Thursday 24th April 2014,


Ranking Polskich zawodników

Ranking MMA na dzień 13.04.2014.

Ranking jest dziełem panelu redaktorów mmarocks.pl. Jest on uaktualniany na bieżąco, w miarę jak sklasyfikowani zawodnicy toczą kolejne walki. W zestawieniach brani są pod uwagę fighterzy aktywni w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, posiadający polskie obywatelstwo lub stale mieszkający w Polsce, trenujący obecnie lub w przeszłości w naszym kraju.

heavy Ranking Polskich zawodników

1. Damian Grabowski (19-1)

damian 007 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Kennym Garnerem na M-1 Challenge 44, 30/11/13
Następna walka: n/d
Mimo, że Damian nie wystąpił na PLMMA w Legionowie i tak ubiegły rok był dla niego udany. Trzy zwycięstwa nad solidnymi rywalami i zdobycie pasa czołowej europejskiej organizacji M-1 Global umocniły go na pierwszym miejscu naszego rankingu, któremu lideruje już nieprzerwanie od ponad trzech lat. Niestety kontuzja szyi na razie wykluczyła go z pierwszego występu w 2014 roku.

2. Marcin Tybura (10-0)

Tybura Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Maro Perakiem na M-1 Challenge 46, 4/04/14
Następna walka: n/d
Tybura powraca na fotel wicelidera królewskiej kategorii i nie przestaje zbierać zwycięstw w klatkoringu. Tym razem ofiarą uniejowianina na M-1 Challenge 46 był doświadczony Chorwat Maro Perak, którego Marcin odprawił uderzeniami w trzeciej rundzie.

3. Michał Kita (16-7)

kita Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Mike’iem Wesselem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
Po bolesnej wpadce z D.J. Lindermanem w maju, Kita w pełni zrehabilitował się w dwóch w kolejnych walkach. Najpierw w rewanżu w Zabrzu pewnie wypunktował Amerykanina, a na marcowej gali PROMMAC błyskawicznie rozprawił się z Mike’iem Wesselem.

4. Karol Bedorf (10-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Pawłem Nastulą na KSW 24, 28/09/13
Następna walka: n/d
W Łodzi „Coco” został pierwszym mistrzem KSW w kategorii ciężkiej, zatrzymując Pawła Nastulę w dość dramatycznych okolicznościach. Było to jego czwarte zwycięstwo z rzędu, o piąte Bedorf miał powalczyć w Warszawie na KSW 26 w marcu ale z występu wyeliminował go uraz kręgosłupa.

5. Daniel Omielańczuk (16-4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Jaredem Rosholtem na UFC Fight Night, 11/04/14
Następna walka: n/d
Debiut Daniela w UFC dostarczył kibicom trochę nerwów, ale ostatecznie zawodnik Nastula Team wywiózł z Toronto cenne zwycięstwo nad Nandorem Guelmino. Drugi pojedynek dla organizacja Omielańczuka nie był już tak udany, Polak po słabym występie uległ Jaredowi Rosholtowi.

6. Michał Andryszak (12-3)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Pawłem Słowińskim na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
W swojej siódmej walce w zeszłym roku Andryszak odniósł najlepsze zwycięstwo w karierze i zapewnił sobie angaż w KSW. W największej polskiej organizacji „Longer” w swoim stylu rozprawił się już z mocno rozbitym Pawłem Słowińskim.

7. Marcin Różalski (5-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Nickiem Rossborough na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
Mało kto się spodziewał, że Różal wygra z Amerykaninem, a już tym bardziej gdy w pierwszej rundzie płocczanin był w sporych opałach. Polak przetrwał jednak trudne chwile i w drugiej rundzie odprawił solidnego journeymana, zapewniając sobie debiut w 10.

8. Michał Włodarek (5-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Jackiem Czajczyńskim na Fighters Arena 8, 24/05/13
Następna walka: n/d
W swoim pierwszym występie po prawie dwuletniej przerwie Włodarek po profesorsku rozprawił się z Jackiem Czajczyńskim w Bełchatowie. Po odwołaniu jesiennej MMA Attack, Komar związał się z KSW, gdzie niestety jego debiut odłożyła kontuzja kciuka.

