Ranking Polskich zawodników

Ranking MMA na dzień 19.07.2014.

Ranking jest dziełem panelu redaktorów mmarocks.pl. Jest on uaktualniany na bieżąco, w miarę jak sklasyfikowani zawodnicy toczą kolejne walki. W zestawieniach brani są pod uwagę fighterzy aktywni w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, posiadający polskie obywatelstwo lub stale mieszkający w Polsce, trenujący obecnie lub w przeszłości w naszym kraju.

heavy Ranking Polskich zawodników

1. Damian Grabowski (19-1)

damian 007 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Kennym Garnerem na M-1 Challenge 44, 30/11/13
Następna walka: Marcin Tybura na M-1 Challenge 50, 15/08/14
Mimo, że Damian nie wystąpił na PLMMA w Legionowie i tak ubiegły rok był dla niego udany. Trzy zwycięstwa nad solidnymi rywalami i zdobycie pasa czołowej europejskiej organizacji M-1 Global umocniły go na pierwszym miejscu naszego rankingu, któremu lideruje już nieprzerwanie od ponad trzech lat. Teraz Opolanin szykuje się do starcia na szczycie polskiej kategorii ciężkiej z Marcinem Tyburą, które z powodu kontuzji lidera Lutadores przesunięto z marca na sierpień.

2. Marcin Tybura (10-0)

Tybura Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Maro Perakiem na M-1 Challenge 46, 4/04/14
Następna walka: Damian Grabowski na M-1 Challenge 50, 15/08/14
Tybura powraca na fotel wicelidera królewskiej kategorii i nie przestaje zbierać zwycięstw w klatkoringu. Tym razem ofiarą uniejowianina na M-1 Challenge 46 był doświadczony Chorwat Maro Perak, którego Marcin odprawił uderzeniami w trzeciej rundzie. Na drodze do pasa rosyjskiej organizacji przed zawodnikiem z Uniejowa stoi już tylko lider polskiego rankingu Damian Grabowski.

3. Michał Kita (16-7)

kita Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Mike’iem Wesselem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
Po bolesnej wpadce z D.J. Lindermanem w maju, Kita w pełni zrehabilitował się w dwóch w kolejnych walkach. Najpierw w rewanżu w Zabrzu pewnie wypunktował Amerykanina, a na marcowej gali PROMMAC błyskawicznie rozprawił się z Mike’iem Wesselem.

4. Karol Bedorf (10-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Pawłem Nastulą na KSW 24, 28/09/13
Następna walka: KSW 28, 4/10/14
W Łodzi „Coco” został pierwszym mistrzem KSW w kategorii ciężkiej, zatrzymując Pawła Nastulę w dość dramatycznych okolicznościach. Było to jego czwarte zwycięstwo z rzędu, o piąte Bedorf miał powalczyć w Warszawie na KSW 26 w marcu, ale z występu wyeliminował go uraz kręgosłupa. Po kontuzji szczecinianin powróci 4 października na pierwszej gali KSW w swoim rodzinnym mieście.

5. Daniel Omielańczuk (16-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Jaredem Rosholtem na UFC Fight Night, 11/04/14
Następna walka: n/d
Debiut Daniela w UFC dostarczył kibicom trochę nerwów, ale ostatecznie zawodnik Nastula Team wywiózł z Toronto cenne zwycięstwo nad Nandorem Guelmino. Drugi pojedynek dla organizacja Omielańczuka nie był już tak udany, Polak po słabym występie uległ Jaredowi Rosholtowi.

6. Michał Andryszak (12-4)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Konstantinem Erokhinem na Fight Nights 16, 11/07/14
Następna walka: Michał Włodarek na KSW 28, 4/10/14
Po sprawnej wygranej ze Słowińskim, Andryszak niestety nie sprostał w Rosji mocnego Konstantinowi Erkohinowi. Pojedynek z Michałem Włodarkiem na gali w KSW w Szczecinie będzie dla niego okazją do powrotu na drogę zwycięstw.

7. Marcin Różalski (5-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Nickiem Rossborough na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: KSW 28, 4/10/14
Mało kto się spodziewał, że Różal wygra z Amerykaninem, a już tym bardziej gdy w pierwszej rundzie płocczanin był w sporych opałach. Polak przetrwał jednak trudne chwile i w drugiej rundzie odprawił solidnego journeymana, zapewniając sobie debiut w 10. O kolejny skok w rankingu Marcin powalczy na szczecińskim KSW.

