Ranking Polskich zawodników

Ranking MMA na dzień 9.10.2014.

Ranking jest dziełem panelu redaktorów mmarocks.pl. Jest on uaktualniany na bieżąco, w miarę jak sklasyfikowani zawodnicy toczą kolejne walki. W zestawieniach brani są pod uwagę fighterzy aktywni w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, posiadający polskie obywatelstwo lub stale mieszkający w Polsce, trenujący obecnie lub w przeszłości w naszym kraju.

heavy Ranking Polskich zawodników

1. Marcin Tybura (11-0)

Tybura Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Damianem Grabowskim na M-1 Challenge 50, 15/08/14
Następna walka: Denis Smoldarev na M-1 Challenge 53, 11/11/14
W starciu najlepszych polskich ciężkich w rosyjskim klatkoringu, Tybura nie pozostawił złudzeń, że to on jest numerem jeden w Polsce. Zawodnik z Uniejowa błyskawicznie poddał Damiana Grabowskiego, odbierając mu tytuł mistrza M-1 w królewskiej kategorii. Na listopadowej gali w Pekinie czeka na niego również niepokonany Estończyk Denis Smoldarev.

2. Damian Grabowski (19-2)

damian 007 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Marcinem Tyburą na M-1 Challenge 50, 15/08/14
Następna walka: Konstantin Gluhov na M-1 Challenge 53, 11/11/14
Powrót po kontuzji i bratobójczy pojedynek z Tyburą przyniósł Pitbullowi z Opola drugą zawodową porażkę. Grabowski będzie miał okazję szybko powrócić na zwycięskie tory, gdy na listopadowej gali M-1 w Chinach zmierzy się z dobrze znanym Łotyszem Konstantinem Gluhovem.

3. Michał Kita (16-7)

kita Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Mike’iem Wesselem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: Phil de Fries na PROMMAC 2, 15/11/14
Po bolesnej wpadce z D.J. Lindermanem w maju, Kita w pełni zrehabilitował się w dwóch w kolejnych walkach. Najpierw w rewanżu w Zabrzu pewnie wypunktował Amerykanina, a na marcowej gali PROMMAC błyskawicznie rozprawił się z Mike’iem Wesselem. W listopadzie Zabrzanin powróci na drugiej gali PROMMAC.

4. Karol Bedorf (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rollesa Gracie na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
W Łodzi „Coco” został pierwszym mistrzem KSW w kategorii ciężkiej, zatrzymując Pawła Nastulę w dość dramatycznych okolicznościach. W pierwszej obronie tytułu w rodzinnym Szczecinie Bedorf nie dał szans Rollesowi Gracie, stopując Brazylijczyka jeszcze szybciej niż polskiego judokę.

5. Daniel Omielańczuk (16-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Jaredem Rosholtem na UFC Fight Night, 11/04/14
Następna walka: Soa Palelei na UFC Fight Night, 8/11/14
Debiut Daniela w UFC dostarczył kibicom trochę nerwów, ale ostatecznie zawodnik Nastula Team wywiózł z Toronto cenne zwycięstwo nad Nandorem Guelmino. Drugi pojedynek dla organizacja Omielańczuka nie był już tak udany, Polak po słabym występie uległ Jaredowi Rosholtowi.

6. Michał Włodarek (6-0)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Michałem Andryszakiem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
„Komar” nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu po ponad rocznej przerwie w startach. W debiucie w KSW Włodarek błyskawicznie odprawił Michała Andryszaka, zgłaszając jednocześnie akces do najwyższych celów w dywizji ciężkiej KSW.

7. Marcin Różalski (5-3)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Peterem Grahamem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Mało kto się spodziewał, że Różal wygra z Nickiem Rossborough, a jeszcze mniej wierzyło w jego wygraną z Grahamem. Mimo, to płocczanin bardzo dobrze radził sobie z bardziej utytułowanym kickbokserem, do momentu gdy jego kolano odmówiło posłuszeństwa i starcie zakończyło się porażką przez kontuzję.

8. Michał Andryszak (12-5)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Michałem Włodarkiem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Po sprawnej wygranej ze Słowińskim, Andryszak niestety nie sprostał ani Konstantinowi Erokhinowi, ani Włodarkowi. Obu uległ już w pierwszych sekundach walki, a jego odporność na ciosy nie wróży mu najlepiej w kontekście dalszych startów.