9. Jacek Czajczyński (7-6-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Szymonem Bajorem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
Po tym, jak Czajczyńskiemu udało się odprawić z kwitkiem utalentowanych Michała Andryszaka i Michała Pukina, jego passę przerwał Michał Włodarek. W kolejnej walce „Godzilla” udał się aż do Chin, gdzie zremisował z mistrzem Deep Kenem Hasegawą. W pierwszym tegorocznym występie Godzilla pokonał kolejnego znacznie młodszego rywala w osobie Szymona Bajora.

10. Adam Maciejewski (11-5-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Evgenim Boldyreven na TFL, 22/02/14
Następna walka: n/d
Trzy pewne zwycięstwa od czasu powrotu do startów zapewniły „Maji” powrót do dziesiątki rankingu. Ostatnio Maciejewski pojawił się w klatce na lutowej gali Thunderstrike Fight League 3 w rodzinnym Kraśniku, gdzie pewnie wygrał z Ukraińcem Boldyrevem.

11. Szymon Bajor (13-5), 12. Mariusz Pudzianowski (6-3), 13. Paweł Nastula (5-5), 14. Tomasz Kowalkowski (3-0), 15. Błażej Wójcik (3-3)

ltheavy Ranking Polskich zawodników

1. Tomasz Narkun (8-1)

Narkun1 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Simonem Carlsenem na EMMA 7, 7/11/13
Następna walka: n/d
Narkun w znakomitym stylu powrócił do startów w MMA. Najpierw na kwietniowej Superlidze poddał Rafała Zawidzkiego, a kilka tygodni później na toruńskim XCage 5 zdominował wysoko notowanego Michała Gutowskiego. W starciu z Carlsenem „Żyraf” przeżywał trudne chwile, ale ostatecznie poddał Duńczyka balachą z pleców, kończąc sezon czwartą kolejną wygraną.

2. Karol Celiński (11-5-1)

Celinski Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Goranem Reljicem na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
Po kontrowersyjnym remisie na MMA Attack 3 Celiński udowodnił w rewanżu z Michałem Fijałką, że to on powinien być wyżej wśród najlepszych polskich półciężkich. Niestety w debiucie w KSW „Cebula” bardzo nieznacznie uległ na punkty Goranowi Reljicowi.

3. Michał Fijałka (10-4-1)

Michal Fijalka autor Bartek Reimann e1397384494936 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Aleksandrem Boyko na Arenie Berserkerów 5, 1/03/14
Następna walka: n/d
Po trzech walkach bez wygranej, Fijałka wreszcie odniósł zwycięstwo, poddając Mateusza Ostrowskiego w Szczecinie. Kolejne do rekordu dopisał na piątej Arenie Berserkerów i wiele wskazuje na to, że zostanie czołową gwiazdą prężnie rozwijającej się organizacji.

4. Marcin Łazarz (6-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Ricco Rodriguezem na GWC: The British Invasion 29/06/13
Następna walka: n/d
Trenujący w londyńskim Team Titan, Łazarz powrócił do walk po ponad roku przerwy na największej brytyjskiej gali BAMMA. Podczas grudniowego występu udało mu się odklepać Sama Mensaha już w pierwszej rundzie, ale w marcu przegrał z niepokonanym Maxem Nunesem. W lipcu dopisał solidne nazwisko do rekordu w osobie Ricca Rodrigueza.

5. Michał Gutowski (8-6)

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Martinem Zawadą na PLMMA 31, 12/04/14
Następna walka: n/d
Gutowski po trzech porażkach z rzędu, odbił się w dwóch kolejnych występach. Najpierw pokonał Marcina Wójcika w październiku, a sezon zakończył zdobyciem pasa PLMMA w wadze półciężkiej po ponownej wygranej z Maciejem Browarskim. Niestety w pierwszej obronie pasa został doszczętnie rozbity przez Martina Zawadę.

6. Maciej Browarski (10-6)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Ireneuszem Cholewą na ICW MMA 1, 14/02/14
Następna walka: n/d
Browarski po bardzo wartościowym nokaucie na Jasonie Jonesie w kolejnej walce musiał uznać wyższość mocnego Rosjanina Nemkova. W grudniu ponownie nie dał rady Gutowskiemu w starciu o pas PLMMA, by w lutym bardzo nieznacznie wypunktować Irka Cholewę. Na razie nie wiadomo kiedy ponowie chorzowianin wkroczy do klatki.