8. Mariusz Pudzianowski (7-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Olim Thompsonem na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Chociaż chyba w trudny w to uwierzyć, Mariusz ma już na koncie dwie wygrane z byłymi zawodnikami UFC. Do zeszłorocznego zwycięstwa nad Seanem McCorkle’em w rewanżu, na majowym KSW 27 „Pudzian” po wyrównanym pojedynku pokonał Oliego Thompsona.

9. Jacek Czajczyński (7-6-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Szymonem Bajorem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
Po tym, jak Czajczyńskiemu udało się odprawić z kwitkiem utalentowanych Michała Andryszaka i Michała Pukina, jego passę przerwał Michał Włodarek. W kolejnej walce „Godzilla” udał się aż do Chin, gdzie zremisował z mistrzem Deep Kenem Hasegawą. W pierwszym tegorocznym występie Godzilla pokonał kolejnego znacznie młodszego rywala w osobie Szymona Bajora.

10. Adam Maciejewski (12-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) ze Scottem Houghem na XFO 51, 31/05/14
Następna walka: n/d
Cztery pewne zwycięstwa od czasu powrotu do startów zapewniły „Maji” powrót do dziesiątki rankingu. Ostatnio Maciejewski pojawił się w klatce pod koniec maja na gali XFO w Chicago gdzie łatwo poddał Scotta Hougha. Niestety odniesiony w tym starciu uraz nie pozwolił mu na występ na TFL 5 w Lublinie.

11. Szymon Bajor (13-5), 12. Paweł Nastula (5-5), 13. Tomasz Kowalkowski (3-0), 14. Bogusław Zawirowski (3-1), 15. Marcin Prachnio (3-1)

ltheavy Ranking Polskich zawodników

1. Tomasz Narkun (9-1)

Narkun1 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Charlesem Andrade na KSW 27, 13/05/14
Następna walka: n/d
Trzy zeszłoroczne wygrane Narkuna otworzyły mu drogę do angażu w KSW. W debiucie „Żyrafa” zgodnie z oczekiwaniami bez żadnych kłopotów rozprawił się z dużo mniejszym Brazylijczykiem Andrade, jednocześnie zgłaszając swoją gotowość do walki o pas KSW.

2. Karol Celiński (11-5-1)

Celinski Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Goranem Reljicem na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
Po kontrowersyjnym remisie na MMA Attack 3 Celiński udowodnił w rewanżu z Michałem Fijałką, że to on powinien być wyżej wśród najlepszych polskich półciężkich. Niestety w debiucie w KSW „Cebula” bardzo nieznacznie uległ na punkty Goranowi Reljicowi.

3. Michał Fijałka (11-4-1)

Michal Fijalka autor Bartek Reimann e1397384494936 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Nikolaiem Boyarchukiem na Arenie Berserkerów 6, 7/06/14
Następna walka: n/d
Po trzech walkach bez wygranej, Fijałka wreszcie odniósł zwycięstwo, poddając Mateusza Ostrowskiego w Szczecinie. Kolejne dwa zwycięstwa „Sztanga” dopisał do rekordu na tegorocznych Arenach Berserkerów, chociaż jego rywale pozostawiali sporo do życzenia.

4. Michał Pasternak (10-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Hracho Darpinyanem na PLMMA 35, 7/06/14
Następna walka: n/d
Po serii zwycięstw nad słabszymi rywalami, Pasternak podszedł do trudnego testu jakim było starcie z cenionym w Europie Darpinyanem. Zawodnika Mirosława Oknińskiego zdał go znakomicie, wygrywając z Ormianinem na punkty.

5. Maciej Browarski (11-6)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Tomaszem Janiszewski na Arenie MMA, 9/05/14
Następna walka: n/d
Po nieudanej końcówce zeszłego roku, Browarski odbił się w obecnym. Tradycyjnie już walki Chorzowianina były niezwykle wyrównane, ale udało mu się zwyciężyć Ireneusza Cholewę w lutym i Tomasza Janiszewskiego w maju.

