(Mateusz Strzelczyk, Grzegorz Siwy, Kamil Szymuszowski)

Glory World Series 1 w Amsterdamie, Gala sportów walki w Jaworznie, 2 Podkarpacka Gala MMA, Gladiator Arena 2 oraz gala w Łobzie przyniosły kilka zmian w Rankingu PL.

Mateusz Strzelczyk (1-0) po pokonaniu Marka Chwalibogowskiego (5-3) wskakuje na 10 miejsce w wadze półśredniej. Grzegorz Siwy (6-0) po zbiciu wagi do kat średniej oraz pokonaniu Szymona Walaszka (1-3) zajmuje 8 pozycję w naszym rankingu. Robert Jocz (19-6) po ciężkiej porażce z Hracho Darpinyanem spada na miejsce piąte w limicie 84 kg. Zwycięzca walki wieczoru na gali Gladiator Arena 2 – Kamil Szymuszowski (3-0) debiutuje w rankingu na pozycji 9 wagi półciężkiej.

Dodatkowo po swoich weekendowych wygranych (odpowiednio w Pyrzycach i Łobzie) na pozycje pretendentów wskakują Albert Odzimkowski (1-0) w półśredniej oraz Daniel Omielańczuk (3-2) w ciężkiej.

Ranking do sprawdzenia tutaj!

18 KOMENTARZE

 1. ponawiam pytanie z innego tematu: czy myslicie moze o robieniu polskiego rankingu P4P?

 2. nie, nie myśleliśmy i nie uważam tego za potrzebne

  ważniejsze jest zrobienie rankingu 66 do końca roku a później wagi 61 kg 😉

 3. walka Jocza byłą w catchweight, ale trudno, żeby z tego powodu nie miała wpływu na jego ranking.

 4. Wiem , że ciężko stworzyć obiektywny ranking mma , ale ten Polski jest naprawdę w porządku , także dobra praca chłopaki! .. tak na 1 rzut oka wydaje mi się,że w wadze ciężkiej papiery na awans o parę oczek mają Nastula i Pudzian no ale póki co Nastula pobił kelnera, a Pudzian wygrał z emerytem ,więc ich miejsca są jakie są:) no i w lekkiej zastanawiam się czy Held już nie powinien zająć miejsca Górskiego pozdrawiam

 5. Moim zdaniem zapomnieliście w kat. -77kg o Marcinie Koniecznym, ale moge być nieobiektywny bo to mój klubowy kolega 😉
  pozdrawiam 🙂

 6. ja proponuję żeby skonfrontować „tych super zawodników” z Robertem Joczem. Myślę, że ranking mógłby bardzo się zmienić!!!

 7. no ale przecież to nie będzie na rękę włodarzom pewnych federacji bo ich gwiazdy zgasną!

 8. szakulp Robert jeszcze niedawno był nad tymi zawodnikami pewnej federacji. Przegrał ze słabym rywalem to spadł, ale jeśli w listopadzie zawalczy z Carvalho i wygra to wróci na miejsce trzecie.

 9. Przegrał ze słabym rywalem i to w bardzo efektowny sposób .. w 47 sekund nie zadając chyba żadnego celnego ciosu ,za to zbierając w międzyczasie kilka soczystych na szczękę .Tyle tylko ,że ta walka nie była w sumie w MW ale CW .Ale jak patrzyłem na Sherdoga to ten Hracho Darpinyan wszystkie walki albo wygrywał szybko w 1 rundzie albo przegrywał przez decyzję po 3 .
  A co do konfrontacji np z Kułakiem to do tego po prostu nie dojdzie bo Jocz nie ma kontraktu z KSW.
  A ja ponawiam apel o wyniesienie Held’a na 2 pozycję ;P – ale rozumie ,że redakcja czeka z decyzją na jego udany debiut w Bellatorze i na wynik walki Górski- Puhakka

 10. Żeby o to zapytać nie musiałeś odkopywać tematu sprzed roku. Dzisiaj dodam galę na Sherdoga, liczyłem, że może pojawią się jakieś pożądne wyniki całej gali lub walki na youtube. Niestety nie doczekałem się.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.