7. Tomasz Kondraciuk (11-4)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Łukaszem Klingerem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
„Tomaj” jest niepokonany od czasu przejścia do kategorii półciężkiej i nie zmieniło się to nawet w starciu z wcześniej niepokonanym Łukaszem Klingerem na PROMMAC. Po tak efektownym nokaucie zawodnik z Ankosu wreszcie nie powinien narzekać na brak ofert.

8. Tomasz Janiszewski (5-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Ireneuszem Cholewą na Celtic Gladiator 9, 22/02/14
Następna walka: n/d
Janiszewski ma już trzy zwycięstwa od kiedy powrócił do walk, a szczególnie wartościowe jest to ostatnie. W Dublinie „Granit” dopiero jako drugi zawodnik potrafił skończyć ciosami Ireneusza Cholewę.

9. Michał Pasternak (9-0)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rafał Niedziałkowski na PLMMA 30, 29/03/14
Następna walka:
Pasternak sukcesywnie buduje swój rekord na galach Profesjonalnej Ligi MMA i raczej nie powinien mieć problemu z zapisaniem na swoje konto kolejnej wygranej w starciu z Niedziałkowskim.

10. Łukasz Klinger (6-1)

Ostatnia walka: przegrana (KO) z Tomaszem Kondraciukiem na Pro MMA Challenge 1, 1/03/14
Następna walka: n/d
Passę sześciu wygranych z rzędu Klingera zastopował na PROMMAC Tomek Kondraciuk. Teraz pewnie Łukasz spróbuje się odbudować na jednej z angielskich gal.

11. Przemysław Mysiala (17-9), 12. Marcin Gułaś (5-4-1), 13. Ireneusz Cholewa (9-5-2), 14.  Adam Okniński (3-1), 15. Wojciech Lach (3-0)

middle Ranking Polskich zawodników

1. Mamed Chalidow (27-4-2)

 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Ryutą Sakuraiem na KSW 25, 28/09/13
Następna walka: Maiquel Falcao na KSW 27, 17/05/14
Od marca 2011 Mamed zanotował siedem kolejnych zwycięstw na KSW i chociaż za każdym razem miał całkiem mocnych rywali, ani przez moment nie był zagrożony. Zgodnie z oczekiwaniami Sakurai w rewanżu nie sprawił Chalidowowi, ale na KSW 27 sprawy powinny wyglądać inaczej w pojedynku z mocnym Falcao.

2. Michał Materla (20-4)

materla1 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Jayem Silvą na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
Znakomita passa zwycięstw Michała została brutalnie przerwana przez Jaya Silvę na łódzkiej gali KSW 24. Materla zrewanżował się Amerykaninowi na KSW 26 i chociaż nie skończył walki przed czasem to po ostatnim gongu nie było wątpliwości, że trylogia powinna zostać zapisana jemu.

3. Tomasz Drwal (21-4-1)

tomas drwal Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Delsonem Heleno na Pro MMA Challenge, 1/03/14
Następna walka: n/d
Tomasz powrócił w wielkim stylu na MMA Attack 3. Rozbicie i poddanie Wesa Swofforda zajęło „Gorylowi” dokładnie trzy minuty. Po odwołaniu MMA Attack 4, Drwal związał się z nową organizacją Pro MMA Challenge, dla której w walce wieczoru efektownie znokautował Delsona Heleno.

4. Krzysztof Jotko (14-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Bruno Santosem na UFC Fight Night 33: Hunt vs Silva, 6/12/13
Następna walka: Magnus Cedenblad na UFC Fight Night: Mousasi vs Munoz, 31/05/14
Niespodziewanie dużo więcej kłopotów Jotce sprawił Bojan Velickovic na MMA Attack 3, niż Bruno Santos w debiucie w UFC. Podopieczny trenera Oknińskiego bez większej tremy, pewnie wygrał z Brazylijczykiem i wyśrubował swój perfekcyjny rekord już do czternastu zwycięstw. O piętnaste Krzysiek powalczy ze Szwedem Cedenbladem w Berlinie.

5. Bartosz Fabiński (8-2)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Michałem Szulińskim na PLMMA 29, 15/03/14
Następna walka: n/d
Po udanej kampanii pod koniec zeszłego roku, Fabiński musiał zaznać smaku porażki w starciu z Wendresem Carlosem. Jednak już dwa tygodnie później wychowanek Robera Jocza gładko rozprawił się z Michałem Szulińskim, zdobywając pas PLMMA w wadze średniej.