6. Michał Gutowski (8-6)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Martinem Zawadą na PLMMA 31, 12/04/14
Następna walka: XCage 6/PLMMA 38, 5/09/14
Gutowski po trzech porażkach z rzędu, odbił się w dwóch kolejnych występach. Najpierw pokonał Marcina Wójcika w październiku, a sezon zakończył zdobyciem pasa PLMMA w wadze półciężkiej po ponownej wygranej z Maciejem Browarskim. Niestety w pierwszej obronie pasa został doszczętnie rozbity przez Martina Zawadę.

7. Tomasz Kondraciuk (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Łukaszem Klingerem naPro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
„Tomaj” jest niepokonany od czasu przejścia do kategorii półciężkiej i nie zmieniło się to nawet w starciu z wcześniej niepokonanym Łukaszem Klingerem na PROMMAC. Po tak efektownym nokaucie zawodnik z Ankosu wreszcie nie powinien narzekać na brak ofert.

8. Tomasz Janiszewski (5-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Maciejem Browarskim na Arenie MMA, 9/05/14
Następna walka: n/d
Passę zwycięstw Janiszewskiego po powrocie do startów przerwał na Arenie MMA Maciej Browarski. Zawodnik S4 Fight Club był w tym starciu jednak o krok od wygranej i tylko niesamowicie mocna szczęka chorzowianina pozbawiła go wygranej.

9. Łukasz Klinger (6-1)

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Tomaszem Kondraciukiem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
Passę sześciu wygranych z rzędu Klingera zastopował na PROMMAC Tomek Kondraciuk. Teraz pewnie Łukasz spróbuje się odbudować na jednej z angielskich gal.

10. Przemysław Mysiala

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Lloydem Clarksonem na Heat Sports 1, 12/10/14
Następna walka: n/d
Pod koniec zeszłego roku Mysiala odbił się po trzech porażkach z rzędu, wygrywając ze słabym Lloydem Clarksonem. Na razie nie wiadomo kiedy „Misiek” powróci do walk.

11. Marcin Gułaś (5-4-1), 12. Ireneusz Cholewa (9-5-2), 13.  Adam Okniński (4-1), 14. Bartosz Rogacki (5-0-1), 15. Łukasz Kapsa (3-0)

middle Ranking Polskich zawodników

1. Mamed Chalidow (28-4-2)

 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Maiquelem Falcao na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: KSW 29
Od marca 2011 Mamed zanotował osiem kolejnych zwycięstw na KSW i chociaż za każdym razem miał całkiem mocnych rywali, ani przez moment nie był zagrożony. W walce na KSW 27 wydawało się nawet, że to Falcao nieznacznie przeważa, ale pod koniec rundy Brazylijczyk musiał klepać balachę Chalidowa podobnie jak jego poprzedni rywale.

2. Michał Materla (20-4)

materla1 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Jayem Silvą na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
Znakomita passa zwycięstw Michała została brutalnie przerwana przez Jaya Silvę na łódzkiej gali KSW 24. Materla zrewanżował się Amerykaninowi na KSW 26 i chociaż nie skończył walki przed czasem to po ostatnim gongu nie było wątpliwości, że trylogia powinna zostać zapisana jemu.

3. Tomasz Drwal (21-4-1)

tomas drwal Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Delsonem Heleno naPro MMA Challenge, 1/03/14
Następna walka: n/d
Tomasz powrócił w wielkim stylu na MMA Attack 3. Rozbicie i poddanie Wesa Swofforda zajęło „Gorylowi” dokładnie trzy minuty. Po odwołaniu MMA Attack 4, Drwal związał się z nową organizacją Pro MMA Challenge, dla której w walce wieczoru efektownie znokautował Delsona Heleno.

4. Krzysztof Jotko (14-1)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Magnusem Cedenbladem na UFC Fight Night: Mousasi vs Munoz, 31/05/14
Następna walka: n/d
Po udanym debiucie w UFC, niestety w drugim występie dla największej organizacji na świecie Krzysiek zanotował porażkę z Magnusem Cedenbladem. Na razie nie wiadomo kiedy podopieczny trenera Oknińskiego powróci do walk.