9. Mariusz Pudzianowski (7-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Olim Thompsonem na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: Paweł Nastula na KSW 29, 6/12/14
Chociaż chyba w trudny w to uwierzyć, Mariusz ma już na koncie dwie wygrane z byłymi zawodnikami UFC. Do zeszłorocznego zwycięstwa nad Seanem McCorkle’em w rewanżu, na majowym KSW 27 „Pudzian” po wyrównanym pojedynku pokonał Oliego Thompsona. Na ostatniej gali KSW  tym roku zawodnik z Białej Rawskiej zmierzy się w oczekiwanym starciu z Pawłem Nastulą.

10. Jacek Czajczyński (7-7-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Zelimkhanem Umievem na AC Berkut 10, 4/10/14
Następna walka: n/d
Po stosunkowo udanym 2013 roku, w pierwszym tegorocznym występie Godzilla pokonał kolejnego znacznie młodszego rywala w osobie Szymona Bajora, był roku później zanotować kolejną porażkę, tym razem przeciwkwo Zelimkhanowi Umievowi.

11. Szymon Bajor (14-5), 12. Adam Maciejewski (12-5-1), 13. Łukasz Parobiec (9-3), 14. Robert Maruszak (2-1), 15. Bogusław Zawirowski (3-1)

ltheavy Ranking Polskich zawodników

1. Jan Błachowicz (18-3)

JanBlachowicz Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Ilirem Latifim na UFC Fight Night: Nelson vs Story, 4/10/14
Następna walka: n/d
Długo oczekiwany debiut Janka Błachowicza w UFC potoczył się dla niego wyśmienicie. Powracający po bardzo długiej przerwie zawodnik, już w drugiej minucie walki odprawił solidnego Ilira Latifiego, wprowadzając w zakłopotanie zagranicznych redaktorów, którzy dawali mu niewielkie szanse na wygraną. Tym samym cieszynianin powraca na należne mu miejsce numer jeden w polskiej wadze półciężkiej.

2. Tomasz Narkun (9-1)

Narkun1 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Charlesem Andrade na KSW 27, 13/05/14
Następna walka: Goran Reljic na KSW 29, 6/12/14
Trzy zeszłoroczne wygrane Narkuna otworzyły mu drogę do angażu w KSW. W debiucie „Żyrafa” zgodnie z oczekiwaniami bez żadnych kłopotów rozprawił się z dużo mniejszym Brazylijczykiem Andrade, dużo trudniejsze zadanie czeka na niego podczas KSW 29 w Krakowie, gdzie zmierzy się z doświadczonym Goranem Reljicem.

3. Karol Celiński (11-5-1)

Celinski Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Goranem Reljicem na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: Tomasz Kondraciuk na KSW 29, 6/12/14
Po kontrowersyjnym remisie na MMA Attack 3 Celiński udowodnił w rewanżu z Michałem Fijałką, że to on powinien być wyżej wśród najlepszych polskich półciężkich. Niestety w debiucie w KSW „Cebula” bardzo nieznacznie uległ na punkty Goranowi Reljicowi. Zawodnik z Arrachionu będzie mógł się odkuć w starciu z Tomaszem Kondraciukiem na KSW 29.

4. Marcin Prachnio (5-1)

Ostatnia walka: wygrana (KO) ze Stipe Bekavacem na FFC 14, 3/10/14
Następna walka: n/d
Co prawda Prachnio najpierw zrobił sporo zamieszania w polskich mediach nie sukcesami w walkach, a utarczkami słownymi z Marcinem Różalskiego, ale nie można lekceważyć jego niedawnej wygranej z Bekavacem. Polak trenujący w Holandii brutalnymi kolanami odprawił jednego z najlepszych europejskich półciężkich i dzięki temu debiutuje w zestawieniu na pozycji czwartej.

5. Michał Fijałka (11-4-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Nikolaiem Boyarchukiem na Arenie Berserkerów 6, 7/06/14
Następna walka: Husein Kushagov na Fighting Zone 1, 13/12/14
Legitymujący się trzema kolejnymi zwycięstwami „Sztanga” o kolejne powalczy w grudniu. Na praskiej gali Fighting Zone 1 rywalem mocnego Berskera będzie całkowicie anonimowy Czeczen Husein Kushagov.

6. Michał Pasternak (10-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Hracho Darpinyanem na PLMMA 35, 7/06/14
Następna walka: n/d
Po serii zwycięstw nad słabszymi rywalami, Pasternak podszedł do trudnego testu jakim było starcie z cenionym w Europie Darpinyanem. Zawodnika Mirosława Oknińskiego zdał go znakomicie, wygrywając z Ormianinem na punkty, czy zapewnił sobie kontrakt z organizacją One FC.