6. Piotr Strus (9-3)

Ostatnia Walka: przegrana (decyzja) z Karlosem Vemolą na MMA Arena 3, 7/03/14
Następna walka: Abu Azaitar na KSW 27, 17/05/14
Skazywany na pożarcie w starciu z Horwichem, Strus wypunktował bardzo doświadczonego Amerykanina na gali we Wrocławiu. W pierwszym występie w 2014 jednak nie sprostał walczącemu o powrót do UFC Karlosowi Vemoli. W kolejnej walce zaplanowanej na KSW 27 na zawodnika z Łomianek czeka już Abu Azaitar.

7. Michał Szuliński (9-4-1)

Ostatnia Walka: przegrana (decyzja) z Bartoszem Fabińskim na PLMMA 29, 8/03/14
Następna walka: n/d
Michał przebojem wdarł się do rankingu po efektownych wygranych z Czechami Reindersem i Kuzelą. Niestety, na majowej gali XCage jego marsz w górę rankingu wyhamował Hracho Darpinyan, ale w październiku odbił się po porażce, dzięki wygranej w Rosji z Renatem Lyatifovem. Niestety dla niego, marsz w górę zawodnika Arrachionu zahamował Bartek Fabiński.

8. Antoni Chmielewski (26-11)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Arkadiuszem Żabą na PLMMA 31, 12/04/14
Następna walka: n/d
Po dwóch wygranych w czterech startach w zeszłym roku, Chmielewski dobrze rozpoczął obecny sezon. Na koszalińskiej PLMMA 31 judoka zaskakującą dźwignią na stopę odklepał Arkadiusza Żabę.

9. Adam Zając (7-1-1)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rafałem Lewoniem na Rundzie 3, 16/11/13
Następna walka: n/d
Po niezłym ubiegłym roku, ten nie zaczął się dla Zająca najlepiej. Poważna kontuzja, która wyeliminowała go ze starcia z Chmielewskiem stawia jego dalszą karierę pod sporym znakiem zapytania.

10. Kacper Karski (5-2)

Ostatnia walka: przegrana (dyskwalifikacja) z Petrem Knize na MMA Arena 3, 7/03/14
Następna walka:
Po krwawej batalii z Mateuszem Ostrowskim w kwietniu tego roku, Karski dostał szansę pokazania się na gali Cage Warriors w Londynie. Wychowanek Grzegorza Jakubowskiego wykorzystał ją znakomicie i błyskotliwie poddał Anglika Barnesa. Niestety na MMA Arenie 3 w Hradec Kralove w dość kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Petrem Knize.

11. Marcin Naruszczka (12-4), 12. Łukasz Bieńkowski (3-0), 13. Maciej Różański (4-0), 14. Paweł Zalewski (6-2), 15. Oskar Piechota (4-0-1)

welter Ranking Polskich zawodników

1. Aslambek Saidow (15-3)

saidov Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Daniela Acacio KSW 25, 7/12/13
Następna walka: Borys Mańkowski na KSW 27, 17/05/14
Na KSW 25 Saidov po raz pierwszy obronił tytuł zdobyty w pojedynku z Mańkowskim. Mimo wypadku w saunie, olsztynianin zwyciężył wyraźnie na punkty z Danielem Acacio i w kolejnym pojedynku ponownie zmierzy się z zawodnikiem Ankosu.

2. Rafał Moks (9-6)

Moks Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Luizem Cado Simonem na KSW 25, 7/12/13
Następna walka: n/d
Moks trzykrotnie wychodził w zeszłym roku do walki i trzykrotnie dusił rywali gilotynami. Najdłużej przed poddaniem ze stron Rafała bronił się Marcin Naruszczka, najkrócej Luiz Cado Simon na KSW 25. Na razie powrót Berserkera do walk odłożyła kontuzja barku.

3. Borys Mańkowski (14-5-1)

borys mankowski Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Benem Lagmanem na KSW 24, 28/09/13
Następna walka: Aslambek Saidov na KSW 27, 17/05/14
Kontuzja kostki w pojedynku z Saidovem wyłączyła Borysa z występów na kilka miesięcy. Powrót podopiecznego Andrzeja Kościelskiego był więcej niż udany. Poznaniak na KSW 24 nie dał żadnych szans Benowi Lagmanowi i teraz pewnie liczy na rewanż w pojedynku o tytuł KSW w wadze półśredniej.