5. Bartosz Fabiński (10-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Alexeiem Repalovem na Fighters Arenie 9, 8/06/14
Następna walka: n/d
Po udanej kampanii pod koniec zeszłego roku, Fabiński musiał zaznać smaku porażki w starciu z Wendresem Carlosem. Jednak już dwa tygodnie później wychowanek Robera Jocza gładko rozprawił się z Michałem Szulińskim, przed końcem czerwca zdążył pokonać jeszcze solidnego Gregora Herba i słabszego Białorusina Repalova.

6. Piotr Strus (9-3-1)

Ostatnia Walka: remis z Abu Azaitarem na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Skazywany na pożarcie w starciu z Horwichem, Strus wypunktował bardzo doświadczonego Amerykanina na gali we Wrocławiu. W pierwszym występie w 2014 jednak nie sprostał walczącemu o powrót do UFC Karlosowi Vemoli, a ponownie skazywany na pożarcie zremisował z Abu Azaitarem na KSW 27.

7. Oskar Piechota (5-0-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Mattia Schiavolinem na PROMMAC: PPW, 27/06/14
Następna walka:
Utalentowany wychowanek Zbyszka Tyszki debiutuje w dziesiątce po pewnej wygranej nad Schiavolinem na gali PROMMAC w Lublinie. Piechota odprawił Włocha ciosami w drugiej rundzie i na razie czeka na kolejne oferty startów.

8 Michał Szuliński (9-4-1)

Ostatnia Walka: przegrana (decyzja) z Bartoszem Fabińskim na PLMMA 29, 8/03/14
Następna walka: n/d
Michał przebojem wdarł się do rankingu po efektownych wygranych z Czechami Reindersem i Kuzelą. Niestety, na majowej gali XCage jego marsz w górę rankingu wyhamował Hracho Darpinyan, ale w październiku odbił się po porażce, dzięki wygranej w Rosji z Renatem Lyatifovem. Niestety dla niego, marsz w górę zawodnika Arrachionu zahamował Bartek Fabiński.

9. Adam Zając (7-1-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rafałem Lewoniem na Rundzie 3, 16/11/13
Następna walka: n/d
Po niezłym ubiegłym roku, ten nie zaczął się dla Zająca najlepiej. Poważna kontuzja, która wyeliminowała go ze starcia z Chmielewskiem stawia jego dalszą karierę pod sporym znakiem zapytania.

10. Piotr Wawrzyniak (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Antonim Chmielewskim na PROMMAC: PPW, 27/06/14
Następna walka: n/d
Po długiej przerwie w startach oraz pomimo poważnej kontuzji kolana Piotr Wawrzyniak wypunktował weterana Antoniego Chmielewskiego w walce wieczoru gali PROMMAC w Lublinie. Co prawda teraz Piotra czeka dłuższa przerwa w startach i rehabilitacja kolana, ale na razie wskakuje do dziesiątki.

11. Antoni Chmielewski (26-12), 12. Kacper Karski (5-2), 13. Łukasz Bieńkowski (3-0), 14. Andrzej Grzebyk (7-2) 15. Marcin Naruszczka (12-5)

welter Ranking Polskich zawodników

1. Borys Mańkowski (15-5-1)

borys mankowski Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Aslambekiem Saidovem na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Kontuzja kostki w pojedynku z Saidovem wyłączyła Borysa z występów na kilka miesięcy. Powrót podopiecznego Andrzeja Kościelskiego był więcej niż udany. Poznaniak na KSW 24 nie dał żadnych szans Benowi Lagmanowi, a w rewanżu poddał olsztynianin trójkątem nogami w drugiej rundzie.

2. Aslambek Saidow (15-4)

saidov Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Borysem Mańkowskim na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Na KSW 25 Saidov po raz pierwszy obronił tytuł zdobyty w pojedynku z Mańkowskim. W rewanżu z zawodnikiem z Poznania reprezentant Arrachionu stracił jednak pas i będzie musiał teraz pracować na prawo do trzeciej walki z Borysem.

3. Rafał Moks (9-6)

Moks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Luizem Cado Simonem na KSW 25, 7/12/13
Następna walka: Daniel Acacio na KSW 28, 4/10/14
Moks trzykrotnie wychodził w zeszłym roku do walki i trzykrotnie dusił rywali gilotynami. Najdłużej przed poddaniem ze stron Rafała bronił się Marcin Naruszczka, najkrócej Luiz Cado Simon na KSW 25. Na razie powrót Berserkera do walk odłożyła kontuzja barku.