7. Maciej Browarski (11-6)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Tomaszem Janiszewski na Arenie MMA, 9/05/14
Następna walka: Alessio Sakara na FFC, 31/10/14
Po nieudanej końcówce zeszłego roku, Browarski odbił się w obecnym. Tradycyjnie już walki Chorzowianina były niezwykle wyrównane, ale udało mu się zwyciężyć Ireneusza Cholewę w lutym i Tomasza Janiszewskiego w maju. W kolejnym starciu czeka na niego najtrudniejszy rywal w zawodowej karierze, znany z UFC Włoch Alessio Sakara.

8. Tomasz Kondraciuk (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Łukaszem Klingerem naPro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: Karol Celiński na KSW 29, 6/12/14
„Tomaj” jest niepokonany od czasu przejścia do kategorii półciężkiej i nie zmieniło się to nawet w starciu z wcześniej niepokonanym Łukaszem Klingerem na PROMMAC. Po tak efektownym nokaucie zawodnik z Ankosu podpisał kontrakt z KSW i Krakowie powalczy z Karolem Celińskim.

9. Michał Gutowski (8-6)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Hracho Darpinyanem na XCage 6/PLMMA 38, 5/09/14
Następna walka: n/d
Gutowski po trzech porażkach z rzędu, odbił się w dwóch kolejnych występach. Najpierw pokonał Marcina Wójcika w październiku, a sezon zakończył zdobyciem pasa PLMMA w wadze półciężkiej po ponownej wygranej z Maciejem Browarskim. Niestety w pierwszej obronie pasa został doszczętnie rozbity przez Martina Zawadę, a na wrześniowej gali XCage w Toruniu powtórkę zafundował mu mocno bijący Darpinyan.

10. Tomasz Janiszewski (5-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Maciejem Browarskim na Arenie MMA, 9/05/14
Następna walka: n/d
Passę zwycięstw Janiszewskiego po powrocie do startów przerwał na Arenie MMA Maciej Browarski. Zawodnik S4 Fight Club był w tym starciu jednak o krok od wygranej i tylko niesamowicie mocna szczęka chorzowianina pozbawiła go wygranej.

11. Łukasz Klinger (6-1), 12. Przemysław Mysiala (17-9), 13. Marcin Gułaś (5-4-1), 14. Ireneusz Cholewa (9-5-2), 15.  Adam Okniński (4-1)

middle Ranking Polskich zawodników

1. Mamed Chalidow (28-4-2)

 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Maiquelem Falcao na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: KSW 29, 6/12/14
Od marca 2011 Mamed zanotował osiem kolejnych zwycięstw na KSW i chociaż za każdym razem miał całkiem mocnych rywali, ani przez moment nie był zagrożony. W walce na KSW 27 wydawało się nawet, że to Falcao nieznacznie przeważa, ale pod koniec rundy Brazylijczyk musiał klepać balachę Chalidowa podobnie jak jego poprzedni rywale.

2. Michał Materla (21-4)

materla1 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Jorge’em Luisem Bezerrą na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: Melvin Manhoef na KSW 29, 6/12/14
Materla zostawił już za sobą trylogię z Jayem Silvą, a na własnych „szczecińskich śmieciach” nie było ani przez chwilę wątpliwości, że Berserker łatwo odprawił Jorge’a Luisa Bezerrę. W grudniu „Cipek” ma się zmierzyć z Melvinem Manhoefem, ale sytuacja z występem Holendra jest cały czas niejasna.

3. Tomasz Drwal (21-4-1)

tomas drwal Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Delsonem Heleno na Pro MMA Challenge, 1/03/14
Następna walka: PROMMAC 2, 15/11/14
Tomasz powrócił w wielkim stylu na MMA Attack 3. Rozbicie i poddanie Wesa Swofforda zajęło „Gorylowi” dokładnie trzy minuty. Po odwołaniu MMA Attack 4, Drwal związał się z nową organizacją Pro MMA Challenge, dla której w walce wieczoru efektownie znokautował Delsona Heleno.

4. Krzysztof Jotko (15-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Torem Troengiem na UFC Fight Night: Nelson vs Story, 4/10/14
Następna walka: n/d
Jotko po raz kolejny udowodnił, że psychicznie jest jednym z najmocniejszych polskich zawodników. Skazywany na porażkę, uwikłany w konflikt z Mirosławem Oknińskim i walczący z przeziębieniem Polak w świetnym stylu rozprawił się z Torem Troengiem, całkowicie demolując Szweda na przestrzeni trzech rund.