4. Marcin Bandel (12-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Jonnym Kruschinske na La Familia FC, 16/11/13
Następna walka: n/d
Kiedy Marcin Bandel nie urywa nóg swoimi firmowymi skrętówkami, poddaje rywali balachami i omoplatami. W debiucie w kategorii półśredniej łodzianin z łatwością pokonał Jonny’ego Kruschinkego i w nowym roku powinien mierzyć się już z poważniejszymi rywalami.

5. Paweł Pawlak (10-0)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Mateuszem Strzelczykiem na MMA Fighters Club, 9/11/13
Następna walka: Peter Sobotta na UFC Fight Night, 31/05/14
W czterech zeszłorocznych występach łodzianin zanotował cztery gładkie wygrane z Latało, Nadobnym, Solteszem i ostatnio z Mateuszem Strzelczykiem w Inowrocławiu. Jego perfekcyjny rekord zainteresował Joe Silvę i w grudniu podopieczny Marcina Rogowskiego podpisał kontrakt z UFC. Obecnie Pawlak przygotowuje się do swojego debiutu zaplanowanego na majową galę w Berlinie.

6. Albert Odzimkowski (7-0)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Michałem Wienckiem na Arenie Berserkerów 5, 1/03/14
Następna walka: n/d
Radomianin nie pozostawił wątpliwości kto jest najmocniejszym półśrednim w turnieju Areny. Odzimkowski pewnie odprawił wszystkich rywali przed czasem, w finale odklepując groźnego Michała Wiencka.

7. Paweł Żelazowski (6-0)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Salimem Touahrim na PLMMA 22, 5/10/13
Następna walka: PLMMA 32, 27/06/14
Żelazowski nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu w kategorii półśredniej. Zawodnik MMA Okniński Biała Podlaska nie tylko brutalnie znokautował Salima Touahriego, ale zdobył też pierwszy tytuł PLMMA w kategorii półśredniej.

8. Damian Milewski (3-2)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Tyago Moreirą na Pro MMA Challenge, 1/03/14
Następna walka: n/d
Damian Milewski to jedno z największych odkryć zeszłego roku. Podopieczny Tomasza Drwala najpierw łatwo poddał Żabę na MMA Attack 3, a później dał świetną walkę z Nobregą na Fighters Arenie. Niestety na PROMMAC 1 krakowianin musiał uznać wyższość innego Brazylijczyka Tyago Moreiry.

9. Rafał Błachuta (8-3)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Ruslanem Zhemukhovem na Coliseum FC 2, 25/01/14
Następna walka: KSW 27, 17/05/14
Błachuta pozostawał nieaktywny prawie rok, ale jak już pojawił się w ringu KSW to ładnym poddaniem odklepał Roberta Radomskiego. Niestety w kolejnym występie nie sprostał mało znanemu Rosjaninowi Zhemukhovowi na gali w Sankt Petersburgu.

10. Mateusz Kalinarczyk (4-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Mateuszem Strzelczykiem Fighters Arenie 8, 24/05/13
Następna walka: n/d
Po wygranej ze Strzelczykiem i kontraktem z MMA Attack wydawało się, że kariera Kalinarczyka nabierze rozpędu. Niestety na razie wszystko wskazuje na to, że zawodnik Ankosu zawiesił zawodowe starty.

11. Robert Radomski (11-3), 12. Kamil Szymuszowski (9-4), 13. Artur Piotrowski (5-1), 14. Damian Biłas (5-0), 15. Salim Touahri (7-1)

light Ranking Polskich zawodników

1. Marcin Held (17-3)

marcin held Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Rodrigo Cavalheiro na BFC 113, 21/03/14
Następna walka: Derek Anderson na Bellatorze 117, 18/04/14
Marcin nie przestaje zaskakiwać swoich rywali. Po nokaucie na Healym, w pierwszej rundzie turnieju wagi lekkiej Tyszanin powrócił do swoich koronnych technik i kluczem na stopę odklepał Brazylijczyka Cavalheiro.