4. Marcin Bandel (12-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Musą Jangubaevem na La Familia FC, 3/05/14
Następna walka: n/d
Kiedy Marcin Bandel nie urywa nóg swoimi firmowymi skrętówkami, poddaje rywali balachami i omoplatami. W swoim ostatnim pojedynku Łodzian poddał Musę Jangubaeva, co zaowocowało kontraktem z UFC gdzie Marcin jest już szóstym Polakiem.

5. Paweł Żelazowski (7-0)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Pierre’em Chretienem na PLMMA 37, 27/06/14
Następna walka: PLMMA 41, 25/10/14
Żelazowski zażegnał już problemy z kontuzją dłoni i w swoim powrocie do startów odklepał solidnego Francuza Pierre’a Chretiena. Według zapowiedz PLMMA zawodnik z Białej Podlaskiej będzie bronił pasa w wadze półśredniej w październiku w Legionowie.

6. Paweł Pawlak (10-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Peterem Sobottą na UFC Fight Night, 31/05/14
Następna walka: n/d
Po serii zwycięstw na lokalnych galach w Polsce, na razie UFC nie okazało się przyjazne dla Pawlaka. Łodzianin po bezbarwnym występie uległ Peterowi Sobocie na berlińskim UFC.

7. Rafał Błachuta (9-3)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Patrickiem Vallee na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Błachuta pozostawał nieaktywny prawie rok, ale jak już pojawił się w ringu KSW to ładnym poddaniem odklepał Roberta Radomskiego. Niestety w kolejnym występie nie sprostał mało znanemu Rosjaninowi Zhemukhovowi na gali w Sankt Petersburgu, by na KSW 27 poddać journeymana Patricka Vallee.

8. Kamil Szymuszowski (10-4)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Ireneuszem Ziółkowskim na Arenie Berserkerów 6, 7/06/14
Następna walka: XCage 6/PLMMA 38, 5/09/14
Przejście z kategorii średniej do półśredniej okazało się strzałem w dziesiątkę dla zawodnika Gracie Barra Łódź. „Szymek” w styczniu brutalnie odprawił Radosława Żaglewskiego, a w pojedynkach z mocnymi Danielem Skibińskim i Irkiem Ziółkowskim zapisał na swoim koncie pewne wygrane na punkty.

9. Albert Odzimkowski (7-1)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Michaelem Lebout na PROMMAC: Po prostu walcz!, 27/06/14
Następna walka: n/d
Wygrana Odzimkowskiej w turnieju Areny Berserkerów zaowocowała kontraktem z PROMMAC. Niestety w debiucie „Złoty” nie dał rady Francuzowi Lebout i w Lublinie musiał po raz pierwszy w karierze przełknąć gorycz porażki.

10. Damian Milewski (3-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Tyago Moreirą na Pro MMA Challenge, 1/03/14
Następna walka: n/d
Damian Milewski to jedno z największych odkryć zeszłego roku. Podopieczny Tomasza Drwala najpierw łatwo poddał Żabę na MMA Attack 3, a później dał świetną walkę z Nobregą na Fighters Arenie. Niestety na PROMMAC 1 krakowianin musiał uznać wyższość innego Brazylijczyka Tyago Moreiry.

11. Krzysztof Adaszak (4-3), 12. Patryk Rogóż (8-0), 13. Robert Radomski (11-3), 14. Artur Piotrowski (5-1), 15. Damian Biłas (5-0)

light Ranking Polskich zawodników

1. Piotr Hallmann (15-2)

Hallmann Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Yves’em Edwardsem na UFC Fight Night, 7/06/14
Następna walka: n/d
W dwóch z trzech swoich występów w „lidze mistrzów” MMA Hallmann nie tylko wygrywał przez poddanie, ale zgarniał obfite bonusy finansowe. Zwycięstwa i perspektywa treningów w USA pozwalają z optymizmem patrzeć na jego przyszłość w UFC.