5. Bartosz Fabiński (10-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Alexeiem Repalovem na Fighters Arenie 9, 8/06/14
Następna walka: Alik Tseiko na MMA Raju, 18/10/14
Po udanej kampanii pod koniec zeszłego roku, Fabiński musiał zaznać smaku porażki w starciu z Wendresem Carlosem. Jednak już dwa tygodnie później wychowanek Robera Jocza gładko rozprawił się z Michałem Szulińskim, przed końcem czerwca zdążył pokonać jeszcze solidnego Gregora Herba i słabszego Białorusina Repalova. Druga połówka 2014 roku to dla Bartka zejście do kategorii półśredniej i starcie z Estończykiem Tseiko.

6. Piotr Strus (9-3-1)

Ostatnia Walka: remis z Abu Azaitarem na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: Abu Azaitar na KSW 29, 6/12/14
Skazywany na pożarcie w starciu z Horwichem, Strus wypunktował bardzo doświadczonego Amerykanina na gali we Wrocławiu. W pierwszym występie w 2014 jednak nie sprostał walczącemu o powrót do UFC Karlosowi Vemoli, a ponownie skazywany na pożarcie zremisował z Abu Azaitarem. Rewanż za nierozstrzygnięty pojedynek z KSW 27 zaplanowaną na grudniową KSW 29.

7. Oskar Piechota (5-0-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Mattia Schiavolinem na PROMMAC: PPW, 27/06/14
Następna walka: PROMMAC 2, 15/11/14
Utalentowany wychowanek Zbyszka Tyszki debiutuje w dziesiątce po pewnej wygranej nad Schiavolinem na gali PROMMAC w Lublinie. Piechota odprawił Włocha ciosami w drugiej rundzie i na razie czeka na kolejne oferty startów.

8 Michał Szuliński (9-4-1)

Ostatnia Walka: przegrana (decyzja) z Bartoszem Fabińskim na PLMMA 29, 8/03/14
Następna walka: n/d
Michał przebojem wdarł się do rankingu po efektownych wygranych z Czechami Reindersem i Kuzelą. Niestety, na majowej gali XCage jego marsz w górę rankingu wyhamował Hracho Darpinyan, ale w październiku odbił się po porażce, dzięki wygranej w Rosji z Renatem Lyatifovem. Niestety dla niego, marsz w górę zawodnika Arrachionu zahamował Bartek Fabiński.

9. Adam Zając (7-1-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rafałem Lewoniem na Rundzie 3, 16/11/13
Następna walka: n/d
Po niezłym ubiegłym roku, ten nie zaczął się dla Zająca najlepiej. Poważna kontuzja, która wyeliminowała go ze starcia z Chmielewskiem stawia jego dalszą karierę pod sporym znakiem zapytania.

10. Piotr Wawrzyniak (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Antonim Chmielewskim na PROMMAC: PPW, 27/06/14
Następna walka: n/d
Po długiej przerwie w startach oraz pomimo poważnej kontuzji kolana Piotr Wawrzyniak wypunktował weterana Antoniego Chmielewskiego w walce wieczoru gali PROMMAC w Lublinie. Co prawda teraz Piotra czeka dłuższa przerwa w startach i rehabilitacja kolana, ale na razie wskakuje do dziesiątki.

11. Antoni Chmielewski (26-12), 12. Andrzej Grzebyk (8-2), 13. Kacper Karski (5-2), 14. Łukasz Bieńkowski (3-1), 15. Oskar Somerfeld (4-0)

welter Ranking Polskich zawodników

1. Borys Mańkowski (15-5-1)

borys mankowski Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Aslambekiem Saidovem na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Kontuzja kostki w pojedynku z Saidovem wyłączyła Borysa z występów na kilka miesięcy. Powrót podopiecznego Andrzeja Kościelskiego był więcej niż udany. Poznaniak na KSW 24 nie dał żadnych szans Benowi Lagmanowi, a w rewanżu poddał olsztynianin trójkątem nogami w drugiej rundzie.

2. Rafał Moks (10-6)

Moks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Danielem Acacio na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Moks dotrzymał obietnicy i w Szczecinie jako pierwszy Polak poddał Daniela Acacio. Była to nie tylko jego czwarta wygrana z rzędu gilotyną, setne poddanie w historii KSW, ale również najprawdopodobniej zwycięstwo, które da mu pojedynek o pas KSW w wadze półśredniej.