2. Piotr Hallmann (14-2)

Hallmann Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Alem Iaquintą na UFC Fight Night 30: Machida vs Munoz, 26/10/13
Następna walka: Yves Edwards na UFC Fight Night, 7/06/14
Debiut oficera marynarki w UFC dostarczył kibicom olbrzymich emocji, ale co najważniej Polak wyszedł z niego zwycięsko, poddając mocnego Trinalda w drugiej rundzie. Niestety, w kolejnej walce zawodnik Mighty Bulls uległ Alowi Iaquincie i o drugie zwycięstwo w Octagonie powalczy na prestiżowej gali UFC 173 w Vegas.

3. Mateusz Gamrot (5-0)

Gamrot Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Andre Winnerem na KSW 24, 28/09/13
Następna walka: Jefferson George na KSW 27, 17/05/14
Najcenniejszą wygraną w karierze przyniósł „Gamerowi” występ na KSW 24 w Łodzi, gdzie pewnie pokonał byłego zawodnika UFC Andrego Winnera. Po raz trzeci w ringu KSW „Gamer” miał pojawić się w marcu, ale pechowo złamał śródstopie. Starcie z Jeffersonem George’em zostało jednak przełożone na majową KSW 27.

4. Mateusz Teodorczuk (11-2)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Paulem Redmondem na Cage Warriors 63, 31/12/13
Następna walka: n/d
Po pechowych perypetiach w praktycznie całym 2013 roku, Mateusz wreszcie powrócił do walk i to w nie byle jakim stylu. Podopiecznym Tomasza Brondera na sylwestrowej gali Cage Warriors fantastyczną anakondą odklepał Paula Redmonda, zdobywając bonus za poddanie wieczoru. 2014 rok Mateusz miał rozpocząć od starcia z Vasilim Fedorychiem w Jastrzębiu, ale znowu zabrakło mu szczęścia i w trakcie przygotowań uszkodził dłoń.

5. Łukasz Sajewski (12-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Kamilem Gniadkiem na Gladiator Arenie, 14/12/13
Następna walka: n/d
Po kolejnej przerwie w startach Sajewski związał się z nowym managementem, co uczcił dziesiątą zawodową wygraną na gali w Holandii i jedenastą na gali w Niemczech. Na grudniowej Gladiator Arenie zawodnik Mighty Bulls w bokserskim starciu pewnie wypunktował Kamila Gniadka i wydaje się, że jest o krok od największej organizacji na świecie.

6. Łukasz Chlewicki (11-3-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Vaso Bakocevicem na PLMMA 29, 15/03/14
Następna walka: Fighters Arena 9, 8/06/14
Po niezłych występach w wadze półśredniej, Chlewicki wyglądał jeszcze lepiej w wadze lekkiej. Na PLMMA 29 „Szasza” pewnie wypunktował Bakocevica i w czerwcu powróci na gale Fighters Areny w Józefowie.

7. Adrian Zieliński (10-3)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Adamem Golonkiewiczem na PLMMA 24 Extra, 15/11/13
Następna walka: Niko Puhakka na PLMMA 32, 10/05/14
W jedynym występie w zeszłym roku na własnych śmieciach Zieliński po pasjonującym boju zastopował Macieja Linkego. W drugiej połowie 2013 Adrian najpierw łatwo odprawił Litwina Siaudunisa, a w listopadzie pewnie wypunktował Adama Golonkiewicza i zdobył pas PLMMA w wadze lekkiej. Jego pierwsza obrona zaplanowana jest na PLMMA 32, 10 maja w Olsztynie, a rywalem będzie kontrowersyjny Niko Puhakka.

8. Marian Ziółkowski (8-2-1)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Jackiem Kreftem na PLMMA 27, 18/11/14
Następna walka: n/d
Ziółkowski wrócił po porażce z Kreftem na gali w Legionowie. Podopieczny Mirosława Oknińskiego nie miał większych problemów z odprawieniem Mariusza Teodorowicza, a w pierwszej walce 2014 roku zrewanżował się zawodnikowi z Gdyni trójkątem w drugiej rundzie.

9. Alan Langer (5-3)

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Vasiliyem Fedorychem na ICW MMA 1, 14/02/13
Następna walka: Kerim Abzailov na PLMMA 32, 10/05/14
Będący trochę w cieniu swoich bardziej znanych kolegów, Langer zanotował cztery wygrane z rzędu. W ostatniej walce, zastępując kontuzjowanego Teodorczuka, dzięki ładnej pracy z pleców odprawił znacznie bardziej doświadczonego Fedorycha, czym zapewnił sobie debiut w rankingu. O utrzymanie wysokiej pozycji podopieczny Tomka Brondera powalczy z Kerimem Abzailovem.