2. Marcin Held (19-3)

marcin held Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Nate’em Jollym na Bellatorze 120, 17/05/14
Następna walka: n/d
Po raz kolejny finał turnieju w wadze lekkiej z udziałem Marcina musiał zostać przełożony z przyczyn niezależnych od naszego rodaka. Na szczęście na Bellatorze 120 Marcin dostał zastępczego rywala w osobie Nate’a Jolly’ego, którego jak dwóch poprzednich odklepał w parterze.

3. Mateusz Gamrot (6-0)

Gamrot Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Jeffersonem George’em na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Po cennej wygranej nad Andre Winner, znacznie mniej znany Jefferson George sprawił podopiecznemu Andrzeja Kościelskiego chyba więcej problemów. Ostatecznie to Polak wysoko wygrał na punkty, zapisując na swoje konto już szóste zawodowe zwycięstwo.

4. Łukasz Sajewski (13-0)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Igorem Egorovem na Colisseum FC 3, 25/05/14
Następna walka: Leonardo Santos na UFC Fight Night: Silva vs. Arlovski, 13/09/14
Serię trzech wygranych z rzędu, Łukasz przedłużył w pierwszym tegorocznym starciu. Na Colisseum FC 3 Sajewski w pięknym stylu rozprawił się z Rosjaninem Egorovem, najpierw posyłając go na deski, a później zakładając mu firmową balachę. Dzięki tej wygranej Łukasz trafił do UFC, gdzie w debiucie czeka na niego Brazylijczyk Leo Santos.

5. Mateusz Teodorczuk (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Paulem Redmondem na Cage Warriors 63, 31/12/13
Następna walka: n/d
Po pechowych perypetiach w praktycznie całym 2013 roku, Mateusz wreszcie powrócił do walk i to w nie byle jakim stylu. Podopiecznym Tomasza Brondera na sylwestrowej gali Cage Warriors fantastyczną anakondą odklepał Paula Redmonda, zdobywając bonus za poddanie wieczoru. 2014 rok Mateusz miał rozpocząć od starcia z Vasilim Fedorychiem w Jastrzębiu, ale znowu zabrakło mu szczęścia i w trakcie przygotowań uszkodził dłoń.

6. Adrian Zieliński (11-3)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Niko Puhakka na PLMMA 32, 10/05/14
Następna walka: Marian Ziółkowski na PLMMA 41, 25/10/14
W swojej pierwszej obronie pasa PLMMA Zieliński dostał naprawdę trudnego rywala. Po wyrównanym boju olsztynianin odprawił jednak Niko Puhakkę ku uciesze lokalnej publiczności na drugiej gali Warmia Heroes. W drugiej obronie tytułu rywalem Adriana będzie Marian Ziółkowski.

7. Łukasz Chlewicki (12-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Łukaszem Rajewskim na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Po prawie dziesięciu latach Chlewicki powrócił pod skrzydła KSW na majowej gali w Trójmieście. Znacznie młodszy Łukasz Rajewski napsuł „Saszce” sporo krwi w pierwszej rundzie ich pojedynku, ale później doświadczony zawodnik z Włocławka już kontrolował przebieg wydarzeń w klatce i to jego ręka powędrowała w górę.

8. Kamil Gniadek (7-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Alanem Langerem na Arenie Berserkerów 6, 7/06/14
Następna walka: Jakub Kowalewicz na KSW 28, 4/10/14
Zmiana klubu z Linke Gold Team na Berserkers Team wyraźnie posłużyła Gniadkowi. „Undertaker” w znakomitym stylu wygrał drugą połówkę turnieju Areny Berserkerów, zapewniając sobie tym samym start na KSW 28 przeciwko Kubie Kowalewiczowi.

9. Kerim Abzailov (9-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Alanem Langerem na Warmia Heroes 2, 10/05/14
Następna walka: XCage 6/PLMMA 38,
Po różnych perypetiach z odwołanymi walkami Kerim miał już prawie półtoraroczną przerwę w startach. Na szczęście reprezentant Bastionu wreszcie zawalczył na drugiej Warmia Heroes w Olsztynie, gdzie zastopował w pierwszej rundzie Alana Langera.