3. Aslambek Saidow (15-4)

saidov Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Borysem Mańkowskim na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: n/d
Na KSW 25 Saidov po raz pierwszy obronił tytuł zdobyty w pojedynku z Mańkowskim. W rewanżu z zawodnikiem z Poznania reprezentant Arrachionu stracił jednak pas i będzie musiał teraz pracować na prawo do trzeciej walki z Borysem.

4. Paweł Żelazowski (7-0)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Pierre’em Chretienem na PLMMA 37, 27/06/14
Następna walka: Mickael Lebout na PLMMA 41, 24/10/14
Żelazowski zażegnał już problemy z kontuzją dłoni i w swoim powrocie do startów odklepał solidnego Francuza Pierre’a Chretiena. Według zapowiedz PLMMA zawodnik z Białej Podlaskiej będzie bronił pasa w wadze półśredniej w październiku przeciwko znanemu z PROMMAC Mickaelowi Lebout.

5. Paweł Pawlak (10-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Peterem Sobottą na UFC Fight Night, 31/05/14
Następna walka: Dhiego Lima na UFC Fight Night: Shogun vs. Manuwa, 8/11/14
Po serii zwycięstw na lokalnych galach w Polsce, na razie UFC nie okazało się przyjazne dla Pawlaka. Łodzianin po bezbarwnym występie uległ Peterowi Sobocie na berlińskim UFC.

6. Rafał Błachuta (9-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Abusem Magomedovem na GMC 5, 13/09/14
Następna walka: n/d
Błachuta pozostawał nieaktywny prawie rok, ale jak już pojawił się w ringu KSW to ładnym poddaniem odklepał Roberta Radomskiego. Niestety w kolejnym występie nie sprostał mało znanemu Rosjaninowi Zhemukhovowi na gali w Sankt Petersburgu, by na KSW 27 poddać journeymana Patricka Vallee. Kolejny wypad zagraniczny na GMC 5, to niestety kolejna porażka zawodnika z Kwidzyna.

7. Kamil Szymuszowski (10-4)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Ireneuszem Ziółkowskim na Arenie Berserkerów 6, 7/06/14
Następna walka: Makhmoud Muradov na Pride of the Royal City, 25/10/14
Przejście z kategorii średniej do półśredniej okazało się strzałem w dziesiątkę dla zawodnika Gracie Barra Łódź. „Szymek” w styczniu brutalnie odprawił Radosława Żaglewskiego, a w pojedynkach z mocnymi Danielem Skibińskim i Irkiem Ziółkowskim zapisał na swoim koncie pewne wygrane na punkty. O kolejne zwycięstwo podopieczny trenera Rogowskiego powalczy w październiku w Krakowie.

8. Albert Odzimkowski (7-1)

Ostatnia walka: przegrana (poddanie) z Michaelem Lebout na PROMMAC: Po prostu walcz!, 27/06/14
Następna walka: PROMMAC 2, 15/11/14
Wygrana Odzimkowskiej w turnieju Areny Berserkerów zaowocowała kontraktem z PROMMAC. Niestety w debiucie „Złoty” nie dał rady Francuzowi Lebout i w Lublinie musiał po raz pierwszy w karierze przełknąć gorycz porażki. PROMMAC ma dać mu drugą szansę na listopadowej gali.

9. Krzysztof Adaszak (5-3)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Ireneuszem Ziółkowski na Gali Sportów Walki w Stępnicy, 13/09/14
Następna walka: n/d
Po słabym początku kariery, Adaszak może się pochwalić już pięcioma kolejnymi wygranymi. Zawodnik Arrachionu poddawał m.in. Pawła Płonkę i Ireneusza Ziółkowskiego czym zapewnił sobie debiut w dziesiątce.

10. Damian Milewski (3-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Tyago Moreirą na Pro MMA Challenge, 1/03/14
Następna walka: n/d
Wydaje się, że dobrze zapowiadającą się karierę Milewskiego na razie wyhamują kontuzję. Po dwóch ubiegłorocznych wygranych, Damian przegrał z Brazylijczykiem, a z listopadowego pojedynku z Touahrim wyeliminował go uraz dłoni.