10. Jakub Kowalewicz (3-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Sergejem Grecicho na KSW 26
Następna walka: n/d
Rozsądnie prowadzony zawodnik PJ Promotion Group nie przestaje być aktywny. Po zeszłorocznym zwycięstwie nad Dubiłowiczem, w marcu Kowalewicz łatwo wypunktował Wojtka Lecha w turnieju Areny Berserkerów, by trzy tygodnie później powrócić do ringu KSW. Niestety w starciu z doświadczonym Grecicho zawodnik warszawskiej filii Ankosu Zapasy poniósł pierwszą zawodową porażkę.

11. Jacek Kreft (4-1), 12. Kamil Gniadek (5-2), 13. Mateusz Zawadzki (9-2-1), 14. Adam Golonkiewicz (9-7), 15. Bartłomiej Kopera (3-2)

feather Ranking Polskich zawodników

1. Krzysztof Klaczek (6-2)

Klaczek2 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mariuszem Abramiukiem na Gladiator Arenie 5, 14/12/13
Następna walka: n/d
Po rocznej nieobecności i odwołaniu MMA Attack 4, zawodnik z Konina wreszcie pokazał się polskiej publiczności. Klaczek mądrze rozegrał starcie z Mariuszem Abramiukiem i na Gladiator Arenie 5 to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa i powrotu do czołówki kategorii piórkowej.

2. Artur Sowiński (14-7)

Sowinski1 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (DQ) z Anzorem Azhievem na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
Pech zdaje się nie opuszczać zawodnika z Radzionkowa. Po łatwym zwycięstwie nad Michalem Kozmerem, debiut „Kornika” w kategorii piórkowej nie tylko zakończył się wynikiem no contest, ale też przysporzył Arturowi złamany nos. Wygrana w rewanżu przez dyskwalifikację na pewno też nie zadowoliła Sowińskiego.

3. Anzor Azhiev (4-1)

Anzor Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (DQ) z Arturem Sowińskim na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
Młody Czeczen z przytupem otworzył kategorię piórkową w KSW, brutalnie nokautując Czecha Pavla Svobodę. Niestety, jego pojedynek z Arturem Sowińskim po feralnym faulu nie znalazł rozstrzygnięcia, a rewanż zakończył się dla niego jeszcze gorzej bo dyskwalifikacją.

4. Kamil Łebkowski (9-4)

Ostatnia walka: wygrana (TKO) z Rafałem Czechowskim na PLMMA 28, 15/02/14
Następna walka: n/d
„Bomba” najpierw zdobył w zeszłym roku pas PLMMA w wadze piórkowej, a w lutym w pięknym stylu rozprawił się z Rafałem Czechowskim na organizowanej przez siebie gali w Bieżuniu. Na razie zawodnik MMA Okniński Biała Podlaska zapowiada dłuższą przerwę w startach i nie wiadomo kiedy powróci do walk.

5. Arbi Shamaev (7-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Helsonem Henriquesem na KSW 26, 22/03/14
Następna walka: n/d
W drugim występie w kategorii piórkowej Shamaev fantastycznym trójkątem nogami odklepał Tomasza Zawadzkiego na gali Ełku. W kolejnym już w KSW Arbi pewnie wypunktował Helsona Henriquesa i zapewne jesienią powróci do startów w największej polskiej organizacji.

6. Mariusz Abramiuk (7-3-1)

Ostatnia walka: przegrana (decyzja) z Krzysztofem Klaczkiem na Gladiator Arenie, 14/12/13
Następna walka: n/d
Abramiuk po półtorarocznej przerwie w startach zanotował remis przeciwko Grabarkowi na Nocy Gladiatorów w Świeciu i znakomite zwycięstwo nad Johnem Cullenem w Szkocji. W grudniu nie sprostał jednak świetnie dysponowanemu Klaczkowi w na gali w Pyrzycach.

7. Bartłomiej Kurczewski (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (KO) z Sebastianem Grabarkiem na MMA Fighters Club, 9/11/13
Następna walka: n/d
Popularny „Kura” udanie zszedł aż dwie kategorie niżej i na MMA Attack 3 poddał Damiana Pronobisa, zgarniając dodatkowo bonus za najlepsze poddanie. Jego listopadowe starcie z Grabarkiem zakończyło się nie mniej efektownie. Podopieczny Marcina Rogowskiego zakończył je fantastycznym nokautem kolanem.