10. Marian Ziółkowski (9-2-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Tomaszem Nebelingiem na TFL 5 / PLMMA 36, 20/06/14
Następna walka: Adrian Zieliński na PLMMA 41, 25/10/14
Mimo majowych matur Ziółkowski zaliczył w tym roku dwa pojedynki, oba wygrane: rewanż z Jackiem Kreftem i starcie z Tomaszem Nebelingiem. W październiku wychowanek Mirosława Oknińskiego wreszcie zawalczy o pas PLMMA przeciwko Adrianowi Zielińskiemu.

11. Jakub Kowalewicz (3-1), 12. Alan Langer (6-5), 13. Paweł Kiełek (4-0), 14. Marcin Pionke (6-1-1), 15. Jacek Kreft (4-1)

feather Ranking Polskich zawodników

1. Krzysztof Klaczek (7-2)

Klaczek2 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Alesem Jezisekiem na Fighters Arenie 9, 8/06/14
Następna walka: n/d
Po rocznej nieobecności i odwołaniu MMA Attack 4, zawodnik z Konina wreszcie pokazał się polskiej publiczności. Klaczek w grudniu pewnie pokonał Mariusza Abramiuka, a w czerwcu nie dał żadnych szans Alesowi Jeziskowi.

2. Artur Sowiński (14-7)

Sowinski1 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (DQ) z Anzorem Azhievem na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
Pech zdaje się nie opuszczać zawodnika z Radzionkowa. Po łatwym zwycięstwie nad Michalem Kozmerem, debiut „Kornika” w kategorii piórkowej nie tylko zakończył się wynikiem no contest, ale też przysporzył Arturowi złamany nos. Wygrana w rewanżu przez dyskwalifikację na pewno też nie zadowoliła Sowińskiego.

3. Anzor Azhiev (4-1)

Anzor Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (DQ) z Arturem Sowińskim na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: KSW 28, 4/10/14
Młody Czeczen z przytupem otworzył kategorię piórkową w KSW, brutalnie nokautując Czecha Pavla Svobodę. Niestety, jego pojedynek z Arturem Sowińskim po feralnym faulu nie znalazł rozstrzygnięcia, a rewanż zakończył się dla niego jeszcze gorzej bo dyskwalifikacją.

4. Marcin Wrzosek (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Arnoldem Allenem na CWFC 69, 7/06/14
Następna walka: n/d
Po uporaniu się ze świnką, Wrzosek powrócił do angielskich klatek, gdzie na mocno obsadzonej gali Cage Warriors 69 po bardzo dobrym pojedynku pokonał na punkty wcześniej niepokonanego Arnolda Allena. Na razie nie wiadomo kiedy „Polski Zombie” ponownie wyjdzie do walki.

5. Kamil Łebkowski (9-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rafałem Czechowskim na PLMMA 28, 15/02/14
Następna walka: PLMMA 40, 18/10/14
„Bomba” najpierw zdobył w zeszłym roku pas PLMMA w wadze piórkowej, a w lutym w pięknym stylu rozprawił się z Rafałem Czechowskim na organizowanej przez siebie gali w Bieżuniu. Łebkowski ma po raz pierwszy bronić pasa na gali PLMMA 40, 18 października w Białymstoku.

6. Arbi Shamaev (7-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Helsonem Henriquesem na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
W drugim występie w kategorii piórkowej Shamaev fantastycznym trójkątem nogami odklepał Tomasza Zawadzkiego na gali Ełku. W kolejnym już w KSW Arbi pewnie wypunktował Helsona Henriquesa i zapewne jesienią powróci do startów w największej polskiej organizacji.

7. Filip Wolański (6-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Aleksandrem Rajacicem na TFL 5 / PLMMA 36, 20/06/14
Następna walka: n/d
Po jednej z ciekawszych walk w ostatnim czasie w polskim MMA Filip Wolański wypunktował wymagającego Serba Rajacica. Dzięki tej wygranej młody zawodnik z Grapplingu Kraków debiutuje w dziesiątce.

8. Mariusz Abramiuk (7-3-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Krzysztofem Klaczkiem na Gladiator Arenie, 14/12/13
Następna walka: n/d
Abramiuk po półtorarocznej przerwie w startach zanotował remis przeciwko Grabarkowi na Nocy Gladiatorów w Świeciu i znakomite zwycięstwo nad Johnem Cullenem w Szkocji. W grudniu nie sprostał jednak świetnie dysponowanemu Klaczkowi w na gali w Pyrzycach.