11. Patryk Rogóż (8-1), 12. Robert Radomski (11-3), 13. Artur Piotrowski (5-1), 14. Damian Biłas (5-0), 15. Salim Touahri (7-1)

light Ranking Polskich zawodników

1. Marcin Held (20-3)

marcin held Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Patrickym Freire na Bellatorze 126, 26/09/14
Następna walka: n/d
Po raz kolejny finał turnieju w wadze lekkiej z udziałem Marcina musiał zostać przełożony z przyczyn niezależnych od naszego rodaka. Na szczęście na Bellatorze 120 Marcin dostał zastępczego rywala w osobie Nate’a Jolly’ego, którego jak dwóch poprzednich odklepał w parterze. Gdy zaległy finał wreszcie doszedł do skutku tyszanin po profesorsku zwyciężył Brazylijczyka Freire.

2. Piotr Hallmann (15-3)

Hallmann Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Gleisonem Tibau na UFC Fight Night: Arlovski vs. Big Foot 2, 13/09/14
Następna walka: n/d
W trzech z czterech swoich występów w „lidze mistrzów” MMA Hallmann zdobywał obfite bonusy finansowe. Chociaż w pojedynku z Tibau niestety przegrał, z rekordem 2-2 w największej organizacji na świecie zadomowił już się na dobre.

3. Mateusz Gamrot (7-0)

Gamrot Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Timem Newmanem na Cage Warriors 72, 13/09/14
Następna walka: Łukasz Chlewicki na KSW 29, 6/12/14
Po cennych wygranych nad Winnerem i Georgem, „Gamer” zadebiutował zagranicą, nie dając żadnych szans Timowi Newmanowi. Zawodnik Ankosu błyskawicznie odklepał Walijczyka i może przygotowywać się do grudniowej walki z Łukaszem Chlewickim.

4. Łukasz Sajewski (13-0)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Igorem Egorovem na Colisseum FC 3, 25/05/14
Następna walka: n/d
Serię trzech wygranych z rzędu, Łukasz przedłużył w pierwszym tegorocznym starciu. Na Colisseum FC 3 Sajewski w pięknym stylu rozprawił się z Rosjaninem Egorovem, najpierw posyłając go na deski, a później zakładając mu firmową balachę. Dzięki tej wygranej Łukasz trafił do UFC, gdzie niestety z debiutu wyeliminowała go kontuzja kolana.

5. Adrian Zieliński (12-3)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Miroslavem Strbakiem na XCage 6/PLMMA 38, 5/09/14
Następna walka: Marian Ziółkowski na PLMMA 41, 25/10/14
Między pierwszą zwycięską obroną tytułu przeciwko Puhace i zapowiadanej drugiej przeciwko Marianowi Ziółowskiemu, Zieliński zdążył jeszcze wystąpić w Toruniu. Na XCage 6 zawodnik Arrachionu w pięknym stylu znokautował Miroslava Strbaka.

6. Mateusz Teodorczuk (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Paulem Redmondem na Cage Warriors 63, 31/12/13
Następna walka: n/d
Po pechowych perypetiach w praktycznie całym 2013 roku, Mateusz wreszcie powrócił do walk i to w nie byle jakim stylu. Podopiecznym Tomasza Brondera na sylwestrowej gali Cage Warriors fantastyczną anakondą odklepał Paula Redmonda, zdobywając bonus za poddanie wieczoru. 2014 rok Mateusz miał rozpocząć od starcia z Vasilim Fedorychiem w Jastrzębiu, ale znowu zabrakło mu szczęścia i w trakcie przygotowań uszkodził dłoń.

7. Maciej Jewtuszko (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Vaso Bakocevicem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Jewtuszko nie był zadowolony ze swojego powrotu do startów, który miał miejsce na KSW 28 Szczecinie. Co prawda „Irokez” zastopował ostatecznie Vaso Bakocevica, ale wcześniej miał ogromne kłopoty z charakternym Czarnogórcem.

8. Łukasz Chlewicki (12-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Łukaszem Rajewskim na KSW 27, 17/05/14
Następna walka: Mateusz Gamrot na KSW 29, 6/12/14
Po prawie dziesięciu latach Chlewicki powrócił pod skrzydła KSW na majowej gali w Trójmieście. Znacznie młodszy Łukasz Rajewski napsuł „Saszce” sporo krwi w pierwszej rundzie ich pojedynku, ale później doświadczony zawodnik z Włocławka już kontrolował przebieg wydarzeń w klatce i to jego ręka powędrowała w górę.

9. Marcin Bandel (12-3)

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Mairbekem Taisumovem na UFC Fight Night: Nelson vs. Story, 4/10/14
Następna walka: n/d
Marcin Bandel pechowo rozpoczął swoje starty w lidze mistrzów MMA. Niebezpieczny Czeczen Taisumov nie dał mu się nawet zbliżyć do nóg i celnym prawym odprawił Polaka.