8. Marcin Wrzosek (7-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Aleksandrem Georgasem na MMA Fighters Club, 9/11/13
Następna walka: n/d
W dwóch ostatnich walkach na Wyspach Wrzosek zanotował solidną wygraną nad Timem Closem i bolesną porażkę z Chrisem Fishgoldem. W Inowrocławiu „Polish Zombie” odbił się po porażce, dzięki pokonaniu Aleksa Georgasa. W kwietniu Marcin miał się zmierzyć z Kubą Kowalewiczem na Slugfeście w Witkowie, ale ze startu wyeliminowała go świnka.

9. Damian Stasiak (6-2)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Łukaszem Grochowskim na 3F: Extreme Fight Cage, 25/01/14
Następna walka: n/d
Karateka z Aleksandrowa Łódzkiego zwycięstwem w turnieju w Ełku odbił się po dwóch porażkach w Rosji. Stasiak pewnie pokonał jednego wieczoru trzech rywali i dzięki temu powrócił do czołówki polskiej wagi piórkowej.

10. Sebastian Romanowski (8-3)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Alexandrem Leite na Celtic Gladiator 9, 22/02/14
Następna walka: n/d
Po średnio udanym zeszłym roku, zawodnik ze Stargardu rozpoczął 2014 od zwycięstwa. Alexandre Leite sprawił Romanowskiemu sporo problemów, ale ostatecznie to Polak cieszył się ze zwycięstwa w Dublinie.

11. Janusz Staszewski (5-1), 12. Filip Wolański (5-1), 13. Sebastian Grabarek (6-4-3), 14. Kamil Maroń (5-1), 15. Rafał Czechowski (4-2)

bantam Ranking Polskich zawodników

1. Marcin Lasota (8-0)

lasota Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: wygrana (poddanie) z Paulem Marinem na Cage Warriors Fight Night 10, 28/03/14
Następna walka: n/d
Starcie Lasoty z Tymoteuszem Świątkiem wyjaśniło, kto obecnie zasługuje na numer jeden w najniższej rozgrywanej w Polsce wadze. W tym roku podopieczny Marcina Rogowskiego wreszcie zadebiutował w Cage Warriors w wadze muszej i jest o krok od starcia o pas tej cenionej organizacji.

2. Tymoteusz Świątek (13-2)

Omen160x240 Ranking Polskich zawodników

Ostatnia walka: przegrana (TKO) z Timo-Juhanim Hirvikangasem na Cage 26, 5/04/14
Następna walka: n/d
Świątek, po trzech wygranych z rzędu, stanął przed bardzo silnym fińskim grapplerem Hirvikangasem na gali Cage 26 w Finlandii. Niestety zawodnik z Bochni dał się zdominować rywalowi w parterze i przegrał po ciosach z dosiadu.

3. Damian Szmigielski (4-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mateuszem Juszczakiem na Slugfest 1, 5/04/14
Następna walka: n/d
Do dwóch wygranych w ubiegłym roku, Szmigielski jak na razie dorzucił dwie w obecnym. Na walentynkowej gali w Jastrzębiu podopieczny Marcina Rogowskiego w ładnym stylu zastopował Ukraińca Mykhailiva, a w kwietniu pewnie wypunktował Mateusza Juszczaka w Witkowie.

4. Dawid Pasternak (4-0)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Mateuszem Rajewskim na PLMMA 31, 12/04/14
Następna walka: n/d
W swoim pierwszym występie w tym roku zawodnik z Gniezna stoczył znakomity bój z Mateuszem Rajewskim o pas PLMMA w wadze koguciej. Ostatecznie sędziowie wskazali jego wygraną i to on może cieszyć się z awansu w rankingu.

5. Piotr Olszynka (3-1-1)

Ostatnia walka: wygrana (decyzja) z Ivanem Gladkym na XCage 5, 17/05/13
Następna walka: n/d
Wychowanek Tomka Brondera wrócił na ring po ponad trzech latach od porażki z solidnym Finem Tiilikką. Trzy zwycięstwa dały mu miejsce na pudle i perspektywę awansu jeszcze wyżej o ile wreszcie zacznie regularniej walczyć.