9. Damian Stasiak (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Łukaszem Grochowskim na 3F: Extreme Fight Cage, 25/01/14
Następna walka: n/d
Karateka z Aleksandrowa Łódzkiego zwycięstwem w turnieju w Ełku odbił się po dwóch porażkach w Rosji. Stasiak pewnie pokonał jednego wieczoru trzech rywali i dzięki temu powrócił do czołówki polskiej wagi piórkowej.

10. Bartłomiej Kurczewski (6-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mikhailem Korobkovem na Colisseum FC 3, 25/05/14
Następna walka: n/d
Po sporych problemach ze znalezieniem walk, Kurczewski wybrał się do Rosji na pojedynek z Mikhailem Korobkovem. Niestety podopieczny Marcina Rogowskiego nie sprostał Rosjaninowi na dystansie trzech rund.

11. Sebastian Romanowski (8-3-1), 12. Janusz Staszewski (5-1-1), 13. Sebastian Grabarek (6-4-3), 14. Kamil Maroń (5-1), 15. Rafał Czechowski (4-2)

bantam Ranking Polskich zawodników

1. Marcin Lasota (8-0)

lasota Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Paulem Marinem na Cage Warriors Fight Night 10, 28/03/14
Następna walka: n/d
Starcie Lasoty z Tymoteuszem Świątkiem wyjaśniło, kto obecnie zasługuje na numer jeden w najniższej rozgrywanej w Polsce wadze. W tym roku podopieczny Marcina Rogowskiego wreszcie zadebiutował w Cage Warriors w wadze muszej i jest o krok od starcia o pas tej cenionej organizacji.

2. Tymoteusz Świątek (14-2)

Omen160x240 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Martinem Foudą na FEN 3, 28/08/14
Następna walka: n/d
Po drugiej porażce w zawodowej karierze, Świątek nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu. Nokaut „Omena” na Martinie Foudzie z gali FEN może śmiało kandydować do Heraklesa za nokaut obecnego roku.

3. Damian Szmigielski (4-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mateuszem Juszczakiem na Slugfest 1, 5/04/14
Następna walka: n/d
Do dwóch wygranych w ubiegłym roku, Szmigielski jak na razie dorzucił dwie w obecnym. Na walentynkowej gali w Jastrzębiu podopieczny Marcina Rogowskiego w ładnym stylu zastopował Ukraińca Mykhailiva, a w kwietniu pewnie wypunktował Mateusza Juszczaka w Witkowie.

4. Dawid Pasternak (4-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mateuszem Rajewskim na PLMMA 31, 12/04/14
Następna walka: Łukasz Grochowski na PLMMA 42, 6/11/14
W swoim pierwszym występie w tym roku zawodnik z Gniezna stoczył znakomity i zwycięski bój z Mateuszem Rajewskim o pas PLMMA w wadze koguciej. W pierwszej obronie tytułu rywalem Pasternaka będzie Łukasz Grochowski.

5. Ibrahim Barkinoev (3-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Adrianem Bieranowskim na PLMMA 34, 23/05/14
Następna walka: PLMMA 41, 25/10/14
Balansujący między kategoriami muszą i kogucią Barkinoev debiutuje w rankingu po punktowej wygranej nad utalentowanym Adrianem Bieranowskim na gali PLMMA w Iławie. Zobaczymy czy w kolejnych pojedynkach Czeczen z teamu Okniński MMA będzie walczył do 57 czy 61 kilogramów.

p4p Ranking Polskich zawodników

1. Mamed Chalidow (28-4-2)

2. Piotr Hallmann (15-2)

3. Damian Grabowski (19-1)

4. Marcin Held (19-3)

5. Michał Materla (20-4)

6. Marcin Tybura (10-0)

7. Tomasz Drwal (21-4-1)

8. Borys Mańkowski (15-5-1)

9. Mateusz Gamrot (6-0)

10. Michał Kita (16-7)

p4pw Ranking Polskich zawodników

1. Joanna Jędrzejczyk (7-0)

2. Karolina Kowalkiewicz (5-0)

3. Agnieszka Niedźwiedź (7-0)

4. Lena Tkhorevska (3-1)

5. Martyna Czech (1-0)