10. Jakub Kowalewicz (5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Kamilem Gniadkiem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Kowalewicz nie był faworytem w starciu z Gniadkiem, ale mądrze dyrygowany przez trenerów w Ankosie Zapasy Warszawy rozpracował Berserkera i to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa w turnieju Areny Berserkerów.

11. Kerim Abzailov (9-2), 12. Marian Ziółkowski (9-2-1), 13. Kamil Gniadek (7-3), 14. Paweł Kiełek (5-0), 15. Jacek Kreft (5-1)

feather Ranking Polskich zawodników

1. Krzysztof Klaczek (8-2)

Klaczek2 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Jayem Furnessem na KOMMA 1, 13/09/14
Następna walka: n/d
Po rocznej nieobecności i odwołaniu MMA Attack 4, zawodnik z Konina wreszcie pokazał się polskiej publiczności. Klaczek w grudniu pewnie pokonał Mariusza Abramiuka, a w czerwcu nie dał żadnych szans Alesowi Jeziskowi. W najważniejszej walce w swojej karierze reprezentant Shooters Konin i Ankosu po wyrównanej walce wypunktował Jaya Furnessa.

2. Artur Sowiński (14-7)

Sowinski1 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (DQ) z Anzorem Azhievem na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: KSW 29, 6/12/14
Pech zdaje się nie opuszczać zawodnika z Radzionkowa. Po łatwym zwycięstwie nad Michalem Kozmerem, debiut „Kornika” w kategorii piórkowej nie tylko zakończył się wynikiem no contest, ale też przysporzył Arturowi złamany nos. Wygrana w rewanżu przez dyskwalifikację na pewno też nie zadowoliła Sowińskiego.

3. Anzor Azhiev (5-1)

Anzor Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Helsonem Henriquesem na KSW 28, 4/10/14
Następna walka: n/d
Po dwóch nieudanych pojedynkach z Arturem Sowińskim, Azhiev powrócił na drogę zwycięstw, chociaż Henriquesem kazał mu się sporo napocić. Mimo drobny problemów Anzor do końca starcia zachowywał spokój i po ostatnim to jego ręka powędrowała w górę.

4. Marcin Wrzosek (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Arnoldem Allenem na CWFC 69, 7/06/14
Następna walka: n/d
Po uporaniu się ze świnką, Wrzosek powrócił do angielskich klatek, gdzie na mocno obsadzonej gali Cage Warriors 69 po bardzo dobrym pojedynku pokonał na punkty wcześniej niepokonanego Arnolda Allena. Na razie nie wiadomo kiedy „Polski Zombie” ponownie wyjdzie do walki.

5. Kamil Łebkowski (9-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rafałem Czechowskim na PLMMA 28, 15/02/14
Następna walka: Carlos Prada na PLMMA 40, 18/10/14
„Bomba” najpierw zdobył w zeszłym roku pas PLMMA w wadze piórkowej, a w lutym w pięknym stylu rozprawił się z Rafałem Czechowskim na organizowanej przez siebie gali w Bieżuniu. Łebkowski ma po raz pierwszy bronić pasa przeciwko Carlosowi Pradzie na gali PLMMA 40, 18 października w Białymstoku.

6. Arbi Shamaev (7-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Helsonem Henriquesem na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: Filip Wolański na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
W drugim występie w kategorii piórkowej Shamaev fantastycznym trójkątem nogami odklepał Tomasza Zawadzkiego na gali Ełku, w kolejnym już w KSW Arbi pewnie wypunktował Helsona Henriquesa. Jesienią czeka go ciekawe starcie z Filipem Wolańskim w Międzychodzie.

7. Filip Wolański (6-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Aleksandrem Rajacicem na TFL 5 / PLMMA 36, 20/06/14
Następna walka: Arbi Shamaev na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Po jednej z ciekawszych walk w ostatnim czasie w polskim MMA Filip Wolański wypunktował wymagającego Serba Rajacica. Dzięki tej wygranej młody zawodnik z Grapplingu Kraków debiutuje w dziesiątce.

8. Bartłomiej Kurczewski (7-3)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Alesem Jeziskiem na KOMMA 1, 13/09/14
Następna walka: Oliwier Bula na V Gali Sportów Walki w Międzychodzie, 18/10/14
Po sporych problemach ze znalezieniem walk, Kurczewski wybrał się do Rosji na pojedynek z Mikhailem Korobkovem. Niestety podopieczny Marcina Rogowskiego nie sprostał Rosjaninowi na dystansie trzech rund.

