwa po zwycięstwie nad Szwedem – Emilem Hartsnerem.

Również w rankingu pound for pound mężczyzn nastąpiły przetasowania. Po błyskawicznym zwycięstwie na gali Cage Warriors 72 #8 Mateusz Gamrot zamienia się miejscami ze swoim kolegą klubowym #9 Borysem Mańkowskim. #3 Marcin Tybura po równie szybkim zwycięstwie nad #5 Damianem Grabowskim awansuje aż o pięć oczek. Fotel wicelidera, po deklasacji Particky’ego Freire obejmuje #2 Marcin Held. Zwycięstwa Tybury i Helda spychają #4 Piotra Hallmanna o dwa miejsca.

Ranking PL

32 KOMENTARZE

 1. Mniej więcej się zgadzam, jednak na miejscu #1 p4p dałbym Heldzika. 🙂

 2. A ja z tym rankingiem poczekałbym do KSW 28. Może kilka drobnych zmian by ta gala dokonała. Laughing Ale generalnie, co do zmian, to się zgadzam. Nic bym nie zmienił… 

 3. Można było poczekać kilka dni; UFC Sweden, KSW na zachodnim pomorzu, ten ranking za kilka dni będzie nieważny

 4. Ranking na serio ok, ale jedno mnie tylko zastanawia. Nie jestem w 100 % przekonany co do zamiany miejsc Gamera i Borys w rankigu pound for pound. Wiadomo że Gamer mega prospekt, ale czy już jest lepszy niż jego klubowy kolega, no nie wiem Smile

 5. @Spike 3 polaków jeszcze na ufc tego samego dnia 🙂

  No fakt, powrót Janka do rankingu + może przetasowanie w średniej i lekkiej. Chyba, że redakcja planuje po weekendzie znów wprowadzić zmiany do rankingu. Laughing

 6. Mniej więcej się zgadzam, jednak na miejscu #1 p4p dałbym Heldzika. 🙂

  to samo pomyslaaaaaaaaaaaalem!!!

 7. Podpisuje się pod zmianiami chociaż rzeczywiście można było poczekać do przyszłego tygodnia.

 8. Dlaczego Lasota jest #1 w koguciej? Przecież walczy w muszej.

  Bo na portalu nie ma rankingu muszych, a Lasota wcześniej walczył w koguciej. 

 9. @spike

  Nie trafia do mnie twoje wytłumaczenie tej sytuacji. Mógłbym zaakceptować takie tłumaczenie w przypadku gdyby ostatnia walka Lasoty w koguciej odbyła się w ostatnich 12 miesiącach. Niestety BJ jest nieaktywny w tej wadze od 17 miesięcy więc w rankingu #1 powinien być Świątek.

 10. Gdybyśmy poczekali do przyszłego tygodnia ciężko byłoby to wszystko ogarnąć. Polskie mma na szczęście dostarcza wielu pojedynków więc jest z czym pracować. Uwierzcie, że uzyskanie konsensusu w pewnych przypadkach jest dość trudne. 🙂

 11. Mam nadzieję że Held wyprzedzi Czeczena w p4p

  realne dopiero po zdobyciu passa bellatorra przez Marcina

 12. @spike

  Nie trafia do mnie twoje wytłumaczenie tej sytuacji. Mógłbym zaakceptować takie tłumaczenie w przypadku gdyby ostatnia walka Lasoty w koguciej odbyła się w ostatnich 12 miesiącach. Niestety BJ jest nieaktywny w tej wadze od 17 miesięcy więc w rankingu #1 powinien być Świątek.

  Ale to nie ja ustalam tu zasady i nie tworzę tego rankingu, także nie do mnie te pretensje. Laughing Odpowiadam tylko na Twoje pytanie, bo zdaje mi się, że dokładnie to samo któryś z redaktorów napisał jakiś czas temu odnośnie tej sytuacji. 😉 

 13. Spoko Spike nie mam do ciebie żadnych pretensji. Bo za co? Wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat.

 14. Niech Mamed nacieszy sie swoim 1 miejscem w p4p, bo z oczywistych względów niedługo się z nim pożegna Laughing

 15. Wszystko fajnie, tylko błagam, niech redakcja poprawi te błędy.

  Byki stylistyczne, składniowe, brak sensu (Borys Mańkowski – „a w rewanżu poddał olsztynianin trójkątem nogami w drugiej rundzie” Chyba miało być „poddał olsztynianina”).

  Powtarzanie tych samych zdań w opisie jednego zawodnika (Michał Szuliński – „Niestety, na majowej gali XCage jego marsz w górę rankingu wyhamował Hracho Darpinyan, ale w październiku odbił się po porażce, dzięki wygranej w Rosji z Renatem Lyatifovem. Niestety dla niego, marsz w górę zawodnika Arrachionu zahamował Bartek Fabiński.”).
  Oj ktoś tu chyba był na kacu.

  Opis przy Aslambku też jakiś taki… mało przebojowy 🙂 biorąc pod uwagę jego obecną sytuację.

  No i dajcie w końcu przy opisie Helda jakieś aktualne zdjęcie.
  Wiecie co znaczy Held po holendersku? Bohater 😀

 16. Zgadzam się z rankingiem, ale też myślałem, że uaktualnienie będzie po weekendzie. Jano po wygranej wraca na fotel lidera w półciężkiej bezapelacyjnie. Obyśmy nie czekali na następną aktualizację zbyt długo 🙂

 17. Drwal powinien być mimo wszystko nad Materlą i Grabowskim w p4p z resztą się zgadzam.

  Marcin mógłby być nr 1 gdyby nie wpadka z Jansenem, ewentualne zdobycie pasa automatycznie powinno z niego robić 1, bo wyzwania Mameda w KSW są mierne, bo ci zawodnicy nie bez powodu wypadają z najlepszych organizacji, albo w nich nie są.
  Mayhem

 18. Adrian Zieliński (12-3)

  Ostatnia walka: wygrana (KO) z Adrianem Zielińskim na XCage 6/PLMMA 38, 5/09/14

  hehe

  ale jeśli chodzi o sam  ranking, to jest ok 

 19. Jedyne z czym do konca by sie nie zgodzil to zamiana miejsc Gamrota z Mankowskim. Poza tym to wlasnie ranking pound for pound zawsze najbardziej mnie ciekawi

 20. odnosnie p4p na FB mmarocks

  Najlepszy polski zawodnik MMA, Jan Blachowicz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.