9. Mariusz Abramiuk (7-3-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Krzysztofem Klaczkiem na Gladiator Arenie, 14/12/13
Następna walka: n/d
Abramiuk po półtorarocznej przerwie w startach zanotował remis przeciwko Grabarkowi na Nocy Gladiatorów w Świeciu i znakomite zwycięstwo nad Johnem Cullenem w Szkocji. W grudniu nie sprostał jednak świetnie dysponowanemu Klaczkowi w na gali w Pyrzycach.

10. Damian Stasiak (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Łukaszem Grochowskim na 3F: Extreme Fight Cage, 25/01/14
Następna walka: n/d
Karateka z Aleksandrowa Łódzkiego zwycięstwem w turnieju w Ełku odbił się po dwóch porażkach w Rosji. Stasiak pewnie pokonał jednego wieczoru trzech rywali i dzięki temu powrócił do czołówki polskiej wagi piórkowej.

11. Sebastian Romanowski (8-3-1), 12. Janusz Staszewski (5-1-1), 13. Sebastian Grabarek (6-4-3), 14. Tomasz Terlikowski (3-1), 15. Rafał Czechowski (4-2)

bantam Ranking Polskich zawodników

1. Marcin Lasota (8-0)

lasota Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Paulem Marinem na Cage Warriors Fight Night 10, 28/03/14
Następna walka: n/d
Starcie Lasoty z Tymoteuszem Świątkiem wyjaśniło, kto obecnie zasługuje na numer jeden w najniższej rozgrywanej w Polsce wadze. W tym roku podopieczny Marcina Rogowskiego wreszcie zadebiutował w Cage Warriors w wadze muszej i jest o krok od starcia o pas tej cenionej organizacji.

2. Tymoteusz Świątek (15-2)

Omen160x240 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Pavlem Svobodą na FEN 4, 16/08/14
Następna walka: n/d
Po drugiej porażce w zawodowej karierze, Świątek nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu. Nokaut „Omena” na Martinie Foudzie z gali FEN może śmiało kandydować do Heraklesa za nokaut obecnego roku. W kolejnej walce zawodnik z Bochni dorzucił jeszcze wygraną z Czechem Pavlem Svobodą.

3. Damian Szmigielski (5-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Piotrem Olszynką na XCage 6/PLMMA 38, 5/09/14
Następna walka: n/d
Do dwóch wygranych w ubiegłym roku, Szmigielski jak na razie dorzucił trzy w obecnym. Na walentynkowej gali w Jastrzębiu podopieczny Marcina Rogowskiego w ładnym stylu zastopował Ukraińca Mykhailiva, a w kwietniu pewnie wypunktował Mateusza Juszczaka w Witkowie, a we wrześniu również decyzją zwyciężył Piotra Olszynkę.

4. Kamil Selwa (6-4)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Emilem Hastnerem na Trophy MMA 4, 30/08/14
Następna walka: PLMMA 41, 25/10/14
Udany wyjazd na szwedzką galę Trophy MMA zapewnił Kamilowi Selwie debiut w rankingu. W Malmoe Polak efektownie znokautował solidnego Emila Hastnera.

5. Dawid Pasternak (4-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mateuszem Rajewskim na PLMMA 31, 12/04/14
Następna walka: III Memoriał Pawła Kamińskiego, 25/10/14
W swoim pierwszym występie w tym roku zawodnik z Gniezna stoczył znakomity i zwycięski bój z Mateuszem Rajewskim o pas PLMMA w wadze koguciej. W kolejnej walce Pasternak zawalczy u siebie w Gnieźnie podczas Memoriału Pawła Kamińskiego

6. Ibrahim Barkinoev (3-2), 7. Piotr Olszynka (3-2), 8. Kamil Mosgalik (2-1)

p4p Ranking Polskich zawodników

1. Mamed Chalidow (28-4-2)

2. Marcin Held (20-3)

3. Jan Błachowicz (18-3)

4. Marcin Tybura (11-0)

5. Piotr Hallmann (15-3)

6. Damian Grabowski (19-2)

7. Michał Materla (20-4)

8. Tomasz Drwal (21-4-1)

9. Mateusz Gamrot (7-0)

10. Borys Mańkowski (15-5-1)

p4pw Ranking Polskich zawodników

1. Joanna Jędrzejczyk (7-0)

2. Karolina Kowalkiewicz (5-0)

3. Agnieszka Niedźwiedź (7-0)

4. Lena Tkhorevska (3-1)

5. Izabela Badurek (4-2)